Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért tiltják ki a gyerekeket?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 14:46
Külföldi tendencia, de kezd begyűrűzni Magyarországra is: egyre több étterem, kávézó, szálloda alakít ki gyerekmentes övezetet, vagy tiltja ki a gyerekeket. Magyarázat van rá, kérdés, hogy a szülők mennyire értenek egyet vele.

Nők Lapja Café: Miért tiltja ki egyre több hely a gyerekeket?
  1. 2014. augusztus 25. 21:41426.

    Idezet belole : "Szóval ha így nézzük jó, hogy itt nem csak baba és gyerek - de bizony felnőttbarát helyek is vannak. És innen nézve már sokkal vonzóbb az ötlet."


     

    előzmény:
    ezanick* (425)
    2014-08-25  21:38
  2. 2014. augusztus 25. 21:38425.

    Jah, amugy amit linkeltem angliarol, ott azt irta a csaj, hogy altalaban 12 a hatar.

    előzmény:
    Lillaréka (423)
    2014-08-25  21:21
  3. 2014. augusztus 25. 21:37424.

    Mivel Magyarorszagon nem is letezik meg igazabol mas lehetoseg, csak ezt teheti a pincer a legkisebb konfliktus elkerulese erdekeben, mast nem. Szetvalogatja a csapatot, ha eszebe jut, s ha van ra mod. 


    De megiscsak elkezdtek mar izgatni magukat a vendeglatosok, hiszen mar vannak ugye gyerekmentes wellnes reszlegek. Tehat azt mar tud valasztani, aki relaxalni akar gyerekmentesen. S lathato, hogy van ra igeny.  Csak meg ezt a lepest nem tettek meg, hogy etterembol is tobb ilyen legyen. 


    Hogy kit mi zavar, ez meg valtozo. Miert ne lehetne kielegiteni az ennyire gyerekallergiasok igenyeit is akar?


    s, az hogy az ember azon izgatja magat, hogy nem mehet be egy puccos helyre a gyerek miatt, mikor mellette tobb ezerbe igen az is furcsa kisse.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (423)
    2014-08-25  21:21
  4. 2014. augusztus 25. 21:21423.

    Pont ezért kérdezgetem a korhatárt állandóan.


     


    Nyilván egy úgymond játszósarok mentes-  etetőszék nélküli, és gyerekmenűvel nem szolgáló étterem nem gyerekbarát.


    De ugyibár egy 10-12 év feletti  kiskamasz még gyerek.... de nem hinném, hogy egy ilyen korú  kiskamasz ne tudna viselkedni, szüksége lenne játszósarokra- etetőszékre és gyerekmenüre...  Felnőttek sose kérnek féladagot?? 


     


    Egyébként én az elmúlt 20-25 évben éppen azt tapasztalom, hogy az éttermek igyekeznek minden igényt kielégiteni.
    Úgy berendezkedni, hogy jól érezze magát az Ödönként magával cipelő pár és a romantikus estére vágyó is... 
    Mint anno a dohányzó és nem dohányzó helyiség.... 
    Családos részleg és  romantikázós részleg.


    És nem izgatják magukat semmiféle hisztin...max a pincér nem az etetőszékes részlegbe vezeti a kettesben lévő házaspárt, hanem oda ahol nincs etetőszék.
    Az meg magában keresse a hibát akit  zavar, hogy az étteremben valahol gyerekek is vannak... akiket ő nem is lát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (418)
    2014-08-25  21:01
  5. 2014. augusztus 25. 21:16422.

    Meg egy szosszenet e temaban http://www.babaszoba.hu/services/naplok/post/anglia banbabazok/Kifele_azzal_a_gyerekkel?id=211521

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  14:46
  6. 2014. augusztus 25. 21:06421.

    "Nem úgy, ha eleve kiveszik ezt a döntést a kezemből, hiszen a szülő ismeri a gyereket a legjobban, ő tudja megítélni, hogy milyen hely való neki és milyen nem, hol fogja jól érezni magát, hol nem."


    igen idealis esetben a szulo tudja, aztan meg lehet megsem tudja, vagy eppen a gyereknek rossz napja van es megsem olyan, mint amilyen szokasos esetben.  Nem beszelve arrol, hogy odonke jol erzi magat lehet, de lehet ezzel masik 3 parnak elrontotta a romantikajat... Pedig csak jol erezte magat a gyerek, semmi rosszat nem csinalt. Es tenyleg nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (418)
    2014-08-25  21:01
  7. 2014. augusztus 25. 21:04420.

    És én a fura tolerancia-felfogásommal még őket se tiltanám ki egyetlen étteremből se. ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (395)
    2014-08-25  18:01
  8. 2014. augusztus 25. 21:03419.

    Lehet az az oka... Vagy nem az az oka.. Esetleg az, h nem hagyja a felnotteket edzeni :)  hol, mi... 


    Jah es megse kezdi el az anyuka, hogy de az en odonkem jo gyerek,( csak a tobbi volt zavaro) a fal mellett all mig en ugralok, ( s lehet igaz is, az ove olyan) hanem olyan helyre megy edzeni ahol van gyerekmegorzo, vagy otthonhagyja a csemetet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (415)
    2014-08-25  20:47
  9. 2014. augusztus 25. 21:01418.

    "be nem tenné a lábát olyan helyre, ahová nem látnak gyerekeket szívesen, ill. nem jók a körülmények"


    Olyan helyre nem tenném be a lábam, ahonnan a gyerekek egyenesen ki vannak tiltva.


    Ha nem gyerekellenes, hanem csak nem kimondottan gyerekbarát egy étterem, tehát pl. nincs gyerekmenü, meg nem olyan jók a körülmények, tehát pl. nem tudnak biztosítani etetőszéket, attól még lehet, hogy odamennék gyerekkel is. Próbálnék előre tájékozódni, aztán eldönteném, hogy mi legyen. Szerintem így normális. Nem úgy, ha eleve kiveszik ezt a döntést a kezemből, hiszen a szülő ismeri a gyereket a legjobban, ő tudja megítélni, hogy milyen hely való neki és milyen nem, hol fogja jól érezni magát, hol nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (387)
    2014-08-25  17:38
  10. 2014. augusztus 25. 20:59417.

    Jah, amugy pont ilyenrol beszelunk... Olyan helyrol, ahol a gyerek nem szivesen latott vendeg, ahova azert megy nehany felnott mert tudja, h nem lesz ott gyerek.


    erre irjak ki, h ne hozd ide, akkor hogy lathattam volna ott gyereket ? :)

    előzmény:
    Lillaréka (413)
    2014-08-25  20:21
  11. 2014. augusztus 25. 20:56416.

    Nezd, az, hogy en lattam-e vagy sem nem lenyeges, fokepp mivel engem altalaban nem zavarnak  a gyerekek, csak mikor olyan hangulatom van, hogy kisebb a kuszobszintem.


    nyilvan emiatt nem is figyeltem. De van aki a lehetoseget is ki akarja zarni annak, hogy gyerekkel egyutt kelljen ebedelnie, vacsoraznia. S ezt en nem latom bunnek.


    olvastad a bezzeg anyat, amit belinkeltem?  Erdemes elolvasni mitol is lehet zavaro egy kisgyerek, akar egy tobbgyerekes anyanak is bizonyos helyzetekben.


    s ilyenkor van ertelme felkeresni olyan helyet, amiben meg veletlenul se fut bele az ember.


    Nos lehet te kettot vettel eszre, aki rohangalt. Mast meg meg a hangos nevetese, beszede esetleg nyuglodese is zavar, amit te eszre sem veszel. Mert teged nem irrital. Egyszeruen mas a hangulata, ezt kell elfogadni. A vendeglato helyek pedig felismertek ebben az uzletet. 


    En pedig megegyszer kerdem: miert akar vki olyan helyre gyereket vinni, ami kimondottan nem gyerekbarat, ahol karot nyelve pisszenesmentesen kell szinte ulnie? Miert baj az, hogy tobb ezer etterembol van egy amelyik ki is mondja, hogyha idejossz hagyd otthon a gyereked, mert nem nekivalo, amit mi kinalunk, nem gyerekekre vagyunk berendezkedve? ( tovabb gondolva: ugysem erezne jol magat...)


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (413)
    2014-08-25  20:21
  12. 2014. augusztus 25. 20:47415.

    "Van ahova be se engedik a kicsiket x kor alatt... Hm? Azert nem kiabal senki? :) "


    Nem tudom, nem járok ilyen helyekre, de gondolom, talán azért nem kiabál senki, mert belátják, hogy a fokozott balesetveszély lehet a tiltás oka.

    előzmény:
    ezanick* (370)
    2014-08-25  17:10
  13. 2014. augusztus 25. 20:41414.

    "mert neked (szerinted), emberi jogod van ahhoz, hogy"


    Nem az én emberi jogaimról beszélek, hanem a gyerekek emberi jogairól. 


     


    A kérdés már csak az, hogy miért? Hogy legyen esélye Ubulkának bizonyítani, hogy bár unja és veszélyesek neki a kovácsoltvas asztalok, de ha anyu úgy akarja, akkor akárki meglássa, hogy végig tudja csendesen szenvedni a menüt."


    Nem, nem ezért. Hanem azért, mert szerintem nem jó irány az, ha minden felmerülő igényt megpróbálunk kielégíteni és ráadásul pénzt is próbálunk csinálni belőle, akár még azt is, ha valaki nem szereti a fekete bőrűeket/magasakat/stb., ezért olyan étteremben (és annak nem a különtermében, hanem magában az étteremben) akar vacsorázni, ahonnan a feketék/magasak/stb. ki vannak tiltva. És mivel senki sem tehet róla, hogy hány éves, az életkor ugyanolyan kategória, mint a bőrszín vagy a testmagasság.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (366)
    2014-08-25  17:02
  14. 2014. augusztus 25. 20:21413.

    Láttál ilyen helyen kisgyereket??


     


     


    Egyébként mint emlitettem..  korábbi hszban...  voltunk párszor vacsorázni a párommal kettesbe az elmúlt hetekben, . Egy helyen volt csak hogy rohangáló 2 darab gyereket láttunk. De azoknak a szüleik is bunkón viselkedtek.
    Az én tapasztalatom az- hogy úgy általában az éttermek konganak az ürességtől. Főleg hétköznap. Nyáron kicsit nagyobbacska a  forgalom, de évközben alig van vendég... tehát nem lesz nehéz gyerekmentest találni aki olyat akar... sőt.. vendégmentest sem  nehéz találni...

    előzmény:
    ezanick* (412)
    2014-08-25  20:12
  15. 2014. augusztus 25. 20:12412.

    Nem feltetlenul. De orul, ha egy esetleges szamara zavaro korulmenyt kizarhat. Orul, hogy van erre lehetosege es ilyen ettermet valaszt.


    vagy lehet csak utalja a gyerekeket. Es ha van lehetosege olyan helyre megy, ahol latnia se kell.


    En meg gyerekes szulokent orulok neki, ha ilyen ember nem nez rosszaloan a gyerekemre. S nem haborhgok, hogy nem mehetek be a gyilkos pillantasok koze.


    ( most szelsoseges voltam kicsit) s nagymamakent se fog hianyozni, ha 1/1000 aranyban nem mehetunk be etterembe. Fokepp, hogy az ilyen ettermek nem gyerekbaratok, ( olvastad, gyakran ketszemelyes gyertyas asztalok, romantikazoknak vannak kialakitva) azaz a gyerek feszengene benne.  Hulye lennek egy eleven kisgyereket ilyen helyre vinni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (410)
    2014-08-25  19:46
  16. 2014. augusztus 25. 20:12411.

    "És ha az ilyen gyerekmentes éttermek külön felárért engednék a gyerekeseknek, hogy külön teremben, a többiektől elkülönülten legyenek, akkor már okés lenne?"


    Nem. Eleve nem jól indul az egész: mi az, hogy gyerekmentes étterem? Végig arról beszélek, hogy ne legyenek gyerekmentes éttermek, mert az diszkriminatív.


    A különterem mint lehetőség jó találmány, de különterembe mindenki csak saját magát terelje, ne másokat, és saját magát is csak akkor, ha akarja, ne legyen kötelezővé téve senkinek se. Tehát ha egy gyerekes család szeretne különtermet bérelni, tegyék. De ne legyen kötelező nekik különtermet bérelniük csak azért, mert gyerekkel érkeznek, mint ahogyan a nem gyerekkel érkezőknek sem kötelező.


     


    "Vagy ha magáncélú rendezvényre kibérelik családosok, és ki van írva, hogy most zárva, magánrendezvény miatt, az már elfogadható lenne?"


    Ez teljesen. Ha (akár gyerekesek, akár nem gyerekesek) kibérelik az egész éttermet, akkor az arra az estére az övék, tiszta sor. Ha csak különtermet bérelnek (akár gyerekesek, akár nem gyerekesek), az is teljesen rendben van, akkor az a terem az övék, ne háborgassa őket senki a többi vendég közül az este folyamán.


    De aki nem különtermet bérel, csak simán egy asztalt foglal (akár gyerekkel, akár anélkül), az tudjon róla, hogy az étteremben több asztal is lesz, nem csak az az egy, amelyiknél majd ő ül, és a többi asztalnál is szoktak ülni emberek (fehérek, feketék, kicsik, nagyok, szőkék, barnák, stb. vegyesen), azokat is el kell majd viselnie, méghozzá mindet. Szerintem ez a tolerancia: mindenki mindenkire legyen tekintettel, anélkül, hogy bárkit eleve ki akarna tiltani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (366)
    2014-08-25  17:02
  17. 2014. augusztus 25. 19:46410.

    "De nem feltetlenul a sajat asztalanal ul a gyerek, hanem a szomszed asztalnal, ami zavaro lehet. Emiatt ha van lehetosege gyerekmenteset valaszt ilyen esetre. "


    De nem feltétlenül egy gyerek lesz az, aki zavarni fogja őt a szomszéd asztalnál. Lehet, hogy épp egy felnőtt. Ezért mondtam a különtermet, ha tényleg annyira fontos a nyugalom.

    előzmény:
    ezanick* (363)
    2014-08-25  17:01
  18. 2014. augusztus 25. 19:40409.

    "a bőrszín, stb. nem változik meg, de a gyerek pár év múlva nyugodtan bemehet abba a bizonyos étterembe"


    Nem tudhatjuk, hogy ki meddig él, nem biztos, hogy lesz abból a gyerekből felnőtt... De hogy valami vidámabbat is írjak: azt se tudhatjuk, hogy idővel nem válik-e majd megváltoztathatóvá a bőrszín. ;-) A kérdés viszont az, hogy miért ne kellene garantálni a jogait itt is és most is mindenkinek, függetlenül az életkorától és a bőrszínétől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (358)
    2014-08-25  16:45
  19. 2014. augusztus 25. 18:49408.

    Lillaréka: Az az érdekes, hogy unokaöccseimmel SENKI nem bír, ha ők úgy akarják. Nem, otthon sincs nekik minden megengedve, el vannak kapatva rendesen, mint írtam, következetesen, szigorúan nevelik őket.


    Ha tombolnak, mindegy, ki szól rájuk (tanító néni, óvónéni, nagypapa, nagymama, férjem, én) - elég temperamentumos gyerekek - állítólag sógornőm is ilyen volt kicsinek, amit most elég nehéz elképzelni róla.


    Az én gyerekeim kifejezetten 'jó gyerekek'. Azért, mert veleszületetten szolíd, visszafogott gyerekek, babának sem ordítva sírtak, hanem finoman.


    És szótfogadnak tanítónéninek, óvónéninek, nekem, apjuknak, nagyszülőknek. De általában nincs velük gond. Nem vagyok jobb, v. következetesebb szülő sógiéknál - csak az enyémek úgy alaptermészetüknél fogva szeídek, unokatesóik meg vadabbak - és még okosak is hozzá.

    előzmény:
    Lillaréka (407)
    2014-08-25  18:27
  20. 2014. augusztus 25. 18:27407.

    ERRE irtam, hogy van olyan amikor a gyereké a hatalom


    Nekünk is van egy nagyon jó barátunk. ill a férjem nagyon jó barátja .. a srác. 
    Apuka egy kifejezetten udvarias ember.. anyu kissé zárkozott csendes.  44 ill 34 évesek.. most vannak kicsi lányaik. 4 és 2 évesek.
    Eszméletlen rosszak a kiscsajok- Imádom őket egyébként de   tipikus példái annak, amikor a gyereké a hatalom.
    Anyu apu hiába szól rájuk, nem fogadnak szót.


    tudod mi az érdekes...
    A férjemnek elég csak rájuk nézni, azonnal  tudják mit mondott nekik az anyjuk...


     


    mondok más példát... multkor kártyáztunk.. a nagyobbik 4 éves mászott anyukán, hogy ő is játszana.. nyúzta anyut- römiztünk amugy.
    anyuka elküldte volna.. én meg minden letett lapnál mondtam a kislánynak, hogy  hányas szám van a lapon, és hogy akkor ő most számolja meg hány figurát lát rajta. rögtön  szót fogadott és élvezte, hogy játszhat velünk.


    Egyébként én nem értek egyet a szülők nevelési elveivel.. vagy inkább módszerével de nem szólok bele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (404)
    2014-08-25  18:16
  21. 2014. augusztus 25. 18:22406.

    Bizonyos dolgokban a szülő tükörképe pl hogyan együnk késsel, villával, hogyan ne együk le a ruhánkat, ill más alapvető dolgokban. 


    De ehhez még vedd hozzá az alaptermészetet is. Ha az a fajta akinek egy zsák bolha nyüzsög a bugyijában és folyton izeg-mozog, az hiába tanul meg otthon szépen enni késsel villával, attól még mondjuk nem biztos, hogy egy elegáns helyen 2-3 órát simán végig tud ülni, ha valami csoda folytán mégis ( mondjuk mert tudja hogy a rosszaságot otthon "díjazzák" valami kellemes büntivel ), akkor meg nem biztos hogy élvezi. Simán lehet, hogy egy egyszerű gyrost szívesebben fogyasztana el egy kötetlen légkörű pizzériában, mint egy libamájat a Gundelban. Ezt meg a szülőknek kéne a gyerekkel szemben tiszteletben tartaniuk. 

    előzmény:
    Lillaréka (400)
    2014-08-25  18:12
  22. 2014. augusztus 25. 18:20405.

    Nezd ez reg vilagos, ezzel sose vitaztam. : ha nem lenne sok hulye szulo, hogy nem megfelelo helyre viszi a gyereket nem kene tiltani. Ezt tobbszor leirtam mar. Ugyhogy nem ertem mire gondolsz, tamtam nem ezt irta, hanem azt, h engedjenek be minden gyereket minden ilyen helyre, s utolag egyenkent kuldje ki a pincer a nem megfeleloen viselkedoket. En meg azt, hogy az etterem tapasztalatbol ezt el akarja kerulni. Azaz nem fog kinlodni a sok liberalis szellemben nevelt gyerekkel es szulovel, hanem bevallalja, hogy az az egy ketto, aki jol nevelt es eletkorban is alkalmas ilyen programra inkabb ne jojjon. 


    Keseru tapasztalat.


    ahogy te is irtad. A muzeumban csodalkoztak, hogy a te gyerekeid tudnak viselkedni. Tehat ez utobbi a ritka. 


    Mellesleg ott volt a masik belinkelt link is ha megnezted. 


    Ezek az ettermek altalaban gyertyafenyes ketszemelyes asztalokkal vannak felszerelve...


     


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (403)
    2014-08-25  18:15
  23. 2014. augusztus 25. 18:16404.

    Lillaréka: Biztos én is így gondolnám, ha nem tapasztalnám sokszor totál az ellenkezőjét. Pl. az oviban sok kimondottan udvarias, visszafogott szülőnek van eszméletlen eleven gyereke.


     


    Szegény sógornőm is úgy gondolta anno, babaváráskor, hogy a gyerek majd olyan lesz, amilyennek ő neveli, és azt csinálja meg, amit megengednek neki. Háát, hogy úgy mondjam, ő is, a sógor is baromi szolíd, normális, udvarias emberek, a gyerekek meg. Mondjuk elevenek - lehet, h agyukra megy a sok szabály, de baromira el tudják magukat engedni, és mivel hárman háromfelé, mission impossible kordában tartani őket. Ha úgy döntenek. Ha meg nem bal lábbal keltek fel aznak, akkor meg tök normálisak.

    előzmény:
    Lillaréka (400)
    2014-08-25  18:12
  24. 2014. augusztus 25. 18:15403.

    végül tudtad értelmezni amit - tamtamtam-  irt??

    előzmény:
    ezanick* (398)
    2014-08-25  18:08
  25. 2014. augusztus 25. 18:14402.

    Na igen a kettő indok nem egy és ugyanaz.

    előzmény:
    ezanick* (399)
    2014-08-25  18:10

Címlap

top