Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért tiltják ki a gyerekeket?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 14:46
Külföldi tendencia, de kezd begyűrűzni Magyarországra is: egyre több étterem, kávézó, szálloda alakít ki gyerekmentes övezetet, vagy tiltja ki a gyerekeket. Magyarázat van rá, kérdés, hogy a szülők mennyire értenek egyet vele.

Nők Lapja Café: Miért tiltja ki egyre több hely a gyerekeket?
  1. 2014. augusztus 17. 21:0726.
    Bólogatok! 


    A kisebbikem az a seggénnemmegülős, de meg tudta tanulni a szabályokat és tudja hogy azokat be is kell tartani. A következetesség és a tekintély csodákra képes.  (Nem értendő ide a különböző magatartási problémákkal vagy autizmussal élő gyerekek.)





    előzmény:
    Lillaréka (25)
    2014-08-17  20:38
  2. 2014. augusztus 17. 20:3825.
    Szerintem...  
    étkezni a gyereket otthon kell megtanitani. 
    és  ott kezdődik amikor a már ülni tudó gyereket az aszalhoz ülteted amikor a  család eszik. 
    Amikor eteted, akkor  nem  futóversenyt rendeztek közben , és nincs  nasizás játszóterezés közben. Igy azt tanulja meg egészen pici korában,  hogy enni az asztalnál ülve kell. 
    Számomra nem magyarázat az, hogy dehátnemmtudmegülni a fenekén. Tud.. csak a szülőtől mást lát, vagy a szülőnek semmi tekintélye nincs. 



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (24)
    2014-08-17  20:08
  3. 2014. augusztus 17. 20:0824.
    Érdekes,én pont  akisbabákra nem haragszom,hiszen nekik a sírás a kommunikációjuk.
    De a 7--8-10 éves neveletlen gyerekek.
    Múltkor is szálloda  éttermében vinnénk asztalhoz az ételt:  8 év körüli lány indiánlépéssel vágtázik ki a teremből,nekem is j9tt,aztán még anyuci úgy nézett rám,mint a véres rongyra.
    előzmény:
    Oroszlánn? (16)
    2014-08-17  18:25
  4. 2014. augusztus 17. 19:5523.
    Ezerszer. 
    és az a gyerek tanulja meg a kúlturált viselkedést akit megtanitanak rá 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (10)
    2014-08-17  17:54
  5. 2014. augusztus 17. 19:4722.
    Tegnap tekézni  voltunk. 4 pályás hely. A Szomszéd két pályán lévő német- magyar társaság  szüntelenül  úgy orditott, hogy mi egymás  szavát nem értettük. Egyetlen perc orditási szünetet sem tartottak. Mert ők kultúrált felnőttek voltak és nem neveletlen gyerekek. 
    előzmény:
    Oroszlánn? (8)
    2014-08-17  17:36
  6. 2014. augusztus 17. 18:5421.
    Igen tudom milyen.
    Nekem a 2 lányom mellé van egy 2 éves fiam.
    Senkinek nem kívánom:)))
    Mindent csinál ami a lányoknak eszükbe se jutott.
    Az autóban nem tud 10 percet megülni a gyerekülésben, pedig nevelem(rutin már van:), törődm vele, stb,de egyszerűen ilyen.Én se megyek vele sehová a játszón kívül,mert lehetetlen.
    Na erről beszéltem, nyilván nem a tündi bündi aranyvirágokról. Ami, hogy ilyenek gyerek, nem szuper szülő függvénye.

    Szép napot:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (19)
    2014-08-17  18:38
  7. 2014. augusztus 17. 18:3920.
    Kedvencem az egyik Amish country egyik boltjanak az ajtajan kivulre biggyesztett kiiras: "Absolutely no bad kids." A boltban egyetlen gyereket sem lattam. Ugy latszik, egyetlen szulo sem itelte jonak a sajat gyermeket.  Akkor meg mire fel ez az ordibalas?
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  14:46
  8. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. augusztus 17. 18:3819.
    Én veled értek egyet. Nekünk épp egy dackorszakos 2,5 évesünk van, kezelhetők a kirohanásai, de nem szívesen mennék még vele oylan helyre, ahol nincs gyerek részleg, játszótér vagy túl sokáig kéne egyhelyben ülnie. Gyerekkel be lehet kapni egy lángost vagy gyrost olyan helyen, ahol van a közelben esetleg egy játszótér vagy sétálós utca.


    És a nemgyerekbarát szállodában sem szeretném sem a sajátomat sem a masét hallgatni, ahogy hisztizik. Ezért még pár évig nem megyünk gyerekestük olyan nyaralásra vagy hosszú_wellnesselős_hétvégére ahol ő nem lenne jól el. Mert -ahogy írtad- a gyerekes nyaralás minden, csak nem pihenés. Jó együtt nyaralni, jó együtt lenni, de igazán pihenni kettesben jó a párunkkal vagy többesben barátokkal.
    előzmény:
    Oroszlánn? (16)
    2014-08-17  18:25
  9. 2014. augusztus 17. 18:3418.

    En meg ahogy irtam, volt ott pici gyerek is. Aranyos volt, a csalad nyugodt volt, a baba is. Senkit nem zavart, amikor meg tele volt a szaja, kovetelte aranyosan a kovetkezo falatot. Apukaja etette, nem tette disznoolla a baba az ettermet.


    A nagyobb gyerekek sem zavarnanak, ha nyugodtan megebedelnek, meg ha nappal vegigszaladnak a folyoson, akkor sem, ha engem fel nem loknek. Pontosan az elni hagyasrol van szo, ami mindenkire egyforman kellene, hogy vonatkozzon.

    előzmény:
    Oroszlánn? (16)
    2014-08-17  18:25
  10. 2014. augusztus 17. 18:2717.
    Nekem semmi ketsegem sincs affelol, hogy akik nyugodtan akarnak ebedelni, vagy pihenni, az uzemeltetok ezt meg fogjak oldani. Maris egyre inkabb terjedoben van ez. Az ez ellen uvoltozo szulok meg gyermekeiket tulordibalva egesz nyugodtan razhatjak okleiket-eredmeny nelkul-. Keressek meg inkabb ok is a szamukra legjobban megfelelo helyeket es mindenkinek jo lesz.
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  14:46
  11. 2014. augusztus 17. 18:2516.
    Nyilván itt nem nagyobb gyerekekről beszélek, az én 6 és 8 évesem is tökéletesen és szépen viselkedik, hanem a kisebbekről,ahogy a cikkben is olvashattuk, sírnak, hisztiznek(merthogy a 2 éves az hisztikorszak) stb....
    Nem gondolnám hogy egy kisgyereknek étteremben kell enni feltétlenül, de ahogy írtam én a kicsikre gondoltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (10)
    2014-08-17  17:54
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 17. 18:2115.
    Szóról szóra egyetértek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (13)
    2014-08-17  18:19
  13. 2014. augusztus 17. 18:2014.
    Van gyerekem, kettő. Ráadásul az egyikük Down-szindrómás. Mégis egész pici koruk óta el tudok menni velük étterembe, cukrászdába, szállodába anélkül hogy akár a legkisebb feltünést keltenénk. Nem rohangálnak. Nem hangoskodnak. Nem hisztiznek. Nem verik földhöz magukat. Szépen csendben leülnek és esznek. Oké gyerekek, ezért beszélnek és kérdeznek esetleg nevetgélnek, de normál hangerővel. 


    Vannak akik nem tudják megnevelni a gyerekeiket, ez tény. Azok jobb ha otthon maradnak. De én az ő hülyeségük miatt én nem fogom a gyerekeimet nem elvinni étterembe vagy szállodába (ott is tudnak viselkedni).

    előzmény:
    Oroszlánn? (9)
    2014-08-17  17:45
  14. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 17. 18:1913.
    No nekem van három és igen, mi is jártunk étterembe velük amikor még óvodás korúak voltak és teljesen normálisan viselkedtek, ui. még itthon megtanulták pici koruktól, hogy ha az ember leül egy étkezőasztalhoz, akkor nem kardvívó meccset tart a villákkal és késekkel, az étel pedig nem arra való, hogy a szomszédot beterítsük vele. Mindemellett nem üvöltöztek holmi kései Tarzannak tartva magukat.
    És senki nem botránkozott meg miattuk, mert nem adtak okot rá.
    Ettől még igen, gyerekként viselkedtek...kérdeztek, nézelődtek, mert a gyerekként viselkedés nem azt jelenti, hogy szétszedünk minden kézbe akadót és megrugdosunk minden útba kerülőt legyen az tárgy vagy személy.
    De lehet hogy nem is gyerekek voltak, hanem ufók....

    előzmény:
    Oroszlánn? (9)
    2014-08-17  17:45
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 17. 18:1912.
    Amúgy engem is, mióta csak az eszemet tudom, vittek étterembe. Igaz ugyan, hogy eszembe nem jutott volna hangoskodni, rohangálni, idióta módjára viselkedni. Amikor nyaralni megy a család, egész nap programok vannak, ugyan el ne várjuk már anyukától, hogy a nyaralóban maradjon házitündérkedni. Gyerekként is úgy volt, most is úgy van, amikor már nekem van gyerekem, hogy ahol ér minket a déli éhség, ott beülünk egy étterembe a nyaraláson. Vajon hova is raknám addig a gyerekem és minek? Ő is éhes. Nem egyszerűbb megtanítanom a normális emberi viselkedésre ilyen helyeken? Nekem bizony egyszerűbb. Én is láttam már színházban széktámla-csapkodó gyereket. Hát legszívesebben az anyját csapkodtam volna meg. Ezért sem a gyerek a hibás ugyanis, hanem a hülye szülője, aki ezt egyetlen másodpercig is eltűri, vagy egyáltalán, eszébe jut a gyerekének, hogy színházban így viselkedhet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (11)
    2014-08-17  18:01
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 17. 18:0111.
    "minek a gyereket étterembe vinni?" kapaszkodj meg: ENNI!
    előzmény:
    Oroszlánn? (8)
    2014-08-17  17:36
  17. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 17. 17:5410.
    Részben egyetértek, részben nem. Az étterem mióta felnőtteknek való hely kizárólag? Én pl. imádok a lányommal kettesben étterembe járni már ovis kora óta, igaz ugyan,hogy pontosan olyan normálisan viselkedik ottt, mint egy jól nevelt felnőtt, nem pedig olyan, akikről két hsz-szel előbb írtam. Mikor még  nem is volt gyerekem, az volt az egyik titkos rózsaszínfelhős ábrándom, hogy lesz majd egyszer egy kislányom, akivel egy jó kis csajos napon ketten étterembe megyünk. És ez az álmom valóra vált. :) Sokszor suli után is beülünk valahova, másnem egy fagyikehelyre egy cukrászdába, és ott csacsogjuk ki a nap történéseit. Kilencéves a lányom, de ez már évek óta így zajlik. Szerintem egy öt-hatévestől már bőven el lehet várni a normális viselkedést, a fenekén való megülést addig, amíg kihozzák az ételt és elfogyasztjuk, hiperaktív vagy neveletlen gyerekeknél nyilván más a helyzet. De ezt így ámblokk kijelenteni, hogy gyerek nem étterembe való... hát ha én választhatnék, hogy megszorozzuk a gyerekemet, és ugyanolyan emberek töltenék be az éttermet az ott ülő, sokszor tényleg tahó és türelmetlen felnőttek helyett, bizony a gyerekemet választanám. Százszor is.
    előzmény:
    Oroszlánn? (8)
    2014-08-17  17:36
  18. 2014. augusztus 17. 17:459.
    Ja és a "jól nevelt" gyerekről annyit...a legjobban nevelt gyerek is gyerek, r-go gyerek módra viselkedik, mivelhogy nem felnőtt. És innentől kezdve nem "jó gyerek".
    Akinek nincs gyermeke, vagy egy, javaslom szüljön párat, és megtudja hogyan is vannak ezek a dolgok, utána várok szeretettel minden bölcseletet:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  19. 2014. augusztus 17. 17:368.
    Nekem 3 gyerekem van, sokszor őket is nehezen viselem, de másokéra abszolút nem vagyok kíváncsi, főleg ha pihenek. Nem is értem amúgy...minek egy gyereket étterembe vagy más, felnőtteknek való helyre vinni??A gyerekbarát szálloda nyilván más, oda úgysem megy pihenni vágyó felnőtt, vagy ha igen, vessen magára:))
    De ha én pihenni akarok, akkor minden gyerekemet otthon hagyom, mert gyerekkel együtt lenni nem pihenés, se a szülőnek, se a környezetének. És ettől még szeretjük őket, de könyörgöm...az a néhány 10 éve korkülönbség épp elég ahhoz hogy ne élvezzük egymás társaságát.
    És felesleges itt toleranciát, meg diszkriminációt,meg más egyéb túlzott fogalmat felemlegetni.
    Egy idegen felnőttnek nem kötelessége toleránsnak lenni más gyerekével, és ettől még nem egy szemét rohadék.
    Válasszuk már szét ezeket a dolgokat.
    Felnőtt módra,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 17. 16:447.
    Kétezerszer lerágott csont ez a téma nlc-n, de most van új élményem, úgyhogy hozzáteszem. Az idei egyhetes nyaralásunk minden egyes napjában étteremben, vendéglőben ettünk, mert hálisten ez most nem arról szólt, hogy még a pihenés alatt is mi főzőcskézzünk. És azt kell mondjam, az esetek száz százalékában, ha valaki bunkó volt, az a felnőtt volt. A gyerek ennek csak áldozata. A legtöbb esetben amúgy nem volt zavaró tényező, kétszer volt mindössze. Egyszer egy alig párhetes baba üvöltött a szomszéd asztalnál a babakocsiban. Anyát nem láttam a közelben, apuka próbálta csicsítani eléggé hiábavalóan, egész (immár felgyorsított) étkezésünk alatt. Ez a veszprémi állatkert éttermében történt, először zavarogtunk is a férjemmel, hogy "biztos nagyon élvezi egy hathetes baba az állatkertet, szinte kihagyhatatlan volt elhozni ide". Aztán láttuk, hogy van nagyobb tesó, bizonyára az ő kedvéért jöttek. Na, ilyen helyzetben még nem voltunk, lévén egygyerekesek. De végigfutott bennünk, hogy mit tennénk, és arra jutottunk, hogy ha előre tudottan sírós babánk lenne, akkor bizony a nagyobb gyerekünket is megfosztanánk arra az egy nyárra az efféle programoktól, ha meg olyan lenne, mint az első volt, akkor szépen megszoptattam volna az erre kijelölt helyiségben, és el is aludt volna a kocsiban, a nagyobbal meg lehetett volna haladni tovább. Szóval nem tudom, hogy itt hol maradt anyuka. A másik esetben felnőttek ordítottak, vagyis úgy beszélgettek, mintha az étterem két végében ültek volna. Még a saját (egyébként minden ilyen helyen felnőtteket megszégyenítően kulturáltan viselkedő) gyerekem súgta oda nekünk, hogy nem érti, miért kiabálnak ennyire ezek a bácsik evés közben. Hát mi se értettük. Azok a gyerekek viszont, akik ezt tanulják, maguk se lesznek különbek. Ahol a felnőttek is képesek odafigyelni egymásra, ez alapvető lesz a gyereknél is.

    Meg azért néha a tolerancia teljes hiánya is megfigyelhető. Szinte végig programokon voltunk, a nyaralóban csak picit. Egyik délután, úgy hat óra  körül hamarabb hazaértünk, és a gyerekek (a lányunk meg egy kisfiú) a kertben kezdtek játszani egy műanyag labdával (aminek két félkör alakú műanyag elütője van, és azzal kell elkapni is a labdát), nem egy hangos dolog, bár kétségtelenül van némi kis zaja, amikor beérkezik a labda az ütőbe. Nem telt el kettő perc, és egy nyanya már kinn üvöltött az arra néző nyaralója ablakában, hogy ne zavarják az ő nyugalmát, fejezzék be a játékot, és "mondjátok meg édesapátoknak", hogy ilyet itt nem szabad! Úgy gondolom, hogy aki ennyire nem tud elférni a másiktól, az már tényleg vonuljon valami árnyas elmeotthonba, bár ott meg biztos a madárcsicsergés zavarná. Amúgy a kölkök jólneveltek, abbahagyták.
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  14:46
  21. 2014. augusztus 17. 16:386.

    Ha ugy gondolod cikkiro, hogy egy eves korodban a koncert volt az eletkori sajatossagaidnak megfelelo legjobb szorakozas, hat akkor ugy gondolod. Szerintem lila gozod sem volt az egeszrol, mi tortenik, de te biztosan jobban tudod. Szerencsed, hogy nem kezdtel el uvoltozni, mert eltavolitottak volna babakocsistol, szulostol. Ezt meg en gondolom, ha hiszed, ha nem. Es ez igy lett volna rendjen, ha hiszed, ha nem. Remelem, ezzel nem akarsz buzditani egyeveseket, hogy csak batran jarjanak koncertekre. Mondjuk rock koncerteken legfeljebb agyontapossak oket, de komolyzenei koncerteken valoszinuleg szembe kell nezniuk a szomoru tennyel, hogy bizony ha uvoltes lesz, kitiltas lesz belole.


    Tolerancia. Eppen errol van szo. Hogy az is ember, akinek eppen nincs kiskoru gyermeke, es elhesse az eletet o is. Meg lehet oldani mindent, csak akarni kell. Egy dologban biztos vagyok, allatkertbol, vidamparkbol, babszinhazbol, jatszoterrol pl soha nem lesz egyetlen gyerek sem kitiltva. Ahogy nem lesz felnotteknek kulon szekcio a jatszoteren, hogy ezen a hintan kizarolag felnottek hintazhatnak. Elni es elni hagyni, meg lehet kemenyen probalni es menni fog, csak akarni kell. Kinek mennyi joga van az elethez.? Ugy kb mindenkinek egyforma, es akik erre keresik a legjobb megoldasokat, azok nem bunosok, hanem a hetkoznapok hosei. Ha melyebbre akarunk asni meg kaparaszni, akkor mondjuk mega hoborgoknek, hogy hoborges helyett neveljek meg agyerkeiket es kevesebb attrocitasnak teszik ki magukat, nem csak ilyen helyeken, hanem mashol is. Tudom, oket senki mas nem erdekli, csupan sajat maguk. Akkor masok alkalmazkodjanak mindig hozzajuk? Na, ebbol volt eleg.

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  14:46
  22. 2014. augusztus 17. 16:025.

    Legutobbi kedvenc kalandom: a szallodaban, ahol aludtunk, mar kora reggel meg meg keso este is gyerekuvoltozes, meg ami vele jar, ismeros? rohangalas  a folyoson. Aludj, pihenj, tuleltuk. Mondjuk, nem tulelesre akartunk berendezkedni a szallodaban.


     De most jon a kedvenc kaland. Anyuka apuka ugye sehol, a 3-4 csemete meg ki tudja, milyen rejtelyes modon masok szobajaba ment be. Tevedesbol. Na, mondom, ha ezek a kolkok eppen -szepen mondom,- dugas kellos kozepen nyitottak ra valakikre, hat az kiraly!!!!

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  14:46
  23. 2014. augusztus 17. 15:524.

    Ne lakkozzunk mar, ezek nem extrem esetek. En mar akkor vagyok megdobbenve, ha jolnevelt gyerekeket latok.


    Mellesleg ez nem kitiltas. Mint ahogy a jatszoter, a csuszda is gyerekeknek es nem nyugdijasoknak epult. Mert nem nyugdijasoknak valo. Ki van irva, hany even feluliek nem hasznalhatjak. Engem nem zavar sehol sem, ha gyerek is van jelen, es ugyanugy viselkedik, mint barmelyik masik akarmilyen eletkoru emberi leny. Meg el is gyonyorkodom a gyerekekben, mivel alapbol szeretem oket. De nem szeretem az apro vadallatokat. Szoval ha vannak olyan helyek, ahova nem lehet bemenni gyerekkel, attol meg szamtalan hely van, meg lesz is, ahova be lehet. Es miert akar mindenaron epp odamenni, ahol nem fogadjak? Hat valasztek van,meg lesz boven, pl Mc Donalds, Mexikoi etterem, Gyerekbarat etterem, nem gyerekbarat etterem, stb.. es jonnek a szulok felhaborodva, hogy a tobbszaz etterem valasztekbol a nem gyerekbarat etterem a valasztasuk, es micsoda dolog az, hogy ok ehezzenek?


    Epp mostani kirandulasunkon lattam par apro gyereket, akik szepen megultek a magas szekben, apuka etette oket, egy nyikkjuk nem volt. Senkit nem zavartak, mindenki mosolygott. Nem kell ahhoz a fel etteremnek disznoolla valtozni, mert most itt kis pityuka eteti magat. Kifordul a gyomrom, biztos felallnek es tavoznek az etterembol. Szallodaba meg pihenni, aludni megy az ember, van joga hozza, ha mar egyszer azert fizet? Biztos nem azert megy oda,mert valakik pityukaja egesz ejjel dubb, dubb,meg mintha lovasszekeret huznanak fol-ala. Kellemes elmeny 8+ orat repulogepen utazni uvolto gyerekeket hallgatva, tessen kiprobalni. Ahol meg lehet oldani, jobb, ha meg. Csak csupan azert, hogy ne csak a gyerekeseknek, hanem mindenkinek jo legyen. Tolerancia? Igen. Miert jo az a gyerekeseknek, ha toluk mas embereknek nincs nyugalma? Nem ertem, mikor megoldhato.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-17  14:46
  24. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 17. 15:193.
    Pont ilyesmire gondoltam én is, amikor olvastam a cikket. Sajnos sok szülő mellett a gyerek csak nő, mint kertben a dudva és egy alapvetően emberi viselkedés komoly gondot okoz számára. 
    Pedig ahogy a "jó gyereknek", a többieknek is el lehet ám magyarázni, hogyan kell nyilvános helyen viselkedni. Csak amíg hangosabb a "ne korlátozzuk a gyereket a kibontakozásban, mert sérül a kis lelke" szónoklat, addig a szülők is úgy vannak vele, hogy másnak is volt gyereke, azt is elviselték hát viseljék el az övéket is....


    És hát igen...az ember erősen hajlamos az általánosításra...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-17  14:46
  25. 2014. augusztus 17. 14:462.
    Feltehetőleg extrém esetek miatt történik így. Akad egy-két gyermek, aki nagyon nem lett megnevelve és gondokat okozott. Ezután pedig az összeset egy kalap alá veszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top