Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A párkapcsolat előnyei

Capuccino
Létrehozva: 2014. augusztus 11. 14:34
szerintetek is?  Vagy nektek mik az előnyök? Nekem bevallom ezek pont nem jutottak eszembe:)  Vicces felsorolás jön.

A párkapcsolat előnyei



Van valakid, aki szeret. Ideális esetben nem csak
úgy “van”, hanem tényleg szeret, te kellesz neki valamiért. Rájöhetsz,
hogy benned is van valami, ami szeretni való, ami más számára vonzó,
növekszik az önbizalmad. Kapod a bókokat, kedvességeket, büszke rád a
párod, nagyot nő az önbecsülésed is és magabiztosabb vagy.


Van kiről gondoskodni. A párkapcsolat felébreszti
az igényt arra, hogy ellásd a másikat szíved szerint. Tehát felébreszti a
gondoskodó ösztönöket és jó érzéssel tölt el, hogy valaki értékeli az
igyekezeted és jól esik neki. Ilyen a főzés például, mindjárt más ha nem
egy adagot kell készítened és jóízűen elfogyasztják azt. Ne felejtsük
el a másik oldalt sem, hiszen rólad is gondoskodnak, figyelnek rád, ami
különösen jól eshet azok után, hogy eddig mindent egyedül kellett
megoldanod.


Van kivel megbeszélni a problémákat, nem kell
magadban tartanod. Egy jó esti beszélgetés egy pohár vörösbor mellett a
naplementét nézve megnyugtat, boldogsággal tölt el és más nézőpontokat
is megvilágít.


Nem kell magyarázkodnod, miért vagy egyedülálló és
többet nem sajnálkoznak efölött a környezetedben. Hiszen van párod,
innentől kezdve valahogy tényleg megbecsültebb vagy, a környezeted
megnyugszik, hogy lám, te is elkeltél. Most már arról faggatnak, ki az,
milyen is ő, hogy ismerkedtetek meg, mióta tart a dolog.


Nem tart tőled a többi foglalt nő (férfi). Míg
szingli voltál, ott motoszkált az agyukban, nehogy pont az ő párjukra
vess szemet, most viszont megnyugodtak, hogy nem fogsz, hisz foglalt
vagy te is. Bekerülsz egy olyan társaságba, ahogy a párod a téma,
mindenki mesél a sajátjáról és már te is hozzá tudsz szólni, ha akarsz.


Eljuthatsz olyan helyekre is, amikre egyedül nem mentél volna el. Hiába a modern kor, akkor is valahogy nem elfogadott például egy
étteremben egyedül enni, most már nem kell házhoz rendelned a pizzát és
egyedül a TV előtt megenni, hanem beülhetsz a pároddal és ott helyben el
is fogyaszthatod. Ilyen még például a nyaralás vagy éppenséggel a
strand.


Végül, de nem utolsósorban, biztonságban érezheted magad.
Nem kell állandóan keresgélned, fürkészned, vajon ki tetszik neked és
vajon te tetszel-e neki, elfelejtheted az első randik kínosságát, a
megismerkedések reményeit majd csalódásait és fürdőzhetsz a
párkapcsolatod előnyeiben!

  1. Torolt_felhasznalo_676852
    Torolt_felhasznalo_676852
    2014. augusztus 15. 19:45151.
    És egyre több férfi van olyan is, hogy az anyagi helyzetedet lesi - szerintem ebben ők sem különböznek a nőktől. Lehet, persze, hogy akiket te ismersz, azok nem ilyenek.


    Egyébként én is nézem az anyagi helyzetet, mert nagyobb biztonságot jelent. De azért, ha jönne valaki, akinek a személyisége vonzó számomra, és ez kölcsönös, akkor nem az anyagiakon bukná el, az tuti.
    előzmény:
    Alinee2 (149)
    2014-08-15  19:31
  2. Torolt_felhasznalo_676852
    Torolt_felhasznalo_676852
    2014. augusztus 15. 19:40150.
    Nem tudom, nekem az a tapasztalatom, hogy a férfiak is nézik a hasznot. Persze, vannak különbségek köztük, mindegyiknek mások a sarkalatos kérdései. Az egyik rögtön a gyerekre kérdez rá, hogy akarsz-e. A másik arra, hogy tudsz-e főzni. Nem tudom, ezek mennyire a lelkemet célzó kérdések, mert pl. nem akarok egy vadidegentől gyereket, és főzni meg tudok, ha akarok. De ha valakinek ez az első kérdése, akkor nem akarok.
    előzmény:
    Alinee2 (149)
    2014-08-15  19:31
  3. 2014. augusztus 15. 19:31149.
    Észrevetted a lényeget, amit direkt nem írtam le.
    Nem szeretnék ebből problémát, úgyhogy előre leszögezem, akinek nem inge, ne vegye magára.

    Nos, kevés az igazi nő. Az utcán vagy savanyú arcú siralmas kinézető nők baktatnak, vagy pedig dekoratív műnők szaladgálnak, lárvának kifestve. Slussz, ennyi. Alig akad olyan nő, akire jólesik még nekem is ránéznem. Alig akad, akiről sugárzik hogy jól érzi magát a bőrében. Ez a jó érzés pedig nem az anyagi, világi javaktól függ, hanem odabent a szív, értelem és érzelem tájékán minden rendben van.

    Azok a férfiak, akikről írtam, keresik a hozzájuk illő társat, anyát, kislányt, barátnőt, szeretőt egy személyben, és mivel közeli ismerőseim, sokat beszélgettünk. El merték mondani hogy a legtöbb nő kizárólag azt lesi, hogy neki mi haszna lesz a kapcsolatból. Abszolúte nem érdekelte őket a férfiak emberi oldala. Még keresgélnek.
    És ez így szorosan kapcsolódik a topic témájához, mert amit ők elvárnak, az itt le van írva. De a nők nem tudják megadni nekik, mert nem értek meg a társkapcsolat szintjére, az önzetlen szeretetre.

    Rajtam is meg szoktak lepődni,de nagyon. Kinézetre egy luxus ribanc vagyok, és félve kezdenek velem beszélgetni. És egy idő után szinte mindenki azt mondja hogy nagyon kellemesen csalódott. A párom ugyanaz, csak őt rockernek, vagy maffiózónak titulálják. És közben egy áldott jó ember, segítőkész, udvarias ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676852 (142)
    2014-08-15  19:13
  4. Torolt_felhasznalo_676852
    Torolt_felhasznalo_676852
    2014. augusztus 15. 19:30148.
    Ez a letesztelés vajon mit jelent?


    Hogy megcsalja-e őt a nő?
    Vagy hogy tud-e főzni?
    Vagy hogy jól tud szexelni?
    Nemmindegggy! :D


    Szerintem mindenki tesztel mindenkit.


    Tesztelsz, vagy tisztelsz?!
    előzmény:
    Viola* (146)
    2014-08-15  19:24
  5. 2014. augusztus 15. 19:29147.
    Nekem pedig Ikrek a napjegyem, vízöntő az aszcendensem és Halacska a holdjegyem. :)
    előzmény:
    Alinee2 (143)
    2014-08-15  19:17
  6. 2014. augusztus 15. 19:24146.

    Hm, ha a párom NLC-zne, akkor őt is felhozhatnám példaként, tőle is sokat tanulhatnának a nők. Ugyanúgy tesztelte és űzte a nőket mint Autó. A különbség kettejük között, hogy a párom párkapcsolatott akart, és engem keresett a nőkben.



    Ezt még kifelejtettem: szeintem ilyen típusú palit(na jó, legyen férfi, ha ez fontos), se megszerezni, se megtartani nem tudnék .


    De az a helyzet, hogy szerintem nem is ilyenre vágyom. Folyamatosan bizonytalanságban érezném magam, és nem hangzik biztatóan számomra ez a "'tesztelte és űzte" a nőket.


    Persze ahogy leírtad, ti jól megvagytok, és végülis ez a lényeg. 
    előzmény:
    Alinee2 (76)
    2014-08-14  20:00
  7. Torolt_felhasznalo_676852
    Torolt_felhasznalo_676852
    2014. augusztus 15. 19:23145.
    Én mondjuk szívesen lennék egy jó párkapcsolatban, de úgy tűnik, erre nem sok esélyem van.
    Azt viszont én is tapasztalom, hogy egy párkapcsolat eléggé hátráltat a kiteljesedésben, abban, hogy normális mederben foglalkozz a számodra fontos egyéb dolgokkal. Főleg, ha a másik fél nem igazán hajlandó alkalmazkodni hozzám, de sajnos akkor is tapasztaltam ezt, amikor kölcsönösen megvolt a tisztelet, de én mégis elvesztettem valahogy a saját identitásomat (ami alapból elég erősen működik, csak úgy tűnik, párkapcsolatban félreteszem valahova). Ezért is óvakodom most, inkább csak olyan kapcsolatot szeretnék, ami a hétvégén valamelyik napra korlátozódik. Bőven elég szombaton, vagy vasárnap nőnek lenni! :D
    előzmény:
    Pilizota (141)
    2014-08-15  19:09
  8. 2014. augusztus 15. 19:19144.

    Nálad azon lepődtem volna meg, ha mást írsz.
    Nyugi, mi már megszoktuk hogy így élsz.
    előzmény:
    Pilizota (141)
    2014-08-15  19:09
  9. 2014. augusztus 15. 19:17143.
    Nem az a célom hogy másoknak tönkretegyem a fórumozást. Régebben nagyon jó kis kolóniák gyűltek itt össze, volt hogy éjszakába nyúlóan röhögtünk. Most meg már azt nézzük kit lehet kiírtani.
    Ikrek jegyű vagyok, ha valakivel nézeteltérésem van, akkor vagy diplomatikusan elintézem, vagy pedig hurrikánként felkapom, utána essen amekkorát akar. Ezt a Jóisten megspékelte egy kis skorpió jeggyel. Megkaptam a belépőt a pokol kapujába a személyiségemmel. Drága jó "anyósom" sokszor mondogatja hogy rejtély vagyok a számára.
    Hát ezért tudom elsimítani a dolgokat.
    Autóval is csak akkor van gond, ha a megfelelő helyre kihelyezett aknária rálép valaki. Én viszont látom hová helyezi.
    előzmény:
    hutchi (140)
    2014-08-15  18:57
  10. Torolt_felhasznalo_676852
    Torolt_felhasznalo_676852
    2014. augusztus 15. 19:13142.
    Tehát, ha jól értem, ez lenne a lényeg, amivel akár egyet is érthetnék:


    "A nőkhöz, a családhoz, és a társadalom felé mutatott magatartásától függ hogy pasi, avagy férfi."


    És utána írod ezt:
    "Külön érdekesség, hogy közülük csak egyetlen egy él párkapcsolatban"


    Tehát akkor ők megfelelnek a férfiakról mondott definíció-féleségnek, de jelenleg nincs párkapcsolatuk, ami "külön érdekesség" - az mit jelent, hogy régebb óta nincs? Vagy miért van ennek jelentősége?


    Másrészről: láttam már olyat, hogy valakinek a hozzáállásán a családhoz és a társadalomhoz nagyon is meglepődött a környezete - szerintem nem lehet látni mindenkin, hogy mi van a lelkében, főleg, ha valamiért pont nem azt az oldalát kommunikálja egy-egy időszakban/adott környezetben.
    előzmény:
    Alinee2 (134)
    2014-08-15  18:36
  11. 2014. augusztus 15. 19:09141.
    Nem sok előnyét látom.
    Elrabolja a szabadidőt, elrabolja a szabadságom, nem tudok a hobbijaimmal foglalkozni, mert a kötöttség, a kötél nem akarja engedni. Fújj!


    +Szeretek egyedül lenni.
    Nem kell pasi, hogy elégedett legyél magaddal.
    Nem kell tutujka nekem, nem igénylem. 
    Nem különösebben izgat, mit gondolnak más emberek a kötetlen életmódomról. 
    előzmény:
    Capuccino (1)
    2014-08-11  14:34
  12. 2014. augusztus 15. 18:57140.
    Jol van akkor megnyugodtam, szent a beka  
    Igen, eddig mindig az volt a tapasztalatom, hogy a velemenykulonbsegek ellenere is veled legalabb el lehet simitani a dolgokat, nincs sertodes, es lehet beszelgetni 
    előzmény:
    Alinee2 (137)
    2014-08-15  18:47
  13. 2014. augusztus 15. 18:51139.
    Akkor viszont láthattad, én is sokakat megbántottam, direkt. Ráadásul úgy, hogy az értelmi magsságokban lebegő hölgyek csak később jöttek rá hogy péppé zúztam őket.
    De én is, és Autó is kizárólag azokat sértjük meg, akik síkhülyék. Az, hogy vitád volt vele, abból fakadt hogy nem ismered.
    előzmény:
    hutchi (136)
    2014-08-15  18:43
  14. 2014. augusztus 15. 18:48138.
    Nem kell valaszolnod, de ennek a szemelyeskedesnek es kotozkodesnek, amit csinalsz ( igen te szemelyeskedsz) semmi ertelme.  A forum nem arra valo, hogy itt vezesd le a feszultseged. 
    előzmény:
    Capuccino (133)
    2014-08-15  18:21
  15. 2014. augusztus 15. 18:47137.

    Nem kedvellek, de nem is útállak. Ha útálok valakit, az illetőt semmibe veszem, számomra nem létezik.
    Nem is ismerlek. Néhány dologban egyezik a véleményünk, de a legtöbben különbözik. Ebből azt szűrtem le, hogy jobb ha nem vitázunk. Vagy béke, vagy háború. Semiramis nem bírta. Kötekedtünk egymással, utána kerültük egymást, de néha beszóltam neki amikor másokat sértegetett. Egyszer azt írta nekem, hogy "bárkit el tud intézni", én vagyok az egyetlen akit nem képes hova tenni.

    A szívem szó amikor használom, (a fórumon kívül is), mély átérzéssel kimondott szó. Nem lekicsinylő. Azt mégsem írhatom, hogy idefigyejjé Hutchi!A kapanyelet már rég lenyeltem, úgy süldő koromban.
    előzmény:
    hutchi (132)
    2014-08-15  18:15
  16. 2014. augusztus 15. 18:43136.
    Nem engem, de sokakat. Eleg regota vagyok a forumon, ugyhogy tobbszor oszzefutottam mar vele. 
    előzmény:
    Alinee2 (135)
    2014-08-15  18:37
  17. 2014. augusztus 15. 18:37135.
    Merthogy? Megbántott?
    előzmény:
    hutchi (129)
    2014-08-15  17:53
  18. 2014. augusztus 15. 18:36134.
    Egy férfiből akkor lesz férfi, amikor lelkileg beérik rá.
    Van amelyik soha, van amelyik már kiskamasz korában.
    A nőkhöz, a családhoz, és a társadalom felé mutatott magatartásától függ hogy pasi, avagy férfi.
    Részben nevelés, részben a megélt kudarcok és sikerek teszik férfivá.
    A kérdéseidre inkább összegezném a választ, egy nőcinek hiába tetszik meg egy férfi, ha még éretlen rá. A férfi túllép rajta, bármilyen dekoratív is. A nőci viszont jó a pasinak, valahogy elvannak a kis párhuzamos, egymás mellett futó sávjaikon.
    Fordítva detto. Egy pasit, aki megbukik udvariasságból, kedvességből, megértésből, türelemből ... bármennyire is sármos, a nő ki fogja hajítani. Kevés neki.
    A férfiak sem vehetőek mind komolyan, de nem áltatnak, gerincesek.
    Ez a gerincesség egyébként látszik is rajtuk, ha ránézel egy férfire, egyből lejön hogy vele nem lehet packázni, cicázni.

    Akkor is férfi lehet valaki, ha a nőnek nem tetszik, de épp azért férfi, hogy vegye az adást. Nem nyomul ezerrel, ha nem kívánatos személy valami miatt. Legfeljebb kedves barát lehet.
    Ha nem mer kezdeményezni, esetleg bénán kezdeményez, attól még lehet nagyszerű férfi. Csak épp más tipusú nőnek.
    Az, hogy valaki komoly vagy sem, érezni kell. Ösztönösen kiszagolni.
    Valami lehet azokban a fránya hormonokban. Az aurát is lehet érezni. Van akinek kellemes a társasága, van akitől menekülünk.

    Igen, régen a férfiakat férfiaknak hívták, de megjelölték őket ugyanúgy, mint most a pasizással. Csak épp régen azt mondták rájuk hogy jellemtelen, ha valakit ezzel a szóval beszéltek ki, azt élve elásták a nők. Bika, baka, kan ... ezekkel a szavakkal illették őket, biztos hogy van még, én ezekről tudok. Utána jött a csávó, pali, ipse ...

    Nálam nem így van. Megtaláltam a másik felemet, de tőle függetlenül akadtam néhány gyöngyszemre, akiket férfi szóval jelölök. A társam tudja, és pontosan érti is hogy miért. Ő is kielemezte őket, és igen, akad néhány férfi az ismerőseink között. Külön érdekesség, hogy közülük csak egyetlen egy él párkapcsolatban, ráadásul ő is a lelke másik felével. bevonzották egymást. És kellemes a társaságukban lenni, érezhető közöttük az összhang. És semmi összebújás, nyalifali. A szemeik beszélnek amikor egymással beszélnek épp.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676852 (128)
    2014-08-15  17:42
  19. 2014. augusztus 15. 18:21133.
    mit vársz hosszas elmélkedés a magm és a nők kapcsolátáról?? válaszoltam. logikusan.

    Igen, nem tudunk vitázni, mert  ha nem vagy tisztában a logika alaptételeivel, úgy nehéz. no meg ha személyeskedésre akarod terelni egyből a szót az adott téma helyett.

     no komment.
    előzmény:
    hutchi (131)
    2014-08-15  18:03
  20. 2014. augusztus 15. 18:15132.
    Jo, akkor hagyd. Igen, azt en is latom, hogy maskepp latjuk a dolgokat, csak gondoltam leirom a velemenyem en is. 


    Nahat. A "szived" lettem? Nem gondoltam, hogy ennyire kedvelsz ..........
    előzmény:
    Alinee2 (126)
    2014-08-15  16:05
  21. 2014. augusztus 15. 18:03131.
    Ironia volt. Sotmitobb el is magyaraztam, hogy mit jelent az amit irtam, mert lattam, hogy elsore sem ertetted. Ez most direkt ertetlenkedes a reszedrol, vagy meg mindig nem erted? 
    A nok utalnakra sem valaszoltal. A miert gondolod ugy-ra nem valasz, hogy nem gondolom, hanem tapasztalat. Magyartanarral konzultajl, tobb turelme lesz mint nekem. 


    Megis hogy akarsz te igy vitazni.......
    előzmény:
    Capuccino (102)
    2014-08-15  09:33
  22. 2014. augusztus 15. 17:56130.
    A forumon vannak masok is akiknek nem magyar az anyanyelve, vagy nem tokeletes a helyesirasa. Tenyleg nem ezen mulik. Ezzel teljesen tisztaban vagyok, ezt magyarazom en is. 
    előzmény:
    Alinee2 (127)
    2014-08-15  16:12
  23. 2014. augusztus 15. 17:53129.
    "Nem kell mindenkit kedvelni, elfogadni, ez lehetetlen és természetellenes mivel különbözőek vagyunk. De tudni kell együtt élni másokkal minimum viselkedés szinten. A fórumon is."


    Egyetertek. Ezert is volt fura, hogy pont ot hozod fel "pozitiv" peldanak. Ez olyan kettos merce. 
    előzmény:
    Alinee2 (125)
    2014-08-15  16:00
  24. Torolt_felhasznalo_676852
    Torolt_felhasznalo_676852
    2014. augusztus 15. 17:42128.
    Ebben a pasi-férfi szóhasználatban lehet, hogy van igazság...


    Na de mikortól lesz férfi egy egyszerű pasiból?


    Amikor megtetszik? Vagy amikor először randizol vele? Vagy amikor már kicsit biztosabban látszik, hogy komolyan vehető? (mondjuk néhány hónap járás után)


    Megelőlegezed neki, hogy férfi, vagy útközben valamikor átalakul?


    Vagy akkor is férfi, ha neked nem tetszik, de ő boldoggá akarna tenni, ha tehetné?


    És ha a nő nem tetszik neki, ha neki az csak egy csajszi, de a nőnemű meg biztos benne, hogy tőle tudna boldog lenni, akkor minek hívjuk őket? Pasi vagy férfi? Nő vagy csajszi?


    Vagy esetleg mindenkinek adjak egy esélyt, mindenkit férfinak tekintsek, még azt is, aki komolytalannak tűnik? És aztán amikor bebizonyosodik, hogy komoly-e vagy sem, akkor degradáljam pasivá?


    És ha nem mer kezdeményezni, akkor attól még férfinek számít? Vagy ha bénán kezdeményez?


    És nem lehet, hogy régen, amikor a férfiakat férfiaknak hívták, akkor ugyanúgy le tudták őket sajnálni ezért-azért a nők? Úgy értem, megmosolyogták, vagy éppen a falra másztak tőlük, kibeszélték őket akkor is...


    Mégiscsak úgy tűnik, hogy ha megtalálod a másik feledet, akkor automatikusan férfiként gondolsz rá (talán néhanap pasiként is), ha meg nem találod meg, akkor úgyis minden férfi csak pasi marad... még akkor is, ha némelyeket tisztelsz férfiként is, jobb pillanataidban...
    előzmény:
    Alinee2 (123)
    2014-08-15  14:43
  25. 2014. augusztus 15. 16:12127.
    Voltak a forumon angol nyelvu megnyilvanulasai. Maradjunk annyiban, hogy angolul is kb ugy ir, ahogy magyarul. Itt nem csak arrol van szo, hogy esetleg nem jut eszebe magyarul egy-ket kifejezes, hanem joval tobbrol ( szorend, nyelvhelyesseg, erthetoseg, logika, szovegertes, stb) 
    De mindegy. Nem orola szol a forum, csak szoltam, hogy ne vele peldalozzal, mert nem hiszem, hogy barkit is elore vagy megfelelo iranyba mozditananak az o hozzaszolasai. 
    idézet:
    hutchi (86)
    2014-08-14 23:41:32
    Erre csak az egyik gyerekemet tudnám felhozni példaként. Elvileg magyar az anyanyalve, de mivel soha nem járt magyar iskolába, és ritkán beszéli a nyelvet, nem is tudja némely szónak a jelentését, a helyesírása is botladozik, simán le tudnátok parasztozni. Viszont az "apanyelve" tökéletes, és mellé angol egyetemre járt. Amiatt, hogy összekeverne dolgokat, nem helyesen ír, és nem tudja tökéletesen kifejezni magát, kevesebbet ér? Nem.
    előzmény:
    hutchi (86)
    2014-08-14  23:41

Címlap

top