Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A párkapcsolat előnyei

Capuccino
Létrehozva: 2014. augusztus 11. 14:34
szerintetek is?  Vagy nektek mik az előnyök? Nekem bevallom ezek pont nem jutottak eszembe:)  Vicces felsorolás jön.

A párkapcsolat előnyei



Van valakid, aki szeret. Ideális esetben nem csak
úgy “van”, hanem tényleg szeret, te kellesz neki valamiért. Rájöhetsz,
hogy benned is van valami, ami szeretni való, ami más számára vonzó,
növekszik az önbizalmad. Kapod a bókokat, kedvességeket, büszke rád a
párod, nagyot nő az önbecsülésed is és magabiztosabb vagy.


Van kiről gondoskodni. A párkapcsolat felébreszti
az igényt arra, hogy ellásd a másikat szíved szerint. Tehát felébreszti a
gondoskodó ösztönöket és jó érzéssel tölt el, hogy valaki értékeli az
igyekezeted és jól esik neki. Ilyen a főzés például, mindjárt más ha nem
egy adagot kell készítened és jóízűen elfogyasztják azt. Ne felejtsük
el a másik oldalt sem, hiszen rólad is gondoskodnak, figyelnek rád, ami
különösen jól eshet azok után, hogy eddig mindent egyedül kellett
megoldanod.


Van kivel megbeszélni a problémákat, nem kell
magadban tartanod. Egy jó esti beszélgetés egy pohár vörösbor mellett a
naplementét nézve megnyugtat, boldogsággal tölt el és más nézőpontokat
is megvilágít.


Nem kell magyarázkodnod, miért vagy egyedülálló és
többet nem sajnálkoznak efölött a környezetedben. Hiszen van párod,
innentől kezdve valahogy tényleg megbecsültebb vagy, a környezeted
megnyugszik, hogy lám, te is elkeltél. Most már arról faggatnak, ki az,
milyen is ő, hogy ismerkedtetek meg, mióta tart a dolog.


Nem tart tőled a többi foglalt nő (férfi). Míg
szingli voltál, ott motoszkált az agyukban, nehogy pont az ő párjukra
vess szemet, most viszont megnyugodtak, hogy nem fogsz, hisz foglalt
vagy te is. Bekerülsz egy olyan társaságba, ahogy a párod a téma,
mindenki mesél a sajátjáról és már te is hozzá tudsz szólni, ha akarsz.


Eljuthatsz olyan helyekre is, amikre egyedül nem mentél volna el. Hiába a modern kor, akkor is valahogy nem elfogadott például egy
étteremben egyedül enni, most már nem kell házhoz rendelned a pizzát és
egyedül a TV előtt megenni, hanem beülhetsz a pároddal és ott helyben el
is fogyaszthatod. Ilyen még például a nyaralás vagy éppenséggel a
strand.


Végül, de nem utolsósorban, biztonságban érezheted magad.
Nem kell állandóan keresgélned, fürkészned, vajon ki tetszik neked és
vajon te tetszel-e neki, elfelejtheted az első randik kínosságát, a
megismerkedések reményeit majd csalódásait és fürdőzhetsz a
párkapcsolatod előnyeiben!

  1. 2014. augusztus 12. 20:4526.
    de senkinek sincs a fejére írva hogy prkapcsolatban él.. honnan tudod bárkiről hogy párkapcsolatban van, ha nem ismerős eleve??

    Vagy pl egy rendezvényen, úgy kezdesz beszélgetni (amit valami alkalmára rendeztek, de csak te vagy ott) hogy egyből közlöd párod van?  rnézésre honnan tudják mások?

    Szerintem a párkapcsolat egyáltalán nem véd  mások próbálkozásaitól. Attól az véd, ha lerázzuk őket egyszerűen, vagy egyből  laza próblkozsnl közöljók, kedves, de már elkeltünk:) stb... de rajtunk múlik.
    előzmény:
    Viola* (22)
    2014-08-12  20:28
  2. 2014. augusztus 12. 20:3525.
    + a lelkifúró.
    előzmény:
    Viola* (24)
    2014-08-12  20:32
  3. 2014. augusztus 12. 20:3224.
    Egyszer volt olyan, hogy megtetszett egy barátnőm pasija(és én is neki kicsit)+ittunk is valamennyit, "szakadoztak" az erkölcsök, de szerencsére az "utolsó pillanatban" megjött barátnőm.


    Ha ott történik valami, örökre izgulhattam volna, mikor szólja el magát a pali.
    előzmény:
    Alinee2 (21)
    2014-08-12  20:26
  4. 2014. augusztus 12. 20:3223.
    Soha nem jutottam el arra  a szintre, hogy latolgassam van e előnye vagy hátránya a férjemmel való kapcsolatomnak.
    Együtt megyünk előre a kitűzött céljaink elérésében, mely célokat soha nem  mondtuk ki, és mégis mindketten uyganazt teszzük a magunk és a  család érdekében.
    idézet:
    Csendike (2)
    2014-08-11 15:38:06
    Nos igen, a lényeg egy része itt van. Egyébként a te hozzászólásaidból pedig az szűrhető le, hogy boldog és kiegyensúlyozott párkapcsolatban élsz. Bármilyen témáról is legyen szó, ez általában kiérződik.
    előzmény:
    Csendike (2)
    2014-08-11  15:38
  5. 2014. augusztus 12. 20:2822.
    Háát...nem tudom....én nem szeretek párkapcsolatban élőkkel flörtölni....


    Ahol most vagyok, néha megbámul egy-egy apuka, de kínosnak érzem ezt kicsit, inkább arrébb megyek. 
    előzmény:
    Alinee2 (21)
    2014-08-12  20:26
  6. 2014. augusztus 12. 20:2621.
    Meg fogsz rám haragudni, de mégis leírom.
    Már a többi hozzászólásodból is nyilvánvaló volt, hogy rád nem féltékenyek a nők. Ez elég nagy baj, azt jelenti hogy nem tekintenek annyira jó nőnek, hogy vetélytársként tekintsenek rád. Ugyanez a férfiszemszögéből azt jelenti, hogy elmegy, néhányszor dugható, de semmi komoly.
    Az, hogy valaki párkapcsolatban él ,nem jelenti azt hogy tabu. Sőt, egy jó nővel vagy férfivel még izgalmasabb a flört, megmérettetés, hogy jobbak vagyunk-e a másik partnerénél. Bepróbálkozás mindig van ilyen esetekben. Szerelem és intelligencia együttes kérdése, hogy ezt a helyzetet ki hogyan kezeli.
    előzmény:
    Viola* (20)
    2014-08-12  20:08
  7. 2014. augusztus 12. 20:0820.
    Ez a lista nekem nagyjából tetszik, kivéve a "nem tart tőled  a többi foglalt nő". Eddig ilyen nem tapasztaltam, h nők féltékenyek lennének rám, egy eset jut eszembe.


    Még pluszban ami eszembe jut, az a beszélgetés(intellektuális tapasztalatcsere), szóval nem csak a problémák megbeszélése, hanem akár könyveké, filmeké, stb...
    előzmény:
    Capuccino (19)
    2014-08-12  18:17
  8. 2014. augusztus 12. 18:1719.
    ok. akkor neked tenyleg a fennt emlitett lista lehet az elonyok felsorolasa.

    meg se szolaltam. ;)
    előzmény:
    Viola* (18)
    2014-08-12  16:49
  9. 2014. augusztus 12. 16:4918.
    Némelyik pasi azt hiszi, a "nem" az valami gumifogalom. majd ő megjelenik és a csodás lényével igenné változtatja. 
    előzmény:
    Capuccino (15)
    2014-08-12  16:40
  10. 2014. augusztus 12. 16:4717.
    Nem csak ex.


    Néha, némelyik fiúval jó lenne "csak úgy" barátkozni, mindent megbeszélni, de volt már, hogy beugrottam: azt hittem, tisztáztuk a baráti-haveri jellegű kapcsolatot, erre még mindig nyomult és sértődési rohamokat kapott, ha más pasikról beszéltem neki....

    előzmény:
    Capuccino (15)
    2014-08-12  16:40
  11. 2014. augusztus 12. 16:4416.
    illetve van még az az eset, hogy anno próbált valaki lerázni engem, vagyis ellökött, most meg: "sírva könyörgök-oké, ez költői túlzás volt részéről-gyere már át dugni".


    Ilyenkor annyira jó lenne mondani, hogy nem, van partnerem, plusz elégtétel lenne. :)
  12. 2014. augusztus 12. 16:4015.
    oh, ez exprobléma....  azthittem csak úgy próbálkozók.
    előzmény:
    Viola* (13)
    2014-08-12  16:35
  13. 2014. augusztus 12. 16:3814.
    Van, h hiába mondasz nemet, elkezdik firtatni, hogy "de miért nem".. "hát neked anno nem volt jó"? :)
    (Nem, vazze...szar volt...de ezt azért nem mondom meg. :))




    Háát, sztem csökkenne a próbálkozás, ha lenne partnerem. 
    előzmény:
    Capuccino (12)
    2014-08-12  16:28
  14. 2014. augusztus 12. 16:3513.
    Az, ha nem tetszős idegen tesz ajánlatot, nem is zavar annyira. Vhol az az élet rendje...


    Inkább az zavar, mikor néha fel-felbukkan vki, akivel nem is feküdtem le, max egyéb jellegű örömökben részesítettem, és ha meghallja, hogy szingli vagyok...elkezdi firtatni, hogy jaaj,  bírom ennyi ideje szex nélkül, aztán idézi a régi emlékeket...vagy a másik verzió, hogy meg van győződve arról, nekem is milyen "csodálatos" volt vele....meg kéne ismételni....miközben a hátam közepére se kívánom...


    ...és ezzel a baráti részt is elrontják. 
    előzmény:
    Capuccino (12)
    2014-08-12  16:28
  15. 2014. augusztus 12. 16:2812.
    De ha vkivel nem akarsz vmit nemet mondasz és kész nem? vagy én vagyok túl egyszerű?
     

    Meg ez így félreérthető mondat: "Ha nincs partnerem, olyan is próbálkozgat, akit nem szeretnék fogadni."

    Miért ha van partnered gondolod ezek nem próbálkoznak? Hacsak nem mindenhova a partnereddel mész időnként bepróbálkoznak emberek. Nincs az ember fejére írva hogy otthon várja vki. Neki magának kell nemet mondania, a próbálkozásokra.

    És igen, nem zárja ki a szmodra jelentő előnyt hogy másnak mit jelent.
    előzmény:
    Viola* (10)
    2014-08-12  16:20
  16. 2014. augusztus 12. 16:2411.
    Szval a "szabad préda" érzés néha nem jó. Mikor rám kattint faceboookon olyasvalaki, akivel utoljára 7-8 éve volt "valami" , és miután meghallja, hogy nincs párom, feljogosítva érzi magát, hogy a szexuális életem firtassa....
    előzmény:
    Capuccino (4)
    2014-08-12  08:50
  17. 2014. augusztus 12. 16:2010.
    Nekem az rossz, hogy amikor pasikkal kerülök össze, kicsit gyanakodva tekintünk egymásra. Ha nincs partnerem, olyan is próbálkozgat, akit nem szeretnék fogadni.




    Ha lenne partnerem, világos lenne ezeknek a pasikáknak is, hogy nem lesz "barátság extrákkal, se szex, se párkapcsolat".


    Illetve régi ismerősök esetében is kínos néha, ha bepróbálkoznak, mert azt hiszik, attól, hogy egyedülálló vagyok, rájuk vágyom vagy el lehet kapni kis "időtöltésre". 
  18. 2014. augusztus 12. 16:169.
    Amit írtam nekem ez az egyik előnye lenne, nem zárja ki azt se, amit te írtál vagy ha igen, miért is?








    előzmény:
    Capuccino (4)
    2014-08-12  08:50
  19. 2014. augusztus 12. 11:298.
    Mondjuk arra gondolok, hogy mennyire unatkozhatnak azok az emberek, akik ilyen listákat írnak... :)

    Ezek teljesen nyilvánvaló előnyök, és valóban ezek a legfontosabbak, de vajon minek erről írni? Nem akarunk inkább a levegő színéről beszélgetni, vagy hogy miért is zöld a fű? Az akkora nagy szenzáció.  :)

    Na jó bocsánat, lehet, hogy a nőket tényleg ez érdekli, és végülis ez a nők lapja...

    Én a magam részéről inkább megtapasztalni szeretném, mint beszélgetni róla.
  20. 2014. augusztus 12. 09:427.
    nem én hagytam ki, hanem a listaíró. De lehet ő ezt a részét nem tapasztalja :D ezt nemtudhatjuk..
    előzmény:
    lenke... (5)
    2014-08-12  09:27
  21. 2014. augusztus 12. 09:326.


    Akár én is írhattam volna. :)


    előzmény:
    Csendike (2)
    2014-08-11  15:38
  22. 2014. augusztus 12. 09:275.
    A legnagyobb előnyét mégis kihagytad hosszú évek szinglisége után van végre minden nap szex és kielégítő...:D Tudom hogy sokan azt fogják mondani, hogy ez nem fontos, pedig baromira az. Kell egy jó kapcsolathoz a jó szex.
    előzmény:
    Capuccino (1)
    2014-08-11  14:34
  23. 2014. augusztus 12. 08:504.
    Viola viccelsz ugye hogy ez fontos előny amit még hozzá kell tenni??

    Hát én tökrosszul vagyok bekötve:D  az tuti...  szerintem a párkapcsolat"előnye" hogy nem tudnk a másik nélkül élni, ugye, és vele lehetek. És kiegészítjük egymást.

    előzmény:
    Viola* (3)
    2014-08-11  17:08
  24. 2014. augusztus 11. 17:083.
    Csupa előnye van.


    Még egy előny:


    Ha van párod és barátkozol nőként pasikkal(és fordítva) neműekkel, akkor nincsen bizonytalanság, hogy te most barátkozni akarsz vagy a kegyeibe férkőzni....
    előzmény:
    Capuccino (1)
    2014-08-11  14:34
  25. 2014. augusztus 11. 15:382.
    Soha nem jutottam el arra  a szintre, hogy latolgassam van e előnye vagy hátránya a férjemmel való kapcsolatomnak.
    Együtt megyünk előre a kitűzött céljaink elérésében, mely célokat soha nem  mondtuk ki, és mégis mindketten uyganazt teszzük a magunk és a  család érdekében.
    előzmény:
    Capuccino (1)
    2014-08-11  14:34

Címlap

top