Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyméretű ruhát hol?

sgne
Létrehozva: 2014. augusztus 8. 13:24
Végső elkeserdésemben érdeklődöm hasonló adottságú hölgyektől, hogy hol lehet 46-48-as méretű női ruhát venni.
A minap betértem egyik bevásárlóközpont két női ruhaüzletébe (nem butik) és meglepődve tapasztaltam, max 42-es ruhák vannak.
Igaz volt néhány nagyobb is, de csupa nagymintás, műszálas borzadály. Szinte egy sem kellett volna, pláne miután megnéztem az árakat.
Nem is értem, az utácn jár egy csomó molett nő, rájuk nem számítanak a kereskedők?  
  1. 2014. augusztus 8. 17:3226.
    A valódi pamut az egyik legdrágább alapanyag. 
    A vevőnek még a műszálas ára ia sok, akkor a természetes szálé meg hororr lenne.
    előzmény:
    tamtamtam (2)
    2014-08-08  13:44
  2. 2014. augusztus 8. 17:1025.
    Sajnos én sem találok magamra ruhát, ráadásul még rossz alkat is vagyok, mert vastag a combom és széles a csípőm. Tehát ami derékban jó, az nem jön fel, ami feljön, annak a dereka bő... :P

    Én az Ázsia Centerben találtam egy nagyon jó boltot. A parkoló felöl a bal oldali épületben a földszinten. A bejáratnál egyenesen előre kell menni és viszonylag hátul lesz a WC melletti sarkon egy magyar árukat áruló bolt. Nagyméretű ruhát és farmert árulnak. (ez utóbbit férfiaknak is). Kifejezetten fiataloknak, 20 év körülieknek nem nagyon vannak ruháik, de a harmincasok már simán fel tudnak öltözni. A piaci árnál drágább, de elég normális áraik vannak.
    előzmény:
    sgne (1)
    2014-08-08  13:24
  3. cke
    cke
    2014. augusztus 8. 16:5924.
    Takko, Kik. Jól körül kell nézni. Néha a Lidl-ben is vannak egész jó nagyméretű ruhák.
    Nekem sincs könnyű dolgom, mert még magas is vagyok, nem csak nagy....
    előzmény:
    sgne (1)
    2014-08-08  13:24
  4. 2014. augusztus 8. 16:5123.
    a másik "kedvencem" meg a hiperszűk farmer...a vádlija nem fér bele, mert az izmos...nem tudom, minden ruhabolt csak 12 éves anorexiás csontvázaknak árul ruhát??? aki 170 cm, az max 50 kg lehet??? vagy mi?????
    előzmény:
    ezanick* (20)
    2014-08-08  16:25
  5. 2014. augusztus 8. 16:4922.
    ezt ne is mondd! gyerekem 55 kg 150 cm(fiú), és alig találok neki nadrágot, szegény anyám vagdossa le a szárát. mondjuk, ha nekem szólna be így az eladó, nem úszná meg a "kedves" beírást a vásárlók könyvébe. sajnos, a kölök ilyen alkat, már alig eszik, reformáltam szinte mindent a kaja terén, tanévben 2x1.5 óra karate, plusz a heti 5 tesi, plusz sokszor gyalogol, kirándul...és mégis, a pocak nem tűnik el :( idei tanéávtől napközis sem lesz, itthon fog enni, amit én adok, mert a menzakaja is nagyban rátesz szerintem a töméntelen kenyérrel...
    előzmény:
    Szállófelhő (12)
    2014-08-08  15:48
  6. 2014. augusztus 8. 16:4521.
    szerintem azért, amiért a gyerekcuccok is irreális árúak :( úgyis megveszed, mert muszáj :( a barátnőm, aki 58-as méret, néha a CundA-ban nagyon jó cuccokat fog ki, és amikor én keresem, halálra cikiz, hogy "nyeszlett" 38-asban úgysincs :) persze nem bántásból mondja, csak poénból :)
    az Allee-ba szokott menni, meg esküszik a KIK-re, ami pl az Újbuda centerben van. (tény, ott elég széles a méretválaszték).
    előzmény:
    Coke Girl (6)
    2014-08-08  14:51
  7. 2014. augusztus 8. 16:2520.
    Ok :)
    Tudom, h a nagy meret mindig problema. Nem konnyu igazan csinos ruhakat talalni, s ha van is sokba kerulnek altalaban. 
    Nalunk rendszerint a mellresz a gond. Miert gondoljak? Hogy csak kissmelluek szeretnenek csini nyari ruhakat? 



    előzmény:
    Coke Girl (19)
    2014-08-08  16:14
  8. 2014. augusztus 8. 16:1419.
    Ne érts félre, én sem vitatkozni akartam ...
    előzmény:
    ezanick* (18)
    2014-08-08  16:10
  9. 2014. augusztus 8. 16:1018.
    Nezd, en nem fogok ezen vitatkozni, adtam par tippet. Besetal, ha akar es megprobalja, ha tetszik tetszik, ha nem akkor nem. 
    Ettol fuggetlenul tudom, hogy nagy problema ez mindig, de a felsorolt uzletekben lehet venni szep es jo minosegu nagymeretu ruhakat.
    En is tapasztalatbol tudom. 
    Csaladunkban van, aki ilyet hord es csinos. 
    (Ez nem azt jelenti, hogy mindegyik jo mindenkinek)

    ( amugy nem emlekszem, hogy a topikindito leirta volna a korat)
    előzmény:
    Coke Girl (16)
    2014-08-08  16:04
  10. 2014. augusztus 8. 16:0917.
    Budapesten például az interneten ... hát igen, sajnos ők maradnak Amerikában, én is ott ismertem meg a termékeiket, most a netről nézem meg. Már bátran vásárlok náluk, mert tapasztalatom van benne, hogy milyen típusú és méretű dolgot lehet "látatlanban" is bevállalni tőlük.
     
    Ez persze nagyon nem ugyanaz, mint amit ott felpróbálsz, sajnos. Ez tipikus nagy-méret átok, hogy nekünk nem elég rámutatni a méretre, hogy ez az én méretem, jöhet a dolog ... mert ugyanabban a méretben ez a ruha jól áll, viszont a másik nadrág meg pocsékul ...
    előzmény:
    tamtamtam (14)
    2014-08-08  16:02
  11. 2014. augusztus 8. 16:0416.
    Nerm tudom, milyen ruhákat hordasz, én nagy méretűeket, fiatalként ... és tapasztalatból mondom, hogy NEM ELÉG hogy "van nekik nagy méretre" ... az túrós.

    A nagy méret Mo-n azt jelenti, hogy a túlsúlyos három-négyszer szült nagymamák boltja, holott ez nagyon nem igaz. Tinédzsernek és huszonévesnek is kellenek nagy méretű ruhák, és ezt csak az tudja kielégíteni, aki foglalkozik is a témával.

    Ezeket a ruhákat másként kell szabni, másféle mintákat kell alkalmazni, a minták iránya sem mindegy, ahogy az anyag esése, egy zseb is simán tönkre teheti az összképet.
    Azok a boltok, amelyek ugyanazt a terméket legyártatják 36 - 56-os méretig, sz@rt sem tudnak a nagy méretről, és kerülni kell őket, mert a csalódás borítékolva.
    előzmény:
    ezanick* (13)
    2014-08-08  15:50
  12. 2014. augusztus 8. 16:0215.
    Meg a new look jutott eszembe http://www.newlook.com/shop/sale/view-all-sale/insp ire-sale/size-16/_/N-kx0Zdah#results
    Van nemzetkozi kiszallitasuk is. En szeretem a dolgaikat.
    előzmény:
    ezanick* (13)
    2014-08-08  15:50
  13. 2014. augusztus 8. 16:0214.
    És Lane Bryant ruhák hol vannak pl. Budapesten?
    előzmény:
    Coke Girl (6)
    2014-08-08  14:51
  14. 2014. augusztus 8. 15:5013.
    Nem szakosodott, de kaphato bennuk nagyobb meret. Raadasnak viszonylag izlesesek, hordhatoak es minosegiek. 
    előzmény:
    Coke Girl (11)
    2014-08-08  15:31
  15. 2014. augusztus 8. 15:4812.
    Nálunk a 17 éves lányomra kell nagyobb méret, szóval pontosan tudom, milyen nehéz. (Már kislánynak is nehéz volt, mindig sokkal magasabbra valókat kellett venni, aztán alakítgatni. Rémes volt és az eladók is igen gonoszak voltak sokszor: "ekkora gyerekre nincs gyerekruhánk". Igazából alig volt rendes gyerekruhája úgy hatéves korától, érezhető emiatt rajta nem kevés keserűség ma is.) 
    No de a jelen: C&A-ban viszonylag jókat lehet kapni, de hamar kifogynak a méretek. Mi hetente-kéthetente benézünk, ha látok valamit, hazaviszem, ha nem tetszik neki, visszavásárolják. Van az Árkádban egy másik XXL üzlet, sajnos az sokkal drágább; bár szép holmijai vannak, 1-1 db-ot szoktunk venni ott is; és van az Ulla Popken, ami horror ár. Van még néhány turi is, ahol minőségi cuccot lehet kapni, ott a címkés árut válogatjuk, de hát ott a méret nagyon esetleges.


    De egyébként tényleg nem számítanak a nagy méretekre a kereskedők, főleg nem a fiatal korosztályra. Mintha a túlsúly csak ötven éves kor felett fenyegetné az emberiséget. Megjegyzem, férfi ruházatban ugyanez van, férjem sem nádszál :(
    előzmény:
    sgne (1)
    2014-08-08  13:24
  16. 2014. augusztus 8. 15:3111.
    Ezek nem nagyméretre szakosodott boltok. Attól, hogy valamit szélesebbre szabnak, még nem lesz a nagyméretűeknek megfelelő.
    Olyan butikokban lehet megfelelő ruhát kapni, ahol kifejezetten tudják, hogy a nagy méret és mit jelent.

    Megnéztem a Vögele-t is, normál üzlet, van 9 nagyobb terméke ... ettől még nem szakosodott ...
    előzmény:
    ezanick* (10)
    2014-08-08  15:27
  17. 2014. augusztus 8. 15:2710.
    Mark and spencer, igaz draga. M and S mode kicsit olcsobb, ( http://www.msmode.fr) nem tudom Magyarorszagon van -e uzlete. 
    H&M-nek is vannak nagyobb ruhai, valamint az azsia centerben is volt regebben nagymeretu ruhabolt.

    előzmény:
    sgne (1)
    2014-08-08  13:24
  18. 2014. augusztus 8. 15:199.
    Plusz most leértékelés is van.
    Ha 2 -t veszel, a 3. ingyen van.

    Magamra nem is találtam megfelelő méretet mert valahogy most mindenfelé nagyméretek voltak kirakva.
    Nagyon sok minden  elég olcsón kapható.

    előzmény:
    sgne (1)
    2014-08-08  13:24
  19. 2014. augusztus 8. 15:178.
    Vögele
    előzmény:
    sgne (1)
    2014-08-08  13:24
  20. 2014. augusztus 8. 14:577.
    Na, ezeket tutti nem találod meg itt ... csak ha megmaradt majd télen ... grrrr ... ha egyáltalán léteznek még nálunk ...

    Ja, 60EUR egy nem-farmerért ... 80-90 EUR egy nadrágért. Elment ezeknek az eszük.

    25 USD-ért olyan FARMERT vettem, igazi denimet, amit öt éve hordok ... akinek kopott már ki a combjánál nadrág, az tudja, hogy ez mekkora dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (5)
    2014-08-08  14:37
  21. 2014. augusztus 8. 14:516.
    Az Ulla Popken egy nagy méretekre szakosodott bolt. Én pont arról írtam, hogy abban a boltban nem csináltak nagy méretet, mert plázacicákat vártak ...

    Az Ulla Popkennel az volt az egyik és legnagyobb baj, hogy ide Magyarországra csak a maradék jutott el. De konkrétan. Látom, becsatoltál egy katalógust ... tök felesleges nekik ilyet kiadni Magyarországon, mert köze sincs a tényleges árukészletükhöz.

    Egy eladóval beszéltem erről, mert én is mindig beleszerettem egy-egy dologba. Akkor még három négy butikjuk volt itt-ott a városban, és egyikben sem voltak, amiket kerestem, de sorozatosan ... akkor megkérdeztem az egyik üzletvezetőt, és ő mondta, hogy az UP az előző szezonból Németországból visszamaradt árukészletet küldi ide. Eldurrant az agyam, mert ráadásul irreálisan drágák is, még a nagyméretű piachoz mérten is drágák. Nem is tudom, hogy jelen vannak-e még Magyarországon, mert teljesen hátat fordítotam nekik ezért. Nehogymár 26ezer Ft-ot elkérjenek egy farmer-utazánzatú anyagért ... csak azért mert a nagyméretű az fizessen, mint a köles.

    Ha tényleg jót és jó áron akarsz, ráadásul úgy, hogy ne a saját nagymamádnak nézz ki, akkor a Lane Bryant a megoldás. Fiatalos, széles az áruválasztéka és hagyományos árai vannak (ezt mondjuk soha nem értettem, hogy miért kell valamiért rögtön 60-70%-al magasabb árat kérni csak azért, mert pár centivel több anyagból készítik. Hiszen nem kell 60-70%-al több anyagköltséggel számolniuk ... őrület).  A Lane Bryant amerikai, ott nem merik ezt megcsinálni ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (4)
    2014-08-08  14:36
  22. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2014. augusztus 8. 14:375.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (4)
    2014-08-08  14:36
  23. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2014. augusztus 8. 14:364.
    Nem az Ulla Popken volt az a bolt? Nagyon csinos ruháik voltak.
    előzmény:
    Coke Girl (3)
    2014-08-08  14:26
  24. 2014. augusztus 8. 14:263.
    A Westendben volt egy bolt  ... a bevásároló központ nyitása óta. Alapvetően azok a fazonok tipikusan olyanok voltak, amiket nem a plázacicák hordanak, hanem a nagyobb méretűek, mert egyszerűbb, kevésbbé trendi dolgaik voltak.  DE!!! a méretek XL-ig voltak beállítva, úgy, hogy valójában L-esnek felelt meg.

    Amikor rákérdeztem az eladótól, hogy lesz-e XXL-es méret, vagy lehet-e rendelni (merthogy mint kiderült, saját szabóságból jött az áru) teljesen sértve közölte, hogy ők nem csinálnak ...

    A ruhák tehát nem a plázacicák izlései voltak, a szerényebb, letisztultabb szabást igénylő nagyobb méretűeket meg nem látták szívesen ... így történt hát, hogy az a bolt, amelyik az üzletközpont megnyitásakor még 100 négyzetméteren a mall legelején volt, egy idő elteltével már lent és hátrébb egy 50 nm-es helyiségben árult, majd még hátrább ... végül pár éve mikor bezárt már egy 10 nm-es luk volt szemben a közérttel.

    Én azt mondom, megérdemelte. 

    A nagyméretű ruhák egy évente többmilliárdot hozó piac. A "finnyások" ebből a tortából nem kapnak ... nem sajnálom őket.
    előzmény:
    sgne (1)
    2014-08-08  13:24
  25. 2014. augusztus 8. 13:442.
    Én se értem.
    Ha ruhaboltot akarnék nyitni, egész biztos, hogy olyat nyitnék, amiben kizárólag 100% pamutból készült ruhákat árulnék, mégpedig nagy és nagyon nagy méretekben, mert ilyeneket nagyítóval kell keresni.
    előzmény:
    sgne (1)
    2014-08-08  13:24

Címlap

top