Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015 áprilisi babák

era0912
Létrehozva: 2014. augusztus 7. 09:42

Sziasztok!


 


Remélem, összejön egy jó kis csapat itt, akik szintén áprilisra várják a babájukat... Gyertek és csatlakozzatok :D

  1. 2014. augusztus 19. 08:56101.
    Sziasztok!


    Brunhilda Nagyon sajnálom ami történt 


    A családnak bejelenteni érdekes téma..... ezzel nem vagytok egyedül, nálunk pl: az a "probléma" hogy még albérletben lakunk! Találtunk egy házat ami tetszett, de a tulaj meggondolta magát időközben hogy mégsem adja el! A baba meg nagyon sietett hozzánk és ameddig nem találunk másik házat addig itt maradunk! Gondolom más is lakik albérletben pici babával nem csak mi vagyunk így! 
    Tegnap voltam 12 hetes genetikai UH-n  De annyira mozgolódott hogy alig tudtam belőle kivenni valamit  Minden rendben eddig, ma megyek a genetikai vérvételre!  


    Már nem dolgozhatok a fertőzésveszély miatt ugyanis eü. dolgozó vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-07  09:42
  2. 2014. augusztus 18. 23:58100.
    Sziasztok, Kati vagyok, eredetileg Pestről de Angliában élek jelenleg és csatlakoznek, ha lehet. Aug 11-en lett egyértelműen pozitív a tesztem, kb az ötödik-hatodik hétben járok meg csak és első terhesség. Jo lenne beszélgetni és tapasztalatot megosztani, ezért néztem meg, hogy van-e már ilyen témájú topik itt :) most telefonról potyogok, de visszaolvasok ma/holnap. Jóéjt mindenkinek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  3. 2014. augusztus 18. 21:5399.
    Na mčg olvastam egy kicsit 
    Smoki009, ez a reakció tényleg durva, nem csoda h ki vagy akadva. Tesód legalább örül?


    Érdekes én az elsőnél egyáltalán nem aggódtam, aztán mindig azon gondolkodtam h kettővel mennyire nehezebb lesz, de most h megvan, nem félek. Úgysem tudsz elfutni a " feladat" elől, adja majd magát h mit hogyan kell csinálni. Meg itt a csoport, tudunk egymásnak segíteni. :)


    Én a H&Mes kismamaruhákat szerettem, még megvannak a szerencsére.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (98)
    2014-08-18  21:39
  4. 2014. augusztus 18. 21:3998.
    Sziasztok!
    Hű mennyit írtatok! Az a baj, h mindig csak telóról pötyögök, így meg olyan nehéz visszanézni. Próbálom azért hozzászólni mindenhez.


    Brunhilda, nagyon sajnálom :(


    Mi még nem mondtuk senkinek, legalább szívhangja legyen, jövő héten tudok csak megint dokihoz menni, mert szabin van a héten.
    Anyósék biztos örülni fognak, már szokták kérdezni, hogy mikor lesz második; anyu sztem ki fog akadni egy kicsit, így, hogy a lakásügy nincs megoldva. Sajnálom, akinél nem fogadták jól a hírt, biztos megbékélnek majd!


    Az elsőt én 12 hetesben jelentettem be a munkahelyemen,  a közvetlen főnököm inkább örült, a nagyfőnök ki volt akadva, miért most szólok, mert módosítani kellett a beosztást. Mondta h legközelebb előbb szóljak, de mivel most kismama-műszakban dolgozom, nem túlórázom, úgysem számítok a beosztásban, nem fogom előbb mondani. Az ő fixa ideája, h a 12 hétig vagy túlórázol v elmehetsz táppénzre, csak utána van felmentés (pedig a törvényben nem így van).


    Én elég rosszul vagyok, egész nap hányinger, addig jó, amíg eszem, utána meg fáj a hasam. Egyik éjjel azt hittem kilyukad a gyomrom, annyira fájt (persze, mert chipset ettem este :( ). Hasi görcs most nincs, az elsőnél volt. Idegesít ez a hüvelygyulladás, már egy hete használom a kúpot, de nem jó még mindig. Szóval be kell vallanom inkább szenvedős eddig ez a terhesség, még bele sem merem élni nagyon magam, biztos ezért is. Alig várom már a jövő hetet, irigylem mindenkit aki előrébb van :)


    6+0
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (94)
    2014-08-18  19:20
  5. 2014. augusztus 18. 20:2897.
    Szóval nálunk nem tudja még senki. De elég nehéz titkolni, m 1.óriási giga hasam van, 2.a hányinger is időnként kiül a fejemre.


    Munkaundor itt is van, bár nem dolgozom, a 2 évesemmel vagyok itthon, de azért házimunka jó lenne, ha menne, de nem. Lusta vagyok:-):-) 


    Hasfájásom is van, minden terhességn3l volt, most is van estére.. pihenni kell. Meg magne b6..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (96)
    2014-08-18  19:25
  6. 2014. augusztus 18. 19:2596.
    Sziasztok! Üdv az újaknak! Őszintén szólva a szülői szar hozzáállasról tudnék mesélni...
    Lili apjával nem voltunk házasok, plusz utálták is, így nem is vártunk örömkönnyeket. Nem is voltak. Helyette megkaptam h nem vagyok normális, pont tőle gyerek..stb. de miután rájöttek h ez már így marad, azóta ez rendben. Szeretik Lilit. 
    Aztán megismertem a férjem, jött Emma, ott meg anyósék bőgtek, h ne már....
    Most már mindenki bőgni fog de pont leszarjuk:-) magunknak szülök. Mert imádjuk a gyerekeinket.


    Folyt.köv..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (93)
    2014-08-18  18:52
  7. 2014. augusztus 18. 19:2195.
    Köszi!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (89)
    2014-08-18  16:20
  8. 2014. augusztus 18. 19:2094.
    Csajok,
    akik dolgoznak főállásban munkahelyen, Ti mikor szándékoztok bejelenteni az áldott állapotot? én egy nagy irodában dolgozom, 8-4-ig hétköznap. Szeretem a munkám, ha tehetem majd, és minden jól alakul, szeretnék dolgozni. Persze, tudom ez függ nagyon sok mindentől. Szerintetek, ha 12 hét eltelik akkor 'szokták' bejelenteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  9. 2014. augusztus 18. 18:5293.
    Era, sztem lassan zárttá teheted a topic-unkat, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  10. 2014. augusztus 18. 18:3692.
    Együttérzek mindenkivel, akinek ilyen csalódottságot okoznak a szülők Sztem nem is gondolják, mit okoznak.

    Ami a 'terveztétek?' kérdést illeti, tőlünk is kérdezték az elsőnél. Tényleg úgy hangzik, mintha felelőltennek gondolnának, de szerintem a hozzátartozók és ismerősök sokszor elvárnák, h nekik tudniuk kellett volna, h dolgoztok a gyereken, és sértődöttség is van benne, h nem avatták be őket ebbe a nagy tervbe. Én ezzel úgy vagyok, h ez a magánügyünk, ha vkinek fáj, h nem tudott erről, az az ő baja, és ez a kérdés nem rólunk szól, hanem róluk.
     
    Meg hát ott van a szokásos rend, h esküvő és utána gyerek, micsoda dolog enélkül vállalni gyereket?! Mi sem vagyunk házasok, és tudom, h mindenkinek nagy szivfájdalma a felmenőknél. 

    Nekem a nagyikám sokkolt be, amikor az első babát bejelentettük neki. Teljesen ledöbbent, jött ugyanez a szöveg, h hogy fogom ellátni, meg sem tudott amúgy szólalni, el sem mosolyodott. Aztán 2 óra múlva felhivott, h amúgy örül neki azért, csak aggódik. De az egésznek az volt az oka, h számára még mindig az a tizenéves csitri vagyok, gyerekként hogy fogok ellátni egy babát?!  Ami persze végtelenül bosszantott, és elmagyaráztam neki, h 3 évvel idősebben vállalok gyereket, mint anyám, és 10 évvel idősebben, mint ő anno, szóval ne aggódjon.

    Nálunk csak anyám tudja, és párom anyja, mindketten örültek. Anyósnak a párom úgy mondta el, h nem voltam vele, (azóta sem jártam náluk), és fel sem hivott gratulálni. Biztos besérült, h nem mentem le hozzájuk én is elmondani.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  11. 2014. augusztus 18. 16:3491.
    Nagyon jó, hogy elindult ez a topik. :) Jó kipanaszkodni vhol az érzéseket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (88)
    2014-08-18  16:18
  12. 2014. augusztus 18. 16:3190.
    Nekem azért volt hidegzuhany, mert emlékszem amikor az unokahúgomat bejelentették, és felhívott boldogan... annyira boldog volt a hangja, éreztem, hogy vkivel meg akarja oszatni, mert nme tudja magába tartani a boldogságot. Mind a 2 szülőm gyerek bolond... Engem nagyon mellbevágott. Nem is tudok rajta túllendülni, pedig mondogatom, hogy nem érdekel.. de csak a sértödöttség beszél belőlem. És hozzá kell tennem, hogy az unokahúgomnál se volt házasság. Őt most is imádják. Nem értem. Nagyon megbántottak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (88)
    2014-08-18  16:18
  13. 2014. augusztus 18. 16:2089.
    Ja és üdv hel267 és kisfri 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (88)
    2014-08-18  16:18
  14. 2014. augusztus 18. 16:1888.
    smoki009 Teljesen együtt érzek veled. Nálunk a szűk család tudja, de anyutól nem azt a reakciót vártam én se. Miután elmondtam neki a (számomra nagy) hírt, az ő reakciója egy "na, szép" volt  Én se igazán erre számítottam, miután tudták, hogy szeretnénk tesót.




    lizi1985 ne izgulj, minden jön magától. Most még én is félek kicsit a dologtól, hogy is lesz 2 kicsi/pici gyerkőccel, de úgy vagyok vele, nincs más választásom, meg kell oldani Én pl a szüléssel is így voltam, hogy onnan valami módon ki kell jönni és végül az is megoldódott szépen



    Csajszikám szerencsére egyre ügyesebb és gyorsan lemondott a hasamon való ugrálásról és egyre kevésbé kell cipelni a fenekét Tegnap pedig majd megzabáltam. Ahogy feküdtem, odajött, mellémfeküdt és megpuszikta a hasam, mintha már érezte volna 


    Kezdenek előjönni a "tüneteim": ha üres a hasam hányingerem van és altatáskor hamarabb elalszok, mint a csajszim :D




    6+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (85)
    2014-08-18  15:00
  15. 2014. augusztus 18. 15:4687.
    Smoki!

    Ne keseredj el, bár megértem, hogy nem estek ezek jól Neked.
    Az emberek néha olyan hülyén tudnak reagálni, valszeg fel sem fogták, hogy mit vagy hogy mondanak.

    Én még csak anyunak mondtam (a páromon kívül), ezért is csatlakoztam a csoporthoz, mert amúgy meg nyilván csak ez foglalkoztat. Anyukám a nyakamba ugrott, nagyon örült, aranyos volt, nem is számítottam rá.
    De apám pl. már nem tudna normálisan reagálni, ő ilyen, nem is várok mást. Szülés után 2 nappal, mikor még a kórházban voltam "tapintatosan" közölte, hogy mekkora a hasam, azt hitte már megszültem. Ő ezt nagyon viccesnek gondolta, míg én marhára nem...

    Lizi1985!
    Az első előtt én is féltem, ez tök természetes, de ha már itt vannak, akkor minden a helyére kerül, tudod majd mit kell csinálni. :-)

    Bikkej!

    Ez nagyon durva, hogy most az én lányom is folyton a hasamon akar ugrálni.

    Aktuális tüneteim:

    1. Akut munkaundor, de nagyon durván
    Pedig én főleg itthonról dolgozom, de mégis. Semmi munkával kapcsolatoshoz nincs kedvem.
    Még takarítani is szívesebben takarítanék, vagy vasalnék, vagy főznék, (na nem mintha így nem kéne, de akár többet is), de a munkához nem fűlik a fogam. Az agyam tiltakozik ellene :-D

    2. Rendkívül anyássá vált első gyermek
    Szerintem érez valamit...
    Ha nem vagyok mellette alváskor, akkor azonnal felébred, mindegy milyen napszak van. Sokszor nyafkázik, és állandóan tejcsizne, de csak az ölemben. Ez a teherbeesésem óta van és fokozódik... Fura

    3. Barnázás nincs, de stresszelek, hogy minden OK-e, doki csak egy hét múlva lesz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  16. 2014. augusztus 18. 15:3086.

    Így már teljesen megértem a szomorúságod.



    én is ki lennék borulva. Főleg a szülők reakcióján. valahogy
    úgy képzelem el, ha egy pár boldog, jól megvan, ahogy írod, nem 18 évesek
    vagytok, oké, nem vagytok házasok, na bumm.. legyen ez a legkisebb probléma.



    Próbálj meg ugyanolyan optimistán lelkesen nézni az
    elkövetkező időszak elé, mint a bejelentésed előtt. Persze, ez most baromi szar
    szitu, és nem fogod 2 nap után elfelejteni, de gondolj arra, hogy a Ti babátok.
    Te vagy az Anyukája a párod az Apukája. Nem a nagyszülőknek szülöd. Idővel
    szerintem más lesz a hozzáállásuk, biztos vagyok benne. Ezen az időszakon
    próbálj meg túllenni valahogy.



    " terveztétek?" hát ez meg óriási nagy bunkóság, már bocsánat, erre nem is reagálok inkább...





     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (85)
    2014-08-18  15:00
  17. 2014. augusztus 18. 15:0085.
    Az alapvető problémát sokaknak az okozza, hogy nem vagyunk házasok. 4 éve vagyunk együtt, abból két éve együtt élünk, és már nem vagyunk 20 évesek. Mind a kettőnknek stabil egzisztenciája van. Mind a ketten úgy határoztuk, hogy nem fogunk védekezni, mert mind a ketten örülnénk, és ha jönni szeretne mi várjuk szeretettel, és biztos hátérrel. Fél év telt el, és most(?) boldogan várjuk. Nekem az első ember reakciója volt intő "terveztétek??", én meg csak pislogtam... hogy merülhet ez fel, nem vagyunk 20 évesek akik meggondolatlanul, a felelősség teljes hiányában, v félrészegen dugnak. Arról nem beszélve, hogy akárki jelentett be nekem ilyen hírt.. sose kérdeztem volna ilyet, mert ha még élek is a gyanúval, és tényleg így van, akkor is már jön, és annak örülni kell. Mindig ilyeneket kérdeztem: "Gratulálok! Hanyadik hónap?? Mit szeretnétek inkább??? Van vmi név amin gondolkoztok??? Jól nézel ki!!!" Pedig még nem volt gyerekem, el se tudtam képzelni milyen fontosak ezek a kismamának, most a saját bőrömön érzem. Tegnap a szüleim voltak akik elég érdekesen reagáltak. A jóhír bejelentése után üveges tekintettel néztek, az apám pedig kérdőre vonta a kedvesem, hogy akkor ezt, hogy tervezi lepapírozni... Nem is értem, olyan mintha eddig nem ismertem volna a szüleimet, és végletekig megalázó, mintha vmi állat lennék. Akár mára rá is aludhatták volna, de állítólag ma már az anyám azt állította, hogy gyámoltalan vagyok, és elképzelni se tudja hogyan fogom végig csinálni. Egyszere van bennem düh, elkeseredettség, és képtelen vagyok örülni a helyzetnek, elbizonytalanodtam. A kedvem is elfogyott, hogy bárkinek elmondjam.


    Ettől rossz embernek érzem magam, de ha most lenne egy gomb a kezemben amivel mindent eltörölhetnék, nem visszacsinálhatnék, hanem eltörölhetnék, akkor megnyomnám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (83)
    2014-08-18  13:10
  18. 2014. augusztus 18. 14:0184.
    Milyenek voltak a reakciók? Ki részéről? Nem örültek neki? Vagy miért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (82)
    2014-08-18  12:59
  19. 2014. augusztus 18. 13:1083.

    smoki009



    én senkinek nem szeretném elmondani a 12. hétig. nem vagyok babonás egyáltalán...csak olyan sok mindent hall az ember. Illetve én kifelyezetten nem szeretem ha középpontban vagyok, vagy ha a munkahelyemen velem foglalkoznak. szóval, én ebből a megfontolásból nem mondtam senkinek.


    Közömbösek voltak a reakciók amik miatt elszomorodtál?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (82)
    2014-08-18  12:59
  20. 2014. augusztus 18. 12:5982.
    Nem tudom, hogy ti már elmondtátok-e a környezetetekben, de nekem nem teljesen olyanok voltak a reakciók, amit vártam. Ez nagyon el is szomorított, és elvette a kedvemet a további újságolástól, attól is félek, ha most valakinek elmondanám, és a nyakamba ugrana, sugárzó arccal, akkor azonnal zokogásba törnék ki a meghatottságtól, hogy örül neki. :) Ilyenkor az ember kiszolgáltatottnak érzi magát, bizonytalan.. jól esik(esne) neki a megerősítés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  21. 2014. augusztus 18. 12:4781.
    lizi1985, ez csak addig félelmetes amíg nem kell csinálni, utána elkap a gépszíj, egész biztos vagyok benne. Azt is mondják, hogy aki most fél, éppen a felelősség érzetét mutatja meg, ami garancia, hogy jó anya lesz:)). A hormonok felkorbácsolják az ember érzelmeit, ne félj!! Minden rendben lesz!


    Amikor elmész az orvoshoz mindent elmondanak, nekem volt olyan nővér aki fel is írta:)), mert látszott, hogy a kismamaagy bekapcsolt. :D Nagyon kedves volt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (80)
    2014-08-18  12:29
  22. 2014. augusztus 18. 12:2980.
    Köszönöm a befogadást. :)

    Első baba lesz és most kicsit be is vagyok pánikolva. Nem tudom,h orvoson kivül mit kell még csinálnom. MEg,h végig tudom-e csinálni, jó anya leszek-e. Fogok-e tudni éjszakázni?.......
    Kicsit félek.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  23. 2014. augusztus 18. 12:1479.

    sziasztok,


    szeretnék csatlakozni Hozzátok.


    első baba, 2015 04 11. :) jövő héten megyek dokihoz.


    az enyhe alhasi görcsölgetéseken kívül semmilyen tünetem nincs, a gyakori vízvesztés van, de ez már kb a beágyazódástól :)


    Magne b6-ot javasolt az orvos a hasfájdogálásra.


    nagyon várom már a jövő hetet, remélem lesz már szívhang :)


    Mindenkinek nagyon boldog babavárást!!


    Valakinek van még hasfájdogálása?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  24. 2014. augusztus 18. 11:5978.
    hel267, üdv közöttünk!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (77)
    2014-08-18  10:53
  25. 2014. augusztus 18. 10:5377.
    Sziasztok,
    Munka miatt Finnországban élek, az elmúlt 3 hetet otthon töltöttem Budapesten, és akkor derült ki, hogy babát várok (5+4) Már dokinál is voltam, de még csak a paca-szintet értük el :)
    Remélem csatlakozhatom hozzátok, mert ez így elég ijesztő helyzet nekem (első baba, mindentől és mindenkitől távol...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top