Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015 áprilisi babák

era0912
Létrehozva: 2014. augusztus 7. 09:42

Sziasztok!


 


Remélem, összejön egy jó kis csapat itt, akik szintén áprilisra várják a babájukat... Gyertek és csatlakozzatok :D

  1. 2014. augusztus 18. 10:2476.
    Hát nem tudom, hogy került ez a sok enter a listázásba, de sebaj :)

    Lizi, Era, köv vizsgálaton már biztos lesz szivhang :)

    Bikejj, én is hulla vagyok, csak jobb lesz a 12. héttől. Akkor majd más bajunk lesz :D

    Vizslafan, sztem a kis barnázás belefér, mintha olvastam volna ilyet, h előfordul az elején.
    Én 34 leszek, mire a tesó megszületik.

    Smoki, manduláról még nem hallottam, de mindent érdemes kipróbálni. A gyömbéres tea rémlik. Nekem nem igazán segitett korábban.
    Pocakos ruhát lehet kapni a C&A és H&M-ben. Meg a neten. Meg használtan :)


    Szép őszies nyár van, tetszik :)

    8+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (75)
    2014-08-18  10:13
  2. 2014. augusztus 18. 10:1375.
    Üdv az újaknak, gratula mindenkinek!

    Összeirom hányan vagyunk:





    era0912 -  2. baba
    HarCicc - 2. baba


    Nori 816 - 1. baba
    Katibogar - 1. baba
    apple 88 - 2. baba
    mi.bmi - 1. baba
    doraeszter - 2. baba
    Vizslafan - 2. baba
    smoki009 - 1. baba
    pletyka78 - 2. baba
    bikejj - 3. baba
    Tidó - 1. baba (?)
    lizi1985 - 1. baba (?)











    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  3. 2014. augusztus 18. 10:0274.
    Brunhilda, biztos nem olvasod már, de én is sajnálom, borzalmas érzés lehet, ha ennyire nem jön össze a babó.

    Első reggeli hányás pipa.
    Első éhgyomri vérvétel pipa.

    Most meg fáj a karom, mert a vérem vevő nő mindenhova nézett és dumált közben. Holnap EKG, jövő héten védőnő, utána héten nőgyógyász.

    Hasam nekem is baromi nagy, ennek még semmi köze a gyerekhez, oké, eddig sem volt kicsi, de mostmár tényleg minden ismerősöm méregeti, főleg, aki tudja, h nem megyek vissza még dolgozni, csak nem mernek rákérdezni. Ciki.

    Én a málnát nem birom megenni. Pedig szeretem. És képzeljétek, rá vagyok állva a mekis kajára. Nem tudom, mi van benne, h ennyire kivánom, nem hiszem, h vitamin :D


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  4. 2014. augusztus 17. 19:0073.
    Sziasztok!


    Most találtam ezt a fórumot. Már egy másik oldalon csatlakoztam egy ugyanilyenhez, de gondoltam megpróbálok ide is csatlakozni.


    Elvileg 6+1napos vagyok, április 11 a nagy napunk. Dokinál voltam pénteken,de még nem volt szívhang, így 2 hét múlva kell visszamennem.


    Sajnos a rosszullétek nem kimélnek, ma vissza is köszönt a reggelim.  


    A nadrágok már szorítanak,de csak a uffadás miatt. Kívánós is vagyok.
    Én én is jártam már úgy,h kértem vmit, de végül mégsem kellett mire megkaptam. 


    Debrecenből van közületek valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  5. 2014. augusztus 16. 20:3672.
    Era, ez a gyermek már most apás:-):-) 


    Brunhilda, nagyon sajnálom h így alakult. Remélem h hamarosan nálad is megérkezik a gólya! Ölelés!


    Fú Csajok, ezek az esték kikészítenek. 7től ásítozok, majd elalszok.. jön a hányinger, a hasfájás. Székrekedésem van meg fel vagyok puffadva (hurrá). Ennyi. Más bajom nincs. :D


    Nem tudom, mi lesz velem, ha ez az állapot még sokáig így lesz. Nincs erőm.. 


    Panasz ennyi. Befejezve:-) 


    Azért van jó is, m azért napközben egész ok a dolog, ritkultak a hányingerek. A szagokat ugyan még nem bírom, és a kaja sem esik jól, de határozottan jobb, mint egy hete.. 


    De azt mondjátok meg, h a gyerekeim miért rajtam(a hasamon fekve v ülve) akarnak tvt nézni????:-):-):-):-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-07  09:42
  6. 2014. augusztus 16. 12:3871.
    Sziasztok!


    Tegnap megjártam a dokit. Nagy várakozással indultam neki, de sajna még nem hallottuk a szivecskét. Egyébként minden rendben, megvan a kis pacám, de úgy néz ki később tapadt meg. 
    Egy hét múlva ismét randi a dokival, hogy meghallgassuk :D


    Férjem külföldön dolgozik és pénteken jön haza. Még gondolkoztam is, hogy megvárom és együtt megyünk a dokihoz, hogy ő is hallhassa, de végül győzött a kiváncsiság. Viszont a gyermek másként gondolja és amilyen rendes, megvárta az apukáját :D




    Brunhilda, sajnálom, hogy így alakult
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  7. 2014. augusztus 15. 21:5570.
    Sziasztok! Napokban találtam rá erre a topikra. Remélem majd csatlakozhatok hozzátok! Most még nagyon az elején vagyok kb 5+3, orvosnál még nem voltam, így nagyon nem merem beleélni magam. Kis émelygést leszámítva jól vagyok, remélem ez jó jel :)
    előzmény:
    era0912 (1)
    2014-08-07  09:42
  8. 2014. augusztus 15. 15:0269.
    Sziasztok!


    Tegnap kicsit őrült napom volt, most néztem be újra.
    Látom gyülekezünk. :-)


    Brunhilda, nagyon sajnálom, kitartást neked!


    Nekem tegnap előtt volt egy minimál pecsételésem, barnás váladék, dehát rohannom kellett párszor a kislányom után, aki meglódult a kismotorral. De ez egyszer volt és tényleg minimális, már elmúlt, remélem minden OK.
    Ez az első trimeszter elég stresszes. Mármint jobban aggódik az ember lánya.


    Én amúgy Femibiont szedek, azt szedtem előzőleg is, nekem jó volt, és most is jónak érzem, azaz nem okoz mellékes tüneteket.


    Lehet én vagyok a rangidős is a 37 évemmel? ;-) 38 leszek mire szülök.


    9+2 (ha minden igaz)
  9. 2014. augusztus 15. 14:2468.
    Sajnálom Brunhilda! A környezetemben mostanában sok ilyen esetet láttam.. Ilyenkor nem lehet mit mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_400429 (65)
    2014-08-15  09:59
  10. 2014. augusztus 15. 12:5367.
    bikejj28, hasonló velem is történt már. A kedvesem vmit akart nekem vacsorára csinálni, úgy éreztem, hogy egy rántottától jobban lennék, elkészítette nekem, én meg ránéztem, és "bocsánat... mégse tudom megenni." Egyszerűen undorodtam tőle.
    Aztán amikor a szüleimnél ebédeltünk, amire az asztal egyik feléről oda küldték nekem a kaját amit kértem... "inkább mégse" azt kellett mondanom, vhogy már nem esett volna jól. Persze ezen már hangosan nevetett a párom, főleg, hogy még nem harangoztuk be a dolgot.. Elég fura helyzet volt :)). 
    Szerencsére hányás még nem volt, szerintem nem is lesz, csak émelygés, és undor az ételektől, szagoktól. Pedig az első pár héten mennyire örültem, hogy nincs tünetem :)). Remélem ez a mandula enyhíti majd.

    előzmény:
    bikejj28 (63)
    2014-08-15  08:56
  11. 2014. augusztus 15. 12:1166.
    Sziasztok!


    Ma reggel vettem panadolt, mert elméletben azt szedhetik kismamák, bár szerencsére nagyon ritkán szedtem életem során fájdalomcsillapítót, de 9 hónap alatt előfordulhat. Szerettem volna még Eurovit kismamáknak c. vitamint, de az nem volt. Nagyon jó véleményeket olvastam róla, ezért kipróbálom, főleg az tetszik benne, hogy tartalmaz omega-3 zsírsavat is. Valaki próbálta már a mandulát émelygés ellen?? Azt olvastam hatásos, és nagyon jót tesz ilyenkor a szervezetnek.


    Ti gondolkoztatok már azon, ha igazán pocakosak leszünk hol szerzünk ruhát magunkra? Szerencsére rám még minden ruhám jó, de félek, hogy két hónap múlva már kényelmetlenek lesznek.




    7+7 km 


    (régebben sose értettem miért írja vki oda a KMet :D, tegnap leesett...)
  12. Torolt_felhasznalo_400429
    Torolt_felhasznalo_400429
    2014. augusztus 15. 09:5965.
    Sziasztok!Sajnálom nagyon, de ki kell lépnem a csoportból. Tegnap nagyon rossz hírt kaptam. :(((((((((((Mindenkinek minden jót kívánok! Áprilisban majd sokat gondolok rátok!
  13. 2014. augusztus 15. 09:1664.
    Sziasztok!


    26 éves vagyok, ma mar 8 het 2 napnal tartok... Voltam mar orvosnal, először a 6héten és akkor ikreknek nezett ki a dolog, de ra egy hétre mar csak egy baba volt, az egyik visszafordult időközben... Hizni még nem híztam, sőt kevesebb kg vagyok mint az elején, pedig nem kínoz a hányinger, csak egyszerűen a meleg miatt nem tudok enni... 


    Pihenni nem igazán tudok a kisfiam mellett, a férjem egésznap dolgozik úh, ketten vagyunk egésznap.... 
    A pocakom még nem nagyon látszik, még nem is nagyon mondtuk senkinek a hírt megszeretném várni a 12 hetet...
  14. 2014. augusztus 15. 08:5663.
    Sziasztok! 
    Képzeljétek tegnap elvitt a férjem vacsorázni házassági évfordulónk alkalmából. Nehezen kiválasztottam a kaját. Mire kihozták és megéreztem a szagát, jött a hányinger, és 3 falat után abbahagytam az evést :D ugyan hazahoztuk a kaját de rá sem bírok gondolni:D. Egyik terhesség alatt sem volt ilyen intenzív rosszullétem:-) 


    A másik nagy döbbenetem a farmerem volt, amit nem tudtam magamon összegombolni:-) pedig még csak 7 hetes vagyok...


    7+3 azt hiszem..
    előzmény:
    era0912 (1)
    2014-08-07  09:42
  15. 2014. augusztus 14. 12:1962.
    Már visszaolvastam :) 6+6 vagy
    előzmény:
    smoki009 (61)
    2014-08-14  12:16
  16. 2014. augusztus 14. 12:1661.
    Kedvesem örült volna nagyon, ha ikrek, de se nála, se nálam nem volt ilyen a családban:). Bár úgy tudom, hogy ez inkább női vonalon öröklődik. Nálatok van rá esély? Hány hetes vagy?
    előzmény:
    petyka78 (60)
    2014-08-14  12:11
  17. 2014. augusztus 14. 12:1160.
    Akkor tessek enni rendesen es egeszsegesen! Hadd nojjon az a paca, vagy ketto. (bocsi, iker param van, addig amig nem tudom meg, hogy csak egy. Nem mintha nem orulnek, de akkor is....)
    a szivhanghoz kulon gratula. Emlekszem milyen jo erzes eloszor hallani.


    Napozas: Szerintem ne tedd! Amugy se! Bar en ebben is egy kicsit tul ovatos vagyok. 50-es naptej, es csak arnyek nyaralas alatt. Bar igy is lebarnulok, de szerintem a hofeher bor is nagyon szep. Ezt ne band! A kis embrionak igy is tetszel, es igy tutira nem artasz neki/magatoknak.

    előzmény:
    smoki009 (57)
    2014-08-14  11:55
  18. 2014. augusztus 14. 12:0559.
    Éppen ez a baj, hogy ezt az eredményemet nem látta az orvos, viszont az orvostudakozón Dr. Hamvas Ferencnek írtam, és azt mondta, hogy nyugodjak meg, jók ezek az eredmények. Aztán egy orvos ismerősömnek mutattam, ő azt mondta, hogy nagyon kicsi az eltérés, ami ráfogható a megborult hormonháztartásra is, és hogy magától rendeződik. De a neten annyi mindent olvas az ember.... (amit nem kéne.)
    előzmény:
    petyka78 (56)
    2014-08-14  11:55
  19. 2014. augusztus 14. 11:5858.
    Szia! 


    Igen, volt szívhangja, meg nem hallgattuk, hüvelyi UH volt, de szépen pulzált a monitoron. :) Tényleg még egy kis paca! :D de annak nagyon helyes! :D A nőgyógyászom mindig olyan komoly, de ő is mosolygott nagyon amikor látta. Azt mondta még hízlalnom kell. Szeptemberben megyek vissza, akkor lesz a genetikai vizsgálat.
    előzmény:
    petyka78 (56)
    2014-08-14  11:55
  20. 2014. augusztus 14. 11:5557.
    Most éppen nem süt a nap.. , de ti mertek napozni?? Én fehér vagyok mint a hó, nem nagyon merek napra menni, mert sok helyen azt olvastam, hogy nem ajánlott. 
    Ti mit tudtok erről?
  21. 2014. augusztus 14. 11:5556.
    smoki: Abba a zsakba en ket pacat latok bele, bar teny, hogy nem vagyok szakerto.Szivhangot hallgattatok? 
    Az eredmenyedben csak egy nagyon halvany elteres van az utolsonal. Doki mit mondott? Szerintem ez miatt ne nyugtalankodj, bar konnyu ezt mondani.
    előzmény:
    smoki009 (55)
    2014-08-14  11:44
  22. 2014. augusztus 14. 11:4455.
    Sziasztok!


    A babatervezés c. topikban már megosztottam, de inkább ide illik. Tegnap készült a porontyról :))). 7 hetes 5 napos volt, 13,8mm. Ma már biztos nagyobb!! :D Viszont nem minden leletem kaptam meg időben, és volt amit nem látott az orvos 


    Pajzsmirigy hormonok 

    T4 szabad frakció: 15,950 pmol/l      (referencia érték): 12,000 22,000 
    T3 szabad frakció: 3,870 pmol/l        (referencia érték): 3,100 6,800 
    TSH (szuperszenzitív meghat.): 4,270 mIU/l +      (referencia érték): 0,270 4,200 


    Már több helyen megnyugtattak, de egy kismamának semmi se lehet elég megnyugtató, ezért, ha vkinek voltak már hasonló eredményei a leletein, és írna nekem vmi bíztatót, hogy semmi baj, akkor még jobban megnyugodnék.






    (7+6)
  23. 2014. augusztus 14. 11:3454.
    bikejj: korban megelozlek, en 36 leszek mire szulok. Nekunk is van egy 7 es fel eves nagyfiunk, Oliver. Ja, es en LifePak PreNatal vitamint szedek.


    harCicc: Mielobbi gyogyulast!
    előzmény:
    bikejj28 (51)
    2014-08-14  08:54
  24. 2014. augusztus 14. 10:2353.
    Üdv az újaknak! :) Irjuk a hozzászólások után, hány hetesek vagyunk, h tudjuk követni :)


    Brunhilda, neked külön megy a drukk, h minden rendben legyen! :)


    Én is femibiont szedek, néha magnéziumot, ha fájna a hasam.


    Ja, jótanács, figyeljetek a gyógyszerekre, nem sok dolgot tanácsos ilyenkor bevenni. Most van/volt fogfájásos arcüreggyulladásom, vacak dolog igy kúrálni magam, h semmi értelmeset nem szedhetek rá. De egyenlőre úgy tűnik, h sikerül :) 


    Nekem azt mondta a dokim, h a majdnem két éves fiamat emelgethetem, gondolom, mert ehhez hozzá van szokva az ember. :) Ameddig nem muszáj, nem is akarom elkerülni :)


    A hasam nekem is akkora, mintha 3-4 hónapos terhes lennék!!! De van ott úszógumi, puffadás, minden, 1 kg ment le eddig. 


    De hogy őszinte legyek, én sokszor fel sem fogom, h terhes vagyok, hiába a hányinger, stb. 


    7+5



  25. 2014. augusztus 14. 09:0152.
    35 Éves leszek,mire kistesó érkezik, szóval nem vagyok egy mai darab.:)
    március 31 a dátumom, de inkább ide ěrogatnék ha nem gond. van egy 7 éves lányom, Liliána és egy 2 éves Emma.
    előzmény:
    bikejj28 (51)
    2014-08-14  08:54

Címlap

top