Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egészségügyi átverések

Torolt_felhasznalo_412193
Torolt_felhasznalo_412193
Létrehozva: 2014. augusztus 6. 05:28
Arra gondoltam, hogy néhány egészségügyben használatos átverést közzéteszek, hátha hasznát vesszük. Gondolom, a leirt példákon kivül akad még néhány...


1. Olcsóbb gyógyszer.
Ugyanarra a nyavalyára meglepően széles - és árban nagyon különböző - azonos összetételű gyógyszer kapható. Savlekötő van 150-ért, de 3000-ért is. A kettő között vagy hűszféle pasztilla létezik.
Egy alkalommal a gyógyszertárban kérésemre ajánlottak egy lényegesen olcsóbb készítményt, amit ki is adtak, de - minő véletlen! - a számlán az eredeti, drágább készítmény ára szerepelt. Nem mindíg könnyű észrevenni több gyógyszer vásárlása esetén, az árakat az OEP térítés összegei bonyolítják. A trükk az, hogy a gyógyszerész nem a dobozon lévő kódot, hanem a recepten lévő vonalkódot olvassa le, amivel - természetesen az eredeti készítmény árát számlázza.


2. Felesleges gyógyszer.
"Önnek ulcusa van!" közölte faaccal a szakorvos, "de ne izguljon, egyenlőre nem kell műteni!" Szedni kell 3 x 1 xy-t, 3 x 2 zx-t, és rendbe fog jönni!"
Panaszom ugyan nincs, de nem vitatkozom, kiváltás előtt azért megnézem az internetet. Kiderül, hogy görcsoldót irt fel a doktornő, görcseim pedig - hála istennek - nincsenek. A másik készítménytől pedig hevesen fájni kezdett a gyomrom.
"Akkor ne szedje!" tanácsolta a háziorvos.
Ennyit erről.


3.Pszichátriai kezelés.
Az OEP Pszichiátriai kezelése félórás, a betegek előre egyeztetett időpontra jönnek. Egy idő után előállt az a helyzet, hogy a szakrendelésen ugyanarra az időpontra négy beteg érkezett.
"Biztosan valami félreértés" gondoltuk a rögtönzött "betegkonzilium" során. De nem, a következő havi terápián ugyanaz történt.
"Hogy van?" kérdezte a pszichiáter.
"Hát... jól" dadogom bizonytalanul, tudva, hogy hét és fél percem van.
"Akkor tessék továbbra is a gyógyszert szedni - a viszontlátásra!"


4. Sürgős kórházi beutaló.
A doktornő telefonon leegyezette a kórházi kezelés időpontját. Mikor a befekvésre jelentkezem, közlik, hogy sajnos, nincs hely.
"Az előző beteg nem ment haza, de V.I.P ellátás keretében tudjuk fogadni" mondják.Ha nem tudja vállalni, próbálja meg talán a jövő héten..."
A jövő héten sincs hely.
"Ha itthagyja az előző leleteit, összeállítunk egy virtuális kezelést, és magának be sem kell vonulnia...!"
Mondanom sem kell, elszámoltak x napot, virtuálisan gyógyszert is írtak, de persze kezelés, az nem történt...


Gondolom, ti is tudtok néhány érdekes esetről. 
"Uram, köszönöm, hogy ma nem kerültem az egészségügy karmai közé..Ámen"
  1. 2014. augusztus 6. 10:1226.
    "A kórházi ágyakra valóban várni kell,mert könnyen lehet,hogy pénteken eltervezik,hogy  5 beteg hazamegy hétfőn,aztán az ötből három nincs mégsem olyan állapotban,hanem bennt kell tartani.Ezesetben az öt várakozó betegből csak 2 tud hétfőn befeküdni." 



    És egy picit bele kell gondolni fordítva is: milyen szuper lenne, ha bent fekszik valaki a kórházban, majd közlik vele, hogy bár nincs jól, de legyen kedves hazacuccolni, mert Juliska néni itt van az ajtóban és szeretne befeküdni az ő ágyára. Akkor meg az lenne a baj.
    előzmény:
    kella (25)
    2014-08-06  10:06
  2. 2014. augusztus 6. 10:0625.
    Ha legközelebb psychiatriai kontrollra mész,szerintem bátran mond meg,hogy nem vagy jól .Ne foglalkozz vele,hányan ülnek kinnt és ki mikorra kapott időpontot.Ez ugyanis nem a te dolgod.

    A gyógyszertárban a recepten lévő vonalkód nem a gysz adatait tartalmazza,hanem az orvos és a rendelője(vagy kórház) adatait.A recepten fel van tüntetve vagy a hatóanyag,vagy a gyógyszer neve illetve a helyettesithetősége is,illetve a támogatás mértéke.
    Továbbá kapsz egy csinos blokkot a vásárlás végén ,amiről ellenőrizheted te magad is ,hogy mit vettél és mennyiért.


    Csak feltünne  már,hogy a blokkon x gyógyszert számláztak és y van a kezedben nem?????


    Egyébként  miért mentél belgyógyász szakorvoshoz ha nem volt panaszod????

    A virtuális kezelést nem is értem...Ha ugyanis papiron kórházi kezelés alatt állsz,akkor nem irhat neked senki semmilyen receptet.Még az ottani osztályos orvosod sem.Zárójelentést kapsz a végén és azzal mész a háziorvoshoz,aki annak alapján biztositja a további gyógyszerelésedet.A kórházi ágyakra valóban várni kell,mert könnyen lehet,hogy pénteken eltervezik,hogy  5 beteg hazamegy hétfőn,aztán az ötből három nincs mégsem olyan állapotban,hanem bennt kell tartani.Ezesetben az öt várakozó betegből csak 2 tud hétfőn befeküdni.MAjdnem mindenhol vannak VIP szobák.Ezek a legtöbbször üresek,talán kivéve a szülészeteket.
    Nem az ellátást kell megfizetni itt sem(ha magyar biztositott vagy) hanem a külön szobát illetve az ehhez tartozó kényelmi felszereltséget.

    Ami csak itt nekünk luxus,de ez már más téma.....
    Arról nem az eü tehet,hogy drasztikusan lecsökkentették az ágyszámokat,megpróbálva az ambuláns ellátás felé terelni a rendszert,mert az nyilván sokkal olcsóbb.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2014-08-06  05:28
  3. 2014. augusztus 6. 10:0624.

    Az orvos a nála lévő receptet teszi be a nyomtatóba és  arra íródik a gyógyszer.


    Nem kell semmilyen vonalkódot nyomtatnia, az már rajta van a recepten.

    előzmény:
    antironia (20)
    2014-08-06  10:03
  4. 2014. augusztus 6. 10:0623.
    Ha félreteszed a demagógiát, és megpróbálsz közgazdasági érvek alapján gondolkodni, akkkor hamar rájössz, hogy bizonyos szempontból ugyanaz a kategória: ÁRU

    Persze Észak-koreában vagy más komcsi országban biztosan nem így van...
    előzmény:
    lady1986 (17)
    2014-08-06  09:57
  5. 2014. augusztus 6. 10:0422.

    Férjem hasonlóan járt egy helyettesítő alleriga gyógyszerrel.


    Igaz ő nem lett tőle rosszul, de nem is hatott.

    előzmény:
    évi* (5)
    2014-08-06  09:16
  6. 2014. augusztus 6. 10:0421.
    Hát az már szentigaz, hogy némelyik orvos úgy ír, hogy a vonalkódban előbb talál értelmet az ember! 





    Tudod, van az a régi vicc, hogy az orvos megtanult írni, a patikus meg tanuljon meg olvasni.
    előzmény:
    ÁgicaT (18)
    2014-08-06  09:59
  7. 2014. augusztus 6. 10:0320.
    És van a felírt gyógyszerek mellett vonalkód is...????

    Kétlem, hogy az orvosi rendelőkben rendelkezésre állna vonalkódnyomtató.....


    Summa summarum: a TI nem kicsit csúsztat....

    előzmény:
    abak (19)
    2014-08-06  10:02
  8. 2014. augusztus 6. 10:0219.
    A legtöbb receptet (legalábbis mi mindig olyat kapunk), géppel nyomtatják.
    előzmény:
    antironia (16)
    2014-08-06  09:54
  9. 2014. augusztus 6. 09:5918.
    Hát az már szentigaz, hogy némelyik orvos úgy ír, hogy a vonalkódban előbb talál értelmet az ember! 


    Nekem szent meggyőződésem, hogy legalább féléves tárgy az egyetemen a "Hogyan írjunk minél rondábba és olvashatatlanul" 
    előzmény:
    antironia (16)
    2014-08-06  09:54
  10. 2014. augusztus 6. 09:5717.
    Mondtam én, hogy kéne? Csak az élelmiszerek egy bizonyos rétegével felesleges összehasonlítani, hogy bezzeg azoknál is megy a kevesebb tömeg, ugyanazért, vagy magasabb árért, mert nem egy kategória. Ennyi.
    előzmény:
    antironia (14)
    2014-08-06  09:51
  11. 2014. augusztus 6. 09:5416.
    Elképzelem, amint a dokim a szokásos macskakaparásával odarajzolgatja a csíkokat + számokat a pajzsmirigygyógyszerem mellé.......
    előzmény:
    antironia (15)
    2014-08-06  09:53
  12. 2014. augusztus 6. 09:5315.
    A trükk az, hogy a gyógyszerész nem a dobozon lévő kódot, hanem a recepten lévő vonalkódot olvassa le, amivel - természetesen az eredeti készítmény árát számlázza.


    Ezt a baromságot meg ki súgta neked...????

    A recepten semmiféle gyógyszervonalkód NINCSEN!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2014-08-06  05:28
  13. 2014. augusztus 6. 09:5114.
    Egyébiránt meg a gyógyszerek többsége szabadáras termék - nem is értem, kinek és hogyan kéne korlátozni az árképzést....

    előzmény:
    lady1986 (12)
    2014-08-06  09:33
  14. 2014. augusztus 6. 09:5113.
    Ettől függetlenül ennek a topiknak most én se értem a célját


    Vannak olyan vállonfelül problémás emberek, akik akkkor érzik jól magukat, ha valamit szidhatnak orrvérzésig....

    Én meg inkább keresek egy szép esőcseppet a kertben a virág szirmán.... :-)
    Vagy egyebet, ami örömet okoz.

    íízlések és pofonok.... :-D

    előzmény:
    lady1986 (12)
    2014-08-06  09:33
  15. 2014. augusztus 6. 09:3312.
    Mert joghurt, táblacsoki stb nélkül egész jól el lehet lenni, ha nem tetszik az embernek a lejjebb ment súly max nem veszi meg. Gyógyszer nélkül ( legyen az akár kenőcs valamire ) viszont nemigen, szóval ott akármit trükköznek súllyal és árral meg kell vennie.


    Ettől függetlenül ennek a topiknak most én se értem a célját.
    előzmény:
    antironia (10)
    2014-08-06  09:28
  16. 2014. augusztus 6. 09:3011.



    Uborkaszezon van, egyeseknek meg viszket a bugyijuk , és muszáj vért hányni valamire....

    Aztán csodálkozik, hogy szar a hangulata......

    Nem tudom, miért nem tudnak az ilyenek találni maguknak olyan témát, ami örömet okoz....


    előzmény:
    ÁgicaT (4)
    2014-08-06  09:10
  17. 2014. augusztus 6. 09:2810.
    Miért pont a kenőcs miatt óóbégatsz...?????

    Szinte az összes élelmiszernél megy ez a downsizing.... A tízdekás táblacsokik is 90 g-osak, az egykoron 200 g-os joghurtok meg már csak 125, 150, sőt, 90 g-os is van köztük....


    előzmény:
    Sugarbaby (3)
    2014-08-06  08:29
  18. 2014. augusztus 6. 09:259.
    Vannak az úgynevezett generikus gyógyszerek, ahol csak hatóanyagot ír fel az orvos, és a gyógyszertárban kiválaszthatod, hogy melyiket szeretnéd.
    Az összes többi gyógyszer esetében felírja az orvos, amit jónak lát, és a) helyettesíthetőnek jelöli, tehát ha te úgy döntesz, hogy saját kontódra azonos hatóanyagú, de másik gyógyszert veszel, megteheted. b) nem-helyettesíthetőként jelöli, amire a gyógyszertár csakis azt adhatja ki, amit az orvos rendelt. 


    És már csak azért is a receptet olvassa be a gépbe a gyógyszerész, mert az OEP-től az alapján hívják le a támogatást.
    előzmény:
    Anda39 (6)
    2014-08-06  09:18
  19. 2014. augusztus 6. 09:218.
    " hanem a recepten lévő vonalkódot olvassa le, amivel - természetesen az eredeti készítmény árát számlázza."


    Ez nem valószínű, hiszen a vonalkód az orvos adatait tartlamazza, nem a felírt gyógyszerét!  Gondolj bele: minden recepten ugyanaz a vonalkód szerepel (egy adott dokinál), amit felír, az mindig változik. A te esetedben a gyógyszerész volt figyelmetlen és nem javította ki az eredetileg bevitt gyógyszer adatait a másikkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2014-08-06  05:28
  20. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 6. 09:217.
    Nekem ajánlottak fel olcsóbb gyógyszert a patikában, és azt is számolták föl.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2014-08-06  05:28
  21. 2014. augusztus 6. 09:186.
    Igen, ez így van. Már egy ideje azt hiszem szabály az, hogy a dokik kötelesek a legolcsóbbat felírni ugyanabból a hatóanyagból, de nekem is mondták már, hogy az nem mindenkinek vált be, mert valamiért nem hozta a másik gyógyszer hatását.

    előzmény:
    évi* (5)
    2014-08-06  09:16
  22. 2014. augusztus 6. 09:165.
    1. Nem mindig van ez így.Régen kellett magas prolaktinszintre gyógyszert szednem. Nem emlékszem a nevére. 1x a patikus felajánlotta az olcsóbb, de azonos hatóanyagút. Hánytam tőle, mint a lakodalmas kutya. Kiderült, hogy a hatóanyag azonos, csak a vivőanyaga tér el. Köszi, király volt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2014-08-06  05:28
  23. 2014. augusztus 6. 09:104.
    Az 1. ponthoz:
    - a gyógyszerésznek a recepten lévő vonalkódot KELL beolvasnia. És egyáltalán, minden adatot a receptről KELL leolvasnia, úgy mint: TAJ-szám, a gyógyszer helyettesíthetősége, a támogatás mértéke.
    Ugyanazt a gyógyszert más áron adják recept nélkül, receptre normatív támogatással, és receptre szakorvosi javaslattal. 




    Egyébként mi a izé van már? Kihalt az előző eü-szidós topik? Messze van még az iskolakezdés? Vagy már megint körbeért a téma-kerék? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2014-08-06  05:28
  24. 2014. augusztus 6. 08:293.
    A napokban szembesültem egy gyógyszercég (burkolt?) veszteségcsökkentő módszerével. A kenőcs, ami tavaly 15 grammos volt 700 forint körül - a neten most is ez az info érhető el -, váratlanul 30 grammos lett és 3000!!! forint. Anyátok...
  25. 2014. augusztus 6. 06:342.
    Amit a terhesgondozásról írhatnánk (szerintem rengetegen) ,az már nem átverés, az kimeríti a bűncselekmény fogalmát... 
    Jó téma, biztosan sokan írnak majd (sajnos)..





    "Uram, köszönöm, hogy ma nem kerültem az egészségügy karmai közé..Ámen"


    Csak az állami egészségügyet ne kelljen igénybe venni!Legközelebb inkább elpatkolok....


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2014-08-06  05:28

Címlap

top