Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megtartanád a gyereket?

helvécia
Létrehozva: 2014. augusztus 3. 12:47
Sziasztok!
Legjobb barátnőm otthagyta az orvosit és sztyuviként kezdett dolgozni a Travel Service-nél.Szüksége volt egy kis pénzre, mivel mostoha apukája elhunyt és nem volt miből fizetni a sulit, így kénytelen volt otthagyni.Több nyelven beszél, felvették sztyuvinak, barátnőm örült, hogy ilyen jó munkát kapott, és nem egy üzletben kell dolgoznia fillérekért.Most már bánja...hogy nem a Tesco-s melót vállalta
Amikor elkezdett dolgozni stewardessként, az egyik  gép kapitánya azonnal udvarolni kezdett neki, barátnőmnek sem kellett sok, mivel bukott a világos szőke, kék szemű egyenruhás pasikra, ezért a kapitánynak nem volt nehéz megdönteni a szállodában a barátnőmet.Viszonyuk másfél évig tartott, barátnőm állapotos lett a kapitánytól. Amikor megtudta, hogy terhes, közölte a pasival a hírt, még a pasi aznap szakított a barátnőmmel sms-ben, azzal az indokkal, hogy ő még nem akar babázni-megjegyzem túl van már a 30-on. Közben kiderült hogy a pasinak még 2 másik nővel is viszonya volt, és amikor a 2 közül az egyik terhes lett, ugyanúgy szakított vele a pasi, mint a barátnőmmel, meg tudnám ölni azt a szélhámos csákót.
Barátnőm most teljesen ki van, nem tudja, megtartsa-e a gyereket,vagy sem. MIndenesetre sztyuviként már nem akar dolgozni.
Ti ilyenkor mit tennétek?


  1. 2014. augusztus 24. 21:3976.

    Kizártnak tartom, hogy született már olyan bírósági döntés Magyarországon, ahol ne kötelezték volna a vér szerinti apát tartásdíj fizetésre csak azért, mert az apa nem tudta a terhesség elején rákényszeríteni a nőt az abortuszra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (8)
    2014-08-03  15:20
  2. 2014. augusztus 23. 18:1575.

    Hat  egesz pontosan nem tudjuk, ez a holgyike otthonrol mit hozott magaval. Onsorsronto. Talan koveti az otthoni mintat, ujratermeli a nyomort.


    En mit tennek? En nem lennek ilyen helyzetben. Egyebkent en meg tanulnek es vegigcsinalnam, es kozben dolgoznek is, ahogy csinaltam is 6 evig. Es most jol elek. Persze,nem felelotlenul terhesen. Valahol en is voltam megkozelito helyzetben, nalam nem volt kerdes, nem tarthattam meg a gyermeket orvosilag. Pedig en rabolintottam volna. Meg tudtam volna oldani,mert en olyan tipus vagyok, aki a jeg hatan is megel. lenyomhatnak a viz ala, de mindig feljovok, amig meg lelegzek. Ilyen vagyok es kesz. Amig elek, addig elni akarok.

    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  3. 2014. augusztus 20. 01:1474.
    Na ne ma', a papa is megmondta, hogy minden gyermeket meg kell szulni. Azonkivul az eletben egyaltalan semmi sem biztos elore. Meg a biztos sem biztos, a nem biztos meg megint nem biztos. Ja, nem vagyok katolikus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (73)
    2014-08-19  16:35
  4. 2014. augusztus 19. 16:3573.
    Nekem úgy tűnik, a barátnőd egy kissé hebehurgya. Otthagyja az orvosi egyetemet, azért, hogy stewardess lehessen, aztán lefekszik az első pasival, aki a kollégák közül udvarolni kezd neki. Gondolom, védekezés nélkül, mert mindjárt terhes is lesz. Az ilyen nőnek szerintem jobb, ha elveteti. Kisgyermekének milyen élete lenne mellette? Csak abban lehetne biztos, hogy anyu mellett soha, semmi nem biztos, és akármi megtörténhet?
    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  5. 2014. augusztus 18. 01:0472.
    Meg szülés utáni is…

    Lényeg, hogy senkit, soha nem lehessen kényszeríteni rá.

    Nem vagy a barátom? Most azt tudod, hogy nagyon, nagyon megmondalak! A mamának!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (71)
    2014-08-17  20:46
  6. 2014. augusztus 17. 20:4671.
    Hát, van fogantatás utáni születés szabályozás is.


    Még véletlenül sem vagyok a barátod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (70)
    2014-08-17  20:31
  7. 2014. augusztus 17. 20:3170.
    Arról volt szó, ha egy véletlen hoba folytán bekopogtató, nem kívánt gyermek érkezik, azt kellene jogi szintre terelni.

    Szóval: akár jogilag kötelezni valakit, hogy vetesse el véletlenül fogant magzatát, ha a férfi nem akarja.

    Erre mondtam, hogy ilyen törvény súlyosan sértené a szabdságot.

    De látom, hiába írok, nem érted, sebaj.

    Akkor rugaszkodjukn neki még egyszer (én vagyok a hülye, hogy azt hiszem, végre felfoghatod):

    NINCS tökéletes születésszabályozás, 100%-os (mármint végleges sebészeti beavatkozás nélkül), ha valaki 100%-ig biztos akar lenni abban, hogy nem születik gyereke, az nem végez behatolással együtt járó szexuális tevékenységet. És akkor nem kell izgulnia sem neki sem a jó édes anyjának.

    Az élet egy marhanagy kockázat, barátom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (68)
    2014-08-17  16:23
  8. 2014. augusztus 17. 16:3569.
    Nem bonyolult, viszont mindegyiknek van hibaszázaléka. Elég abba belepottyanni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (68)
    2014-08-17  16:23
  9. 2014. augusztus 17. 16:2368.
    A születés szabályozás sem olyen bonyolult. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (67)
    2014-08-17  16:10
  10. 2014. augusztus 17. 16:1067.
    Ja, még valami: alapvetően tökigazad van, de:

    Akkor vedd azt is bele, hogy amíg nem teremtette meg a feltételeket az ember a gyerekvállaláshoz, és nem is akat addin gyereket, amíg ez kész sincs, és nem is vállalná, ha „beesne” nagyon egyszerű dolga van:

    NEM KUFIRCOL.

    Ez nem olyan bonyolult ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (64)
    2014-08-17  14:49
  11. 2014. augusztus 17. 15:4766.
    Nézd, bírósági papírokról volt szó abban a hozzászólásban, amelyre reagáltam. Arra, hogy hogyan lehetne megakadályozni akár bírósági eszközökkel is, hogy egy nő vállalja a gyereket akkor is, ha a férfi nem akarja. A hozzászóló példájában egy „ édesanya” szerepelt, akinek csodás karrier előtt álló fiacskáját akadályozná a nem kívánt gyermek az előrejutásban.

    Erre írtam amit írtam.

    Vagyis: sem a bíróságnak, sem a fiú  jó édes anyának nincs joga követelni, hogy a nő vetesse el a gyereket.

    Ha odáig eljutunk, hogy ezt meg lehet csinálni, az olyasfajta diktatúra lesz, amilyet még te sem szeretnél, szerintem.

    Egy szót sem írtam én az ideális vagy kevésbé ideális gyermeknevelési körülményekről. Olyat meg pláne nem, hogy a gyermeknek az tesz jót, ha egy szülője van, illetve ha csak nagyszülője van, mert a szülőknek nem kell.

    És ha az apa nem akarja, hát nem akarja. Így járt. Szegényebb lesz egy gyerekkel, de a gyerek nem lesz szegényebb vele, igaz, gazdagabb sem egy apával, ami tényleg szomorú.

    „56 hsz. jaj nem úgy vállajon már gyereket valaki, hogy majd a nagyszülők eltartják. ”

    Valóban ne úgy vállaljon. De ha kell a segítség, akkor mi baj van azzal, hogy segítenek? Tartom: az a szülő, aki lehetőségeinek arányában nem támogatja a gyermekét/unokáját, az nem szerti azt.

    Egyébiránt meg elfogadom, hogy ez igaz. De ha ez igaz: akkor a család mint olyan, nem érdekes, mert csak addig tart, ameddig a gyermeket etetni kell, ha már nem, akkor semmi közöm hozzá, ugye.

    Akkor meg mi azzal a baj, ha valaki család nélkül akar gyereket, akár pér nélkül, Hisz szerinted a család az fölösleges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (64)
    2014-08-17  14:49
  12. 2014. augusztus 17. 15:3565.
    Én-e? Lol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (63)
    2014-08-17  14:34
  13. 2014. augusztus 17. 14:4964.
    Azon kívül, hogy a fiad eldönti, hogy felelősséget vállal egy gyerekért, még kell ezer más dolog is, hogy felnőjjön.
    Egy otthon, meg némi apró az elkövetkezendő 23 évre.
    De gondolom, te ezt is megadtad a gyermekednek.


    Meg a legfontosabb egy anya és egy apa, aki feltétel nélkül szereti. De ha apa nem akarja a gyereket, akkor abból semmi jó nem fog kisülni. De a nők túl önzőek ahhoz, hogy a gyermek szemszögéből is megvizsgálják a kérdést.




    " gyermekük felnőtt, a döntés joga az övé."

    Ha felnőtt a döntéshez, akkor legyen ahhoz is, hogy önállóan megállja a helyét és biztosítja a gyerekvállaláshoz a feltételeket.

    56 hsz. jaj nem úgy vállajon már gyereket valaki, hogy majd a nagyszülők eltartják. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (62)
    2014-08-17  12:44
  14. 2014. augusztus 17. 14:3463.
    Te menekülsz valami álomvilágba a valóság elől.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (61)
    2014-08-17  12:37
  15. 2014. augusztus 17. 12:4462.
    Nekem fiam van,és azt gondolom, hogy felnőtt ember, döntésképes, mivel megadtam neki minden alapot arra, hogy tudjon felelősen dönteni az életében, mivel embert, és nem pudingot nevelgettem.

    Azok az anyák, akik féltik a döntéshozástól a gyermeküket, egyszerűen nem biztosak benne, hogy alkalmasak voltak anyának addig, ameddig a gyereküket nevehették.

    Arra valóak a szülők, hogy az utódaikat elindítsák a világban. Döntést nem hozhatnak helyettük, ha a fiuk/lányuk egészséges. És nem is egészséges, hogy döntést hozzanak helyettük. Beszélhetnek velük a döntésről, a véleményuket elmondhatják, de miután a gyermekük felnőtt, a döntés joga az övé.

    Senki sem ért egyet gyermeke minden egyes döntésével. De nem is kell. A gyermekem, nem én vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (59)
    2014-08-17  11:40
  16. 2014. augusztus 17. 12:3761.
    Joga is csak annak van, akinek kötelessége. Ha nem fizet valaki a gyerek eltartásáért, az nem láthatja.

    Tisztában vagy vele, hogy a szexuális közösülés alapfunkciója a gyermeknemzés? Hogy mi történik a nemi aktuskor a két ember szervezetében? Ha igen. akkor tudhatod azt is, hogy bizony amikor dugsz valakivel, akkor betoppanhat a gyermek.
    Ha ezt teljesen ki akarja zárni egy férfi vagy egy nő az életéből, akkor nem közösül. Ilyen kurvaegyszerű. Minden más csak a felelősség alóli menekülés.

    Mikor fogják már megérteni az emberek, hogy a nemi érettség és a felnőtté válás felelősséggel jár, amelyben mindez benne van.

    És amikor két ember kufircol, akkor bizony már döntöttek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (60)
    2014-08-17  11:44
  17. 2014. augusztus 17. 11:4460.
    3. a gyermekvállalás nem egyedüli, egyoldalú döntés kell, hogy legyen.


    Mivel alapvetően két fél életét a haláláig befolyásolja nem lehet az egyiknek CSK joga a másiknak meg CSAK kötelssége.
    Vagy ha egy nő így gondolja, akkor oldja meg saját maga, mivel a döntését is egyedül hozta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (56)
    2014-08-16  17:25
  18. 2014. augusztus 17. 11:4059.
    Ha a lányod mellé lenne egy fiad is sokkal reálisabban látnád ezt a szituációt.


    Mert így a nőnek joga van így vagy úgy dönteni a férfinak meg csak kötelssége van és nem dönthet. 



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (58)
    2014-08-16  21:13
  19. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 16. 21:1358.
    Nagyon egyetértek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (56)
    2014-08-16  17:25
  20. 2014. augusztus 16. 19:4157.
    " nincs miért elvetetni a gyereket."


    - nincs anyának allása, így jövedelme sem-
    - a szuper csődör lehet csak évek multán fog bírósági felszólításra fizetni
    Nulla forintból nehéz megélni.........



    Erre szokták mondani, hogy:
    "a szépséget nem eszik kanállal" 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (55)
    2014-08-16  16:57
  21. 2014. augusztus 16. 17:2556.
    „Tudod a jog itt csap át kötelességbe.

    Tegyük fel, hogy van egy
    fiú gyermeked. Tanult vagy még tanul. Okos, ügyes, büszke vagy rá,
    elindul az életbe. Vannak céljai és tudja, hogy a család alapításhoz
    több kell, mint a vágy.

    Van egy párja. Talán ő lesz az igazi vagy
    nem. Még senki nem tudja. Talán nem szimpatikus Neked a nő, de
    elfogadod, mert a fiad választottja.

    A védekezés ellenére
    becsúszik a baba. Van ilyen. 100%-os módszer van, de azt általában
    kevesen alkalmazzák családtervezés előtt. Az is elfogadott már, hogy van
    házasság előtti szex és nem csak azzal, akivel boldogan vállalnánk
    bármelyik pillanatban gyermeket.”


    Nos...
    Te is tudod, hogy a fiad nem így akarta. Terveiben benne volt
    az apaság, boldog is voltál, hogy előre gondolkodik és tervez -
    felelősséggel. Van egy nő, akit nem éppen gyermekei anyjának gondoltatok. Te sem, de a nagyobbik baj, hogy mondjuk ő sem.

    Nem
    fordul meg egy pillanatig sem egyikőtök fejében az, hogy nem kellene a
    baba? Legyen abortusz? Nem foglalkoztat a gondolat, hogy 24-25 évig van
    "programod"? Nem jön elő a lelkiismereted, hogy de mégis csak az övé és
    nem elég csak fizetni? Jó szívvel nézed végig a kapcsolatukat, amit a
    baba miatti kényszer szül? Örömanya leszel az esküvőn?
    És még száz
    kérdés... Ami mind a baba ellen szól és a kapcsolat ellen. De elég a
    százból csak egy kérdés, amit a gyerek ellen teszel fel és már kiderül,
    hogy még nem ott, úgy tart a kapcsolat érzelmileg, hogy szívből
    örüljenek a tényeknek.

    Mit teszel?
    Széttárod a kezed és közlöd: ez van kisfiam?
    Vagy azt: beszélj vele, ha te is úgy érzed, hogy nem szeretnéd.
    Vagy:
    Oké fiam, gürizz, mert ezentúl van a fizetésed és abból rögtön minusz
    40 ezer (most csak mondtam egy összeget) ugrott hosszú ideig.
    Vagy: ó, majd megszereted, összecsiszolódtok, nagyszüleid sem szerették egymást és látod...
    Kicsit
    sem sérül az a boldogság és büszkeség érzésed, hogy a fiad milyen
    felelősségteljesen gondolkodik és gondoskodik az életéről.

    Boldog nagymamaság... Itt az unokám. Az anyja az a rohadék, aki rákényszerítette a fiamra, de azért szeretjük Józsikát...


    1. Együtt csinálták, nem?
    2. Mi közöm NEKEM ahhoz, hogy a fiam akar-e gyereket?
    3. Főleg ahhoz, hogy a LÁNY mit akar. Ez ANNYIRA abszurd!
    3. Ha a lány meg akarja tartani, milyen jogon tilthatja meg bárki neki, hogy megtartsa?

    Ez nekem nagyon beteg gondolat!

    Aki egy gyerek miatt nem képes tanulni (ha nem most, akkor később) és előrejutni az életben, az amúgy is képtelen lenne. Minden más csak szócséplés és ürügykeresés.

    Ha szülőként valaki nem támogatja a gyerekét a gyereknevelésben – ha annak szüksége van rá – a legjobban, ahogyan tőle telik, főleg, ha a gyermeke egyedül van ezzel, az a szülő egyszerűen nem szereti a gyermekét.

    Házasság: dehogy kell kényszeríteni! A házasságot akkor szabad megkötni, ha olyan társat talál valaki, akivel képesnek érzi magát leélni egy életet. CSAK gyerek miatt? Minek is? Ha már így alakult akkor is csak abban az esetben házasodjanak össze, ha ők így gondolják, nem valami kényszerítő körülmény még akkor sem, ha az egy gyermek.

    Sajnos egy férfi esetében kérdéses, hogy nevelheti-e a gyerekét, ha nincs házasságban, de azért megkísérelheti! Nem kizárt a jó viszony megtartása, ha mindkét fél tisztességes ember!

    Egy nőnél pedig pláne nem kényszerítő körülmény egy gyerek a házasságra. de nem is ürügy a nem házasodás arra, hogy az egyébként tisztességes apától eltiltsa annak utódját!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (44)
    2014-08-05  09:30
  22. 2014. augusztus 16. 16:5755.
    Megtartanám. Már csak azért is, mert az apa egészséges, jó külsejű, valószínűleg intelligens is, tehát jó genetikai alap, nincs miért elvetetni a gyereket.
    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  23. 2014. augusztus 14. 07:4754.
    profi
    előzmény:
    November5 (44)
    2014-08-05  09:30
  24. 2014. augusztus 14. 03:4853.
    Ezt jol leirtad. Kar volt a tintaert. Meg meg is hatodnek, hogy mit vesztett szegeny gyerek. Hat a pofonjanak a parjait biztosan,amit akkor kapott eloszor, amikor a felnottekkel egy asztalnal evett. Es tarsai, nem ragozom, csak ha erdekel. En kitanittattam, az apja meg azt mondotta volt, hogy nem ad neki semmit, szerezzen meg mindent maganak. Addig is egyedul neveltem. Nehez volt, igen, foleg az anyagiak miatt, mert kulonben csodalatos volt. Anyos meg azt gondol, amit akar, maganugye.
    előzmény:
    November5 (44)
    2014-08-05  09:30
  25. 2014. augusztus 5. 19:0852.
    Te mar megint (kozelrol) ismersz valakit, akinek hasonlo problemaja volt/van/lesz, mint adott topik, es akin jol koszorulheted a(zt a rosszindulatu) nyelved
    előzmény:
    KN18 (43)
    2014-08-05  09:00

Címlap

top