Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megtartanád a gyereket?

helvécia
Létrehozva: 2014. augusztus 3. 12:47
Sziasztok!
Legjobb barátnőm otthagyta az orvosit és sztyuviként kezdett dolgozni a Travel Service-nél.Szüksége volt egy kis pénzre, mivel mostoha apukája elhunyt és nem volt miből fizetni a sulit, így kénytelen volt otthagyni.Több nyelven beszél, felvették sztyuvinak, barátnőm örült, hogy ilyen jó munkát kapott, és nem egy üzletben kell dolgoznia fillérekért.Most már bánja...hogy nem a Tesco-s melót vállalta
Amikor elkezdett dolgozni stewardessként, az egyik  gép kapitánya azonnal udvarolni kezdett neki, barátnőmnek sem kellett sok, mivel bukott a világos szőke, kék szemű egyenruhás pasikra, ezért a kapitánynak nem volt nehéz megdönteni a szállodában a barátnőmet.Viszonyuk másfél évig tartott, barátnőm állapotos lett a kapitánytól. Amikor megtudta, hogy terhes, közölte a pasival a hírt, még a pasi aznap szakított a barátnőmmel sms-ben, azzal az indokkal, hogy ő még nem akar babázni-megjegyzem túl van már a 30-on. Közben kiderült hogy a pasinak még 2 másik nővel is viszonya volt, és amikor a 2 közül az egyik terhes lett, ugyanúgy szakított vele a pasi, mint a barátnőmmel, meg tudnám ölni azt a szélhámos csákót.
Barátnőm most teljesen ki van, nem tudja, megtartsa-e a gyereket,vagy sem. MIndenesetre sztyuviként már nem akar dolgozni.
Ti ilyenkor mit tennétek?


  1. Torolt_felhasznalo_587324
    Torolt_felhasznalo_587324
    2014. augusztus 3. 21:4726.


    Már miért lenne rihadék a pasi? 


    A barátnőd talán félreértette, hogy a családos pasi nem új családot akart, hanem szeretőt és szexet.


    Ha ketyeg a biológiai óra egy 35 éves nőnél, akkor nem egy családos embernek kell szülni, hanem egy függetlennek, vagy elmenni egy sperma bankba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (21)
    2014-08-03  20:16
  2. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. augusztus 3. 20:4125.
    Gyermektartasi perben ilyen iteletet nem tudnek elkepzelni.
    A baratnod valamit nagyon felreerthetett az ismerosetol.
    Kar ilyen urbanlegedekkel biztatni barkit is.

    Mi az, hogy rohadek a pasi? A no nem volt tisztaban azzal, hogy csalados emberrel kezdett, aki meg mindig a csaladjaval el? Szerintem a no is glatt hulye volt.

    jah, igen, tudom, a z ismeros szoveg: mar nem szexelek a felesegemmel.
    Mit mondjon a gyerekenek? Anyad hulye volt. De erre nagyobb koraban biztosan ra fog jonni magatol is.
    idézet:
    felicienne (22)
    2014-08-03 20:29:31

    Ahogy tudom amikor összejöttek a pasi külön élt a feleségétől vagy a kapcsolat elején költözött külön.


    Nem mondtam hogy a csaj nem hibás.


    A férfi attol egy roh@dek hogy a feleségét megcsalta és elhagyta a családját egy másik nőért akit ugyancsak átvágott utána, majd szépen visszavándorolt mint aki jól végezte a dolgat a biztos családi fészekbe a gyerekeihez és a feleségéhez.


    A hab a tortán az hogy egyidőben hagyta terhesen a nejét és a szeretőjét is, ugy néz ki gyakran hazajárt látogatóba a feleségéhez. Ez a része számomra is érthetetlen..

    előzmény:
    felicienne (22)
    2014-08-03  20:29
  3. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. augusztus 3. 20:3724.

    Tudod mit írnék én abban az smsben?


     


    "Ha nem is tőlem, de az élettől és a sors kezétől visszafogod kapni mindazt  amit velem tettél és a gyermekeddel, azt hogy megtagadod a saját véredet a saját utódodat!


    Az élet olyan mint egy óriáskerék ami mozog, egyszer lenn egyszer fenn.."


     

    előzmény:
    felicienne (19)
    2014-08-03  20:03
  4. 2014. augusztus 3. 20:3023.
    Ebben is van igazság,hogy egy ab- t sem lehet igazán elfelejteni. De azért más úgy leélni egy életet azzal a tudattal,hogy valamikor szültem egy gyereket,aki valahol él(!) de semmit nem tudok róla,valaki más neveli,valaki mást szeret.
    előzmény:
    S.Carol (16)
    2014-08-03  19:42
  5. 2014. augusztus 3. 20:2922.
    Gyermektartasi perben ilyen iteletet nem tudnek elkepzelni.
    A baratnod valamit nagyon felreerthetett az ismerosetol.
    Kar ilyen urbanlegedekkel biztatni barkit is.

    Mi az, hogy rohadek a pasi? A no nem volt tisztaban azzal, hogy csalados emberrel kezdett, aki meg mindig a csaladjaval el? Szerintem a no is glatt hulye volt.

    jah, igen, tudom, a z ismeros szoveg: mar nem szexelek a felesegemmel.
    Mit mondjon a gyerekenek? Anyad hulye volt. De erre nagyobb koraban biztosan ra fog jonni magatol is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (21)
    2014-08-03  20:16
  6. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. augusztus 3. 20:1621.

    Fogalmam sincsen, nem voltam az ítélet kihirdetésénél jelen.


    Esetleg ayagi kompenzáció a csaj felé, ha nem tud a pasi neki kp-ben fizetni. Mer tényleg rossza anyagi körülmények között él és van egy másik gyermeke is.


    Jahh a pasi egy jó állásban dolgozó roh@dék aki a nejét is teherbe ejtette szinte egyidőben a másik csajjal. A felesége nem hagyta el (nem dolgozik háztartásbeli nem akarom részletezni azt hogy nincs hova mennie egy válás esetén a 3 kicsi gyerekkel)ezt a roh@dékot, ugyanuyg együtt élnek.


     


    Én legjobban ezt a szegény kisgyermeket sajnálom, anyuka mit fog mondani? Apádnak a szeretője voltam de apádnak volt felesége és gyermekei is sőt van egy veled pontosan egyidős féltestvéred... Te velem nőttél fel míg a féltesóid családban....


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587324 (17)
    2014-08-03  19:50
  7. 2014. augusztus 3. 20:0920.
    Gondolod,hogy egy másfél éves kapcsolat,ismeretség után benyalja egy pasi ezt a " vallási okokból megszülöm" átlátszó dumát a nőtől? Aki " vallási okból" szül,az soha nem mond le a gyerekéről,hogy más nevelje!
    Igaz,hogy az ilyen tetű "szőke hercegek " csak dugásra,szórakozásra valók,de ennyira azért ők sem hülyék és főleg nem ijedősek. 


    Nagyon primitívnek kell lennie annak a pasinak,aki az ilyen szöveget beszopja. Ez a pasi viszont tanult,van esze,csak egy gátlástalan,jellemtelen senki,zsarolni,hülyíteni,leckéztetni biztos nem hagyja magát.


    OFF:
    PS: Nyugi van,csak a véleményemet írtam le a kommentedre!! Nem lesz jó beszólás most sem a "megint engem üldözöl,inkább dugjál" szöveged!
    előzmény:
    Alinee2 (15)
    2014-08-03  18:59
  8. 2014. augusztus 3. 20:0319.
    Semmi ertelme egy ilyen telefonhivasnak, csak egetne magat vele.

    Az apasag meg nem bizonyitott, ergo, ha lemondana az anya az ujszulottrol, a vilagon senki sem venne elo az apat.
    Ha lemond az ujszulottrol az allam meg arra sem venne a faradtsagot, hogy az apasagot bizonyitassa. Ismeretlen apa es pont.
    Mitol ijedne meg a pasas?
    előzmény:
    Alinee2 (15)
    2014-08-03  18:59
  9. 2014. augusztus 3. 19:5118.
    Hát, kösz, azért ilyen segítségből én biztos nem kérnék. Ha már így kell kikényszeríteni valamit...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (6)
    2014-08-03  15:11
  10. Torolt_felhasznalo_587324
    Torolt_felhasznalo_587324
    2014. augusztus 3. 19:5017.
    Az autót mire fel ítélték neki? Mert abban dugtak, vagy nem volt pénze a pasinak kifizetni a gyerektartást?


    De ezzel a csaj csak annyit ért el, hogy kezdetét vette egy két évtizedes csatáorzás anya éa apa között, ami majd nagyon jót tesz a gyereknek.


    Most azt gondolja a csaj, hogy nagyon okos, de majd a fagyi visszanyal amikor apu az égvilágon mindenbe bele fog szólni a gyerekkel kapcsolatban, sőt esetleg még magához is édesgeti, mert ilyenkor az szokott lenni, hogy amit anyu nem enged azt majd apu támogatja. És lehet tizenéves korában majd apánál akar élni a gyerek, meg ezer féle variáció.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (6)
    2014-08-03  15:11
  11. 2014. augusztus 3. 19:4216.
    Tulajdonkeppen egyetertek, hogy el kellene fogadni azt, amit kapunk. Hogy nem azt kapjuk, amit szeretnenk, hanem ami jo nekunk. De akkor most mi legyen ezzel a gyerekkel?
    Nekem van olyan ismerosom, akit igy adtak - fogadtak orokbe es sok tekintetben jobb ember, mint sokan masok. Maskulonben meg egy abortuszt sem lehet soha elfelejtni...

    előzmény:
    LINA (13)
    2014-08-03  16:40
  12. 2014. augusztus 3. 18:5915.
    Sablonos sztori.
    Megoldható, ha a barátnődnek van vér a pucájában, akkor a frászt hozza a papára. Szintén sms-ben megírja, hogy ő sem akar babázni,de a gyereket vallási okokból nem vetetheti el, így majd a szülés után nyugodtan nevelheti a papa, ő nem tart rá igényt. Ilyesmire egyetlen férfi sem számít.
    De a terhességet meg kellene szakítania. Bizonyára tanult az esetből, és nem dől be az első kékszemű hóhányónak.
    Az sms-t viszont mindenképpen meg kell írnia, bárhogy is dönt. A férfiak egy része ilyenkor magára hagyja a nőt, hiszen a nők úgyis önmaguknak akarják általában a gyereket. Ez a kapitány is nyugodt lélekkel fogja dugni továbbra is a nőket. Egy kis lecke neki sem ártana.
    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  13. 2014. augusztus 3. 17:0714.
    Szerintem a tortenet fohosnoje nem azet esett teherbe, mert stewardeskent dolgozik. Lehetseges, a tescoban dolgozva is hagyta volna magat levadaszni egy szoke-kekszemu hercegjelolttel, meg akar az egyeteemen is hasonlo karakterekkel biro prof. altal-szoval a leanyzonak kene eldontenie, mi a francot is akar. OK, soke-kekszmeu hercegjelolt is huzzon mar gumit, ha nem akar gyereket, de mindezt megkovetelhetne leanyzo is, hogy ne keruljon ilyrn idiota helyzetbe. Mindenesetre szerintem a megoldas korantsem otthagyni egy kenyerado allast, akarhogyan is dont a gyerekaldassal illetoen a fohosno! Leckenek jo neki, hogy mostantol gumi nelkul nem duguno szoke-kekszemu hercegjeloltekkel, akik csak hulyitenek,es egyaltalan csak akkor dugunk gumi nelkul barkivel, ha mindket fel hatarozottan nem beteg es gyermeket akar kozosen egymastol -pont.
    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  14. 2014. augusztus 3. 16:4013.
    Nem,nem a "teremtő" intézi így a dolgokat,hanem maguk az emberek!

    A teremtő szabad akaratot adott,csak az emberek nagyon rosszul sáfárkodnak vele.
    Sokan ész nélkül élnek bele a világba és emiatt szívnak egyre többen.
     Ha valami nem adatik meg nekik,erőszakosan,erőből,természet ellenében próbálják bármi áron kicsikarni maguknak. Van akinek ez végül sikerül,de abban természetesen nincs köszönet.
    Pedig oka van annak is,ha valakinek nem adatik meg,hogy pl. gyereke legyen csak ebbe senki nem gondol bele és évtizedek alatt sem hajlandó elfogadni.
    Ha egy gyerek bármiért mégsem jön a világra,annak is oka van,amit előbb-utóbb,de el kellene tudni fogadni.

    Nagyon primitívnek,elkeseredettnek kell lennie annak a nőnek,aki kihord egy gyermeket,kínnal megszüli,majd végleg lemond róla. Elfelejteni soha nem tudja egyik sem,a legalávalóbb sem,akkor sem,ha ezt tagadja. Csak megpróbálja a lelkiismeretét(?) megnyugtatni azzal,hogy biztosan jobb helye van a gyerekének máshol. Ilyet pedig a "teremtő" sem akarna,csak az emberek magyarázzák meg így.
    előzmény:
    S.Carol (12)
    2014-08-03  16:12
  15. 2014. augusztus 3. 16:1212.
    Nekem az jon le, hogy a baratnod sem erett meg meg egy  gyerek felelossegteljes felnevelesere. Ugy tunik szuloi segitsegre sem szamithat. Szulje meg es adja orokbe. Sokan varnak kisbabara, akiknek mindenuk megvan a gyerekneveleshez a gyereket kiveve... Hogy a Teremto miert intezi igy a dolgokat??
    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  16. 2014. augusztus 3. 16:0911.
    Látod pont ez a baj az ilyen történetekkel, hogy mindig a két félről szólnak.
    Véletlenül sem említődik meg a legfontosabb a harmadik, a gyerek.
    Mind a két fél fényezi az egóját, közben abba nem gondol bele, hogy mi lesz a gyerekkel.
    Anya jó ügyvédhez fordul, hurrá, szuper. Mi van ha apa is talál egy jó ügyvédet, évekig szarakodnak a bíróságon, a szerencsétlen kiskölyök már cígöli az iskola táskát, de még mindig ő a per tárgya.

    Milyen klassz dolog úgy felnőni, hogy Benőke érzi, hogy ő bizony egy púp apa hátán.
    Igaz utal anyának x forintot, de soha nem focizik vele a grundon, soha nem mesél neki esténként.
    Vajon anya mit fog neki mondani, ha megkérdezi, hogy miért nincs itt apa?
    előzmény:
    helvécia (4)
    2014-08-03  14:09
  17. 2014. augusztus 3. 15:2610.
    Ilyen nincs, hogy az anya csak akkor tarthatja meg a gyereket, ha nincs anyagi követelése az apa felé.
    Az más kérdés, ha egy pasi ki akar bújni a tartásdíj fizetése alól, minden további nélkül megteheti.
    előzmény:
    November5 (8)
    2014-08-03  15:20
  18. 2014. augusztus 3. 15:259.
    Hogy én mit tennék?



    Nos,egy ilyen tetű alaktól biztosan nem szülnék gyereket!
    Az ilyet én semmiképp nem szaporítanám.

    Ráadásul úgy,hogy nem lesz biztos jövedelmem,mert a csajnak nincs végzettsége sem a valóságban. Egy ilyen tetű pasit nem lehet "móresre tanítani",kinyiffantani avval,hogy akarata ellenére megszülöm a gyerekét,aztán pereskedni kelljen egy életen át gyerektartásért,apaság elismeréséért stb. Mert a látszat és a hímsoviniszta pasik véleménye ellenére mindig a nő jár rosszabbul.

    Ha csak úgy kefélgetnék,találkozgatnék időnkénti rendszerességgel egy pasival,akkor mindent megtennék azért,hogy legalább ne essek teherbe egyikünk akarata ellenére sem. Ha másért nem,legalább önmagam miatt sem.

    Ha másfél évig tart egy kapcsolat,igyekeznék jobban megismerni a pasit,akar-e többet tőlem,komolyabb kapcsolatot is,mint a dugás. Ha úgy látom nem akar és ez mindig tudható(!!), akkor gondolkodnék,hogy tényleg jó-e ez így nekem?
     Csak mi nők mindig álmokat kergetünk,ha belezúgunk egy pasiba. Aztán persze jön a pofára esés,sírás.
     És nagy valószínüséggel észerevenném,ha mellettem másokkal is lenne viszonya és nemcsak a kefélésre,egyenruhájára,szőke hajára,kék szemére koncentrálnék. Tisztáznám vele előre,ha mégis becsúszna egy gyerek,akkor ő mit lépne?

    Ha jól kereső melóm lenne,akkor gyűjteném a pénzt,hogy megvalósíthassam az álmaimat,folytathassam pl. az egyetemet. Mert csak önmagamban bízhatok,mert nincs családom,férjem aki segíthetne.
    Mellette tarthatnék egy ilyen kékszemű,szőke,egyenruhás,"nők álma" pasit jó dugásra,szórakozásra.
     
    Arra nem apellálnék még titokban sem,hogy jóképű,jólkereső pasim majd támogat,netán feleségül is vesz,ha úgy adódik,pl. ha teherbe esnék tőle. A mai világban ez csak keveseknél működik és ritkán tartós,boldog az így kötött házasság.

    Elgondolkodnék,ha mégis megszülném azt a gyereket,(mert pl. sürget a biológiai órám) akit a biológiai apja nem akar,akkor milyen élete lesz annak a gyereknek,mit tudok nyújtani neki? És milyen életem,lehetőségeim lehetnének nekem ezután?





    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  19. 2014. augusztus 3. 15:208.
    Ne nagyon bízzon abban, hogy a tartásdíj jogos. A gyerekvállalás két emberen múlik. Ha az apa nem kívánja a gyereket, de az anya ennek ellenére megtartja, akkor az apa élhet a joggal, hogy kivonja magát az anyagiak alól.
    Volt már rá példa, jó ügyvéddel, hogy a gyermek csak az esetben tartható meg, ha semmiféle anyagi követelése ninsc az anyának az apa felé.
    Ma már nem csak a nő kiváltsága, hogy eldöntse akar-e anya lenni és a férfiből apát csinálni.
    A férfi is dönthet, hogy kíván - e vagy sem apa lenni.

    Azért ez érezhető egy kapcsolatban, hogy a férfi mennyire fogékony a családalapításra.

    Hazug kapcsolatból gyermeket szülni egy nemtörődöm apának... 
    Biztos van az a boldogság, ami feledteti az egészet.
    De létezik az a boldogtalanság, ami nem.

    Személyiség függő, hogy ki hogyan éli meg mindezt.
    A talpraesett az egyik kezével a fenekében, a jég hátán is felneveli gyermekét egyedül.

    Igaz a mondás:

    Egy nő mindig magának szül gyermeket, az, hogy egy férfi mellette áll a gyermeknevelésben társként (nem is kell, hogy vérszerinti apa legyen) , az nagy szerencse.

    Ez a férfi alapból nem érdemli meg, hogy egy nő babát szüljön neki. Igénye sincs rá.

    Én elvetetném, újból munkába állnék, mert miért büntessem magam emiatt, hogy nem azt csinálom, amit szeretek és nagy ívben elkerülnék ebben a közegben minden férfit.



    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  20. 2014. augusztus 3. 15:157.
    A pereskedéshez is pénz kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (6)
    2014-08-03  15:11
  21. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. augusztus 3. 15:116.

    Elég rossz szitu. Ha lenne anyagi fedezete azt ajánlanám hogy gyorsan sipirc ehy nagyon találo és jó ügyvédhez aki a pasit alaposan helyre rakja. Nem rég mesélt az egyik barátnőm egy másik hasonló storyrol.


    Ott a 35 körüli csaj egy 40 feletti házas akkor 2 gyerekes jó állású pasival került hasonló kapcsolatban míg teherbe nem esett. A folytatás ugyanaz mint  a barátnődnél. Azonnal szakított a pasi el akarta küldeni abortuszra, miközben kiderült hogy a neje is terhes a 3. gyerekkel.


    A csaj megtartotta, megszülte és egy jó ügyvádhez fordult. DNS teszt, pereskedés. Megszületett a döntés: a pasinak kell fizetnie gyermektartást továbbá a csaj elérte hogy a pasi autóját is elperelje és el kellett ismernie a gyereket a nevere vennie.


    Azert nem olyan egyszeru hogy lelépek azt jónapot.......

    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  22. 2014. augusztus 3. 14:135.
    Ja, hát abból elég soká lesz pénz, a gyereknek meg apa szeretetre is szüksége van.


    De ha nincs pénzemég  egyetemre sem, akkor ugyan miből fog MEGÉLNI másod magával???
    előzmény:
    helvécia (4)
    2014-08-03  14:09
  23. 2014. augusztus 3. 14:094.
    hogyhogy nincs apja?én nyakába akasztanám az apasági pert
    előzmény:
    KN18 (3)
    2014-08-03  13:10
  24. 2014. augusztus 3. 13:103.
    Egyáltalán hogyan merül fel a megtartsa kérdés? Nincs jövedelme és apja sincs a gyereknek.
    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47
  25. 2014. augusztus 3. 13:072.
    Először is döntse el, hogy ő maga mit akar. Ha gyereket, akkor apuka megszívta, mert sms-ben a DNS-ével nem tud szakítani, viszont szépen támogathatja a kisdedet a fizujából Ha meg nem akar /még/ gyereket, akkor AB, majd a térdszorítás/védekezés gyakorlása a továbbiakra
    előzmény:
    helvécia (1)
    2014-08-03  12:47

Címlap

top