Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem vagy te anorexiás? Mi közöd hozzá?!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 29. 13:42
Álszentség lenne úgy tenni, mintha nem alkotnánk percenként véleményt másokról. Na jó, néha akár még ki is mondjuk hangosan. De milyen meggondolásból közlik az aktuális ítéletüket a másikkal felszínes ismerősök vagy félidegenek kérés nélkül?

Nők Lapja Café: Nem vagy te anorexiás? Mi közöd hozzá?!
  1. 2015. Április 3. 22:4526.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (23)
    2014-09-27  10:13
  2. 2015. Április 3. 22:4225.

    Te meg itt vagy?Azt hittem a masik   topikba irott cikked alapjan,hogy mar reg Etiopiaban segited a raszorulokat!Mi az ,hogy :nektek Magyaroknak; hat te mi vagy,marslako?

    előzmény:
    mickamacka (14)
    2014-07-30  15:47
  3. 2015. Április 3. 04:3024.
    Érdekes cikk... nem hallott olyat, hogy beszólnak a kövéreknek....hm....én vagyok olyan szerencsés, hogy volt már 5 kg feleslegem, de volt 40 is. Igenis beszólnak.... amikor nagyon elvagy hízva akkor, meg amikor kevésbé akkor is.... és nem molettnek hívnak, hanem kövérnek. Igen, beszólnak, de én már nem foglalkozom ezzel... szültem, a hasam lóg, a mellem is. Ez van.... a "jóakarók"-at nem érdekli, hogy mi van mögötte.....híztál és kész. Meg akarok barátkozni az "új testemmel", a hatalmas babám miatt lógó kötényhasammal.... de nehéz: jó nagy hasad maradt ám.... én meg örülök, hogy a terhesség előtti súlyomat elértem... másnak is belegázolnak a lelkébe, nem csak a vékonyaknak. A vékonyakhoz nem mennem oda idegenek életmódbeli tanácsokat adni :P
  4. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. szeptember 27. 10:1323.

    ....ööö.... Te nem lenni mágyár?? 


     


    És akkor most Neked vannak szingli barátnőid? 

    előzmény:
    mickamacka (14)
    2014-07-30  15:47
  5. 2014. szeptember 27. 09:1322.
    Nem baj hogy megkerdezted. Nekem munkatarsnom es egyben baratnom miutan a tarskereson megtalalta az "igazit" orult modon fogyozni tornazni kezdett mert a pasi szerint kover volt ( normal csinos norol beszelek) . Napi tobb ora valogatott edzes szauna es szinte semmi kaja. Nem mertunk szolni hisz szerelmes volt es illetlennek tartottuk...addig fajult a dolog hogy mento vitte el a munkahelyrol mert rangatozva esett ossze...tehat ha kedvesen aggodasbol okkal kerdezed az mas. Az utcan regi ismerostol illetlen es tenyleg mi koze hozza.
  6. 2014. augusztus 1. 17:2621.
    Na ezt - fogalmam sincs, miért ilyen formátumban küldte el. Természetesen nem így adtam fel.
    előzmény:
    ladybird65 (19)
    2014-08-01  17:22
  7. 2014. augusztus 1. 17:2520.
    "Az itt hozzaszolok irasanak mindegyike sugarozza, a kisebbrendusegi komplexust, a serult lellket."
    Szerintem meg inkább annak van komplexusa, aki a másik külsejét fikázza. Én pl. a szépséget előbb észreveszem valakin, mint a negatívumokat.
    előzmény:
    felicienne (17)
    2014-08-01  09:23
  8. 2014. augusztus 1. 17:2219.
    "Tanuja voltam (Magyarorszagon), ahol vendegsegben az idosebb hazigazda
    mindenki elott azt mondta a harmincas, jokepu, szimpatikus
    fiatalembernek" Je, Te mar ilyen fiatalon kopaszodsz?". Nagyon kinos
    volt, en szegyelltem magam. "Nekem anyám ugyanilyen. Pár éve már volt egy fórumozó társunk, aki nagyon kiakadt azon, hogy le mertem írni az igazságot, bántás nélkül a meztelen tényeket. Még akkor is, ha a saját anyámról van szó. Engem nagyon gyakran hozott már kellemetlen helyzetbe anyám. Ő az a típus, hogy más szemében a szálkát is, magáéban a gerendát sem veszi észre. Kevés rosszabb külsővel megáldott ember szaladgál az utcán, ő mégis mindig csak másokon veszi észre a ..... bármit. És most hosszan sorolhatnám. Pl. a túlsúlyt. Ha valakin van 5 kg túlsúly vagy mínusz, már egyből szóvá teszi. Ha valaki kopaszodik, azt is. Vagy bármit. És ő tolja bele az illető arcába. EGyszerűen nem is értem az elgondolását, mert az ő helyében én azért félnék, hogy neki is képébe vághatná valaki, ha olyan prosztó lenne, hogy ő meg 140 cm és több mint 70 kg, hogy nagy az orra, alig van haja, x lába van és förtelmesen selypít. De anyám is azt hiszi, hogy az mocskosul vicces, mikor ő mást elkezd ekézni. Pl. a párom - annak ellenére, hogy jóval fiatalabb nálam - sajnos elkezdett már évek óta erősen kopaszodni (pedig rengeteg haja volt!!!). Anyám - kivétel nélkül - ahányszor jön pl. köszönteni vagy mit tudom én miért, annyiszor vágja a párom arcába, hogy kopaszodsz. És akkor jönnek az okos ötletei, hogy hordjon parókát meg ilyenek. Ilyenkor a föld alá tudnék süllyedni. Engem is mindig megtalál valamivel, de engem már nem érdekel, hogy mit mond. Engem pl. a hajam miatt csesztet a legtöbbet. Mert egyenes a hajam, és szerinte az az ápolatlanság jele. Mert neki az tetszene, ha én is banyafrizurát hordanék, mint ő. De én még 100 éves koromban sem fogok, ahhoz még egyszer kéne megszületnem. (egy kis magyarázat: nálam a banyafrizura azt jelenti, hogy ha falaki rövidre vágatja a haját és becsavarja).
    előzmény:
    Olasimbo (16)
    2014-08-01  08:37
  9. 2014. augusztus 1. 09:2518.
    "o ezzel kezdte" Hu, de nagyon sovany vagy!" ( 168 cm, 56 kg, nekem pont
    jo). Egy pillanatra szohoz sem tudtam jutni...... a talalkozas utan meg
    is szakadt az evtizedek ota tarto (addig viszonylag normalis)
    kapcsolatunk."


    Egy jo pszichologust bizony nem artana felkeresned, ha egy ilyen hulye mondatra igy reagalsz.
    előzmény:
    Olasimbo (16)
    2014-08-01  08:37
  10. 2014. augusztus 1. 09:2317.
    Jo temat feszegetne a cikk, csak sajnos megragadt a tulsulyos - tul vekony alapellentetben. Egy kisebbrendusegi komplexus sugarzik ebbol is: bezzeg a tulsulyosoknak nem szolnak be.

    Erdekes olvasni, hogy mennyi frusztraciot okozhatnak az ilyen beszolasok.

    Az itt hozzaszolok irasanak mindegyike sugarozza, a kisebbrendusegi komplexust, a serult lellket.
    Inkabb ez a baj, mit hogy hany kilo az ember.

    Akinek rendben van a lelke, legyen az tul kover vagy tul sovany egyszeruen csak mosolyog at ilyen beszolasokon, szinte meg sem hallja.
    A lelket is kell edzeni, nem csak a testet!


     
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-29  13:42
  11. 2014. augusztus 1. 08:3716.

    Szerintem is egy nagyon intelligens, klassz cikk, gratulalok a cikk irojanak!


     


    Elarulom, hogy ez a fajta, "mindenbe beszolo, mindenkit leszolo, mindenki maganszferajaba betolakodo, megalazo viselkedes" kizarolag Magyarorszagon tapasztalhato. Sok orszagban eltem, jartam mar, de soha, sehol nem tapasztaltam ilyenfoku viselkedest. Nagyon talalo, amit valaki korabban irt: "meggondolatlan megjegyzések mennyire sértik a másik ember MÉLTÓSÁGÁT". Errol van szo!


     


    Soha eszembe nem jutna valakinek azt mondani, hogy "jaj, de nagy az orrod, gorbe a labad, elalloak a fuleid, milyen kancsal vagy, stb", ahogy a sulyra sem tennek senkinek megjegyzest.


     


    Tanuja voltam (Magyarorszagon), ahol vendegsegben az idosebb hazigazda mindenki elott azt mondta a harmincas, jokepu, szimpatikus fiatalembernek" Je, Te mar ilyen fiatalon kopaszodsz?". Nagyon kinos volt, en szegyelltem magam.


     


    De sajat magam is megtapasztaltam, amikor hosszu evek utan Budan meglatogattam regi kedves baratnomet, annyira orultem a talalkozasnak, amikor ajtot nyitott, en a nyataba ugortam volna oromomben, o ezzel kezdte" Hu, de nagyon sovany vagy!" ( 168 cm, 56 kg, nekem pont jo). Egy pillanatra szohoz sem tudtam jutni...... a talalkozas utan meg is szakadt az evtizedek ota tarto (addig viszonylag normalis) kapcsolatunk.

    előzmény:
    Nelli75 (10)
    2014-07-29  22:57
  12. 2014. július 30. 16:5715.
    Végre egy értelmes cikk. Nagyon tetszett a felsorolás és az összehasonlítás. Az én tapasztalatom szerint ugyanis tényleg így van, hogy egy kövér embert valamiféle védőburok vesz körül, akit nem szabad bántani, mert az csúnya dolog. Nem hogy a kövér, de a még finomabb kifejezést is kerülni kell (pl. pufi, duci, molett, túlsúlyos), különben lelki problémákat okozhatunk szegénynek. De ha ők egy náluk vékonyabb nőt legebéznek, (és szinte végtelenségig lehetne folytatni a felsorolást: deszka, száraz kóró, keszeg, nyikhaj, gizda, stb.), az a világ legtermészetesebb dolga, sőt ők még ez viccként, humorként élik meg és még azt is elvárják, hogy jót derüljünk rajta. De lehet, hogy csak rossz közegben mozogtam. Nekem a közvetlen baráti, rokoni, ismeretségi köröm is tele volt ilyen emberekkel. Régen eszméletlen rosszul esett, hogy miért kell nekem lesütni a szemem azért, mert keveset eszem, vigyázok az alakomra és uram bocsá, még mozogni is szeretek (sportnak direkt nem nevezem). Nem is szoktam erről vitatkozni, hanem lenyeltem a békát és napokig marha rosszul éreztem magam, hogy miért pont a barátnőm (sógornőm, bátyám, stb.) rúg belém.
    Ma már szerencsésebb vagyok. Biztos a korral lesz bölcsebb az ember, de a legrosszabb esetben is lepereg rólam. Vagy visszaszólok csípőből, esetleg kifejezetten bóknak veszem. Van, hogy meg is jegyzem, hogy inkább mínuszban legyek, mint pluszban. Egyébként is tapasztalatom az, hogy sokkal könnyebb szinten tartani, mint a felszedett kilót leadni. Az egy gyötrelem.
    És nem utolsó sorban, ahogy öregszik az ember, azért is jobb, ha nem hízik el, mert - az én véleményem szerint - a túlsúly inkább öregít. A filigrán nőket meg fiatalabbnak nézik. Az pedig - mondjon bárki bármit - mámorító érzés.
    előzmény:
    Anicoccino (12)
    2014-07-30  09:14
  13. 2014. július 30. 15:4714.
    És miért érzem azt, hogy Nektek, magyaroknak semmi más beszédtémátok és gondolatotok már lassan nincs is, mint az, ki hogyan néz ki, ki mitől selejtes, mennyire kövér, alacsony, ronda, kopasz, sörhasú és hogy miért van a 10 kg-mal nehezebb barinőmnek vőlegénye, mikor nekem normál testsúly mellett sincs?! Nincs már lassan barátnőm, aki szingli és ne ez lenne életének fő témája!
  14. 2014. július 30. 15:4613.
    Neked is megvannak a Magad előítéletei, ne tégy úgy, mintha a "nem mondhatom el senkinek, hát elmondom mindenkinek" felmentene a személyes felelősség alól. Általánosításod mögött ott lapul a saját előítélet tömeged.
    Ehhez sem nagyon okosnak, sem kövérnek nem kell lenni, hogy az ember lássa, defektesekről beszélsz.
    A különbség az, hogy most kitomboltad Magad, szídván a másfajta "defekteseket", ami ugyanolyan sértő --sőt, még inkább, a nyilvánosság széles körére való tekintettel, ami fenntartja a beszédtémát-, mint amikor face to face megkapod a kritikát mástól.

  15. 2014. július 30. 09:1412.
    Hasonló kérdésben végeztem egy kis privát "kutatást", hadd adjam közre az eredményét.

    1.) Túlsúlyos barátnőm szerint igenis neki is rendszeresen tesznek megjegyzéseket a kulturáltalan ismerősei a súlyfeleslegére, és nemcsak neki, hanem másoknak is
    2.) Nemrég olvastam a fb-on, hogy egy 150 cm magas fiatal nő panaszkodott, hogy akivel csak találkozik, kibukik a száján, hogy "de pici vagy!" , és mennyire rosszul esik neki
    3.) Egy belgyógyász ismerősöm mesélte, hogy egy kollégája szintén nagyon vékony alkatú, és neki is sokan beszólnak a testalkata miatt. Ez az orvos azt szokta az őt cikizőknek mondani, hogy "Ó, igen, köszi, képzeld, épp most fogytam 3 kilót!" - aztán vagy észreveszik az iróniát, vagy nem... Én párszor próbáltam ezt mondani, nagy hatást értem el vele.
    Szumma szummárum: aki bizonyos kulturáltsági szint alatt van, az beszól annak, aki nem üti meg ő mércéjét testalkat vagy egyéb tulajdonság tekintetében. És ez nagyon rosszul tud esni annak, aki nem tudja függetleníteni magát egy idegen és/vagy tudatlan ember véleményétől.

    Nekem már elég ritkán szólnak be, talán érzik, hogy úgyis lepereg rólam. Ha néha beszólnak, és van kedvem szópárbajba kerülni, akkor büszkén mosolyogva szoktam mondani, hogy genetikai oka van a soványságomnak, és fiatalkorában igen karcsú és magas nagyanyámra hivatkozom. (Ez egy nem túl szép trükk, hiszen az engem támadó rossz szándékát irigységbe fordítom.) Ha még jobban akarok vitatkozni, akkor szintén mosolyogva kérdezem, hogy "Remélem, ez nem okoz számodra problémát?" . Ha nincs kedvem erről témázni, akkor simán mosolygok és megvonom a vállamat. Egyébként nem érzem szükségét, hogy mentegetőzzem, hiszen nem tettem semmi rosszat, hasznos tagja vagyok a társadalomnak, embertársaimmal rendesen viselkedem, stb., miért ne lehetnék sovány (vagy kövér vagy alacsony vagy magas vagy szeplős stb. stb. stb.).
    Egyszer egyébként kaptam egy bókot egy idegen férfitől ezzel kapcsolatban. Egy sebészorvos egy hasi műtétet hajtott végre rajtam, majd a műtét után kedvesen közölte, hogy nagyon szeret engem operálni, mert jól látszik az anatómiám. :-)
  16. 2014. július 30. 08:2911.
    Koszonom a cikket, jo vegre egy ilyet olvasni!
    En szinten folyamatosan megkapom ezeket a "kedves es aggodo" megjegyzeseket: Jaaaaaj annyira sovany vagy, biztos hogy eszel rendesen? Egyel csokit is meg porkoltet is vacsorara! (175 cm, 53 kg, 28 eves lany) - Igen, biztos, hogy eszem rendesen, koszi, ilyen alkat vagyok, es nem, nem eszem csokit es porkoltet vacsorara, de nem azert, mert fogyozom, hanem mert amugy sem egeszseges. De hagyjuk is... 
    Borzalmasan fel tud idegesiteni, ha epp olyan hangulatban kap el el ilyen megjegyzes, mit kepzel magarol? Ahogy a cikkben is irta a kedves iro, micsoda sertodes lenne, ha visszakezbol valszolnek, hogy "aha-aha, hat te meg jaaaaj mennyire kover vagy, uristen, biztos hogy odafigyelsz arra, mit eszel? Nem kene egy kicsit sportolni es egeszsegesebben elni, hmm?" 
    Tenyleg nonszensz, hogy az emberek azt hiszik, joguk van kommentalni szemtol szemben akkor is ha senki nem kerdezte oket... 
  17. 2014. július 29. 22:5710.
    Ez egy fantasztikus cikk! Végre valaki érti és érzi, mi a lényege az emberek közötti kommunikációnak. Nem arról van szó, hogy egy kérdésnek van-e - lenne-e - jogos alapja (sovány, kövér, alacsony, magas), hanem arról, hogy az ítélkező, meggondolatlan megjegyzések mennyire sértik a másik ember MÉLTÓSÁGÁT. 
    Nagyon egyetértek azzal is, hogy vakmerőbben tesznek bántó megjegyzést egy sovány alkatúra - sajnos főleg, ha nő -, mint egy kövérre, így tapasztaltam én is. De nemcsak ez a lényeg, a cikk tökéletesen leírja az igazi lényeget.

    Amíg az emberekben nem éled fel az igény, hogy "élni és élni hagyni" és amíg egyesek abból tartják fenn a maguk lelki kényelmét, hogy másokról véleményeket kreáljanak (hiszen minden ember önmagában egyedi és senkihez sem hasonlítható), miközben a saját problémáikat így szándékoznak maguk elől is eltakarni, addig sem a sovány, sem a kövér, sem az egyéb adottságokkal rendelkező embereknek nem lesz nyugalmuk. Hacsak meg nem tudna mindenki annyira erősödni, hogy az ilyen beszólásokat már csírájában elfojtanák egy jól megérdemelt válasszal. 


  18. 2014. július 29. 18:219.
    Hello Kitti vagyok 28 éves és 170cm magas és 47 kg,nos én is sokszor kapok ilyen kérdéseket de én alkatilag vagyok ilyen kicsi koromtól ilyen vagyok és én így imádom magam.Nagyon köszönöm a cikket van valaki aki a vékonyabb emberek mellett is kiáll.Én igy vagyok boldog:Szép napot nektek.
  19. 2014. július 29. 14:398.
    Ez pusztán aggódás!Nincs semmi visszatetsző ebben.Ne aggódj!
    Sokan szinte mosolyogva fordulnak hozzád ,hogy egyél "mán" mert olyan sovány vagy  /.Holott :165 cm /58 kg/.  .Ettől a szótól visitófrászt kapok.Még el is nyújtja az idiótája:olyan sováááány vagy!
    előzmény:
    Aliza1 (6)
    2014-07-29  14:25
  20. 2014. július 29. 14:387.
    Szerintem van különbség ha valakinél látjuk, hogy huzamosabb ideig rendszertelenül eszik, vagy csak meglátunk valakit, régi ismerőst, stb., akinek az étkezési szokásairól semmit nem tudunk és egyből azzal indítani, hogy na biztos direkt éhezteti magát a hülye anorexiás....
    előzmény:
    Aliza1 (6)
    2014-07-29  14:25
  21. 2014. július 29. 14:256.
    Hm, így nekitámadni valakinek, ezekkel a szavakkal tényleg nagy bunkóság.
    Bár talán egyszer én is szóltam valakinek, nem tudom, mennyire normális ez, szólni ezért- volt egy kolléganőm, aki csak cukorkákat volt hajlandó enni reggel-délben-este, hogy ne legyen rosszul, de semmi mást, és nagyon sovány volt... Nem anorexiás szót használtam, de amikor valaki a környezetedben nem eszik semmit, hetekig, az ijesztő. Ilyesmit lehet mondani, hogy mi a baj?... Nem lehet? Mit lehet? Vagy inkább hagyjuk éhenhalni?... izé...
  22. 2014. július 29. 14:255.
    Istenem, a "soványsággal" kapcsolatos dolgot mennyire át tudom érezni. Mindjárt 30 leszek de még így is rekordnak számít ha megütöm az 50 kilót, bár talán annyi szerencsém van, hogy nem vagyok magas..... De hogy én is mennyiszer hallgattam már ugyamazt a lemezt a súlyom miatt.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-29  13:42
  23. 2014. július 29. 14:154.
    Teljesen igaza van a cikkírónak, nagyon durva dolog valakinek a vékony testalkata miatt így beszólni.
    (Mindenesetre én olyan boldog volnék, ha valaki egyszer azt mondaná nekem, hogy "te út isten, de sovány vagy, nem avgy te anorexiás?! " )
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-29  13:42
  24. 2014. július 29. 14:023.
    Én is köszönöm!!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-29  13:42
  25. 2014. július 29. 13:422.
    Köszönöm neked ezt a cikket! :)

Címlap

top