Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 28. 16:57
A magyar törvények szerint minden abortuszra készülő nőnek fel kell keresnie a Családvédelmi Szolgálatot, ahol két kötelező jellegű tanácsadáson vesznek részt, és hivatalosan csak a másodikon hozhatják meg a döntést. Tízen osztották meg velünk a beszélgetéseken elhangzott meghökkentő, fájdalmas vagy éppen lélekápoló mondatokat.

Nők Lapja Café: ,,A lelkiismeretével ön számol el" - 10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak
  1. 2014. augusztus 6. 21:47226.
    "Nekem, nekünk (nem akarok mások nevében nyilatkozni) hadd legyen meg  a jogunk - részemről legalábbis - feltételezni, hogy a legtöbb nő indokoltan kéri a beavatkozást és feltehetően mindent megtett, hogy elkerülje azt. "
    Feltételezni jogod van, csak sajnos a tények egészen mást mutatnak. Nézd meg a különböző fogamzásgátlási módszerek rizikófaktorát, és hasonlítsd össze az abortuszok számával. Az eredmény sajnos az, hogy az abortuszok túlnyomó többsége felelőtlenség, nem védekezés, vagy helytelen védekezés miatt következik be.


    " Talán egy olyan jut eszembe közülük, aki nem védekezett rendesen. Az összes többi mindent megtett, mégis megesett a baj."
    Akkor neked nagyon felelős ismerőseid lehetnek. Az én ismerőseim közül, akik átestek abortuszon, a nagy részük csak saját magának köszönheti. Elfelejtette a tablettát, azt hitte, hogy a szoptatás védi, nem tudta, hogy az antibiotikum hatástalanítja a tablettát stb stb.


    "Remélem, ez megnyugtat téged, hogy velük bunkók voltak. "
    Komolyan ilyen rosszindulatúnak tartasz? Akkor nagyon rossz képet festhettem le magamról. Az egyik legjobb barátnőm nemrég esett át abortuszon. Nagyon sajnáltam, mert rettenetesen megviselte, bár vele szerencsére nem voltak bunkók sem a tanácsadáson, sem a kórházban, sőt. Próbáltam segíteni neki, sokszor éjszaka órákig beszéltünk telefonon és próbáltam megnyugtatni, a szívem szakadt meg érte. Pedig ő sem volt ártatlan az ügyben. Naptármódszerrel rizikóztak rendszertelen ciklus mellett, mert úgy gondolták, hogy ha mégis becsúszna a baba, megtartanák. Aztán be is csúszott, viszont a lehető legrosszabkor, úgy döntöttek, hogy nem tartják meg.
    előzmény:
    ladybird65 (209)
    2014-08-06  14:40
  2. 2014. augusztus 6. 21:36225.
    "Mondtam, hogy ne magyarázkodj tovább."
    Már ne is haragudj, de pont ugyanannyi jogom van leírni a véleményemet, vitatkozni, érvelni, mint neked, akkor is, ha ez téged felzaklat.


    "Kurvára elegem van abból, hogy itt még egy nővér is ítélkezhet egy beteg felett."
    Ja, abból nekem is. De őszintén szólva engem jobban zavar, amikor mondjuk egy öreg, magatehetetlen beteg emberrel gorombáskodnak a nővérek, mint egy sokadik abortuszára váró felelőtlen nővel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (205)
    2014-08-06  14:37
  3. 2014. augusztus 6. 20:09224.
    V. Parancs: NE ÖLJ!



    Ezek a parancsok értünk vannak, nem mindig sikerűl megtartani, de törekedni kell(ene) rá.
  4. 2014. augusztus 6. 18:02223.
    Igen, a törvény arról szól, hogy valahol meg kell húzni a határt.


    Szerencsére nem tudom, hogy ezt a 12 hetet mennyire veszik szigorúan, de azért az biztos, hogy aközött, aki két nap múlva fogja tölteni a 12. hetet, vagy már 2 napja betöltötte nem sok van.


    És csak megjegyeztem, hogy azért mert valaki még nem tartja embernek, baromira ember formája van már, nem csak egy sejtcsomó.

    előzmény:
    Anda39 (222)
    2014-08-06  16:01
  5. 2014. augusztus 6. 16:01222.
    Ez nem ennek a topiknak a témája, nem akarok offolni, de valahol mégiscsak meg kell húzni egy határt. Most is mondhatom, hogy számomra a 12 hetes embrió még nem ember. Majd csak lesz az.
    előzmény:
    mia0318 (212)
    2014-08-06  15:10
  6. 2014. augusztus 6. 15:52221.
    Engedd meg, hogy válaszoljak én is.

    Szerintem ember, igen, de nem ÉLŐ ember. Ha egy "szervezet" önállóan képes lélegezni és az életfunkcióit önállóan ellátni, akkor életképes. Addig nem.

    Egy magzatból élő ember LEHET, és azt gondolom, hogy mesterségesen elvágni ettől a lehetőségtől durva dolog, ahogy az is, hogy élhető életet élhessen. Van olyan helyzet, amikor ez eredendően nem következhet be.
    előzmény:
    mia0318 (212)
    2014-08-06  15:10
  7. 2014. augusztus 6. 15:36220.
    Így van. Onnan tudom, hogy azt mondták. Nézd, én alapból úgy vagyok összerakva, hogy nem feltételezem másról, hogy hazudik. Ha hazudik, akkor hazudik. Én nem rakok senkit sem hazugságvizsgálóra. Vagy szerinted, mit kéne tennem? Leugani őket, hogy ugyan, hazudsz, nem is védekeztél, egy könnyelmű liba vagy... Ha így lenne, akkor is az ő dolga, magánügy. Én meg igyekszem nagyon távoltartani magam attól, hogy beleugassak mások magánügyeibe, mert én magam is rohadtul utálom azt.
    Aki meg olyan kötöznivalóan idióta és felelőtlen, hogy azért jár többször abortuszra, mert könnyelmű és nem védekezik, az meg úgyis valószínűleg viselni is fogja a következményeit, hisz nagyon jó eséllyel meddő lesz. Mondjuk nem is kár érte, nem  kell szaporítani a fajtáját.
    Szerintem a vélemények tekintetében nem olyan súlyos a helyzet. A főbb vonalakban egyetértünk nagyjából. Vannak különbségek. Én nem akarom lenyomni a véleményem senki torkán, ha valaki abszolút ellenzi az abortuszt, ahhoz joga van. Nyilván ő nem is fog soha az ab mellett dönteni. Én abban különbözöm elsősorban tőletek, hogy én egy szükséges rossz megoldásnak tartom. És nem ítélek el senkit, mert így döntött. És még abban, hogy én ezt szigorúan magánügynek tartom és nem olyan dolognak, amibe más kívülről beleszólhat. Abban viszont én is egyetértek, hogy ez nem lehet a védekezés formája. Védekezni másképp kell. Ez már az utolsó - legrosszabb - lehetőség. Hálát is adok a sorsnak, hogy én megúsztam, meg már meg is fogom, ettől már nem kell tartanom.
    előzmény:
    mia0318 (215)
    2014-08-06  15:16
  8. 2014. augusztus 6. 15:34219.
    Tudod nem veletlen irtam a sulin belulit sem,ott azert,gondolom en,ismerosek egymasnak a felek,tobb jora szamithatnanak...az ingyen gumi es a megfelelo tajekoztatas johetne onnan is,nagyobb gond eseten eliranyitani oket merre hany meter...
    Tiniambulancia:nem pont ilyesmi keretekre gondoltam hogy hol nyitva hol zarva,nem torodom szemelyzettel,hanem tenylegesen hathatos segitsegre.
    Akirol te irtal doki meg boven megerdemelte volna a feljelentest. Es akkor megy a nagy budos mutogatas,hogy mert rohecselnek,mert nem torodomok,akik maguktol tennenek az egeszseguk es a tul korai terhessegek ellen,azok meg igy jarhatnak. Ja es legyenek bizalommal...es ezt csak tetezi ha otthon se szamithatnak jobbra.


    Nem veletlenul irtam,hogy amit irok utopisztikus....
    előzmény:
    ladybird65 (217)
    2014-08-06  15:23
  9. 2014. augusztus 6. 15:24218.
    Jo akkor egyetertesz.
    Viszont megforditva a dolgokat. Ha nekiallnanak vegzalni ezeket a tiniket,ill noket,szerinted lenne bizodalmuk utana akar a vedonok,orvosok,csaladsegitosok fele? Meg azoknak se lenne,akik ugyan meg nem erintettek de egy veletlen baleset miatt akar azza valhatnak...
    Rugasert cserebe bizalmat varni eleg botor gondolat...
    előzmény:
    Babyface83 (204)
    2014-08-06  14:36
  10. 2014. augusztus 6. 15:23217.
    " Ne adja isten mondjuk tiniambulanciát csinálni a gyerekorvosi rendelés
    mellé, ahol szintén tanácsot, információkat, esetlegesen ingyen óvszert,
    vagy akár eseményutánit kaphatnának,"
    Nálunk volt ilyen a terhesgondozás-családtervezés rendelő mellett párhuzamosan. Hogy most is van-e, nem tudom, mert abban az épületben megszűnt a rendelés, az új helyen még csak egyszer jártam, és nem figyeltem meg, hogy ott is van-e.
    Viszont ami volt az előző helyen tiniambulancia, azzal aztán nem voltak kisegítve ezek a szerencsétlenek. 3 éve elég sokat jártam orvosokhoz, mert nagyon erősen hullott a hajam, és mindenféle vizsgálatra elküldtek. Többek közt nőgyógyászhoz is. Ott várakoztam, közben beszélgettem két tinilánnyal is. (egyik sem olyan volt, amilyennek ebben a fórumban általában lefestik a fiatalokat, hogy felelőtlenek, könnyelműek) Mivel tavaszi szünet volt és vidékiek voltak, gondolták a kis naivak, hogy felülnek a buszra és eljönnek nőgyógyászhoz, hogy ne kelljen iskolából hiányozniuk. Ja, ahogy azt Móricka elképzeli. A tiniambulancián ugyanis ott díszelgett a felirat, hogy sajnálják, de azon a héten pont szünetelt a rendelés. A két kislány meg úgy gondolta, hogy ha már elutaztak, itt vannak, akkor talán olyan nagy hibát nem követnek el, ha átülnek oda, ahol a felnőtt nőgyógy. rendelés zajlik. (itt egyébként naponta más orvos rendel) Aznap pont egy überbunkó doki volt a soros, aki porig alázta a lányokat. Természetesen se meg nem vizsgálta őket, se azzal nem foglalkozott, hogy miért jöttek egyáltalán oda, hanem kizavarta őket és éppen csak a fejüket nem verte bele az ajtóba, de ott oktatta őket: hogy "mi van lányok, nem tudtok olvasni? Na mi van ide írva? Mi van ideírva? Ugye nem az, hogy tinirendelés, mert az a másik szobában lenne. Itt más van kiírva..." És ott ekézte őket. Olyan nehezen álltam meg, hogy el ne küldjem a jó büdös prosti anyukájába... (és akkor pofázunk állandóan a megelőzésről) Na persze, én sem jártam jobban, én is megkaptam a magamét. Mikor bementem hozzá, pedig szakorvosi beutalóval mentem, tehát nem csak úgy az utcáról, így sem foglalkozott a problémával egy tapodtat sem. Mindenfélét kérdezgetett, aminek szerintem nem sok köze van a hajhulláshoz. Pl. ilyet, hogy miért nincs gyerekem, meg anyám szoptatott-e, amikor csecsemő voltam, meg hogy mi a foglalkozásom, stb. Meg ilyenek. Persze meg nem vizsgált,  nem adott tanácsot sem és nem irányított sehova. Szívem szerint feljelentettem volna, de nem tettem, csak a háziorvosomnak mondtam el, hogy nézze már meg a gépben, ki volt ez a tajtparaszt, nehogy véletlenül még egyszer hozzá menjek. Ugyanis nem volt kiírva a neve. Így aztán elmentem másnap, mikor más rendelt, egy nagyon fiatal, de nagyon lelkiismeretes orvos.
    Most ezek után szerinted ezek a tinik mekkora bizalommal lesznek az orvosok iránt? Meg ilyen fogadtatás mellett szerinted egy ilyen mentalitású orvos támogatna olyat, amiket írsz? Hogy ingyen óvszer, meg esemény utáni tabletta (sűrgősségi alapon - hogy elkerülje az ab-t). Szerinted az ilyen doki adna tanácsot, felvilágosítást? Úgy hiányzik ez nekik, mint egy púp a hátukra. Nekik ez egy Recsk, ha ide deportálják őket. Nekik az a biznisz, ha a kórházban vannak és szülésenként lepengetik nekik az 50-100 kilót tisztán zsebbe. Abortuszért senki sem ad hálapénzt, amit fizetni kell, gondolom az államé, vagy az eü. kasszájába megy, én nem tudom, de nyilván nem a dokié lesz. Pedig jók az ötleteid. Biztos vagyok benne, hogy fejlettebb országokban ez így is működik és sokkal kevesebb is az ab.
    előzmény:
    lady1986 (202)
    2014-08-06  14:33
  11. 2014. augusztus 6. 15:22216.
    "Azok a nők, akik ott voltak és abortuszra vártak, vagy átestek rajta,
    látszólag igenis könnyen vették a dolgot, legtöbbjüknek a sokadik
    abortusza volt, és még csak nem is szégyellték, hogy a saját hibájukból
    jutottak oda."


    Te ezekkel az emberekkel mind elbeszélgettél erről, hogy ennyire képben vagy? Pontosan hány nővel beszélgettél?

    Elmesélem egy élményemet:

    A kórházban fekve behoztak egy fiatal lányt, aki abortuszt végeztetett. Látszólag könnyedén vette, kicsit flegma is volt a stílusa. Műtét után vissazhozták, még kába volt, félig-meddig aludt és sírt.
    Amikor teljesen magához tért és hazainduláshoz készülődött, ugyanúgy kezdett el viselkedni, mint mikor bejött.

    Valamiben segítségre szorult, és segítettem neki (igen, pedig ott feküdtem már x napja és tudtam, hogy a terhességemnek annyi) és láttam, hogy milyen iszonyatosan zavarban van.
    Egy tini, egy fiatal lány egy totál meg nem értő társadalomban daccal reagál, közben a poklok poklát élheti át.

    Mi lenne, ha egyszerűen bevallanád magadnak, hogy a feldúlt lelkiállapotodnak köszönhetően a pokolba kívántál mindenkit, aki elveteti a gyerekét?
    Könnyebb a lelkiismereteddel elszámolni, ha bebeszéled magadnak, hogy ezek a nők röhigcsélnek, könnyedén veszik, meg tuti, hogy a sokadik abortuszuk volt, mert basztak védekezni?

    Biztos van olyan, akinek valóban semmit nem jelent egy abortusz, ahogy olyan is, aki ellenzi, szül x gyereket, de cseszik normálisan eltartani, ellátni őket. Én ismerek ilyet. Simán dohányzott és néha ivott a terhességei alatt és még ragozhatnám.


    előzmény:
    Babyface83 (185)
    2014-08-06  13:29
  12. 2014. augusztus 6. 15:16215.
    "Az összes többi mindent megtett, mégis megesett a baj."


    Ezt mégis honnan tudod?


    Azért mert azt mondták??


    Nem tudom hányan vannak tisztában azzal, hogy pl a dohányzás vagy az 1000mg C vitamin szedése is rontja a tabletta hatékonyságát??


    Én ezért tartom fontosnak, hogy nem védőnő, meg pap, meg akárki üldögéljen ott a bizottságban, hanem normális nőgyógyász, aki esetleg tudna tanácsot adni, hogy nem megfelelő az a gyógyszer, amit az illető szed, vagy egy-két kérdéssel kiderítené, hogy hol lehetett a probléma.


    Elsősorban az lenne a cél, hogy az illető elkerülje az újabb nem kívánt terhességet, nem az, hogy rábeszéljük, hogy tartsa meg aztán ha nem sikerül, akkor viszlát.
    előzmény:
    ladybird65 (209)
    2014-08-06  14:40
  13. 2014. augusztus 6. 15:16214.
    Bocs, a troll én vagyok! ;)
    előzmény:
    trebaci (213)
    2014-08-06  15:11
  14. 2014. augusztus 6. 15:11213.

    Kedves Babyface!


     


    Épp ugyanezen gondolatok vannak bennem is, csak  te jobban megfogalmaztad most ezekben a hozzászólásokban.


     


     


    Viszont sajnos tök mindegy, hogy mit írsz... És még én vagyok a troll vagy egy ........................ .


    Türelmesen, nyugodtan, szépen leírtad, de sajnos csukott fülekre találtál te is.


    A szomorú az, hogy ugyanazt hajtogatják, mégis én vagyok állítólag fizetett troll. Csak nem tudom, ki fizet és kinek... Nekem sajna senki...

    előzmény:
    Babyface83 (204)
    2014-08-06  14:36
  15. 2014. augusztus 6. 15:10212.
    12 hetesen már abszolút ember formája van annak a kis morzsának, már egy csomó testrésze, az idegrendszere kifejlődött!
    Nekem mutatta az uh-s orvos, hogy ott ásít és a szája elé tette a kezét!


    "Embernek én azt tekintem, aki megszületve már életben marad."


    És kit tekintesz annak? Az a koraszülött, aki 800g-al jön világra és gépek nélkül nem marad életben az még nem ember, csak majd akkor lesz az, ha lekapcsolják a gépről?
    előzmény:
    Anda39 (194)
    2014-08-06  14:15
  16. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 6. 15:07211.
    :-))
    Majd csak lesz téma, amiben nem értünk egyet:-))
    előzmény:
    ladybird65 (210)
    2014-08-06  14:57
  17. 2014. augusztus 6. 14:57210.
    Megint csak egyetértünk. Kezdek megijedni: lehet, hogy van egy alteregóm? Mert annyira a szívemből szólsz sokszor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (205)
    2014-08-06  14:37
  18. 2014. augusztus 6. 14:40209.
    "Azért, mert rengetegen vannak, akik hanyagság miatt jutnak el az abortuszig, akár ismételten."
    Szerintem őket mindannyian elítéljük. De: nekem az a bajom, hogy Te meg a mi Golyva Gizink kiragadjátok ezt a - szerintem - szűk réteget és általánosítotok. Mintha minden abortuszra menő nő ilyen lenne. És Te magad is többször leírod, hogy vannak esetek, amikor szerinted is indokolt. Ha ebben egyetértünk, akkor mondd meg, mit ragozzuk már ennyit ezt az egészet?
    Nekem, nekünk (nem akarok mások nevében nyilatkozni) hadd legyen meg  a jogunk - részemről legalábbis - feltételezni, hogy a legtöbb nő indokoltan kéri a beavatkozást és feltehetően mindent megtett, hogy elkerülje azt.
    Igen, én is sokszor olvasom itt a fórumon a felelelőtlen nők pocskondiázását, hogy nem is védekezett, stb., szarik az egészre, könnyen veszi. Természetesen nem veszem a jogot, hogy azt mondjam, ilyen nincs. Viszont az is igaz, hogy én még a büdös életben ilyen nővel nem találkoztam. Pedig már nem vagyok fiatal, elég sok nőismerősöm átesett ezen (barátnő, rokon, kolléga, évfolyamtárs, stb.), de mindegyiket végtelenül sajnáltam. Talán egy olyan jut eszembe közülük, aki nem védekezett rendesen. Az összes többi mindent megtett, mégis megesett a baj. Eszembe nem jutna beléjük rúgni, bár némelyiknek voltak csodás élményei az eü-ben. Remélem, ez megnyugtat téged, hogy velük bunkók voltak.
    előzmény:
    Babyface83 (171)
    2014-08-06  11:36
  19. 2014. augusztus 6. 14:40208.
    Igen. A legnagyobb baj az álszent ítélkezőkkel van. Ha megtehetném az ilyen magatartást, főleg az általad emlegetett pozícióban, simán büntetném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (205)
    2014-08-06  14:37
  20. 2014. augusztus 6. 14:38207.
    Szerintem sem árt, ha először le akarják beszélni róla. Sokan valóban hálásak lennének, ha valaki elmondja, hogy mit lehet tenni az abortuszon kívül ilyen helyzetben. Rengetegen nincsenek tisztában a lehetőségekkel. Meg kell különböztetni a felvilágosító és a kioktató szándékot.

    Ami probléma tehát: az az álszenteskedés, nem a felvilágostás.

    Azokat, akik kioktatóan és lekezelően, fennsőbbségesen és álszenteskedően „odamondogatnak”, úgy ki kellene rúgni egy ilyen helyről, hogy csak úgy füstöljön a nyomuk…

    előzmény:
    Babyface83 (200)
    2014-08-06  14:30
  21. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 6. 14:38206.
    Igen, és ezért van rá törvényi szabályozás.
    előzmény:
    Babyface83 (197)
    2014-08-06  14:20
  22. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 6. 14:37205.
    Talán MINDENKIVEL emberi módon kéne bánni egy kib...ott kórházban. Nem pedig tudni, kit lehet, és kit nem szabad kapcarongyként kezelni. Te tényleg nem érzed, miket beszélsz? Mondtam, hogy ne magyarázkodj tovább.
    Kurvára elegem van abból, hogy itt még egy nővér is ítélkezhet egy beteg felett. Ahogy mindenki mindenki felett. Manapság ebben az országban ettől érzik sokan valakinek magukat.
    előzmény:
    Babyface83 (195)
    2014-08-06  14:17
  23. 2014. augusztus 6. 14:36204.
    A második bekezdéseddel egyetértek, a megelőzés lenne a legfontosabb, hogy ne kelljen választani a sok rossz közül. De ezt is már számtalanszor leírtam.
    előzmény:
    lady1986 (202)
    2014-08-06  14:33
  24. 2014. augusztus 6. 14:35203.
    Én tudom... de akkor mire fel kéne procedúra arra, hogy ki jogosult támogatott ab-ra vagy ki nem? Ugyanis itt erről volt szó...ez volt az ötlet...hogy körmére kéne nézni a delikvensnek, hogy jogosult e rá. De ha nem bizonyítható, minek akar utánanézni? Érted már mire céloztam a kérdésemmel?
    előzmény:
    Anda39 (196)
    2014-08-06  14:17
  25. 2014. augusztus 6. 14:33202.
    Jó, ez amolyan nesze semmi fogd meg jól. Bizonyítani nem lehet, maximum jövedelmi alapon a rászolrultságot, ha az megmarad, mint kiskapu, azt meg eddig is tudtuk, hogy azzal más témakörben is lazán vissza szoktak élni.
    Szóval: bizonyítani nem lehet semmit, de belevájkálni ükszülőkig mások magánéletébe a nagy büdös semmiért, az megéri. Ezzel esetlegesen olyanokat akár öngyilkosságba( a véletlenül becsúszott terhesek közül), akár sutyiban feketén orvoslók ( nyugi visszatérnének, pár ezer forint, meg a procedúra elkerülése mind a két táborból vinne be ehhez embereket ) kezébe hajszolása. na az mondjuk pont a kisebbik rossz lenne ugye? Vagy a harmadik véglet, tartsuk meg a család jó hírét, itt ne kutakodjanak, majd megszüli titokban és dobja a kukába...ez a kisebbik rossz?
    ( Ne kezdj el légyszíves ágálni, míg nem volt járható út az ab, akár itt, akár kint egyes országokban, volt éppen elég példa mindegyikre...most épp ne lenne?)
    Vagy esetlegesen még magától életképtelen embriót elkaparni, az a kisebbik rossz?


    Mindegyik rossz persze... de büntetés helyett nem lenne jobb egy kiadós reform hogy felelősségteljesebb emberek nőjenek fel körülöttünk és esetlegesen a jövőre nézve ne a két rossz közt kelljen dönteni? Úgy eleve a mostani és a most születő gyerekeket ebből a szempontból is egy tudatosabb létre nevelni, ne adja isten a fogamzásgátlást megtámogatni, ill ha már ennyi a sötét és prűd szülő, akkor a felvilágosítást nem valamikor 5.-ben egyetlen egy darab biosz óra keretén belül lezavarni? Esetlegesen olyan személyeket bevinni az iskolába mondjuk az iskolaorvos mellé, akihez bármikor fordulhatnak, ha már otthon a családhoz nem? Ne adja isten mondjuk tiniambulanciát csinálni a gyerekorvosi rendelés mellé, ahol szintén tanácsot, információkat, esetlegesen ingyen óvszert, vagy akár eseményutánit kaphatnának, de ugyanezt akár meg lehetne valósítani a családsegítőn belül is. Ez talán olyan megoldás lenne, ami szembemenne az általános sötétséggel és prűdséggel, ráadásul ez a megoldás talán senkinek nem fájna. Nem mondom, hogy akkor nem lennének felelőtlenek és véletlenül megesettek mert az csak álom, de a százalékszám valószínűleg lejjebb kúszna és akkor az már olyan eredmény lenne, ami senkinek sem fájt igazán... tudom hogy utópia, de mégis...
    előzmény:
    Babyface83 (195)
    2014-08-06  14:17

Címlap

top