Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 28. 16:57
A magyar törvények szerint minden abortuszra készülő nőnek fel kell keresnie a Családvédelmi Szolgálatot, ahol két kötelező jellegű tanácsadáson vesznek részt, és hivatalosan csak a másodikon hozhatják meg a döntést. Tízen osztották meg velünk a beszélgetéseken elhangzott meghökkentő, fájdalmas vagy éppen lélekápoló mondatokat.

Nők Lapja Café: ,,A lelkiismeretével ön számol el" - 10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak
  1. 2014. augusztus 6. 14:32201.
    Francba, törölték a videót... Pedig tanulságos, és igazán a témába vág. A videón egy fiatal nő volt látható, aki levideoztatta az abortuszát, és közben röhögcsélve, jókedvűen magyarázta, hogy jó buli az abortusz, nem kell tőle félni, csak bátran kövessék a példáját!
    előzmény:
    Babyface83 (200)
    2014-08-06  14:30
  2. 2014. augusztus 6. 14:30200.
    Nem, még mindig nem érted, de ennél érthetőbben már nem tudom megfogalmazni, meg kedvem sincs hozzá, úgyhogy feladom.
    Aha, elmesélték. Nem nekem, egymással osztották meg a sztorikat. Hangosan, vihorászva. Persze biztos csak eljátszották, belül zokogtak... Mert nem, nincs olyan nő, aki röhögve jár abortuszra. Vagy mégis?
    előzmény:
    ladybird65 (199)
    2014-08-06  14:26
  3. 2014. augusztus 6. 14:26199.
    ", tényleg ennyire érthetetlen, amit írok? Azok a nők, akik ott voltak és
    abortuszra vártak, vagy átestek rajta, látszólag igenis könnyen vették a
    dolgot, legtöbbjüknek a sokadik abortusza volt, és még csak nem is
    szégyellték,"
    Nem, sajnos teljesen érthető, amit írsz. Aki komoly, felnőtt nő és elhalt magzattal megy oda és nagyon szomorúnak tűnik, esetleg sirdogál is kicsit, ő rendes ember, tehát emberi, normális elbánást érdemel.
    Ellenben ha tini, fiatal, látszólag jól viseli a megpróbáltatásokat, nem hisztizik, és művi abortuszra megy, őbelé bele kell rúgni jó nagyot, mert biztos csak szar ember lehet. Ja, és az a fejükre van írva,  hogy hányadik ab-ra mentek, vagy honnan lehet azt tudni? Esetleg odamentek hozzád és elmesélték?
    előzmény:
    Babyface83 (185)
    2014-08-06  13:29
  4. 2014. augusztus 6. 14:20198.
    Nálad a pont. Nemcsak igazad van, de teljesen jól meg is fogalmaztad. Aki ezt nem érti, annak komoly szövegértési problémái vannak és szakemberre van szüksége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (184)
    2014-08-06  12:52
  5. 2014. augusztus 6. 14:20197.
    Azért ha megnézed egy 12 hetes magzat ultrahang videóját, szerintem nem lehet azt mondani, hogy semmi hasonlóságot nem mutat egy emberhez. Pont az első 12 hétben "válik emberré", addigra fejlődik ki minden fontos szerve, az utána következő időszakban nagyrészt csak növekszik, és a fejletlen szervei megérnek. De már 8 hetesen akaratlagosan mozog például.
    Na mindegy, arról tényleg nincs értelme vitázni, hogy mikor kezdődik az emberi élet, erről mindenkinek megvan a saját álláspontja, és érvekkel nem lehet meggyőzni senkit ezügyben.
    előzmény:
    Anda39 (194)
    2014-08-06  14:15
  6. 2014. augusztus 6. 14:17196.
    Csak egyetlen esetben lehet bebizonyítani, hogy történt védekezés: ha elkötés mellett esik valaki teherbe. (van ilyen sajnos) 
    előzmény:
    lady1986 (193)
    2014-08-06  14:11
  7. 2014. augusztus 6. 14:17195.
    Erre még csak kb 10-szer válaszoltam, de megteszem mégegyszer.
    Nem lehet bizonyítani, hogy ki védekezett rendesen és ki volt felelőtlen. Erről beszéltem, hogy sajnos ilyenkor minden nőt egy kalap alá kell venni, ezért kerülhetnek megalázó helyzetbe azok, akik tényleg önhibájukon kívül jutottak olda. Erre mondtam, hogy nem lehet úgy megoldani, hogy mindenkinek jó legyen, erre hoztam fel a saját példámat, amikor az elhalt babámat szedték ki belőlem, hogy ott is egy kalap alá vettek az abortuszosokkal.
    Soha, sehol nem írtam, hogy el kellene különíteni a felelőtleneket és azokat, akik nem a saját hibájukból kényszerülnek abortuszra, ezt csak itt néhányan próbálták a számba adni. Pont arról beszéltem, hogy ezt nem lehet megoldani, ezért nincs ideális megoldás, csak rossz és még rosszabb, a vita pedig arról szól, hogy melyik a kisebbik rossz.
    előzmény:
    lady1986 (193)
    2014-08-06  14:11
  8. 2014. augusztus 6. 14:15194.
    Hát igen, ha olyan könnyű lenne eldönteni, már rég megtették volna azok, akiknek ez a dolguk aztán annyi. Egy anyának a várva várt babát látva ultrahangon az a kis morzsa is aranyos, aki ott ficánkol pár centisen a hasában, bár még semmi hasonlóságot nem mutat egy emberhez. Nyilvánvaló, hogy nagy veszteség, ha meg kell válni tőle ezért vagy azért. De ez a kis morzsa még nem tud önállóan létezni, még nem is alakult ki, nem fejlődött ki rendesen. 
     Embernek én azt tekintem, aki megszületve már életben marad.
    A mai szabályozással egyetértek, tehát 12 hetes korig simán megszakítható egy terhesség, indokolt esetben akár később is.
    előzmény:
    Babyface83 (192)
    2014-08-06  14:02
  9. 2014. augusztus 6. 14:11193.
    Arra még mindig nem válaszoltál, hogy egy ilyen esetleges procedúrán mi számítana bizonyítéknak arra, hogy mindent elkövettek a teherbeesés ellen? Tényleg érdekelne, hogy ezt milyen gyakorlattal lehetne alátámasztani.


    Megsúgom: van aki annyira marha peches hogy simán beleesik akár két különböző módszer hibaszázalékába is. Na ők pl mivel bizonyítsanak, hogy nem azért, mert félvállról vették?


    Nem lehet mindenkinek jó? Nem hát... de ettől függetlenül érdekelne a gyakorlati oldal, hogy hogyan képzeled.
    előzmény:
    Babyface83 (192)
    2014-08-06  14:02
  10. 2014. augusztus 6. 14:02192.
    Igen, ez az egész vita amiatt van, mert nem értünk egyet abban, hogy mikor kezdődik az élet. Az egyik véglet szerint a fogantatáskor, a másik véglet szerint a születéstől. Én valahova a kettő közé tenném a határvonalat. Nem sírok minden menzeszkor, de ha már egy dobogó szívű, akaratlagosan mozgó, esetleg fájdalmat is érző magzatról van szó, nekem az már emberi élet, és sajnálom ezeket a magzatokat, amiért megölik őket. Mielőtt megkérdeznétek, nyilván még jobban sajnálom a lehetetlen körülmények között tengődő, szenvedő gyerkeket, a kukába dobott csecsemőket és egyéb ilyen szörnyű tragédiákat. De ettől még úgy gondolom, hogy valahol igenis tragédia az is, ha meg kell halnia egy magzatnak úgy, hogy mindez megelőzhető lett volna.
    előzmény:
    Anda39 (191)
    2014-08-06  13:57
  11. 2014. augusztus 6. 13:57191.
    Értem én, de nem értek veled egyet. Nem akarom, hogy a hülyék miatt, akik nem képesek felfogni az abortusz súlyát és ezt használják születésszabályozás gyanánt a tabletták helyett én legyek porba döngölve, megalázva, mert át kell esnem egy számomra megalázó procedúrán. Ez egyáltalán nem igazságos, ha már itt tartunk. Nem tudhatod, mennyit ártasz még azoknak, akik amúgy is lelkileg odavannak.  Kisebbik rossz, mert nem kerül életekbe... Nekem egy pár hetes embrió még nem ember. Durva ezt leírni, de ez van. Azt tudod ugye, hogy a megfogant petesejtek nagy része abortálódik magától, és észre sem vesszük?  Sírjunk minden menzeszkor, hátha egy élet távozott el tőlünk? (na ez lehet, hogy eltúlzott, de most már mindegy).
    előzmény:
    Babyface83 (189)
    2014-08-06  13:51
  12. 2014. augusztus 6. 13:51190.
    "Ahogyan megalázónak éreztem azt is, hogy amikor elhalt terhesség miatt 
    volt szükségem művi befejezésre, a kórházi személyzet néhány tagja elég 
    gorombán bánt velem, és egyrakáson voltam az abortuszosokkal, és nem mindenki tudta, hogy ki vetet el élő magzatot, és ki az elhaltat."




    Engedelmeddel átjavítottam egy szót. és-t tettem a mert helyett, talán így akartad mondani,  így teljesen mást jelent. 
    előzmény:
    Babyface83 (188)
    2014-08-06  13:43
  13. 2014. augusztus 6. 13:51189.
    Hogy még egyértelműbb legyen: a hasonlat arról szólt, hogy nyilván van, aki önhibáján kívül esettt teherbe, és nincs lehetősége megtartani a gyereket, és van, aki felelőtlen volt, és könnyelműen megy be akár a sokadik abortuszára, és fel sem fogja, hogy mit művel. Nem lehet őket külön kezelni, külön procedúrát kidolgozni a két csoportnak, így valaki mindig sérül. Vagy rendesen a körmére nézünk az abortuszra készülő nőknek, vagy elintézzük egy vállrándítással, semmi közünk hozzá címszóval. Az előbbi esetben a felelős, abortuszra kényszerülő nő kerülhet megalázó helyzetbe, a második esetben a felelőtlen, könnyelmű nőket "bíztathatják" arra, hogy nyugodtan kockáztasson meg egy sokadik abortuszt, mert nem nagy ügy, majd szépen elintézzük legközelebb is és senki nem kérdez semmit. Szerintem az előbbi a kisebbik rossz, mert az nem kerül életekbe.
    Ugyanígy nem lehet elkülöníteni az elhalt terhesség miatt művi befejezésre kényszerülőket az "igazi" abortuszosoktól. Erre próbáltam mindvégig kilyukadni, erről szólt a példám, remélem most már értitek. Ha nem, akkor feladom.
    előzmény:
    Babyface83 (188)
    2014-08-06  13:43
  14. 2014. augusztus 6. 13:43188.
    Nem erről van szó.
    Ezt a témát annak kapcsán hoztam fel, hogy valaki kérdezte, hogy nem érezném-e megalázónak a macerát, ami az általam javasolt abortusz-procedúrával járna. Erre mondtam, hogy ebben a témában sajnos nem lehet úgy intézkedni, hogy mindenkinek jó legyen, és ezt alátámasztandó hoztam fel a példámat. Számomra megalázó volt, hogy egy kalap alá vettek az abortuszosokkal, de elfogadtam, mert tudom, hogy ezzel járt, nem lehetett megoldani máshogy, mert az abortusz az abortusz, technikailag teljesen mindegy, hogy élő vagy halott magzatot távolítanak el, ezért nem várhatom el senkitől, hogy külön részleget tartsanak fenn a kórházban a két csoportnak. Pontosan arról beszéltem, hogy ez a jelenség létezik, és nem jó, hogy így van, de el kell tudnunk fogadni, mert egyszerűen nem lehet jobban megoldani.
    előzmény:
    Anda39 (187)
    2014-08-06  13:39
  15. 2014. augusztus 6. 13:39187.
    Te sem sírdogáltál, dehát lehet, hogy rólad gondolták azt, hogy micsoda érzéketlen, mert nem mutatja, hogy mennyire szomorú... Fordítva is lehet gondolkodni ezen.


    Sosem értettem, miért kellene az érzelmeinket kimutatni idegenek előtt. Mikor tesznek valakire olyan megjegyzést, hogy "nem is gyászolja a testvérét, mert nem is látszik rajta, hogy odalenne" - na ilyenkor felmegy a  pumpa bennem és nem hagyom annyiban a dolgot. 
    Senki nem tudhatja, hogy a másik mit érez éppen akkor. Még akkor is csak sejtheted, ha már jártál abban a cipőben, ha meg nem, akkor fogalmad se lehet róla.


    Te abortuszellenes vagy, a másik meg nem. Amíg a törvény nem bünteti, mindenki annyiszor veteti el a nem kívánt gyerekét, ahányszor csak akarja. Magadban elítélheted, de mást nem tehetsz. 
    előzmény:
    Babyface83 (185)
    2014-08-06  13:29
  16. 2014. augusztus 6. 13:32186.
    Nem csak röhögcsélő tinik vetetik el a gyereküket... Mondjuk már ezt is kitárgyaltuk (ha nem is én, más már írta), hogy ez nem így van.
    Tudok olyat, aki azért vetette el a harmadik gyerekét, mert képtelenek lettek volna eltartani, mert olyan körülmények között éltek, hogy kettő és épp elég volt. Hogy miért nem vigyáztak? Védekeztek, de ugye az a tökéletes védelem, ha nem élnek szexuális életet, hibalehetőség mindegyik verziónál van. Szóval azt a bánatot, amit én láttam... mert az anya megtartotta volna szíve szerint, és mégis meg kellett válnia tőle. Hát ez ám a fájdalom, ami elkíséri aztán egész életében.


    Amúgy meg nekem is az volt az érzésem, mikor olvastalak, hogy különb bánásmódot vártál volna azért, mert neked nem "nem kívánt" abortuszod volt. Senkinek nem jár elítélés, a nővérektől meg főképp nem. 

    előzmény:
    Babyface83 (181)
    2014-08-06  12:14
  17. 2014. augusztus 6. 13:29185.
    Jaj ne már, ennyire nem lehet nehéz a felfogásotok. Én sem sírdogáltam, amikor elvesztettem a babám, nem mutattam ki, hogy mennyire megviselt a dolog, pont ezért vettek egy kalap alá az abortuszosokkal, erről beszéltem, tényleg ennyire érthetetlen, amit írok? Azok a nők, akik ott voltak és abortuszra vártak, vagy átestek rajta, látszólag igenis könnyen vették a dolgot, legtöbbjüknek a sokadik abortusza volt, és még csak nem is szégyellték, hogy a saját hibájukból jutottak oda. Az egyiküknek az egyetlen kérdése vizitkor az volt, hogy mikor szexelhet újra... És a statisztikák szerint bizony ők vannak többségben, akik a védekezés hiánya, vagy nem megfelelő védekezés miatt vetetik el a gyerekeiket.
    És ja, én vállalom, hogy nem tudnék ugyanúgy kezelni egy nőt, aki a többedik abortuszára libeg be nagy könnyedén, mint egy másikat, aki elvesztette a babáját. Ez van, ilyen vagyok, kövezzetek meg érte. Nem is megyek el eü-i dolgozónak, mert nem tudnám hideg fejjel, érzelmek nélkül kezelni az ilyeneket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (184)
    2014-08-06  12:52
  18. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 6. 12:52184.
    Ne viccelj már, kifelé mutatott érzelmek döntik el, kit mi és mennyire visel meg?
    Amikor apám meghalt, nagynéném azt mondta: de aztán sírjatok ám, lányok! Hát nagyon vicces. 


    Atinik mindenen röhögcsélnek, így lepleznek minden érzelmet, mert az ciki.
    Na és tini, sokadik abortusszal is költői túlzás.
    Na mindegy, nehogy már sírni kellejn azért, hogy sajnáljanak, és emberként bánjanak valakivel. Ne magyarázkodj tovább, csak rontasz mindenen.
    előzmény:
    Babyface83 (181)
    2014-08-06  12:14
  19. 2014. augusztus 6. 12:28183.
    mikagyarázni. kimagyarázni
    előzmény:
    cabron (182)
    2014-08-06  12:26
  20. 2014. augusztus 6. 12:26182.
    Ne magyarázkodj, teljesen egyértelmű volt a leírásod alapján, hogy különbséget teszel az élő magzatot elvetetők között és az elvetéltek között.
    (Ha nem így gondolnád, akkor általában háborodtál volna fel a bánásmód miatt, és nem azt írtad volna, hogy VELED gorombán bántak, MERT...
    Bocs, de ezt nem tudod mikagyarázni.)

    Nincs különbség. És hagyjuk már a röhigcslő tiniket! Attól, hogy szigorítjuk a szabályokat, még érzelmileg nem lesznek érettebbek az emberek és ez a lényeg!

    Mondok valamit.
    Volt három terhességem, egyiket sem sikerült kihordanom. Az tuti, hogy ÉN lelkileg sokkal jobban megzakkantam volna, ha egy élő terhességet kell megszakítanom, mint amikor egy vágyott terhességem nem végződött jól.
    És qrva szarul esett volna, ha téged buksisimiznek, mert elhalt a terhességed, én meg maradtam volna darab darab a sok abortuszossal egyetemben.
    előzmény:
    Babyface83 (181)
    2014-08-06  12:14
  21. 2014. augusztus 6. 12:14181.
    Nem gondoltam. Csak leírtam, hogy azok, akik gorombán bánnak az abortuszosokkal (amit nem helyeslek), azok nyilván velem is gorombán bántak, mert azt hitték, én is élő magzatot vetetek el.
    Azért valahol megértem, hogy néhányan nem bánnak egyformán a röhögcsélő tinivel, aki a sokadik abortuszára megy úgy, mintha pedikürre menne, mint a sírdogáló nővel, aki a vágyott gyerekét vesztette el. Kórházi dolgozóként persze tudni kellene félretenni az érzelmeinket ilyen helyzetben és nem tenni különbséget, de azért szerintem valahol érthető, hogy ez nem mindig sikerül.
    előzmény:
    cabron (179)
    2014-08-06  12:10
  22. 2014. augusztus 6. 12:13180.
    Na itt a bökkenő az elméletedben, ami a hanyagságot illeti. Hogy bizonyíthatatlan. Mit tud bizonyítani szakadt óvszer esetén? Max ha észleli a szakadást, írat eseményutánit, arról tudna számlát kérni talán a patikában. De ha nem veszi észre a lyukat? Fizessen felárat, csak mert nem vette észre, hiába volt meg a jószándék benne? Tablettánál mit tud bizonyítani? Azt, hogy kiváltotta maximum, de hogy pontosan és minden előírást betartva, azt szintén nem...
    Itt sántít a dolog. 
    Az hogy esetlegesen a családsegítőnél tudnának ingyen óvszerhez és a használatához megfelelő felvilágosításhoz jó lenne, javítana a százalékon, ahol esetleg ténylegesen a rászorultsági alapon való ab még mindig jobban elérhető számukra, mint a havi gumiadag megvásárlása. Na de mennyi lenne az a darabszám ami járjon és milyen feltételekkel? Lenne ezzel is probléma bőven... de lehet még mindig jobb ötlet lenne mint megemelni az ab árakat, amolyan visszatartó erővel,hogy aztán még több eltitkolt terhesség és pöcébe hajított gyerek legyen a vége.
    előzmény:
    Babyface83 (174)
    2014-08-06  11:52
  23. 2014. augusztus 6. 12:10179.
    Amit vastagítva kiemeltem, abból gondoltam. :)

    Akkor másként kérdem. Miért érzed úgy, hogy másfajta bánásmódot kellett volna kapjál, mint azok, akik élő magzatot vetetnek el?

    előzmény:
    cabron (176)
    2014-08-06  12:00
  24. 2014. augusztus 6. 12:04178.
    "Remélem nem gondolod komolyan, hogy az élő magzatot elvetetőnek jár a goromba stílus."
    Ilyet hol olvastál?
    előzmény:
    cabron (176)
    2014-08-06  12:00
  25. 2014. augusztus 6. 12:02177.
    Ha kifizeti a műtétet, elvégzik.
    Jelenleg 2 gyerek és/vagy 40 éves kor felett végezhető el kérésre.
    előzmény:
    Sushi (173)
    2014-08-06  11:51

Címlap

top