Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 28. 16:57
A magyar törvények szerint minden abortuszra készülő nőnek fel kell keresnie a Családvédelmi Szolgálatot, ahol két kötelező jellegű tanácsadáson vesznek részt, és hivatalosan csak a másodikon hozhatják meg a döntést. Tízen osztották meg velünk a beszélgetéseken elhangzott meghökkentő, fájdalmas vagy éppen lélekápoló mondatokat.

Nők Lapja Café: ,,A lelkiismeretével ön számol el" - 10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak
  1. 2014. augusztus 6. 12:00176.
    Most annyit tesznek, hogy bemondás alapján felmérik a helyzetedet. Milyen körülmények közt laksz, mennyi a jövedelmed, tartós párkapcsolatban élsz, ilyenek.
    Ezek alapján döntik el, hogy rászoruló vagy-e vagy sem. Ja, és nincs külön "bizottság" ehhez, hanem ahova menned kell elbeszélgetésre, ott kérdeznek ki.

    A "hanyagsági feláras" abortusz kérdését már nem lehet ilyen egyszerűen megoldani. Innentől kezdve totál semmi értelme.

    "Ahogyan megalázónak éreztem azt is, hogy amikor elhalt terhesség miatt
    volt szükségem művi befejezésre, a kórházi személyzet néhány tagja elég
    gorombán bánt velem, mert egy rakáson voltam az abortuszosokkal, és nem
    mindenki tudta, hogy ki vetet el élő magzatot, és ki az elhaltat.
    "


    Remélem nem gondolod komolyan, hogy az élő magzatot elvetetőnek jár a goromba stílus...
    előzmény:
    Babyface83 (174)
    2014-08-06  11:52
  2. 2014. augusztus 6. 11:58175.
    Na az ilyen esetek számomra érthetetlenek. Az ilyen intézkedésekkel csak az abortuszok számát növelik, néha az az érzésem, mintha valamiért direkt ez lenne a cél.
    Szerintem ha egy nagykorú, beszámítható felnőtt ember úgy dönt, hogy ő soha többet nem akar gyereket, akkor el kell fogadni a döntését. Engem nagyon dühít, hogy atyáskodnak az emberek felett, nem engedik, hogy azt tegyen a saját testével (mert itt bizony tényleg csak a saját testéről van szó - ellentétben az abortusz-üggyel), amit akar.
    Persze nagy döntés ez, jól át kell gondolni. De saját döntés. És ha az ember utólag megbánja, csak saját magát okolhatja. Ehhez tényleg nincs másnak köze.
    előzmény:
    Sushi (173)
    2014-08-06  11:51
  3. 2014. augusztus 6. 11:52174.
    Azt, hogy ki a rászoruló, most is vizsgálják, mert vannak, akik kedvezményre jogosultak az abortusz árát illetően, vagy akár elvégzik ingyenesen is. Azt, hogy kinek szakadt el az óvszere, nyilván nem lehet utólag bizonyítani.
    De, megalázónak érezném, ha önhibámon kívül szarban vagyok és még ilyen macerának tesznek ki. Ahogyan megalázónak éreztem azt is, hogy amikor elhalt terhesség miatt volt szükségem művi befejezésre, a kórházi személyzet néhány tagja elég gorombán bánt velem, mert egy rakáson voltam az abortuszosokkal, és nem mindenki tudta, hogy ki vetet el élő magzatot, és ki az elhaltat. De ahogy valaki írta korábban, ez egy olyan dolog, amit egyszerűen nem lehet úgy megoldani, hogy mindenkinek "jó" legyen.
    előzmény:
    cabron (172)
    2014-08-06  11:45
  4. 2014. augusztus 6. 11:51173.
    Apropo elkötes:
    visszterve ismerösömre: a harmadik gyerek utan szerette volna elköttetni a petevezeteket, mivel nem volt sikeres a vedekezes. Termeszetesen az elsö "baleset" utan attertek masra. Közöltek: nem indokolt. A negyedik utan ugyanaz a helyzet - mas vedekezes, elkötes nem indokolt. Az ötödik gyerek utan majdnem elverzett, kerte az elkötest - nem indokolt. Elutasitva.


    Akkor most mi van?
  5. 2014. augusztus 6. 11:45172.
    És ki fogja megítélni, hogy valaki azért ment abortuszra mert hanyag volt, vagy azért, mert elszakadt az óvszere?

    Ki fogja eldönteni és mi alapján, hogy ki az, aki jogos elköttetésre vagy extra felárra ítéltetik és ki az, aki ráaszoruló?
    Ki fogja fizetni a szigorú vizsgálóbizottságot, aki mindezt kideríti?

    Te nem éreznéd megalázónak, amikor szarban vagy, hogy ilyen szinten lekádereznek, ahogyan azt elképzeled?
    előzmény:
    Babyface83 (171)
    2014-08-06  11:36
  6. 2014. augusztus 6. 11:36171.
    Azért, mert rengetegen vannak, akik hanyagság miatt jutnak el az abortuszig, akár ismételten. Vagy mert olcsóbb évente 1-2 abortusz, mint mondjuk a tabletta. Ezért mondtam, hogy ha rajtam múlna, a fogamzásgátlási eszközöket sokkal olcsóbbá (esetenként ingyenessé) tenném, az abortusz árát viszont megemelném (a valóban rászorulóknak elvégeztetném ingyenesen, de ezt szigorú kivizsgáláshoz kötném, hogy valóban rászorul-e az illető), ez talán rákényszerítené az embereket, hogy ha másért nem, hát anyagi megfontolásból igyekezzenek megelőzni a nem kívánt terhességet.
    előzmény:
    cabron (170)
    2014-08-06  11:29
  7. 2014. augusztus 6. 11:29170.
    Akkor nem értem, miért szigorítanál a jelenlegi szabályokon (extra ár, elkötés)?
    előzmény:
    Babyface83 (169)
    2014-08-06  11:22
  8. 2014. augusztus 6. 11:22169.
    Hát ezt a témát már sokszor kitárgyaltuk. Mint mondtam nem vagyok mindenáron abortuszellenes, ha valaki rendesen védekezett, mégis belecsúszott a hibaszázalékba és valóban nincs lehetősége megtartani a babát, akkor igen, indokolt az abortusz.
    Igen, én is kerülhetek még ilyen helyzetbe. De mindent megteszek, hogy ezt elkerüljem, és ha mégis becsúszna, csak akkor vetetném el a terhességet, ha valóban esélytelen lenne, hogy normálisan felneveljük (bár akkor is elgondolkodnék az örökbeadáson - nem tudom, hogy döntenék), vagy ha élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége lenne.
    előzmény:
    cabron (168)
    2014-08-06  11:14
  9. 2014. augusztus 6. 11:14168.
    Mi van akkor, ha fogamzásgátlásra éppen tellik, de egy gyerek felnevelésére már nem és hát becsúszik?
    előzmény:
    Babyface83 (167)
    2014-08-06  11:12
  10. 2014. augusztus 6. 11:12167.
    Huh, látom nem igazán jött át, amiről beszéltem. Igen, hisztis lennék, pont ezt mondtam én is. És csak elvi síkon beszéltem, szerencsére nem kényszerülünk semmiféle megvonásra, mert vannak lehetőségeink a fogamzásgátlásra.
    De ha nem lennének, bizony inkább az önmegtartóztatást választanánk (a férjem is!), mint az abortuszra járást.
    előzmény:
    lady1986 (166)
    2014-08-06  10:52
  11. 2014. augusztus 6. 10:52166.
    Utána meg csodálkoznál, hogy férjed urad esetlegesen máshol keresi a lehetőségeket. Plusz nehogy azt hidd, hogy hosszú távon szexmegvonástól nem lennél ugyanannyira hisztis... 


    ( és mielőtt megkapnám, nem, nem vagyok totálisan ab párti... )
    előzmény:
    Babyface83 (165)
    2014-08-06  10:43
  12. 2014. augusztus 6. 10:43165.
    Nem célozgatok, legalábbis nem egy konkrét személyre, több hozzászólónál is feltünt ez.
    Csak érdekesnek találom a párhuzamot. Nekem például folyamatosan, tartósan meg kellene vonnom magamtól az olyan kajákat, amiket szeretek, ha ideális alakot szeretnék, mert nagyon hajlamos vagyok a hízásra. Így aztán évek óta van rajtam néhány plusz kiló, hol több, hol kevesebb. De nem vagyok hajlandó fogyókúrázva leélni az életem, mert a kajamegvonás is úgy hat rám, mintha egyéb ösztönöket folytanék el. Hisztis leszek és rosszkedvű, frusztrált. Ezért ha nagyon elszalad velem a ló, néhány napig-hétig intenzíven diétázom, persze olyankor jobb nem hozzám szólni :) De tartósan nem csinálom ezt magammal, inkább legyen rajtam egy-két zsírpárna.
    Na de ha az ösztöneim kiélése emberi életekbe kerülne, akkor már másként állna a helyzet, legalábbis nálam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (164)
    2014-08-06  10:31
  13. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 6. 10:31164.
    Nem tudom, kiről beszélsz, én nem figyeltem meg ilyen összefüggést, de egyébként sem szeretem a célozgatásokat.


    Persze, hogy ideiglenesen le lehet gyűrni az ösztönöket, de hosszabb ideig nem jó, mert nagyon visszaüt. Itt akár a fogyókúrára is gondolok, mert az sem normális dolog. És nem is hasznos, sőt.
    előzmény:
    Babyface83 (163)
    2014-08-06  10:28
  14. 2014. augusztus 6. 10:28163.
    Persze, hogy ösztön, ezt nem vitatja senki. És néhány kivételtől eltekintve mindenkit hajt ez az ösztön, ez így normális.
    Csak előfordulhatnak olyan esetek, amikor le kell tudni győzni az ösztöneinket. És ilyen lehet az a szélsőséges (és szerintem igazán ritka) eset, amikor valakinek semmilyen fogamzásgátlási eszközre nincs pénze/lehetősége. Bár ez így nem igaz teljes formában, mert azért vannak a nemi életnek olyan formái, amitől nem lehet teherbe esni. (mostanában a csapból is az folyik, hogy a jó nemi élethez hozzátartoznak ezek a dolgok, mnden női magazinban találunk technikai tanácsokat az ilyesmiről, prűdnek tartják azt, aki elutasítja például az orált vagy az anált stb). De ilyen például a gyerekvállalási ösztön, amikor még nem adottak a feltételek a gyerekvállaláshoz. Vagy ilyen pl. a kaja is, amikor fogyókúrázunk. Érdekes egyébként, hogy ugyanazok a nickek, akik más topicokon hajtogatják, hogy milyen undorító zabagép ösztönlények azok, akiknek nehezen megy a fogyás, mert nem bírják megállni, hogy ne egyenek, azok szerint ha az egyéb ösztöneinkről átmenetileg lemondunk, az nem élet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (162)
    2014-08-06  08:14
  15. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 6. 08:14162.
    Dehát ösztönállatok (is) vagyunk! A szex alapvető ösztön. Ezen nincs mit vitázni, és nem is bűn (kivéve ....annak, akinek az, de én azokat is sajnálom).
    Egy ilyen alapvető ösztönről lemondani sérüléseket eredményez. Lásd papok és ügyeik.
    Na persze vannak kevésbé szexuális lények is, nekik biztosan könnyebb.
    Mellesleg a másik oldalról meg ostorozzák a nőket (á, a férfiakat soha, miért nincs gyerekük), hogy nem szülnek. Nyilván olyankor meg kellene, hogy működjenek bennük az ösztönök...
    előzmény:
    Babyface83 (161)
    2014-08-06  01:20
  16. 2014. augusztus 6. 01:20161.
    Szerintem ő sem úgy értette, hogy aki nem akar gyereket az tartóztassa meg magát... Csak leírta, hogy az az egyetlen biztos módszer. És valahol abban is igaza van, hogy ilyen szempontból eléggé ösztönvilágban élünk. Pl. régebben egy másik abortuszos topikban előjött az a kérdés, hogy akinek semmilyen fogamzásgátlási eszközre nincs pénze, vagy lehetősége, az mit csináljon? Én erre mondtam, hogy ha valóban minden módszer ki van zárva, akkor ne szexeljen, vagy ne úgy, hogy abból gyerek legyen. Erre jött a felhördülés, hogy de hát milyen élet az. Lehet, hogy én vagyok egy prűd fapicsa, ja bocs, GolyvaGizi vagy mi, de ha én lennék ilyen helyzetben, lelkileg jobban megviselne az abortusz, mint az önmegtartóztatás.
    Mindenesetre szerintem eléggé buta dolog arra célozgatni, hogy aki ellenzi az abortuszt, annak biztos pocsék a nemi élete... Kétlem, hogy így lenne, bár csak a magam nevében beszélhetek :)
    előzmény:
    ladybird65 (159)
    2014-08-05  16:16
  17. 2014. augusztus 5. 16:34160.
    Rovidre zarva:ne etessuk a trollt. :)
    előzmény:
    ladybird65 (159)
    2014-08-05  16:16
  18. 2014. augusztus 5. 16:16159.
    Nem lenne gond a vitával, azzal sem, hogy másként látunk dolgokat. Ami viszont itt a gond szerintem, hogy kezd meddő és parttalan lenni ez a vita, mert az egyik fél ugyanazt szajkózza mátyásmadár módjára. És hiába írjuk meg neki többször, többféle aspektusból megközelítve, akkor is csak és kizárólag ugyanazon lovagol..(nevezetesen: akik felelőtlenek, nem védekeznek, többször járnak ab-ra, stb.)  És már belőlünk is ugyanazt a választ csikarja ki többedszerre is. És nem hinném, hogy azért, mert olyan ostoba, hogy elsőre nem érti meg. (és még csak egyet sem kell érteni vele, attól még felfogni lehetne). Két tippem van: ha Golyva Gizink komolyan is mondja, amit ír, akkor nagyon sajnálom szegényt, mert ha csak abban az egy 100%-os módszerben bízik, azaz nem csinálja - hát elég vacak élete lehet szegénynek, nem is csodálom, hogy ilyeneket írkál. A másik változat - a valószínűbb szerintem, hogy azért szajkózza ugyanazt már napok óta, mert egy troll, vagy fizetett hozzászólás-generátor. Erre van szükség, hogy provokáljon szándékosan, hogy minél több hsz. szülessen. Mások sem értettek egyet az abortusszal, leírták a véleményüket, oké. Én tiszteletben is tartom, és nem is fontos, hogy megegyezésre jussunk egymással. De nem is szajkózzák napok óta ugyanazt, mint a mi Golyva Gizink. Komolyan mondom, kezdem sajnálni szegényt... Csak kibújt a szög a zsákból (gondolok itt arra a mondatára, hogy csak egy biztos módszer van, de ma ösztönvilágban élünk). Ahogy ő is ösztönvilágban él. Javaslom, zárjuk el előle a kaját is, mert milyen dolog már, hogy csak úgy enni akar, ha megéhezik...
    Egyre inkább rájövök, micsoda kis huncut, bűnös perszóna vagyok én. És még csak nem is szégyellem magam.
    előzmény:
    lady1986 (158)
    2014-08-05  15:52
  19. 2014. augusztus 5. 15:52158.
    Meg hat...megszuli aztan jobbik esetben inkubator...rosszabb esetben pocegodor vagy kuka...
    Avagy feketen elvegeztetett ab....
    Vannak ra opciok ahogy regen is...marha humanus mind...
    előzmény:
    Anda39 (157)
    2014-08-05  14:53
  20. 2014. augusztus 5. 14:53157.
    Ebbe talán jobb nem belegondolni... úgyis megoldják.
    előzmény:
    cabron (156)
    2014-08-05  14:42
  21. 2014. augusztus 5. 14:42156.
    Tényleg érdekelne, hogy szerinted a "visszjáró lélek" mit fog tenni, ha elérhetetlen lesz számára az abortusz?

    előzmény:
    trebaci (155)
    2014-08-05  14:14
  22. 2014. augusztus 5. 14:14155.

    Szerintem a rákényszerül és a "visszajáró lélek" nem ugyanaz. És pont itt látom a lényeges különbséget.

    előzmény:
    cabron (154)
    2014-08-05  14:06
  23. 2014. augusztus 5. 14:06154.
    De erre nem megoldás az, hogy megtiltjuk vagy szigorítjuk. Ettől még nem lesznek felvilágosultabbak az emberek.

    A megelőzésre kell törekedni elsősorban és meghagyni a lehetőséget, ha ennek ellenére valaki mégis rákényszerül. És tökmindegy, hogy ki és miért.
    előzmény:
    trebaci (147)
    2014-08-05  12:38
  24. 2014. augusztus 5. 13:26153.
    kb. igen
    előzmény:
    Anda39 (152)
    2014-08-05  13:21
  25. 2014. augusztus 5. 13:21152.
    Szóval kilyukadtunk oda, amit kábé mindenki helyesel(t) itt: a fiataloknak kell megfelelő felvilágosítás, rendszeres tájékoztatás, baj esetén támasz, mert sajnos még ma is élnek családok teljes sötétségben, ami a felelős szexuális életre való nevelést illeti.
    előzmény:
    trebaci (147)
    2014-08-05  12:38

Címlap

top