Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 28. 16:57
A magyar törvények szerint minden abortuszra készülő nőnek fel kell keresnie a Családvédelmi Szolgálatot, ahol két kötelező jellegű tanácsadáson vesznek részt, és hivatalosan csak a másodikon hozhatják meg a döntést. Tízen osztották meg velünk a beszélgetéseken elhangzott meghökkentő, fájdalmas vagy éppen lélekápoló mondatokat.

Nők Lapja Café: ,,A lelkiismeretével ön számol el" - 10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak
  1. 2014. augusztus 3. 19:00126.
    Helyesbítek: szakmai gyakorlatos fruskák mellett megeshet. :S
    előzmény:
    Anda39 (125)
    2014-08-03  10:49
  2. 2014. augusztus 3. 10:49125.
    "Azért ez a gumikiszúrás erősen városi legenda szagú."


    Meglehet, mindenesetre a nyolcvanas években mondta nekem egy tanuló (keresk. szakmunkásképző), hogy ezt csinálták a boltban gyakorlati idő alatt... Aztán előfordulhat, hogy csak hazudott.
    előzmény:
    lady1986 (123)
    2014-08-02  19:02
  3. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. augusztus 3. 08:48124.
    Ugyanerről - egy sokkal színvonalasabb cikk. Klikk!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-28  16:57
  4. 2014. augusztus 2. 19:02123.
    Azért ez a gumikiszúrás erősen városi legenda szagú.


    Különben megeshet hogy "csak" akkora a lyuk, hogy fel sem tűnik, ha nem nézi át alaposabban az ember, és akár az a kicsi is elég lehet. Nekünk ami kiszakadt az konkrétan majdnem kettévált, szóval azt könnyen kiszúrtuk. Viszont pont egyik unokanővérem mesélte, hogy nekik volt olyan, hogy csak egy fél körömnyi lyuk díszelgett rajta, szóval ha nem lett volna a pasi lelkiismeretes, hogy végigvizslassa minden rendben van-e ( gondolom volt már rossz tapasztalata ), akkor nagyon nem tűnt volna fel. 
    ( Egyébként egyik rokoncsaj szintén az első pasitól esett teherbe, szintén gumi mellett, hát mondani se kell mi lett a vége, nagyon sajnáltam, annyira kikattant az egésztől, szóval már csak ezért se tudok 100%-ra hitelt adni annak a sztorinak, hogy a tinik feltétlen röhögcsélnének ab előtt. )


    Fenyegetés nálunk is volt, sőt, anyámnak az volt a szokása ha nálam volt az akkori párom, hogy csak úgy kopogás nélkül benyitogatott, ha úgy ítélte nagyon rég nem látott bennünket a szobából előmászkálni, mondhatom csodás volt 
    Nem is szerettünk nálunk lenni. 


    És az a gond, hogy nem csak a kamaszkoromra volt ez jellenző, még akkor is megjátszotta ezt a benyitogatást, ha a mostani párommal hazalátogattunk ( akkor még Pesten éltünk). Pedig nem is tudom mit gondolt, hogy otthon kimerül annyiban a nemi életünk, hogy fogjuk egymás kezét?! 
    előzmény:
    ladybird65 (122)
    2014-08-02  18:51
  5. 2014. augusztus 2. 18:51122.
    Igen. Felvilágosítás nálunk sem volt, csak fenyegetés. Azt a könnyebb. Igaz, nemcsak ebben a témában, hanem mindenben úgy általában. Segítség ohne, oldd meg magad. Aztán ha valami rosszul sült el, jött a kemény bünti.
    A gumiról az egyik régi barátnőm jut eszembe - még fiatalkoromból. Ő élete első pasijától az első aktus után esett teherbe... Mindez 1985 tavaszán. Óvszerrel védekeztek. Kérdeztem, kiszakadt, mondta, hogy nem. Pedig valószínű, csak talán nem lehetett látni. Mert hogy terhes lett. Mivel még 20 éves sem volt és főiskola előtt állt, elvetette. De amit arról beszélt, azt még végighallgatni sem tudtam. Együtt bőgtem vele. Arra volt jó az egész, hogy a szextől még a kedvem is elment. Igaz, a Postinor (akkori eseménytabletta) is egy gyilkos szer volt. Én azt hittem, meghalok tőle. Összesen ha hármat bevettem belőle, aztán túladtam rajta.
    Azóta sem tudja, hogy eshetett teherbe. Igaz, egy másik ismerősöm - hallva ezt a történetet - mondott valamit, ami borzalmasan hangzik, de elképzelhető. Állítólag régen eladók szórakoztak azzal, hogy tűvel átszúrták a gumit. Nem lehetett látni utólag a szúrás nyomát, viszont nyilván már lyukas volt. Csak heccből csinálták, hogy jót röhöghessenek azon, hogy kiszúrnak másokkal. Aztán, hogy ebből mi az igaz, azt nem tudom.
    előzmény:
    lady1986 (121)
    2014-08-02  17:59
  6. 2014. augusztus 2. 17:59121.
    Ismerős sajnos. És hány ilyen van/lehet. 
    Most őszintén? Ha tininél üt be a menykő én nem a szerencsétlen fiatalkorút cseszegetném elsősorban hanem a tisztelt szüleit, hogy egy minimális ismeretanyaggal sem segítettek neki elkerülni a krachot, és azért ezt még hozzáteszem, meglehet nem mindegyik tini ilyen, lehet van aki megkapja otthon a megfelelő alapokat és mégis így végzi, de szerény megérzésem szerint nem ők vannak a többségben.


    Különben az iskolában kikérhető ingyen gumi is onnan jött mint ötlet, hogy azért ahol a minimális felvilágosítás sincs meg, ott nem hinném, hogy a szülők bármilyen módon segítenének a finanszírozásban, megkockáztatom az ifikorú nem is merné otthon ezt szóbahozni.


    ( Különben a gumi se 100%, én jártam úgy anno tiniként hogy kiszakadt, pedig nem valami gagyi vacak volt. Na akkor ment a fejvakarás hogy most mi legyen. Szerencsére a fiú szülei rugalmasabbak voltak, irány az ügyelet, esemény utáni felirat és kiváltották. Ha nem lettek volna ennyire jófejek, lehet én se úsztam volna meg ezt a történetet, ki tudja, mert a sajátaimhoz kizárt, hogy lehetett volna fordulni ilyen ügyben, minimum letépték volna a fejem. )
    előzmény:
    ladybird65 (120)
    2014-08-02  17:44
  7. 2014. augusztus 2. 17:44120.
    Igazad van. Az én muterom is, hiába volt 4 terhessége, két gyereke, fingja nincs a védekezésről. Tőle aztán kérhettem volna tanácsot....
    Igaz, beszélgetni se lehetett vele ilyenről soha, mert maradi volt, meg távolságtartó.
    előzmény:
    lady1986 (117)
    2014-08-02  09:04
  8. 2014. augusztus 2. 17:37119.
    Ebben tökéletesen egyetértünk. Meg a következő hsz-edben is.
    Szerintem senki nem azt kérdőjelezi meg, hogy az abortusz nem lehet a védekezés egyik formája. Az egy szükséges rossz. De abban már hadd legyünk döntési lehetőségünk. Őszintén szólva nem is értem az olyanokat akik ezt gondolják védekezésnek. Hála isten, megúsztam az életemet enélkül, de volt egy-két barátnőm, aki nem. Hát, amiket meséltek... Szerintem én kiugrottam volna az ablakon inkább helyette, annyira rettegtem volna. Igaz, ezek már nagyon régi történetek. De én még egy nőgyógyászati vizsgálatra is hetekig készítem a lelkemet, annyira irritál. Ennél jobban már csak a fogorvostól félek.
    előzmény:
    mia0318 (105)
    2014-08-01  20:22
  9. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 2. 10:55118.
    Bennem van a hiba, hogy nem látom ebben az összefüggést? 


    "

    Arról nem is beszélve, hogy egy-két nem kívánt terhesség, magával hozhat nem kívánt nemi betegséget is!

    "
    előzmény:
    mia0318 (111)
    2014-08-01  22:59
  10. 2014. augusztus 2. 09:04117.
    Hát igen, milyen szép dolog a 21. században középkori szellemben gyereket nevelni. Mondjuk mentségként szolgáljon, a mostani szülőknek se nagyon volt honnan mintát venni, tisztelet a kivételnek. Ezért lenne jó a gyerekektől felfelé reformálni, hogy ők már tudjanak mintaként szolgálni a következőeknek. 
    előzmény:
    Anda39 (116)
    2014-08-02  08:57
  11. 2014. augusztus 2. 08:57116.
    "nagyobb hangsúlyt kéne fektetni az iskolai felvilágosításra, mondhatjuk úgy is, hogy nem ártana ha mondjuk közpiskolában lenne ifjúságvédelmis, akihez a tinik fordulhatnak a kérdéseikkel, ha már otthon a szülő prűd vagy épp sötét mint az éjszaka, esetleg bigottan vallásos. Az sem lenne rossz, ha legalább ennek a sulis rétegnek elérhetővé válna mondjuk pont egy ilyen ifjúságvédelmis kereten belül mintegy ambulanciaként ingyenesen óvszerhez jutniuk."


    Nekem ez az ötlet nagyon tetszik. Biztos, hogy még ma is sok szülő képtelen a gyerekével normálisan beszélgetni a szexről. 


    Sosem felejtem el, kb. tíz éve néztem Kandász Andrea szülésekről szóló dokumentumfilmjét (épp akkor szültem én is és az éjszakai szoptatások alatt érdekes volt). Az egyik fiatal lány egyáltalán nem volt tisztában, mi történik vele: "mit csinál velem, mit rakott oda, azonnal vegye ki! - kiabálta a szülésznőnek. Mire ő: "anyuka, az a baba, jön kifelé, nyomjon!" Mindez 2003-ban...
    előzmény:
    lady1986 (100)
    2014-08-01  17:23
  12. 2014. augusztus 2. 07:53115.
    Olcsobba tetelrol,az elereai mod leegyszerusiteserol stb kvazi ugyanazt irtam lentebb mint te,annyi a kulonbaseg hogy ezt nemcsak a tablettanal kene mert nem mindenii szedheti,ill nem csak a gumira,mert annak a hasznalatahoz meg egyuttmukodo partner kell,hanem a palettan fellelheto osszes modszerre.Szoval nem igaz hogy nem reagaltam ra. Viszont ha belegondolsz voltak az ab-ra joval szigorubb szabalyozasok es nemcsak a mi kicsiny hazankban, eredmenye kb annyi volt hogy tobb volt a meggyilkolt csecsemo,a sufnikban elvegzett stika ab-ok utan elverzo no stb...
    Nem kenyszer kene hanem tenyleges valtoztatas a vedekezesi eszkozok araban,a felvilagositasban stb...amig ezek nem lesznek addig a szigoritassal nem elorebb mennenek a dolgok hanem vissza a kozepkorba.
    előzmény:
    Babyface83 (114)
    2014-08-02  02:31
  13. 2014. augusztus 2. 02:31114.
    Ti kérdeztétek, hogy én mit tennék a dolog érdekében, hirtelen ezek jutottak eszembe. Nyilván nem tökéletes megoldás, nem vagyok szakértő, vagy politikus, sem pszichológus, csak egy laikus, aki elgondolkodott a problémán. De egyébként igenis van olyan, akit tényleg védekezésre késztetne az, ha drágább lenne az abortusz. Amikor elhalt terhesség miatti művi befejezés miatt feküdtem a nőgyógyászaton, volt alkalmam találkozni néhány ilyen mintapéldánnyal. Röhögcsélve mesélték egymásnak, hogy ki hogy "esett meg", és bizony elhangzott indokként az, hogy drágább a tabletta, mint az abortusz. Egyébként amikor először írtam az abortusz drágításáról, akkor hozzátettem, hogy a védekezési eszközök árát én mindenképpen csökkenteném, esetleg a rászorulóknak ingyen adnám. Jellemző, hogy erre már nem reagált senki... Mert igenis rengetegen vannak, akik szimpla nemtörődömségből mennek a sokadik abortuszukra. Tablettát nem szedünk, mert nemtömömömmagamhormonokkal (mert az abortusz mennyivel egészségesebb), a gumi macerás, meg ki szeret zokniban lábat mosni stb stb. Szóval akinek kényelmesebb az abortusz, mint a védekezés, azt valahogy rá kellene kényszeríteni, hogy észhez térjen.
    előzmény:
    lady1986 (112)
    2014-08-01  23:19
  14. 2014. augusztus 2. 02:24113.
    A változást tényleg a szülőknél kellene elkezdeni. Mert amíg például itt az nlc-n megjelennek olyan cikkek, mint ez a mai, hogy anyuka zavarba jött, hogy a 8 éves(!) kislánya megkérdezte, hogy hogyan kerül a baba az anyuka pocakjába, aztán kitalál valami tündérmesét, hogy elhallgattassa a gyereket, és mindez pozitív példaként van feltüntetve, addig nagy gondok vannak itt. Szerencsétlen kislányt pár nap múlva felvilágosítja egy osztálytársa, aztán a büdös életben nem fog a szüleihez fordulni az ilyen jellegű kérdéseivel, mert tudja, hogy az anyja csak feszeng ezektől, és valami hazugsággal leszereli.
  15. 2014. augusztus 1. 23:19112.
    Ez a resze leginkabb annak szolt volna akivel olyan buzgon egyetertettel,o ugyanis kenyszeritett elkottetesben,megemelt ab arakban stb gondolkodik. Ami igazabol nem lenne megoldas,annyit ernenek el vele hogy meg tobb lenne a lab alol eltett ujszulottek szama illetve visszaternenek az angyalcsinalo muhelyek is jo esellyel.
    Masik:ha onnan nezzuk hogy milyen leterheltek es sokszor szemelytelenek a nogyogyaszok es pszichomokusok,nem tuti higy ez eredmenyt erne el,foleg tinik eseteben ahol azert jobban kell egy meghittebb legkor ahhoz hogy megnyiljanak. Ezert lenne jo az ha az iskolakban lenne erre megfelelo alkalom ( akar az iskolaorvos,akar egy olyan biosztanarno szemelyeben aki ert a gyerekek nyelven,tudja is mirol beszel es nem utolso sorban az iskolaidon belul barmikor elerheto peldaul. De lehetne akar egeszsegszakkort ilyesmit is szervezni -nalunk annak idejen volt,mindig egy adott temat dolgoztunk fel,a kovetkezo temahoz anonim modon feltett kerdeseket lehetett bedobalni egy dobozkaba es oda viszont tenyleg volt hivva nodoki,diabos doki stb vendegkent. ) 
    Ha a mostani diakok koreben sikerulne erdemi valtozast elinditani mar az nagy szo lenne a jovo tekinteteben.


    Felnottek eseteben is a nogyogyaszt akkor tartanam elorelepesnek,ha olyan foglalkozna a temaval akiben van hozza eleg turelem es empatia,pszichomokus detto.
    előzmény:
    mia0318 (110)
    2014-08-01  22:53
  16. 2014. augusztus 1. 22:59111.
    "a megoldas az, hogy a sajat dolgoddal torodsz"


    Úgy látom megállt a tű a lemezen!


    A te olvasatodban úgy hangzik ez az egész, hogy van egy nem kívánt terhesség, de hát semmi gond a nő gyorsan elugrik a kórházba, persze ott senki ne ugasson bele, hogy miért döntött így, szabadítsák meg a nem kívánt dologtól aztán viszlát.


    Ha netán egy év alatt ez többször is megtörténik, hát istenem, ezért vannak az orvosok.


    Azért arról se feledkezzünk meg, hogy ez egy komoly beavatkozás, valamikor nem is sikerül elsőre, újabb műtét kell, valószínűleg fizikailag sem lehet kellemes és akkor még ott van, hogy igenis meddőséget okozhat!


    Arról nem is beszélve, hogy egy-két nem kívánt terhesség, magával hozhat nem kívánt nemi betegséget is!
    előzmény:
    saschamora (90)
    2014-08-01  10:41
  17. 2014. augusztus 1. 22:53110.
    "Igen, de innentől kezdve nem fair dolog a tizenévest kikiáltani valami főgonosznak, akit köttessenek el, meg más vad ötletek. "


    Soha nem írtam ilyet, ezt honnan szedted??


    Valóban nem az ő hibájuk, ha nem világosították fel őket kellőképpen, bár azért valljuk be ma már a csapból is ez folyik, és sajnos vannak olyanok is, akik tisztában vannak vele, csak valamiért mégsem gondolkodnak!


    Én nem ilyen védőnős beszélgetésre gondoltam, hanem egy rendes, korszerű nőgyógyászra, és egy pszichológusra, az első megmondaná, hogy mi lenne a legmegfelelőbb védekezés, utóbbi kicsit elbeszélgetne az emberrel (legyen az fiatal, vagy felnőtt). 
    előzmény:
    lady1986 (107)
    2014-08-01  20:31
  18. 2014. augusztus 1. 20:50109.
    Hát így igaz, amit mondasz. Szerencsére nálunk sosem volt különböző vélemény, így eszembe se jutott ez a verzió. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (108)
    2014-08-01  20:34
  19. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. augusztus 1. 20:34108.
    Ja, elvileg vannak. De a gyakorlatban?

    Nézzük csak:

    Ha egy nő meg akarja szülni a gyerekét annak ellenére, hogy apu nem kíván apu lenni, az apa mégis mit tehet?
    Nincs a világon olyan jogrendszer sehol, ahol egy nőt abortuszra kényszerítenének, csak mert apu nem kíván apu lenni.

    Nézzük a másik oldalról. Apu akarja, anyu nem. A civilizált világban apu nem kényszerítheti anyut, hogy kihordjon, és megszüljön egy gyereket, ha az nem akarja.

    Akkor miről beszélünk?
    előzmény:
    Anda39 (104)
    2014-08-01  19:58
  20. 2014. augusztus 1. 20:31107.
    Igen, de innentől kezdve nem fair dolog a tizenévest kikiáltani valami főgonosznak, akit köttessenek el, meg más vad ötletek. 
    Ugyanis nem az ő hibája, hogy a rendszerben nincs lehetőség normális és színvonalas felvilágosításra, hogy az állam cseszik pénzt adni mondjuk tiniambulanciák kialakítására, valamint hogy a kedves szülő nem adta meg neki a kellő alapokat. De ennyi erővel vehető a felnőtt nők egy része is, akik ezektől a lehetőségektől szintén elestek. És nem, nem a kaszárnya stílusú CSVSZ-es 2 db beszélgetésre kéne hagyatkozni hogy majd attól változik a helyzet, mert attól rohadtul nem fog változni semmi, hogy ott eldarálják nekik akár gépiesen, akár bunkó hangnemben az épp csak minimumot.

    előzmény:
    mia0318 (105)
    2014-08-01  20:22
  21. 2014. augusztus 1. 20:26106.
    "Azt értsétek meg, hogy nem arról van szó, hogy azt akarjuk, hogy mindenki szüljön nem kívánt gyerekeket, aztán adja őket állami gondozásba. Hanem hogy jó lenne, ha az emberek tennének az ellen, hogy a nem kívánt gyerek megfoganjon!"


    Úgy látom csak Te érted, hogy miről karattyolok!
    előzmény:
    Babyface83 (92)
    2014-08-01  11:10
  22. 2014. augusztus 1. 20:22105.
    Nem, természetesen nem az a kívánatos, hogy megszülje, de láthatólag nem nagyon érdekli a dolog és fel sem fogja, hogy mi történik vele, milyen következményekkel járhat az abortusz.


    Ezért lenne szükség normális nőgyógyászra, meg pszichológusra, akik elvégeznék a felvilágosítást a szülők helyett!


    Érezzék a tizenévesek a súlyát, felfogják, hogy milyen következményekkel járhat a szex!
    előzmény:
    ladybird65 (96)
    2014-08-01  16:56
  23. 2014. augusztus 1. 19:58104.
    "De mert ez a nő feladata, a döntés is az övé, hogy ezt végig akarja csinálni, vagy sem. "



    Azért nem ennyire egyértelmű a helyzet. Az biztos, hogy csak egy nő képes a terhesség kihordására és a szülésre, viszont mindenképpen kell hozzá egy pirinyó sejtecske az apától is.  Innentől viszont neki is vannak jogai, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (103)
    2014-08-01  17:56
  24. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. augusztus 1. 17:56103.
    "Ezt sok pasi nem így gondolja..."

    Akkor így jártak.
    Valahogy a természet így oldotta meg, hogy kizárólag a nőre hárította a terhességet, gyerekszülést. Szerintem is igazságtalan. Én például határozottan díjaznám, ha apu hordaná ki a terhességet, és ő élné át a szülés "élményét".

    De mert ez a nő feladata, a döntés is az övé, hogy ezt végig akarja csinálni, vagy sem.

    előzmény:
    mia0318 (77)
    2014-07-31  22:12
  25. 2014. augusztus 1. 17:52102.
    Na ilyenféle "sötétségért" mint amiről te írsz nekem sem kell a szomszédba menni, elég ha én is a mi portánkon körülnézek, de akár a volt osztálytársaim elmondásaira hagyatkozom. Mindig is irigyeltem 3 unokatestvéremet, akiknek az apjuk eü-s lévén jóval lazábban állt a dolgokhoz és tőle aztán bármit lehetett kérdezni ( nemcsak nekik, családon belül kvázi ő volt a fejes és a bizalmi ilyen ügyekben. )
    Különben akármilyen car a politikai helyzet mifelénk, én ennél az opciónál nem annyira politikai felhangtól félnék, hanem inkább a "kedves" szülőktől, akik ha megtudnák milyen " bűnös" dolgokkal tömik a gyerekek fejét az iskolában, ne adja az ég még gumit is osztanak hozzá, hát minimum az igazgató fejét tépnék le 10 körömmel.


    ( Politikailag annyit: ehhez a témához a másik kormány se tudott érdemben hozzányúlni, szóval igazából mintha mindegyik elsiklana felette, bárki is legyen kormányon, egy öntudatos nép egyiknek se kedvezne.
    Amit a demokrácia csődjével kapcsolatosan írtál azzal pedig mélyen egyetértek. )
    előzmény:
    ladybird65 (101)
    2014-08-01  17:42

Címlap

top