Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 28. 16:57
A magyar törvények szerint minden abortuszra készülő nőnek fel kell keresnie a Családvédelmi Szolgálatot, ahol két kötelező jellegű tanácsadáson vesznek részt, és hivatalosan csak a másodikon hozhatják meg a döntést. Tízen osztották meg velünk a beszélgetéseken elhangzott meghökkentő, fájdalmas vagy éppen lélekápoló mondatokat.

Nők Lapja Café: ,,A lelkiismeretével ön számol el" - 10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak
  1. 2014. július 31. 22:0176.
    Ha valaki ennyire termékeny (???), akkor el kellett volna gondolkoznia, hogy a 3. gyerek után elmegy ő vagy a férje és szépen elkötteti magát, és probléma megoldva, lehet szexelni és még gyógyszert sem kell szedni!!
    előzmény:
    Sushi (55)
    2014-07-31  13:19
  2. 2014. július 31. 21:5075.
    tulzasnak tartom. ettol meg nem ugatok bele. sem dolgom, sem jogom.
    előzmény:
    Babyface83 (74)
    2014-07-31  21:47
  3. 2014. július 31. 21:4774.
    Nem csúsztatok, csak kiváncsi voltam a véleményedre, hogy szerinted meddig tart ez a nem-beleugatási jog. Szóval szerinted ez a határ 12 hét, ok.
    És mi a helyzet azokkal az országokkal, ahol későbbi időpontban is el lehet végezni az abortuszt?
    előzmény:
    saschamora (73)
    2014-07-31  21:39
  4. 2014. július 31. 21:3973.
    csusztatsz?:-))
    termeszetesen 12 heten belul ertendo a nem beleugatas. ennyi az opcioja a nonek, -hacsak nem elettel osszeegyeztethetetlen betegsege van a babanak.

    tehat ujra gyengebbek kedveert: 12 hetig nincs beleugatas. ez a no joga, es mindenki masnak KUSS!
    előzmény:
    Babyface83 (72)
    2014-07-31  21:34
  5. 2014. július 31. 21:3472.
    És szerinted ideális esetben meddig tart a nem beleugatás? Ha mondjuk a félidős magzatot "csináltatja el" az is rendben van? Senkinek semmi köze hozzá, igaz? És ha az újszülött babát teszi el láb alól az anyuka? Abba se ugasson bele senki? Hiszen a magánügye. Nem akart szaporodni, és úgy gondolta, hogy erre ez a legoptimálisabb megoldás, mert neki senki ne papoljon a védekezésről...
    előzmény:
    saschamora (71)
    2014-07-31  21:29
  6. 2014. július 31. 21:2971.
    tevedsz! :-) rakerdeznek ugyan, hogy mi az ok, de ez csupan adminisztracios dolog, -egyelore. sem kiseloadas nem tarthato, sem moralizalasnak nincs helye, megcsak meg sem kerdojelezheto a no altal bemondott indok. ha pl. a no azt mondja, hogy magantermeszetu ok miatt, akkor ennyi, pont.

    tobb europai allamban, pl. abban az orszagban is ahol elek, az ab.-ert egy fityinget sem kell fizetni, de ettol meg nem allnak sorban a nok egy jo kis kaparasert. azert ingyenes, hogy az esetleges nehez helyzetben elo no, ne szoruljon valami angyalcsinalo sarlatanra, ha nem kivan szaporodni. a vilagon senki nem ugathat bele a valasztasaba. es ennek igy kell lennie a XXI. szazadban....
    előzmény:
    Babyface83 (70)
    2014-07-31  21:15
  7. 2014. július 31. 21:1570.
    "ha valaki nekiallna nekem, es a ferjemnek szovegelni a felelossegteljes vedekezesrol, ugy elkuldenem a szajbacseszettprostitualtszuloanyja', hogy amig el, megemlegetne. "
    A helyzet az, hogy ha azt akarod, hogy az amúgy is kritikán aluli helyzetben lévő egészségügy pénzén (nagyrészt) kikaparják neked a nem kívánt gyerekedet, akkor sajnos végig kell hallgatnod a szövegelést a felelősségteljes védekezésről attól, akinek ez a munkája, és azért van ott, hogy adott esetben megakadályozza, hogy ez megismétlődjön. Ha valaki a dohányzás káros hatásai miatt szorul orvosi ellátásra, bizony neki is végig kell hallgatnia, hogy tán le kéne szokni...
    Ha nem tetszik a rendszer, el lehet menni magánklinikára külföldre, ahol kifizettetik a "beavatkozás" teljes összegét, cserébe nincs hegyibeszéd és szó nélkül végzik el akár a huszadik abortuszodat is...
    előzmény:
    saschamora (52)
    2014-07-31  12:42
  8. 2014. július 31. 20:0069.
    nagyszeru. ismetlem, amig csak a sajat eletedre vonatkoztatod a velemenyedet, es nem kivanod a maseval verni a csalant, addig toketeletes elfogadhato a nezopontod.
    előzmény:
    moodory (68)
    2014-07-31  19:56
  9. 2014. július 31. 19:5668.
    Nem avatkoztam senki életébe. A fórum azért van, hogy bárki el mondja véleményét, lehet vitatkozni.Az én gyermekeim, szerelmünk gyömölcsei (még az is akit nem terveztűnk).Úgy neveljűk őket, hogy az életet tisztelni kell, a fogantatástól a terméstes halálig. Személy szerint nem itélek el senkit, aki tudatlanságból, vagy bármiért ilyen helyzetbe kerűlt, inkább sajnálom a szerencsétlent.
    előzmény:
    saschamora (61)
    2014-07-31  17:39
  10. 2014. július 31. 19:4367.
    Így van. Tehát most szégyelljük, hogy mi élhetünk? Vagy mit tegyünk? Legyünk öngyilkosok?
    Szerintem ha bárkit megkérdezel, mindenki sajnálja ezeket a magzatokat, de mit tudunk csinálni? Gyászoljuk őket? Az élet megy tovább....
    Mivel az élő szóba már belekötöttek, akkor úgy fogalmazok, hogy a már megszületetteket részesítem előnyben. Tehát azt jobban sajnálom, aki már a világon van, de
    - éhezik
    - nyomorban él
    - szeretetlen családi légkörben nő fel
    - idióta szülei vannak
    - nem is a nulláról indul majd a való életben, hanem mínuszról
    - talán nem is nyomorog, de pl. tehetséges, ám 13. gyerekként nem tudják eltartani és finanszírozni, hogy továbbtanuljon, stb.stb. Nem akarom folytatni a sort, úgy is mindenki tudja, mire gondolok.
    Csak a saját szüleimből indulok ki (mert ugye seperjen mindenki a saját portáján).  Anyámnak 4 terhessége volt, de csak ketten születtünk meg. Az első babája meghalt, mert megijedt a patkányoktól és elment a magzat. Aztán jött a bátyám, majd volt egy terhessége, amit elvetetett, aztán jöttem én. Lehet, hogy jobb lett volna, ha az a kis élet marad meg, nem én. Pláne, ha fiú lett volna. Utólag már  a fene se tudja. Az viszont biztos, hogy az én szüleimnek ha kettőnél több gyerekük lett volna, vagy kiugranak az ablakon vagy minket dobnak ki. Nekik már a két gyerek is túl sok volt, mert nem olyan a türelmük, az idegrendszerük. Ne feledjük, az emberek tűrőképessége nem egyforma. Volt egy barátnőm, hatan voltak testvérek. Egy egész kicsivel éltek csak rosszabbul anyagilag, viszont nagyon nagy szeretetben, türelemmel nevelte őket az anyuk (pedig apjuk alkesz volt). Az én szüleimnek a tűrőképességét még a két gyerek is megviselte, pedig ha visszagondolok, mocskosul önállóak voltunk. Ilyen gondjuk soha nem volt, hogy ki vigyen bennünket iskolába, hova tegyenek bennünket a nyári szünet alatt, stb. Mi mentünk egyedül, meg otthon maradtunk egyedül. Ez volt és kész. És még így is sok volt nekik. Ha hárman lettünk volna, uhh, bele sem merek gondolni, mi lett volna. Így is úgy éreztem magam sokszor, mint a kaszárnyában.
    Talán ezért is van az, hogy én másképp gondolkodok az abortuszról, mint mások. Sokat számít, ki milyen családban nő fel.
    idézet:
    ladybird65 (60)
    2014-07-31 16:03:52
    A tűrőképesség független a gyermekek számától, vagy van, vagy nincs. Abban igazat adok Neked, hogy sokat számít, hogy ki milyen családban nő fel. Az sem jó, ha a pénz, az anyagi javak kapnak korlátlan szerepet.A szeretet, az egymásra figyelés, a felelősség nem pénzkérdés.
    előzmény:
    ladybird65 (60)
    2014-07-31  16:03
  11. 2014. július 31. 19:3866.
    Nem, ez egy nagyon régi sztori A'la Hofi Géza. Én pedig átvitt értelemben ragasztottam rá fórumozótársunkra. Ha végigolvasod őket, könnyű rájönni, kire vonatkozik.
    előzmény:
    milfordd (63)
    2014-07-31  17:48
  12. 2014. július 31. 19:1365.
    Nem akartam hozzá szólni, de..


    Van három gyerekem, és volt még 3...Elvetéltem...Hogy hangzana, hogy: - sajnos, nem abortusz volt...vagy: hál' istennek abortusz volt...


    Ki kényszeríthetne, hogy a meglévő hármat a nyomorba taszítsam egy negyedikért  - pedig nem állnék ellent egy babának, a szívem mélyén.


    Ha véletlenül terhes maradnék....igen elvetetném, sírva, fájdalommal és úgy hogy gyerekpárti vagyok.


    Maradtam terhes, védekezés mellett, tabletta mellett, spirál mellett. 


    A tabletta mellett született kisfiam súlyos betegen született, két hónapig élt.  A spirál mellettit elvetéltem, de nem tartottam volna meg, nem tudtam volna mégegyszer átélni a megszületett gyermekem elvesztését.


    Azt írod, vannak juttatások amit igénybe lehet venni. MIt? Gondolom van gyereked, vagy nincs. Inkább nincs.
    Ha lenne tudnád a nem létező juttatásokból nem lehet fölnevelni egy gyereket.


    A népesség fogyás meg, bocs de nem érdekel, nem a poltikának szülök... (egyébként sok rokonom, ismerősöm külföldön van, már ott születnek gyerekei, sőt a három gyerekemből kettő készül...)

    előzmény:
    Bebeke (4)
    2014-07-29  09:02
  13. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. július 31. 18:2064.
    Az abortusz pártolók elfeledik, hogy ők is voltak kiszolgáltatottak. Őket megkímélték, nekik jövőt biztosítottak.
    idézet:
    moodory (50)
    2014-07-31 09:30:48
    Már többször leírtam, hogy nincs olyan, hogy abortuszpártoló. Olyan van, hogy emberi szabadságjog-pártoló, amibe beletartozik az abortusz is, mindenki maga döntse el, mikor szorul rá.


    És kit érdekel, hogy nekem esélyt adtak? ha nem így lett volna, nem tudnék róla:-))


    Ez az egyik legnagyobb félreérvelés.



    előzmény:
    moodory (50)
    2014-07-31  09:30
  14. 2014. július 31. 17:4863.
    golyva gizi nem botos katalin eredeti neve?
    előzmény:
    ladybird65 (37)
    2014-07-30  15:11
  15. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 31. 17:4662.
    Úgy van. Szabadságodban áll dönteni. Ahogy másnak is.
    előzmény:
    moodory (54)
    2014-07-31  13:11
  16. 2014. július 31. 17:3961.
    igy van, a TE szabadsagod terjed addig, kizarolag a SAJAT eletedre vonatkoztatva. a MASEHOZ azonban nincs kozod, nem volt, es nem lesz. ilyen ecceru'!
    előzmény:
    moodory (54)
    2014-07-31  13:11
  17. 2014. július 31. 16:0360.
    Így van. Tehát most szégyelljük, hogy mi élhetünk? Vagy mit tegyünk? Legyünk öngyilkosok?
    Szerintem ha bárkit megkérdezel, mindenki sajnálja ezeket a magzatokat, de mit tudunk csinálni? Gyászoljuk őket? Az élet megy tovább....
    Mivel az élő szóba már belekötöttek, akkor úgy fogalmazok, hogy a már megszületetteket részesítem előnyben. Tehát azt jobban sajnálom, aki már a világon van, de
    - éhezik
    - nyomorban él
    - szeretetlen családi légkörben nő fel
    - idióta szülei vannak
    - nem is a nulláról indul majd a való életben, hanem mínuszról
    - talán nem is nyomorog, de pl. tehetséges, ám 13. gyerekként nem tudják eltartani és finanszírozni, hogy továbbtanuljon, stb.stb. Nem akarom folytatni a sort, úgy is mindenki tudja, mire gondolok.
    Csak a saját szüleimből indulok ki (mert ugye seperjen mindenki a saját portáján).  Anyámnak 4 terhessége volt, de csak ketten születtünk meg. Az első babája meghalt, mert megijedt a patkányoktól és elment a magzat. Aztán jött a bátyám, majd volt egy terhessége, amit elvetetett, aztán jöttem én. Lehet, hogy jobb lett volna, ha az a kis élet marad meg, nem én. Pláne, ha fiú lett volna. Utólag már  a fene se tudja. Az viszont biztos, hogy az én szüleimnek ha kettőnél több gyerekük lett volna, vagy kiugranak az ablakon vagy minket dobnak ki. Nekik már a két gyerek is túl sok volt, mert nem olyan a türelmük, az idegrendszerük. Ne feledjük, az emberek tűrőképessége nem egyforma. Volt egy barátnőm, hatan voltak testvérek. Egy egész kicsivel éltek csak rosszabbul anyagilag, viszont nagyon nagy szeretetben, türelemmel nevelte őket az anyuk (pedig apjuk alkesz volt). Az én szüleimnek a tűrőképességét még a két gyerek is megviselte, pedig ha visszagondolok, mocskosul önállóak voltunk. Ilyen gondjuk soha nem volt, hogy ki vigyen bennünket iskolába, hova tegyenek bennünket a nyári szünet alatt, stb. Mi mentünk egyedül, meg otthon maradtunk egyedül. Ez volt és kész. És még így is sok volt nekik. Ha hárman lettünk volna, uhh, bele sem merek gondolni, mi lett volna. Így is úgy éreztem magam sokszor, mint a kaszárnyában.
    Talán ezért is van az, hogy én másképp gondolkodok az abortuszról, mint mások. Sokat számít, ki milyen családban nő fel.
    előzmény:
    moodory (50)
    2014-07-31  09:30
  18. 2014. július 31. 15:4359.
    Meg csak nem is a felesegere gondolt, hanem a csaladra, hogy az nez ki ugy, mint a c......


    A sok gyerekkel.
    előzmény:
    trebaci (57)
    2014-07-31  13:56
  19. 2014. július 31. 13:5858.

    Az én szabadságom addig terjed, ha nem vagyok abban a helyzetben, hogy megszüljem a gyermekemet védekezem, ha másképpen alakúl akkor az ÉLET mellett döntök.


    Az emberi élet a fogantatással kezdődik, ezt tőlem okosabb, orvosok tudósok elismerik. Az abortusz az élet kioltása, természetellenes és nagyon káros. Szerintem egy nő életében ez a legrosszabb dolog.

    idézet:
    moodory (54)
    2014-07-31 13:11:17
    Egyetértek!!
    előzmény:
    moodory (54)
    2014-07-31  13:11
  20. 2014. július 31. 13:5657.
    Ez szomorú. Bár szerintem nem kimondottan gyerekfüggő, hogy hogy néz ki egy nő.
    előzmény:
    Sushi (55)
    2014-07-31  13:19
  21. 2014. július 31. 13:5056.

    "sokszor a szülők életét keseríti meg"


     


    A szülők előre gondolkozhattak volna, az ő döntésük az egész, őket senki nem kényszeríti semmire...


     


     


     


     


    Termászetesen az így világrajött gyermeket, akivel közlik is, éreztetik vele, nagyon sajnálom.

    előzmény:
    abak (51)
    2014-07-31  11:27
  22. 2014. július 31. 13:1955.
    Van egy ismerösöm, öt gyereke van,  egy volt a tervezett gyerek, az összes többi vedekezes mellet jött. nem vetette el öket, de apuka allitolag azert kurvazott, mert sok volt a gyerek otthon. Nem mentek sehova együtt, mert "apuka" azt mondta: ugy neznenek ki mint a c.......k.


    A mai eszevel az ismerösöm is azt mondta, mar meggondolna, hogy megtartsa-e öket.
  23. 2014. július 31. 13:1154.

    Az én szabadságom addig terjed, ha nem vagyok abban a helyzetben, hogy megszüljem a gyermekemet védekezem, ha másképpen alakúl akkor az ÉLET mellett döntök.


    Az emberi élet a fogantatással kezdődik, ezt tőlem okosabb, orvosok tudósok elismerik. Az abortusz az élet kioltása, természetellenes és nagyon káros. Szerintem egy nő életében ez a legrosszabb dolog.

    előzmény:
    saschamora (52)
    2014-07-31  12:42
  24. 2014. július 31. 12:4853.
    Mi az hogy minket megkíméltek? 

    Gondolom az itt jelenlévők legalább 95%-át várták, tervezett baba volt, a szülőknek eszükbe se jutott, hogy elvetessék. Össze nem lehet hasonlítani ezt az esetet azzal, amikor váratlanul és akaratuk ellenére lesznek terhesek a nők. Szóval eléggé demagóg az érvelésed....
    előzmény:
    moodory (50)
    2014-07-31  09:30
  25. 2014. július 31. 12:4252.
    az nem artana leginkabb, ha mindenki megtanulna, hogy a sajat szabadsag csak addig a pontig terjed, ahol a masike elkezdodik. tehat tiszteletben tartani a maganugy fogalmat.
    ha valaki nekiallna nekem, es a ferjemnek szovegelni a felelossegteljes vedekezesrol, ugy elkuldenem a szajbacseszettprostitualtszuloanyja', hogy amig el, megemlegetne.
    nem baxtatni' kene a jonepet, hanem korulmenyeket teremteni a gyerekvallalashoz, mingya' kevesebb ab. lenne. 
    előzmény:
    Babyface83 (48)
    2014-07-31  02:39

Címlap

top