Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 28. 16:57
A magyar törvények szerint minden abortuszra készülő nőnek fel kell keresnie a Családvédelmi Szolgálatot, ahol két kötelező jellegű tanácsadáson vesznek részt, és hivatalosan csak a másodikon hozhatják meg a döntést. Tízen osztották meg velünk a beszélgetéseken elhangzott meghökkentő, fájdalmas vagy éppen lélekápoló mondatokat.

Nők Lapja Café: ,,A lelkiismeretével ön számol el" - 10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak
  1. 2014. július 30. 11:0226.
    Egyrészt sajnos nem csak felnőtt nőkről van szó, egyre több a tizenéves, aki fontosnak tartja, hogy szexuális életet éljen, de a védekezésre már nem fordít elég figyelmet.


    Egyébként szerintem a felvilágosításra kellene több figyelmet fordítani (hányszor hallom azt nők szájából, hogy "dehát azt hittem, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni" valaki, aki szült még mindig nincs ezzel tisztában?? Hol a nőgyógyász, aki ezt elmondja neki??


    Illetve a gyógyszerek és a gumi árát kellene csökkenteni, támogatni.


    Én biztosan elküldeném pszichológushoz és nőgyógyászhoz azokat, akik már a többedik abortuszra mennek, ugyanis ott vagy nem törődik a védekezéssel, vagy nem megfelelő módszert használ, de azért azt már nehéz véletlennek nevezni.


    Ja és egyetértek azzal, aki írta, hogy vegyük elő már néha a potenciális apukákat is, mert ugye a nők nem egyedül szokták összekopácsolni a gyereket!
    előzmény:
    felicienne (18)
    2014-07-29  23:05
  2. 2014. július 30. 10:5925.
    Igen, vannak módszerek, amikhez nem kell orvos, viszont talán a tabletta az egyetlen olyan dolog, amivel a nő szabadon rendelkezhet maga felett.
    Pl gumi csak ott játszik, ahol a pasi is partner. Ahol nem ( pl olyan családok ahol apuka rendszeresen erőszakkal teszi magáévá az asszonykát, nem törődve a következményekkel ) ott esetlegesen nem csak az abortuszt lehetne megelőzni ezzel, hanem nyomorra, családi erőszakba beleszülető gyerekek létszámát is lehetne vele csökkenteni, mivel az a másik véglet ahol mondjuk a nő akarata ellenére lesz terhes és végül kénytelen megszülni a gyereket ( ismét családon belüli erőszak, vagy épp extra vallásos családi környezet ). Nem lenne orvoshoz futkozáshoz, különböző macerákhoz kötve, valamint lenne annyira olcsó, hogy azt le lehessen feltűnés nélkül csippenteni a konyhapénzből, remek kiskaput nyitna a tabletta ezekben az esetekben. ( Azért az az egy szem bogyó feltűnés nélkül bekapható. )
    előzmény:
    Babyface83 (23)
    2014-07-30  10:43
  3. 2014. július 30. 10:4724.
    Ja és igen, az árral is nagy gond van. Ahogy már írtam, nagyon abszurd az, hogy kb olcsóbb évente egy abortusz, mint a normális védekezés. Ezen az aránytalanságon kellene változtatni, esetleg a valóban rászorulóknak ingyen adni a tablettát, az abortuszt árát viszont én drasztikusan megemelném. Hallottam már egy nő szájából olyat, hogy minek szórja a pénzt a védekezésre, ha jobban kijön, ha időnként kikapartatja a besikerült gyereket...
    előzmény:
    felicienne (22)
    2014-07-30  09:46
  4. 2014. július 30. 10:4323.
    Egyetértek abban, hogy nagyon nem jó, hogy a tablettát csak ilyen herce-hurcával lehet beszerezni. Sok országban recept nélkül adják, csak  be kell érte menni a patikába és kész. És ezekben az országokban nem jellemző, hogy több problémát okozna a tabletta, mint ahol receptköteles, leginkább azért, mert ha valakinek problémája van a tablettával, az csak akkor derül ki, ha már szedi. Fel kell tüntetni a betegtájékoztatón, hogy milyen kizáró tényezők mellett nem szabad szedni, vagy még inkább a dobozon, feltünő helyen, mert a betegtájékoztatót sajnos sokan nem olvassák, ebből jönnek aztán az említett sztorik, hogy a nő ártatlanul széttárja a karját, hogy ő nem gondolta, hogy baj, ha kimarad 1-2 szem.
    De nem csak a tabletta az egyetlen alternatíva, nem minden módszerhez kell orvos...

    Viszont ahogy korábban is írta valaki, lehet, hogy van olyan pár, akinek jól jön az abortusz előtti tanácsadás, mert esetleg bizonytalanok, és nem tudják, hogy milyen lehetőségeik vannak. Biztosan nem egyszer fordult elő olyan eset, hogy a tanácsadás hatására tartottak meg egy babát, és később nagyon boldogok voltak, hogy így döntöttek.
    előzmény:
    felicienne (22)
    2014-07-30  09:46
  5. 2014. július 30. 09:4622.
    Nem hinnem, hogy egy ilyen krizishelyzetben a no a felvilagositasra figyelne. Egy dolog erdekli, hogy veget erjen a procedura, tehat felvilagositas szempontjabol teljesen ertelmetlennek tartom.

    Abban igazad van, hogy felvilagositasra nagy szukseg lenne, de leginkabb meg teherbe eses elott. Viszont nem tudok olyan, szeles tomegek altal elerheto feluletrol, ami errol szolna. Miert? Nem lenne olcsobb mint az abortuszok koltsege?

    Amiben a gondot latom, az a fogamzasgatlo tablettak beszerezhetosegnek a korulmenyes volta. Na es az ara!
    Kulonbozo tarsadalmi retegek vannak. Van, aki egyszeruen nem tudja megfizetni. Nem hinnem, hogy a segelybol elo hatgyerekes romaasszony majd pont a tobbezres tablettara kolti a penzet, igy aztan, ha akar, ha nem, szul halomra.

    Aki meg iskolazott, az dolgozik, elfoglalt, ugyan mar, hagy dontse el, hogy most eppen nincs ideje kivarni a vegelathatatlan sort a haziorvosnal vagy a nogyogyasznal, viszont fogytan a tablettaja, siman beugrana erte egy patikaba. Miert nem teheti meg? Ja, hogy orvosi felugyelet kell a gyogyszerszedesnel. Viszont a doki vizsgalat nelkul is felirja. Akkor hogy is van ez? 

    Es meg nem beszeltunk az injekcios fogamzasgatlasrol, ami szinte elerhetetlen es sokaknak megfizethetetles. En peldaul trehany vagyok, nem bizok magamban, hogy netan kifelejtsek egy-ket szemet idoben bevenni. Mehetek Becsbe draga penzen injekcioert. Kozben meg itthon fizetem a TB-t. :-(

    A cel a megelozes, nem hinnem, hogy a nepesedespolitikat olyan alapokra kellene helyezni, hogy a kuncsaft vagy nem vedekezik, vagy kifelejt egy szem tablettat es majd mi rabeszeljuk, hogy szulje meg.
    előzmény:
    Babyface83 (21)
    2014-07-30  08:46
  6. 2014. július 30. 08:4621.
    Persze, hogy nem akkor kéne felvilágosítani. De ha már előtte nem történt meg, akkor is van értelme, megelőzendő a további abortuszokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (20)
    2014-07-30  08:15
  7. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. július 30. 08:1520.
    Talán nem az abortuszkor kénefelvilágosítani.
    Megelőzés,megelőzés, olcsó fogamzásgátlás!
    Ezek nincsenek meg, így marad a szentfazekak papolása.
    Lásd Botos Katalin, eszem megáll rajta.
    http://444.hu/tag/botos-katalin/
    előzmény:
    Babyface83 (19)
    2014-07-30  00:09
  8. 2014. július 30. 00:0919.
    Igen, elvileg felnőtt nők, de közülük nagyon sokan nincsenek tisztában a hatékony védekezés fogalmával. Például sok tanult, diplomás, elvileg értelmes nőtől hallottam már, hogy ő azt hitte, hogy nem baj, ha időnként kihagy 1-2 szem tablettát, mert annak hónapok kellenek, amíg kiürül. Vagy hogy nem tudta, hogy az antibiotikum hatástalaníthatja a tablettát. Vagy hogy a ciklus második hetében (tehát pont a peteérés környékén) nem eshet teherbe, hiszen nemrég volt vérzése... Szóval sajnos a felnőtt nőkre is ráfér egy alapos felvilágosítás, tisztelet a kivételnek.
    előzmény:
    felicienne (18)
    2014-07-29  23:05
  9. 2014. július 29. 23:0518.
    Mi az, hogy nem fog belehalni, ha vegighallgatja a szentenciat???

    Ne feledjuk, felnott nokrol van szo, pontosabban nem is tudom, hogy fenottnek tekintik-e oket.
    Mert ugye ha ugyaz a no abortuszra akar menni, akkor gyereknek tekintik es majd felvilagositanak a vedekezesrol,
    de ha megtartja a gyereket akkor meg mar felnottnek tekintjuk, meg gyereknevelesre is kepes. Akkor hogy is van ez?
    Melyik esetben hozott felelossegteljes dontest? Van kulonbseg?

    Egy felnott no dontott, illenek ezt tiszteletben tartani. Aki meg kizarolag az Nagy Magas Tarsadalom Nepesedespolitikaja erdekeben kivan gyerekszaporulatot, nosza vagjon bele es szuljon meg maga vagy huszat.


    En attol is zavarban vagyok, amikor a beosztottaim korabban haza akarnak menni a munkabol, vagy hirtelen par nap szabadsagra menni. Mindenki nagy kesztetest erez a magyarazkodasra, mi az oka a keresenek.

    Megis mi kozom a maganeletehez? Felnott no, felelossegteljes munkat vegez, talan azt is tudja merlegelni, hogy ha nagyon fontos korabban elmennie, akkor az valoban megalapozott. Ezek utan nincs ertelme annak, hogy magyarazkodjon nekem.

    Akkor hogy tukmalnek ra valakire egy elethosszigranra egy gyereknevelest?

    Nem vagyok abortuszparti, de szerintem az papoljon ezeknek a noknek, aki kivett vagy 3 gyereket mar a lelencbol.
    előzmény:
    Babyface83 (17)
    2014-07-29  22:13
  10. 2014. július 29. 22:1317.
    Nem olyan bonyolult kiszámolni, nézz utána a különböző védekezési módszerek hibaszázalékának, aztán számolj utána az abortuszok számát figyelembe véve. És ami ebből kijön, az még mindig nem az igazi arány, mert ugye nem mindenki veteti el a nem kívánt terhességet.
    Egy dolog tény: fogamzásgátlásban a béka segge alatt vagyunk. Ezért szerintem nem árt elbeszélgetni az abortuszra készülő nőkkel többek között a védekezési lehetőségekről is, mert sajnos szükség van rá. Aki meg tényleg tisztában van vele, hát nem fog belehalni, hogy mégegyszer végighallgatja a kiselőadást, hátha mégis tudnak neki újat mondani.
    Én egyetértek azzal, hogy valahogy szigorítani kellene a törvényt, mert sajnos nagyon sokan viselkednek felelőtlenül "ha becsúszik, majd elvetetjük, oszt jóvan" alapon. Nem, nem azért, mert fogy a magyar. Hanem ha másért nem, hát azért, mert rengeteg pénzébe kerül az egészségügynek ez a rengeteg abortusz, annak ellenére, hogy fizetni kell érte, ugyanis csak a töredékét fizettetik ki annak az összegnek, amibe igazából kerül, nem beszélve arról, hogy sokan "kedvezményt" kapnak rá. Például szerintem emiatt jó módszer lehetne, ha mondjuk a mostaninak a sokszorosába kerülne az abortusz, megtartva azt a rendszert, hogy a valóban rászorulóknak kevesebbért, esetleg ingyen megcsinálnák. Ha az abortusz nem jönne ki olcsóbban, mint sok fogamzásgátló eszköz 1 évig tartó használata, akkor talán néhányan meggondolnák, hogy belemennek-e egy védekezés nélküli aktusba, ha másért nem, hát anyagi megfontolásból.
    előzmény:
    tamtamtam (14)
    2014-07-29  19:24
  11. 2014. július 29. 20:3516.
    Nyilván van egy olyan réteg, aki az abortuszt használja fogamzásgátlásra. De ettől még ugyanúgy nem vetíthetjük ki ezt se minden egyes abortuszra jelentkező nőre. Ha már megtörtént a baj, akkor igazán lényegtelen, hogy történt a dolog, na meg mindenki azt mond amit akar. Nyilván a felelőtlenül szexelő se fogja azt mondani, hogy tett magasról a védekezésre és még csak azt se tudja, hogy ki lehet az apa...

    Nem azon van a hangsúly, hogy minek elmenni arra a két tanácsadásra, hanem azon, hogy ott esetlegesen hogy bánnak az emberrel. Persze nyilván nem kell tutujgatni senkit, de szerintem az ott megjelent nőknek bőven elég lenne, ha tárgyilagosan elmondanák nekik amit el kell és mellőznének minden személyes véleményt.

    És igen, jó lenne ha az apukákat is köteleznék a megjelenésre, bár ugye ez nyilván kevésbé kivitelezhető, főleg ha a teherbeesés hallatán le is lép, vagy simán letagadja a dolgot.
    előzmény:
    Babrada (13)
    2014-07-29  18:59
  12. 2014. július 29. 19:3615.
    Azt viszont én nem hinném, hogy minden nem kívánt tehesség a fogamzásgátló módszerek hibás működésének számlájára írható. 


    Egyébként érdekes lenne e tekintetben erre vonatkozólag egy felmérés, bár egy ilyen kényes témában szerintem kevesen felelnének őszintén...
    előzmény:
    tamtamtam (14)
    2014-07-29  19:24
  13. 2014. július 29. 19:2414.
    "az abortuszok száma bőven túlmutat azokon a lehetséges hibaszázalékokon, amik ezen módszerek segíségével biztosítottak"


    Ezt miből gondolod? Nem hinném, hogy van róla adat, hogy a 2013-as 34819 terhesség-megszakítás hány aktusból adódott.
    előzmény:
    Babrada (13)
    2014-07-29  18:59
  14. 2014. július 29. 18:5913.
    Lehet, hogy nincs 100%-os védekezési forma, ugyanakkor az abortuszok száma bőven túlmutat azokon a lehetséges hibaszázalékokon, amik ezen módszerek segíségével biztosítottak...magyarul nem lehet minden nem kívánt terhességet arra fogni, hogy elszakadt a gumi, vagy épp "nem hatott" a fogamzásgátló". Ha ennyire rossz hatásfokkal működnének ezek a módszerek, akkor senki nem használná.


    A témához pedig. Én nem vagyok abortuszellenes, ugyanakkor nem is pártolom. Az a nő, aki "súlyos válsághelyzetre" hivatkozva elveteti a magzatát, az viseljen el annyi kellemetlenséget, hogy részt vesz két tanácsadáson. Nem kérnek tőle többet. Hovatovább, az "apák" is részt vehetnének ezeken a tanácsadásokon.
    előzmény:
    Szisza. (8)
    2014-07-29  17:39
  15. 2014. július 29. 18:5612.
    Klasszak ezek a mondatok így, nulla szövegkörnyezettel...


    Értelmesebb lett volna egyszerűen nyitni egy topikot azzal a címmel, hogy Beszélgessünk az abortuszról.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-28  16:57
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 29. 18:3211.
    Szerinted csak az mehessen ab-ra, aki használt valamit, mégis terhes lett? Hát mennyiből tart azt mondani, hogy gumit használt, ami elszakadt? Mivel bizonyítaná bárki az ellenkezőjét? Felesleges törvényekből van már így is elég...
    előzmény:
    Bebeke (7)
    2014-07-29  17:03
  17. 2014. július 29. 18:2510.
    "100 emberből 1-nek fog ilyet mondani. Aki úgyis elveteti a gyerekét, annak meg annyira mindegy, nem fog tőle meghatódni."

    Látom, még mindig nem érted....
    Nem, egyáltalán nem mindegy, mert nem azért van ott, hogy pálcát törjön mások felett. És miből gondolod, hogy aki elveteti a gyerekét, az mind érzéketlen és nem fogja szíven ütni egy egy beszólás? Te tényleg azt hiszed, hogy a nők jó kedvükben mennek abortuszra, van üres másfél órám a körmös és a fodrász között, elintézem már akkor ezt a kis problémát is.... te tényleg ezt hiszed? Nyugtass meg, hogy nem vagy védőnő és még csak véletlenül se kerülsz semmilyen kapcsolatba abortuszra váró nőkkel....
    előzmény:
    Bebeke (9)
    2014-07-29  18:12
  18. 2014. július 29. 18:129.
    Amit írtam csak azokra a nőkre vonatkozik akik súlyos válsághelyzetre hivatkoznak. Nem tartoznak ide azok akik nemi erőszak áldozatai, az anya életét veszélyezteti a terhesség, vagy a gyermek az élettel összeegyeztethetetlen betegségben szenved. Ne tévesszük össze, a tanácsadás nem azoknak lett kitalálva. Azt pedig kihangsúlyoztam, hogy akik használnak és ezt alá is tudja támasztani vizsgálattal vagy bármivel annak engedélyezném.
    Visszatérve a védőnőkhöz, lehet hogy éppen neki is rossz napja volt. Vagy neki nem lehet? 100 emberből 1-nek fog ilyet mondani. Aki úgyis elveteti a gyerekét, annak meg annyira mindegy, nem fog tőle meghatódni.
  19. 2014. július 29. 17:398.
    Nyilván a politikusokra gondoltam....

    Senki nem mondta, hogy utáljuk őket, de nem hinném, hogy az odamondogatástól majd jobb lesz a szerencsétlen terhes nő helyzete. Persze lehet csúnyának gondolni róluk, de akkor azt legalább diskurálják meg a Pirikével a kávészünetben. Vagy mondok jobbat, akiben nincs némi empátia, vagy nem képes a magánvéleményét magában tartani, az ne menjen védőnőnek, vagy kérje, hogy ne abortuszosokkal foglalkozzon.

    Ugye most nem az a rész jön, hogy biztos felelőtlenül dugnak az ilyen nők össze vissza, azért lett terhes? Nos, ha ez így is van, nyilván pont nem fogja érdekelni a dolog, és rezzenéstelen vagy épp unott arccal fogja végigülni a kötelező beszélgetést és elereszti a füle mellett az esetleges epésebb megjegyzéseket. De aki tett (volna) azért, hogy ne legyen terhes? Szerinted létezik 100%-os védekezési módszer a nem szexelésen kívül? Szerinted az ilyen nőknek milyen érzés lehet beülni a tanácsadásra, amikor felelősen bevette a gyógyszert, vagy húztag gumit, aztán mégis a szerencsétlen belecsúszott a hibaszázalékba? És odamondogatják esetleg neki, hogy nem kellett volna felelőtlenül viselkednie?

    Mit akarsz szigorítani az abortuszon? És milyen jogon? Mert fogy a magyar? Szerinted nem lennének "sufni" megoldások, vagy kukába dobott gyerekek? Ismered a mondást, egy nő két dologért képes bármit megtenni: azért hogy legyen gyereke és azért, hogy NE! Szülésre akarnál kényszeríteni olyan nőket, akiknek a hátteréről semmit se tudsz, sőt igazából közöd sincs hozzá. És mégis ki fogja fizetni a 9 hónap alatt felmerülő költségeket? Esetleg te?
    Még annyit, hogy azért remélem lenne benned annyi empátia, hogy mondjuk az erőszak áldozatainál engedélyeznéd az "élet kioltását" és nem kényszerítenéd, hogy világra hozza a gyereket...
    előzmény:
    Bebeke (7)
    2014-07-29  17:03
  20. 2014. július 29. 17:037.
    "...hanem olyan felsőbb intézkedéseket meghozni, hogy a vágyott gyerekek meg tudjanak foganni, mert tudnak majd neki enni adni, ruházni és lesz majd saját élettere is."

    Csak azt gondolom, hogy ezeket a feltételeket nem a védőnőknek kell megteremteni, hanem az aktuális megválasztott politikusoknak. Bennük kell keresni a hibát. Nem mellesleg pedig ha valaki nem akar gyereket akkor ismertek azok a fogamzásgátlási módszerek amelyekkel az megakadályozható. Ha valaki elég érett ahhoz testileg és szellemileg hogy szexuális életet éljen akkor legyen benne annyi felelősség tudat hogy használ valamilyen fogamzásgátló módszert, és én igenis megszigorítanám ezt a törvényt. Legyen már ennyi felelősség tudata az embereknek. Ha valakinek esetlegesen úgy sikerül be hogy használt valamit akkor igen, lehessen abortuszra mennie, mert akkor az ténylegesen nem akart gyermeket, de az ne mondja hogy besikerült aki nem használt semmit! Ez gondolom logikus. Végezetül azt gondolom, hogy az (ahogy említve lett) "okosságok" azért vannak mert az a védőnő igyekszik a munkáját JÓL végezni, úgy ahogy az elő lett írva neki. Igen, szerintem is utáljuk őket, mert a munkájukat végzik. Vagy az kellene hogy megdicsérjenek hogy újabb életet segítenek kioltani?! Hurrá.
  21. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. július 29. 14:496.
    "Az abortuszról szóló törvény lehetne ettől sokkal radikálisabb gondolkodású is, hiszen ezzel a kiskapuval, hogy az állapotos nő súlyos válsághelyzetre hivatkozva minden esetben véget vethet gyermeke életének ez azt gondolom nagyban megkönnyíti a legtöbb nő életét. "


    Na csak az baszna be!
    előzmény:
    Bebeke (4)
    2014-07-29  09:02
  22. 2014. július 29. 11:465.
    "Az a két tanácsadás amin részt kell venniük a terheseknek az abortusz
    előtt nem gondolom hogy nagy sebeket ejtene a nők érzéseiben és
    méltóságában,"

    Már miért ne ejthetne nagy sebeket? Szerintem a legtöbb abortuszra kényszerülő nőnek igenis fáj legbelül a dolog, függetlenül attól,  hogy tudják, jól döntenek.  Semmi szükségük az ilyen "magának kell elszámolni a lelkiismeretével" jellegű "okosságokra", az ilyeneket tartsák meg maguknak.  Nem kell "jóindulat" mögé rejteni a földön fekvőbe való belerúgást.

    Egyébként pedig nem az abortuszra készülők megtérítésével kellene javítani a születésszám statisztikáját és megállítani a magyarok fogyását (hogy én mennyire utálom ezt az indokot....), hanem olyan felsőbb intézkedéseket meghozni, hogy a vágyott gyerekek meg tudjanak foganni, mert tudnak majd neki enni adni, ruházni és lesz majd saját élettere is.
    előzmény:
    Bebeke (4)
    2014-07-29  09:02
  23. 2014. július 29. 09:024.
    Szeretném ha tudnák, hogy az esetek nagy százalékában ezeknek a tanácsadásoknak nagyon nagy jelentősége van, mert a gyermeket vállalók nagy része nincs tisztában azzal, hogy milyen juttatásokat vehetnek igénybe, hogy az abortuszon kívül milyen lehetőségeik vannak, valamint azzal sem hogy az abortusznak milyen késői következményei lehetnek.Én azt gondolom hogy a CsVSz-es védőnők munkájára nagyon nagy szükség van, mert a születések száma évről évre hanyatlik és a magyar lakosság folyamatosan csökken. Azt hogy az állam nem teremt megfelelő teret ahhoz, hogy a beszélgetés ne lehessen ki hallani, sajnos az nem a törvény és a védőnők hibája. Egyet idéznék a szövegből amit abszolút nem értek; hogy lehet ilyet egyáltalán hiányolni: "... terhességmegszakításról még szórólapok sincsenek." Ezen a mondatrészen szerintem gondolkoznunk sem kell, hiszen ahogy az is etikátlan lenne, hogy különböző tápszerek termékmintáját kínáljuk az édesanyáknak, így ez sem lenne etikus, hogy szórólapokkal buzdítsuk az anyukákat az abortuszra. A védőnő feladatai közé tartozik mind az egészséges családtervezés segítése, a születésszám növekedésének elősegítése, mind pedig a szoptatás szorgalmazása. Így azt merem mondani,ez így etikus és nem kérdés hogy ezekkel nem fognak találkozni a terhesek. Zárásként azt gondolom a nők döntési szabadsága nincs korlátozva. Az abortuszról szóló törvény lehetne ettől sokkal radikálisabb gondolkodású is, hiszen ezzel a kiskapuval, hogy az állapotos nő súlyos válsághelyzetre hivatkozva minden esetben véget vethet gyermeke életének ez azt gondolom nagyban megkönnyíti a legtöbb nő életét. Az a két tanácsadás amin részt kell venniük a terheseknek az abortusz előtt nem gondolom hogy nagy sebeket ejtene a nők érzéseiben és méltóságában, ha azok biztosak abban hogy jól döntenek, ha pedig olyanok jönnek el akiknek kételyeik vannak, hátha ez a két tanácsadás segít majd abban hogy végleges döntésüket meghozzák.
  24. 2014. július 28. 17:193.
    Biztos vagyok benne, hogy egy abortusz mellett döntő nő mindezeket átgondolja, átbeszéli - de nem egy idegennel, hanem egy hozzá közel álló baráttal, rokonnal. 
    Ezt úgy kelene beszüntetni, ahogy van.
    előzmény:
    Mim (2)
    2014-07-28  16:57
  25. Mim
    Mim
    2014. július 28. 16:572.
    Nem tudom, hogy mit tennék, ha nekem ilyeneket mondanának... Valószínűleg dührohamot kapnék. Nem gondolom, hogy könnyű egy ilyen döntést meghozni, mégis ha valaki az abortusz mellett dönt, annak meg van az oka. Senkinek nincs joga felülbírálni a másikat, hiszen nem ő éli azt az életet.

Címlap

top