Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem merek utazni?

andika751
Létrehozva: 2014. július 24. 13:43
Sziasztok!


Amiért nyitottam a fórumot az az, hogy szeretnék választ kapni arra, hogy miért nem merek utazásra költeni, elindulni?


Egy pár éve már volt egy fórumom, ahol nagyon sok jó tippet kaptam, de mégsem mertem külföldre elindulni sehova. Hátha sikerül megfejtenem, hogy mi lehet velem a baj?
Nagyon vágyódok külföldre utazni, nagyon sok utazós blogot olvastam az elmúlt pár évben, és iszonyatosan irígylem azokat, akik bele mernek vágni, és nemcsak olyanok, akiknek dől a pénz, hanem akik kevesebből élnek is bele vágnak.


Hiába spórolok, egyszerűen nem merem kiadni rá, már szerintem ez beteges, tudom, hogy ez így nem jó és felemészt, frusztráltá tesz, és ezen csak úgy tudok változtatni, ha kockáztatok és belevágok dolgokba.


Most nem részletezem, de nevelési (szülői minta ) problémák is állnak a háttérben, anyukám most is azt mondja, majd utazol, ha nyugdíjas leszel, hová, minek mennél.


Tudom, hogy felnőtt vagyok és nekem kell a sorsomról dönteni.


Lassan 40 fele iszonyatosan érzem, hogy, amiről álmodoztam gyerekkoromban, fiatalabb koromban abból nem lett semmi.


Aki esetleg tudja, hogy mi lehet-e mögött és kitudna kilendíteni ebből az írjon.


Előre is köszönöm!

  1. 2014. július 24. 19:2926.
    Ha választanom kéne, hogy mehetek mondjuk 5x egy évben utazni / nyaralni / hosszúhétvégézni, és ebből 1x teszi elém a pincér a kaját, vagy mehetek csak 3x, de minden alkalommal a pincér teszi elém, akkor minden szívfájdalom nélkül választanám az 5x menést. Engem ez éltet. :-)Júniusban 12 napot nyaraltunk ebből egy hét Toscana, kemping, mobile home, 5-en (2 felnőtt + 3 kisgyerek), kb. 5x voltunk étteremben, a többit főztem, vagy ettünk, amit találtunk, így kb. 120.000 Ft ment el kajára. Elképzelni sem tudom, mennyi az annyi, ha minden nap éttermezünk...(Lehet, hogy ez valakinek aprópénz, de mi inkább meggondoljuk, hova tesszük, így jut többször menni, vagy ott helyben megnézni még valami érdekeset. :-))
    előzmény:
    KN18 (2)
    2014-07-24  14:02
  2. 2014. július 24. 19:2925.


    Annyit tudok neked írni, hogy én 41 évesen most először megyek a családdal külföldre nyaralni. Nem mondom hogy soha nem voltam külföldön, mert egy -egy napra átruccantunk az országhatár mellé, és voltam egyedül Londonban 10 napra kb. 20 évvel ezelőtt, de az igazi családi külföldi nyaralás most lesz. Igaz, most sem lesz igazi, mert a nagyobbik fiam nem jön velünk. 




    Nekem ezt dobta az élet + szintén szülői minta, szüleim nem szeretnek utazni sem belföldön , sem külföldön. Én meg imádok. Sokáig még belföldi nyaralásokra sem volt pénzünk. Hálistennek az utóbbi években már tudtunk belföldön nyaralni, mióta tele van az internet magánszállásokkal, minimális áron is tudtunk szállást találni.  Aztán most jutottunk el idáig, hogy össze tudtunk spórolni annyit, hogy (szinte babonából le sem merem írni) nemsokára  indulunk Horvátországba. Az utóbbi 2-3 évben mikor már anyagilag megengedhettük volna magunknak, visszatartott a nyelvtudás hiánya. De mint olvasom, nálad ilyen gondok nincsenek. Bennem most is vannak félelmek, autópálya, kapurendszer, nyelvtudás nuku, illetve kb. 100 szóig terjedő német szókincsem van. Aki a szállást szervezte, tud magyarul és ft-ban kellett az előleget utalni, de a tulaj aki ott vár minket, csak németül beszél. Na majd meglátjuk, ha hazajöttünk megírom megérte-e. 




    Ha beszélsz nyelveket és van egy pici spórolt pénzed, én azt mondom vágj neki, nem várhatunk nyugdijas korunkig, amit vagy megélünk vagy nem, vagy már nem leszünk olyan állapotban, hogy élvezni tudjuk az egészet. 
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  3. 2014. július 24. 19:2024.
    2 gyerek + 2 felnőtt busszal sokkal drágább, mint autóval.Ausztriában vezetni nem egy nagy mutatvány. Dél-Olaszország már tényleg igényel némi rutnit. :-)
    előzmény:
    andika751 (18)
    2014-07-24  18:09
  4. 2014. július 24. 18:4723.
    Pihenés nálunk sem = utazás. Majd itthon kipihenem az utazást. :-)
    előzmény:
    Szállófelhő (13)
    2014-07-24  15:51
  5. 2014. július 24. 18:4622.
    Igazad van, és még annyit hozzátennék, hogy a gyerekek most kicsik, és még szívesen jönnek. Pár évig tököl az ember, és lekéste a lehetőséget...
    előzmény:
    csutak51 (10)
    2014-07-24  15:24
  6. 2014. július 24. 18:4421.
    Szia,Én is itt vagyok, és a szavadiat szó szerint mintha én írtam volna. :-)Folyamatosan azt nézzük, hogy hova lehet menni, és kb. jöhet bármi, amit ki tudunk fizetni. A múlt heti sátorozás után keresgéltem valami wellnesst, de teltházas a legtöbb, meg ebben a jó időben mehetünk a szabadba, így holnap megint egy sátorozós hétvége jön.Inkább ki sem számolom, mennyi pénz megy el nálunk utazásra. Hát elég jelentős összegek, és nem azért, mert eltapsolunk egy hét alatt Balin 2 millát... :-)
    előzmény:
    mesekeksz (5)
    2014-07-24  14:54
  7. 2014. július 24. 18:2120.
    igen beszélek, német, angol középfokúm van, igaz nem használom, mert nincs hova, de azért valami csak előjönne gondolom.
    előzmény:
    Szállófelhő (12)
    2014-07-24  15:39
  8. 2014. július 24. 18:1919.
    anyukám rokkant nyugdíjas, 58 éves, és nem utazik, és soha nem is tette, pedig lehetett volna, csak nem arra költötte.

    Egyébként nem vicc a topik, nekem ez nagyon rossz, hogy ennyire bizonytalan vagyok és nem merek anyagilag sem áldozni rá, pont erre keresem a választ, hogy mi lehet emögött, és reménykedem, hátha itt a topikban megkapom rá a választ.

    Van egy gyerekkori barátnőm, akivel már sajnos megszakadt a kapcsolat, de a szüleivel szoktam találkozni, egy suliba jártunk, még a fősulira is, ő beválltotta az álmait, iszonyatos sok helyen volt, és öröm rá nézni (Pl. Mexikó, Karíb térség..stb, igaz ő egyedül álló, de nem ez a lényeg, utazik élvezi az életet, én meg leragadtam úgy érzem egy szinten és nem bírok továbblépni.
    előzmény:
    csutak51 (11)
    2014-07-24  15:28
  9. 2014. július 24. 18:0918.
    igazából semmilyennek!

    Én nem vezetek (most volt tavasszal egy auót balesetünk, az autónk totál káros lett, nem a mi hibánk volt, azóta sikerült venni másik autót), eddig is féltem az utakon, de most talán még jobban. A férjem vezet csak, de külföldre ő sem mer belevágni, nincs semmi tapasztalata.

    Viszont olvasom itt is , meg más blogokat is, hogy sok család nekivág Ausztria, Olaszország, Horvát busszal, több gyerekkel, én meg nem merek.

    Nehéz a pénzt kiadnom rá, mert állandó lelkiismeretfurdalás gyötörne, hogy én ezt nem engedhetem meg magamnak, pedig olvastam olyanok beszámolóját is már, akik csak az utazásnak élnek, és szinte semmi tartalékuk nincs, de mennek egyedül is, családostul is, több százezer forintos külföldi utakra, és ahogyan nyomon követem a blogokat, látom, hogy már itt is jártak, ott is jártak, és örömmel írják, nekem meg eltelik egyik év a másik után és semmi.


    Jó belföldön azért voltunk már, de az idén itt sem nagyon, viszont én külföldre vágynék....
    előzmény:
    mesekeksz (6)
    2014-07-24  14:56
  10. 2014. július 24. 16:4817.
    Próbálkozhatnál azzal, hogy másik településre látogass első körben.Hogy az hogy megy - nézd meg.
    Nézz körül a főterükön, egyél egy fagyiit egy központi helyen, stb.......

    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  11. 2014. július 24. 16:1716.
    A pihenés azt jelenti, hogy nem fogok főzni és mosgatni, legalább abban z 1-2 hétben míg nyaralok NEM. Mivel itthon szinte naponta kell főznöm és mosogatnom!!! Had legyen már nekem is valódi kikapcsolódásom, amúgy meg főleg azért sem, mert a főzés, mosogatás rettentő munkaigényes tevékenység.
    Inkább ahogyan te írtad a látnivalókkal töltöm az időm.
    Mikor anno Párizsban töltöttem 10 napot egy szervezett út keretében, ott pl. nem voltam egyetlen étteremben sem, mert olyan rettenetesen drága volt még a legprolibb is, hogy csoda. 
    Ott szendvicsen, ásványvizen és kávén éltem a barátnőimmel egyetemben. Így is belekerült a 10 nap majd 300 ezer ft-ba, mert megnéztünk minden múzeumot, és látni valót, voltunk egy nagyon pazar igazi párizsi divatbemutatón is ami valóban brutál drága volt.
    Az egyetlen olcsóság a repülőjegy, amit előtte vagy 4 hónappal megvettünk, mert busszal az életben nem utaznék olyan messzire.
    Egyszer a Hortváth tengerpartra mentünk busszal, de soha többé az biztos. Magát az utazást volt 2 nap mire kipihentem.
    előzmény:
    Szállófelhő (13)
    2014-07-24  15:51
  12. 2014. július 24. 15:5815.



    Szerintem sem érdemes várni a bizonytalan nyugdíjaskorra....

    Mi is folyton utazunk, és egyáltalán nem sajnálom rá a pénzt. Igaz, évközben odafigyelek jobban a költekezéseinkre, de az utazás az más. :-)


    előzmény:
    csutak51 (11)
    2014-07-24  15:28
  13. 2014. július 24. 15:5614.
    Jól értem, hogy a fő ok az anyagi bizonytalanság...?

    Vannak tartalékaid...? Vagy mihez képest gondolod, hogy nem engedheted meg magadnak...?

    Csinálj egy külön utazási borítékot (vagy uborkásüveget, vagy akár bankszámlát), és arra tegyél be havonta annyit, amennyi még nem "fáj". Az egyéb biztonsági tartalékaidhoz így nem kell nyúlni.

    Hidd el, akár egy év alatt is össze tudsz gyűjteni annyit, amennyi egy hét Görögország/Olaszország/stb. nyaralásra elég.

    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  14. 2014. július 24. 15:5113.
    Nem vitaként, de elmondanám, mi a férjemmel tökéletesen másképp látjuk a "pihenést": ha külföldre megyünk, a legritkábban "pihenni=lustálkodni" megyünk. Sokkal inkább tanulni, látni, hallani, tapasztalni. Előbb fizetek ki sokezer forintot (azaz ennek megfelelő valutát) múzeumi vagy más attrakciós belépőre, mint arra, hogy pincér szolgáljon ki. Idén lakóautóval mentünk, ami nem tágas és nem luxus, főleg hogy két kamaszgyereket is vittünk a 12 nm-en. A lakóautóban konyha is van, természetesen főztünk magunkra a helyben vásárolt alapanyagokból, bár néha egy-egy pizzát vettünk vagy süteményt, hogy a helyi ízeket kipróbáljuk. De összességében belépőre többet költöttünk, mint élelmiszerre, pedig utóbbin sem spóroltunk.


    Persze nem vitatom, hogy másnak mások a preferenciái, mindenki úgy választ, ahogy neki tetszik, csak szerettem volna leírni, hogy más döntési vonalak is lehetnek, akár a topikindító számára is. 






    előzmény:
    KN18 (2)
    2014-07-24  14:02
  15. 2014. július 24. 15:3912.
    Csak egy tipp: beszélsz idegen nyelvet? Néhány személyes beszélgetésből leszűrt tapasztalatom szerint főleg azok nem szeretnek külföldre menni, akik semmilyen idegen nyelven nem tudnak kommunikálni. Bár nekem nincs ilyen gondom, de teljesen megértem ezt az állapotot, elveszettnek érezheti magát, aki nem tud senki megszólítani, nem tud semmit kérni, nem érti a gesztusokat. Lehet, hogy egy kis alapszintű nyelvtanulás segítene ezen. 
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  16. 2014. július 24. 15:2811.
    Még két kérdést csak:
    Az anyukád már nyugdíjas? Na és utazgat?
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  17. 2014. július 24. 15:2410.
    "Most nem részletezem, de nevelési (szülői minta ) problémák is állnak a
    háttérben, anyukám most is azt mondja, majd utazol, ha nyugdíjas leszel,
    hová, minek mennél."

    Bocs, de először azt hittem, viccelsz a topikkal!
    Rájöttem, hogy nem!

    Nem tudom, az anyukád hány éves, -én hatvanon túli már- de nem értek egye vele!
    Gondolj arra (bár fiatalon ezt nemigen érti meg senki!), hogy megeshet, hogy mire nyugdíjas-korú leszel, se nyugdíjad, se pénzed, se kedved, se erőd nem lesz már utazgatni!
    Sőt, talán időd sem lesz, mert vigyáznod kell az akkor már idős szüleidre, vagy ifjú unokáidra!

    Ne így legyen, öregkorodra is maradjoin időd-pénzed-kedved-erőd, de sajnos, előfordulhat, hogy nem utazgathatsz majd, annó, ifjan, hiába remélted!

    Az én tanácsom hát:
    Élj, utazz, amennyi belefér idődbe/pénzedbe/kedvedbe, FIATALON!
    Ha idősen is lesz módod rá, hát utazgatsz akkor is.

    Ha meg nem, hát a szép emlékeid legalább megmaradnak!

    Tervezd meg előre az utat, hová mentek, mivel, mit néztek meg, szerezz be utikönyveket/olvass a neten a helyszínekről, látnivalókról, épületekről, stb., amiket megnézni terveztek. Ki is jegyzetelheted még itthon a látnivalókat/napirendet.
    Ha félsz tőle, kezdjétek közeli helyekkel, jó előre alaposan eltervezve/megszervezve mindent.
    Csak bele kell vágni, meglátod, élvezni fogod/fogjátok!
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  18. 2014. július 24. 15:159.
    Látom, nagyon sok utazós topikban voltál.

    Hajrá, előre! Ne késlekedj! Gyűjts élményeket!
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  19. 2014. július 24. 15:128.
    Erőltesd meg magad, indulj neki!
    Számtalan csoda vár, nekem elhiheted.
    Imádom a kalandokat, a váratlan helyzeteket, új tájakat, új embereket, új szokásokat. Más országok életvitelét, közlekedését tanulmányozom, ételeiket- általában mindent meg is kóstolok
    Nemsokára én is indulok...........

    Ne várj egy percet sem, ha  igazán szeretnéd, tenni kell érte.És megéri, hidd el.

    Szorítok neked!
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  20. 2014. július 24. 15:097.
    Próbálj ki egy ún. csobbanójáratot. Az rövid idő, még szállás sem kell, olyan mintha strandra mennél, csak hosszabb lesz az út és azért annál drágább. Viszont szerintem nagyon nagy kaland lehet és megteheted az első lépést a külföld felé.
    Olasz és horvát tengerpartra láttam meghirdetve.
    Én még nem voltam, családdal mennék csak és azért úgy már sokban lenne. Ha egyedül lennék vagy csak párosban, már kipróbáltam volna.
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  21. 2014. július 24. 14:566.
    És ebben ne adj igazat anyukádnak..ne várj a nyugdijjig. Menj és láss!!!!
    ÉN is azt javaslom, hogy válassz ki vmi olcsóbb - közelebb kaliberű utat és vágj bele!!!!!!!!!!!!!!!!


    Én most mondjuk a repüléstől kezdtem el parázni :)

    Tényleg, te milyen jellegű útnak nem mersz nekivágni? autós? buszos? repcsis??
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  22. 2014. július 24. 14:545.
    Nekem lételemem az utazás. Pedig nincs sok pénzem-pénzünk, de nem költök semmi más felesleges dologra, egyszerűen a menés utazás ami éltet még ha azt olcsón is kell kihozni! Nekem már az luxus, hogy elém teszik a reggelit.
    Megnézzük mely látnivalók férne bele anyagilag, viszonylag olcsó szállást keresünk, de megyünk!
    előzmény:
    KN18 (2)
    2014-07-24  14:02
  23. 2014. július 24. 14:284.


     Nézz ki neten valami ár/érték arányban nagyon jó utat, pl. görögországi buszost egy megbízható irodától utószezon elején. Másnap dobj le két töményet, menj be az irodába és fizesd be magadat, magatokat :-). Innen már úgysem visszakozol .
    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az első lépés után rákapsz az ízére, az első lépés pedig nagyon-nagyon könnyűnek fog látszódni miután megtetted. Ráadásul ez anyagilag tényleg vállalható, pláne, ha már spóroltál is rá.




     
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  24. 2014. július 24. 14:143.
    Amikor elkezdtünk utazgatni én is sajnáltam rá egy kicsit a pénzt. Aztán valaki mondott egy okosat.....a pénzedet, házadat stb. elvehetik, de az élményeidet, emlékeidet soha.
    Anyukád rossz tanácsot adott, bocs, de hol van az megírva, hogy megéred-e a nyugdíjas kort? Ma se tudhatod lesz-e holnap. Addig élj, amíg lehet. Másfél éve a karib térségben voltunk, életem legszebb telelése volt, rá 3 hónapra térproblémám adódott, ami miatt idén már nem megyünk sehova. És ki tudja még mit hoz a jövő...
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43
  25. 2014. július 24. 14:022.
    Megértelek, bár én annyira nem hiszek ebben a szülői minta dologban.
    Volt szerencsém egy időben sokat utazni, élveztem.
    De alapvetően én mindíg sajnáltam rá a pénzt. Nem vagyok hajlandó sem önellátós, sem vajas kenyér túrákat tenni. Ha piehenni akarok, akkor szolgálja föl a pincér a reggelit, ebédet, vacsorát, főzni mosogatni otthon is van bőven lehetőségem.
    A szállás legyen kényelmes, tágas minden luxussal. 
    előzmény:
    andika751 (1)
    2014-07-24  13:43

Címlap

top