Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:35
Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben. Elkövettem azt is, hogy mivel a saját lábamon is tudtam járni, ezért mentők helyett úgy gondoltam, magam indulok segítségért. A konklúzió ijesztőre sikerült.

Nők Lapja Café: Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?
  1. 2014. július 26. 14:03326.
    Aha.. lehet.
    De aki csak rosszal találkozik , éppen akkor amikor a legkiszolgáltatotabb akkor nem a  - lehet máshol van jó is- fog eszébe jutni.

    Nem is egyszer voltam már  itt nálunk CT-n...  arról nem mondhatom, hogy normálisak, mert nem azok. hanem minden alkalommal kifejezetten bunkók. Sőt.. nagyon bunkók. Mindegy.. túlélem..
    és nem tájékoztatnak... de még csak normálisan sem képesek megszólalni.

    pl az izotopon miért képesek  mégis  kedvesek lenni? Ott is sok a beteg, és ott is kevesen vannak... Mégis aranyosak..  SŐT..  képesek  emlékezni rám.. mint félévente visszajáró vendégükre és  képesek a lelkemmel is foglalkozni.
    előzmény:
    ÁgicaT (324)
    2014-07-26  13:56
  2. 2014. július 26. 13:58325.
    Igy van azok felett elsiklottak a kedves eüs- dolgozók..

    Nem is értem továbbra sem, a rosszat miért kell tagadniuk és védeni a mundér becsületét.. csakazértis?
    Attól a rossz nem lesz jobb, csakazért mert egy idegen azt mondja.....

    és  én meg egy csomó rosszat fel tudtam volna ide sorakazotatni.. saját példából,, ,vagy családiból.... csak tök felesleges...
    Úgyis azt mondják majd rá az eüs dolgozók, hogy nemisigaz, meg a szakmaszabályai...stb.




    és csakazért is irok egy jót, vagy kettőt.
    Amikor először az endokrin dokihoz kerültem, leültett, nézegett- engem a leletem.... simogatta a kezem... nem bizalmaskodás miatt-  hanem, hogy megnyugtasson.   Aztán megkérdezte.. mikor érek rá,   majd fogta a telefont, felszólt a sote-re, hogy ...az ottani "Dr" mikor tudna engem fogadni...  ezek után nála kiemelt beteg voltam és bármikor fogadott soron kivül, és egy fillért sem fogadott el. Közben persze a sote- dr.. aki a spec laborokat csinálta. Mindkettönket behivott-a páromat és engem is.. mindent részletesen elmagyarázott..
    Amikor pedig boritékot akartunk adni, azt  felelte.. SZÓ SINCS RÓLA. neki az  a dolga, hogy segitsen.  Volt ideje volt lelke buksit simogatni,  és részletesen tájékoztatni mindenről minket.
    Egyéként a SOTE-n mindig minden alkalommal igy bántak velünk- velem. Kedvesen- türelmesen... 4 éve a mütétem után.. a sebészeten is.. minden nővérnek volt pár perce... a lelkünkkel is foglalkozni.
    Ha ott lehet igy is, akkor máshol miért nem lehet??

    előzmény:
    lady1986 (322)
    2014-07-26  13:28
  3. 2014. július 26. 13:56324.
    Hát pont erről beszélek!


    Hogy mindenki csak a negatív tapasztalatain bír rugódozni, és abból vonnak le aztán vagy ők is, de mások egész biztosan azt a következtetést, hogy az EGÉSZ, úgy ÁLTALÁBAN rossz, tisztelet az elenyésző kivételnek.
    Pedig ha megnézem az EGÉSZet, úgy ÁLTALÁBAN, akkor - tapasztalatom szerint - pont fordítottak az arányok.
    előzmény:
    lady1986 (322)
    2014-07-26  13:28
  4. 2014. július 26. 13:43323.
    Én is irtam jó tapasztalatot.. IDE. Nem is egyet.
    előzmény:
    ÁgicaT (321)
    2014-07-26  13:19
  5. 2014. július 26. 13:28322.
    Azért ebben tévedsz. Írta itt le rajtam kívül más is, pont a kontraszt kedvéért, hogy x osztállyal, x kórházzal, x szakterületű dokival elégedett volt, sőt, esetlegesen hálás neki.

    Csak ezek felett meg sikk elsiklani és csak a negatív élményleírásokat tagadni, lenéző hangnemben beszélni azokkal akik esetleg szaladtak bele rossznak, kényes akárminek titulálni őket. Ahelyett hogy esetleg elgondolkozhatnának, hogy csak azért mert x kórházban mindenki csupa mosoly, csupa nagy szakértelmű dolgozó van, addig y kórház z osztályán esetleg csak bunyevácok lelhetőek fel.

    Ha valaki pozitívumot is ír, az le van kakálva, a negatívumokon meg ugrálva van, meghazudtolva a leírtakat.
    előzmény:
    ÁgicaT (321)
    2014-07-26  13:19
  6. 2014. július 26. 13:19321.
    Ha meg jó tapasztalatot ír le valaki, akkor meg közlik, hogy áááá, az csak kivétel lehetett, mert márpedigigenis az eü. egy rakás fekália.


    És ha az eü. dolgozók közül itt most bárki leírná, hogy márpedig ő otthon szokta hagyni a problémáit, mosolyog és nem fogad el hálapénzt, akkor arra is megvan a válasz: öndicséret mindig büdös.


    Na meg mit reagáljon pozitív dolgokra (amik jelzem még egyszer: nincsenek leírva ide!), mikor általában ezt az ilyen dolgozók ALAPnak tekintik, nem valami különleges jócselekedetnek?




    Egyszer már elhatároztam, hogy nyitok egy topikot, ahová ki-ki a jó eü. tapasztalatait írná le, de ott ugyebár nem lehetne egymás anyját-családfáját szidni meg szájkaratézni, úgyhogy az enelcés szubkultúra miatt gyorsan be is halna.
    Pedig tényleg, hetente legalább 1x, de inkább 2x van kapcsolatom orvossal. A munkahely kapcsán napi összeköttetésünk van a rendszerrel. Szinte elenyésző a panaszra okot adó eset azokhoz képest, amikor mindenki rendben végezte a dolgát.
    előzmény:
    Lillaréka (308)
    2014-07-26  09:23
  7. 2014. július 26. 13:04320.
    Nem, nem a beteg hibás azért, mert sz.r a rendszer. De nem is az orvos és/vagy a nővér.
    Ezt próbálom már itt magyarázni, de lehet, hogy egy marék hangyával könnyebb dolgom lenne: az eü. rendszer momentán úgy néz ki, hogy a páciens IS, és a dolgozók IS elszenvedői.
    Szóval nem rúgdosni kéne egymást, hanem csak egy lepkepukival több empátiával közelíteni meg a másik. 
    Ez mint elvárás, csak a páciens részéről jelenik meg az eü. felé.
    De fordítva?! 


    Csak attól fröcsög sokaknak a szája, hogy "merénfizetematébét". Aha.... hát ha összevetnénk azzal, hogy ki mennyit fizetett be, és mennyit vett igénybe... na még csak akkor kerekednének a szemek.
    Egy labor vizsgálat maszekban kb. 15 ezer forint. Szerinted egy állami kórháznak ingyen van? Nem! 
    Nincs túl nagy fizetésem, így abból amennyi eü. járulékot levonnak, abból nem telik egy vérvétel se, nemhogy egy szívműtét.


    És "mertefizetedatébét" cserébe ugráltathatod az orvost, a nővért, éjjel-nappal, ügyeletben és azon kívül, mert szerinted az jogos, mert te fizetsz? Hát baromira nem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (265)
    2014-07-25  16:51
  8. 2014. július 26. 13:04319.
    Maximálisan egyetértek Veled!
    Valami ilyesmit szerettem volna én is kifejezni a  hozzászólássaimmal, csak nem sikerült én ilyen szépen kifejeznem.,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (318)
    2014-07-26  11:53
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 26. 11:53318.
    Nagyon sokan elfelejtik vagy nem akarják elfogadni, hogy a test és a lélek egy egység. Pedig biztosan tapasztalta már mindenki, hogy akkor betegszünk meg könnyebben, ha lelkileg is le vagyunk gyengülve, fáradtak, erőtlenek vagyunk. Mindenki, aki emberekkel dolgozik, az emberek lelkével is dolgozik. Még itt is sokan írták korábban, hogy az orvos a beteg testét kezelje, ne a lelkét ápolja. Nem tudok ezzel egyetérteni. Nem azt mondom, hogy sírjanak együtt a beteg bánatán, de érezze a páciens, hogy emberként kezelik, hogy jót akarnak neki, hogy tájékoztatják, hogy normális hangnemet ütnek meg vele. És nem annak kéne örülni, hogy szakmailag jól ellátják a testemet, még ha közben fogalmam sincs, mit tesznek velem, mert ennek elmondására nem méltatnak még csak egy fél mondat erejéig sem. Arról nem beszélve, hogy amelyik ember lelkileg bizakodó, erős, az biztos, hogy gyorsabban is gyógyul, együttműködőbb. Úgyhogy mindkét fél érdeke lenne a lelki oldal tiszteletben tartása is.

    (én pl. elég hányingeres vagyok, ami gégészeten nem egy előny... kétféle megoldással találkoztam eddig az orvosok részéről: egyik: ne hisztizzek, nyissam ki a szám, ha mégis hányingerem lett, ordítás, megalázás. másik: igen, az élénk garatreflex létező jelenség. Itt egy tükör, a saját sminktükröm - mondja a doktornő - nézze közben, mit csinálok, talán úgy jobban le tudja kerekíteni a saját nyelvét, nem nekem kell lenyomni, és elkerülhetjük a hányingert, meg én is látni fogom a torkát. --- szerintetek melyik vezetett a vizsgálat sikeréhez? ;) ) Valahol mindenki, aki emberekkel dolgozik, egy kicsit pszichológus is. Aki ezt nem tudja felfogni, az legyen bármilyen jó szakember, egy részterület miatt nem alkalmas arra, hogy emberekkel foglalkozzon. Menjen elméleti kutatónak kémcsövek fölé vagy könyveket írni.)
    előzmény:
    Anda39 (317)
    2014-07-26  11:23
  10. 2014. július 26. 11:23317.
    Azt hiszem minden olyan szakma, amiben emberekkel dolgozik valaki nagy kihívás, mert meg kell felelni az egyénnek.
     Rögtön kiderül, jól végeztem-e a munkám, ráadásul az igények is erősen különbözőek - ez  még inkább arra késztet, hogy a lehető legjobbra törekedjünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (316)
    2014-07-26  11:13
  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 26. 11:13316.
    Bizony, az is egy olyan szakma, amit nem lehet folyamatos fejlődés nélkül végezni. :) Nekem is csak az utóbbi években lettek jó fodrászaim, igaz, akkor rögtön mindjárt kettő is. :) Érdekes, hogy nem nő egyik sem, pedig ezt olyan nőies szakmának szokták tartani. :) Mondjuk ők meg egy nőtől tanulták a szakmát. :)
    előzmény:
    Anda39 (315)
    2014-07-26  11:08
  12. 2014. július 26. 11:08315.
    Fodrász vagyok. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (314)
    2014-07-26  10:54
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 26. 10:54314.
    Köszi. :) Neked mi a foglalkozásod? :)
    előzmény:
    Anda39 (313)
    2014-07-26  10:47
  14. 2014. július 26. 10:47313.
    Te mindig olyan jól meg tudod fogalmazni! (biztosan szakmai ártalom )
    Én például szeretek kritikákat olvasni a szakmabelijeimről. Hogy miért? Tanulok belőlük. Leginkább azt, hogy milyen hibákat NE kövessek el még véletlenül sem, különben nem jön hozzám a kutya sem. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (309)
    2014-07-26  09:37
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 26. 10:15312.
    Amikor valakik leírják, hogy volt agresszív, idegbeteg tanáruk, elhiszem. Én is átéltem gyerekként pofozkodós matektanár terrorját, volt, hogy a fizikatanár szó szerint hólyagosra pofozta az egyik fiú arcát, mert mozgolódott (!) a hátsó padban az óráján, de volt kulcsröptetős tesitanárom is. Tanárként is azt mondom, az ilyeneknek semmi keresnivalójuk ezen a pályán, mert a normálisak becsületét rontják. Nem azok, akik ezt - joggal felháborodva - elmesélik akár nyílt fórumon is, hanem azok, akik ezt megengedik maguknak. Ugyanezt gondolom az alkalmatlan eü. dolgozókról is. És ez még véletlenül sem azt jelenti, hogy szerintem MINDEGYIK az. Sem azt nem jelenti, hogy szerintem nem érdemelnének jobb fizetést, jobb körülményeket. De. A normálisak, alkalmasak. Ahogy minden szakmában.

    Legutóbb egy rutin vérvételen voltam. Még azt sem  úsztam meg beszólás nélkül. Olyan dolgok miatt szólt be az asszisztens arrogánsan, amit tényleg nem kellett volna tudnom sehonnan. Hogy miért nem itt vagy ott várakoztam, miért hoztam be a táskám stb. Aztán ugyanezt előadta a következő ajtónyitásnál is a köv. pácienssel... Amit ő biztos tud, hiszen mindennap azt csinálja hatvanszor, de én hála a magasságosnak párévente egyszer jutok ilyen helyre, és akkor se szívhatom ki előre a kisujjamból, hogy náluk mit hova kell tenni, mit lehet bevinni stb. Ilyenkor egyébként mindig elgondolkodom: az ilyen dolgozó, aki anélkül használ velem lekezelő és bunkó hangnemet, hogy valójában tudná, ki vagyok, nem tart attól, hogy esetleg másnap a főnökeként térek vissza valami nagy minisztériumi beosztásban, vagy én felvételiztetem a gyerekét másnap az egyetemen vagy bármi? És ha esetleg olyan bosszúálló lennék, amilyen nem vagyok, még vissza is kaphatná tőlem "kedvességét"? Meg azon is mindig újra és újra elmorfondírozom, hogy neki nem lenne-e jobb ugyanazt a munkát - ha nem is kedvesen - de állandó puffogás nélkül végezni. Mert szerintem ez őt is idegesíti, nemcsak azt, aki elszenvedi. Költői kérdések persze.
    előzmény:
    Lillaréka (308)
    2014-07-26  09:23
  16. 2014. július 26. 10:06311.
    Á,dehogy.Én nem vagyok hasadt személyiség!
    Legalábbis nem mondták a hangok a fejemben...
    előzmény:
    nocsaknocsak (305)
    2014-07-25  23:11
  17. 2014. július 26. 10:01310.
    Remekül összefoglaltad a dolgokat :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (309)
    2014-07-26  09:37
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 26. 09:37309.
    Elhiszem neked, amiket írsz. Biztos, hogy - ahogy te is - sok lelkiismeretes, normális eü. dolgozó van, talán több is, mint ahányan nem. Tőled kérdezném konkrétan: miért kell mindent személyes támadásnak venni? Én is követtem a topikot. Sokan csak a saját kis történetüket írták le, a legtöbb során nem tudott csúsztatás lenni, mert csak az események felsorolását tartalmazta, még csak jelzőket sem. Én azért tudom elhinni, hogy sokszor néha analfabétaként, tájékoztatás nélkül, esetleg modortalanul kezelik (le) a betegeket, mert magam is tapasztaltam ilyet nemegyszer. Viszont: ha te és kollégáid nem ilyenek vagytok, akkor miért sértődsz meg ezeken a történeteken? Pláne milyen alapon minősíted őket hazugságnak, csúsztatásnak?

    Próbálom beleélni magam a helyzetedbe. Eü. dolgozóként olvasol "orvosszidó" topikot. Én is olvastam már tanárként tanárszidó topikot. Én is fel szoktam venni a kesztyűt, de nem azért, mert magamra venném a dolgokat, hanem hogy halljanak az emberek egy másik oldalt is. Ha már két ember fejében kinyílt egy másik kapu, ami túlmutat az eddigi előítéletein, már megérte leírni a gondolataimat. A leírt valós történeteket én nem szoktam megkérdőjelezni. Lehet, hogy magában már felfújta az illető, de biztos oka volt rá, benne ez így maradt meg. Ez eü-re ez hatványozottan igaz: a betegnek ez szinte minden esetben váratlan helyzet, ahol ő a tapasztalatlan, és egyedül az orvosban bízhat. Ha utólag rájön, hogy nem azt az ellátást kapta és nem úgy, ahogy azt kellett volna, bizony rosszul esik neki, hiszen az egyetlen életéről van szó. Vagy a családtagjáéról, szerettéről.

    Lina, az ilyen topikok szerintem jók. Egyrészt boxzsákok, ahol az emberek virtuálisan vezethetik le a sérelmeiket, amikről még egyszer mondom, nem hinném, hogy fiktívek. Másrészt aki szakmailag akar belőlük tanulni, annak is jó tanulság lehet. Az általánosítókkal (minden orvos ilyen meg olyan...) nem kell foglalkozni valóban. De történetek igazságtartalmát megkérdőjelezni sem szükséges.

    Nekem saját eü. tapasztalataim főként az allergia területén vannak betegként, ill. szültem gyereket is... Allergiáról annyit, hogy még gyerekként kerültem a tüdőgondozóba a parlagfű miatt, és az összes létező, azóta már bevont gyógyszert végigkísérletezték rajtam hatás nélkül, mellékhatásokkal. Nyilván elvesztettem a bizalmam ebben a területben, tíz éve már csak alternatív, természetes, mellékhatásmentes dolgokat használok, mert azok legalább ártani nem árthatnak. A nőgyógyászatról meg talán szót se ejtsünk, elég annyi, hogy menet közben váltottam a fizetett és fogadott magánorvosomról egy másikra, arra, aki egy váratlan helyzetben is emberként viselkedett velem - egyedüliként.
    előzmény:
    LINA (302)
    2014-07-25  22:49
  19. 2014. július 26. 09:23308.
    Saját  tapasztalatunkat  osztjuk meg.... vagy  valamelyik családtagunkét..

    Milyen érdekes, hogy csak a  rossz- tapasztalatok alapján ismernek magukra az eü dolgozók és  kezdik azonnal védeni a mundér becsületét.
    előzmény:
    Anda39 (307)
    2014-07-26  08:56
  20. 2014. július 26. 08:56307.
    "Szinte mindenkinek volt egy zaftos,lehetőleg a többit túllicitáló,kiszínezett története is a nyomaték kedvéért." - ahogy nekem is - sajnos! Lehet, hogy nem hiszed el, hogy igazak,  felesleges bizonygatnom, ha eleve elutasítasz minden történetet, ami az orvos hibájáról szól. Mindenesetre az tuti, hogy az a pár eset elég volt ahhoz, hogy a bizalmam erősen megrendüljön az orvosokban, és messziről elkerüljem őket, amíg lehet. 
    előzmény:
    LINA (302)
    2014-07-25  22:49
  21. 2014. július 26. 06:30306.
    Még ennél is jobban örülnek az ügyeleten , ha éjjel háromkor esemény utáni tabletta falírását kérik.

    Arra senki sem gondol, hogy az ügyeleten dolgozók többsége másnap folytatja munkáját a munkahelyén !
    előzmény:
    kella (301)
    2014-07-25  22:46
  22. 2014. július 25. 23:11305.
    Ha ilyenekt írsz a végén vki kideríti te is én vagyok...:)) egyetértek:))
    előzmény:
    kella (301)
    2014-07-25  22:46
  23. 2014. július 25. 23:09304.
    Igazam van majd rájössz. Igen újjal regisztráltam,mert undorító ha valaki mocskolódik azt megteheti de ha visszakapja sikítva árulkodik:)). Tiszta ovi. Jell a kávé ruhatár szakos ingynélőkre....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (300)
    2014-07-25  22:34
  24. 2014. július 25. 22:58303.
    "Még egy gondolat konkrétan a cikkíróval kapcsolatban.

    Milyen akut eset az,ami este 23-kor indul,de beteg türelmesen kivárja a napkeltét és csak fél 5-kor(!) indul útnak?

    Bocs
    de ez kissé komolytalannak tűnik...Ha valaki megijed és pánikba
    esik,akkor az teljesen érthető módon kapja a táskáját és megy.
    De aki
    a napfelkeltéhez köti az indulást,az nehezen hihetően van
    pánikban....Nem túl életszerű.Végtag remegéssel,induló gégeoedema
    érzéssel ül,és nem indul azonnal,csak órák múlva. Másnap este ugyancsak
    gége oedemaval,amikről mindenki tudja,hogy életveszélyes állapot,hivja a
    mentőket,visszautasitja a felkinált esetkocsit,majd gyalog elindul az
    István kórházba.Mondom...gégeoedemaval!!!!!


    Minnél többet
    gondolkodom ezen a cikken,annál inkább az az érzésem,hogy vagy kitalált
    fiktiv történet,hangulatkeltésre való(bejött...nagy-nagy gratula)
    ,mert ennyire hülye felnött ember nem lehet."

    Lapít a cikkíró mint az a bizonyos a fűben. Sztem gondolkodik újabb magyarázatokon,történeteken.

    Indulás óta én is éppen erre gondoltam.
    Pedig nem is ismerjük egymást.
    előzmény:
    kella (294)
    2014-07-25  22:14
  25. 2014. július 25. 22:49302.
    Bizony sokan nem akarják és nem hajlandók megérteni a lényeget. Mint ahogy te sem a 288. kommentemet sem. 

    Többen vagyunk itt a fórumon is,akik több évtizedes gyakorlati szakmai tapasztalattal is rendelkezünk. A cikkíró ezt nem is feltételezte és ideköpött egyet.
    Pontosan értjük,mi és miként történik a valóságban és ez itt a problémája a kiszínezett történeteket fröcsögő laikusoknak.

    "Hiába a sok negatív tapasztalat, azok is féligazságok, meg felfújt történetek. "

     Ez sajnos így igaz!

    "Még a végén kiderül, hogy minden flottul működik, és aki az ellenkezőjét állítja, az a hülye..."

    Ez csak provokatív csúsztatás részedről is,amelynek annyi a valóságtartalma,mint annak,hogy úgy általánosságban szar az ellátás és a legtöbb eü. dolgozó bunkó,primitív,beképzelt,lekezelő stb. Tucatnyian és habzó szájjal  írták ez utóbbi jelzőket itt is. (Mondjuk aki így beszél,azok meg a jólnevelt,udvarias "kiszolgáltatott" lordok és lady-k).

    Szinte mindenkinek volt egy zaftos,lehetőleg a többit túllicitáló,kiszínezett története is a nyomaték kedvéért. Mert ha sokan habzó szájjal üvöltenek akkor az hihető,hatásos és megoldják a problémát is - gondolják. 

    Ezt az ominózus cikket elolvastuk a kollegákkal is.
    Konklúzió: Féligazságokat tartalmazó,erősen kiszínezett,hatásvadász iromány. ( Többen az allergia meglétét is megkérdőjelezték. Nem kajálták be a sztorit).

    Nyár van,uborkaszezon. Egészségügyet szidni mindig hálás téma,mindig nagyot durran. És lőn!
    Ez a cikk csak az íróját minősíti.



    előzmény:
    Anda39 (292)
    2014-07-25  21:43

Címlap

top