Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:35
Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben. Elkövettem azt is, hogy mivel a saját lábamon is tudtam járni, ezért mentők helyett úgy gondoltam, magam indulok segítségért. A konklúzió ijesztőre sikerült.

Nők Lapja Café: Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?
  1. 2014. július 25. 22:46301.
    Ugyanúgy mint a vizitdíjat bevezették anno,be kéne vezetni a ügyeleti ellátási díjat.
    AKi nem akut problémával veszi igénybe az ügyeletet,fizesse ki az ellátás díját.Mindját odatalálnának az emberek nappali rendelési időben az orvoshoz.
    Aki meg valós és akut panaszokkal érkezik annak nem kéne fizetni,és
    legalább gyorsabban sorra kerülne,mert nem kéne kivárni mig a 3 napja köhögök,tegnap reggel óta hányok,de most meguntam(hajnali 2), elfogyott a vérnyomáscsökkentőm szerű betegeket.


    Továbbá tudomásul kéne venni,hogy a kórházakban nem azért ég a villany,mert várják az éppen betoppanókat,hanem mert az ügyeletes orvos vigyázza a bent fekvőket.1 db orvos aki sokszor átügyel másik osztályra is.Sőt az éjszaka közepén áthivhatják sürgős konziliumba másik osztályra.Akkor aztán rohanhat a vaksötét parkon át,majd fut vissza a saját osztályára,ahol addig a nővérek tartják a frontot.Jó eséllyel 2 nővér,aki ha éppen dolgoznak ezerrel ,mert valamelyik benntfekvő rosszul van,haldoklik,összefosta magát stb.,tuti nem fognak kimenni a vaksötétbe,hogy ki a fene kóborol kinnt és kopog.

    Akkor vesz fel beteget,ha aznap az ő osztálya a felvételi osztály.

    Sajnos a patikák sincsenek éjjel nyitva,Ha valami kell,nyilván az ügyes cikkiró megnézi ,melyikbe indul el ,nem????
    2014-ben egy zsurnalisztának aki a neten tölti a fél életét ,ne legyen már nagy kihivás megnézni  ,hol van  ügyelet.
    Ne okozzon gondot átérni 5 és fél óra alatt egy másik kerületbe.Vidéken 5x többet utazik Julis néni mig beér abba az egy darab kórházba,ami van.



    előzmény:
    nocsaknocsak (296)
    2014-07-25  22:18
  2. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. július 25. 22:34300.
    Figyelj, ez nagyon átlátszó..... képes voltál MOST egy új nicknévvel beregisztrálni, hogy mocskolódhass......tedd, de piszkosul nincs igazad!!!!!
    előzmény:
    nocsaknocsak (296)
    2014-07-25  22:18
  3. 2014. július 25. 22:27299.
    Lassan ez sem lesz..és ez a hozzáállás nem vonzó nem akar senki gyerekorvos lenni. Ahelyett hogy örülnél egyáltalán van orvos a falutokban, még most is elégedetlenkedsz. Majd ha ezért utazhatsz 50-100 km-t akkor mit mondasz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (280)
    2014-07-25  18:57
  4. 2014. július 25. 22:22298.
    Ha 24 órán belül legalább egy orvos lát az a minden jár kategória ,sokkal gazdagabb országokban szerencsés vagy ha 168 órán belül láthatsz egy orvost.
    előzmény:
    Anda39 (284)
    2014-07-25  19:29
  5. 2014. július 25. 22:20297.
    Bizots elégedett remélem miliárdos a férje /szeretője (kitartója)mert 10 év múlva csak azonak lesz ellátása.
    előzmény:
    LINA (288)
    2014-07-25  20:33
  6. 2014. július 25. 22:18296.

    Igen hangulat keltés. Az
    eü. drága. Ha nem lesz elég orvos akkor még több kórház bezár, még több
    ágyszámot lehet csökkenteni..és akkor kevesebbet kell költeni a köznép hull
    majd mint a légy  irtás után. Aztán a politikusok csak széttárják a
    karjukat, elmentek ezek a hálapénzimádó’ ilyen olyan dokik nincs mit tenni...és
    majd csak a full gazdagokat látja el orvos,mert addigra nagyon kevés lesz.

    előzmény:
    kella (294)
    2014-07-25  22:14
  7. 2014. július 25. 22:14295.
    Nem működik flottul csak nem a megfelelő személyekt támadjátok. Sebaj nektek nem lesz orvosotok. 
    előzmény:
    Anda39 (292)
    2014-07-25  21:43
  8. 2014. július 25. 22:14294.
    Még egy gondolat konkrétan a cikkíróval kapcsolatban.

    Milyen akut eset az,ami este 23-kor indul,de beteg türelmesen kivárja a napkeltét és csak fél 5-kor(!) indul útnak?

    Bocs de ez kissé komolytalannak tűnik...Ha valaki megijed és pánikba esik,akkor az teljesen érthető módon kapja a táskáját és megy.
    De aki a napfelkeltéhez köti az indulást,az nehezen hihetően van pánikban....Nem túl életszerű.Végtag remegéssel,induló gégeoedema érzéssel ül,és nem indul azonnal,csak órák múlva. Másnap este ugyancsak gége oedemaval,amikről mindenki tudja,hogy életveszélyes állapot,hivja a mentőket,visszautasitja a felkinált esetkocsit,majd gyalog elindul az István kórházba.Mondom...gégeoedemaval!!!!!


    Minnél többet gondolkodom ezen a cikken,annál inkább az az érzésem,hogy vagy kitalált fiktiv történet,hangulatkeltésre való(bejött...nagy-nagy gratula)
    ,mert ennyire hülye felnött ember nem lehet.


    előzmény:
    LINA (288)
    2014-07-25  20:33
  9. 2014. július 25. 22:13293.

    Szelektíven olvasol.


    Legalább 200 hsz. mocskolódás volt.


    Azután kivi 39 hozzászólása a a nyuszifül gyerekire is
    gerinctelen és aljas volt. Tisztességes ember a vitapartnert és nem a családját
    gyermekeit minősíti, sőt egyáltalán nem személyeskedik de kedvenc barátnőd ebben sem tisztességes. És az ilyenek taníthatnak. Borzalom. Kivi az még  nyuszifül anyukáját és családját is szidalmazta. Szerintem enyhe volt mit írt
    ,arra a gerinctelen véglényre.

    előzmény:
    Anda39 (290)
    2014-07-25  21:30
  10. 2014. július 25. 21:43292.
    Én azt hiszem, hiába a szájtépés, aki nem akarja, nem érti a lényeget. Akinek van egészségügyben dolgozó rokona, netán ő is ott gürizik, személyes támadásnak veszi az "élménybeszámolót" és minden szavát eltúlzottnak, hamisnak érzi. Hiába a sok negatív tapasztalat, azok is féligazságok, meg felfújt történetek. 
    Még a végén kiderül, hogy minden flottul működik, és aki az ellenkezőjét állítja, az a hülye...
    előzmény:
    kivi39 (291)
    2014-07-25  21:37
  11. 2014. július 25. 21:37291.
    Olvasd el még egyszer a cikket, elment oda, ahová tartozott. A Szent István kórházba, ahol a tök sötét parkban kóválygott, mert a portás nem tudta megmondani, hol van az ügyelet, ő meg nem találta.

    Ha a hétvége folyamán újra rosszul leszek, menjek a Szent István
    Kórházba, ne ide, elvégre oda tartozom területileg – mondja a nővér
    elköszönés előtt.

    Zavarba jövök, automatikusan elindulok az „első éjszakás” ügyeletre,
    de eszembe jut, hogy azt mondták, a következő ilyen alkalommal a Szent
    István Kórház felé vegyem az irányt. Dühös vagyok magamra, amiért
    szokatlanul tétovává válok, de nem vágyom újabb megaláztatásra, így
    aztán a hosszabb utat választom, taxit hívok, elhajtunk a kórházhoz.

    A kórház bejáratánál tévét néz egy bódéban az éjjeliőr. Azt mondja,
    fogalma sincs, melyik épületbe menjek, esetleg talán próbáljam meg balra
    a belgyógyászatot, ott majd csak lesz valaki. Bolyongok a kihalt és
    sötét parkban, mire elérek az épületig. Bent ég a lámpa, csöngetek, nem
    nyit ajtót senki. Tovább megyek egy következő épületig (szintén
    belgyógyászat). Ajtók zárva, csengőt nem találok. Míg a töksötét parkon
    át visszatapogatózom a kapuig, arra gondolok különösebb melodráma nélkül, hogy simán összeeshetnék itt, a
    fák között, a kutya nem venné észre reggelig. Aztán arra gondolok, hogy
    tulajdonképpen egészen közel állok hozzá. Az éjjeliőrt megkérem,
    telefonáljon a portára, mert komolyan rosszul vagyok és nem tudok
    bejutni az épületbe. Azt mondja, nála nincsen telefon, menjek ki a
    sarokra, ott van a kerületi háziorvosi ügyelet, majd ott ellátnak. Nézi
    tovább a tévét.

    előzmény:
    LINA (288)
    2014-07-25  20:33
  12. 2014. július 25. 21:30290.
    Nem emlékszem mocskolódásra, bár tényleg, volt ilyen: egyik fórumozó olyan hangnemet ütött meg a másikkal szemben, ami nekem már durva és nem fér bele a két ember közötti normális kommunikációba. Konkrétan almasnyusziful személyeskedésére gondolok kivi39-cel szemben.
    előzmény:
    LINA (288)
    2014-07-25  20:33
  13. 2014. július 25. 21:28289.
    A cikkben szereplő eset szerintem simán tartozhat a sürgősségi esetek közé. Hogy valóban oda tartozik-e vagy sem, azt viszont tuti nem a betegnek kell eldöntenie. Aki esetleg kiváló szakács vagy könyvelő, de pocsék orvos.
    előzmény:
    asztanaviszta (282)
    2014-07-25  19:16
  14. 2014. július 25. 20:33288.
    Nem,nem kell " megdöglenie" senkinek,mint ahogy a minimálisan sem tájékozott,a legalapvetőbb egészségkultúrával sem rendelkező,de annál impertínensebb cikkírónak sem kellett megdöglenie. Ezt pedig kizárólag a hétvégi éjszakai ügyeleteken és kórházaknban őt  nonstop(!) és profi módon ellátó(!) orvosoknak köszönheti. De tőle ( is) köszönet helyett csak hangulatkeltő,lejárató cikkre telt.


    A kérdésedre válaszolva: hirtelen =( akut ) fellépő rosszullét, baleset esetén az országban bárhol ellátnak ELSŐSEGÉLYBEN.


    Ha  nem a bejelentett lakcímed szerinti helyen leszel hírtelen ( akut) rosszul,akkor a tartózkodási helyed szerinti ügyeletre lehet menni,ahol szintén elsősegélyben látnak el,és EL FOGJÁK MODANI,hogy mielőbb menj el a lakhelyed szerint iletékes eü. Intézménybe,háziorvosodhoz stb.
    Ez az,amit a betegek nehezen  fogadnak el,ill  emiatt van mindig a legnagyobb cirkusz.


    Elsősegély= akut életveszély elhárítását jelenti, amibe pl.nem tartozik bele pl.kivizsgálás,időpontkérés v. beutalás szakorvoshoz,rendszeresen szedett gyógyszerek újbóli felírása,krónikus betegségek kezelése.


    Ügyeletben többnyire "feltételezett" diagnózist tud csak az ellátó orvos adni,ami miatt szintén előszeretettel lehülyézik az elsősegélyben ellátó orvost a betegek.


    Ha pl. budapesti vagy,lakhelyed  a 20. Ker.és te átmenetileg de bejelentés nélkül ,vagy csak néhány napig pl. Ismerősőknél pl. az 5. Ker. tartózkodsz,akkor ügyeleti időben is elküldenek a 20. Ker. Ügyeletbe,ha az orvos állapotodat úgy ítéli meg! Elsősegélyben ellát,de megmondja,hogy további ellátás,céljából és ha további panaszod van,menj a 20. Kerületbe. Ill. Legközelebb eleve oda menj,mert Bp-- n belül ez bármikor megoldható.
    Ha vidéki van Bp.- en vagy más településen vagy Bp- i vidéken akkor is ez a helyzet.


    A CIKKÍRÓ EZT NEM vOLT HAJLANDÓ sem elfogadni,sem eszerint  cselekedni!!!!  Pedig jobban járt volna.


     Ő úgy gondolta,hogy őt ott kell(!) ellátni sorozatban egy hétvége alatt(!)  és mindig az éjszakai ügyeletben,ahol ő akarja és minden más kórházba,klinikára,ügyeletbe bement éjszakánként többször is,csinálta a cirkuszt,pánikolt a saját hülyesége miatt,csak oda nem ment egyszer sem,ahova tartozott! Emiatt volt az eü. részéről a morci,ami meg nem tetszett fafejű cikkírónak és megszületett ez a hatásvadász,gumicsont topik.


    Remélem cikkíró elégedett a sok egészségügyet mocskoló komment miatt.





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (279)
    2014-07-25  18:45
  15. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 25. 19:46287.
    életmentő természetesen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (286)
    2014-07-25  19:45
  16. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 25. 19:45286.
    Szerintem úgy értette, hogy ma Mo-on elvileg minden kezelést megkaphatsz, ha van érvényes tajkártyád, nem nézik, hogy a TE általad eddig befizetett összeg fedezi-e a TE kezelésed.

    Sok országban sávos ellátás van, azaz: amennyit befizetsz, arra vagy jogosult. Volt egy film, az pont erről szólt. A kiskerestű fickónak a legolcsóbb biztosítása volt, hiszen csak arra tellett neki, ezért nem végezték el a gyerekén az élettmentő szívműtét. Ő pont ezt kérdezte: hagyják meghalni? A válasz: nagyon sajnálom, de nem fedezi a biztosítása.

    Ez nálun még nincs. MÉG nincs. De eljöhet ez az idő.
    előzmény:
    Anda39 (284)
    2014-07-25  19:29
  17. 2014. július 25. 19:44285.
    Most fogod megkapni, hogy az nem baj, csak akkor menjél magánba, ott fogadnak rögtön, ez is egy örökzöld szlogen.

    Különben tényleg felháborító, hogy van, aki már a megadott időpontot se éri meg :S Azért azt milyen lehet már feldolgozni a családnak, barátoknak, hogy valaki ezért hal meg. :(
    előzmény:
    Anda39 (284)
    2014-07-25  19:29
  18. 2014. július 25. 19:29284.
    Mi az, hogy "mindenkinek minden azonnal jár"? Már bocsi, de nem is értem. Ki az, aki ezt tapasztalja? Mert én még "azonnal" nem kaptam időpontot sehol, ahova mennem kellett.  Éppen  pár centivel lejjebb írta trivial a szomorú és megdöbbentő esetet a fiatal kollégájáról, aki nem érte meg a vizsgálat időpontját. Akkor mi? Ja, hogy az is baj, ha az ember rögtön szeretne megoldást a problémájára, fájdalmára? 
    előzmény:
    asztanaviszta (281)
    2014-07-25  19:10
  19. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 25. 19:26283.
    "Küllföldön először ellenőrzik a biztosításod, hogy mire vag jogosult.
    Annak alapján látnak el."


    Fene tudja, a mi esetünkben  először ellátták a gyereket. A kutya nem kérdezett semmit.

    Tényleg úgy gondolod, hogy az a normális, hogy először megnézik a biztosításod, aztán annak függvényében döntik el, hogy megmentik-e a gyereked életét, vagy hagyják elvérezni? Vagy megfulladni?
    előzmény:
    asztanaviszta (281)
    2014-07-25  19:10
  20. 2014. július 25. 19:16282.
    Ha sürgősségi ellátsra szorulsz, azt bárhol igénybe veheted.

    De ez nem az a kategória, hogy felment a lázam, megcsípett egy bogár vagy elfogyott a gyógyszerem.

    Be kellene vezetni nálunk is a normális egészségbiztosítást.
    Ennek alapján egyértelmű lenne, hogy ki, mikor, hol és mire jogosult.

    előzmény:
    kivi39 (274)
    2014-07-25  18:08
  21. 2014. július 25. 19:10281.
    Amikor külföldön nyaralsz, a biztosításod alapján látnak el.

    Küllföldön először ellenőrzik a biztosításod, hogy mire vag jogosult.
    Annak alapján látnak el.

    A mindenkinek minden azonnal jár, csak Mao-n dívik.
    Még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (279)
    2014-07-25  18:45
  22. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 25. 18:57280.
    Nem is tudom, hogy nem érted...nyilván a beteg van az orvosokért.

    Pest megyei, közeli,  településen élünk. Néhány hónapja azzal kellett szembesülnünk, hogy az egyik gyerekdoki elment szülni, a másik meg elköltözött. Azóta kedden és csütörtökön van gyerekrendelés napi két órában. Gyerek pénteken belázasodik, felhívom a dokit, nem veszi fel. Szombat délben valahogy elkapom, elmondom a bajom, aszongya, ez egy vírus, nyugi, adjunk sok folyadékot. Meg nurofent. Távdiagnosztizál telefonon!!!
    előzmény:
    Lillaréka (269)
    2014-07-25  17:09
  23. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 25. 18:45279.
    Nem is kell varázslónak vagy látnoknak lenniük. Csak orvosnak.

    Mi az, hogy nem oda tartozik? Akkor dögöljön meg, ha véletlenül az illető ügyelet hatáskörén kívül tartozkodik, és ott lesz rosszul?

    Érdekes, amikor én külföldön nyaraltam, és beteg lett a gyerekem, valahogy mégis ellátták, pedig tutti nem oda tartoztunk.
    Nem is értem....
    előzmény:
    mikro (273)
    2014-07-25  17:50
  24. 2014. július 25. 18:18278.
    Igazad van!..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (275)
    2014-07-25  18:08
  25. 2014. július 25. 18:16277.
    Egyébként én is ezen agyaltam..
    hogy miért csak a  bejelentett lakcimemen lehetek rosszul??
    most komolyan.. elmegyek nyaralni, és eltörik  valami alkatrészem.. akkor autózzak többszáz km, és itt menjek be a balesetire..??
    Vagy mi van??
    előzmény:
    kivi39 (274)
    2014-07-25  18:08

Címlap

top