Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Már lehet ittasan biciklizni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 20. 11:21
Mostantól már az sem baj, ha pár pohár ital után pattanunk biciklire. A KRESZ-t módosító rendelet alapján legalábbis nem számítunk közveszélyesnek részegen sem.

Nők Lapja Café: Már lehet ittasan biciklizni
  1. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. július 20. 20:1626.
    Igen, csak míg a biciklivel repesztők, ha elütnek a járdán 30-cal, legrosszabb esetben is csontod töröd, de pl egy fejsérülésre gyakorlatilag 0 az esélyed, ha autó üt el, akkor elég nagy a halál kockézata is.
    idézet:
    lilla123 (10)
    2014-07-20 14:25:22
    Ha a betonba vered a fejed mar nem olyan biztos hogy nem lesz sulyos fejserulesed...
    előzmény:
    lilla123 (10)
    2014-07-20  14:25
  2. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. július 20. 20:1225.

    Ezek a törvénymódosítások csak egy nagyon magas színten lévő kulturált országban lehetnének eredményesek. Ott tudnák a polgárok hogyan viselkedjenek, miként tartsák be a szabályokat.


    Svájc, Németország...


    De nem Mo-n.


    Ahogy írtam a korábbi hozzászólásomban, Budapest belvárosában turisták által hemzsegőn ponton is a biciklisták villámgyorsan tekernek, és senki nem ellenőriz vagy tesz bármit mindez ellen.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (24)
    2014-07-20  20:05
  3. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. július 20. 20:0524.
    Nem sokara lehet autot vezetni is ittasan. Tegnap mutattak be az autot, ami sajat magat iranyitja vezetes kozben. Ez meg nem megy magatol, kezdetleges, elinditani meg savvaltot meg az embernek kell, csak gombot benyomni. Hogy ez mennyib kerul? Majd csak tomeggyartaskor veszek. Aztan ihaj, irany a kocsma.
    idézet:
    Sissi52 (6)
    2014-07-20 12:37:29

    Knight rider  felfrissitett változata lesz??


    Ott is a főszereplö D. Hasselhof olvasott könyvet miközben az autó maga vezette sajatmagát.


    visszatérve.. a probléma elég komoly a biciklistákkal. Mivel azt gondolják hogy rájuk nem vonatkoznak a Kresz szabályai, sőt nem is fogják ellenörizni és megbüntetni őket a rendőrök. Mintha a Kresz csak a benzin és dízel motorú jármüvekre vonatkozna. Ez a törvényhatározat nem egyértelmű. Milyen határozat alapján fogják eldönteni a rend őrei hogy a biciklista alkoholfogyasztása még a megengedett hátértékben van. Vagyis alkalmas a járművezetésre. Mivel nincsen egyértelmű szabályozás. "Ha a rendőr beszámíthatónak találja", elég tágértelmű kifejezés. Egy sör után is lehet büntetni, de több feles után is lehet büntetlenül kerekezni.  Megint csak egy újabb alkalom a korrupcióra. Nem beszélve arrol hogy a gépjárművezetőket is veszélyezteti ez a törvénymódosítás. Sok baleset kivilágítatlan, kacsázó, szabályokat nem betartó biciklista miatt történik meg.


    Irtam már arrol hogy a budapesti Szabadság hídon főleg a félutáni órákban nem lehet közlekedni gyalogosan mert a rengeteg biciklista a járdát használja. Szélsebesen suhanak el a járokelők, turisták, babakocsik között. Jó esetben is ha csengetnek hogy legyen ideje a gyalogosnak elugrani. Nem szeretném firtatni de ha valakit ott eltalál egy ilyen száguldozó biciklis akár a Dunába is repülhet a gyalogos. Nem olyan széles a járda hogy megálljon a korlátok előtt.


    Megértem hogy nem lehet egyszerü az adott hídon az autós sávot használni biciklisként hissz az autósforgalom is 2 szűk sávra korlátozodik és köztesen futnak a villamosok.


     


     

    előzmény:
    Sissi52 (6)
    2014-07-20  12:37
  4. 2014. július 20. 19:5923.
    Hát persze. A bringások lazán értelmezik a szabályokat. 
    A fővárosban vannak kijelölt kerékpárutak,de valamilyen oknál fogva NEM OTT tekernek,hanem a gyalogosoknak fenntartott helyen,gyakran frászt hozva a gyalogosokra. A hatsávos autóút mellett is pl. csak a járdán szlalomoznak a gyalogosok között. Ott az úttest pedig  alkalmas a KRESZ szerint is a brigás közlekedésre,sőt szabály szerint ott kellene tekerniük és nem a járdán! 
    Ők gondolom félnek az úttes szélén menni az autók mellett,ezért inkább a gyalogos járdát választják és beszólnak az őket akadályozó,amúgy szabályosan közlekedő gyalogosoknak. Pofátlanok! Az autósokkal ugye ezt nem tudják megtenni,mert az autósok az "erősebbek". EZ a probléma. 
    előzmény:
    tamtamtam (22)
    2014-07-20  19:17
  5. 2014. július 20. 19:1722.
    De igen, kerekezhet a járdán, ugyanis ezt nem holmi klubocska szabályozza, hanem törvény:


    "54. § (2)344 Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni."
    http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?do cid=97500001.KPM


    Tehát az viszont igaz, hogy nem a gyalogosnak dolga lehúzódni, hanem a kerékpárosnak dolga úgy megoldani a járdán való kerekezést, hogy a gyalogosok lehetőleg észre se vegyék őt.
    előzmény:
    veresildi (16)
    2014-07-20  16:09
  6. 2014. július 20. 19:0921.
    Két mekkora adag sör nyolc ezrelék egy hány kilós embernél mennyi időn keresztül?
    előzmény:
    antironia (3)
    2014-07-20  11:40
  7. 2014. július 20. 19:0220.
    Csengetni. Kac-kac... Tudod nem ajánlanám neked, hogy nálunk haladj a járdán a motorozó kisfiaddal..((( Nem is értem, hogy miért nem kötelező ma a bicikliken a csengő, mint tartozék? Autóút és autóút között egyébként van különbség. Én egy lakótelepről beszélek, ahol még egy azt átszelő bicikliút is van, de az út másik oldalán a járdán is látsz bicikliseket..((( Szerintem a rossz és a helyes viselkedés "fertőző", talán azért nem tudod miről beszélek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (14)
    2014-07-20  15:52
  8. 2014. július 20. 18:5419.
    "Nem láttam még olyat, hogy egy biciklistát megbüntetett volna a rendőr, mert a járdán repesztett,"
    Én meg egyáltalán nem láttam még olyat, hogy bármiért megbüntettek volna biciklist. Még csak nem is ellenőrzik őket. Akkor sem, ha olyan kirivíó eset áll fenn, hogy mondjuk sötétben nincs kivilágítva... És, ha elütöd, majd Te leszel a hibás, mert miért nem láttad. Miért nem mentél 20-szal és akkor meg tudtál volna állni, nehogy elüsd szegény fröccshuszárokat. A hab a tortán, mikor nincs kivilágítva, nem ad elsőbbséget, és még a kisgyerek is ott ül fenn. Kiskorú veszélyeztetése.....
    Amiket napi szinten látni lehet tőlük... Néha elgondolkodom, hogy ha én ilyen szabálykövetéssel vezetném az autómat, akkor már több százezres bírságot kifizettem volna, de már jogsim sem lenne. A biciklisták ott tévednek nagyot, hogy azt hiszik, hogy nekik nem kell betartani a KRESZT. Pedig be kell, csak jogsi nem kell a kerékpár vezetéséhez. De attól a szabályt még be kéne tartaniuk.
    Én nem üdvözlöm egyáltalán ezt a döntést.
    előzmény:
    veresildi (13)
    2014-07-20  15:25
  9. 2014. július 20. 18:4918.
    Igen, ezen már én is sokat gondolkodtam. Hogy ahol ott van az a nyavalyás, szép pirosra festett bicikliút, miért a járdán megy ott is? Néha az az érzésem, be vannak oltva a kerékpárosok a kerékpárút ellen. Ahogy a zebrán átmennek, az meg egy külön kabaré. Némelyik azt hiszi, hogy a zebrán elsőbbsége van. Pedig nincs, mert az a gyalogosoké, ahogy a nevében is van.
    előzmény:
    Lillaréka (15)
    2014-07-20  15:59
  10. 2014. július 20. 16:4117.
    Ez a módosítás csak a közigazgatási bírságot törölte el a kerékpárosok tekintetében, ami fix 30.000 Ft volt nem főútvonalon, főútvonalon pedig 60.000 Ft, 0.25 mg/l véralkohol szint felett.
    A kresz 4§ (1) bekezdés c, pont nem változott. Tehát nem főútvonalon és főútvonalon 0,25 mg/l véralkohol alatt nyugodtan lehet kerékpározni, de ezen érték fölött szabálysértést követnek el a kerékpárosok. Így pedig velük szemben a helyszínen 5.000 -50.000-ig terjedő bírság szabható ki, feljelentésnél 150.000 Ft.
  11. 2014. július 20. 16:0916.
    "Amennyiben egyéb tábla ezt nem engedélyezi, akkor gyalogúton tilos kerékpározni."
    Idézet az alábbi oldalról, hogy hol TILOS kerékpározni
    http://kerekparosklub.hu/kisokos/hol-tilos-ke rekparozni

    Magyarul, NEM KEREKEZHET A JÁRDÁN!!!

    Ha minden szabályt és törvény ilyen lazán kezelünk akkot tuképp minek törvények? Mindenki nézze el a másiknak, ha esetleg szabálytalankodik, és ugorjon félre ha nem akar egy-két kék foltot, valamint nem akarja hogy elküldjék az anyjába, mondjuk pl kissé ittasan egy-két sör hatása alatt amitől ugye már miért ne lenne józan?!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (14)
    2014-07-20  15:52
  12. 2014. július 20. 15:5915.
    Hát.. itt nálunk van mindkét oldalon bicikliút. Szép zöld sávval elválasztva a járdától és az úttestől is...

    És a bringások többsége  valami miatt a járdán teker végig. 
    Kiváncsi lennék miért teszik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (14)
    2014-07-20  15:52
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. július 20. 15:5214.
    Ugyanmár, Emberek!! Ne túlozzatok!! 


    Először is, ha már az ittasan bicajozásról van szó: az általban este 9-12 között történik vagy hajnalban, így nem sok járókelő (főleg nem babakocsi megy a járdákon). De az autóúton biciklizni még akkor is életvezsély.


    Másdszor nem állatok a biciklisek, csak haladni szernének. Csengetnek és lehúzódunk, mi járókelők. Ennyire könnyű.
    előzmény:
    eda-1952 (12)
    2014-07-20  15:11
  14. 2014. július 20. 15:2513.
    Nem láttam még olyat, hogy egy biciklistát megbüntetett volna a rendőr, mert a járdán repesztett, mondjuk nem nagyon látok rendőrt sem az utcán, de ez egy másik történet. És ugyan még nem tört el semmim, de beszereztem már szép nagy, fél felkaromat beterítő kékes-lilás foltot, mert egy tök szűk járdán nekem jött és még azt sem mondta fapapucs, amikor megkérdeztem hogy gondolja ezt, majdnem nekem jött, hogy mi közöm ahhoz, hogy ő hol teker és különben sem vette észre, szóval annyira nem fájhat. Már lassan sehol sem lehet nyugodtan közlekedni gyalog, ehhez ez az ittasan is lehet tekerni csak egy adalék.

    Mindegy milyen jogszabályt hoznak, ha nincs rendőr az utcán aki betartatja, számon kéri! Már pedig a fővárosban sincs rendőr az utcán, legfeljebb néha az aluljárókban.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-20  11:21
  15. 2014. július 20. 15:1112.
    Ne hidd: egy 30 km-es sebességnél telibetalált babakocsiból is származhat tragédia..((( És ha pl én nem jövök többet, annak lehet oka egy combnyaktörés (kívülről nem látszik, hogy kinek milyen csontritkulása van..), amibe akárhányévesen is bele lehet halni..((( És fogadni mernék, ha elsodorják (Isten ments!) mellőled a gyereked, akkor nem mondod, hogy "csak törés"..(((
    előzmény:
    lilla123 (10)
    2014-07-20  14:25
  16. 2014. július 20. 14:5411.
    Nono! Halt már meg ember azért,mert bringás ütötte el,lökte fel pl. a járdán. Lehet,hogy "csak" 30-cal ment a bringás,a gyalogos meg " rosszul esett" és úgy beverte a koponyáját,hogy végül belehalt. Ok,ez nem olyan gyakori,mint egy autóbaleset,de ettől még a bringásoknak csak a számukra kijelölt helyeken és szabályosan(!) kell/ene közlekedniük. A járdán szabályosan közlekedő gyalogosokat nem kellene súrolniuk,félre ugrásra kényszeríteniük és durván beszólniuk már csak azért sem,mert járda NEM a bringásoké!
    előzmény:
    lilla123 (10)
    2014-07-20  14:25
  17. 2014. július 20. 14:2510.
    Igen, csak míg a biciklivel repesztők, ha elütnek a járdán 30-cal, legrosszabb esetben is csontod töröd, de pl egy fejsérülésre gyakorlatilag 0 az esélyed, ha autó üt el, akkor elég nagy a halál kockézata is.
    előzmény:
    eda-1952 (5)
    2014-07-20  11:54
  18. 2014. július 20. 14:229.
    Az tény, és való, hogy leginkább a meglévő helyzet törvényesítése, és az a része még üdvözlendő is, hogy a rendőröknek az a kis százaléka, aki eddig bringásokat szondáztatott, az innentől hátha komolyabb problémákkal fog foglalkozni, mert hát így is marad elég dolga.
    Avval viszont nem értek egyet, hogy a németországi helyzettel hasonlítod az ittenit, mert a lépés hiába üdvözlendő, a magyarok egyszerűen nincsenek erre felkészülve, ránevelve.
    És hiába nem lesz valaki részeg egy-két sörtől, a reakciói akkor is lassulnak valamit, ami épp elég lehet egy balesethez. Mondjuk biciklivel nehezen, mert egyrészt olyan sebességgel, aminél számít, leginkább csak hosszú lejtőn lefelé lehet menni, az meg ugye általában városon kívül szokott lenni leginkább, ahol pedig ritkán megy az ember kocsmából hazafelé. Autóval viszont már a reakciók kis mértékű lassulása is éppen elég lehet akár egy amúgy elkerülhető halálos balesethez is.
    előzmény:
    antironia (3)
    2014-07-20  11:40
  19. 2014. július 20. 14:158.
    Ami azt illeti, vélhetően sokkal biztonságosabbak lesznek ezek az autók, mert nem csúszhatnak be olyan hibák, hogy valaki nem figyel, rosszul lesz, elalszik, ittas, és még gyorshajtani se lehet, a legtöbb tökéletesen érzékeli, ha van előtte valami. Egyetlen probléma van vele, hogy a hülye jogászok miatt nem lehet bevezetni, mert nem eldöntött kérdés, hogy ha mégis baleset történik, kit büntessenek meg, a gyártót, a "vezetőt" vagy valaki mást.
    előzmény:
    Sissi52 (6)
    2014-07-20  12:37
  20. 2014. július 20. 13:037.
    ...... És még pofátlanul be is szólnak,ha nem ugrasz el előlük gyorsan. Természetesen mindezt a gyalogos forgalomnak kijelölt járdán! 
    Mert a bringások a városban újabban a járdán(!) a gyalogosok között repesztenek és káromkodva szlalomoznak tök szabálytalanul a gyalogosok között ott,ahol nincs felfestve a bringásoknak kijelölt út. Mert ezeken a helyeken sem mennek le az autók mellé tekerni,inkább káromkodva súrolják a járdán szabályosan és jogosan ott közlekedő gyalogosokat.


    Vidéken meg max. az útmenti árokba a susnyásban köt ki Józsi bácsi a drótszamarával,ha nagyon felöntött a garatra a kocsmában.
    előzmény:
    eda-1952 (5)
    2014-07-20  11:54
  21. 2014. július 20. 12:376.
    Nem sokara lehet autot vezetni is ittasan. Tegnap mutattak be az autot, ami sajat magat iranyitja vezetes kozben. Ez meg nem megy magatol, kezdetleges, elinditani meg savvaltot meg az embernek kell, csak gombot benyomni. Hogy ez mennyib kerul? Majd csak tomeggyartaskor veszek. Aztan ihaj, irany a kocsma.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-20  11:21
  22. 2014. július 20. 11:545.
    ""a biciklisták esetében az önveszélyességen túl nem áll fenn a közveszélyesség lehetősége"

    Nem áll fenn????? Talán nézzenek körül ebben a városban, ahol a járdán repesztenek söröcskével a hasukban, vagy anélkül.
    Jelzés nélkül, némán előznek, súrolva az embert vagy babakocsit, ha szembe jönnek, még ők várják el, hogy a hülye gyalogos kitérjen.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-20  11:21
  23. 2014. július 20. 11:414.
    A cikk címe is sunyiság: szó nincs róla, hogy ittasan lehetne bicajozni.

    Egy sör után még nem ittas (=részeg) senki. Több stampedli+ liter borok után pedig most sem lehet bicajra ülni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-20  11:21
  24. 2014. július 20. 11:403.
    Szerintem csak a meglévő helyzetet törvényesítik.

    Akik sportolási/fitness/stb. célból bicajoznak, azok eddig se ittak - ezután sem fognak.

    A falusi Józsibácsik pedig eddig is kótyagosan tekertek haza a kocsmából esténként - nem figyelték, hogy most épp főútvonalon mennek-e, vagy pedig mellékutcákban. Mert ugye főútvonal kivételével eddig is szabad volt vmennyit inni.

    Ellenőrizni, betartatni úgyse tudta a rendőrség.... Nem lehetett minden kocsmaajtó mellé rendőrt állítani. (Fülig Jimmy némileg módosítva :-D)

    Viszont így megszűnik a rendőrség részéről az a kényelmes, ám rendkívül sunyi módszer, hogy a Balatonnál, árnyékos fa alól figyelték, hogy strandról hazamenet valaki bedob egy sört a büfében, majd felül a bicajára. És jól megbüntették. Holott semmiben nem befolyásolja egy fröccs, vagy egy pofa sör a bringázási képességet.

    Lsd. Németország, ahol egy-két sör után még autót is lehet vezetni (8 ezrelék)
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-20  11:21
  25. 2014. július 20. 11:212.
    Minden részeg úgy gondolja, hogy biztonságos vezetésre alkalmas állapotban van. Sőt, tök egyenesen megy, csak a bicikli húz mindig középre.

Címlap

top