Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így égette magát a Soundon Mága Zoltán

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 20. 08:48
Láttatok már magyar sztárt testőrrel mászkálni egy hazai fesztiválon? Idén láthattatok!

Nők Lapja Café: Így égette magát a Soundon Mága Zoltán
  1. 2014. július 22. 09:0576.
    hogy jossz te ahhoz, hogy a zeneszek neveben kijelenteseket tegyel???
    előzmény:
    gazpacho (74)
    2014-07-22  00:11
  2. 2014. július 22. 06:4575.
    De a mai klasszikus zenészek tudnak olyat, mint akár Verdi, akár Mozart, akár bármelyik nagy? Nem, mert ma ma van és nem több száz évvel ezelőtt. Strauss és Mága nem rosszabb, mint a többi, hanem csak haladtak a korral. Miért kéne beragadni a régibe? Az arany budit meg átvitt értelemben értettem, de te ezt pontosan tudod, csak olyan jó belekötni mindenkibe. Tipikus Okoska. Szemüveged is van?
    előzmény:
    gazpacho (74)
    2014-07-22  00:11
  3. 2014. július 22. 00:1174.
    A Jóban-rosszban nézik napi 1,5 milliónyian, a Hamlet-et meg mondjuk megnézik egy évben 20.000-en.
    Vagyis a JR ennyivel értékesebb?
    Az  a baj,hogy ti úgy vagytok vele,amit sokan vesznek,az érték.


    Csipszet is többen vesznek,mint omárt,mégsem értékesebb élelmiszer.


    Majd ha a te budid is aranyból lesz, akkor írj




    Intelligens embernek nincs aranyvc-je.
    Voltam már egy-két menő házban


    És igazából nem fogok egyetlen MŰVÉSZT sem művészebbnek tekinteni csak azért, mert ő inkább éhen hal, mint, hogy eladja magát.


    Az igazi művész el tudja adni a magasabb művészetet is.
    A  klasszikus zenészelk nem tartják nagyra Strausst.
    előzmény:
    kivi39 (73)
    2014-07-21  23:30
  4. 2014. július 21. 23:3073.
    Majd ha a te budid is aranyból lesz, akkor írj. Addig (akár tetszik, akár nem) Mága valamit mégis csak sokkal jobban csinál, mint te. Sőt, sok nagy művésznél is jobban csinálja. Tudod, valahol megértem, ha nincs kedve a művészet oltárán éhen halni. És igazából nem fogok egyetlen MŰVÉSZT sem művészebbnek tekinteni csak azért, mert ő inkább éhen hal, mint, hogy eladja magát. Miért adná el magát? Mert vállalja, hogy már a 21. században élünk és nem a 17-ben? A fintorgásod olyan kb. mintha Picassot nem tekintenéd nagy művésznek, csak azért, mert mást csinál, mint Leonardo.
    előzmény:
    gazpacho (72)
    2014-07-21  22:22
  5. 2014. július 21. 22:2272.
    dod mi a baj a kommentjeiddel, mitol vagy hiteltelen? attol, hogy nem Maga muveszeterol, tudasarol szolnak,






    a cikkíró sem Mága úr művészetéről írt,nem azzal keltett feltűnést
    egyébként a hír bejárta az egész médiát,nemcsak az nlc-n keletkezett róla cikk


    De te csak ezen az egy eseten lovagolsz, ne is tagadd, te is pórnép vagy ( te írtad rólunk). 
    100%
    Valószínűleg ők intelligensebben és visszafogottabban csinálják.


    De hát kutyából nem lesz szalonna.

    előzmény:
    saschamora (70)
    2014-07-21  21:06
  6. 2014. július 21. 21:2071.
    De ezek, amiket leírtál, miért érdekesek??? Nem értem!

    Ha alkalmaz testőrt, hát alkalmaz!
    Te is alkalmazhatsz, más is, nem tiltott!

    Mi a csudá érdekes van ebben?
    Most akkor azt, aki testőrt alkalmaz, meg kellene szólni? MIÉRT IS?

    Erről cikket írni, meg vitázni??? Eszem megáll!

    Kiszállok a mókuskerékből, mert már szédülök.
    előzmény:
    gazpacho (67)
    2014-07-21  20:36
  7. 2014. július 21. 21:0670.
    tudod mi a baj a kommentjeiddel, mitol vagy hiteltelen? attol, hogy nem Maga muveszeterol, tudasarol szolnak, hanem csak a frinc-franc kulsosegekrol.
    ket labbal leptel a butaarcu cikkiro provokaciojaba, igy beteljesitetted a kuldeteset! :) felhergelni a nep lanyat, fiat, hadd kopkoGGYon egy kicsit, emeli a klikkek szamat! :-)))
    előzmény:
    gazpacho (66)
    2014-07-21  20:25
  8. 2014. július 21. 21:0669.
    Ember, te miről beszélsz? Én a henteshez is simán bemegyek kisestélyiben.
    Megadom a tiszteletet a pácolt marhanyelvnek.

    Félretéve a baromságot, sokkal több helyen megjelennek testőrök, semmint te azt álmaidban gondolnád. De te csak ezen az egy eseten lovagolsz, ne is tagadd, te is pórnép vagy ( te írtad rólunk). Volt testőröd? Ugye még soha. Nekem már igen.
    Erről ennyit.
    előzmény:
    gazpacho (66)
    2014-07-21  20:25
  9. 2014. július 21. 20:3868.
    jav: + egy "j" a megfelelo helyre.
    előzmény:
    saschamora (64)
    2014-07-21  19:51
  10. 2014. július 21. 20:3667.
    az a vicces,hogy ő azt mondta nem alkalmaz tersőtörket,de van ahova kötelező jelleggel elkísérik
    ki kötelezi rá őket?
    A Tek ?:)))

    Kötelező jelleggel vigyázzák őt. Nem tehet ellene semmit. Nem ő alkalmazza, magától szegődött mellé (kötelességtudatból) a testőr. Ezt igazán meg kell értenünk! :)

    VIP részlegben bohóckodott a testőrrel ahol csak hasonszőrű fazonok voltak, nem is túl sokan.
    Kitől félt?a hasonszőrűektől?


    Mága napozni is öltönyben szokott.:))

    előzmény:
    csutak51 (65)
    2014-07-21  20:24
  11. 2014. július 21. 20:2566.

    A Soundon nem öltönyben kellett vóóón flangálnia, -plánemegnem testőrökkel! Piha!- hanem mezitláb, szakadan, betépve/mólésan dagonyáznia.


    Az öltöny és a topi között van pár átmenet.
    De gondolom Mága egy nyáresti grillpartira is öltönyben megy:))
    Egyébként,ha ennyire lenézi a Sound közönségét,minek megy oda?
  12. 2014. július 21. 20:2465.
    Nade mi van akkor, ha valaki a farmeresek közé öltönyben akar menni???
    Szerintem SEMMI!Abban ment, hát abban ment. Az ő dolga.

    Túlöltözött, nem kellett volna, na és?
    A farmeresek NYITOTTAK, szerintem.
    Fordítva (öltönyösek közé farmerban), gondolom, nem menne.

    A testőrök meg? Lehet, hogy védték....a sártól. Vagy tartották az esernyőjét.
    Hát aztán?

    A "hová süllyed"-re rákeresve, tessék, az ezévi "süllyedés":
    http://www.magazoltan.com/hirek

    előzmény:
    gazpacho (59)
    2014-07-21  16:50
  13. 2014. július 21. 19:5164.
    na alljunk meg egy szora!
    ha en hegedumuvesz vagyok, akkor az en egyetlen dolgom a hegedules, muveszi szinten. nem az en dolgom az imidzs', a grafika, a latvany tervezese, annak az embernek, csapatnak a dolga, akinek/akiknek szakmaja, es kozos nevezore tudja/tudjak hozni en muveszetemmel.
    szoval hadd ne legyen mar Maga azert giccses, mert nem tud latvanyt tervezni. o tudjon hegedulni, es tud is. mondom ezt ugy, hogy en aztan nem vagyok a fanja, mint irtam, nem vagyok kepben a munkassagaval kapcsolatosan.

    es most meselek neked, hogyan all a "magaskultura".
    amikor itt megrendeztek a Csajkovszki fesztivalt, jottek az oroszok is, megmutatni a tudast, sajnos, nagyon keves embernek. belesajdult a szivem (ez marha patetikusan hangzott, pfujj) hogy milyen kevesen voltak kivancsiak rajuk, a "magaskultura" kepviseloire. tudod, akik komolyzenei koncertekre jarnak, azoktol nagyon all a teatralitas, feltuno gesztusok, de az a kozonseg, aki meghallgatta oket, ovacioval unnepelte oket, mert valoszinuleg minden jelenlevo kompenzalni akarta a tatongo lyukakat a nezoteren. felallva tapsoltuk oket.
    az orosz baratnom volt az itteni vezetojuk, segitseguk, tolmacsuk. tehat kertem, hogy hivja meg a zenekart hozzam egy sutogetos partyra, masnap. eloszor nem akartak elfogadni, szegenyek azt hittek, hogy a kajaert hatterzenet varok el. tisztazas utan szegyellosen elfogadtak a meghivast, es eljottek.
    elmeseltek, hogy a szallodabol, ami a varos egyik magas pontjan van, gyalog tettek meg az utat a szinhazba a hangszereikkel, mert aznap munkaszuneti nap volt, es nem jartak a buszok, a taxi pedig nem fert sehogyan sem budzsebe, max. ha sajat zsebbol fizetik, de az nekik problema lett volna, mert nagyon keves munkajuk van, es nagyon keveset keresnek. (a szervezok pedig tojtak rajuk) ez a lehetoseg, hogy itt zenelhettek, jo lehetoseg volt, kerestek egy kis penzt, noha nem sokat.
    szoval tessek elkepzelni, hogy a "magaskultura" kepviseloi a hatukon cipelik a hangszereiket, es a felleporuhat.
    hozzam is elhoztak a hangszereiket, mert nem mertek a szallodaban hagyni a vagyont ero munkaeszkozeiket. gondolhatod, nem 5 csillagos szalloda volt...

    na, igy elnek manapsag a "magaskultura" kepviseloi. persze van nehany kivetel... ismetlem, nehany...
    előzmény:
    gazpacho (61)
    2014-07-21  18:40
  14. 2014. július 21. 19:3063.
    "Ha Rómában élsz,élj úgy,mint a rómaiak,"

    Igaz! Jól megadtad neki!

    A Soundon nem öltönyben kellett vóóón flangálnia, -plánemegnem testőrökkel! Piha!- hanem mezitláb, szakadan, betépve/mólésan dagonyáznia.
    Nahát!

    A soundon nem élt úgy, mint a soundiak, le vele!
    előzmény:
    gazpacho (61)
    2014-07-21  18:40
  15. 2014. július 21. 19:1262.
    Ha valaki képes úgy hegedűlni mint Mága, az jogosan kritizálhatja a viselkedését, stílusát, öltözékét. Másnak viszont jogtalan, kivéve ha Mága is hasonló kritikával illet másokat.




    Mága szent és sérthetetlen?
    Semmi köze a hegedűtudásánának ahhoz,hogy tud e viselkedni vagy nem
    Vagyis azért ,mert tud hegedülni,már mindent megengedhet magának?
    Mellesleg sokan tudnak úgy vagy jobban hegedülni,mint Mága csak esetleg nem adják el úgy magukat a médiának,de a vájtfülűek szűk köre még sokkal tehetségesebbnek is tarja őket.De Te vsz nem is hallottál azokról,mert Te komolyzenét csak a bulvármédiából látsz,amikor Mágát,meg Szentpéteri Csillát mutogatják.
    Ettől a crossover stílustól egy igai komolyzenész a falra mászik.Úgy viszonyul hozzájuk,mint egy Hamlet-et  rendszeresen játszó színész a Barátok közt-ben játszóhoz.
    Látszik,hogy nem sok közöd van az igazi zenéhez,csak az ilyen médiafelfújtakhoz.
    idézet:
    gazpacho (24)
    2014-07-20 18:47:05
    Lelkileg rendben vagy? Valami nagyon bánt, igaz? Különben mit érdekelne, hogy XY mit művel.
    Hm, ahogyan engem próbálsz meg lehúzni, ugyanezt teszed Mágával. Nyertél. Van valami, amit te jobban tudsz nálunk. Másokat kritizálni.
    előzmény:
    gazpacho (24)
    2014-07-20  18:47
  16. 2014. július 21. 18:4061.
     Freddie Mercury egyik-masik szamanak a londoni szimfonikusok altali feldolgozasat,


    De azt nem is úgy adják el,mint komolyzene.




     es Maga ezt tudja hozni.


    Hozza,nézze,hallgassák.
    De akkor sem őt fogom magaskultúrának tartani
    Egyébként vannak kiváló "komolyzenészek",aki ktényleg nem adják el magukat,mégis sikerekesek.
    Még azsem baj,ha egy komoly komolyzenész néha kirándulgat máshova,de Mága a giccset emeli piedesztálra.
    Belenéztem az újévi koncenrtébe,hintó,fittyfene,csinnadratta
    Hát  nekem nem ez  a művészet


    És igen,égett.
    Ha Rómában élsz,élj úgy,mint a rómaiak,mondják,vagyis,ha belekerülsz egy szituációba,néz meg hogy viselkedik a többi és viselkedj úgy.
    Namost,Mágának ez nem sikerült
    előzmény:
    saschamora (60)
    2014-07-21  18:09
  17. 2014. július 21. 18:0960.
    nem? akkor vagy rosszul olvastam a hsz.-eid kozott, vagy ......! :)

    en neha meghallgatom Freddie Mercury egyik-masik szamanak a londoni szimfonikusok altali feldolgozasat, te pedig baratok kozt-ot nezel. nincs ezzel semmi gond!:-))

    es igen, amit Maga csinal, az muveszet. nem ismerem tulzottan a munkassagat, de az tagadhatatlan teny, hogy gyonyoruen tud hegedulni. az a tehetseg, a tudassal egyutt, aminek birtokosa, muvessze tette. Maga becsomagolta eladhato formaba tudasat, hogy ne legyen munkanelkuli tehetseges zenesz, aki ordibal a vilagba, hogy milyen tahoparaszt mar mindenki, hogy nem vevok a "magaskulturara". megoldotta a kulturaris hianyokbol eredo lyukat, es ehhez nagy tudas kell, szo szerint nagy muveszeti tudas (marketing is kell, de onmagaban nem eleg), mert akkora a valasztek, hogy mar az sem eleg, ha valaki elso osztalyu zenesz. osztalyon feluli kell. es Maga ezt tudja hozni.
    szoval nem artana gyakorlati szempontokat is merlegelni, es tudomasul venni, ha egy tehetseges zenesz ehenhal, azzal aztan nem szolgal a "magaskulturanak", max. azoknak a butaarcu sznoboknak szerez kielegulest azt hiszik, a muvesz felalodozza magat a "magaskultura" oltaran, bevallalja a keves, vagy semmi szereplest is, pedig a francokat, egyszeruen eladhatatlan a tudasuk, ritkan, de inkabb senki nem keri fel oket.
    csunya dolog vagy sem, a "magaskultura" is aru. es ha nincs ra kereslet....
    előzmény:
    gazpacho (56)
    2014-07-21  15:47
  18. 2014. július 21. 16:5059.
    Te, Gazpacho!

    Én úgy látom, a topik témája az, hogy valaki (nevezetesen Mága Zoltán) "égette"-e magát, mert öltönyben, testőrökkel mászkált a Soundon.






    Igen,égette
    Azt hittem,hogy Norbiné magassarkúzását nem lehet überelni a Szigeten.
    Lehet


    Ha nem akarod, hogy kinézzen "a" Sound úri közönsége, miben komilfó megjelenni, mi a dresskód ott?




    Nem a kinézésről van szó,de strandra sem öltönyben megy az ember,érdekes a többi celebnek sikerült ormálisan,bulisan,de mégsem topisan felöltöznie


    Hát, egyrészt kereslet-kínálat, 


    Egy művész akkor sem süllyed egy szint alá,ha kereslet lenne rá
    előzmény:
    csutak51 (58)
    2014-07-21  16:41
  19. 2014. július 21. 16:4158.
    Te, Gazpacho!

    Én úgy látom, a topik témája az, hogy valaki (nevezetesen Mága Zoltán) "égette"-e magát, mert öltönyben, testőrökkel mászkált a Soundon.

    Légyszi, arról írj, szerinted igen, vagy nem. S ha igen, mi "égő" van ebben?

    Ha nem akarod, hogy kinézzen "a" Sound úri közönsége, miben komilfó megjelenni, mi a dresskód ott?
    Érdekel, ha netán valaha is odatévednék, -az elképesztő, tv-ben látott dagonya ellenére is- tudjam!

    A zenei, -meg egyéb- ízlésfejlesztés a bónusz itt?
    előzmény:
    gazpacho (56)
    2014-07-21  15:47
  20. 2014. július 21. 16:2957.
    Őszintén, eddig szinte semmit se tudtam Mágáról. Egyszer-kétszer láttam a tv-ben. Hegedülni tud, azt láttam! (Alighanem sokkal jobb benne, mint itt mások, másban!)

    Hogy miket játszik? Hát, egyrészt kereslet-kínálat, mint mindenben, másrészt, aki tud hegedűlni, az MINDENT jobban játszik, mint aki meg nem!

    De most, ez után a topik után, utánaolvasok, és meghallgatom, amit találok tőle/róla, az biztos!

    Jó kis reklám lett neki az utálkozó-kilógalólábmertsavanyúaszőlő-cikk, nálam legalábbis bevált...... Mint Mága-reklám!

    Továbbra sem fog zavarni, ha bárki bármilyen hacukában, bármennyi testőrrel flangál a Soundon, vagy akárhol.

    S továbbra is ugyanennyire utálni fogom..... az ilyen rosszindulatú cikkeket!
    előzmény:
    Csendike (49)
    2014-07-21  12:46
  21. 2014. július 21. 15:4756.
    nem nézem a barátokköztet
    de nem baj,ha valaki azt nézi,hanem az a baj,hogy ha azt hiszi,az a magaskultúra
    az sem baj,ha valaki Mágát hallgat,hallgasson,az a baj,hogy ha azt hiszi,hogy az a művészet.
    előzmény:
    saschamora (54)
    2014-07-21  14:39
  22. 2014. július 21. 14:4355.
    kozt-tot  kozt-ot
    előzmény:
    saschamora (54)
    2014-07-21  14:39
  23. 2014. július 21. 14:3954.
    OFF

    hehe, barmiben fogadtam volna, hogy csak jatszod a fejed a "tiszta forras"-sal, de kozben Baratok kozt-tot nezel, es tenyleg!  ha letezik felhabositott cukrostakony, akkor az a sorozat minosegi szempontbol meg annak is legalja. na ennyit a te tiszta forrasodrol!

    ON
    előzmény:
    gazpacho (50)
    2014-07-21  13:43
  24. 2014. július 21. 14:3253.
    Szerintem összetévesztesz valakivel.
    Nem csípem a művész urat. Azonban, tényleg mindenki hallgasson azt amit akar.
    Nekem egészem más műfaj tetszik.
    Lajcsiról meg ne is beszéljünk.
    Belőlem egyik sem tud kihúzni egyetlen fillért sem.

    mágát korábban sem szerettem,  egyszer egy főzős műsorban undorító volt a hivalkodása........., miközben a szegénységről papolt.

    előzmény:
    gazpacho (51)
    2014-07-21  13:58
  25. 2014. július 21. 14:1252.
    hat' es? en is csak ritkan kerek a klasszikus-rock keverekbol, de attol meg igenis nagyszeru! en nem kategoriakban utazom, hanem minosegben.
    szerencsemre, vajtfulu csaladbol szarmazom, igy engem nem kellett ravezetni sem az instrumentalis zene, sem az opera gyonyoreire.
    de az a sok-sok millio ember, aki nem volt ilyen szerencses, kapott egy hidat az egyik legfinomabb elvezet megkozelitesehez. onnantol lehet tovabblepni...
    akarhogy is sznobizol, ez csodalatos dolog!
    előzmény:
    gazpacho (50)
    2014-07-21  13:43

Címlap

top