Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így égette magát a Soundon Mága Zoltán

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 20. 08:48
Láttatok már magyar sztárt testőrrel mászkálni egy hazai fesztiválon? Idén láthattatok!

Nők Lapja Café: Így égette magát a Soundon Mága Zoltán
  1. 2014. július 21. 13:5851.
    Persze hallgasson Mágát,aki azt akar,de ne gondolja,hogy az a magasművészet,meg az Csimborasszó
    Galambos Lakodalmas Lajos jut eszembe,
    Ő trombitásként végzett,mégpedig nagyon tehetségesnek is tartották, de mivel az jobban fizetett,beállt mulatós zenésznek.ű
    De felvállalja,hogy ez szórakoztatás és a tombita az igazi szerelme és nem kezdi el összemosni a kettő,hogy de mivel egy mulatós zenére többen kíváncsiak,mint a trombitára,ezért az az igazi művészet.
    előzmény:
    Csendike (49)
    2014-07-21  12:46
  2. 2014. július 21. 13:4350.
    eljutott a klasszikus zene "hangja" a kisemberhez. milliok es milliok hallgattak eloszor klasszikus ertelmezesben ismeros dallamokat, 


    Csak tiszta forrásból---
    Én nem tartom magam  nagy embernek,de nem kérek a felhaobosított cukorzenéből és még sokan mások sem.


    kivi
    Egy valamit ne felejtsünk el: Sokkal többen vannak azok, akik a komolyzenét a bulvármédiából ismerik, mint azok, akik az "igazit". Valljuk be őszintén: ha nem lennének mágák és szentpéterik, akik felkeltik a "pórnép" érdeklődését a komolyzene iránt, az "igazi" művészek előbb-utóbb már csak egymásnak zenélnének


    és aztán ezek az emberek jönnek azzal,hogy Mága meg Szentpéteri a naaagy művészek.Nem,nem ők  alegnagyobbak,hanem ők adták el legjobban magukat.
    Ez olyan,mintha Liptai Claudiát tartanád a legnagyobb színésznőnek,mert őt kb látja 2 millió ember a sorozatban.
    Ne keverjük már az ismertséget a tehetséggel és a művészi igényességgel.
    Az igazi magaskultúra sosem kell és nem is szabad,hogy túllépjen egy bizonyos kört.,


    Pedig ha belegondolunk, akkor, amikor kialakult, akkor ez a zene volt a pop. Vagy csak gondoljunk a Strauss családra.


    Mozart sosem volt pop.Vagy talán az urak popja,de osem az geész nép popja,
    A plebejusok 200 éve sem Mozartot hallgattak.
    Strauss megint egy jó példa,Strauss a maga korában Mága-szerű szórakoztató zenész volt és ma is megkérdőjelezik,hogy valóban komolyzenész lenne,inkább a komoly és a könnyűzene határán.
    Klasszikus könnyűzene.
    Hegedűtanár ismerősöm mindig fintorog az újévi Strauss-koncerteken.

    előzmény:
    saschamora (44)
    2014-07-21  10:55
  3. 2014. július 21. 12:4649.
    Felnőttként tudnia kellett arról, hogy mifélék ezek.
    Gondolom nem abban a pillanatban keleltt odamennie ahogy eldőlt ő is ott lehet.
    No, beleugrott, mert jónak vélte.Aztán az okosok szóltak neki, hogy ez neked sem jó. Szóval, felhomályosították.
    Így leszerelt, tudatlan nagyműveltségű uraság.

    Mindenki tudja hol kell megfeleni ahhoz hogy valaki enenb a műfajbann is kapós legyen.
    És ez nem a horty féle társaság.
    előzmény:
    csutak51 (46)
    2014-07-21  12:03
  4. 2014. július 21. 12:0848.
    előzmény:
    kivi39 (45)
    2014-07-21  11:49
  5. 2014. július 21. 12:0647.
    Jav. "hozzászólásaból"= hozzászólásból, "a" véletlen! (félreérthető, nem Mágától, hanem egy anoním fórumozótól van az idézett!)
    előzmény:
    csutak51 (46)
    2014-07-21  12:03
  6. 2014. július 21. 12:0346.
    Megtudhatta, hová került, és nem kért tovább belőle.

    Idézek egy, a témáról szóló cikkhez írt hozzászólásaból, a netről, mert kb. ugyanezt gondolom:


    "Mágát beleugratták - annyi faszságnak tagja már - gyere huszárnak
    édes öcsém - mondták neki, mert számítottak rá, hogy kinyitja a
    bugyellárisát.
    És lőn: egyből adakozni kezdett Horthy lovasszobrára, amiből persze nem lesz semmi, és a Horthy család is ellenzi.


    Mert nekik van eszük."


     


    no comment, ennél jobban nem tudnám összefoglalni.


     


     



    előzmény:
    Csendike (40)
    2014-07-21  06:23
  7. 2014. július 21. 11:4945.
    Tetszett, ahogy előadás közben játszottak egymással. A pórnép meg felállva tapsolta őket. Az igénytelenek...
    előzmény:
    saschamora (44)
    2014-07-21  10:55
  8. 2014. július 21. 10:5544.


    minden annak a "hitvany"  London Symphony Orchestra "hibaja". azok a kis dilettans utcazeneszek nem atallottak szentseget torni az elso Classik Rock albummal 1977-ben. el lehet kepzelni, hogy mi tortent a renomejukkal... az egesz vilag roluk beszelt... es imadta oket.
    eljutott a klasszikus zene "hangja" a kisemberhez. milliok es milliok hallgattak eloszor klasszikus ertelmezesben ismeros dallamokat, es ez nyitott egy uj vilagot a hallgatoknak, muveszeknek egyarant, megszunt az addig athatolhatatlan tavolsag. ebbol az uj ertelmezesbol jott letre a pl. a Tre Tenors is, melynek eredmenyekent a kisember elvezettel hallgathatta a vilag lecsodalatosabb hangjat, Luciano Pavarotti-et.
    igy kell kulturat epiteni a kisember eletebe, az erdeklodes felkeltesevel. butaarcu sznobizassal nem megy, es az kulonben is az a muveletlen ember nemletezo fegyvere! :)

    napolyi dal, napolyi dialektusban, klasszikus formaban:
    https://www.youtube.com/watch?v=ERD4CbBDNI0


    előzmény:
    kivi39 (41)
    2014-07-21  07:36
  9. 2014. július 21. 09:5444.
    A tisztelt újságíró és a lap főszerkesztője kérjen bocsánatot Mága Zoltántól, és utána írják meg korrektül, hogy az Omega zenekar két tagját hogyan és miért verte meg egy taxis! Ezek után nem kérdés a biztonság szavatolása!
  10. 2014. július 21. 07:5742.
    Mitől olyan különleges, ami történt? Pataky Attila már a nyolcvanas években megtette, a Váci utcában, fényes nappal. Ment a 4 szekrény, mindenkinek az tűnt fel, nem a nagy sztár a maga 160 centijével.
    Igaz, ha nincs a 4 szekrény, a kutya nem is figyelt volna fel rá.
    Szeretem Patakyt, de a feltűnési mániáját nagyon nem. Viszont ha egy Váci utcában lehet testőrökkel sétálni 1983-84-ben, akkor 2014 sem különb biztonsági szempontból, és a Sound pláne nem.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-20  08:48
  11. 2014. július 21. 07:3641.
    Egy valamit ne felejtsünk el: Sokkal többen vannak azok, akik a komolyzenét a bulvármédiából ismerik, mint azok, akik az "igazit". Valljuk be őszintén: ha nem lennének mágák és szentpéterik, akik felkeltik a "pórnép" érdeklődését a komolyzene iránt, az "igazi" művészek előbb-utóbb már csak egymásnak zenélnének. És ez nem csak Magyarországra igaz, hanem az egész világra. Nincs kereslet a komolyzene iránt, mert az "komoly" és csak vájtfülüeknek való. Pedig ha belegondolunk, akkor, amikor kialakult, akkor ez a zene volt a pop. Vagy csak gondoljunk a Strauss családra. Honnan vették a zenei ötleteiket? A kocsmákból, a külvárosból. Ha jól tudom, őket is lenézték az "igazi" zenészek.  Aki ma meghallgatja Mága  Zoltánt vagy Szentpéteri Csillát, az előbb-utóbb elmegy az Operába vagy a Zeneakadémiára is, de legalább megvesz egy CD-t. Tehát lehet szidni, meg lekicsinyelni őket, csak nem érdemes.
    előzmény:
    gazpacho (33)
    2014-07-20  23:24
  12. 2014. július 21. 06:2340.
    Na, igen! Felnőtt emebr, a vállát odatartja a kardlapnak, majd egyszer csak eszébe jut hogy neki az valahogy nem jó.
    Mert hogy semmit nem tudott odáig arról a társaságról?!
    És miért nem nézett utána, mielőtt  megütte magát?
    Ja, először még talán imponált is neki?!!!!Tetszett a dolog és belement.Aztán meg mégsem tetszett, bár felnőtt ember.

    Mese habbal az egész.

    Jól esett neki,megtiszteltetésnek vette. Viszont szereti a lóvét, és ha már szóltak neki nem akarja elveszíteni a meghívásokat.
    Jó volna ha elbújdokolna, szégyen rá nézve a tudatlansága.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-20  08:48
  13. 2014. július 20. 23:5239.
    Ami a "crossower-marhaságot" illeti, máris leltem egy érdekes cikket? kritikát?? (Majd holnap elolvasom, ma már túl késő van hozzá.)
    Remélem, Te is örülsz majd neki!
    Tessék:
    http://beszelo.c3.hu/cikkek/komolyzenei-la tlelet-i

    Jelentem, a médiahype-t is kapisgálom már, az ecccerűbb volt.
    előzmény:
    gazpacho (33)
    2014-07-20  23:24
  14. 2014. július 20. 23:4038.
    Egyébként kik az "igazi zenészek"? Aki Veled megosztották, mit tartanak Mága zenéjéről?

    Látod, látod, még azt se tudom, kik is lehetnek az "igaziak", viszont jót vihogok a "bulvármacaságomon"!
    Hogy fokozzam, a "médiahype"-t is, meg a "crossower"-t is meg kőőő mostan néznem a neten, mert azt se tudom, nem rémes!!!?
    előzmény:
    gazpacho (33)
    2014-07-20  23:24
  15. 2014. július 20. 23:3137.
    nem adom fel!
    link
    előzmény:
    csutak51 (36)
    2014-07-20  23:30
  16. 2014. július 20. 23:3036.


    remélem, másodszorra átmegy!
    előzmény:
    csutak51 (34)
    2014-07-20  23:26
  17. 2014. július 20. 23:2935.
    Na, bumm!
    Én is láttam már olyat, aki zenélt, de -Veled ellentétben-, én nem értek hozzá!
    Biztos örül, ha megtudja, "nem tehetségtelen"-nek tartod!
    előzmény:
    gazpacho (33)
    2014-07-20  23:24
  18. 2014. július 20. 23:2634.
    Nem jutott volna eszembe megnézni a honlapját, ügyes vagy!
    Beteszem linkként, hha érdekli a cikkírót is, meg másokat is!

    előzmény:
    pasztor (26)
    2014-07-20  19:36
  19. 2014. július 20. 23:2433.
    Mágától csak a bulvármacák  ájulnak el.
    Tudok zenélni és sok zenész ismeősöm van,akiknek szintén az a véleményük,mint nekem.
    Mága:nem tehetségtelen,de a karrierjét a médiahype-nak köszönheti
    És az igazi zenészek lenézik ezt  crossover marhaságot.

    előzmény:
    csutak51 (28)
    2014-07-20  22:43
  20. 2014. július 20. 23:1832.
    "Mága Zoltán és a vele utazó szimfonikus zenekar országszerte száz templomot jár végig különleges műsorával, mindenhol karitatív célokkal. Mint mondja, célja a "hídépítés" a kisebbségi és a többségi társadalom között.
    Mint megtudtuk, ő maga is szegény családból származik, s már kiskorában
    ígéretet tett az Úrnak, hogy életében segítni fogja a rászorulókat. A
    templomi koncerteknek szerinte varázslatos és különleges atmoszférája
    van, ezen felül van még egy ok, amiért most nem a művelődési házakat
    vagy sportcsarnokokat választotta helyszínül: itt nem szednek belépőt, így a zene több emberhez jut el."

    Von haus aus tudsz mindent a vitézi rendekről?

    Ha meg nem, Mágának, ilyen gyerekkorral, honnan kellett volna értenie ehhez?
    előzmény:
    Qkorika (27)
    2014-07-20  19:57
  21. 2014. július 20. 23:0931.
    TE tudsz hegedülni?
    Vagy csak rosszindulatban vagy tehetséges?

    S azt honnan tudod, MZ kiket támogat, kiket nem?

    Igaz, én sem tudom, de most rákerestem, tessék!
    https://www.google.hu/search?q=j%C3%B3t%C3%A9konykod%C3%A1s%2C+M%C3%A1ga&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=lC_MU_XMLYKh8wezxYCIAQ

    Te kikkel, mivel jótékonykodsz?
  22. 2014. július 20. 22:5930.
    Sajnos, 2x írtam, azt hittem, nem ment el az első.
    Az egyiket nyugodtan lehet törölni.
    Bár 2x sem árthat -hátha jobban megragad!- annak, akinek szántam, hisz ismétlés a tudás anyja!
  23. 2014. július 20. 22:5529.
    Savanyú a szőlő a Blikk újságírócskájának?
    Ha valaki úgy tud hegedülni, mint Mága, és testőrrel jár meg öltönyben, hát megteheti!

    Ha a cikkíró legalább úgy tudna írni, mint MZ hegedülni, ő is megtehetné!
    Ha tehetség mellé járul a külsőség, jobb, mintha tehetségest bírálgat egy senki!
  24. 2014. július 20. 22:4328.
    A Blikk újságírócskájának savanyú a szőlő?
    Ha úgy tudna hegedülni, mint Mága, ő is mászkálhatna testőrrel, mert miért ne?

    Nem azokat kellene megszólni, akik külsőségekre adnak (testőrt tart, bumm! s lehetséges, hogy valóban nem ő találta ki, h testőre legyen), hanem azokkal, akiknél a testőr megvan, de tehetségük meg semmi, sem hegedüléshez, sem íráshoz!
  25. 2014. július 20. 19:5727.
    Én azt is kedvelem a hihetetlenül szerény és nagy műveltségű művészben, akinek szerény nyaralójában patak csordogál a nappalijában és aranyból van a budi, hogy bárhova képes belépni és ha szólnak neki, hogy ciki, akkor 1 hét alatt ki is lép.Íme:
    2012.09.22. Most már cigány tagja is van a Horthy Miklós által alapított Vitézi Rendnek. Többek között vitéz bácsalmási Mága Zoltán és vitéz budapesti Bencsik András vállát is megérintette a kard, és több kitüntetést is átadtak.  Az új tagokat a díjazottakkal ellentétben jellemzően nem tapsolták meg, de amikor a bocskais vitéz bácsalmási Mága Zoltán a szívére tette a kezét, és a lépcsőre rálógó Horthy-molinó mellett állva kimondta, hogy a hazáját szolgálja, nagy tapsot kapott.
    2012.09.27Mága Zoltán hegedűművész közleményben jelentette be, hogy öt nap után kilép a
    Horthy Miklós által alapított vitézi rendből. Mint írja, az elmúlt napokban nagy
    visszhangot váltott ki a belépése.„Nem voltam elég körültekintő döntésem meghozatalakor, és szándékommal éppen
    ellentétes hatást értem el" – írta. A közlemény szerint akaratán kívül sok ember
    érzékenységét – köztük a családjáét is – megbántotta, ezért minden körülményt
    mérlegelve a kilépés mellett döntött.










Címlap

top