Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

7 dolog, amit a nagyszüleid tudtak, de te már nem

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 15. 08:07
Sokszor halljuk az idősebb generációtól, hogy ,,bezzeg az én időmben\" és ,,ezek a mai fiatalok\". Legtöbbször jól felháborodunk rajta, pedig van, amiben igazuk van.

Nők Lapja Café: 7 dolog, amit a nagyszüleid tudtak, de te már nem
  1. 2014. július 23. 12:50201.
    Laktunk Rákoskeresztúron (meg még jó pár helyen a fővárosban is és vidéken), de ez az a hely, ahol a legjobban éreztük magunkat mindenféle szempontból. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (198)
    2014-07-23  12:27
  2. 2014. július 23. 12:35200.
    Azt mondod,fél óra alatt beérsz az Örsre,ami még nem a belváros
    Pécelről 27 perc alatt  beérsz a Keletibe,ami ugye már jobban belváros.
    Ráaádsul Pécelen jó helyen van az állomás.

    előzmény:
    gazpacho (199)
    2014-07-23  12:29
  3. 2014. július 23. 12:29199.
    fél óra alatt benn vagy az Örsön 




    fél óra nem kevés
    és az örs nem bp közepe
    mi van,ha valaki Budára jár iskolába
    Mondjuk a Rendőrtisztire

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (198)
    2014-07-23  12:27
  4. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 23. 12:27198.
    Viszont ha valami Rákoson pl,akkor szörnyű

    Ez konkrétan nettó baromság. Én Rákosligeten nőttem fel, fél óra alatt benn vagy az Örsön (manapság, amikor már van gyorsjárat is, még hamarabb), onnan meg a metró elvisz bárhová. A körjárat felveszi a csabaiakat is, tehát csak pár perces hátrányban vannak a ligetiekhez képest. Rákoskeresztúr meg konkrétan helyi központ rengeteg járattal.

    Nem akarlak megbántani, de minek írsz olyanról, amiről fogalmad nincs? :)
    előzmény:
    gazpacho (186)
    2014-07-23  08:20
  5. 2014. július 23. 11:41197.
    Az emberek ugyanazon településen is lehetnek külkönböző élethelyzetűek
    Én pl vidékről már gyerekkoromban(ami az átkos rendszeresen jártam külföldre)
    Sok pesti gyerek meg max a Balatonra jutott el vagy oda sem.




    Amugy van egy erdekes sztorim. Nemreg beszelgettem ismerosokkel, akik egy bizonyos orszagban allando lakosok, nehanyan meg csak atmenetileg ( par ev) vannak ott. Kerdeztem ajanljanak helyeket ahova erdemes elmenni megnezni. Erdekes volt, hogy az "atmenetileg " ott jobban lakok tudtak minden latnivalot, programot s nem az ott szuletettek. 




    Így vAN
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (195)
    2014-07-23  11:00
  6. 2014. július 23. 11:02196.
    Az biztos, hogy Magyarorszag nagyon bp kozpontu :( ami nagyon nem jo. 
    De sokan nem szeretik a nyuzsit, ami ott van. 
    En pl eltem falun 10 evet, pest kozeli kisvarosban 27-et,  fovarosban 6-ot mindnek megvolt az elonye. Meg azt se mondanam, hogy kevesebbet jartunk el programokra felnottkent mikor faluban eltem, mint amikor fovarosban :) mondjuk auto az tenyleg mindig jol jon. Ez biztos.


    Amugy van egy erdekes sztorim. Nemreg beszelgettem ismerosokkel, akik egy bizonyos orszagban allando lakosok, nehanyan meg csak atmenetileg ( par ev) vannak ott. Kerdeztem ajanljanak helyeket ahova erdemes elmenni megnezni. Erdekes volt, hogy az "atmenetileg " ott jobban lakok tudtak minden latnivalot, programot s nem az ott szuletettek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (194)
    2014-07-23  10:51
  7. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 23. 11:00195.
    Nálunk elég gyakran vannak tűzijátékok, pont ezért nem is tudtam megérteni sose, hogy babakocsis szülőknek mit kell kibumlizni az aug. 20-ira. Láthat még az a gyerek is eleget, ha nagyobb lesz, nem kell törni magunkat éjjel a tömegben babával. Ez a gyerek viszont tényleg nem látott még tűzijátékot, mivel a szüleinek nincs autója, nappal járnak be a városba nagy néha, akkor meg köztudomásúlag nincs tűzijáték. Nem mintha nem lehetne enélkül élni, csak azért írtam, mert tényleg nem egyenlőek a szórakozási lehetőségek egyes országrészek viszonylatában. Sok faluban régen volt pl. egy művelődési ház, ahol programok is zajlottak. A legtöbb helyen az előző rendszer óta ezeknek már csak az épületük van meg, esetleg lakodalmakra lehet őket kölcsönözni. De koncertek, író-olvasó találkozók, ilyenek... szó szerint huszonéve nincsenek. Egyre nagyobb a szakadék a képletes értelemben vett "vidék" és "város" között. SAJNOS!!!
    előzmény:
    gazpacho (193)
    2014-07-23  10:43
  8. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 23. 10:51194.
    Nagyon nem ez volt a hsz-em lényege, te is tudod. Nyilván egy turisztikai központ - bármilyen pöttöm legyen is földrajzilag - felér egy nagyvárossal, hiszen programok zajlanok ott. De egy átlagos alföldi falu, ahol nincsen még egy nyomorult skanzen sem, nemhogy normális tömegközlekedés, bizony szó szerint el van vágva az ország vérkeringésétől, ha nincs a családban autó. Szerintem ez nagyon rossz dolog. Közelíteni kéne valahogy a lehetőségeket egymáshoz, hogy ne kényszerüljön mindenki a városokba, a vidék is élhető legyen ilyen szempontból. Első lenne ehhez a közlekedés. Az is iszonyú, hogy mennyire Pest-központú amúgy. Vonattal akkor is fel kell mennem Pestre, ha totál másik irányba akarok eljutni, mert nincs az országrészek között közvetlen közlekedés. Egerbe pl. kocsival néhány óra alatt feljutnék, busszal-vonattal beletelne a napom. Vagy: Pesten egypercenként járnak a villamosok, metrószerelvények. Itt, ha lekésed a városrészi buszt, egy óra múlva jön a következő. NEm túlzok. Hétvégenként este hat után pedig már nem is jár egyáltalán. Nem véletlen járok én is biciklivel, mert az a busz akár volna, akár se.
    előzmény:
    gazpacho (193)
    2014-07-23  10:43
  9. 2014. július 23. 10:43193.
    kis falvak között.




    Visegrád is kistelepülés.
    Vagy a balatoni kistelepülések-
    MEglepődtem, mikor nálunk aludt a minap egy vidéki rokongyerek, és szájtátva nézte a tűzijátékot, mert még sose látott. 
    Pont a faluban lakó nagyonmenő (nem olyan mint mi) vállalkozó partijain szokott olyan tüzijáték lenni,hogy csak na.
    Ez megint durva,miért nem láthatna egy falusi is tüzijátékot?
    Egyébként az én lányaim már nagyon sok tüzijátékot láttak,de az birom bennük,hogy még mindig olyan szájtátva nézik,hogy azt hinnéd,ez az első neki.
    És nagyvárosban sincs kéthetente tüzijáték.
    Mellesleg ez a nagy tüzijáátékozás is kb 20 évevan.
    Azelőtt Pesten is volt egy db tüzijáték évente,aztán smafu.
    És igen,engem már 28 éve elvittek oda a szüleim.
    A kis vidéki tehénszaros lábú kislányt:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (192)
    2014-07-23  10:34
  10. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 23. 10:34192.
    Látom, főváros-vidéknél tartunk. :)

    Szerintem nem a főváros és a vidéki nagyvárosok közt van a nagyobb szakadék, hanem a város és a kis falvak között. Magam is vidéki nagyvárosban élek, de vannak a környező falvakban ismerőseim, nagyon világosan látom a helyzetet. A falusiaknak szinte az összes lehetőségük rosszabb: kezdjük a legfontosabbal: munka. Ha meghallja a városi munkáltató, hogy vidék, már veszi is előbbre a másik 650 helyi lakost, azoknak legalább a bejárását nem kell fizetni, nem kell kalkulálni a késésekkel stb. Itt jön a következő: tömegközlekedés. Mondhatnánk azt is, hogy szerencsejáték zrt. Ha szerencsés vagy, nem késik, felférsz, nem este ötkor jár az utolsó. Ha nem vagy szerencsés, csak egy átlagos ember, akkor viszont pont ezekre számíthatsz. Ha egy falusi embernek nincs saját kocsija, meg van lőve már a munkába járással is, nemhogy még a szórakozásról beszéljünk. Ha viszont van szép ház, kocsi, akkor jó a vidéki élet.

    Vidéki nagyváros kontra Budapest "vitájában" én egyértelműen előbbire voksolok. Budapest annyira zsúfolt, annyira rohanó, büdös, személytelen, hogy nyomába nem ér pl. egy történelmi vidéki város hangulatának. Amikor Szegeden tanultam, minden program elérhető közelségben volt, ezt úgy értem, tudtunk is róla, nem volt annyira nagy a város, hogy ne, és esetleg a saját lábunkon is haza tudtunk sétálni a központból, ha már nem volt busz éjjel. Egyetemi város lévén a kulturális lehetőségek is kéznél voltak. Pesten valahogy - legalábbis számomra - túl kaotikus minden, nem a kultúra áll a középpontban, nem az van, hogy most van pl. a "végvári napok", mint mondjuk Egerben, és akkor arról mindenki tud, mindenki annak a lázában ég, hanem zajlik a nyüzsgő rohanás, aztán közben valahogy kinyomozod magadnak, hogy hol találhatsz valami szegregált kis programot. Amin meglepődtem, hogy ott még a majálisok is elkülönítve zajlanak, nálunk ez elképzelhetetlen lenne. Én kecskeméti vagyok, a főtér olyan, mint egy kis ékszerdoboz, és egész nyáron programok zajlanak ott. Bármelyik városrészből biciklivel is gyorsan ott vagy, nyári estéken "ingyen" szórakozol (nyilván fogyasztasz is valamit, azért az idézőjel). Nincs egymást taposó tömeg, vannak viszont előre tervezhető események, kiállítások, koncertek. Ezekről a falusiak sajnos szintén lemaradnak, ha nincs kocsijuk, ill. az sincs, ami nálunk volt anno, hogy akár tiniként besétálunk valamelyik koncertre a haverokkal este. MEglepődtem, mikor nálunk aludt a minap egy vidéki rokongyerek, és szájtátva nézte a tűzijátékot, mert még sose látott. Azért egy városi gyereknek nyáron ez kéthetente megadatik. Néha már túlzás is. Internet, tévé természetesen a faluban is van, de talán az nem pótol mindent.
    előzmény:
    gazpacho (191)
    2014-07-23  10:03
  11. 2014. július 23. 10:03191.
    A 17. kerület - persze nyilván csak bizonyos részei - marha jó közlekedéssel bírnak! Ahol közel van a buszmegálló, onnan a kerület legtávolabbi csücskéből is 30 perc az Örs vezér tér, ami azért nem egy rossz opció.




    Ezzel nagyot mondtá:minden településnek vannak jobb és rosszabb részei tömegközlekedésileg.
    De nem mindenki lakhat  ajó részeken.továbbá nem az ÖRs a belváros,esetleg,ha mondjuk valaki Budára jár át dolgozni vagy iskolába...
    Szerintem felesleges rangosorlni az embereket.
    Élethelyzetek vannak.


    Egyébként épp ma reggel beszéltük a férjemmel, hogy ő ugyan Bp-n született, de a családjuk nem nagyon igyekezett a nagyvárossal megismertetni a gyerekeket, igényszint a béka feneke alatt (alkesz szülők, nagyszülők). 


    Ez pont így van.Sok pesti,hiába él a kultúra fellegvárában,ismerei a szűk környezetét és kész
    Másrészt:ha Bp-et más eu-s nagyvárosok sorába állítod,már egy kis falunak tűnik.
    Mellesleg  én is úgy voltam,hogy amíg Bp-en laktam és nagyon sokfele mentem,akkoriban pl volt olyam,hogy minden első vas ingyen mehettek múzeumba a diákok,na én lerendeztem az összes múzeumot,ami jelentős.
    De tudok olyan nőt,aki 70 éves,világéletében Bp-i volt,mégsem volt még a Nemzeti Múzeumban,
    Ezért nem kellene hülyének nézni.
    előzmény:
    ÁgicaT (189)
    2014-07-23  09:40
  12. 2014. július 23. 09:51190.
    Na mert ezt onnan Debrecen mellől aztán lehet tudni






    A debrenceni parasztlány négy évet élt Bp-en és azóta is egy csomó ismerősöm ott él.
    Azért most is gyakran feljutok,főleg anyukám révén,de már tényleg nem akarok nagyzolni,hogy anyukám miért megy.
    Nézd,ha nem az állomás mellett laksz,akkor sehol nem könnyű
    De erre van a kocsi.
    Ma már nem luxus(nem kell,hogy az legyen,nem kell feltétlenül multimilliós csoda,sak guruljon,az meg van már 1 milla alatt is.
    Arra jöttem rá,hogy a sok lecsúszó(félben levő) pesti egzisztenciának kell az az érzés,hogy őő  pesti,mer ha már ez is elvész,akkor mire hivatkozzon,hogy ő übermencs.


     És nekem simán megér napi 2 óra utazást az, hogy hazajövök, és kertes házban vagyok, ráadásul Rákoscsaba még sok tekintetben őrzi a korábbi kisvárosi jellegét.

    Az előbb még azt mondtad,hogy Bpe-n belül minden öt percen belül elérhető és nincs olyan,hogy 2 óra
    Ismerem Rákoscsabát.De ne csodálkozz,ha van ismerősöd,aki Bp mellől hamarabb jut be.
    Fura ez,ha vki Csabán él,de még Bp-i közig haráton belül,akkor az frankó kulturált,művelt ember,ha 3 km-rel arrébb Pécelen(ahonnan mellesleg vonat jár be) az vidéki tajtparaszt.Azért ne csodálkozz,ha a péceli hamarabb ér be Bp-re,mint Te.
    előzmény:
    ÁgicaT (189)
    2014-07-23  09:40
  13. 2014. július 23. 09:40189.
    "Viszont ha valami Rákoson pl,akkor szörnyű"


    Na mert ezt onnan Debrecen mellől aztán lehet tudni! 


    A 17. kerület - persze nyilván csak bizonyos részei - marha jó közlekedéssel bírnak! Ahol közel van a buszmegálló, onnan a kerület legtávolabbi csücskéből is 30 perc az Örs vezér tér, ami azért nem egy rossz opció.
    A nagy hátrány kétségkívül az, hogy nincs kötött pályás közlekedés.
    Van viszont vasút! Hatvan-Gödöllő-Keleti pu. járatok a kerületen haladnak át, 3 megállójuk is van: Rákoscsaba, Rákoscsaba-újtelep, Rákosliget, és innen 20 perc alatt a Keletiben lehet lenni, ráadásul alacsonypadlós vonatokon, amik hétköznap 30 percenként járnak, BKV-bérlettel igénybe vehetők.


    És igen, ki lehet költözni Pécelre, Maglódra, Ecserre, de ha nem a busz vagy a vasút mentén lakik valaki, akkor elég rosszul jár, mert nem csupán a járművön töltött időre kell számítania, hanem 10-15-20 perc séta még odáig. Hát úgy már nem biztos, hogy olyan nagyon buli. Helyben pedig csak nagyon keveseknek van munkalehetőség, mi még úgy tanultuk, és így is van, hogy ezek "alvóvárosok" - csak aludni járnak haza az emberek, de a nagyvárosban élnek, dolgoznak, tanulnak.






    Mondjuk én nem panaszkodom, bár sajnos már nem olyan részen lakunk, ahol közel lenne a vasút, de a buszközlekedés OK. És nekem simán megér napi 2 óra utazást az, hogy hazajövök, és kertes házban vagyok, ráadásul Rákoscsaba még sok tekintetben őrzi a korábbi kisvárosi jellegét.






    Egyébként épp ma reggel beszéltük a férjemmel, hogy ő ugyan Bp-n született, de a családjuk nem nagyon igyekezett a nagyvárossal megismertetni a gyerekeket, igényszint a béka feneke alatt (alkesz szülők, nagyszülők). Gyakorlatilag alig hagyta el a kerület határát. Én meg, a vidéki kislány, többet tudtam (tudok...) a látnivalókról, a városról, jobban ismerem a belvárost, a közlekedést, stb.
    előzmény:
    gazpacho (186)
    2014-07-23  08:20
  14. 2014. július 23. 09:07188.
    Abban igazad van, h nem mindenkinek valo a videk. Ezt sosem vitattuk. Abban is, hogy van olyan, ahol nagyon nehezkes a tomegkozlekedes, csak azt mondtuk el, hogy bizonyos esetekben nem nehezkesebb, mint varoson belul. 


    Illetve, azt allitottuk,  hogy nem igaz, hogy a bp-i tajekozottabb, mint a videki.
    Jah es meg mindig az, mintha csak bp es a tobbi lenne. Nem elhet mindenki Budapesten. 
    ( amigy en hol itt elek hol ott, azaz falu vagy fovaros, mindenhol asajat autot hasznalok 90%-ban. mindkettonek van elonye, hatranya. Az ember merlegel mit vallal be, mig kicsik a gyerekek nekunk sokkal jobb volt a falu. Jo levego, boztonsag s ugyis hozni vinni kell. Nagyobbkent nalunk a busz az utca vegerol indul es majdnem az iskola elott all meg)
    előzmény:
    *angyalka* (185)
    2014-07-23  07:26
  15. 2014. július 23. 09:00187.
    En is emiatt ragaszkodtam kulon kocsihoz. 
    :) egyszeruen kenyelmesebb volt. Amugy nagyvarosban is azt hasznalom inkabb, nem a tomegkozlekedest.
    Utalok cipekedni, varni a megalloban.

    előzmény:
    gazpacho (183)
    2014-07-23  00:02
  16. 2014. július 23. 08:20186.
    Hanem arról, hogy az agglómerációból is csak az tud könnyen bejutni, aki valamelyik elővárosi vonat, HÉV vonalán lakik, vagy kijár a kék busz, lehetőleg ott is közel az állomáshoz, s az úti célod is közel legyen onnan, ahol leszállsz a vonat


    Bp-en belül ugyanez:akkor jó Bp,ha jó tömegközeledésű helyen laksz(de azért mégsem az Árpád híd,mert az na ne)
    Viszont ha valami Rákoson pl,akkor szörnyű





    A kitelepültek közül jónéhányan megbánhatták már, hogy annakidején nem számoltak a választott kistelepülés rossz infrastruktúrájával, az elégtelen óvodai, bölcsődei, iskolai- kapacitással, de azzal sem, hogy a korábbi életvitelükhöz hozzátartozó szórakozási és szabadidős lehetőségeket jószerivel csak a fővárosban kaphatják meg.



    Nyilván okosan kell lakóhelyet választani.
    Azért Bp környékén van pár jó tömegközlekedésű hely is.




    Lillaréka




    Szerintem ez egyáltalán nem földrajzi kérdés. 
    Hanem ma már teljesen  igény kérdése. Aki művelődni akar az megtalálja az utat hozzá. 
    A foci VB meg nem a műveltség netovábbja. És a szórakozóhelyek sem. 


    Szándék,igény,pénztárca.
    Van olyan is,aki Bp-en lakik és évek óta nem volt színházban.
    előzmény:
    *angyalka* (185)
    2014-07-23  07:26
  17. 2014. július 23. 07:26185.
    Nem arra gondoltam én sem, hogy az ország szélső szegletéből miért nem ingázik valaki ... Hanem arról, hogy az agglómerációból is csak az tud könnyen bejutni, aki valamelyik elővárosi vonat, HÉV vonalán lakik, vagy kijár a kék busz, lehetőleg ott is közel az állomáshoz, s az úti célod is közel legyen onnan, ahol leszállsz a vonatról. Van munkatársam, aki a HÉV vonalán lévő településen lakik, de az állomástól másfél km-re, inkább kocsival jár. Páromék 50 km-re laknak Pesttől, autóval 1 óra, tömegközlekedéssel tragikomédia. 


    Ha jól emlékszem Te is egy várostól pár köpésre laksz és saját autóval rendelkezel, gazpacho szintén saját autóval Debrecen mellett, azért abban egyezzünk ki, hogy nem Ti képviselitek az átlag vidéki magyart.


    Ezt korábban írtam és még mindig tartom a véleményem: Ha valakinek van pénze, akkor akár egy tanyára is kiköltözhet, s onnan is bármikor bárhova eljuthat, ha nincs pénze, akkor lakhat nagy városban is mert lehetőségek szűkösek, de a kettő között ott van, hogy akinek van pénze, de a keretei szabottak, azoknak lehet hogy néhány szempontból jobb, ha egy nagy város lakótelepén él. Persze az sem mindegy, hogy mely vidéken élsz, valamelyik nagy várostól két köpésre, vagy nagy várostól 50 km-re, arról nem is beszélve, hogy az ország keleti vagy a nyugati részében.


    S ha a keresőbe beírjátok hogy agglomerizázió visszaköltőzök, akkor számos tanulmányt kidob, hogy az egykor kiköltözők miért indulnak vissza a városba... 


    Pl ezt a HVG írja:



    A kitelepültek közül jónéhányan megbánhatták már, hogy annakidején nem számoltak a választott kistelepülés rossz infrastruktúrájával, az elégtelen óvodai, bölcsődei, iskolai- kapacitással, de azzal sem, hogy a korábbi életvitelükhöz hozzátartozó szórakozási és szabadidős lehetőségeket jószerivel csak a fővárosban kaphatják meg.
    Persze van, akiket az iménti nehézségek csöppet sem tántorítanak el, akik élvezik a zöldövezet minden előnyét. Ők azért nem szembesülnek nap-mint nap a több órás araszolással a bedugult bevezető utakon, mert megengedhetik maguknak, hogy csak hetente, vagy akár ritkábban utazzanak Budapestre.




    előzmény:
    ezanick* (179)
    2014-07-22  22:48
  18. 2014. július 23. 05:45184.
    Szerintem ez egyáltalán nem földrajzi kérdés.
    Hanem ma már teljesen  igény kérdése. Aki művelődni akar az megtalálja az utat hozzá.
    A foci VB meg nem a műveltség netovábbja. És a szórakozóhelyek sem.
    Internet meg mindenhol van. Tehát aki akar tud tájékozódni.
    előzmény:
    ezanick* (178)
    2014-07-22  21:14
  19. 2014. július 23. 00:02183.
    Igazabol egy hatrany van az utazasnal. Az ejjeli jarat. Lekesni az utolso buszt, vonatot na az baj.
    idézet:
    ezanick* (180)
    2014-07-22 22:51:49
    Ez ellen lenne mindenképp kocsim
    Meg én már hozzászoktam ahhoz,hogy oda megyek,ahova akarok és nem nézem állandóan a menetrendet.
    A felnőtt közlekedés árai horrorok.
    Diáknak és nyugdíjasnak éri meg utazni.
    előzmény:
    ezanick* (180)
    2014-07-22  22:51
  20. 2014. július 22. 23:53182.
    arról nem beszélve,hogy Bp-re elég sok külföldi diák is jár
    előzmény:
    ezanick* (179)
    2014-07-22  22:48
  21. 2014. július 22. 23:48181.

    Nagyon sok ingyenes program van a fővárosban, rengeteg alkalommal kedvezménnyel lehet eljutni moziba,könyvtárba, színházba, fürdőbe, étterembe (délelőtti ebéd akciók), cukrászdákba, fesztiválokra.




    Most a VB idején a Deak teri Gödörbe is be lehetett ülni este, élőben mentek a foci meccsek. Nem egy hatalmas kiadás egy kávé/limonádé. Tök jó esti program nyára, tele van emberekkel a környék, jobb mint otthon nézni a tvt egyedül a kanapén.




    Képzeld,nálunk is van sok ingyenes program,Debrecenben is,de ha nagyon pestezni akarunk,hát egye fene,két óra kocsiút nem a világ.


    meg vannak egyéb városok is.


    És min Debrecenben huszonhat helyen láttam kivetítőt.


    Egyébként nálunk az volt,hogy jöttek a haverok és közben a nők sütöttek-főztek,na persze mi is néztük a meccset néha és a grillt meg a pasik kezelták.


    Pl nyár végére tervezünk egy Kalocsa-Baja-Szelidi-tó kirándulást,innen az elmaradott faluról.


    Előbb azonban még lemegyünk az Adriára.


    Azt már mondani sem merem,hogy kora tavasszal is voltunk egy kis bakancsos túrán.


    Tisza-tóra,gyógyfürdőkre csak úgy sokszor eljutunk.


    Na és a kedvenc Vekerti-tó.


    Arrafelé anyuéknak van nyaralója.


    Á,mindegy,úgysem fogod érteni.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (175)
    2014-07-22  16:43
  22. 2014. július 22. 22:51180.
    Igazabol egy hatrany van az utazasnal. Az ejjeli jarat. Lekesni az utolso buszt, vonatot na az baj.
    előzmény:
    ezanick* (179)
    2014-07-22  22:48
  23. 2014. július 22. 22:48179.
    Itt nem arrol beszeltunk, hogy ha Szombathelyen elsz es Budapestre jarsz, akkor napi szinten ingazz ( vagy forditva) , hanem esszeru tavolsagokrol, arrol, hogy sok esetben egy kozeli telepulesbol konnyebb bejutni bizonyos helyre Bp-en, mint egy bp-inek eljutni oda. 
    Altalaban az ember ugy alakitja az eletet, ( amennyiben lehetosege van ra) ahogy neki kenyelmes, az igenyeinek megfeleloen. Egy iskola miatt nem fog az egesz csalad koltozni. Sokszor meg a munkahely valtozas miatt sem, hanem bevallalja, hogy esetleg tobbet utazik, kovetkezo valtaskor esetleg majd jobb lesz.





    ( Pl a mi varosunkbol bajos lett volna koleszosnak lenni, mert nem vettek volna fel, nincs eleg messze a fovarostol...)



    előzmény:
    *angyalka* (168)
    2014-07-22  12:12
  24. 2014. július 22. 21:14178.
    Ezt mar nagyon reg megfigyeltem, mintha mindenhez Budapest kellene, kozben az orszagban jo paran igen jol elnek Budapesten kivul, s nem hinnem, hogy elmaradottabbak,  mint nemely bp-i...
    Oke vannak nagyon elmaradott reszek az orszagban, de ott is lehet muvelodni, mint ahogy a nyockerben is tunyulni..
    előzmény:
    Lillaréka (177)
    2014-07-22  21:02
  25. 2014. július 22. 21:02177.
    Rosszul tudod.. Desponia szerint  vidéken még villanyvilágitás sincs.
    pont olyan mint az egyszeri francia proli, aki azt hiszi, hogy magyarországon még lóháton közlekedünk és  nem ismerjük a modern kor vivmányait.
    előzmény:
    ezanick* (176)
    2014-07-22  17:16

Címlap

top