Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

7 dolog, amit a nagyszüleid tudtak, de te már nem

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 15. 08:07
Sokszor halljuk az idősebb generációtól, hogy ,,bezzeg az én időmben\" és ,,ezek a mai fiatalok\". Legtöbbször jól felháborodunk rajta, pedig van, amiben igazuk van.

Nők Lapja Café: 7 dolog, amit a nagyszüleid tudtak, de te már nem
  1. 2014. július 18. 18:00101.
    Szépen megfogalmaztad.. 
    Egyetlen bökkenő van csak!!


    A nők  jelentős része, de a férfiak is...  ma sem képesek  egyedül eltartani magukat és ma is ki vannak szolgáltatva és  meg vannak alázva .
    Csak most már a munkahelynek .......................
    előzmény:
    ágneskamilla (98)
    2014-07-18  17:03
  2. 2014. július 18. 17:44100.
    Jav : Egy harmonikus kapcsolatban ezt NEM erzem kiszolgaltatottsagnak
    előzmény:
    ezanick* (99)
    2014-07-18  17:37
  3. 2014. július 18. 17:3799.
    En spec sosem vagytam emancipaciora :) nekem a hagyomanyos csaladi rend megfelel. A ferfi dolgozik tobbet a munkahelyen, ezzel biztositva a csalad megelheteset, a no pedig kevesebbet. Egy harmonikus kapcsolatban ezt erzem kiszolgaltatottsagnak.
    De meg ez sem azt jelenti, hogy innnentol csak a no ugral otthon. 
    Oltonyvasalast meg el sem tudom otthon kepzelni :) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (88)
    2014-07-18  14:11
  4. 2014. július 18. 17:0398.
    Egy átlagos értelmi képességű nőnek valóban jobb volt a régi rendszer. Nem kellett gondolkodnia, hogy mit is akar kezdeni az életével, tette, amit tettek anyái, nagyanyái is évszázadokon keresztül, és általában sikerült komolyabb agymunka nélkül leélni az életét. Azok a nők viszont, akik az átlagosnál értelmesebbek (és sokan vannak), végre kiszabadultak egy szellemi börtönből. Az, hogy egy ember mennyire okos, attól függ, mi van a fejében, és nem attól, hogy mi van a lába között. Épp ideje volt ezt felismerni.
    idézet:
    kmetter:bubi (93)
    2014-07-18 15:39:34
    Egyáltalán nem biztos, hogy egy átlagos képességű nőnek jobb volt a régi rendszer, hiszen gazdasági szempontból  kiszolgáltatott helyzetben élt a férjével. Ha szerencséje volt, "jó férjet" kapott. De ha egy férjnek ahhoz volt kedve, hogy megalázza, megverje, rendszeresen csalja, megerőszakolja, semmibe vegye, stb., a nőnek ezt is el kellett egy életen át viselnie. A társadalom elvárása az volt, hogy az asszonynak mindent el kell tűrnie, "a jó asszony köténye mindent eltakar" alapon.

    A nőmozgalmaknak nem csak az volt a céljuk, hogy a nők tanulhassanak, hanem az is, hogy a nők képesek legyenek magukat eltartani, és ne kelljen adott esetben megalázva, kiszolgáltatottan leélni az életüket.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (93)
    2014-07-18  15:39
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 18. 16:1497.
    Persze, hogy nem arra gondoltam, hogy férfire nem főzök, csak nőre... :D Ha valaki főz, akkor az nyilván mindenkire főz, csak az a nem mindegy, hogy az a valaki, aki főz, az mindig nőnemű-e, csak azért, mert nőnemű. Falusi család, apa-anya, egy már nagykorú fiú, egy majdnem nagykorú lány. A fiú a mai napig csak azért megy a konyhába, hogy az anyja vagy a húga elé tálalja a gőzölgő ebédet, vacsorát. Eszükbe sem jutott a fiút is befogni az otthoni munkákba (még véletlenül sem azt írtam, hogy "segíteni"), pedig a suliban sem volt fele olyan szorgalmas és jótanuló sosem, mint a lány, aki a kitűnő bizije mellett egy csomó plusz szakkörre, táncra, sportra jár. Mert falun valahogy evidencia az, hogy a nőneműek végzik a házimunkát. Anyuka napi tízórás fizikai munkát végez, de alap, hogy esténként és hétvégente ő készíti a fő fogást. A lánya meg mondjuk a süteményt. Nálam ezek a szituk verik ki a biztosítékot. HOl vannak már itt a hagyományok? Azokról akkor beszélhetnénk, ha a nőknek más dolga sem lenne, csak ezek... (A másik sikítófrászos szavam a "segítség". Amikor egy férfi "segít" otthon. Ne segítsen, csessze meg, tegye a dolgát. Kinek segít? Ugyanúgy a család része, ez nem segítség, ez kötelesség neki is.)

    A mosásnál nálunk mondjuk tényleg külön szoktunk mosni, na nem önző bunkóságból, hanem mert a férjem szerelő, és borzasztó dzsuvásak szoktak lenni a ruhái, nyilván azokat nem mosom össze a saját és a lányom finom kis ruháival, amiknek a kímélőbb mosás való. Ill. a saját ruháimat is praktikumból mosom én, hiszen én látom a használat során, hogy mennyire kényes egy anyag vagy mennyire nem, én tudom, hogy kb. hány fokot bír el, mivel lehet együtt mosni stb. A férjem se annyira analfabéta, hogy összemosná a piros blúzt a fehérneművel, de azért ezt tényleg jobban szeretem külön intézni. :) A saját ruháit meg többnyire úgy szokta, hogy meg se várja, míg én mosást készítek össze, hanem azon dzsuvás állapotában, ahogy leveti, már hajítja is be a gépbe, és az teriget, aki éppen ott és akkor ráér.

    Én sokat vagyok egyedül, tehát emiatt én viszem a háztartást ilyenkor, de ha itthon van a férjem, mindent megosztva csinálunk, és ki miben jobb vagy kinek mihez van kedve alapon. Én jobban tudok különleges tésztaételeket készíteni, fel sem merül, hogy azt ne én csináljam. Ő halászlét csinál felülmúlhatatlanul meg süteményeket, azt meg én hagyom meg neki. Nem ragozom tovább: szerintem ezeket a dolgokat nem aszerint kéne felosztani, hogy kinek mi van a lába között, hanem hogy aktuálisan mi a praktikus, és hogy azért mindenki ki is vegye a részét a dolgokból, ne érezze senki úgy, hogy egy háztartási robotnak nézi a másik. Ha nő, ha férfi.
    előzmény:
    ÁgicaT (89)
    2014-07-18  14:52
  6. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. július 18. 16:0896.
    Na de, utána ülsz le, miután kivasaltad...
    idézet:
    titanilla78 (41)
    2014-07-16 16:47:37
    Valahogy máskép gondoltam: az eddig összeszedett bacikkal hemzsegő ruhámat mosom ki aztan vasalom át. Igy az adott ruhadarabot kifertőtlenítettem. Aztán amikor ujra felveszem a tiszta ruhamat mar megprobalom  kerülni  az olyan helyzetet, mint a tömegközlekedésen való ücsörgés. MOndjuk nem járok tömegközlekedéssel már évek óta...Ha mégis ugy adodik evente 1x hogy fel kell pattanom egy buszra akkor ujsagpapirt rakok magam alá, erre az esetre viszek magammal egy magazint a táskámba. Arra ülök és a felsőmmel véletlen sem érek a támlához. De én a cipőm talpát is rendszeresen fertőtlenítem tisztitószerrel..... De en eltérek az atalagos esetektől...
    idézet:
    despoina (62)
    2014-07-16 23:37:04
    De én a cipőm talpát is rendszeresen fertőtlenítem tisztitószerrel


    remek a gondolatmenet
    1 lépés a lakáson kívül és már ismét csupa rossz baciktól hemzseg
    feltéve ha a lakás streil mint egy műtő
    idézet:
    ügyintéző.autó (74)
    2014-07-17 16:05:10
    Leveszem a cipom amint belepek a lakasba. Le is vetközok és atveszem az otthoni ruham. Ennyi. Ha pedig ugy adodik hogy be kell lépnem az utcai cipővel a lakásban utana felmosok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (74)
    2014-07-17  16:05
  7. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 18. 16:0795.
    Szerintem az mindig jó, ha az embernek van választási lehetősége. Aztán dönthet úgy is, hogy köszöni, ő ebből a lehetőségből nem kér.
    előzmény:
    ÁgicaT (94)
    2014-07-18  15:45
  8. 2014. július 18. 15:4594.
    Ez is része az igazságnak.


    Én csak azt akartam megvilágítani, hogy amellett, hogy a többség számára áldásos az emancipáció, attól még vannak olyan hozadékai, amik elég nagy kihívás elé állítják az embert.
    Semmi nem bizonyítja jobban ezt, mint hogy itt is milyen viták zajlanak, ha emancipált anyuka dolgozni megy és nem 3 évig otthon van a gyerekkel. Vagy bébiszitter vigyáz az aprónépre, míg mama (is) dolgozik. Vagy a munka mellett nem tudják vállalni az idős beteg szülő gondozását.
    Persze, létrejöttek erre intézmények, de mégis nézd meg, milyen sokan elítélik azokat, akik élnek ezekkel a lehetőségekkel.
    És milyen sokakban iszonyat lelkiismereti válság van emiatt, mert "anyám otthon volt velem, én meg bölcsibe adom a gyereket", vagy mert "anyám felnevelt, tartozom neki, hogy öreg korára ne hagyjam egyedül", vagy épp "anyám is gondozta az ő anyját, most talán joggal számítana rám".


    Még egyszer mondom: nem vagyok én egészen anti-e-manci, csak itt elhangzott, hogy még van mit tanulni emancipáció ügyében, és erre reagáltam, hogy nem egészen fekete-fehér a törénet, nem az emancipált nőci az atyaúristen, és nem biztos, hogy mindenki számára az a legmegfelelőbb létforma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (93)
    2014-07-18  15:39
  9. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 18. 15:3993.
    Egy átlagos értelmi képességű nőnek valóban jobb volt a régi rendszer. Nem kellett gondolkodnia, hogy mit is akar kezdeni az életével, tette, amit tettek anyái, nagyanyái is évszázadokon keresztül, és általában sikerült komolyabb agymunka nélkül leélni az életét. Azok a nők viszont, akik az átlagosnál értelmesebbek (és sokan vannak), végre kiszabadultak egy szellemi börtönből. Az, hogy egy ember mennyire okos, attól függ, mi van a fejében, és nem attól, hogy mi van a lába között. Épp ideje volt ezt felismerni.
    előzmény:
    ÁgicaT (92)
    2014-07-18  15:28
  10. 2014. július 18. 15:2892.
    Nem tudom, én nem úgy élném meg, hogy skatulyába vagyok zárva.
    Hát vessenek a mókusok elé, de én el tudom képzelni úgy az életet, hogy háztartást vezetek, kertet gondozok, kézimunkázok, gyereket nevelek.
    És igen, mivel ez feltehetően nem köti le egy idő után minden szabad kapacitásomat, és mivel ettől azért több képességet nézek ki magamból, biztosan igényem lenne kimozdulni, és a jelenlegi hivatásomban tevékenykedni. Csak egészen más az, hogy munkahelyen KELL lenni heti 40 órát, mert meg kell élni valamiből, vagy hogy önként, szeretetből, szívességből, saját magamért, másokért, segíteni akarásból csinálom.




    Jaj, le se merem írni, mert nagyon eltér majd a topik témájától, de sok minden, amin itt vitatkozunk néha, onnan ered, hogy a nők teljes állásban (meg kettőben, háromban....) dolgoznak. Ezért kell a bölcsőde - aztán meg rásütjük a mijenanyajazijen jelzőt, ezért kell a bébiszitter - ezért szült, hogy más nevelje?, ezért kell aztán az idősotthon - a hálátlan dög bedugta a szüleit.
    Ezekre miért nem volt szükség pár évtizeddel ezelőtt? Mert a nők még otthon voltak, és elláták a család legkisebbjeit, meg a legidősebbjeit.
    Ma már nagyon más a világ, és SZERINTEM nem biztos, hogy jobb.


    És hogy vissza is térjek az eredeti témához: a legtöbb, a cikkben említett tevékenység ma már azért nincs meg az életünkben, mert egész egyszerűen idő nincs rá. Az ember lánya hét közben örül, hogy van és tűzoltó jelleggel elvégzi a sürgős és fontos dolgokat, a heti 1-2 szabadnapon meg utoléri magát, esetleg kicsit pihen. Nem fog a tűzhely mellé állni befőzni, ami nem 1-2 órás mutatvány, nem fog vasalni, mert minekaz, varrni-kötni-horgolni meg még annyira sem, hiszen az már tényleg luxus lenne.
    Így ezeket a luxus(?!)-cikkeket inkább megvesszük pénzen, mert a nagy rohanásban pénzünk jobban van, mint időnk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (90)
    2014-07-18  14:59
  11. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 18. 15:2091.
    Apám szerint:

    - Apa, szerinted egyenrangúak a férfiak a nőkkel?
    - De jó is lenne...

    :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (90)
    2014-07-18  14:59
  12. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. július 18. 14:5990.
    Hülye emancipáció? 
    Nekem nem az, én szenvednék, ha be lennék egy fiókba zárva.
    De nagyon utálom, ha a nők szidják a nekik kiharcolt vívmányokat! 
    Triviallal értek egyet; a magyar társadalom még borzasztóan konzervatív.
    Sajnos az én életemben már így marad (sőt:-()
    előzmény:
    ÁgicaT (89)
    2014-07-18  14:52
  13. 2014. július 18. 14:5289.
    Van egy kis félreértés: nem öltöny vasalásról beszéltem, nyilván a zakót nem itthon tisztítjuk, de a nadrágot igen. Zakót nem is hord olyan gyakran pl. apám, hogy ez heti szintű probléma legyen, de nadrából mindig akad 1-2 hetente.




    Ez most komoly, hogy aszerint kéne a mosást osztályozni, hogy női vagy férfiruhát mosok? 
    A főzést is, hogy 2 nőre főzök, vagy 2 férfira?


    Van ez a hülye emancipáció, hát a fene tudja.... nem vagyok elragadtatva tőle.
    Szeretem a munkámat, szívesen is csinálom, jó is kimozdulni otthonról (1 hét szabadság után már bizonyos része hiányzott is). És szuper, hogy a nőknek lehetősége van dolgozni, akár ugyanazt és ugyanúgy (legfeljebb nem ugyanannyiért), mint a férfiaknak. 
    De én ettől sokkal klasszikusabban vagyok összerakva.
    Az viszont tény és való, hogy ha én munka mellett csinálom otthon a 2. műszakot, akkor a férjem se hivatkozzon 100%-ban arra, hogy de hát ő dolgozik, ezért otthon már csak a kaja-alvás kombó, ami elvárható tőle. 


    Az én férjem nagy mutatványa is a palacsintasütés volt az udvarlási időben! Ő ráadásul 3 serpenyővel dobálta-forgatta   Ezek után mindenki úgy néz rám, mint az UFOra, mikor közlöm, hogy én nem tudok palacsintát sütni. Hát nem is fogom erőltetni, hogy megtanuljam, mikor a férj ilyen profi benne. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (88)
    2014-07-18  14:11
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 18. 14:1188.
    Azért lássuk be, a magyar nőknek jócskán van még mit tanulni emancipáció ügyében... Mindig elönti az agyam a méreg, ha azt látom-hallom itt Európa közepén, a 21. században, hogy főállásban dolgozó nő teljes mértékben kiszolgálja a férfi családtagjait. Pedig mennyi ilyen van! Egyik nőismerősöm 10-12 órákat dolgozik naponta a munkahelyén, és a három, szinte már felnőtt fiát olyan szinten látja el, hogy szerintem azok még a szemetet se vitték ki életükben, nemhogy tudnák, merre van a mosogató. Mondhatnánk, hogy meg is érdemli az ilyen, magának nevelte ilyen semmirevalóra a kölkeit. De valahol benne vannak a társadalmi elvárások is, hogy ez így lehetett, pláne falun. De nézzük logikusan: egy férfi eleve erősebb, jobb állóképességű, mint egy nő. Egy öltönyvasalást már csak emiatt is sokkal inkább sorolnám férfimunkának, de rosszabb esetben is megegyezés kérdése kéne legyen, ki vasal. Meg a másik: én se várom el egyetlen férfitől sem, hogy a selyem nyári ruhácskáimat megfelelően tudja kimosni, teregetni, elpakolni. Megoldom én azt magamnak. A férficuccok rendben tartása miért is lenne női munka? Jó, abba a helyzetbe én nem tudok még csak belegondolni sem, mi van, ha a nő van otthon, csak a férfi dolgozik munkahelyen, és a nőtől vár el minden háztartási teendőt, mivel én egy hivatás nélküli, visszajelzés- és sikerélménymentes élettől maximum öt éven belül depressziós lennék, és valami jónevű diliházban kötnék ki, ha túlélném egyáltalán. De a legrosszabb lenne benne tényleg az a kiszolgáltatottság, hogy ez azért van tőlem elvárva, mert másra "nem vagyok jó". Én úgy nem tudnék élni. Ha van időm, szívesen megcsinálok bármit a férjem kedvéért, ahogyan neki sincs olyan, hogy "női munka". De hogy a vasalásról deklaráltan, szentségszerűen ki legyen nyilatkoztatva, hogy az  női munka, hát azt nem bírnám elviselni agyilag. Ahogy egy olyan teszetosza meztelen csigát sem, aki mégis férfinak gondolja magát, akire rárohadna a szennyes, ha nekem két hétre el kéne itthonról utazni. És persze vica versa. Sok férfi attól gondolja magát férfiasnak, hogy nem csinál meg alapvető házimunkákat. Mekkorát tévednek! Én annak idején, még kapcsolatunk legelején a férjembe úgy szerettem bele véglegesen, hogy megláttam palacsintát sütni két karikára, pörgetve fordítva a palacsintákat... lehet ám azt is nagyon férfiasan csinálni... És nekünk, nőknek se lenne szabad hagyni, hogy alap legyen, hogy minden házimunkát tőlünk várjanak el még amellett is, hogy esetleg még a munkahelyen is többet dolgozunk egyes férfitársainknál.
    előzmény:
    ezanick* (87)
    2014-07-18  13:06
  15. 2014. július 18. 13:0687.
    Lehet, en mar megjartam gyapju pulcsikkal, osszement, bekemenyedett :) szoval parazom toluk igy nem nyulok hozza :)))
    De nem gond, a tisztito mindig jol megcsinalja. 
    ( amugy igen, lanykoromban vasaltam sok nadragot pl apamnak, mert anyam mosta)

    előzmény:
    ÁgicaT (85)
    2014-07-18  09:22
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 18. 10:1986.
    Én férjem se hord öltönyt, kettő van neki különleges alkalmakra, de ezeket nem kell vasalni, gyapjúszálasak. Mondjuk ha hordana, akkor se gondolnám, hogy a rendben tartása a nő feladata. Én is teljes állásban dolgozom, mint ahogy gondolom a legtöbb feleség, szóval szerintem vagy vigye tisztítóba az öltönyét, vagy csinálja meg magának. Én se várom el, hogy rendben tartsa helyettem a melltartóimat. De szerintem akinek egy évszázaddal ezelőtt öltönyös volt a férje, ott sem a feleség dolga volt ez, hanem a cselédé vagy mosónőé.
    előzmény:
    gazpacho (81)
    2014-07-17  23:32
  17. 2014. július 18. 09:2285.
    Az elmúlt 32 évben, mióta anyám mos apámra, nem ment tönke mosás-vasalás miatt nadrág.
    Pedig nem a hiper-szuper mosógépek egyikét használják, hanem a jó öreg energomatot. 40 fokon kimossa, és csókolom.
    Aztán persze nem magát a nadrágot vasalja közvetlenül, hanem egy nedves vásznat terít rá, és azon keresztül gőzöli. 
    Leírni bonyolultabb, mint csinálni :)
    előzmény:
    ezanick* (84)
    2014-07-18  09:10
  18. 2014. július 18. 09:1084.
    En nem kockaztatom meg itthon a tuti nadragjai esetleges tonkretetelet :) ( osszemegy esetleg stb. ) sosem mostam itthon meg oktonynadragot, s nem is fogok szerintem. Mindennap oltonyben jar, egy zako 2-3 nadrag. Mindig igy vesszuk. Sosem egy nadraggal a zakot.
    előzmény:
    ÁgicaT (83)
    2014-07-18  08:53
  19. 2014. július 18. 08:5383.
    Szerencsére a férjem nem hord öltönyt, így ilyen gondom nincs.
    De apukám ha nem is folyton öltönyben jár, de szövet nadrág+ing vagy galléros póló.
    Hát jól néznénk ki, ha minden egyes nadrágjával - azzal a 2-3-mal, ami elkoszolódik egy hét alatt - a tisztítóba rohangálnánk. Nem tudom, mennyiért tisztítanak egy nadrágot, de talán nem tévedek, ha azt feltételezem, hogy nagyságrendekkel olcsóbb otthon mosni-vasalni, mégha saját magamnak megelőlegzek egy 1000 Ft-os órabért, akkor is 
    előzmény:
    ezanick* (82)
    2014-07-18  08:48
  20. 2014. július 18. 08:4882.
    Ferfi nadrag oltony, alapbol tisztitoba megy nalunk. 
    Nokent meg utalom atz elere vasalt nadragot noknek.
    előzmény:
    gazpacho (79)
    2014-07-17  16:58
  21. 2014. július 17. 23:3281.
    nadrágba sem vasalsz élet?inget sem vasalsz?
    nagyon erősen gőzölős vasalóval kell,vagy pedig nedves ruhát rátenni  azon át és kifordítva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (80)
    2014-07-17  17:09
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 17. 17:0980.
    Én még nem láttam olyan jó minőségű öltönyt, amit vasalni kellett volna. A férjem esküvői öltönyét emlékként őrizve költöztettük dobozban begyűrve. A dobozból kiszedve olyan volt, mint az új, nem volt rajta gyűrődés...  (11 éves házassági évf. lesz pár nap múlva). Hogy kellene egy öltönyt vasalni? Még csak nem is hallottam ilyet. Öltönyt? vasalni? Na most megleptél.
    előzmény:
    gazpacho (79)
    2014-07-17  16:58
  23. 2014. július 17. 16:5879.
    Én nem rajongok a gyűrt hatású ruhákért és akkor is elég belőle egy-egy.
    És vannak olyan munkakörök,ahol feltétel a kifogástalan nett megjelenés és bizony nagy különbség van egy vasalt ruha és nem nem vasalt(bár elvileg) gyűrődésmentes anyag között)
    Ja és a férfi nadrágok,amikbe élt kell vasalni?
    Vagy egy öltöny vasalatlanul?
    Szerintem túl van hisztizve ez a vasalás de nehéz dolog.
    Én mindig tévét nézek vasalás közben és észre sem veszem,hogy kivasaltam.
    előzmény:
    tamtamtam (76)
    2014-07-17  16:12
  24. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 17. 16:2678.
    és már vége is.. viszont tök jó esőillat lett... :) hmm :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (77)
    2014-07-17  16:15
  25. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 17. 16:1577.
    Én nagyon fontosnak tartom az alapvető higiéniát, a védőoltásokat, a tiszta környezetet. Ezek hatására tartunk ott, hogy már nincsenek pestisjárványok, nincsen gyermekágyi láz stb. Sajnos manapság is vannak vírusok, bacilusok, amik ártanak az embernek, de ezek ellen meg nem a vasalt ruha véd. Ha így lenne, egész biztos vasalnék én is. Sajnos sokkal több káros anyagot beviszünk a szervezetünkbe pusztán azáltal, hogy lélegzünk, vegyszeres táplálékokat eszünk, mint azáltal, hogy vasaljuk-e azt a nyavalyás textilt vagy sem. Valahol olvastam, sajnos már nem emlékszem, hogy mennyire hiteles volt a forrás, mindenesetre nem tartom kizártnak, hogy ha Petőfi most egy időgéppel ideérkezne az 1800-as évekből, fulladási rohamot kapna a légszennyezettségtől, annyira más most már a levegő, annyival szennyezettebb. Komolyan mondom, én örülnék a legjobban, ha ilyen dolgokkal, mint vasalás, mindezek kiküszöbölhetőek lennének.

    Más: közelünkben egy katonai reptér, nyár lévén a repülőnapra készülve vagy igazából nem is tudom miért, de hangosan zúgnak el felettünk a vadászgépek... ilyenkor valahogy nem tudok nem arra gondolni a robajban, hogy ezek a gépek milyen célból is röpködnek eredetileg... nyilván nem annak köszönhetik létüket, hogy a repülőnapon szórakoztassák a népet, hanem hogy szükség esetén bombát ejtsenek vagy vegyi anyagokat permetezzenek az emberekre... ezek engem valahogy jobban aggasztanak, mint az esetleg véletlen nyolcszázadik határról behozott trópusi vírus... bár persze azt se tarthatom kizártnak. Meg azt sem, hogy a fejemre esik egy tégla. Vagy ahogy Bubi írta, a magát raliversenyzőnek képzelő buszvezető jelenti a veszélyt... :D Én mindenesetre ilyenekben struccpolitikát folytatok bizonyos értelemben: nem festem az ördögöt a falra, nem foglalkozom ilyenekkel. (Na, most pl. két perc alatt, míg megírtam ezt a hsz-t, kitört egy vihar... :D az időjárás is meg van bolondulva... :D )
    előzmény:
    gazpacho (71)
    2014-07-17  13:45

Címlap

top