Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015 esküvő

Iloveweddingdresses
Létrehozva: 2014. július 9. 20:12
Sziasztok lányok!



Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2015-re tervezik az esküvőjüket. Én még nem kezdtem el szervezkedni, mert egyelőre sajnos az anyagiak közbe szólnak... 


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 100 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk luxus esküvőt. Mindenképpen az lenne a cél, hogy mindkettőnk személyiségét tükrözze az esküvőnk, igazán személyes legyen. Szeretjük a kézzel készült dolgokat, főleg én :) itthon is sokat kreatívkodok. 



Szóval várom menyasszony társaimat!
  1. wpv
    wpv
    2015. január 5. 01:29351.

    Sziasztok,


    Ajánlom magunkat: www.wpv.hu


    Teljes körű esküvői fotó és videószolgáltatás nyújtunk az ország egész területén.



    A fotós és videós munkák együttes megrendelése esetén 10% kedvezményt biztosítunk. A téli-tavaszi időszakban további 10%-kal kedvezőbb díjazással dolgozunk.

    Március 21-ig akciós jegyes fotózás és nyereményjáték van
    a Facebook oldalunkon.


    Ne feledjétek, hogy esküvőszervezés, ajánlatkérés szempontjából sűrű ez az időszak, így bármelyik szolgáltatóra, helyszínre esik a választásotok,  mihamarabb foglaljátok le az időpontot!


     

  2. 2015. január 2. 23:09350.

    Szia svajc-bcs!


     


    Először is gratulálok és had ajánljak egy fantasztikus oldalt ahonnan bátran inspirálódhatsz és saját online albumot is készíthetsz. Az oldal neve pinterest, és imádom 

    előzmény:
    svajc-bcs (349)
    2015-01-02  00:59
  3. 2015. január 2. 00:59349.

    Sziasztok!


    Én is csatlakoznék a csoportba, nekem is 2015-ben lesz az esküvőm:)) alig várom és állati jó szervezni..


    Mivel nekem ez már a második, talán könyebb egy picit, de még így is rengeteg intéznivaló van..


    Képzeljétek az én ruhám kék színű lesz, olyan nagyon halvány kék:)


    Majmócica a te ruhád egyszerűen gyönyörű!


    A csipkepánton ne aggódj, azt tényleg egyszerű felvarrni rá.


    Apropó, fog valaki saját készítésű dekorációt készíteni?


    Én egy vázát szeretnék benne virággal és úszógyertyával..


    Csináltatok már ilyet?

    előzmény:
    Majmócica (345)
    2014-12-27  22:49
  4. 2014. december 29. 20:05348.

    SZia !


    Én szervezem a fiam esküvőjét jövőre, és 1-2 játékos dolgot szeretnék talonba tartani ha nem ugy alakulna a táncolós kedv, vagy csak vidámság gyanánt.


    Erről szeretnék Tőled pár infot, mert nagyon jól sikerült a beszámolód, igazán gratulálok, érthető, pontos és kimeritő.


    Nagyon megköszönném ha tudnál segiteni a vendégek játékos szórakoztatásában.


    köszi zsokica

    előzmény:
    .::::::. (298)
    2014-10-13  22:44
  5. 2014. december 29. 19:53347.

    Szia ! én is a gyerekeimnek szervezem az esküvőt, és 1-2 játékra szeretnék felkészülni, hátha szükség lessz rá. Tudnál nekem irni ezzel kapcsolatban h milyen tippeket kaptál a vőfély ismerődödtől?


    Ha esetleg valakinek van jó ötlete - mert a régi játékok  már idejüket multák - szivesen veszem !!


    Előre is nagyon köszi - és várom a választ.


    zsokica

    előzmény:
    Majmócica (284)
    2014-09-21  14:31
  6. 2014. december 27. 23:01346.

    Kedves Majmócica!


    Nem kell elkeseredned, felesleges!


    Ha megvan "A" pánt nélküli ruha kérd meg a szalont alakítsák át. Borzalmasan egyszerű és mobil (fel, le patentólhatós) is lehet


    Másik gondolat hogy hagyományos fűzős ruhát már nem annyira találsz. Egyre elterjedtebb, hogy beépített fűzője van a ruhának de ha nem bízol benne vegyél valami alakformálót amit később alkalomra is használhatsz. Sokkal esztétikusabb és a sok gombos ruhához szerezz be egy segédeszközt, mert kézzel gombolni nehéz lesz.

    előzmény:
    Majmócica (345)
    2014-12-27  22:49
  7. 2014. december 27. 22:49345.

    Sziasztok!


     


    El vagyok keseredve, kezdődök a ruhahisztéria. Mondjátok már meg hogy miért pánt nélküli az összes ruha szinte!! Varrónők pedig nagyon félnek a csipkepánttól, mert nehéz vele dolgozni meg drága is. 


    Ilyen ruhát szeretnék, vagyis ilyesmit. De amikor meglátta a varrónő ezt a hátmegoldást, szinte kerek perec megmondta hogy nem vállalja.


    http://davidtuteraformoncheri.com/wedding-dresses/214204/ ?fc=69


    Pedig nekem egy elvárásom van, ez pedig a csipke vállrész...


    Másik: szerintetek is nagyon ódivatú a fűzős ruha? Anyukám szerint igen, pedig jól összetart szépen áll, könnyebben eladható a ruha utána. Azt mondja hogy persze ami nekem tetszik, de minden ruhára van valami megjegyzése, ami tetszik. Megyünk 1-2 szalonba de inkább érzem hogy egyedül járnám be a szalonokat. Ezt pedig nem tehetem ha már az egyetlen lánya vagyok...


    Ti merre nézegettek ruhát?

  8. 2014. december 27. 05:25344.

    Kedves Móni!


    Láttam hogy elszántan megtartjátok az esküvőt ha törik ha szakad és az opcionálisan legjobb megoldást keresed, így adnék egy tippet. Papp László sportaréna jan 31 febr 1 -én


     


    Az utolsó két kiállításon kint volt egy szalon ahol a régi modelleket 50ezer eladási áron akciózták le és érdemes a szalonban is olcsó megvásárolható ruhákat keresgélni. Így Január/február tájékán ők is selejteznek rá két hónapra meg megindulnak az aukciós oldalak hatalmas kínálata.


     


    (a minőséget is nézd, ne csak az árat!!! mert különben ráfázhatsz)

  9. 2014. december 27. 05:17343.

    Kedves Kiscsillag!


     


    Ha megengeded ezzel a pár gondolattal próbálom meg segíteni a ruhaválasztásodat:


    - az első csipkés ruhát egy romantikus menyasszonyon tudnám elképzelni amit a kiegészítők segítségével totálisan eltudsz vinni a vintage stílusba


    a második képen egy totál modern ruha van egy olyan nőnek akinek nem a finom kidolgozottság a fontos, hanem a trend. persze a kiegészítőkkel lehet belevinni egy kis romantikát, de nem az lesz a kifejező


     


    - nézz magadba és gondold át melyik menyasszonnyal tudsz azonosulni. Persze sokkal egyértelműbb választ tudnék írni ha tudnám hogy állnak rajtad a ruhák, de talán már ez is közelebb visz a jó döntéshez


     


    Szép napot

    előzmény:
    kicsicsillag469 (335)
    2014-12-15  18:43
  10. 2014. december 22. 15:52342.

    Szia!


    Nekem a csipke miatt az első tetszik jobban, viszont én raknék még rá olyan övet, mint ami a második ruhán van. Szeretem a csillogást :)

    előzmény:
    kicsicsillag469 (335)
    2014-12-15  18:43
  11. 2014. december 18. 13:41341.

    Az első ruha mindenféleképpen :) 


    A második ránézésre az anyagát tekintve nem lehet egy könnyű ruha 

  12. 2014. december 18. 08:59340.

    Bérelni tudnám a ruhát. Aludtam rá párat és most már nekem is a csipke-tüll variáció jár a fejemben mindig. Azóta próbáltam más szatén és csipke ruhát is, de ennél jobban egyikben sem néztem ki olyan szépen mint ebben. 


    Szerintetek meg tudják varrni ezt a ruhát, hogy úgy álljon mint az eredeti? Van valakinek ebben tapasztalata?Állítólag a csipke nagyon drága, lehet akkor már 200 ezerbe is belekerülne a varratása, ha egy alap ruha 80 ezertől kezdődik. Vélemény?


    Kinek milyen ruhája lesz, bérlitek vagy veszitek? KIs szoknyás, nagy szoknyás, sellő, félsellő?

  13. 2014. december 16. 17:28339.

    Még egy szavazat az elsőre. Én is próbáltam ezt a ruhát, de végül nem ez lett a befutó, mert volt, ami jobban állt. Viszont ettől függetlenül gyönyörű ez a ruha, ráadásul szerintem a fotókon a tüll jobban is mutat, mint a második ruháéhoz hasonló fényes anyagok.

    előzmény:
    kicsicsillag469 (335)
    2014-12-15  18:43
  14. 2014. december 16. 14:57338.

    Én is az elsőre szavazok. Lehet furán hangzik, de nekem a második túl merev. Én a ruhaválasztásnál kifejezetten kerültem ezt az anyagot, mert ha nem télen van az esküvőd, akkor szerintem bele lehet sülni! :)


    Az első nőiesebb, lágyabb és sokkal "lélegzőbb" ruhának tűnik! :)


     


    Megveszed vagy bérled? Esetleg varratod?

    előzmény:
    kicsicsillag469 (335)
    2014-12-15  18:43
  15. 2014. december 16. 14:12337.

    Még egy az esőre.... de mindkettő nagyon szép 

    előzmény:
    kicsicsillag469 (335)
    2014-12-15  18:43
  16. 2014. december 16. 10:31336.

    Szia!


     


    Nekem az első jobban tetszik a díszítés miatt, elegánsabbnak, szebbnek találom. :)

    előzmény:
    kicsicsillag469 (335)
    2014-12-15  18:43
  17. 2014. december 15. 18:43335.

    Sziasztok!


    2 ruha közül nem tudok választani. Ki melyikre szavaz? Köszi

  18. 2014. december 12. 15:48334.

    Én ugyan már eladtam a ruhámat, de nem engedi az nlc a hirdetéseket. Többször feltöltöttem ide is képpel együtt és az élelmes moderátorok mindig törölték. Úgyhogy ez csak priviben lehetséges. Vagy a Facebook-on is vannak már esküvős csoportok, pl. ez: https://www.facebook.com/groups/515185658616771/ és ott lehet nézelődni.

  19. 2014. november 26. 11:36333.

    Sziasztok!
    Rég jártam erre, de jó látni, hogy mindenki ilyen jól halad, mi még nem állunk ennyire jól, bár még van több, mint 10 hónapunk :)


    Mi itt tartunk:


    Helyszín lefoglalva, menü nagyjából megvan, majd még pontosítunk, én még egy vegetáriánus levest szeretnék beiktatni, mert félek, a húsleves nem mindenkinek jó :) de előbb körbekérdezünk, kik tartanának erre igényt- az októberre való tekintettel sütőtökkrémlevesre gondoltunk, remélem kivitelezhető :)


    Sütik: nagymamák, nagynénik, örömanyák, unokatesók mind lelkesek a kérdésben, még össze kell szervezni, ki mit és mennyit alkot. Grillázstortát szeretnék még, nem tudtok valakit Budakeszi-Budapest vonzáskörzetében, aki ilyet csinál? A torta még kérdéses, de cukrászdát tudok, a döntöttünk ,megyünk egyeztetni, de ezt szerintem majd csak nyáron :)


    Gyűrűk: nekünk már eljegyzésre megvoltak a karikagyűrűink- a hagyományos, sárga arany karika, mindketten ezt szerettük volna, csak a szélessége volt kérdés :)


    Gyűrűpárna: megvan, Nagymamám hímezte, szerintem szép lett, és minden szempontból különleges :)


    Ruhák: Párom tavasszal csináltatott öltönyt, mikor diplomázott, szakmájából adódóan zöld, tölgyleveles hímzéssel, (a gyűrűpárnán visszaköszön a motívum :) ) eddig vagy háromszor volt rajta, ezt szeretné felvenni, neki csak cipőt kell újat venni  :)


    Nekem is megvan a ruhám! Eredetileg varratni szerettem volna, de teljesen véletlenül szembe jött velem, és ezt jelnek vettem  Pont olyan, mint amilyet elképzeltem, a méret is jó :) egyszer használta valaki, de teljesen hibátlan, és 10 ezer forintért megkaptam 


    Menyecskeruhával bajban vagyok, nem tudom, milyet szeretnék...


    Meghívó: ötletek vannak, a grafika nagyjából megvan, hogy mi lesz, a szöveg még nincs- tavasszal szeretnénk kiosztani őket, még ez sem égetően sürgős :)


    Dekorációt SK szeretnénk megoldani, lelkes barátok és ötletek vannak, remélem, kivitelezni is sikerül :)


    Templom lefoglalva :)


    Polgárira még nincs időpontunk, de azt előtte pár nappal/ egy héttel szeretnénk szűk körben, akár két tanúval, vagy ha a szülők szeretnének ott lenni, velük intézzük, nekünk a templomi fontosabb, csak ezt tartjuk a "nagy" napon


    Zenekart és fotóst keresünk még nagyban, ezekre sajnos ötletem sincs... 

  20. 2014. november 26. 09:15332.

    Szia!


    Köszönöm a sok jó tanácsot! 


    Volt félretett pénzünk, csak sajnos közbe jöttek halaszthatatlan dolgok, amiket ebből a pénzből kellett kifizetnünk, ráadásul én csak részmunkaidőben dolgozom (egyelőre), így most nehéz spórolnunk. Vannak rossz napjaim, amikor le akarom fújni az egészet és elhalasztani még 1 évvel, de vannak jobb napok, amikor tudom, hogy kevesebb pénzből is ki tudjuk majd hozni a lagzit. 


    Ma reggel gyorsan előkaptam a tervezett vendéglistát, újra átnéztem, és ha a párom is beleegyezik, akkor sikerült leszűkítenem 69 főre a meghívottakat. Így már azért sokat spórolhatunk, és valóban csak a család és a legközelebbi barátok lennének ott. 


    Mivel párom a XXII. kerületben nőtt fel, és mind a család, mint a barátai ott laknak, így jó lenne ha ott találnánk helyszínt. Tegnap kaptam árajánlatot egy ottani rendezvényteremtől, maga az árak elég jónak tűnnek, viszont a nagy vendéglétszám miatt még az is soknak tűnt. De most, hogy talán sikerül leredukálnom 70 főre a létszámot, így csinálhatok új költségvetést :) ami azért már jobban hangzik majd. 


    Vacsinak mi is egyszerű hagyományos menüt szeretnénk, azt általában mindenki szereti. Ha igaz, akkor a sós és édes aprósütit egy ismerősünktől kapjuk nászajándékba. A tortáról még nincs fogalmam :)


    Vőfély: van egy vőfély ismerőse páromnak, vele felvettük már a kapcsolatot, de még nem kértünk tőle árajánlatot.


    Video: második apukámnak mondott ismerősünk közvetítéssel (híradó, koncert stb.) foglalkozik, így gondoltam, hogy beszélek vele, kapjuk ezt tőlük nászajándékba.


    Dekoráció: már gyűjtöm a pinterestes képeket :) sőt már készítettem is egy prototípus asztali díszt, ami elég jól sikerült, sőt párom hugától kapunk üveg tálkákat, amik náluk voltak az esküvőn asztaldíszként.


    Menyasszonyi autó: édesapám autójára gondoltam

    előzmény:
    Londonbride (331)
    2014-11-24  17:57
  21. 2014. november 24. 17:57331.

    Sziasztok!


    Egy 100 fős esküvőt valóban nehéz lesz kihozni kevésből, főleg ahogy írtad, még nincs erre félretett pénzetek.


    Ha ragaszkodtok a nagy lagzihoz, akkor javaslom, hogy mindenképpen tegyétek az esküvőt pénteki napra, ez nagyban csökkenti a költségeket, viszont manapság egyre elfogadottabb. Válasszatok vidéki helyet, ami kevésbé felkapott esküvői helyszínként, viszont szívesen ellátják a násznépet. Ha budapestiek vagytok, válasszatok külső kerületet helyszínnek, ott biztosan olcsóbb az étterem. A vacsora fatányéros legyen, rajta 2-3 féle sülttel és körettel. Az aprósüteményt készítsd el te az édesanyáddal vagy a leendő anyóssal, biztosan jól esik majd nekik, hogy kivehetik a részüket a munkából.


    A házasságkötés az anyakönyvi hivatalban hétköznap ingyenes. 


    Torta? Szerintem 100 fő között biztosan találsz egy kis otthoni cukrászt, aki szívesen elkészíti a két- három emeletes tortátokat.


    Zenekar helyett DJ. Van olyan DJ is, aki elvállalja a konferanszié szerepét is, tehát két légy egy csapásra.


    Dekoráció? PINTREST! Rengeteg ötlet, saját készítésű dekorációhoz. Váza uborkásüvegből csipkével dísztve, néhány gyertya, egy kis rezgő virágok és tá-dáám :) 


    Fotós? Válassz olyat, aki nemrég kezdte, de már van 1-2 referencia munkája. Nem fog sokat kérni, s lehet hogy nem lesznek "fénylabor" minőségű képek, de szép emlék marad mindkettőtöknek. Szerintem fotóst is vidéken keress, tapasztalatból mondom, hogy (majdnem) minden szolgáltató olcsóbb!


    Videós? Szerintem szűk keretek között ez legyen felejtős. Az okos telefonok korában, biztosan lesz vki aki felveszi neked a fontos részeket :)


    Menyasszonyi ruha próba - úgy tudom - ingyenes. Nézz körbe, próbálgass, s ha már tudod mi áll jól, milyen fazont szeretnél, hát rendeld meg az internetről. Egy egyszer felvett ruhát még a kölcsönzőben is simán kiadnak, s utána még te is el tudod adni!


     


    Egyet azért ne felejtsünk el! A házasság rólunk és nekünk szól, nem a vendégeknek, rokonoknak. Ha nincs rá keret, akkor feleslegesen ne csapjatok nagy banzájt a rokonoknak. Szerintem biztosan megértik, ha szépen elmondod, hogy kis esküvőt terveztek, mert szívesebben költenétek másra. A szűk család legrosszabb esetben is max. 30 fő. Az meg már nem olyan vészes.


     


    Sok sikert!


     


     


     


     


     

  22. 2014. november 24. 16:16330.

    Szia!


    Eddig nem sikerült csökkentenünk a vendégséget, mert a nagy része a család, és csak néhány barátot hívunk. Én tisztában vagyok vele, hogy a rég nem vagy sosem látott harmad unokatesókat nem kell meghívni feltétlenül, de nálunk nem is ez a helyzet. Nagy a család, és olyanok is vannak, akiknek mi is voltunk az esküvőjén, így "illik" meghívni őket. Kertünk sajnos nincs, mivel panelban lakunk, így a bográcsozást elvethetjük. A szabadban ünnepléstől félnék, mert mi van, ha pont akkor szakad le az ég, és megfagy az egész vendégsereg. Szóval mindenképp egy olyan hely kell, ahol kint-és bent is lehetünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698753 (329)
    2014-11-21  17:48
  23. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2014. november 21. 17:48329.

    Szia! Nekem semmi közöm a topikhoz, csak beleolvastam, és gondoltam, hozzászólok, ne haragudj meg érte, de hátha segít továbblendülni.


    Egy százfős esküvő már önmagában luxus, bár nagyobb családoknál könnyen összejön. Ezt úgy szokták megoldani kevés pénzből, hogy otthon tartják a fogadást, főleg nyáron egy kertipartival meg lehet oldani. Ha nincs kert, akkor pedig kivonulnak a természetbe, és bográcsozással oldják meg pl. - nekem egyik unokatesómék mentek így ki a közeli horgásztóhoz lagzit ülni. Tény, hogy így nincs szükség asztali futóra, meg talán székmasnira sem, szóval ha mindenáron díszíteni akarsz, akkor max. a fákra köthetsz masnit... :) Néhány sörpad és lámpás viszont jól jöhet.


     


    A két szín, amit választottál, passzol egymáshoz, bár nem mindegy az arányuk, talán szerencsésebb, ha több a türkiz, és azt megbolondítod egy kis korallal. Szerintem ilyen asztali futót lehetne készíteni voile anyagból (áttetsző, amiből a függönyöket is varrják), vagy esetleg bélésselyemből (kabátok bélése) - mindkettő elég sok színben kapható nagyobb méteráru boltokban, és nem is drágák. Csak be kell szegni, ami nem túl nehéz, ha van egy ismerősöd, aki szokott géppel varrni, pillanatok alatt meg tudja csinálni.


    Sok boldogságot kívánok, az a legfontosabb! :)

    előzmény:
    Iloveweddingdresses (327)
    2014-11-21  16:16
  24. 2014. november 21. 16:19328.

    ui.: a kézzel készült dekorációra rengeteg ötletem van, a nagy része újrahasznosított dolgokból van (konzervdoboz, befőttesüveg, leendő sógornőm esküvőjén használt üveg tálak), így nem kerül sokba! Konzervdobozos megoldásra már készítettem a "prototípust". Ha valakit érdekel csatolom.

    előzmény:
    Iloveweddingdresses (327)
    2014-11-21  16:16
  25. 2014. november 21. 16:16327.

    Sziasztok!


    Ezer éve nem voltam itt, de most visszatértem!


    Sajnos sok mindennel nem haladt az esküvői szervezkedés, inkább csak a fejemben kezdenek összeállni a dolgok.


    Budapesten vagy környékén tartjuk majd az esküvőt, polgárit és egyházit is szeretnék. 2015.08.08. a tervezett dátum, de eddig az összes drágának bizonyult. 100 fős vendégségünk lesz. Az aprósüteményt elvileg nászajándékba kapjuk egy ismerőstől, akinek péksége van. Vacsira hagyományos menüt szeretnénk (húsleves, sültes tál körettel, aprósütik). Dekorációt, meghívót és ültetőkártyát saját kezűleg szeretném elkészíteni. A dekoráció színeinek türkizt és korallt szeretnénk, de nem egyszerű ezekben a színekben itthon asztali futót, székmasni, terítőt stb. találni. Én nem bízom az e-bayes rendelésben, mert szeretném látni és megtapintani az anyagot, mielőtt megveszem. 


    Ruhát sellő fazonút szeretnék, de mivel nem próbáltam még ruhákat, így nem tudom melyik fazon áll jól.


    Hát nagyjából ennyi ami a fejemben megszületett, kértem már sok helyről árajánlatot, de nem nagyon tetszenek. Én úgy vagyok vele, hogy a lehető legkevesebb pénzből szeretnék kihozni egy szép esküvőt, nem akarok semmi luxust, mert nem is engedhetjük meg magunknak. Szeretném összekötni az életem a szerelmemmel és ezt megünnepelni a családdal. Egyelőre 0 ft, amit félre tudtunk rakni az esküvőre :( mindig jön valami nagyobb kiadás sajnos.

  26. 2014. november 18. 11:53326.

    Nekünk a városházi időpont lefoglalva, templomban voltunk, ott minden lefixálva, étteremben voltunk, a hely és a menü is lefixálva.


    Mi a menyasszonyi ruhát a vőlegény öltönyét és a gyűrűket vettük meg legelőször, mert az a legköltségesebb. Azok is megvannak már. Meghívók megvannak, félig ki vannak már osztva, ültetőkártyák készen vannak.


    Fotós lefixálva, cukrász lefixálva. Zenészek nincsenek még egyedül, még nem tudjuk hogy kik legyenek. 


    Dekoráció és a díszítés folyamatban van.


    Az ilyen apróságokról, mint a harisnyakötő, nyakkendő, fehérnemű, gyűrűpárna sem szabad megfeledkezni. Nekünk ezek is megvannak már.


    Már csak a pénzt kell összegyűjteni hozzá. 


    116 nap még az esküvőig :)

  27. 2014. november 18. 10:55325.

    Nekünk a helyszín már le van foglalva, még október elején lefoglaltuk, de az eredetileg tervezett időpontra már nem volt hely. A templomot is sikerült lefixálnunk, több, mint fél évvel előtte felhívtak, hogy biztos-e az időpont, mert más érdeklődő is lenne rá...A polgárival kapcsolatban is sikerült elintézni a dolgokat. Sok helyen olvastam, hogy legkorábban fél évvel előtte lehet csak jelentkezni, mi okt. végén már lefixáltuk az időpontot a június végi időpontra. Érdemes minél előbb lefoglalni mindent.


    Ami még hátra van, a ruha, torta, cipők, kiegészítők, meghívók. A fotós egyik ismerősünk lesz, aki olcsóbban elvállalta, zenészt pedig a neten találtunk. 30 fős lesz az esküvő, de így is eléggé költséges. Múltkor felhívtam egy szalagavatós üzletet, ahol 20.000-ért lehet szalagavatóra kölcsönözni ruhát, de esküvőre már 50.000-ért...Jövő hónapban megyek próbálni ruhát egy szalonba, ahol orosz a tulajdonoos, nagyon szép ruháik vannak, újak, így valószínűleg megveszem majd. Már csak 222 nap az esküvőig...:)

  28. 2014. november 17. 17:51324.

    Sziasztok!


    A mi esküvőnk május 16-án lesz, színünk a pasztell kék és púder rózsaszín, így ott lesz a férfi és a nő szín is :)


    Ruhát egy varrónőnél találtam, akinek menyasszonyi és báli ruhaszalonja is van. Mivel még teljesen új darabról van szó, úgy döntöttem, hogy megveszem. Külföldön élek és itt használtként tudom eladni annyiért, amennyiért otthon újonan megveszem. Így ingyen lesz egy gyönyörű moder tündérruhám :)


    El sem hiszem, de már csak 6 hónap!


    Ma végre sikerült leszerveznem az anyakönyvvezetőt is, de már nagyon szűkös volt a hely, azért még befértünk a délután 5 órával.


    Javaslom mindenkinek, hogy igyekezzen a foglalással, főleg ha kisvárosban lesz a házasságkötés. Kevés az anyakönyvvezető és vidékről is jönnek a párok, így a helyek hamar elfogyhatnak.


    Ami eddig megvan: helyszín, anyakönyvvezető, ceremóniamester, fotós, (videós nem lesz), DJ, menyasszonyi ruha, nagy csajok koszorúslányruhái, fodrász, sminkes, vendég transzport


    Ami még megbeszélés alatt: templom, kicsik koszorúslányruhái, dekoros-virágos, sütemények


    Ami még várat magára: meghívó, torta, ajándékok, vőlegény ruhája, gyűrűk, nászút


     


    Szerintem egészen jól állunk :) Főleg külföldről intézve, bár tény, hogy testvérem rengeteget segít nekünk!


    Most a karácsonyi otthonlétünk alatt megint sok mindent el tudok majd intézni :)


    Írjátok meg ti is, hogy az esküvő dátumához képest mennyi mindent intéztetek már! Lehet, hogy a saját listánkból kimaradt néhány dolog, s akkor ezzel is segíthetünk egymásnak!


    Hajrá menyasszonyok!


     


    xo


     

  29. 2014. november 17. 10:09323.

    Lányok, ha ruhát kerestek én tényleg csak javasolni tudom, hogy nézzetek szét a használt ruhák között jófogáson vagy olx-en. Nagyon sok ruhát hirdetnek, egyszer használt tisztíttatott gyönyörű ruhákat és már márkás ruhát is kaptok 80-100 ezer forintért. Ok ezt még magatokra kell alakíttatni, az még 10-20 ezer forint, de akkor is jó vétel és később eladhatjátok, ami azt jelenti ,hogy egy jó része, mondjuk a fele meg is térül.


    Én azt csináltam, hogy elmentem pár szalonba, hogy megtudjam milyen fazon áll jól, aztán elkezdtem keresgélni neten. Végül egy vadonat új, senki által nem soha nem viselt 2013-as Enzoani ruhát vettem 100 ezer forintért egy szalonból, ami épp bezárt. De előtte próbáltam nem márkás ruhákat is, amiket 60-65 ezerért hirdettek, azok is gyönyörűek és hibátlanok, hatalmas tüllös ruhák voltak, csak épp nekem nem adták a wow feelinget


     


    De a lényeg, hogy akinek számít, hogy mennyibe kerül a ruha, mert nincs korlátlan kerete, akkor nézelődjön a használt ruhák között, mert hatalmas a kínálat és nagyon nagyon szépeket lehet nagyon jutányos áron megcsípni.

  30. 2014. november 16. 09:44322.

    Juli, ott a link, sokféle festéket és technikát lehet alkalmazni. De nyilván a google is millió ötletet kiad.

    előzmény:
    Juli707 (321)
    2014-11-14  09:20
  31. 2014. november 14. 09:20321.

    Most talaltam nagy nehezen szalvetat ebben a szinben...nem is tudom amugy hogy egy ilyen vaza befestesehez milyen festék kell...

    előzmény:
    ~Orchidea~ (320)
    2014-11-13  10:08
  32. 2014. november 13. 10:08320.

    A türkiz egy csodás szín! :-)


    Mi lenne, ha magad készítenél pl. vázákat ilyen színben? Konzerves dobozokból, flakonokból stb. Csak a megfelelő színű festéket vagy spray-t kell megvenni és indulhat a mandula. :-) 


    Itt van egy csomó tipp. 


     


      http://fengshuitrend.blog.hu/2013/06/28/csinald_magad_sz ines_vazak_festett_palackbol

    előzmény:
    Juli707 (315)
    2014-11-11  08:40
  33. 2014. november 12. 12:25319.

    Nekünk július 10-én lesz majd az esküvőnk.


    Már elég jól állunk, igazából már csak a meghívók és a dekoráció, a torta + apróságok vannak hátra.


    A meghívóval még azért várunk, mert előbb az anyakönyvvezetővel akarunk egyeztetni, hogy biztos legyen az időpont. Egyébként valószínűleg saját magunk csináljuk majd meg. Pont a hétvégén készítettünk egy mintát és egész jól sikerült


     

    előzmény:
    Juli707 (317)
    2014-11-12  07:28
  34. 2014. november 12. 11:43318.

    Üdvözlök mindenkit ha igényes és jó zenét szeretnétek esküvőtökre ajánlom  www.horvathjancsi.hu !!! :)


     

  35. 2014. november 12. 07:28317.

    És neked mikor lesz az esküvőd? 

    előzmény:
    Devilgirl- (316)
    2014-11-11  14:13
  36. 2014. november 11. 14:13316.

     


    Nekünk is türkiz lesz az esküvő színe:)


    Ha magadnak szeretnéd csinálni a dekorációt, akkor ebay-en nézelődj. Van minden türkizben is (asztali futó, székmasni, dekorgyöngyök, stb). Én is utána néztem már, de még nem döntöttem el, hogy megcsináljuk-e mi, lesz-e rá idő egyáltalán...Hajlok a dekorosra, mert virágok is csak kellenének, de még nem kértem ajánlatokat.

    előzmény:
    Juli707 (315)
    2014-11-11  08:40
  37. 2014. november 11. 08:40315.

    Nekünk a színünk a türkiz lesz....bár nem túl gyakori szín, és elég nehezen tudunk dekorációhoz ilyen színben szalvétát, lufit, selyem szalagot találni..

  38. 2014. november 10. 18:33314.

    A meghívón való ötletelés előtt mindenképp érdemes az esküvő stílusát meghatározni. Szerintem minden csak ezután jöhet.


    Mi bohó-erdei-színes (púder rózsaszín és sárga) stílust követtünk. Ez tükröződött vissza a kiegészítőkben, a meghívókon. Pl. nagy hangsúlyt kaptak felfüggesztett szalvéta pom-pomok és pl. a koszorúslányok csokrai is ezekkel harmonizáltak, hisz hortenziából voltak megkötve és az asztalokon is ez volt a virág. Szerintem így alkot egységet. 


    Úgyhogy mindenképp a stílus és a színek az elsők és arra lehet tovább építkezni. 

    előzmény:
    Londonbride (310)
    2014-11-04  11:37
  39. 2014. november 10. 18:25313.

    Én a Pinterest-et ajánlom. Millió kép, ötlet, stílus. Nézegess, gyűjtögesd a képeket és kialakul majd, hogy mi az amivel a legjobban tudsz azonosulni. Ha a stílus, színek megvannak már félsiker. 

    előzmény:
    Juli707 (312)
    2014-11-10  11:25
  40. 2014. november 10. 11:25312.

    Sziasztok! Nekem 2015. március 14-én lesz az esküvőm. Én szombathelyi vagyok, itt is lesz az esküvő, és a polgármesteri hivatalba 6 hónappal korábban lehetett időpontot foglalni. Nálunk is nagy volt az izgulás, hogy a polgári és a templomi időpontok egymás után legyenek, de hála istennek sikerült minden. Mi is úgy vagyunk vele, hogy a meghívókat és az ültető kártyákat házilag csináltuk. Praktikusabb is, olcsóbb is és még egyedi is. 4 hónap van hátra az esküvőig és a legnagyobb kérdés nálunk a lagzi dekorálása. Valakinek van valami jó ötlete? :D

  41. 2014. november 7. 07:07311.




    Sziasztok! 

    Egyedi készítésű meghívók tervezését vállalom, folyamatos egyeztetéssel, így a lehető legmegfelelőbb meghívót adhatja ismerőseinek, családjának és barátainak! 
    Árát egyeztetés után tudom megmondani, de teljesen korrekt és pénztárca barát! :)

    A meghívókat teljesen elkészítem , a nyomdát is én intézem és csak át kell venni és kiosztani őket. 

    Fiatal grafikusként törekszem a lehető legszebb, legkreatívabb megoldásokra.

    A munkáimat megtekinthetik a 
    www.facebook.com/Sognaredesign és a www.somogyiivett.hu oldalon. 





     

    előzmény:
    Iloveweddingdresses (1)
    2014-07-09  20:12
  42. 2014. november 4. 11:37310.

    Én is azt olvastam, hogy 12 hónappal előre már be lehet jelentkezni, de nekem spéci nem engedték.


    Az anyakönyvvezető, aki egyébként nagyon kedves volt azt mondta, hogy a polgármester választás miatt csak januártól foglalhatok májusra.


    Én azért december elején mégiscsak megpróbálom lefoglalni, mert addig izgulok, amíg ez nincs lerendezve :)


    Kinek lesz itt legkorábban esküvője 2015-ben? Január, február, március?


    Meghívókkal kapcsolatban még mindig várom az infókat, ötleteket :)


    Jah, meg gyerkőc koszorúslányruhák is érdeklenek (bérlés). Nem a hagyományos fazont keresem nekik, hanem ami egy picit modernebb, tüllös. Esetleg van aki tudna ebben tanácsot adni?


    Ha esetleg megveszem ebay-ről, akkor vajon el tudom majd adni?! Dilemma, dilemma hátán... :) na de azért már nagyon várjuk...


     


    xoxo 


     

    előzmény:
    Szerenke23 (309)
    2014-11-03  16:51
  43. 2014. november 3. 16:51309.

    Ez nem így van, változtak a szabályok, már egy évvel korábban be lehet jelentkezni a polgári szertartásra!

    előzmény:
    CsabaF (297)
    2014-10-13  16:58
  44. 2014. október 28. 21:38308.

    Ez a táblás ültető:)

    előzmény:
    kicidia (307)
    2014-10-28  16:58
  45. 2014. október 28. 16:58307.

    Az ültetetéshez a printerest-en tudsz jó dekorációs megoldásokat találni.


    nekem is az tetszik, h 1 képkeretben vannak a nevek és mindenki találja meg a saját asztalát és üljön le.


    ha megtalálom a képet este belinkelem.

    előzmény:
    krix (110)
    2014-07-15  12:53
  46. 2014. október 28. 16:30306.

    Nem írtam még, csak most kezdtelek el olvasni Titeket.


    szval olyan 100-120 főre gondoltunk és Budapesten szeretnénk vagy közel a városhoz.


     


    köszi előre is :)

    előzmény:
    Mütyüri (305)
    2014-10-28  16:13
  47. 2014. október 28. 16:13305.

    Szia!
    Lehet, írtad már korábban, csak nem figyeltem... nagyjából merre keresel helyszínt, és hány emberre? Ha ezeket megírod, könnyebben tudunk segíteni... 

    előzmény:
    kicidia (304)
    2014-10-28  13:50
  48. 2014. október 28. 13:50304.

    Sziasztok!


    Nekem még csak 1 hete volt az eljegyzésem, de már lázasan belevetettem magam az esküvő előkészületeibe, hátha sikerülne még 2015-re összehozni, bár tudom h sok hely már le van foglalva :(


     


    tudnátok mondani pár ötletet a helyszínhez?


    A neten csak nagyon top-os helyeket találtam, amik nem olcsók és nem is olyan meghittek, mint amilyet szeretnénk.


    Vagy hol érdemes keresgélni?


    szeretnék minél több mindent saját magam megoldani a dekor részéből, illetve van a barátok között zenekar, DJ, vőféj jelölt és fotós is. szval egy csomó minden pipa :)


    De a helyszín, amit a leghamarabb lekéne foglalni elég nagy kérdőjelnek tűnik.


     


    köszi előre is!

  49. 2014. október 28. 11:50303.

    Sziasztok!


    Ki hogy áll a készülődéssel?


    Nálunk szinte hetente van némi variálás. Eddig volt pap és templom, aztán kiderül, hogy a templomot akkor újítják fel belülről és a papnak is bejött még egy esküvő a "saját" templomában, így nem biztos hogy leérne a mi időpontunkra. Gondoltuk, hogy egy fél órával későbbre tennénk a szertartást, de én akkor is félek, hogy a pap nem ér le hozzánk Budapestről időben és akkor csúszik minden. Így tehát új templomot és új papot kell keresnünk. Szerencsére az ismeretségi körben van olyan, aki jóban van ezzel-azzal és akkor így talán kibekkeljük a kötelező hittanórákat.


    Viszont nálam megvannak a nagylányok koszorúslányruhái :) Térdig érő pasztell kék csipke ruha. Álom. A John Lewis áruházból rendeltem őket, az őszi akció keretein belül. Szerintem nagyon megérte, mert ezt máskor, máshová is feltudják venni.


    A piciknek fehér ruhát bérelek, a 12 és 16 éves leányzóknak szintén bérelt ruha lesz, ugyanúgy pasztell kék színben. A szín mellett csak egy követelményem lesz: semmi abroncs!!!


    Menyecskeruhát én is megveszem maganak, de mivel piros csipke ruhát szeretnék, még nem tudom hogy honna szerezzem be, bár ez most még részletkérdés.


    A következő lépéssel bajban vagyok... Mi lenne az? Fixálni az időpontokat?!


    A meghívókat mikor szokás kiküldeni?


     


     


     

  50. 2014. október 24. 12:17302.

    Váci Esküvő kiállításon az Althann Vendégháztól kaptam szóróanyagot, nem is vészesek annyira az áraik, de a helyszínről semmit sem tudok.


     


    Voltam én is ruhát próbálgatni. Beszámolók:


    Ara Szalon: Eladásra varrnak ruhákat, józan ész határain belül bármit megvarrnak, lehet variálni alsó-felsőt. Készleten leginkább fehér egyrészes nagyszoknyás ruhák vannak, de van néhány A vonalú is. Ruhák eladásra 70-90 ezer Ft között vannak. Ebből kifolyólag középkategóriás anyagokat használnak (pl nem a legdrágább csipke, stb). Vannak menyecskeruhák, kiegészítők. 


    December, januárban akciók: Készletkisöprés, új ruha varratásnál meg ajándékok.


     


    Maggie Bridal: Ázsia Centeres üzlet. Rengeteg ruha, árak: 20ezertől 170 ezer Ft-ig. Nekem az anyagok nem tetszettek, olyan kemények, műanyagosak voltak. Januárban jönnek új modellek. Kínából megrendelős ruhákról van szó, nem tudom mennyire van méretre igazítás, átalakítás stb. Itt is rengeteg menyecske meg koszorúslány ruha. Viszont azon az emeleten van egy kisestélyis bolt, ahol van rengeteg is koktélruha 7-20 ezerig. Én onnan fogom venni a menyecskeruhám, és azt többször fel tudom venni máshova is. 


     


    Meghívó: Szép papírra lesz nyomtatva a szöveg, és azon csipke+szalag lesz díszként, de még nem tisztult le pontosan. alapanyagnak az ebay kincsestár. 


     

    előzmény:
    Londonbride (300)
    2014-10-15  15:27

Címlap

top