Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ne csipogjanak a madarak többet, meg a gyerekek se zsibongjanak!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 29. 18:10
Vannak azok az idegesítő zajok, amelyeket el kellene törölni a föld színéről, mert minek vannak. A szomszéd, aki nem bírja elviselni a csipogó madarakat, és még néhány felesleges világi zörej.

Nők Lapja Café: Elég volt! Ne csipogjanak a madarak többet!
  1. 2014. június 30. 14:4651.
    Azert a 100-200 vereb es egy enekesmadar csicsergese nem ugyanaz. Vagy igen? Jo, nem a varjura gondolok, mert o is az enekes madarakhoz tartozik, hanem egy feketerigo vagy fulemule enekere. Ezert nem mindegy. Meg a hang es a zaj kozott is kulonbseget kell tenni. :-)
    előzmény:
    Gina424 (50)
    2014-06-30  14:31
  2. 2014. június 30. 14:3150.
    Ez nagyon cuki, tetszik! Én is próbáltam már madárkát menteni, de eddig nem sok sikerrel, valamiért mindkettő elpuszult. Valószínűleg betegek voltak, azért találtam meg őket elárvultan a kertben.
    Viszont saját tapasztalat, hogy mindenki csak azt tudja megérteni, amit már saját maga is átélt. Persze tisztelet a kivételnek, meg minél idősebb az ember annál több (lehet) benne az empátia, hiszen felrémlik benne, hogy bizonyos dolgokban hogy megváltozott a véleménye ahogy bővültek a saját tapasztalatai. De szerintem itt a fórumon senkinek sem fogod tudni megváltoztatni a véleményét, egyesek úgy gondolják, ha nem zene a füleidnek a madárcsicsergés, akkor bunkó városi proli vagy... Ez sajnos már csak így van olyan könnyű elítélni másvalakit olyasmiért, amit az illető sose tapasztalt a saját bőrén.
    Egyébként én magam is mindig csodálkoztam azon, hogyan lehet az, hogy valaki a madárcsicsergés miatt panaszkodik, szerintem egy nagyon megnyugtató kellemes hang. Nem értettem. Na aztán vagy három hónapot laktunk albérletben, és pont az ablak alatt volt egy elég nagy fa, és nagyjából 100-200 veréb gyűjt rajta össze, és úgy hajnali négy tájban egyöntetűen rázendítettek. Komolyan vicces volt, meg én úgy voltam vele, hogy alapjában véve szeretem a madárcsivitelést. De azért többször gondoltam arra, hogy de jó, hogy ezt csak három hónapon keresztül kell szeretnem, mert azt hiszem hosszú távon tényleg nagyon idegesítő lett volna.
    Egyébként én TV-re nem tudok elaludni, a számítógép meg a páraelszívó zúgása megőrjít. Görögországban elviselhetetlennek tartottam a kabócákat, hála Istennek a magyar tücsköket kifejezetten szeretem. (hű de nacionalista vagyok...) Tengerzúgásról nem tudok nyilatkozni, olyan közel sose aludtunk a tengerhez. A madárcsivitelést kifejezetten szeretem, a vihart, mennydörgést pedig imádom. Még akkor is, ha esetleg nem tudok tőle aludni, akkor is szeretem, ha kint megy az égiháború.
    Amit viszont nagyon rühelltem: a nagyothalló szomszéd este 11-kor nézte a hiradót. Sose felejtem el szó szerint hallottam az éppen aktuális miniszterelnök beszédét. Másnap hatkor meg keljek fel, és menjek dolgozni. És tenni se lehetett semmit, mert egy nagyothalló úgyse érti meg, hogy ő tényleg hangosan hallgatja a TV-t. És ez szinte minden panelban, társasházban előfordult, mindig volt valaki, aki nem hallott rendesen, és éjszaka akart TV-t nézni.
    Ja és a gyakorló kisiskolások (furulya, zongora, skálázás fél órán át éveken keresztül...)
    előzmény:
    eda-1952 (30)
    2014-06-30  09:40
  3. 2014. június 30. 14:1049.
    Akkor képzeld el a város zaját és a varjakat ---együtt!
    előzmény:
    Unmasked (47)
    2014-06-30  14:02
  4. 2014. június 30. 14:0948.
    Es a pinty tudja, hogy nem szabad a kintieknek valszolni? :-))) Vagy o is beszall az enekkarba? :-))
    előzmény:
    eda-1952 (45)
    2014-06-30  13:37
  5. 2014. június 30. 14:0247.

    Nekem meg 7 darab papagajom van. 4 nagy, es harom kicsi. Nalunk hajnalban a rigok kezdenek, majd a varjak, ezt meghallva razendit a nagy papagaj


    az udvarlasra, majd a kisnovesuek is ordibalni kezdenek. Imadom ezt a zenebonat, el nem cserelnem a varos zajara semmikepp.


     

  6. 2014. június 30. 13:3946.
    Bármilyen, a megszokottól eltérő "zajra" felébredek. Amikor a fiam kicsi volt, arra is felébredtem, amikor a másik szobában máshogy vette a levegőt, mint szokta. Amikor nagykamasz lett és el kezdett éjszaka hazajönni, felbredtem rá. Ma már nem ébredek fel, de reggel pontosan tudom, anélkül, hogy meg kéne néznem, hogy hazajött-e. A "normál" madárcsicsergés is ilyen számomra: tudok róla, de nem zavar, alszom tovább. De amikor hisztizik, mert éhes, akkor szívem szerint kitennék egy doboz macskakaját, hogy szolgálják ki magukat, csak hallgassanak már el végre. :))
    előzmény:
    cabron (44)
    2014-06-30  13:31
  7. 2014. június 30. 13:3745.
    Bocs' a konyháért, de nekem tényleg ott csivitel egy pinty, ha jó kedve van..)))
    "Neked a madarcsicserges ugyanaz, mint egy hirtelen ejszakai zaj? "felriaszto"?" A madárcsicsegés nem. De amikor hajnalban arra esek ki az ágyból, hogy rigóék tömegverekedést rendeznek a nyitott ablakomtól egy méterre, az igenis egy felriasztó éjszakai zaj. De ősszel a levert és feltörendő diókkal foglalkozó varjak károgása is az. Túl korán reggeliznek..)))
    előzmény:
    hópelyhecske (42)
    2014-06-30  13:16
  8. 2014. június 30. 13:3144.
    Fene tudja, engem a madarak nem tudnak felébreszteni, legyen az bármilyen "idegesítő" csipogás. :)
    előzmény:
    kivi39 (41)
    2014-06-30  13:11
  9. 2014. június 30. 13:1943.

    Amikor benn laktunk a városban,minden volt az ablakom alatt:busz,autó,gyerekek,részegek,fékező troli....a fene megevett,sose tudtam kialudni magam. Ja, a szomszédaim is ordítoztak egész nap.


    Most a kertvárosban imádom a madarak csipogását:feketerigó,fecske,rozsdafarkú,meg egy kicsi,furán csipogó sárgás-zöldes kismadár  


    Benn dolgozunk a városban,és amikor kiérünk a mi övezetünkbe,mintha elvágnák a zajt,a piszkot,nagyon jó,békés érzés  

  10. 2014. június 30. 13:1642.
    Neked a madarcsicserges ugyanaz, mint egy hirtelen ejszakai zaj? "felriaszto"? Hm.
    Nem irtam, hogy a pinty a konyhaban csipog. Vagy a fecske. Vagy a feketerigo. Vagy a rozsdafarku. Vagy neked ők igen, es csak a pinty nem??? Vagy neked ez csak a konyhaban zavaro, mert ott felriaszt?
    előzmény:
    eda-1952 (24)
    2014-06-30  08:16
  11. 2014. június 30. 13:1141.
    Nem attól függ, hol nőttél fel. Én pl. simán elalszom az erdő közepén és nem ébredek fel arra, hogy egy fél erdőnyi madár koncertezik. De amikor két rigófióka a fiókákra jellemző borzalmas idegesítő csipogással biztatja gyorsabb kiszolgálásra az anyját, arra felébredek.
    előzmény:
    cabron (32)
    2014-06-30  09:50
  12. 2014. június 30. 11:1740.
    előzmény:
    antironia (33)
    2014-06-30  09:57
  13. 2014. június 30. 11:1639.
    Valahogy így!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110799 (26)
    2014-06-30  08:44
  14. 2014. június 30. 10:3738.



    Én valakinek Wagnertől a Walkűrök lovaglását ajánlottam hasonló célra.....
    előzmény:
    eda-1952 (36)
    2014-06-30  10:16
  15. 2014. június 30. 10:2337.
    Nyilván, az egyéni érzékenység is benne van.
    előzmény:
    eda-1952 (35)
    2014-06-30  10:03
  16. 2014. június 30. 10:1636.
    Volt benn részem, amikor  a szomszéd lakásban albérlők voltak. ..de hát azért van a villanyóra, hogy le lehessen kapcsolni. Minden alkalommal.A felettünk lakók már keményebb dió voltak: minden egyes vasárnap ebéd után lefeküdtek aludni, a magnót kitették az erkélyre és ment a lakodalmas. Mindenki megőrült  a lépcsőházban, volt aki ezért ment el hazulról minden vasárnap, de hiába szólt nekik bárki, ők közölték, hogy ez a zene szerintük nem zavarhat senkit és különben is ők így tudnak pihenni. Na egyszer  szóltam minden szomszédnak, hogy megpróbálok valamit. Megelőztem őket és kitettem az erkélyre a szovjet lemezjátszómat (volt ám hangerő!...))) és feltettem Csajkovszkij B mollját, mert én meg azt szeretem. Háromszor egymás után. Megértették..)))
    előzmény:
    antironia (33)
    2014-06-30  09:57
  17. 2014. június 30. 10:0335.
    Á, hidd el, nem attól függ mi zavar, hogy hol szocializálódtál, hanem egyéni érzékenységtől, amiről senki  nem tehet. Én pl egy városszéli kis lakótelepen nőttem fel, ami teljesen falusias volt, kakasokkal, kutyákkal, egyebekkel. Mégis vannak zajok, amik mellett nem tudok elaludni, vagy ha felébredek egy kora hajnali zajra, akkor megette  a fene a további alvást..(((
    előzmény:
    cabron (32)
    2014-06-30  09:50
  18. 2014. június 30. 09:5934.
    Hát ez nagyon klassz!

    Én is imádom az ilyesmit megfigyelgetni. :)
    Én pl. imádtam a bejárati ajtó felett lógó denevéreket is (még az előző lekóhelyemen), minden évben nyaranta megjelentek, aztán egyszer csak nem jöttek többet. :( Hiányoztak...
    előzmény:
    eda-1952 (30)
    2014-06-30  09:40
  19. 2014. június 30. 09:5733.
    Akiknek a madárcsivitelés idegesítő, azoknak jobbról-balról kívánok olyan szomszédokat, ahol 7/24 megy a mulatós tibicsabázás 120 db-en....
    előzmény:
    Csendike (9)
    2014-06-29  21:47
  20. 2014. június 30. 09:5032.
    Nálunk (hála égnek) sok fecske van, évről-évre több. Idén már olyan méreteket öltött, hogy a fecskeszar konkrétan bármikor, bárhol előfordulhat. Száradó ruhán, kerti asztalon, kocsin, rajtunk. :)
    Én pucolok és örülök neki, mert nyugodtan lehet ücsörögni a kertben anélkül, hogy szarrá csipkednének a szúnyogok és mindenbe belekotnyeleskednének a legyek.

    A zajokra visszatérve, nálunk is vannak olyan zajok, amitől idegbajt kaphatnék (pl. pelék a padláson), de hála Istennek vidéken szocializálódtam, így a természetes hangok, zajok hidegen hagynak.
    előzmény:
    eda-1952 (29)
    2014-06-30  09:25
  21. 2014. június 30. 09:4431.
    Én egy darabig laktam Svédországban, a partnál. Első hajnalban arra ébredtem, hogy flexelnek a szomszéd házban. Gondotlam marha jó, itt is... Erre mikor kimentem az erkélyre, hogy megnézzem, akkor derült ki, hogy ezezk a sirályok :-( Akik kb napkeltével kelnek, ami arra felé nyáron nagyon korán van....
  22. 2014. június 30. 09:4030.
    Nekem pár éve az erkélyen volt egy saját rozsdafarkú családom..))) Az erkély oldalfaán egy polcon lévő éppen üres kaspóba fészkeltek bele, kétszer egymás után. Hangos banda, de nagyon érdekes volt megfigyelni őket, pl nem is tudtam, hogy náluk nincs repülni tanítás: naponta került  a fészekbe egy tojáska és amikor készen álltak a repülésre, akkor naponta egy egyszerűen kirepült. A szülők csak akkor balhéztak az erkély előtti fán, amikor láttam, hogy az iszonyú melegben a fiókák tátognak és teljesen úgy nézett ki, hogy elpusztulnak Ezért kimentem és szemcseppentővel itattam őket, amit nagyon szívesen vettek..))
    előzmény:
    cabron (25)
    2014-06-30  08:23
  23. 2014. június 30. 09:2529.
    A fecske nem hangos. Ellenben ha emeleti lakásod ablaka felső sarkába fészkel, akkor  naponta moshatsz ablakot és párkányt. Még rosszabb, bár talán nem fecske teszi, ha a konvektor szellőző (nem tudom mi a neve) részébe fészkel bele egy madár akárhányadik emeleten, mert leesett a védő rács, amit nem egyszerű pótolni, meg az ember nem is biztos, hogy figyeli. Nyár végére belekövesedik az egész és csodálkozol, ha be akarsz fűteni.
    Nézd, mivel nem városban és emeletes házban laksz, vannak helyzetek, amiket elképzelni sem tudsz. Pl a denevérek. Ezen  a lakótelepen rengeteg van. Ha késő este végigsétálsz az utcán, egyes házak (főleg, ahol még nem volt panelprogram) előtt hallasz egy olyan búgást, mint a trafóházak elektromos hangja. Betelepednek a panel és a vakolat réseibe, szerintem nem tesz jót  az épületnek.
    előzmény:
    cabron (25)
    2014-06-30  08:23
  24. 2014. június 30. 09:1128.
    Idegbeteg a nénikéd.Ámbár ha süket vagy és azért nem zavar az ágyudörgés sem, akkor érthető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110799 (26)
    2014-06-30  08:44
  25. 2014. június 30. 08:5027.

    Igy van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110799 (26)
    2014-06-30  08:44

Címlap

top