Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ne csipogjanak a madarak többet, meg a gyerekek se zsibongjanak!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 29. 18:10
Vannak azok az idegesítő zajok, amelyeket el kellene törölni a föld színéről, mert minek vannak. A szomszéd, aki nem bírja elviselni a csipogó madarakat, és még néhány felesleges világi zörej.

Nők Lapja Café: Elég volt! Ne csipogjanak a madarak többet!
  1. Torolt_felhasznalo_110799
    Torolt_felhasznalo_110799
    2014. június 30. 08:4426.
    Hogy itt mennyi hisztérika van! Ezek az idegbeteg nők osztják az észt más topikokban. Szánalmas.
  2. 2014. június 30. 08:2325.
    Nekem az a kedvencem, amikor leverik a fecskefészkeket, mert ugye hangos, meg piszkít, aztán meg megy a rinya, hogy mennyi bogár, szúnyog van.
    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2014-06-29  21:35
  3. 2014. június 30. 08:1624.
    Olyan kedvesen lenéző vagy.Ez itt nem nagyváros, hanem kicsi. Pár évtizede nagyon elszaporodtak a galambok, elképesztő mennyiség van a belvárosban, majdnem annyi, mint Velencében. Gyrekkoromban meg talán nem is láttam feketerigót, most meg rengeteg van, elképesztően szelídek, mindig mondom, hogy egyszer rálépek egyre..))) Nem baj, ez csak azért van, mert az új lakótelepeken is rengeteg a fa, a bokor és ez nagyon jó. DE valóban fel lehet ébredni rájuk. Mint bármelyik éjszakai hirtelen zajra és nem kéne epés megjegyzéseket tenni arra, aki nem tud egy felriadás után visszaaludni.
    Ja, azt nem mondanám, hogy  a pinty a konyhában csipog...)))
    előzmény:
    hópelyhecske (21)
    2014-06-30  07:18
  4. 2014. június 30. 08:0523.
    Villamos itt nincs...)) rodeózó motorosok nyaranta voltak, körversenyeket rendeztek éjjelente. Aztán rájuk szálltak  a rendőrök, meg kanyarban úttalálkozásnál csináltak egy fekvőrendőrt, azóta talán valahol máshol versenyeznek..)))
    Részegek: szünt már meg, de most is körben 300 méteren belül 3 kocsma van..((( A legjobban egyébként az szeretem, amikor a közeli multi mellett mondjuk sörünnepet rendeznek. Van 11 óra, mire véget ér, utána még tűzijátékoznak egy kicsit. Tényleg jó az ilyesmi, többezer ember remekül szórakozik. Kivéve az aludni vágyó ittlakókat, amikor az a többezer ember vidáman és hangosan hazavonul. Már nem annyira gond, mert ugye nem dolgozom, de amíg dolgoztam és másnap fel kellett kelni, nagyon tudtam értékelni.
    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2014-06-29  21:35
  5. 2014. június 30. 07:5822.
    Nappal nem idegesít, sőt szeretem  a tenger zúgását, meg a madarakat is. De nem tudok tőlük elaludni, ennyi. Ha meg arra ébredek, hogy valaki danászik az utcán, utána nehezen alszom vissza. Pár éve mégvolt egy buszmegálló itt a közelben. Akik a gyárban délutánosok voltak, itt szálltak úgy háromnegyed 11 körül és pont a házunk előtt ágazik el az út, tehát itt búcsúztak el egymástól. Éjjel a csendben jobban hallasz mindent, mit mondjak, a hajam téptem (nem csak én, mert mindig akadt, aki kikiabált), amikor teljesen magánjellegű dolgokat még vagy fél óráig megbeszéltek a sarkon.
    előzmény:
    Babyface83 (10)
    2014-06-29  22:19
  6. 2014. június 30. 07:1821.
    Altalaban a háklis nagyvarosiakat idegesiti a madarcsicserges... meg minden termeszethang.Vegyenek fuldugot!!!! 
    Az ember eltavolodott a termeszettol. Es kenyelmes is.



    A madarcsicserges relaxalas.


    A cikkironak uzenem, hogy a madarak csicseregnek, ami csipog, az a pinty... !!!!!

    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2014-06-29  21:35
  7. 2014. június 30. 01:3320.
    Az is klassz volt, mikor reggelente rendszeresen arra ébredtünk, hogy a radiátorban csobog a víz. Én nem tudok elaludni, ha hallom, hogy zúg a számítógép, mert valaki bekapcsolva hagyta 2 szobával odébb. Viszont hangos tv mellett simán elalszom. Altató jelleggel betett cd mellett meg nem. Az utca zaja nagyon zavar, ellenben nincs az a mennydörgés, amire felébrednék... A szomszéd lakásban, a hálószobánk másik oldalán 6 évig haldokolt a szomszédunk. Jajgatott meg kiabált, éjjel is. Na, azt nem kívánom senkinek.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-29  18:10
  8. 2014. június 30. 00:5919.
    Azért fél éjszakán át ne koncertezzenek már a részegek az ablakotok alatt! Ebben igazatok volt. Emlékszel még, milyen jellegű dalokat adtak elő? 
    előzmény:
    Babyface83 (17)
    2014-06-30  00:43
  9. 2014. június 30. 00:5418.
    Az egyetlen, ami nagyon irritálni tud, a galamb hangja.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-29  18:10
  10. 2014. június 30. 00:4317.
    Oké-oké, mondom nem kötekedni akartam, csak csodálkoztam, mert eddig még nem hallottam senkitől, hogy a tücsök meg a tenger hullámzása idegesítő lenne...
    A csöpögő csap engem is nagyon idegesít. Meg ha valahol megy a tv és hallom, amikor aludnék. Ha nem üvölt, hanem tényleg épp hogy csak hallani lehet, attól sem tudok aludni.
    Az éneklő részegekkel olyan nagy gond nincs, mert azok elhaladnak az ablak alatt, szóval legalább nem tartós az élmény. Bár volt már olyan, hogy egyszer pont az ablakunk alatt ültek le énekelni meg iszogatni, kedvesen kiszóltunk nekik, hogy ugyan gyönyörű a koncert és imádjuk a hangjukat, de inkább lesznek szívesek pár méterrel odébb folytatni az előadást. Vihogtak egyet és odébbtántorogtak 
    előzmény:
    Bibige (14)
    2014-06-29  23:04
  11. 2014. június 29. 23:1216.
    A verébcsiripelésről jut eszembe: városunk egyik kórházának udvarán vészesen elszaporodtak a varjak. Hát, azok valami rémesen tudnak károgni! (Szegény betegek meg hallgathatják.) Amikor felszáll egy csapat közülük, mintha zivatarfelhő kélne útnak. 
    előzmény:
    kivi39 (11)
    2014-06-29  22:31
  12. 2014. június 29. 23:0915.
    Azért van a madárcsicsergésnek az a fajtája, amitől a falnak tudok menni. Amikor reggel 5-8-ig a szemben lévő fán két rigó fióka követeli az anyjától a reggelit, az nem valami kellemes. Ez nem az a madár csicsergés, amit szeretünk. Pedig én még a verébcsiripelést is imádom. De tegnap már közöltem a rigókkal, hogy kiengedem a macskát...
    idézet:
    kivi39 (11)
    2014-06-29 22:31:13
    Néhai ismerősöm, egy nyolcvanon felüli néni 2 db papagájt tartott. Néha azok is tudtak olyan bolondokházát csinálni a csiripelésükkel, hogy azt hittem, idegbajt kapok. Ilyenkor nem lehetett beszélgetni sem, mert úgysem értettük volna egymás szavát. 
    előzmény:
    kivi39 (11)
    2014-06-29  22:31
  13. 2014. június 29. 23:0414.

    "Komolyan zavar a tengermorajlás meg a tücsökciripelés?"


    Nézd, mindenkit másmilyen zajok zavarnak. Engem például a csöpögő csap zajával ki lehetne kergetni a világból. Ha kilazul a fürdőszobai csapban a tömítés, folyamatosan pötyög, amit vödörrel fogunk fel, de én aludni nem tudok tőle, annyira zavar, úgyhogy lezárom az aknában a csapot, a kallanytyúval. Ugyanez van, ha valamelyikünk figyelmetlen, és nem zárja el "tökig" a csaptelepet.Egyszer kórházi bentfekvésem alatt csöpögött a kézmosócsap a kórteremben, és órák múlva már sírva könyörögtem, hogy valaki csináljon már valamit, mert megőrülök! Ekkor valamelyikünknek beütött az isteni szikra, és egy szivacsot raktunk a csöpögő csap alá. Ezzel a zaj is megszűnt.
    előzmény:
    Babyface83 (10)
    2014-06-29  22:19
  14. 2014. június 29. 22:5913.
    Mindenről te tehetsz. Felolvastam a lányomnak, amit írtál, erre elkezdte: "Sárgán virágzik a tök, hukk, jajj..." Azóta nem megy ki a fejemből és ezt dúdolom állandóan. Mondtam az előbb a gyereknek, hogy agyonütöm...
    előzmény:
    eda-1952 (7)
    2014-06-29  21:28
  15. 2014. június 29. 22:5312.

    "No és ilyen jó időben a kedvenceim még a kocsmabezárás után vidáman hazabaktató részegek. Nincs szebb, mint hajnali kettőkor arra ébredni, hogy Akácos úúúút.........."


     


     


    Érdekes, mi meg már vagy 30 éve azon filózunk a férjemmel, hogy gyerekkorunkban szinte minden részeg énekelt, a mostaniak közül meg senki. Nincs már ezekben semmi romantika! Tudod mit? Cseréljünk lakást!

    előzmény:
    eda-1952 (7)
    2014-06-29  21:28
  16. 2014. június 29. 22:3111.
    Azért van a madárcsicsergésnek az a fajtája, amitől a falnak tudok menni. Amikor reggel 5-8-ig a szemben lévő fán két rigó fióka követeli az anyjától a reggelit, az nem valami kellemes. Ez nem az a madár csicsergés, amit szeretünk. Pedig én még a verébcsiripelést is imádom. De tegnap már közöltem a rigókkal, hogy kiengedem a macskát...
    előzmény:
    lilla123 (2)
    2014-06-29  18:10
  17. 2014. június 29. 22:1910.
    Komolyan zavar a tengermorajlás meg a tücsökciripelés? De mi benne az idegesítő? Nem kötekedni akarok, tényleg, csak ez annyira furcsa, nem tudom elképzelni, hogy miért idegesít ez valakit. Én ezeknél hangulatosabb éjszakai "alapzajt" el sem tudok képzelni. Mi a Duna parton lakunk, imádom, hogy nyáron nyitott ablaknál hallani a hullámzást, a békákat és a tücsköket, sokkal jobban alszom így.
    Én a forgalom zajától, a szirénáktól, riasztóktól kapok idegbajt, asszem bele is halnék ha Pesten egy forgalmas út mellett kellene laknom.
    előzmény:
    eda-1952 (7)
    2014-06-29  21:28
  18. 2014. június 29. 21:479.
    Miért ne csipogjanak, az a dolguk? Talán kezeltetnie kellene magát a kedves szomszédasszony, nem?
    Annyi kutya ugat a környéken az sem zavar, miért zavarna a madarak csipogós élete?
    Csodás  "családi" perpatvarok vannak a fészkekben. Feketerigók, sárgarigók fürdenek a kitett madáritatóban - madárfürdőben. Mindennap friss vizet kapnak.Isznak, lubickolnak. A rozsafarkú családunk a terasz tartóoszlopán most biztonságban van, mert egy lapot szereltünk fel pár éve az állandóan kieső  fiókák miatt. Így megszünt az ügyelet a büdöskék megmentésére.

    Idegesítő zaj?
    Na, igen.Az is van, de nem igazán idegesít.Itt az utcánkban a fordulóban  sok az aszfaltra a kihordás a kavicsokból. Motorversenyzőink nem számolnak ezzzel ( vagy nagyon is), így  egyenesből szinte direkt tudnak 90 fokos fordulást összehozni hatalmas búgással. Igen, ez elég nagy zajjal jár. Ez nem is annyira idegesítő, inkább félelmetes...........
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-29  18:10
  19. 2014. június 29. 21:358.

    Kislány koromban a "kedvencem" volt az   - én vagyok ééén, az utca közepén eladom a szivemet egy forintért--- tetszett a falubeli a kutyáknak is és  megpróbálták utánozni.
    Nagyanyám ablaka az utcára nézett...

    Ahogy a "kocsmaajtó" is...   a zeneszó kihallatszott, azt nem hallottuk mert messze lakott..  De szombat  este hazatérő legényeket igen.
    Aztán  pirkadat elött hallottam ahogy mennek ki aratni a kombájnok a Hanságba. Kukorékolt a kakas, kolompoltak a tehenek a legelőre menet.

    és senki sem volt tőle idegbeteg.
    Igaz, senki sem virrasztott késő éjszakáigg



    Tényleg.. a városban a rodeozó motorosok és  a csörömpölő villamos senkit sem  zavar?
    Csak a madarak?


    előzmény:
    eda-1952 (7)
    2014-06-29  21:28
  20. 2014. június 29. 21:287.
    Tényleg kora hajnalban kezdik.Náluk erőszakosabb hangúak a rozsdafarkúak, akik harmadakkorák, de iszonyúan tudnak veszekedni. Akiket még gyilkos indulattal tudok utálni, azok az édes tücskök: ők egész éjjel lármáznak, szerencsére mióta a hüle házszigetelők úgy takarítottak a ház előtt, hogy felperzselték összesöprés helyett és azóta nincs fű, nincsenek tücskök...de lassan kezd visszanőni, szerintem jövőre visszatérnek a tücskök is. Olyan erőszakosan ordibálnak, mint a görög kabócák. És ha már Görögország: az első alkalom után gondosan belőttük a parttól való távolságot, mert  a tengert ugyan imádom, de aludni nem tuok tőle..))) No és ilyen jó időben  a kedvenceim még a kocsmabezásrás után vidáman hazabaktató részegek. Nincs szebb, mint hajnali kettőkor arra ébredni, hogy Akácos úúúút.....
    előzmény:
    DymuniaD (6)
    2014-06-29  19:58
  21. 2014. június 29. 19:586.
    Reggel arra ébredni, hogy a rigók fújják a magukét a fákon az ablak előtt, ennél vidámabb ébresztőt elképzelni sem tudok.
    Akkor képzeld el, hogy hajnal négykor kezdik fújni a magukét... ;)
    Nálunk pár éve a fél város nem aludt hónapokig, mert a cuki kuvikfiókák este 11-től hajnal háromig morzéztak anyuval. Egyszerűen idegesítő frekvencia, nem tudod nem hallani, és csukott ablakon át is simán szétidegelt. Van még pár ilyen faj ezen kívül is, aki szerint a madárhang mindig idilli, az örüljön neki, hogy még nem találkozott ellenpéldával.
    előzmény:
    Dnanga (3)
    2014-06-29  18:38
  22. 2014. június 29. 18:485.
    Nekem három zebrapintyem van. Reggel énekkel ébresztenek becsatlakozva a rigók koncertjébe. Szeretem ezt a zenebonát. Nem tudom, mi idegesítő a madarak énekében.
  23. 2014. június 29. 18:444.
    Mert nem laktál még belső udvaros házban. A visszhang borzalmas. Még a suttogás is tisztán hallatszik.

    Egy éve én sem gondoltam, hogy egy madár zavarhat. Eddig semmi probléma sem volt. Kifejezetten szerettem a csicsergésüket, még a visszhangzó udvaron is. De kb. egy hónapja egy fura madár költözött az egyik fára, és azóta MINDEN reggel ötkor kelünk. Már holt fáradtak és elég frusztráltak vagyunk.

    Ez a madár nem csicsereg, hanem valami rekedt csattogást ad elő, több órán keresztül kora reggel. Azután abbahagyja. Csak épp aludni nem lehet tőle. :(((
    Iszonyatos a visszhangja az udvaron, és nagyon hangos. Megértem, hogy másokat is zavar.


    előzmény:
    lilla123 (2)
    2014-06-29  18:10
  24. 2014. június 29. 18:383.
    A tenger morajlása. Hiányzik ha hazajövök. Néha eszembe jutott már, hogy felveszem.
    Reggel arra ébredni, hogy a rigók fújják a magukét a fákon az ablak előtt, ennél vidámabb ébresztőt elképzelni sem tudok.


    Még a szörnyecskéket is elviselem, ha kiengedik őket az ovóda udvarra. A kujva anyázás ( - ovónéniiii a Zsani azt mondta hogy a kujva anyámat. - Zsanika nem szabad a Norbi anyukáját lekurvázni)van amikor nem tetszik, de 28 év alatt már megtanultam mit engedjek az elmémbe és mit ne.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-29  18:10
  25. 2014. június 29. 18:102.
    Kezdem nem normálisnak érezni magam, hogy szeretem a madárcsicsergést hallgatni, meg a fák zúgását, és a tengert is. Sőt, úgy gondolom, helyénvaló, hogy valaki jól érezze magát, akár gyerek, akár a szomszéd asztalnál ülő felnőtt.
    Azt viszont nem tartom normálisnak, hogy valakit ennyire zavarjon a külvilág.

Címlap

top