Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Dörgölődzők

nok_apja
Létrehozva: 2014. június 17. 12:27

A hatalomhoz dörgölődzők voltak, vannak, lesznek. És ez nem kötődik hithez, valláshoz, filozófiához, világnézethez, de még korszakhoz sem.

 

A tegnapi Omega - Scorpions koncertek előtt ékes tanúbizonyságát láthattuk, hogy rendszerváltás ide, rendszerváltás oda, aki a médiában - karrier reményében - nyal és dörgölődzik, az ugyanúgy teszi azt, mint 30-40 évvel ezelőtt, ugyanolyan stílusú műsort ad elő.

Nosztalgikus öklendezések tolultak fel bennem a koncert előtt, mert a rendszerváltás előtti legrosszabb időket idéző műsor láthattunk.

Ugyanaz a sekélyes, féloldalas, az aktuális vezetőket fényező nyáladzást.

 

Mindegy, hogy kommunistának vagy magyar polgárnak jelzőzzük aki csinálja, a kulturális okádék így is, úgy is büdös és szennyezi a szellemi környezetet.

 

  1. 2014. június 24. 16:3335.

    Szerintem az egyik leg ellentmondásosabb nép vagyunk.


    Egy valamiben viszont verhetetlenek: ezer százalékosan tudjuk mindig hova/nem kell állni.

    előzmény:
    Lillaréka (33)
    2014-06-23  20:58
  2. 2014. június 24. 16:2534.

    előzmény:
    Catilina (31)
    2014-06-23  18:48
  3. 2014. június 23. 20:5833.

    és most ők hivják őket vissza


     


    http://www.youtube.com/watch?v=_hQh4262aDc


     


     

    előzmény:
    Catilina (31)
    2014-06-23  18:48
  4. 2014. június 23. 20:5332.

    Így van, a Bye, bye, Szásával!  

    előzmény:
    Catilina (31)
    2014-06-23  18:48
  5. 2014. június 23. 18:4831.

    Különben is. Az öröszökat a Pa-Dö-Dő tessékelte ki, ezt mindenki tudja. Tehát: a rendszerváltó párt a Pa-Dö-Dő!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261576 (29)
    2014-06-23  16:13
  6. 2014. június 23. 17:2830.

    Igen, ez jó és lényegretörő megfogalmazás.


     


    Ezért mi, akik ott voltunk 1989-ben , lassan már nem is szeretünk emlékezni arra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261576 (29)
    2014-06-23  16:13
  7. Torolt_felhasznalo_261576
    Torolt_felhasznalo_261576
    2014. június 23. 16:1329.

     


    orban viktor mar a rendszervaltast is el akarja lopni tolunk, nem eleg neki amit eddig hazavitt! 

  8. 2014. június 23. 14:2728.

    Igazán röstellem, de magamat idézem.:


    "Nosztalgikus öklendezések tolultak fel bennem a koncert előtt, mert a rendszerváltás előtti legrosszabb időket idéző műsor láthattunk."


     


    Az ilyen fajta műsorokat, összeállításokat már sok-sok évvel ezelőtt sem szíveltem. Meg most sem. Ráadásul etekintetben látok egy csomó párhuzamot a régmúlttal. A propaganda eszköztára sekélyes volt, sekélyes maradt.


     


    Az elmúlt 25 évet lehetne bemutatni szépen is. Felmutatni mi minden változott. Ki mindenki tett hozzá, meg még egy csomó dolgot.


    De ez az összeállítás nem erről szólt. Ez a pártállami időket időző összeállítás volt. Olyan közel észak-koreai stílusban. Én nem minősítettem egyik politikai vezetőt sem, csak a vetített műsort. Én a rendszerváltást, az akörüli, meg az azóta lejazlott eseményeket nem egy ember érdemének vagy hibájának tartom. Mert a rendszerváltás ez nem egyéni teljesítmény. Nagyon nem.


     


    Arról, hogy neked mindenről Orbán Ferenc, Gyurcsány Viktor, Rogán Gordon vagy Bajnai Antal, vagy bárki más jut eszedbe, mert te ezt olvastad ki, az a te dolgod. Az, hogy te kit szeretsz és kit gyűlölsz, nem igazán érdekel. Úgy és azt szeretsz, gyűlölsz amit és ahogy neked jól esik. Úgy és azt védelmezel/támadsz, ahogy neked jól esik. Tőlem ez paternalista érzésvilág - miszerint a különféle pártok ennyire vezetői fontosak lennének - távol áll. Politikusok jönnek, mennek. Van róluk véleményem (jó is, rossz is), de egy szó nem sok annyit nem vesztegetek rájuk.

    előzmény:
    fiú50 (17)
    2014-06-22  21:45
  9. 2014. június 22. 23:3427.

    "ugyanis Antall József kezdte el a kivonulásról szóló tárgyalásokat Moszkvában, amikor a Varsói Szerződés megszűnéséről döntöttek."


     


    Nem, merthogy 1990. március 10-én Horn Gyula magyar- és Eduard Sevarnadze szovjet külügyminiszter Moszkvában írta alá az erről szóló dokumentumot.  (fotó is van)


     


    Hol volt még Antall József (kormányon)?


     


    A választás áprilisban volt, ha jól emlékszem.


     


    " Magyarországon még a csapatkivonási egyezmény megkötése előtt, 1989. április 25-én elindult haza az első szovjet alakulat, a kiskunhalasi 13. harckocsi gárdaosztály."


     


    Na, ez az, amire emlékszem, a TV-ben volt. 


     


    "Az 1990. március 10-én Moszkvában aláírt csapatkivonási egyezmény értelmében 1991. június 30-ig kellett kivonni a teljes személyi állományt, beleértve a szovjet állampolgárságú polgári személyeket, valamint a fegyverzetet, a harci technikát és az anyagi eszközöket. A felek megegyeztek abban, hogy kivonás idején korlátozzák a szovjet csapatok kiképzési-harci tevékenységével kapcsolatos mozgásokat, repüléseket, s a kivonás ütemtervét az egyezmény mellékletében rögzítették.


    A moszkvai megállapodás után két nappal, 1990. március 12-én hazaindult a Veszprém megyei Hajmáskéren állomásozó szovjet harckocsizó alakulat, amivel hivatalosan is megkezdődött a Magyarországon tartózkodó szovjet Déli Hadseregcsoport katonáinak, polgári alkalmazottainak, fegyvereinek, harci-technikai eszközeinek, anyagainak hazaszállítása. A vasúti szállítási feladatokat a Magyar Honvédség illetékes szervei koordinálták"


    Ez a júniusi dátum is emlékezetes, mert 1991--től kezdve ezen a napon tartották (pontosabban: június utolsó hétvégéjén, minden évben) a budapesti "búcsút", az oroszok kivonulásának "tiszteletére". 


    Azt hiszem, az idén is lesz. 

    előzmény:
    fiú50 (24)
    2014-06-22  23:14

Címlap

top