Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 9. 13:23
Elolvastuk a (Heti) Válasz Pánikriadóját. A frappáns címadás után következő cikk egy ökölbe szorított kéz, érződik az elkeseredett düh a sorok mögött. Az ezúttal kifejezetten durva és fenyegető nőnyomasztás nem is újságcikk, hanem kiáltvány, hogy mindenki azonnal essen teherbe.

Nők Lapja Café: Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!
  1. 2014. szeptember 1. 12:29926.

    Ha tehát vkinek úgy alakul az élete, hogy sokáig nem talál párt vagy van, de nem tudnak még babát vállalni, akkor kerülje a fogigátlókat és az alkalmi szexet, ha mégis, akkor felelőssen védekezzen.


     


     


    A  harmincas szinglinők pont nem így élnek.


    Hiszen minél később köteleződik el valaki hosszútávú kapcsolatban,annál inkább jellemző,hogy sok partnere van,váltogatja őket stb.


    Mellesleg mit nevezünk sok partnernek?


    Dédanyáink leélték az életüket egy partnerrel,ma már ez nem igaz.Egy mai átlagnő is kurvának minősülne dédanyáink elvei szerint


     


    Az meg senkinek nincs  a homlokára ívr,ahogy van-e fertőőz betegsége vagy nincs,


     


    Kívülről, tudod, könnyű megállapítani, hogy mindenük megvan, szépen élnek, akkor mire várnak? De nem tudod, hogy élnek, szeretik-e egymást stb.


     


    Pedig Te is  ugye- gyerekként- milyen könnyen megállapítottad,hogy milyen szépen élt a szép hosszú,fekete hajú nő a pasival,aki később elhagyta egy idősebb nőért.

    előzmény:
    ardian (923)
    2014-09-01  12:06
  2. 2014. szeptember 1. 12:19925.

    Az sajnálatos, hogy ezzel együtt előfordul a POF (valszeg ilyen korábban is volt, csak nem volt külön neve, egyszerűan meddőnek nyilvánították a nőket.) 


    Vagy:egyszerűen  nem átokként,hanem áldásként tekintettek rá a nők,ha 35 körül elmaradt,hiszen már régesrég megvolt az akart(sőt akaratlan) gyerekszám is.


    Sokan már nagymamák is voltak.


     


    A kolléganő akkor, 10 év házasság után szült egy kislányt, elhízott, azóta is boldogtalan.


     


    Na,igen,de miért kell boldogtalannak lenni,egy olyan férfi után,aki nem vállal fel.


    Olyan szekér után nem futunk,ami nem vesz fel.

    előzmény:
    ardian (921)
    2014-09-01  11:54
  3. 2014. szeptember 1. 12:10924.
  4. 2014. szeptember 1. 12:06923.

    A meddőség szerzett okai ellen is sokat tehetünk.


    A szerzett okok egy része fertőzésekre, másik része a sok hormonterhelésre vezethető vissza.


    Ha tehát vkinek úgy alakul az élete, hogy sokáig nem talál párt vagy van, de nem tudnak még babát vállalni, akkor kerülje a fogigátlókat és az alkalmi szexet, ha mégis, akkor felelőssen védekezzen.


    Mondjuk ha ilyesmit mondanánk el a 30-as szingli nőknek, sztem többre jutnánk, mint a riogatással és a földbedöngölésükkel. 


     

    előzmény:
    Lióra (920)
    2014-09-01  11:39
  5. 2014. szeptember 1. 12:02922.

    Ez velemenyem szerint hamis biztonsag erzetet ad. S most nem az egyedulallokrol beszelek, hanem arrol a parrol pl, ahol mar meglenne minden, sot akarnak is gyereket, de ej raerunk arra.


    A legtöbb pár sajnos nem a pénzt gurigatja unalmában, hanem küszködik, hogy egyről a kettőre jussonb. Azon keveseknél pedig, ahol az anyagak megvannak, ott is van vmi a háttérben.


    Kívülről, tudod, könnyű megállapítani, hogy mindenük megvan, szépen élnek, akkor mire várnak? De nem tudod, hogy élnek, szeretik-e egymást stb.


    Nekerm van egy kolléganőm, aki férjhezment egy nagyon jómódú, nem szép, de jóravaló pasihoz. Na, velük volt úgy a környezet, hogy mire várnak? Van ház, kocsi, nyaraló, pénz... csak szerelem nem volt. A kolléganőm egy kollégánkba volt szerelmes, az viszont nem tudta rá elszánni magát, hogy lehorgonyozzon (tipikus agglegény típus), s félt, hogy ha moiatta a nő felborít mindent, akkor el kell vennie... végül elment külföldre. A kolléganő akkor, 10 év házasság után szült egy kislányt, elhízott, azóta is boldogtalan.

    előzmény:
    ezanick* (917)
    2014-09-01  08:50
  6. 2014. szeptember 1. 11:54921.

    Jóllaskottak bölcsessége azért nem érvényes rám, mert komoly fiatalkori hormonzavarom ellenére sem álltam neki a férjemmel a gyerek-gyártásnak félve attól, hogy jaj, mi lesz, hanem akkor próbálkoztunk teherbeeséssel, amikor felelősséggel tudtunk vállalni egy babát.


    Nekem meg az Orvos a családban, amit a XIX. sz végén írta, nekem egy XX. század eleji kiadása van meg. (családi örökség). Abban azt írják, a menopausa 40 éves kor körül köszönt be. Akkoriban valszeg úgy volt.


    A várható élettartam emelkedésével és az életkörülmények javulásával emelkedett ez az időszak 53-54 évre.


    Az sajnálatos, hogy ezzel együtt előfordul a POF (valszeg ilyen korábban is volt, csak nem volt külön neve, egyszerűan meddőnek nyilvánították a nőket.) Ez egy ritka betegség, aminek lehetnek genetikai okai, onoklógiai kezelés és a sok évig tartó fogamzásgátló használat is. Sajnos ez ellen az elsietett házasság sem véd, mert ha beleolvasol a korai petefészekkimerülés c. topikba, sokan már huszas éveiktől küzdenek ezzel. A legfiatalabb lány, aki ide írt 22 évesen szembesült a diagnózissal.


    Hogy miért nem szülnek nagy számban a nők 40-50 év felett? Mert nem akarnak. Érdekes, nézz utána, ha van kedved a KSH-nál, amikor még nem volt elterjedt a fogamzásgátlás, gyakoribb volt a kései szülés. 1949-ben pl. 43, 1960--ban 39 nő lett anya 50 felett.


    És hogyan is akarnának szülni, amikor ilyen károgást lehet hallani kórusban?! Van egy kedves ismerősöm, Ausztriában él a férjével. Késői szerelem, kései szülők, az első gyerek 43 évesen született, a másodikat 46 évesen várta.. Kérdeztem tőle (kiindulva az itthoni helyzetből), hogy hogy reagál a környezete? Azt mondta, pozitívan, ott egyrészt ez nem számít extrémnek, másrészt ott nem divat más magánéletében vájkálni.

    előzmény:
    Lióra (898)
    2014-08-30  21:49
  7. 2014. szeptember 1. 11:39920.

    http://www.webbeteg.hu/cikkek/nogyogyaszat/175/a-noi-meddo seg


     


    A párok körülbelül 15-20 százaléka meddő, azonban orvosi segítséggel jelentős arányban létrejöhet a terhesség.
    Minden ötödik,nem kevés


    További, ritkán előforduló okok is okozhatnak meddőséget, például amikor a méhnyak-nyákban spermium ellenes antitestek mutathatók ki, vagy genetikai eltérésekre derül fény.

    Tehát ritka ok a genetikai rendellenesség,vagyis a legtöbb ok szerzett.


     


    Korai menopauzáról beszélünk akkor, ha 35 éves kor előtt elmarad a menstruáció és megszűnik a peteérés. Bár a háttérben álló okot gyakran nem ismerik, 

    Itt 35-re teszik a korai menopausát és azt írják,legtöbbször  akiváltó ok ismeretlen,vagyis kedves ardian,senki nem tudhatja,hogy ő beleesik -e vagy sem

    előzmény:
    Lióra (919)
    2014-09-01  11:29
  8. 2014. szeptember 1. 11:29919.

    Kicska  László felkészült az apaságra.


    http://www.blikk.hu/blikk_sztarvilag/kicska-vagyik-mar-az -apaszerepre-2282371


     


    De kicsoda Kicska László?


    Egy    közel  50 éves rockzenész,Edda-gitáros,25 évig volt Keresztes Ildikó párja,majd férje.


    Égre-földre lenyilatkozták,hogy így-úgy nem akarnak gyereket,majd Kicska kb tavaly lelépett Ildikótól egy  23-24 év körüli rajongójával.


    És most apaságra készül.


    Na,igen,erről beszélek.

  9. 2014. szeptember 1. 10:39918.

    Ezeket mondom én is.


    Plusz Alma is közel másfél évtizedes harc után szült petesejt-donációval.


     
    előzmény:
    ezanick* (917)
    2014-09-01  08:50
  10. 2014. szeptember 1. 08:50917.

    "Ismét mondom, nem hülyék a nők: és a riogatásokkal, elvárásokkal csak még frusztráltabbak, idegesebbek lesznek, akiknek eleve kemény dió vagy a párkapcsolat, vagy a teherbeesés. Nem kéne cseszegetni őket, mert nem, nem ettől lesz jó sok gyerek."


     


    Persze nem kell cseszegetni, fokepp mivel minden ember a sajat eleteert felelos, de nem szabad azt az eszmet sem nyomni, hogy ugyan boven van meg idod, hisz a celebek is kesobb szulnek, na meg van meg jo par ember, akinek minden erofeszites nelkul osszejott kozel a 40-hez is. S a kisgyerek fiatalit ( micsoda butasag ez is. Aki fiatalos az kisgyerek nelkul is az, aki meg oreges az kisgyerekkel is az, max a nagymamajanak nezik) 


    Ez velemenyem szerint hamis biztonsag erzetet ad. S most nem az egyedulallokrol beszelek, hanem arrol a parrol pl, ahol mar meglenne minden, sot akarnak is gyereket, de ej raerunk arra, hiszen Alma is 53 evesen szult....  Aztan esetleg mar keson derul ki, hogy megsem lesz terhes egy even belul, s ra kell segiteni...


    persze mindenki sajat elete ugy eli, ahogy akarja. Kinek mi a fontos azt teszi elore.


     

    előzmény:
    turrita75 (911)
    2014-08-31  12:55
  11. 2014. szeptember 1. 01:35916.

    Senki nem vitatkozik azzal a ténnyel,hogy a nők kevesebbet keresnek,mint a férfiak.


    Amellett,hogy mindenki tud példát hozni 800.000-et kereső nőre,meg 80.000-e kereső férfira.


    De senki nem cáfolja azt az állítást,hogy a nők átlagosan kevesebbet keresnek,mint a férfiak.


     
    előzmény:
    Lióra (915)
    2014-08-31  22:34
  12. 2014. augusztus 31. 22:34915.

    Lióra: Kár, hogy ez a legritkább eset.


     


    Szerintem meg nem.


    Persze egy megkeseredett vénkisasszonyt sem fogok meggyőzni,az biztos))


    A nők pártalálási esélye nem azért kisebb idősebben,mert én mondom és akkor az azért van úgy.


    Magától van úgy.


     

    előzmény:
    turrita75 (914)
    2014-08-31  22:01
  13. 2014. augusztus 31. 22:01914.

    Lióra: Kár, hogy ez a legritkább eset.


    Egyébként, nekem is volt olyan barátom egyetem alatt, aki szeretett volna családot alapítani velem, de én még élni akartam. Aztán, ahogy teltek az évek, nekem is eszembe jutott, hogy lehet, h ő lett volna az igazi. Újra találkoztam vele, még szingli volt, és érettebb fejjel jobban meg tudtam fogalmazni: ez a srác baromira unalmas volt, hiába értelmes, aranyos, helyes ragaszkodó stb., de pont a tűz hiányzott belőle. Ezért nem tudtam elköteleződni mellette se fiatalon, se később.


    Egyébként, több olyan fiatal (harmincas évei elején) járó tanítványom van (pasik), akik már évek óta próbálkoznak gyereket összehozni az asszonnyal.


    Nekik biztos jólesne egy kis figyelmeztetés, biztatás, hogy 'vigyázz, 35 után már nehezebb lesz, úgyogy igyekezni kéne'. Hátha ez segít rajtuk. Csupán jószándékból, nehogy véletlenül elszámolják magukat.


    Egyik barátnőm 25 és 35 között próbált teherbe esni az első férjjel (akivel persze kezdettől gondjaik voltak, de mivel benne volt a korban, 25 évesen férjhez ment, amíg nem késő). Aztán, amikor szétmentek, csodák csodájára, 36 és 38 évesen anyuka lett az új férjtől.


    A 10 évig tartó próbálkozás alatt pár tapintatlan idegen így is könnyre tudta szegényt fakasztani, de nosza, intézményesen, atyaian cseszegessük a fiatal nőket - a saját érdekükben! Mert hát ki tudja, észre sem veszik, elszáll az idő, és ott lesznek 40 évesen, gyerek nélkül - a kikosarazott volt pasik meg persze boldog családapák lesznek.


     

    előzmény:
    Lióra (913)
    2014-08-31  21:48
  14. 2014. augusztus 31. 21:48913.

    És van egy harmadik  eset:amikor boldogan élnek:)))


     
    előzmény:
    turrita75 (911)
    2014-08-31  12:55
  15. 2014. augusztus 31. 21:42912.

    Egyedülállókkal beszélgetve(30 és felettiek) sokszor a legelső és leggyakoribb probléma,hogy egyre inkább szűkülnek azok a terek,ahol lehet ismerkedni.


    Ha ehhez még az jön,hogy egy zárt,női környezetben dolgozik  az illető hölgy(pl általános iskola),akkor főleg.


     
    előzmény:
    KN18 (910)
    2014-08-31  11:12
  16. 2014. augusztus 31. 12:55911.

     Ezanick: A ferfinak volt egy noje, akit akkor nagyon szeretett. De a no azt mondta most meg fiatal, mashol vannak az egyetemek, nincs ertelme ennek a kapcsolatnak. Igy vege. A nonek kozel a 40-hez nincs parja, gyereke. S akkor jon ra, hogy megiscsak az a ferfi lett volna az igazi? S megkeresi, persze a ferfi mar nem az a csoro egyetemista, aki volt..mar nem szamitana a tavolsag sem...


     


    Vannak ilyen történetek is. Meg van olyan is, hogy 30 közelében a lányok hozzámennek valakihez, aki úgy okés, de se nem izgalmas, se nem illenek össze különösebben, dehát férjhez kell menni meg szülni, mert ez a társadalmi elvárás. Aztán, amikor jönnek elő a problémák,


    a) frusztrálódnak, elkezdik egymást cseszegetni - idilli családi környezet a gyerekeknek, ahonnan menekülni lehet


    b) elválnak - tipikusan apu becsajozik, lelép mással, anyu is új párra talál v. nem, az új pasi nem fogadja el igazán a gyerekeket vagy a magányos anyu frusztrált, a család nélkülözik. Szintén csodás recept ahhoz, hogy neveljünk egészséges lelkületű gyerekeket.


     


    Aztán, ha meg nem pont 30 alatt, körül megy férjhez, hanem pár évet vár, találhat olyan párt, akivel tényleg szeretetben, boldogan élhetnek. Vagy a B verzió, hogy nem jön össze - de legalább megpróbálta. És igen, egy harmonikus, boldog, szexuálisan pezsdítő kapcsolatból később is lehet gyerek. Persze, a komplikációk veszélye nagyobb. A fiatalabb, tapasztalatlanabb embereknél meg az éretlenség miatt a kapcsolat stabilitásá kisebb. 


    Az élet sokféle. 


    Ismét mondom, nem hülyék a nők: és a riogatásokkal, elvárásokkal csak még frusztráltabbak, idegesebbek lesznek, akiknek eleve kemény dió vagy a párkapcsolat, vagy a teherbeesés. Nem kéne cseszegetni őket, mert nem, nem ettől lesz jó sok gyerek.

    előzmény:
    ezanick* (903)
    2014-08-30  22:37
  17. 2014. augusztus 31. 11:12910.

    Az anyukám a hatvanas éveiben járt mikor az első unokája kamasz volt. A mama kifejezetten haladó gondolkodású, modern nagyi, hát még így is fényévekre voltak egymástól.

    előzmény:
    Lióra (907)
    2014-08-31  10:39
  18. 2014. augusztus 31. 10:51909.

    Addigra remélem unokám lesz,   és 70 éves koromban már nem kamaszkorú  hanem huszonéves.

    idézet:
    Lillaréka (908)
    2014-08-31 10:43:34

    Én is ebben reménykedem.


    És azt hiszem van is rá esélyem,pedig nem túl korán,30 évesen szültem.


    Meg egy kicsit ,ha felnő a gyerek,akarjuk élvezni kicsit apjukkal az életet.


     


     
    előzmény:
    Lillaréka (908)
    2014-08-31  10:43
  19. 2014. augusztus 31. 10:43908.

    Addigra remélem unokám lesz,   és 70 éves koromban már nem kamaszkorú  hanem huszonéves.

    előzmény:
    Lióra (907)
    2014-08-31  10:39
  20. 2014. augusztus 31. 10:39907.

    Babázzál Te 55  évesen,meg szüljél,ha akarsz,meg vívódj egy kamaszlánnyal 70 évesen:)))


     


     


     
    előzmény:
    Lillaréka (906)
    2014-08-31  10:15
  21. 2014. augusztus 31. 10:15906.

    Hát.. ha a nyugdijrendszer katasztrófáját nézed, akkor addig fog.. és nemcsak ő, hanem mindenki...  és nem igazán önszántunkból.

    előzmény:
    Lióra (905)
    2014-08-31  10:03
  22. 2014. augusztus 31. 10:03905.

    53 éves kori szüléshez


    Majd erre mondja ardian,hogy ő majd 76 éves koráig fog dolgozni.)


     
    előzmény:
    Lióra (900)
    2014-08-30  22:04
  23. 2014. augusztus 30. 22:59904.

    Szomorú,ha olyan embernek nem lesz gyereke,aki akart volna,csak későn jön rá.

    előzmény:
    ezanick* (903)
    2014-08-30  22:37
  24. 2014. augusztus 30. 22:37903.

    A napokban olvastam egy tortenetet. 


    Meghal a ferfi es kerdi az angyalat. Miert nem adtad meg nekem, amit igertel? 


    Penzt, elismertseget, csaladot?


    erre az angyal: emlekszel, amikor eszedbe jutott egy otlet, de nem merted megvalositani? Egy ideig vartunk, aztan masnak adtuk...es milliomos lett belole.


    emlekszel, amikor modod nyilt volna az ego hazbol embereket kimenteni? Nem merted. Mans megcsinalta, ot most elismeres ovezi.


    s emlekszel meg arra a fekete nore, akit lattal...


    Esetenkent lehet ebben is valami, mindket reszrol. Ferfi es no reszerol is. eszembe is jutott egy megtortent tortenet..


     A ferfinak volt egy noje, akit akkor nagyon szeretett. De a no azt mondta most meg fiatal, mashol vannak az egyetemek, nincs ertelme ennek a kapcsolatnak. Igy vege. A nonek kozel a 40-hez nincs parja, gyereke. S akkor jon ra, hogy megiscsak az a ferfi lett volna az igazi? S megkeresi, persze a ferfi mar nem az a csoro egyetemista, aki volt..mar nem szamitana a tavolsag sem....


    Na de mar keso, mivel a ferfi talalt mast, s gyerekei is vannak, s elegedett, boldog.  Valahol sajnaltam a not, hogy elszalasztotta ezt a csaladcentrikus ferfit, aki a felesegenek mindent megad, imadja a gyerekeit es jokepu is, s raadasnak felso vezetove kuzdotte fel magat.


    az is lehet csak a nosztalgia mondatta a novel, hogy miert is engedte akkor el? Ez is lehet, Mindenesetre sokaig ugy gondolta, hogy visszakaphatja, ill megszerezheti.


     


     

    előzmény:
    Lióra (900)
    2014-08-30  22:04
  25. 2014. augusztus 30. 22:20902.

    Az,hogy egy nő mensesel,nem jelenti azt,hogy teherbe is tud esni.


    a meddőségi klinikán ülő 30-40 éves nő nagy része is mensesel,és mégsem lesz terhes.

    előzmény:
    Lióra (901)
    2014-08-30  22:18

Címlap

top