Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hideg láb érzése

Xilit
Létrehozva: 2014. június 6. 18:42

Sziasztok!

 

A következő problémával kapcsolatban szeretnék hozzászólásokat: mindig is hidegebb volt a jobb lábam, mint a bal, de ez múlt hét péntekig tolerálható volt. Azóta hipp-hopp átmenet nélkül elviselhetetlenül fázik a jobb lábam. Voltam orvosnál, megvizsgált dopplerrel, azt mondta nincsen érszűkület. Sem trombózis. Nem tudom más is volt-e hasonló helyzetben. Mitől fog ez megszűnni? Nem vagyok abban sem biztos, hogy kielégítő volt az orvosi vizsgálat, mivel én azért biztosra venném, hogy ennek szervi oka van. Minden elképzelhető házi praktikát kipróbáltam már, de semmi sem segített eddig. Hátha ti tudtok!

 

Köszönöm! 

  1. 2015. augusztus 31. 21:4136.

    Nekem is ez a problémám, szerintem a vérkeringéssel áll kapcsolatban

    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  2. 2015. augusztus 18. 15:1035.

    Az alulműködő pajzsmirigy betegség egyik tünete a hidegérzés a lábfejekben. Furcsa,hogy a természetgyógyász jód szedését javasolta,mert a pajzsmirigy betegségnél már nem javalt a jód.Feltétlenül nézess egy vérképet és a TSH választ ad a problémádra. Ez a kezdet.A folytatást az endokr. doki megmondja.

    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  3. 2014. június 10. 14:5334.

    Huu, az nagyon furi.. Nekem egyszerre szokott mindkettő hideg lenni, akkor is, ha 30 fok van..

    A mozgatás, torna talán segít.. a vérkeringés beindul..

  4. Torolt_felhasznalo_344847
    Torolt_felhasznalo_344847
    2014. június 8. 23:3133.
    MOZGATNI  KELL  a  labakat!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  5. 2014. június 8. 22:5232.
    Hamarosan itt lesz a 35 fokos kánikula. Az egy időre megoldja majd a problémádat. 
    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  6. 2014. június 7. 19:2231.

    Hm, de érdekes.

     

    előzmény:
    Xilit (30)
    2014-06-07  19:18
  7. 2014. június 7. 19:1830.

    Köszönöm a kérdésed, fázik igen. Tegnap este volt 2-3 óra, mikor teljesen normális volt, annyira örültem, féltem is reggel felkelni, mert még akkor is normális volt, na aztán kb. 1 óra múlva újra fázott.

     

    Magánéletileg annyiban volt más az utóbbi hét, amikor fázni kezdett, hogy a barátom 2 hétig nem volt itthon. Talán ez is közrejátszhatott? 

     

    Mozgással kapcsolatban: ha elmegyek a munkahelyemig (gyalog), addig felmelegedek nagyjából, de a fázós csak normál szintre, a másik lábam meg ég.

    előzmény:
    Csendike (29)
    2014-06-07  19:08
  8. 2014. június 7. 19:0829.
    Most hogy vagy? Fázik még a lábad?
    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  9. 2014. június 7. 18:5428.

    Nekem is fázni szokott az őszi-téli-tavaszi hónapokban. Ez megszokott volt számomra, nem okozott különösebb gondot. De most egy hete rendkívülien, és csak az egyik, ezért aggódok.

     

    A járólapra fogok tenni szőnyeget mindenképpen, meg alá talán valamilyen hungarocellt. Más is panaszkodott már, hogy hideg az iroda. 

     

    Ezeket kipróbáltam, és ugyanúgy fázik.

     

    Lelki háttéren is gondolkodtam. Azért is mentem el az orvoshoz, hogy azért azt nézze meg nincs-e érszűkület, mert ha igen, akkor hiába gondolkodok a lelki háttérről. 

     

    Lúdtalpbetétem mindig is volt, vettem ezüstszálas zoknit (semmivel se különb, mint a többi), tüskés talpú papucsot, ennek se igen érzem hatását, Bilobilt (ginko biloba) szedek, ennek se igazán van tartós hatása. Chillis gélnek se volt hatása.

     

    Egyedül egyik este a gin toniknak volt, na de mégse ihatok minden nap alkoholt!  Meg a körömvirágkrémnek, mert disznóhájból van, és az gondolom hőszigetelő.

    előzmény:
    barack25 (26)
    2014-06-07  12:56
  10. 2014. június 7. 18:4527.

    Mégegyszer mondom: a só amit fogyasztunk: NEM jódozott, így pótolni kell a hiányzó jódot a szervezetből. 

    Mégegyszer mondom: említettem orvosnak, hogy fogyasztok jódot.

     

    Figyelj csak! Nem tudom te hol élsz, de olyan fenemód bízol az orvosokban, hogy nem igaz, a hozzászólásod alapján. Az orvosom nem mondott semmit a lábfázásomra. SEMMIT. És nem bírom zokni, lábszármelegítő és bundás papucs nélkül elviselni. Míg a másik az jó.

     

    Mégis, akkor mit csináljak? Tudsz tanácsot adni, hogy mit tegyek a láfázásom ellen? Az orvos akit három felkiáltójellel a végén javasolsz, nem küldött el UH-ra sem. Akkor? Hivatalosan akkor megállt a tudományuk ezzel, max. ha mégegyszer megyek könyörögni, holott fizetem a tb-t, akkor esetleg még valamit csinál undorral az arcán. Ennyit az orvosokról.

     

    Illetve akiket én ismerek. 

     

    Ja és válaszolva az első és egyben te hozzászólásodra: IGEN, próbáltam már a zoknit! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449040 (24)
    2014-06-07  12:05

Címlap

top