Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élni ijesztő is lehet

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 5. 20:05
Persze, hogy azt látod csak, amikor felrakom a Facebookra a kirándulós képeinket, ahogy állunk a tengerparton boldogan. Arról nem szoktam posztot írni, amikor az ábécé közepén pánikrohamot kapok.

Nők Lapja Café: Külföldön élni ijesztő is lehet
  1. 2014. június 6. 12:02101.

    Gratulálok az életedhez, és valóban nagyon szerencsések, hogy ott vagy nekik!

    Talán idővel majd rájönnek, hogy megbecsülni kell inkább az ilyen barátságot, mint kihasználni. A gyerekek nevelik majd meg őket idővel. Az ő játék nyelvük a német lesz, ahogyan az óvodában, iskolában, egymás között is. És ha a szülő tudni szeretné, miről is csevegnek...?:)))

    előzmény:
    R-andi (91)
    2014-06-06  11:43
  2. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. június 6. 12:00100.
    a magyar iskolákban angolul, németül kellene tanítani
    akkor nem volna ennyi nem tud sehogy beszélni ember

    magyarul elég annyi, amit otthon megtanul a gyerek
    magyar nyelvvel nem lehet sehol boldogulni, akkor minek erőltetik
    előzmény:
    Zsánna (95)
    2014-06-06  11:49
  3. 2014. június 6. 11:5899.

     

    Mivel nem a mi eletunk, engem nem zavar idegenek nyavajgasa,  de mint mondtam en orulok, h a cikk megirodott, megha szelsosegesen kiemelve csak a negativumokat is. Kicsit arnyaltabba teszi a kepet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (98)
    2014-06-06  11:54
  4. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. június 6. 11:5498.

    Csak azt tudom mondani, amit Zsalya mond a 89-ben,

     

    idézet:
    ezanick* (92)
    2014-06-06 11:45:49
    minél többen állnak a nyavalygókhoz empatikusan, annál többen lesznek, annál több szarságon nyavalyognak
    előzmény:
    ezanick* (92)
    2014-06-06  11:45
  5. 2014. június 6. 11:5497.
    Sajnos, nem értem, nem tudom, mire gondoltál...?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (94)
    2014-06-06  11:49
  6. 2014. június 6. 11:5396.

    "Most hogy olvasgatom a topikot, valamelyik azt írta, hogy hiába érzi magát szarul kint, de dicsekedni a Facebookon azt kell. Ha másért nem is, de már csak ezért is itt maradnak. ( az ismerösöméknek már én is mondtam, hogy akkor költözzön haza a csaj a gyerekekkel, és a férj majd utalja a pénzt haza. áááá, nem,

    hiába van egyedül, hiába unja halálra magát, hiába sírja vissza a Magyar társaságot, nem megy. De sopánkol, hogy otthon jobb. Mondom, nem értem, na."

     

    A helyzet az, hogy dicsekedni sem kell a facebookon, mert ha kulfoldon elsz, akkor de jo neked megjegyzest kapod attol is, aki sosem volt faceebook partnered :-D

    Nekem is van ilyen ismerosom, aki az adott orszagban elmondasa szerint nagyon nagyon szarul erzi magat, de majd csak letellik az ido... de nem emgy o sem haza, marad a parjaval. Mas akit ismerek hazament, s azota tavkapcsolatban vannak.

    Azt se felejtsuk el, hogy sokan szeretnek mindig panaszkodni, mig mas dicsekedni...  

     

     

    előzmény:
    R-andi (88)
    2014-06-06  11:38
  7. 2014. június 6. 11:4995.

    Legkönnyebben a gyerekektől lehetne a szülőknek a nyelvet tanulni.

    Olvastam, ha avval a logikával tanulnánk nyelveket, amivel a kisgyerek a beszédnyelvét, sokkal egyszerűbb lenne a tanulás.

    Használják ki, és csak a német legyen addig a nyelv, amíg el nem jutnak egy elégséges szintre. Utána vissza lehetne hozni a magyart szerintem.

    Előnyös helyzetben vannak a gyerekek miatt.

    előzmény:
    R-andi (88)
    2014-06-06  11:38
  8. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. június 6. 11:4994.

    "baromira unalmas a rengeted vásár után okos ember
    egyet nem tudok sajnálni

    ha meg anyagilag kell
    akkor emberelje meg magát bassza meg, bírja ki a jéghátán is

    nem a II. v. háborúban kell kiügyeskednie, hogy túlélje a napokat"

     

    Embere, habitusa válogatja.

    Van, akinek az anyagiak nem nyomnak annyit a latba, hogy miattuk ne érezze jól magát.

    Persze, a szükség nagy úr, ha nem lenne a férj egzisztenciája, ezt a luxust 2 gyerekkel nehéz lenne megengedni.

    idézet:
    Zsánna (89)
    2014-06-06 11:42:49
    öregapámat emlegetted
    mondta, minél jobban távolodik a múltba a II. v. h
    annál hitványabbak lesznek az emberek
    előzmény:
    Zsánna (89)
    2014-06-06  11:42
  9. 2014. június 6. 11:4793.

    Nalunk en költöztem, a gyerekem elöször otthon maradt, befejezte a4. osztalyt, nem rangattam ki. 

    Az ö döntese volt, hogy hozzank költözik.

     

     

    Amikor a fiam kiköltözött, elvittem egy nyelvtanfolyamra, bar ö otthon az iskolaban tanult nemetül. ES - en is csak nemetül beszeltem vele eleinte, ha valami fontos volt, mondtam magyarul is.

     

    Az elsö felev vegere teljesen belejött, haverokat szerzett, es nemetül veszekszik a ferjemmel, ha ugy adodik. 

     

     

    előzmény:
    R-andi (88)
    2014-06-06  11:38
  10. 2014. június 6. 11:4592.

    Csak azt tudom mondani, amit Zsalya mond a 89-ben,

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (90)
    2014-06-06  11:42
  11. 2014. június 6. 11:4391.

    Ezt is mondtam már nekik, de ez Sem érdekli öket. Nem a kiszolgáltatottságukat szeretik, hanem kényelmesek. Minek tanuljam meg, ha így is megértenek? ha kényes helyzetben van egy hülye, aki ugrik, és segít?

     

    Mondjuk én nem tervezek elköltözni innen, 14 éve vagyok a férjemmel, gazdaságuk van, tehenekkel, gyerekeink vannak, tehát én maradok.

     

    Volt, hogy nem mentem velük, amikor mondták, hogy kéne, de utána mégis rossz a lelkiismeretem. Vagy amikor felhívnak, hogy a gyerek(akkor Volt 18 hós) becsípte az ujját  a vasajtóba, hiába akarom öket megleckéztetni, hagyok csapot papot, és száguldottam velük a kórházba. Az én fia 6 héttel idösebb mint az övüké, majd a szívem szakad meg utána. Talán igaz, én Sem vagyok konzekvens velük, de igyekszem mondani nekik, hogy én hogy látom a dolgokat. Elöbb utóbb felfogják, remélem. Ha lassan is, meg keveset is, de látok javuló tendenciát  :D

     

    előzmény:
    Zsánna (87)
    2014-06-06  11:34
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. június 6. 11:4290.

    akkor meg 83.

     

    előzmény:
    ezanick* (86)
    2014-06-06  11:30
  13. 2014. június 6. 11:4289.

    "baromira unalmas a rengeted vásár után okos ember
    egyet nem tudok sajnálni

    ha meg anyagilag kell
    akkor emberelje meg magát bassza meg, bírja ki a jéghátán is

    nem a II. v. háborúban kell kiügyeskednie, hogy túlélje a napokat"

     

    Embere, habitusa válogatja.

    Van, akinek az anyagiak nem nyomnak annyit a latba, hogy miattuk ne érezze jól magát.

    Persze, a szükség nagy úr, ha nem lenne a férj egzisztenciája, ezt a luxust 2 gyerekkel nehéz lenne megengedni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (83)
    2014-06-06  11:24
  14. 2014. június 6. 11:3888.

    Ezt én is mondom az én ismeröseimnek, hogy legalább a gyerek miatt tanuljon németül! De nem.

    A gyerekek az oviban hallják a szót, de szünetek alkalmával szabályosan mérhetö, hogy mennyit rosszul a gyerekek némtnyelve. Mert szegény beszél otthon is ahogy az oviban, de ott legalább kijavítja az óvónéni, vagy a gyerekek egymás között, hogy azt nem úgy kell mondani. Otthon meg magyarul beszélnek,meg a gyerek, ahogy gondolja-németül. A szülök nem javítják ki, ha rosszul mondanak valamit. HOgyan is, ha ök nem beszélnek?

     

    Most hogy olvasgatom a topikot, valamelyik azt írta, hogy hiába érzi magát szarul kint, de dicsekedni a Facebookon azt kell. Ha másért nem is, de már csak ezért is itt maradnak. ( az ismerösöméknek már én is mondtam, hogy akkor költözzön haza a csaj a gyerekekkel, és a férj majd utalja a pénzt haza. áááá, nem,

    hiába van egyedül, hiába unja halálra magát, hiába sírja vissza a Magyar társaságot, nem megy. De sopánkol, hogy otthon jobb. Mondom, nem értem, na.

     

    előzmény:
    Zsánna (84)
    2014-06-06  11:26
  15. 2014. június 6. 11:3487.
    A helyedben meggyőzném őket, hogy mennyivel könnyebb tanulni, ha a TV németül megy, (szófordulatok, dialektusmentesen tiszta beszéd) és te is bármikor elköltözhetsz, bármi adódhat, amihez egy gyermek nyelvtudása nem elég mankó. Szeretik a kiszolgáltatottságukat?
    előzmény:
    R-andi (81)
    2014-06-06  11:23
  16. 2014. június 6. 11:3086.

    Nalad lehet nincs de, mert nem alkalmazkodsz senkihez, nincs csaladod, parod gyereked. Masnal van, de...

    Mint a cikkben. A ferfi jol fizeto allast kap, elorelepest (lehet csak atmenetit) a no amugy is otthon van a gyerekkel. Miert ne probaljak meg? Nyilvan ugy gondoltak birjak. Aztan eloben kijonnek a nehezsegek, amire nem keszult fel a no, s ezt nehezen viseli, viszont a szerzodes koti oket.

    Lehet egy hullamvolgy, amibol kimaszik, de lehet ott hagy csapot papot es hazamegy esetleg ferj nelkul is. Ez is az o dontese lesz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (79)
    2014-06-06  11:19
  17. 2014. június 6. 11:2685.

    mit kezdek? Nem tudom.

    Jo, akkor a tudatos kintre koltozok. Most mindegy, hogy nevezzuk.

    Akkor hivjuk ugy, a kulfoldon elo magyarok altalaban csak a jo oldalrol beszelnek. Ritkan hallja a nehezsegeket "idegen" max a jo baratok, a csalad. Igy mas a kep. Azt hiszik sokan sokkal egyszerubb a beilleszkedes, a talpon maradas.. innen jon a depresszio, vagy panik , mert nem erre keszult.

    Szoval en orulok a cikknek, hogy megmutatja a masik oldalt is, meg akkor is, ha szelsosegesen.

     

     

    előzmény:
    szaszo71 (80)
    2014-06-06  11:22
  18. 2014. június 6. 11:2684.

    Így van!

    AZT SEM értem, ha saját maga miatt nem akar beilleszkedni, miért nem nézi a gyermekei perspektivikusabb lehetőségeit?!

    Persze negatív felhangokkal (ugatós nyelv, nem ragad, stb,) valóban nehezebb, mint ha inkább a pozitív hatásokra fókuszálna.

    előzmény:
    R-andi (73)
    2014-06-06  11:09
  19. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. június 6. 11:2483.

    "de elmenni se kötelező mindenkinek"

     

    Igen, lehet, ez a kulcs szó!

    A döntést nem ő hozta meg, nem vele hozták meg, hanem a párja munkahelye állította őket kész helyzet elé, amit nem lett volna gazdaságos visszautasítani.

    Persze, ez nem jelenti azt, hogy ami anyagilag előnyös, az érzelmileg is hasznos valaki számára.

    idézet:
    Zsánna (76)
    2014-06-06 11:14:48
    baromira unalmas a rengeted vásár után okos ember
    egyet nem tudok sajnálni

    ha meg anyagilag kell
    akkor emberelje meg magát bassza meg, bírja ki a jéghátán is

    nem a II. v. háborúban kell kiügyeskednie, hogy túlélje a napokat

    előzmény:
    Zsánna (76)
    2014-06-06  11:14
  20. 2014. június 6. 11:2482.

    Meg fogja oldani vagy így vagy úgy.

     

    Nem hiszem hogy innen vár tanácsot bárkitől is. Nem tanácsot írtam, hanem biztatást, ha nem baj.Gondolom a doki felvilágosította mi a konkrét helyzet vele,  és saját maga is elgondolkodott azóta a dolgokon.

    Összességében e kettőben látom a megoldást.És ahogy írtam már korábban is, nem mindig az van amit akarunk, néha teljesen másképpen reagál a szervezet a megpróbáltatásokra.

     

     

    előzmény:
    szaszo71 (78)
    2014-06-06  11:19
  21. 2014. június 6. 11:2381.

    Maximálisan egyet értek a hsz-oddal!

     

    Nálunk a faluban van egy Magyar család, itt vannak már 3 éve, és apuka (37 éves) még mindig olyan szarul beszél németül, hogy az kataszrtófa. Pedig németekkel dolgozik együtt, németekkel van a nap 80%-ában, és beszélhetnek- teszik is, rengeteget. Anyuka 24 éves, és lassan ö´is megért már mindent, de beszélni nem tud. Nagyon nagyon erölködik, ha valamit akar mondani, de annak általában se füle, se farka. Orvoshoz, bankba, óvódai szülöire én járok velük- mindig mondják, hogy mert ez fontos hely, nehogy valamit félre értsenek, nehogy valamit rosszul csináljanak, mert nem értik, amit mondanak nekik.

     

    Igazából mondom nekik, hogy menjetek emberek közé, ismerkedjetek, de bárhova mennek, mindig úgy jönnek vissza, hogy képzeld, ott is megismerkedtünk magyarokkal. Itt náluk otthon CSAK Magyar tévé van, az meg reggeltöl estig, tényleg nem erölködnek, hogy megtanulják a nyelvet. Nem tudom, tényleg nem értem, hogy minek megy az ember külföldre, ha nem akarja megtanulni a nyelvet is, ha nem akar beilleszkedni az országba.

    Persze, nyilván a pénz miatt, de nekem ez öszintén szólva..... nem is tudom....

    Čn bárhova mentem eddig, mindig úgy indultam, hogy nyitottan, hogy hátha tanulhatok valamit, és vicces módon tanultam is. Oké, csak itt voltam (német) eddig, meg 7 hónapot olaszországban, de ott is már az elején elmentem nyelviskolába, mentem emberek közé, kerestem a kapcsolatot a helybeliekkel.

    Tény.... nem is kaptam még pánikrohamot ;)  

    előzmény:
    szaszo71 (69)
    2014-06-06  10:54
  22. 2014. június 6. 11:2280.

    " minden kintre szakadt altalaban csak a jo oldalat meseli el, a vivodasairol nem beszel." 

    Már te is kezded? Mi ez, valami járvány?

    Egyébként szerintem szerintem a legtöbben manapság nem kintre "szakadnak", hanem tudatosan alakítva azéletüket külföldön élnek. 

    előzmény:
    ezanick* (77)
    2014-06-06  11:17
  23. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. június 6. 11:1979.
    nem megyek francia nyelvterületre mert nem tudok velük beszélni (és nincs na de...)

    nem fogok azon szenvedni, melyik tud, HAJLANDÓ angolul is megszólalni

    és jóccakát
    előzmény:
    ezanick* (77)
    2014-06-06  11:17
  24. 2014. június 6. 11:1978.
    Ebben az esetben az nem jó tanács. Semmi sem fog rendbe "jönni". Ezt csak rendbe "hozni" lehet. Még pedig úgy, hogy a fene nagy szépérzékét kizárva nekiáll és megtanul németül. Vagy esetleg nem játssza meg magát a face-n. (Ami egyébként megint egy közhelyre utal szerintem, hogy aki külföldön él, az dicsekszik csak, hogy milyen jól megy neki, de egyébként nem is.) - Mondjuk én nem is vagyok ott regisztrálva, úgyhogy nem tudom, ez mennyire igaz.
    előzmény:
    Csendike (75)
    2014-06-06  11:12
  25. 2014. június 6. 11:1777.

    Miert nem gondol? Lehet gondolt, csak eloben nehezebb, mint gondolja. 

    Miert megy oda? Mert a csaladjanak elorelepes, s ugy gondolja a gyerekeinek nagy lehetoseg. O meg majd belerazodik, megszokja, megtanulja.. sokfele motivacio lehet.

    Nekem nagyon sok olyan ismerosom van, aki alig varta, hogy leteljen a szerzodes, mert nem tudtak megszokni. A legmegdobbentobb az  volt, amikor a gyerekek sem tudtak megszokni, megszeretni.. 

    Mindenki mas, s elore nem biztos, hogy a negativokra gondol, fokepp, hogy minden kintre szakadt altalaban csak a jo oldalat meseli el, a vivodasairol nem beszel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (74)
    2014-06-06  11:12

Címlap

top