Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élni ijesztő is lehet

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 5. 20:05
Persze, hogy azt látod csak, amikor felrakom a Facebookra a kirándulós képeinket, ahogy állunk a tengerparton boldogan. Arról nem szoktam posztot írni, amikor az ábécé közepén pánikrohamot kapok.

Nők Lapja Café: Külföldön élni ijesztő is lehet
  1. 2015. szeptember 8. 14:30230.

    Hát, gratula a cikkhez. Elég gáz. Kár reggelente kikelnie az ágyból a kedves cikk írónak. Inkább a fejére húzhatná a takarót és maradhatna ott.


     


    Mondjuk (mindenféle pánikrohamok nélkül) én is egészen addig nem mertem megszólalni németül még a legkedvesebb unszolásra sem, míg egyszer meg nem tettem és kiderült, hogy nem dől össze a világ, nem harapják le a fejem, stb., hanem mosolyognak, türelemmel kivárják, míg elmondom, igyekeznek megérteni és segíteni, ill. a bőven "vacak" kis németemmel is nagyon megdícsérnek, hogy milyen jól megy. Az első ilyen alkalom után nem kellett indok, hogy miért is tanuljam a németet (v. más idegennyelvet) vagy hogy újra megszólaljak. És ez ma is így van. Ez ösztönöz mindig, hogy ha másokat v. a rádiót hallgatom, akkor figyeljek, hogy hallok-e újat, amit beépíthetnék a szókincsembe.


     


    De tudok olyat, aki felnőtt ember, beszél más idegennyelvet, tökéletesen elsajátított felnőtt korában egy új idegennyelvet (summa cum laude) és minden szabályt, nyelvtant, stb. ken-vág, ehhez képest gyomorgörcse van, ha meg kell mukkanni az "új" idegennyelven.

  2. 2015. augusztus 11. 17:38229.
    Magam is egyetértek a legutóbbi hozzászólóval, és szintén saját tapasztalatból beszélek. Bár fiatalabb lehetek valamennyivel a cikk írójánál, magam is nagy reményekkel érkeztem párommal külföldre 3 hónappal ezelőtt. Bár nem beszélem tökéletesen a nyelvet, azonban gátlás nincs bennem, hogy kommunikáljak az itteni emberekkel, valahogy nem érdekel mit gondolnak rólam, nemcsak az akcentusom, de a helytelen nyelvtanom és kifejezésmódom miatt is. Párom 3 hét után talált munkát, az IT szektorban dolgozik, így mondanom sem kell, hogy anyagi problémáink nincsenek, sőt már most látom, hogy anyagilag sokkal jobban megéri itt kint élni. Magam már nem voltam ilyen szerencsés, eddig nem találtam végzettségemnek megfelelő munkát, másikat pedig nem kerestem. Azonban, ha valamire, lelkileg való fejlődésre tényleg jó volt az elmúlt 3 hónap, ennyi időm még sosem jutott talán magamra, és egyre erőteljesebben érzem, hogy valójában az anyagi jólét nem is fontos számomra. Ennyi idő elég volt már ahhoz, hogy honvágy alakuljon ki bennem a szeretteim után, de miért is kellenne elfolytanom ezt az érzést...? Amit tehát összegzésképpen el szeretnék mondani, az hogy megéri-e külföldön lenned csupán azon múlik, hogy mi az ami igazán fontos számodra az életben, és ha máskor nem is, egy ilyen élethelyzetben kikristályosodik mindenki előtt. Azt hiszem, hosszú beszélgetés vár rám az este folyamán...
  3. 2014. szeptember 6. 09:55228.
    Ó, hogy mennyien hasonló helyzetben jártak, hogy egyedül voltak otthon egy kisgyerekkel egy idegen országban, úgy, hogy nem beszélik a nyelvet... Máskülönben ugye nem osztaná senki az észt, hogy jaj, hülye posztoló, hisztérika, én jobban csináltam... ugye?
    Egyedül, egy idegen országban, alap nyelvtudással nem egyszerű az élet, főleg, ha van egy kisgyerek is. Barátkoznál a játszótéren, de ott lassan már nincs echte német kismama, csak más bevándorlók, akik köszönik szépen nem kérnek belőled, el vannak a saját kis közösségükben.
    Én hasonló cipőben járok, mint a posztoló és abszolút átérzem a helyzetét! Ez nem hiszti, meg nem propaganda, a cikk nem arról szól, hogy menj haza, én se mennék vissza Magyarországra, mert itt jobb az életünk. De ettől még nehéz! Persze, mit sír a szám, hiszen mindenünk meg van, de igen, sír, hogy ez miért nem lehet otthon meg??? Miért lehetetlenítik el az életet otthon??? Mindketten tanult, dolgos, szorgalmas emberek vagyunk, még sem tudtunk előre lépni... És ezzel nem vagyunk egyedül, sajnos. Ha nem költözünk ki, akkor most nem lenne gyerekünk, mert az én keresetemre is szükség lenne. Na erre varrjatok gombot! Jöhetnek az ócsároló kommentek...
  4. 2014. június 15. 20:29227.
    Amikor meg MOn eltem reszt vettem egy tanfolyamon, ahol a stressz helyzetekrol volt szo. Arra emlekszem, hogy a kornyzet/lakohely valtozas volt a legnagyobb rizikofaktor (tobb pontos volt mint pl csaladtag elhalalozasa). Vegulis ha belegondolunk a no helyzete tobb rizikofaktort is tartalmaz (munkanelkuliseg, beszukult szocializacio, csaladtagok/baratok elvesztese...) amelyek osszeadodnak.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-05  20:05

Címlap

top