Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergiás purpura

Filemon
Létrehozva: 2014. május 24. 06:01

Sziasztok!

 

Allergiás purpura, vagy pontszerű bevérzések. Volt valakinek, elsősorban gyermekkorban ilyen betegsége? Hogyan zajlott? Meddig tartott? Teljes volt a gyógyulás? 

 

Szerda délután vettem észre, hogy a lányom (5 éves) mindkét lábfeje tele van apró, vörös pöttyökkel. Kb. mintha mákba forgatták volna, de ezek vörös pöttyök. Mivel érzékeny a bőre, azt gondoltam, valami allergia. Nem rohantunk orvoshoz. 

 

Csütörtökre belázasodott (délutánra), már nem volt rendelés, csak péntek délután vittem orvoshoz. A láza egyébként nem volt magas, 38 körüli, csak a fejét, lábát fájlalta, meg mondogatta, hogy fáradt. De azt gondoltam, ez a láz kísérőtünete, majd elmúlik, ha lemegy a láz.

 

Tegnap mentünk dokihoz, odacsörögtem, hogy nem kellene-e a fertőző bejáraton mennünk, mert lehet, hogy himlős. A doki kikérdezett a kiütésekről (akkor még azt hittem), és rögtön mondta, hogy ez nem himlő lesz.

 

Aztán a rendelőben hideg zuhanyként ért a hír. Soha nem hallottam erről a betegségről. Ezek apró bevérzések, most már több is van rajta, a fenekén, térdhajlataiban... A doki szerint nem tudják, mi okozza, viszonylag gyakori, de nagyon ritkán (ilyen esettel ő még nem is találkozott) belső vérzések is társulnak hozzá. Ezért figyeljük a vizeletét, székletét, nem véres-e, nem túl bágyadt, aluszékony-e a gyerek... Ha igen, azonnal kórház.

Szerinte hétfőre el fog múlni spontán, de, ha nem, akkor kedden vérvétel. Addig sok pihenés, max. rövid séták a szabadban, de semmi játszótér, semmi ugrándozás. 

 

Most utána olvastam neten (tudom, nem kellene, de keveselltem az információt, ami a gyerekorvos adott), és bár írják, hogy valóban spontán és teljesen gyógyul általában, de hónapok, évek alatt. (A vesekárosodást már nem is figyeltem...)

 

Autoimmun betegség. Mit lehet ez ellen tenni? Immunerősítés? Vagy mit?

Olyan kis egészséges volt mindig, 1-2 vírust, meg egy súlyosabb rotát leszámítva soha nem volt beteg, antibiotikumot is alig párszor szedett. 

 

Köszönöm, ha valaki leírja a tapasztalatait!

  1. 2014. május 26. 20:0326.
    Eda a petekhia az mas az venas nyomas altal keletkezik . Amirol a TI beszel az egeszen mas.
    előzmény:
    eda-1952 (24)
    2014-05-26  09:44
  2. 2014. május 26. 15:4925.

    Hazaértünk!

    Nem kellett befeküdni, sőt már vért sem vettek tőle, mert a betegség szemmel láthatóan gyógyul, vérképet meg most nincs értelme nézni, hiszen úgyis fals eredményt mutatna, éppen a betegség miatt. 

     

    A héten itthon marad, még kímélni kell, de már rövid sétákat tehet. Ha valami van, azonnal vissza kell vinni. 

    Úgy tűnik, megúsztuk. Kezdek fellélegezni, talán éjjel már aludni is tudok rendesen. 

     

    Köszi mindenkinek a segítséget!

  3. 2014. május 26. 09:4424.
    A te édesanyád orvos volt és ismerte  a betegséget. Kapaszkodj meg, nem mindegyik orvos ismeri. Nekem kb 6 évvel ezelőtt lett tele mindkét lábam sűrűn, bokától térdig pontszerű bevérzésekkel. Egyéb tüneteim nem voltak, csak iszonyúan ronda volt, akkor szoktam rá a nadrágra. Menet: csodálkozó háziorvos, beutalójával belgyógyász főorvos, aki egy sima labort csináltatott, aztán vállat vont és elküldött maszek bőrgyógyászhoz, aki további két hónapig mindenféle méregdrága krémeket vetetett velem eredmény nélkül. Veséről nem volt szó. Akkor untam meg és nem mentem vissza többet. Egyben egyeztek meg, egybehangzóan örültek, hogy  a másik is petekhiának nevezte..)))
    előzmény:
    terdszelikatica (18)
    2014-05-25  19:55
  4. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. május 25. 21:0823.
    nyilván....
    előzmény:
    terdszelikatica (22)
    2014-05-25  20:36
  5. 2014. május 25. 20:3622.

    Megkérdezhetem, Édesanyádnak mi volt a foglakozása, ill. mit tanult?

     

    sebesz_belgyogyasz

    Sebeszkent kezdte de amikor  mi jottunk belgyogyasz szakvizsgat tett, mert a sebesz elete /bar nagyon szereti /  gyakorta 24 oras szolgalatot is jelent .

    Nyilvan ezert maskent reagal/t reagal olyan dolgokra ami a laikusok szamara "maj elmulik /elmulhat kategoria /

    Kulonben belenk is belenk nevelte, hogy nem panikba esni, de semmit nem elbagatelizalni . 

    Vidd azt a szepseget es johetne egy tengerimalacos kep is rola  Biztos hogy minden rendben leeeeeeeeeeeeeesssssssssz !  

    előzmény:
    Filemon (20)
    2014-05-25  20:03
  6. 2014. május 25. 20:0821.

    Lázzal sem megyek rögtön orvoshoz, mert minden egyes lázas vírusnál elmondta a gyerekorvos, hogy "Anyuka, semmi pánik, lázcsillapítás a szülő dolga, jobb a gyereknek, ha otthon pihen." Most persze nem mondta, ő rögtön tudta, hogy mi ez, de én nem.

     

    A gyerek ekcémás. Pár hete váltottam mosószert. Megjött a nagy meleg. Én kapásból azt gondoltam, hogy beleizzadt lába a cipőbe, kioldódott a mosószer a zokniból, és attól kiütéses. (Tudom, ha ekcémás, akkor mosódió és társai. Megvolt. Ez most nem erről szól.)

    De vesekárosodás??? Nem is néztem utána a neten, mert mit nézzek? Ezerféle kiütés lehet. A láz meg: annyian náthásak az oviban, miért ne lehetne neki is egy kis láza? 

     

    De tényleg mindegy már, végtelenül hálás és megkönnyebbült vagyok, hogy nem lett semmi nagyobb baj (tudom, még lehet, de hadd reménykedjek!), és legközelebb jobban figyelek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (19)
    2014-05-25  20:02
  7. 2014. május 25. 20:0320.

    Megkérdezhetem, Édesanyádnak mi volt a foglakozása, ill. mit tanult?

    Mert én tanító-könyvtáros vagyok, és allergiás kiütések láttán (meg amúgy sem) nem jut eszembe a vérképzőszerv szó, sem pedig a vesekárosodás. Ha ez bűn, akkor bűnös vagyok. De én ártatlannak érzem magam. 

    előzmény:
    terdszelikatica (18)
    2014-05-25  19:55
  8. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. május 25. 20:0219.

    Komolyan időnként már kínosan röhögök csak a hsz-eiden...

    A te édesanyád valószínűleg tudta, minek a jele lehet ez. A TI (és én sem) hallott még erről, én sem biztos, hogy rögtön orvoshoz szaladtam volna (másnap azért mindenképp, lázzal pláne, vagy kihívom).

    De hogy vesekárosodástól féljen az, aki még nem hallott erről a betegségről sosem,  azért e csúcs.

    Igaz, én utánaolvastam volna neten, és egyből a legrosszabbra gondoltam volna, de a te édesanyád ezt még biztosan nem tudta megtenni:-)) 

     

    De te persze mindig mindent jobban tudsz, vannak ilyenek, de azért nem irigykedem:-)) 

    előzmény:
    terdszelikatica (18)
    2014-05-25  19:55
  9. 2014. május 25. 19:5518.

    hogy nem szaladtam azonnal orvoshoz, de igazából nem hiszem, hogy bárki azt tette volna.

    az en edesanyam azonnal rohant velem es mindent/mindenkit megmozgatott hogy nincs-e vesekarosodasom , nem mutathato-e ki belsoverzes ,vagy hogy nem valami verkepzoszervi rakos elvaltozas okozta . 3hetig voltam korhazi megfigyeles alatt es azutan is havonta ellenoriztek a verkepemet ket even at.. 

    előzmény:
    Filemon (16)
    2014-05-25  19:26
  10. 2014. május 25. 19:5217.

    hogy nem szaladtam azonnal orvoshoz, de igazából nem hiszem, hogy bárki azt tette volna.

    az en edesanyam azonnal rohant velem es mindent/mindenkit megmozgatott hogy nincs-e vesekarosodasom vagy hogy nem valami verkepzoszervi rakos elvaltozas okozta . e hetig voltam korhazi megfigyeles alatt . 

    előzmény:
    Filemon (16)
    2014-05-25  19:26
  11. 2014. május 25. 19:2616.

    Jó, hát lehet most szidni, meg fejet rázni rá, hogy nem szaladtam azonnal orvoshoz, de igazából nem hiszem, hogy bárki azt tette volna. (Na jó, biztos van olyan, de én nem.)

    Nem volt a gyereknek semmi baja, nem fájt semmije, nem volt láza. Kérdeztem, megcsípte-e, megszúrta-e valami, belelépett-e valamibe? Evett-e valamit, amit máskor nem, kent-e, fújt-e magára valamit? Nem, nem, nem. 

    Mindenképp el akartam vinni orvoshoz, de úgy voltam vele, várok péntekig, mert akkor hamarabb végzek a munkahelyen, és úgyis délután van rendelés.

     

    Csütörtök délutánra ugyan belázasodott, de a legrosszabb, amire gondoltam, akkor is a himlő volt. Akkor már tudtam, hogy nem megy másnap oviba, hogy viszem az orvoshoz, de még mindig nem fordult meg a fejemben, hogy életveszélyben lehet. De ki gondolna erre, ha a gyerek lábán, bokától lefelé kiütések vannak? Ahogy olvastam, még a gyerekorvosok sem mindig ismerik fel ezt a betegséget. Nekem talán fel kellett volna? Karakteresebb tüneteknél biztos, hogy nem is gondolkodtam volna, pl., ha előjön az ízületi duzzanat, vagy a véres vizelet, amiket írnak. 

    De mindig azt mondta, hogy teljesen jól van, csak fáradt. Ez pedig 38 fokos láznál számomra teljesen érthető volt. 

     

    Mindegy, nem magyarázom. Nem érzem magam sem felelőtlennek, sem hanyagnak. Most már ezt is ismerem, legközelebb sokkal jobban figyelek minden kiütésre.

     

    Gondolom, nem gondoltad komolyan azt a feltételezést, hogy ellenkeznék, ha be akarnák fektetni? De megnyugtatásul: nem, nem fogok ellenkezni. Azért engedtessék meg nekem, hogy reménykedjek abban, hogy azt mondják majd: túl van a nehezén, otthonában lábadozhat. 

     

    Szerencsére szinte láthatatlanná halványodtak a pöttyei. Igaz, feküdt is egész nap. Megkapta a hörcsögöket, nagy az öröm.

     

    Köszi a jókívánságokat, mindenképp jelentkezem majd - kivéve, ha bent kell maradnunk, de akkor majd utána, ha hazaengedtek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (14)
    2014-05-25  18:06
  12. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. május 25. 18:1015.

    Ez péntek esti, akkor már jelentősen halványodtak a kezdeti, vérvörös színhez képest. Azóta folyamatos a halványodás..

    ez oromteli de ilyenkor nem tudod /tudhatjuk bent mit okoz/okozott a szervezetben es ezert nagyon is fontos hogy mielobb szakorvosi kivizsgalast vegezzenek . Elore ne aggodj es kesobb sem bizz benne hogy jokezekbe kerul/T csak ne bagatelizald el hogy majd rarunk ....

    Jobbulast !!!!! 

    előzmény:
    Filemon (11)
    2014-05-25  06:59
  13. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. május 25. 18:0614.

    Nem úgy mondta az orvos, ahogyan te írod, hanem úgy, hogy allergiás purpura, meg pontszerű bevérzés

     

     

    http://www.printo.it/pediatric-rheumatolo gy /information/Ungheria/PDF/7_HSP_Hungary.pdf

     

    = HSP  HENOCH-SCHOENLEIN PURPURA 

     

    Holnap reggel valószínűleg beviszem a gyerekosztályra 

     

    Nem valoszinuleg  hanem   BIZTOS hogy beviszem !!!!!!! 

     Ha belegondolok, hogy szerdán jelent meg, de én csak pénteken vittem orvoshoz...  

    erre en is csak ezt mondhatom   

    Szerencsére nem fáj semmije, nincs betegségtudata. 

    ha most folytatnam nagyon megremulnel . 

     

    Azt nem tudom, elmondjam-e a gyerekorvosnak, hogy bevittem a kórházba. 

     

    Elobb vard meg ott milyen lesz az eredmeny es ott mit mondanak .

    Lehet hogy haza sem hozhatod egy kis ideig , de aggodalomra akkor mar nem lesz okod remeljuk jo kezekben lesz ,

    erre keszulj fel es ne ellenkezz !!!!!

    Adj eletjelt am ha idod engedi es Veletek vagyok gondolatban  

     

    előzmény:
    Filemon (8)
    2014-05-25  06:03
  14. 2014. május 25. 07:1813.

    Értem. Az én lányomnál ízületi duzzanat nem volt, de első nap mondta, hogy fáj a lába. Most meg már, ahogy írtam is, ő teljesen jól érzi magát, és nagyon nehezére esik feküdni, meg ülni, de kis aranyos, megérti, hogy nem szabad. Csak sokszor gondol egyet, és felpattan, mert elfelejti.

     

    Nem értem, a mi gyerekorvosunk miért mondta, hogy sétálgathat. Igaz a futkározást, játszóterezést, ugrándozást nyomatékosan megtiltotta (de nem mondta, hogy miért, talán nem akart megijeszteni), de azt mondta, a boltig, meg vissza (közel van, kb. 100 m) nyugodtan sétálhat.

     

    Mikor ezt mondtam a kórházi ismerősömnek, teljesen kiakadt, mondta, hogy SEMMIT, ölben még a wc-re is. Ők a kórházban is így hurcolják az ilyen betegeket. 

    Pedig amúgy tök jó orvos hírében áll a mi gyerekorvosunk, ezért azt remélem, azért mondta, hogy sétálhat, mert látta már pénteken is, hogy múlóban van a betegség. 

    Megijeszteni meg biztos nem akart, hogy elmondja, milyen baj történhetett volna. 

    De azért nem sétálunk, feküdjön csak, amíg azt nem mondják, hogy mehet.

    előzmény:
    menyus81 (12)
    2014-05-25  07:09
  15. 2014. május 25. 07:0912.
    Én nem láttam akkor a kislányt, amikor történt, csak annyit tudok, hogy neki is jöttek ezek a bevérzések, plusz bedagadtak a térdei. Ekkor vitték házidokihoz, aki egyébként kórházi orvos is egyben, és ő azonnal beutalta. A kórházban folyamatosan vért vettek, nézték a vesefunkciót stb. Felkelni sem szabadott, utána pedig szept. végétől dec. végéig otthon kellett maradnia. De akkor már szabadott mennie, nem kellett feküdni, csak közösségbe nem mehetett, nehogy vmit elkapjon, és újra kijöjjön a betegség. De mondjuk akkor pont szezonja is volt, most meg azért nem jellemző... Belső vérzése szerencsére nem volt, de pont azért kellett kórházban lennie (gondonom), hogy ezt is figyeljék. Szerencsére nem újult ki neki. Amúgy az orrmandula miatt volt valószínűleg, amiatt kb. állandóan begyulladt akkoriban a füle is. azóta kivették neki.
    előzmény:
    Filemon (11)
    2014-05-25  06:59
  16. 2014. május 25. 06:5911.

    Köszi!

    Ma csak akkor viszem, ha rosszabbodna, de az ismerősöm tegnap megnézte (gyerekosztályon nővér, sok ilyet lát), azt mondta, szerinte már kifelé megy belőle. Persze ő is (pontosabban addig csak ő) mondta a teljes ágynyugalmat, hogy még wc-re is ölben vigyük. És holnapra megbeszélte, hogy bevisz bennünket egy olyan doktornőhöz, aki állítása szerint nagyon ért ehhez a betegséghez. 

    Lélekben fel vagyok rá készülve, hogy bent tartanak, de mivel már lényegesen halványabbak a pöttyök, újabbak sem jöttek ki, a láza is megszűnt, ezért titokban azt is remélem, hogy mégsem... 

    De, ha 3 hónapig nem mehet oviba, azt nem tudom, hogyan fogjuk megoldani. Igaz, úgyis közel a nyári szünet, akkor Mama vigyázna rá amúgy is, csak tegnap is lovacskáztak, meg futkároztak, hiába mondtam el 5 percenként, hogy nem szabad. 

     

    Ma kap egy törpehörcsögöt, remélem az segít, hogy egy helyben maradjon. Gyereknapra lett beígérve neki, én nem nagyon akartam, de most nagyon örülök. Végre valamivel majd lefoglalja magát. 

     

    A barátnőd kislánya teljesen meggyógyult? Kialakultak nála belső vérzések? (Ez egyébként a gyerekorvosunk szerint is, meg az ismerősöm szerint is olyan ritka, hogy még egyikük sem találkozott ilyen esettel, pedig elég sok éve a szakmában vannak.)

    Visszatért neki?

     

    Teszek fel képet, ha sikerül. Ez péntek esti, akkor már jelentősen halványodtak a kezdeti, vérvörös színhez képest. Azóta folyamatos a halványodás, de azért még látszanak. 

    előzmény:
    menyus81 (10)
    2014-05-25  06:43
  17. 2014. május 25. 06:4310.

    Barátnőm kislányának Schönlein-Henoch purpura volt, uezekkel a tünetekkel.

     

    Nem ijesztgetésképp, de két hetet töltöttek kórházban (azért, hogy biztos legyen az ágynyugalom), és utána 3 hónapig nem mehetett óvodába. Veszélyes betegséggé tud ui. válni, és könnyen kiújul. Mindenképp vidd be ma a gyerekosztályra a kórházba.

    előzmény:
    Filemon (8)
    2014-05-25  06:03
  18. 2014. május 25. 06:089.
    Ez az egyetlen cikk, amiben említik, hogy rovarcsípés után is kialakulhat. 1-1,5 hónapja volt benne egy kullancs. Időben észrevettem, még olyan pici volt, hogy erősen meg kellett néznem, az-e egyáltalán, és sikerült szépen, egy mozdulattal kiszedni. De lehet, hogy mégis abból lett ez a betegség. Holnap rákérdezek.
    előzmény:
    Filemon (8)
    2014-05-25  06:03
  19. 2014. május 25. 06:038.

    Rátaláltam egy szuper összefoglalójára a betegségnek. Idelinkelem, ha sikerül, hogy esetleg másnak is segítsen.

     

    http://www.printo.it/pediatric-rheumatology /information/Ungheria/PDF/7_HSP_Hungary.pdf

     

    Ha belegondolok, hogy szerdán jelent meg, de én csak pénteken vittem orvoshoz...

    De hát nem fut az ember minden apró kiütéssel dokihoz... Ha akkor elviszem, biztos befektetik szegényemet a kórházba. Ehhez képest még 3 napot végigpörgött, ugrándozott, oviban is volt még csütörtökön, mire megtudtam, hogy szigorú ágynyugalom szükséges.

     

    Most megkuksiztam a lábait, amennyire tudtam (még alszik), szép, halványnak tűnnek a pöttyök. Remélem, nem kell 4-6 hétig feküdnie, ahogy a cikk írja.

     

    Holnap reggel valószínűleg beviszem a gyerekosztályra az említett ismerős segítségével, hogy elvégezzenek pár vizsgálatot, és megnézze olyan orvos is, aki gyakrabban találkozik ezzel a betegséggel.

    Szerencsére nem fáj semmije, nincs betegségtudata. Este is lefektettem, aztán hallom, hogy trappol kifelé. Mindig elfelejti, hogy nem szabad, bennem meg meghűl a vér, ha már lábra áll. 

     

    Azt nem tudom, elmondjam-e a gyerekorvosnak, hogy bevittem a kórházba. Persze ő is mondta, hogy ha bármi van, vigyük be, úgyhogy valószínűleg el fogom mondani. Már csak azért is, hogy ha holnap leveszik a vért, ne küldjön el még kedden is a laborba. 

  20. 2014. május 24. 17:327.

    Tul.képpen most sem túl gyakori, de azért a szakemberek (gyerekorvos, meg a gyerekosztályon dolgozó ismerős) rögtön tudták, miről van szó.

    Neki a mandulájával se volt még baja, tényleg nem szokott beteg lenni. Az 5 éve alatt kb. 4 alkalommal szedett antibiotikumot, az arcürege, vagy a füle szokott begyulladni.

    előzmény:
    stoptábla (3)
    2014-05-24  16:16
  21. 2014. május 24. 17:296.

    Nem úgy mondta az orvos, ahogyan te írod, hanem úgy, hogy allergiás purpura, meg pontszerű bevérzés.

    Semmilyen gyógyszert nem szedett. Volt egy kis megfázása, amikor múltkor jött ez a nagy lehűlés. De olyan jelentéktelen volt, hogy se orvoshoz nem vittem, se gyógyszert nem adtam neki. Láza nem volt, nem vagyunk ilyen gyógyszer bekapkodósak, ezért nem adtam neki semmit.

    Most ismét folyik az orra, de torka, füle nem fáj. Már a fejét sem fájlalja, valójában egészen eleven ma, bár könnyen fárad.

     

    Gyerekosztályon dolgozó ismerősöm most mondta, hogy ne mozogjon semmit, még sétálni se, még WC-re se, ha meg tudjuk oldani. Mondjuk ezzel elkésett, gyerek egész délelőtt őrültködött Mamával, hiába mondtam mind a kettőnek ezerszer, hogy nem szabad.

    Ugyanezen ismerős szerint nem fog évekig tartani, néhány hét, és maradéktalanul gyógyul (neki ez a tapasztalata a kórházból), de székletet, vizeletet, vért nézni kell majd, és a teljes gyógyulásig ágynyugalom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (4)
    2014-05-24  16:34
  22. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. május 24. 16:385.

    Akkor ez valami ritka betegség volt 

    1801 ota ismert 1860ban irtak le talan eloszor a sindromat 

    előzmény:
    stoptábla (3)
    2014-05-24  16:16
  23. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. május 24. 16:344.

    Biztos hogy ez  HSP nephritis /Henoch Schonlein Purpura /  Schonlein meg peliosis rheumaticakent emlegette / ? Milyen gyogyszert szedett elotte ?

    Volt valami megfazasos betegsege ?  Hajlam genetikai is lehet.

    Kulonben van amikor spontan gyogyul, de en biztosan csinaltatnek proteinuria  /verkep vizsgalatot,  /ha a feje is faj akkor neurologussal egy EEG-t es mindenkepp megnezetnem alaposan a vesejet. Mit mondtak  meddig tarthat /1 het- max 1 honap / 

    előzmény:
    Filemon (1)
    2014-05-24  06:01
  24. 2014. május 24. 16:163.
    Nekem a hatvanas években volt ilyen betegségem. Sokra nem emlékszem csak a beverzesekre és a purpura szóra. Mikor iskolába mentem mar semmi bajom nem volt. Akkor ez valami ritka betegség volt többször is voltam kórházban. Aztán kivettek a mandulamat, utána mar sosem volt problémám. Mindig is egészséges voltam.
    előzmény:
    Filemon (1)
    2014-05-24  06:01
  25. 2014. május 24. 09:212.
    Lehet érdemes lenne egy szakorvoshoz menni vele, gyermekimmunológushoz, ha nem javul, azért egy szakorvos több ilyen esetet lát, nyilván nagyobb a tapasztalata is.
    előzmény:
    Filemon (1)
    2014-05-24  06:01

Címlap

top