Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015. januári kisbabák

Abacus
Létrehozva: 2014. május 21. 11:42

Sziasztok!

Aki 2015. januárjára várja kisbabáját, jöjjön! :)

  1. 2014. június 27. 12:40201.

    Sziasztok!



    Hát Lányok, nekem két napja úgy fáj a fejem, hogy megbolondulok. Nem nagyon akarok gyógyszert bevenni, úgyhogy csak házi meg természetes gyógymódokhoz folyamodtam eddig, több (inkább kevesebb) sikerrel. Éjszaka alig bírtam aludni. Reggel óta meg nem bírok enni egyáltalán, a kismama émelygéshez még hozzáadódott a migrénes hányinger (a reggelt végighánytam), szóval a közérzetem nem valami fényes.


    Nektek nem szokott fájni a fejetek?



    roberta, nagyon drukkolok, hogy a vérvétel eredményed jó legyen. Biztos nem lesz semmi gond! Tényleg annyira kicsi az esély szerintem is, hogy elkaptad..



    Abacus, én is ezt látom magamon, hogy inkább hasam van, és nem pocakom. :D A lányommal szép helyes pocakom volt, nem túl nagy, meg máshova nem is híztam, csak oda, most meg úgy érzem, hogy derék, has tájon mindenfelé növekszik...



    Férjem unokatesója is babát vár január elejére. Ők most meg fogják csináltatni a korionboholy-biopsziát, mondjuk sajnos náluk ennek előzménye van, így ők ragaszkodnak ehhez a vizsgálathoz.


    Barátnőmnek meg amniocentézist kellett anno csináltatnia a rossz AFP érték miatt. Szerencsére nem volt gond.



    Ma hívtam a védőnőt, de szabin van. Jövő héten elmehetek egy másikhoz, hétfőn reggel, na majd meglátom, milyen lábbal kelek fel, lehet, hogy elmegyek hozzá. :)

  2. 2014. június 27. 12:17200.

    Sziasztok!


    Végre meg volt a vérvétel, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy eredmény mikor lesz, de a neten 5 napot írtak, de azért hétfőn odatelefonálok, hogy mikor menjek. Bár a terhesgondozóba kellett mennem, mert csak ott tudnak erre a vizsgálatra beutalót írni, de össz-vissz fél óra alatt beszéltem a dokimmal, meg levették a mintát, mert ahogy kimondtam, hogy rubeola mondták, hogy "na jöjjön!", végig sem hallgatták mit akarok mondani. Mondta a dokim, hogy csak nagyon kicsi az esélye, hogy esetleg elkaptam úgy, hogy be vagyok oltva (állítólag csak az oltott emberek 10%-ánál nem alakult ki ellenálló képesség, de annak előzménye is szokott lenni, pl. betegség, gyenge immunrendszer, na én erre nem találtam infót a neten). Azért ezek után már sokkal nyugodtabb vagyok! Jaj végre, tudok majd aludni is, meg nem ezen jár non stop az eszem végre!


    MirMur: Gratula a jó uh-hoz! :) Én csütörtökön megyek a 12. heti genetikai uh-ra, akkor leszek 12+6, remélem nálunk is rendben lesz a baba!

  3. 2014. június 26. 12:14199.

    Sziasztok :-)


    Jó híreim vannak, ma voltam a 12. heti uh-n és kombinált teszten, és azért nagy megkönnyebbülés volt, h. mindent rendben találtak :-) A baba egész mozgékony, majdnem 7 cm, tarkóredő és minden rendben, az ultrahangos azt mondta, minden szempontból egészséges, jó a szívműködése, és megvan minden keze, lába, ujja, haha 


    Holnap leszek 13+0, szóval a szülés várható dátuma még mindig jövőre január elsején :-) Neme még nem látszik, majd a 15. hét környékén.


     


    Kombinált teszt eredményére persze még várni kell (egyébként nálam ez csak 10 e Ft volt + az UH is 10 e Ft, szóval összességében az egész nem is volt olyan drága), de azok után, h. az UH-n minden rendben volt, én már ezen végképp nem aggódok. 


     


    Hasonlókat (egészséges babát) kívánok mindannyiótoknak!


    Üdv,

  4. 2014. június 25. 15:59198.

    Gondolom téged a genetikai tanácsadáson, majd az amniócentézisre fognak rábeszélni, vagy valami ilyesmi....nővérem megcsináltatta annó, (neki is a genetikai tanácsadóban mondták, hogy "hát a kora miatt fontos  lenne..stb.") Amúgyi minden rendben volt, azt mondta nagyon profik voltak, két orvos is nézte, hol lubickol a magzat, nehogy beleszurjanak.


    (nem emlékszem hol csináltatta, de Dr. Hajdú Krisztina csinálta, aki az egyik legnagyobb szaktekintély az országban) a baj csak az, hogy ez kb a félidő körül csinálják, meg amúgy van 1% esély a vetélésre..


    Ezt váltaná ki a Prena teszt, vagy a Nifty(csak kissé drága)...de mintha olvastam volna valahol, ha rossz lesz az eredmény, akkor úgy is csinálnak utánna amniócentézist is vagy azt a másikat. (nem tudom most mi a neve, amikor a méhből, vagy lepényből vagy vmiből vesznek mintát)


     


    Bejelentkeztem a Kombinált tesztre (Rózsakert Medical), hát ez sem kevés 38ezer.


    orvosom ezt ajánlotta, mert nagyon profik szerinte...azért jó biznisz ez a terhesség.


    Itt is néznek vmit a vérből, meg az ultrahangon mérnek ezt-azt, orrcsnt, tarkóredő....de azért ez csak egy csac/számítás, nem? A Prena, Nifity az valódi géndiagnosztika..hát elgondolkodtató.


     


     


    Egyébként erre a genetikai tanácsadásra ki küld el, orvos, vagy a védőnő?

    előzmény:
    Abacus (193)
    2014-06-25  11:07
  5. 2014. június 25. 15:14197.

    Roberta, ez elég kemény így....legyél optimista!!! NEM LESZ BAJ!!!!


     


     


    Lopici, most így közeledvén a 36-hoz, már én is korosnak tűnök...már ami a több tesztet és vizsgálatot jelenti.

  6. 2014. június 25. 14:40196.
    jaj istenem szegény, ez borzasztó... :(
    remélem azért nem így alakul..
    előzmény:
    roberta88 (195)
    2014-06-25  14:35
  7. 2014. június 25. 14:35195.

    A mumpszot és a rubeolát (rózsahimlő) az oviból biztos nem fogod elkapni, mert senkit nem vesznek úgy fel, hogy nincs beoltva MMR-rel. Az MMR oltás tartalmazza a kanyaró, mumpsz és rubeola ellenanyagokat. Ilyeneket az idióta oltásellenes szülők gyerekeitől fogsz elkapni, akik esetleg nem is tudják, hogy a gyerekük rubeolás, mert tünetmentesen zajlik a betegség és közösségbe küldik a gyereket, ahol esetleg terhes kismama is van vagy még nem oltott gyerek terhes anyja. Vagy külföldiektől, akiknél nem kötelező ez az oltás. Lili is úgy gondolom, hogy talán a Balcsin szedte össze, ott sok külföldi volt és pont 3 héttel a betegség előtt voltunk. Egyszerűen másra nem tudok gondolni már.


    A bárányhimlő meg általában "csak" retardációt vagy végtag fejlődési rendellenességet okoz. De az oviban szoktak szólni, ha járvány van, bár én azt a gyereket is elvetetném. A rubeola meg sokkal súlyosabb szövődményeket okoz (szellemi és testi fogyatékosság egyszerre), ha egyáltalán túléli a magzat a fertőzést. Hiába próbálok pozitív lenni, azért készülök egy esetleges vetélésre vagy hogy halott gyereket kell szülnöm, mert ugye pénteken leszek 12 hetes és abortusz csak addig van, azután meg kell szülni. És ha fertőzött vagyok, nem szeretném megtartani és az orvosok is ezt szokták javasolni.

    előzmény:
    Abacus (193)
    2014-06-25  11:07
  8. 2014. június 25. 13:12194.

    Hi,


     


    tegnap voltam én is dokinál, 9. hetes vagyok asszem, és 22 mm az embrió :)


     


    Keresenm kellé egy védőnőt, plusz a szokásos, be kell jelentkeznem valahová kombinált tesztre... Az orvos a Rózsakert Medical centert ajánlotta.


    Bennetek felmerült a Prena  vagy a Nifity teszt?


     


    vagy csak akkor menjen ilyenre ha szar a kombinált teszt? Vagy menjen mindkettőre egyből...nővéremnek annó amniócentézis vizsgálata volt kb a félidőben...2 éve ez ingyenes volt, valószínüleg most is. A Prena ezt ki tudná váltani, csak kb 180ezer.


    Én már 37 vagyok azért kellene valami...


     


     


     


     

  9. 2014. június 25. 11:07193.

    Sziasztok!


     


    Ma vagyok 12+0, tegnap volt az UH és a vérvétel.


    Valamint a korom miatt elküldtek genetikai tanácsadásra, ami hétfőn lesz.


    Most komolyan, miről fognak dumálni, mikor a Down-lelet csak 2 hét múlva lesz?


    Annyira felesleges beparáztatni az amúgy is hormonoktól ideg-, és érzelmileg gyenge kismamákat, nem?


     


    Továbbra is veszélyeztetett a státuszom, alul, a méhszájnál tapadt meg a baba, de majd ha növöget, halad felfelé.


    Addig fizikai munka, emelés és házasélet nuku! Utóbbi az első bevérzésnél 5 hetesen már tiltólistára került, szóval már zokon sem veszem.


     


    Nah, akkor szép sorban...mivel lassan mindenki eléri a második trimesztert, miben maradunk? Nekem e-mail cím nem jött, hogy arra elküldjem a nevemet, ami alapján ha lesz fészbúkos csoport felvegyek mindenkit.


     


    Vaaaaaaaagy, zárjunk itt???


     


    Roberta, semmilyen gyerekbetegségem nem volt: se mumpsz, se bárány-, se rózsahimlő. Izgi, mert a fiam ugye középsős lesz.


     


    Vike, kettő? Gratula!!! Nagy öröm ez, bár én tuti sokkot kaptam volna.


     


    Papmpinka, nyugi és szúúúú-száááá. Minden oké lesz! A dokid is ezen van, ahogy olvasom.


     


    Mi nem "tesózunk", van egy elsőszülöttünk, és most nekem az a feladatom, hogy a két fiú ellegyen, még jobban összeszokjon, mert januártól erre nagy szükségem lesz. Egy szó mint száz, elkezdtem kicsit (na persze a nem szükségesen csak anyával elvégezhető programokból) egy kicsit kivonulni.


     


    Has....eskü nekem nem is pocakom van, hanem hasam. Dúrva, de állítólag a második gyereknek nem kell küzdenie az izmokkal, szabad a tér, jobban tágul.


     


    Kismama és gyerek bútor/cucc/ruha: lányok, én anno egy csomó mindent vateráztam (akkor még csak az volt, meg aaaaa most nem jut eszembe mi a másik. Volt olyan, amit fél árban adtak (Angelcare légzésfigyelő), mert csak egyszer használták. Nem mindegy! Vagy vettem teljesen új dolgokat is, mert nem használta, vagy többet kaptak. Még a kis postaköltséggel is megéri!


     


    Mi anno a másik forumon a középidőtól csináltunk egy táblázatot-listát, mi kell a gyerek születéséhez. Nos, ebből már most "tapasztaltan" van amit ki is húzok, de majd ha gondoljátok, szívesen megosztom veletek.


     


    Hosszú voltam??? De legalább ritkán jelentkezem.


     

  10. 2014. június 25. 10:02192.

    Sziasztok Lányok!


     


    Nagyon köszönöm a bíztatást és a kedves szavakat, aranyosak vagytok!


    A jó hír az, hogy képzeljétek anyum megtalálta az oltási könyvemet és megkaptam az MMR oltást (ebben van a ruveola elleni anyag) 89-ban és 99-ben az ismétlőt. Iszonyat mázlis vagyok ilyen szempontból, mert 88-as vagyok és 89-ben kezdték el oltani a gyerekeket, én meg pont akkor voltam 15 hónapos, amikor elkezdték oltani, szóval első körös voltam! :)


    Ettől függetlenül a terhes nőknek óvakodniuk kellene a rubeolás betegektől, mert állítólag nem mindig alakul ki a védettség az oltás ellenére sem, meg olvasni olyan rémhíreket, hogy nem egész életen át véd. Meg gondolom a dokim sem véletlen akarja megnézni, hogy mi a helyzet, de legalább már nem csak a szörnyűségek járnak az eszembe, hanem tudok pozitívan gondolkodni. Meg valahogy azt érzem, hogy nem lesz baj! Remélem így is lesz!!! Pénteken megyek a dokimhoz beutalóért, remélem még aznap leveszik a vért és akkor pár nap alatt minden kiderül.


     


    Akela11: Én győri vagyok! :) Nem szeretek nyílt fórumra neveket írogatni, úgyhogy priviben ajánlok Neked dokit.

    előzmény:
    Akela11 (191)
    2014-06-24  21:09
  11. 2014. június 24. 21:09191.

    Mi változatlanul megvagyunk, nekem most kezdődik a hasfeszülés, görcsnek nem igazán mondanám és mivel nincs  vérzés így nem aggódok.


    Roberta értetek nagyon szorítok ,nem lesz semmi gond!


    Köszönöm a sok bíztató szavakat.


    Lányok fog szülni valaki Győrben? Ha igen tudtok nekem ott ajánlani dokit?


    Mi ne moda tartozunk hanem 60 km-rel arrébb, de gondolkodunk rajta, mert jókat hallottunk a kórházról.


    Ma vagyunk 9+5

  12. 2014. június 24. 19:06190.

    Sziasztok!


     


    Továbbra is sűrű napjaim vannak, de azért be-benézek.


     


    roberta, nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen! Nem voltál még rózsahimlős?


    Pampinka, örülök, hogy a kombinált teszt eredményed meg a laboreredményed rendben volt.Szerintem se aggódj a vér miatt, bár én nem vagyok otthon méhszájseb témában, de bízz a dokidban, biztos nem lesz semmi gond.


    Nem tudom, létezik-e még, de régen a Baross utcában volt egy (vagy több) kismama-ruha üzlet, ott viszonylag elfogadható áron lehetett cuccokat kapni.


    Akela, nyugi, biztosan minden rendben van. :) Ha nem lenne, akkor annak lenne jele.. Szerintem is inkább most keress már másik dokit, ha a jelenlegi a szülést nem fogja vállalni.


    Vike, üdv. közöttünk! :) Ikrek? Az igen... :) Mit szólt a család, mikor megtudták? :)


     


    Hát, velem semmi különös... A tüneteim változatlanok, ma éppen a főnökömnél ültem bent, és olyan hányinger tört rám, hogy nem tudtam már mit kezdjek magammal. A másik, hogy ha nagyon megéhezek, akkor kb. ájulás kerülget, ha azonnal nem eszem valamit. Ma hazafelé tört rám, és az oviba mikor beértem, már szédelegtem. Szerencsére volt még nálam egy tegnapi pogi, na azt ott gyorsan még az oviban megettem. :)

  13. 2014. június 24. 13:58189.

    jaj, remélem minden rendben lesz!

    előzmény:
    roberta88 (187)
    2014-06-24  09:20
  14. 2014. június 24. 10:41188.

    Roberta, drukkolok, h. minden rendben legyen, vigyázz magadra!

    előzmény:
    roberta88 (187)
    2014-06-24  09:20
  15. 2014. június 24. 09:20187.

    Sziasztok!


     


    Sajnos a lányom rózsahimlős, nem tudom mi lesz, ha sokáig nem jelentkezek akkor mégsem lesz kisbabánk :(

  16. 2014. június 24. 08:13186.

    Nyugi!!!


    Én méhszájsebben profi vagyok,évekig volt nekem is,de igazából ez egy természetes állapot.Csupán arról van szó,hogy a méhnyakat és a méh belső felszínét eltérő típusú hám borítja és bizonyos életkor alatt előfordul,h a belső hám kikúszik a méhnyak felszínére,ez szabad szemmel is látható,olyan mint egy horzsolás,gondolom ezért hívják sebnek.Nekem együttlét után vérzett mindig,elég kellemetlen volt.


    Szóval semmi aggódnivaló nincs ezen.Rákszűrés volt most ugye a terhesség elején?mert azért érdemes félévente-évente megnézni,de most a terhesség alatt annyit fognak vizsgálgatni,h úgysem matad titokban semmi


    Remélem sikerült megnyugtatni!

    előzmény:
    Pampinka (185)
    2014-06-23  21:44
  17. 2014. június 23. 21:44185.

    Szia Vike,


    Húú... gratulálok!! kitartást az ikerváráshoz :)



    Redstrawberry, megkaptam a laboreedményeimet... Háát, minden értékem szupi, de... a vizeletemben túl sok vért mutattak ki, 40 ery/ul. elvileg 10 alatt kellene lennie. nyilván elkezdtem aggódni. el is mentem ma az orvosomhoz. Megvizsgált, és kiderült, hogy méhszájsebem van, szerinte akár abból szivároghatott a vér a vizeletbe. pihenést mondott és magnéziumot. meg a méhszájsebre felírt valami kúpot. azt mondta, hogy mivel minden más értékem rendben van a vizeletben, így nem gyanakodna másra. mivel két napja voltam a kiterjesztett 12. heti kombinált teszten, ahol azért elég rendesen végignéztek UH-val, ezért elvileg minden rendben kell, h legyen (ugye??? kérlek nyugtassatok meg..:( )


    Hát, azért errtől függetlenül kicsit elkezdtem aggódni :(



    előzmény:
    vike77 (184)
    2014-06-23  19:36
  18. 2014. június 23. 19:36184.

    Sziasztok! Csatlakozhatok? Január végére várom az ikreimet! Nagyon jól jönne egy kis lelki támogatás, eszmecsere! Köszönöm!

    Vike

  19. 2014. június 23. 18:05183.

    Szia Akela,


    én is nagyon megijedtem, sőt szabályosan féltem, amikor a 12. hétbe beléptem kb., és hirtelen elmúlt a mellfeszülésem, ill. energikusabbnak éreztem magam, és ugyan az étvágyam csökkent, viszont ha ettem, akkor az könnyebben lement. Nem mintha korábban én hánytam volna, de nagyon-nagyon fáradékony voltam, a mellem állandóan feszült, émelyegtem, és sok mindenre rá sem tudtam nézni stb stb. A szokásos tünetek, csak enyhébb változatban. Na és mikor ezek elmúltak (legalábbis kis időre, mert azóta a fáradékonyság, és az evési "problémék" azért visszatértek), nagyon megijedtem, hogy ez vajon mit jelent. De sokan sok helyről megnyugtattak, vagy legalábbis próbáltak, h. amíg nincs rossz tünet (vérzés, erős görcs), addig ne aggódjak. De pontosan tudom, mire gondolsz, mert én is pár napig már rémeket kezdtem látni, h. elhalt a terhességem, vagy mi történhetett... És mivel első terhességem, ráadásul elég parázós vagyok amúgy is, nem volt nehéz rémeket látnom. Viszont azóta némileg visszatért a terhesség-tudatom, és tudatosan lenyugtattam magam (ami nagyjából annyiból állt, h. próbáltam nem godnolni az egészre), és így már megint optimista vagyok. Persze én is várom már nagyon a csütörtöki ultrahangot, ami igazolja a bizakodásomat. Szóval a lényeg a lényeg, légy bizakodó és ne izgulj, ha nincs tünet, az még nem jelent semmi rosszat. 

    előzmény:
    Akela11 (179)
    2014-06-22  09:23
  20. 2014. június 23. 11:11182.

    Szia,


     


    szerintem lehet találni csak olyan orvost aki a szülést válalja, az egyik barátnőm végig terhesgondozásra máshová járt (egy magánkorházba, mert a párjának a cég ahol dolgozik fizet egészségügyi ellátást) így talán a szülés előtt 2-3 hónappal kezdett keresni orvost a szüléshez. És itt jött a feketeleves, mert egy csomó orvossal beszélt telefonon, akik nagyon kedvesek voltak ugyan, de mégsem tudták válalni, mert augusztusban szült és pont akkor ment szabira szinte az összes...de azért sikerült végre találnia és rendben volt minden.


    Talán mégis csak jobb ha most keresel valaki mást..


     

    előzmény:
    Akela11 (180)
    2014-06-22  10:43
  21. 2014. június 23. 07:33181.

    Sziasztok!


    Akela!


    Az én dokim sem vállal már szülést,már nem is dolgozik kórházban,én ma megyek hozzá utoljára(most 9 hetesen meg megnéz meg leveszi a rákszűréshez a kenetet).Ő azt mondta,h nem szerette amikor már 16 hetesnél idősebb terhesek keresték meg anno,h nála szeretnének szülni,szerinte ez ilyen kimondatlan dolog a szülészek között. De két ember sem egyforma.Azért szerintem érdemes lenne körbenézni már most valaki más után.


    Félelem bennem is van,a múlt héten volt egy nap,amikor szinte semmi tünetem nem volt és csinálnom kellett egy tesztet,h megnyugodjak,egyébként ez volt kb. a 10.amit csináltam eddig a terhesség alatt,annyira nem akartam elhinni és olyan jó látni a 2 csíkot,sokat vártunk rá.A párom meg csak mosolyog ezen


     

    előzmény:
    Akela11 (180)
    2014-06-22  10:43
  22. 2014. június 22. 10:43180.

    Köben eszembe jutott még egy kérdés. Barátnőm szekál, hogy ne járjak olyan dokihoz magánrendelésre, aki nem vállal szülést, mert nem fog senki utána elvállalni. Szerintetek? Én úgy gondoltam járok végig ahhoz, akihez most a végén pedig majd felfogadok valakit, vagy tényleg nem fog már akkor senki elvállalni? Valmaint szerinte 12 hét után már nem tudok dokit fogadni.. ti hogy csináljátok?

    előzmény:
    Akela11 (179)
    2014-06-22  09:23
  23. 2014. június 22. 09:23179.

    Sziasztok!


    Hétköznap ritkán érek ide, de azért minden nap olvaslak benneteket mobilról, csak arról nem tudok válaszolni. :/ (új dizáááájn miatt)


    roberta88: én is menzesz szerint számolom inkább :)


    Az lenne hozzátok a kérdésem, hogy bennetek van e félelem? Úgy értem én nagyon félek attól, hogy lesz e szívhang legközelebb stb... mivel nincsenek nagyon tüneteim, a mellfájdalom is szépen lassan csendesül, tegnap a hasam feszülgetett enyhén, hányni se hánytam már rég, amúgy is mióta terhes vagyok 2x hánytam abból is csak 1 volt rendes, a régi émelygés már réges rég elmúlt, és így rossz, hogy semmi tünet, olyan minden mint régen ezért ott van bennem a félsz.... nagyon soká tűnik még nekem az a juli 15, amikor mehetek majd uh-ra, honnan tudhatnám máshogy, hogy jól van a kis manóm? Gondolom sehonnan.


    Olcsóbb kismamaruha engem is érdekelne, én a H&M-ben vettem 3 nacit, elég húzós áron de a Brendon még annál is drágább.


     


    Nekem a párom nagyon jól éli meg ezt az egészet, minden reggel és este pocakpuszi, ha elmegy a munkából vagy haza jön szintén (így köszön neki), este néha beszélget neki, amikor hetet váltunk együtt olvassuk el az aktuális hét történéseit, és mutogatja kb mekkora lehet, ő nagyon várja és már most imádja, aminek nagyon örülök, féltem hogy fog hozzá állni a dolgokhoz. Nagyon mondogatja ,hogy ne dolgozzak már, túlórázik ő eleget, óvjam magunkat, de én még azért dolgoznék legalább augusztus közepéig, végéig.


    Mozogni én nem szoktam (még) néha dolgozni és haza gyalog megyek(2-2 km) és a 12. heti után akarom elkezdeni a RR és a Péntek E. kismamatornát.


    Velünk mostanában ennyi van, nyugtassatok meg, hogy tünetek nélkül is minden oké a babóval, én azzal nyugtatom magam, hogy ha nem így lenne ,annak viszont lenne tünete.


    Szép hétvégét, már amennyi maradt belőle

    előzmény:
    Pampinka (178)
    2014-06-22  01:05
  24. 2014. június 22. 01:05178.

    Sziasztok Lányok! Én ma voltam kombinált teszten, és hálistennek minden rendben volt... Olyan cuki volt, mintha egyszer integetett volna :) az egész vizsgálatot megkaptuk dvd-n, és utána a leendő nagyszülőkkel végignéztük:)


    én ma vagyok 12+0, és igazából nem hogy enyhülne a hányinger, hanem az utóbbi pár napban felerősödött... Sajnos most is azért dekkolok a konyhában, mert annyira hányingerem volt, hogy muszáj volt így éjnek éjjelén kirámolnom a hűtőszekrényt...:( 


    mondjuk szerencsére nem hánytam eddig (koppkopp), úgyh. végülis nem panaszkodom.... 


    Mozgás: én igyekszem eljárni kocogni (persze, nem most terevezem a maratonfutást...:)), vagy nordicolni, túrázni, amikor tehetem... Remélem, hogy a friss levegő és a mozgás mindkettőnknek jót tesz :) nekem a doki azt mondta, hogy ha eddig futottam, akkor most is futhatok, csak nyilván lazábban, és többet pihenjek. Arra figyelek, hogy mindig legyen nálam valami folyadék. És ha fáj a pocim, akkor megállok, sétálok.


    kg-ok és pocakméret: én kg ban még nem híztam, de a hasam már sokszor látszik, legalábbis, szerintem óriási, főleg evés után :) persze mások még semmit nem látnak...:) de a lényeg, hogy a nadrágjaim már szűkek, úgyh. jelentem, hogy én ma megvettem életem első darab kismamanadrágját :) megdöbbentem, hogy mennyire kényelmes... Szerintem az ilyen nadrág nem is csak terhes nőknek kényelmes... Rájöttem, hogy mindenkinek ilyet kellene hordania!!:) 


    Tapasztaltabbak:) : hol lehet olcsóbban kismama cuccot beszerzni? A brendonban legalábbis elég húzós, ha már többmindent szeretne venni az ember.... 

    előzmény:
    lenkebaba (173)
    2014-06-21  11:12
  25. 2014. június 21. 18:34177.

    Hi,


     


    Egy kicsit "örülök", hogy más ia panaszkodik :) így nem érzem magam egyedüli kriplinek...főnöknőmtől és a barátnőimtől mást sem kapok, csak, hogy milyen áldott, fantasztikus volt a terhességük és sosem volt hányingerük :)


     


    Nekem már a páromat le kellett állítanom, mert miután pozitívat teszteltem, másnap már elkezdett fiúneveket nézegetni...nem vagyunk még egy hullámhosszon én végignéztem az összes vetélés tünetei stb. a neten, ő meg közben hangosan nevetgélt: "Aladinhoz mit szólnál?" :))

    előzmény:
    redstrawberry (172)
    2014-06-21  11:05

Címlap

top