Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015. januári kisbabák

Abacus
Létrehozva: 2014. május 21. 11:42

Sziasztok!

Aki 2015. januárjára várja kisbabáját, jöjjön! :)

  1. 2014. június 21. 14:22176.

    Sajnos én sem, anyum sem tudta, hogy voltam-e bárányhimlős, ezért kellett megnézetni, de minden rendben, fellélegeztem. Nálam terhességi tünet egyedül az, hogy egész nap aludnék, meg minden nap megkívánom a halat. Görcsölt néha a méhem, arra vettem be magnéziumot, de hát tágulnia kell, nő a picúr. Mozogni RR kismamás dvdjére szoktam, meg vagy két órát sétálunk minden nap a lányommal. Mondták, hogy ne elmelgessem, na persze egy kétévest :)


     

  2. 2014. június 21. 13:33175.

    lenkebaba, én nem nagyon mozgok, legalábbis konkrétan nem állok neki tornázni, mozogni, de sokat játszóterezünk, ott mindig akad ok a futásra. :D (pl. tegnap a keresztfiam után, akire szintén én vigyáztam, és neki hobbija olykor-olykor meglógni :)).


    Mondjuk én sajna terhesség előtt se vittem túlzásba a mozgást (súlyfeleslegem ugyan nincs, de érzem, hogy nem vagyok valami fitt), úgyhogy majd szülés-szoptatatás után szerintem elkezdek valamit rendszeresen. Mikor a lányom is 1 éves lett kb., elkezdtem tornázni (itthon csak, dvd-re), de azt legalább kitartóan, minden nap. Ez akkor maradt el, mikor visszamentem dolgozni, valahogy nagyon lestrapálódtam mindig estére, már nem volt erőm nekiállni...


    Az én férjem kb. ugyanúgy áll hozzá, mint a lányunkhoz: nálunk nem napi téma, de azért sokszor beszélünk róla. Neki még nem kézzelfogható, nem is jár annyit szerintem az eszében. Meg Ő nem egy babusgatós, pocaksimogatós típus (persze amikor már kívülről is lehetett érezni, akkor Ő is tapogatta :)), de igazán nála akkor jött a lelkesedés, amikor megszületett a lányunk. De az igazi jó kapcsolat akkor alakult ki közöttük, amikor már tudott vele kommunikálni, azóta nagy a szerelem. :)

  3. 2014. június 21. 11:54174.

    Én szintén biciklivel járok (de csak 6km). De van egy 8 éves hiperaktív fiam. Nem unatkozom! 


    Nálunk a fiam tervezget!  

    előzmény:
    lenkebaba (173)
    2014-06-21  11:12
  4. 2014. június 21. 11:12173.

    Sziasztok!


    Roberta köszönöm szépen,megkaptam a diétát!Átolvastam és szerintem nehéz,persze így,h nem szentírásként kell kezelni könnyebb,mert 1-2dolgot még könnyen betart az ember,de amúgy sok megszorítás van benne,legalábbis nekem.Persze az egészséges babáért semmi se sok


    Egyébként a héten nem híztam


    Én is mensestől számolom(9+1),hétfőn megyek dokihoz,majd korrigál.Egyébként nálunk is a 16.héten van először vérvétel,persze a kombinált teszthez is lehet kérni a 12.héten,de az speciális,itt is 9000 ft.


    Ti szoktatok mozogni???gondolom,akinek van már kisgyereke,ők edzésben tartanak,de akinek első baba?Én még bringával járok dolgozni(22km),persze a tempón csökkentettem,de nagyon jól esik,ez a hobbim,meg szoktam netes kismamatornát csinálni,sajnos itt helyben nincs ilyenre lehetőség,túl kis város.


    És a párjaitok???Ők hogy élik ezt meg???Én egy kicsit féltettem magunkat,de eddig minden szuper,nagyon aranyos és kedves,persze nem napi téma még a baba,de néha azért összebújva fantáziálgatunk a jövőről,szeretem ezeket a pillanatokat


     

    előzmény:
    roberta88 (171)
    2014-06-21  10:38
  5. 2014. június 21. 11:05172.

    lopici, ha ez vigasztal, én is küzdök még mindig az émelygéssel. Hét közben én is ritkábban jöttem, mert a munkahelyen nagyon sűrű időszak volt/van/lesz, estére meg már szét vagyok csúszva teljesen, örülök ha azt meg bírom csinálni, amit muszáj, aztán dőlök is ki. :)


    Mondjuk hányás nálam csak reggel van. Azért az jó hír, hogy a féregpete vizsgálatod negatív lett, legalább emiatt nem kell már aggódnod. :)


     


    roberta, én úgy éreztem, hogy éppen a peteérés napja volt, mikor együtt voltunk (és se előtte nagyon sokáig, se utána, mert a férjem külföldön volt). Szóval egy esélye volt csak. :) És ha ebből indulunk ki, hogy a peteéréskor közvetlenül (meg utána) nagyobb az esélye a fiúnak, akkor nekünk most fiúnk lesz. :) (érdekes, az elején nagyon sokáig csak fiúként tudtam rá gondolni, de ez leginkább annak köszönhető, hogy sokáig semmi tünetem nem volt, a lányomnál meg végig hánytam/émelyegtem az első 3. hónapot :)). Most már, hogy megérkeztek a tünetek, egyre inkább elkezdtem átgondolni a szóba jöhető lányneveket is ).

  6. 2014. június 21. 10:38171.

    Persze, ezért mérvadó inkább a 12. hétig mért értékek, mert addig szinte minden magzat egyformán fejlődik. Csak mondta a dokim, hogy nagyon ritkán előfordul, hogy akkor is már több mint egy hét a különbség a menzeszhez képest, mert pl. nem a 14. napon volt ovuláció. Meg a Te babád is annyira pici most még, simán elmérnek pár mm-t és már is más napra kalkulál. Meg az sem mindegy milyen szögből méri, nekem is két oldalról is mérte amikor először voltam és volt eltérés.


    Nálam is sokszor mérték nagyobbnak a lányomat a 18. hét után. Aztán az utolsó trimeszterben kisebbnek. A 37. héten meg kerek fél kilóval kisebbnek mint amekkorával megszületett a 37. hét 4. napján (3370 g és 50 cm).


    Nálam fogalmam sincs mikor fogant a kisebbik, mert szülés utáni első peteérés volt és annyira fájt, hogy tudom mikor volt tüszőrepedés. Viszont előtte és utána 3-3 nappal volt csak akció. Vagyis a pete a 14. napon érett be, csak nem tudom melyik együttlétből sikerült megtermékenyülnie. De mindegy is, ez már úgysem oszt vagy szoroz, így is úgy is meg fog születni! Csak kíváncsi lennék, mert állítólag peteérés előtt közvetlen nagyobb az esély a lányra, közben meg utána a fiúra.

    előzmény:
    redstrawberry (169)
    2014-06-21  08:47
  7. 2014. június 21. 10:29170.

    Sziasztok!


     


    Atyám, de rusnya lett az nlc :)


     


    Én még mindig an hányingerrel küzdök...nincs is kedvem élni, ezért nem is nagyon neteztem...napi 2-3 hányás és a közes időben folyamatos hányinger....most tejjel és csipszel "gyógyítom" magam...dokihoz, kedden kell visszamennem, akkor leszek 9 hetes asszem.


    (féregpete vizsgálatom negatív lett, legalább ennyi jó hír van)


     

  8. 2014. június 21. 08:47169.

    Akela, szuper, hogy minden rendben! :) Amúgy én is tegnap voltam menzesz szerint 9+1. :)))


    roberta, nekem 1 hét különbség jött ki a doki által kalkulált és az uh által megadott várható szülés időpontja között. De én már nem foglalkozok ezekkel a dátumokkal, a lányom születését anno november 1-10. között a terhesség alatt gyakorlatilag minden napra megjósolták (attól függően, hogy éppen mit mért a gép), erre megszületett októberben (menzesz szerinti 38. hétre, tehát nem korán, és minden ok volt szerencsére). És mindig nagyobbnak mérték a koránál, mert hosszú volt (már magzatként is, és azóta is...). :)(mondjuk ennyire az elején gondolom, még nincsenek igazán egyéni eltérések a méretek között, de később, amikor már jobban érvényesül a genetika, akkor igen :D).


    Én az egyszerűség kedvéért a menzesztől számítva számolom, és mondom mindig. Azt tudom, hogy most pontosan a 14. napon történt a fogantatás.

    előzmény:
    Akela11 (167)
    2014-06-20  20:40
  9. 2014. június 20. 20:57168.

    Úgy látom eddig mindenkinél minden rendben, ez szuper!!!


     


    Na én tegnap erre is rákérdeztem a dokimnál, hogy mi van ha eltérés van a menzesz és az uh-s mérés között, mert nekem is nemrég 2 nappal kisebbet mértek, én meg kíváncsi vagyok mindenre és kérdezek is, a dokim meg szerencsémre szeret válaszolni :)


    Szóval azt mondta, hogy az a protokoll, hogy ha az uh alapján az eltérés 1 héten belül van (akár plusszba, akár mínuszba), akkor a menzesz szerint kell mérni a terhességi heteket. Ha egy hétnél több az eltérés, akkor pedig az uh-s mérés a mérvadó.

    előzmény:
    Akela11 (167)
    2014-06-20  20:40
  10. 2014. június 20. 20:40167.

    Hello Lányok!


    Nálunk minden rendben van nagyon nő a pocak, ma vagyunk 9+1 menzesz szerint, doki szerint 8+5 , a pocim az első pozi teszttől számítva ami 4 hete volt 4 centit nőtt :D eszméletlen hogy így látszik.


    Ti jól vagytok?

  11. 2014. június 20. 12:45166.

    Sziasztok!



    Megkérdeztem a dokimat, hát nekem nem lesz vérvétel, csak a 12. heti kombinált tesztnél először, aztán a 16. héten lesz egy általános vérkép. Érdekes, de nála ez a protokoll. 6 éve még nem így volt, úgy látszik, változott.



    Én még mindig nem jelentkeztem be a védőnőhöz, már lassan illene...



    Tegnap én is mérlegre álltam, és úgy tűnik, még nem híztam. :) Mondjuk az evéssel még mindig bajban vagyok, illetve változó, mert van, hogy az émelygés ellenére sokat bírok enni, de van, hogy csak pár falatot.


    És még mindig irtó fáradékony vagyok. Este 8-ra kinyúlok, a lányom meg még javában pörög. :)



    roberta, hát nekem tuti, hogy csak a 12. hét után lesz meg a vérvételem a kombinált teszthez, mert éppen aznap megyek a dokimhoz, amikor betöltöm a 12-t, és majd akkor írja ki a vizsgálatot, gondolom. Azért remélem, értékelhető lesz majd.



    Pampinka, kíváncsi vagyok az eredményeidre. :) Még van kb. 20 napra elég E...t-em, de akkor lehet, hogy váltok majd utána. Mondjuk nekem anno Elevit mellett is tökéletes volt a vérképem végig, de állítólag ebből még jobban felszívódnak a vitaminok.



    iszti, remélem, voltál már bárányhimlős, és akkor nem okozhat bajt, ha esetleg a gyerkőc is elkapja. Anyukám úgy emlékszik, hogy én voltam (én nem emlékszem), de azért én se szeretném, hogy a lányom elkapja (egyszer volt a bölcsiben bárányhimlő járvány, na azt megúszta, ellenben minden más nyavalyát összeszedett anno).

  12. 2014. június 20. 08:31165.

    Szívesen! :)


     


    Lilinél én is kicsit több mint 20 kg-ot híztam, de a nagyja azért víz volt, 15 kg-mal könnyebben jöttem ki a kórházból a 4. napon. Viszont ez sem jobb, mert tegnap voltam dokinál, szerencsére a méhszájam teljesen zárt (ezért aggódtam még, mert sokat fájt a hasam, meg mostanában megint), de azt mondta a vizesedés ig elég nagy gázokat tud okozni néha, pl. terhességi toxémiát. És ha sokat hízik az ember lánya, akkor jobban vizesedik. Hát, rám hozta rendesen a frászt, elő is írta a diétát közelezőleg. Szerencsére nem azért mert most valami baj lenne, hanem hogy megelőzzük a rossz dolgokat.


    Remélem használ majd Neked is a diéta, nálam tuti, csak szenvedés lesz betartani, mert imádom a csülkös bablevest meg a zsíros kenyeret és társaikat, amikről le kell mondani :(


     


    Meg mondtam a dokinak, hogy állandóan zabálhatnékom van. Kérdezte, hogy szedek e bármilyen vitamint. Mondtam, hogy nem, csak folsavat. Mondta is, hogy nehogy szedjem (mondjuk nekem nem is lenne miért szedni), mert az is növeli az étvágyat. És így van, egyszer szedtem télen C-vitamint és sokáig nem tudtam mi a fenének eszek egész nap folyamatosan. Hát a vitamintól és amint leálltam róla, minden visszatért a normál állapotba.


    Meg azt mondta, hogy lassan a folsavat is el lehet hagyni, mert a velőcső már bezárult, ha meg eddig nem, akkor már a folsavtól sem fog.


     


    iszti: Remélem rendben leszel és gyerekkorodban már túl estél egy "jó kis" bárányhimlőn! Te sem emlékszel rá? Én nagycsoportos ovis voltam amikor nekem volt és annyi maradt meg bennem, hogy füldés után anyum azzal a jég hideg vacakkal kenegette a pöttyöket. Jáj, a hideg ráz tőle a mai napig...

    előzmény:
    Abacus (164)
    2014-06-19  21:55
  13. 2014. június 19. 21:55164.

    Roberta!


    Nagyon köszi, holnap kinyomtatom.


    A fiammal 20 kg-t hiztam anno, de cukris nem lettem. ;-)

  14. 2014. június 19. 19:48163.

    Nem vették még le. Azt mondta a doki, hogy a 12. heti ultrahangnál leveszik

    előzmény:
    roberta88 (159)
    2014-06-19  08:28
  15. 2014. június 19. 19:21162.

    Sziasztok, én a héten voltam dokinál 8mm-es baba, szépen ver a szive, jó helyen van, három hét múlva kell újra mennem :) Viszont a tesója magán bölcsibe jár, és ott szóltak, hogy a gyerkőcök nagytestvéreinél mind bárányhimlő van. Első három hónapban ez nagyon nem kellene, oltani ugye már nem lehet várandósan... Kivennén a bölcsiből, de akkor is fizetni kell, és mire végigmegy az összes gyerkőcön eltelik vagy két hónap. Anyukám nem tudta, hogy voltam-e bárányhimlős, mert akkor elvileg védett vagyok. Régi gyerekkori kartonomat elásták valami raktárban, ennyit tudtam kideríteni. Na ma reggel elmentem az Alleeba egy magánlaborba, hogy legalább azt kiderítsem voltam-e már bárányhimlős, sürgősségi vizsgálattal 14e... Na de reménykedek, hogy minden rendben lesz, holnap kiderül, van-e elég ellenanyagom.


     

  16. 2014. június 19. 09:45161.

    Pocaktémához: Én ma vagyok 12+0 és nincs nagyon hasam, max. ha felpuffadok, de akkor viszont "hatalmasra" tud dagadni.. szerencsére főleg esténként történik ez, nem a munkahelyen.. 

  17. 2014. június 19. 09:01160.

    Redstrawberry, én Perfect Prenatalt szedek, nagyon szeretem... A laboreredményeim nemsokára kész lesznek, majd beszámolok róla!

    előzmény:
    redstrawberry (156)
    2014-06-18  13:37
  18. 2014. június 19. 08:28159.

    Ide nem tudtam sehogy sem feltölteni a diétát (pdf-ben van), ezért elküldtam a freemailedte, remélem hasznát veszed. Nekem annó azt mondta a védőnő meg a doki, hogy mivel csak testsúly kordában tartása miatt kell alkalmaznom, nem feltétlenül kell mindent szentírásként venni ami benne van, de nagyjából tartsam a mértéket.


    Amúgy ne aggódj a 3 kg miatt, csak ezután próbálj meg szerintem odafigyelni, mert ha minden hónapban felcsúszik ez a mennyiség, akkor a végére olyan nehéz lesz a mozgás és állítólag a szülés is nehezebben megy. Meg nehogy cukros legyél, mert az eléggé veszélyes a babára nézve. De annyira az elején vagyunk még! Mondjuk én most magamból indultam ki, mert én eléggé hajlamos vagyok a hízásra, ha elengedem magam, Te meg lehet hízol még egyszer ennyit az egész terhesség alatt és kész :)


     


    Lányok, ha valakinek kell még szívesen elküldöm a diétát! Dobjatok priviben egy email címet és oda el tudom küldeni!


     


    belyjuska: A kombinált teszt vérvételed meg volt már? Mert elméletileg ha nem akar a doki esetleges fals eredményt, akkor azt a 8. és 11. hét között kell levenni. Nekem azt mondta a doki, hogy belefér a 14. hétig is, de akkor az már nem lesz olyan pontos eredmény: http://kyncs.hu/down_kor_szures (oldal alja).

    előzmény:
    Abacus (157)
    2014-06-18  16:11
  19. 2014. június 18. 17:16158.

    Én egyelőre nem híztam.


    Nekem az ultrahangos doki mondta, hogy a kombinált teszt 9000 ft és amikor megyek a 12.heti uh-ra akkor lehet kérni.


    A védőnő ma felhívott, jővőhét szerdán találkozunk. Felkészített, hogy egy hosszú randink lesz.

  20. 2014. június 18. 16:11157.

    Hali!


     


    Én már híztam 3 kg-t...de maradt is előzőleg. Akkor most aggódjak?


    Nekem kellene az a diéta, ha van neked is....köszke.

    előzmény:
    roberta88 (149)
    2014-06-17  15:17
  21. 2014. június 18. 13:37156.

    Sziasztok!



    Jaj. Borzasztó ez az új design, legalábbis nekem nagyon nem jön be. Nem beszélve arról, hogy pl. formázni sem enged a hozzászólásban. Remélem, azért elküldeni el tudom majd.



    Én várom már, hogy elmondhassam a munkahelyemen, de majd csak a 12. hét után. Amúgy szerintem már látszik a hasamon (bár tény, hogy baba előtt is híztam kicsit hasra), és tegnap mintha egy kolléganő a pocakomat bámulta volna, de lehet, hogy csak beképzeltem. :)



    lenkebaba, szerintem már híztam, de már elég régen nem álltam mérlegre. Legkésőbb a védőnőnél kiderül (bár az ő mérlege valahogy mindig is többet mért, mint az otthonink :D).


    Jövő héten tervezek amúgy menni a védőnőhöz.



    belyjuska, örülök, hogy minden rendben volt az ultrahangon. :)



    mulberry, én most Elevitet szedek, de nekem meg egy természetes alapút, a Perfect Prenatalt javasolta éppen egy ismerősöm, lehet, hogy kipróbálom.



    Abacus, én is okt. 31-ig tervezek dolgozni. Nálunk is elég stresszes, meg húzós, úgyhogy szerintem bőven elég lesz addig.



    Kombinált teszt: nekem nem mondott semmit a dokim, hogy ez ennyibe és ennyibe fog kerülni. Én azt hittem, hogy ez nála a rutinvizsgálatok része, de akkor majd rákérdezek.



    Akela, szerintem simán lehet, hogy már látszik a pocin, bár ilyenkor még tényleg lehet puffadás is, ahogy Roberta írta, én is hajlamosabb vagyok mostanság puffadni.


    A lányomnál egyébként nekem nagyon későn látszott a pocakom. 18 hetesen volt az esküvőnk, akkor még tuti semmi nem látszott. 20 hetesen voltunk nászúton, na ott az idegenvezetőnek mondtuk, hogy babát várok, erre mondta, hogy gyanús volt, de nem mert rákérdezni, mert még nem lehetett egyértelműen eldönteni, hogy babás pocak, vagy éppen csak jól bevacsoráztam. :D

  22. 2014. június 18. 10:02155.

    Basszus az előbb olyan hosszút írtam és elveszett,no mindegy.


    Szóval a pocakról annyit,h én most 8+4 vagyok és néha úgy látom,h abszolút észrevehető már,persze ez nagyban függ attól hogy mit és mennyit ettem előtte,úgyhogy a babának még nem sok köze lehet hozzá,legalábbis közvetlenül biztos nem😃 


    Egyébként nézegettem pocakfotókat a neten és nagyon változó,h kinek mekkora volt,volt akinek 6hetesen már látszott,és olyan is akinek 16 hetesen is alig domborodott valami. És ez nem is feltétlen attól függ,h milyen testalkatod volt előtte.No mindegy,érdekes,az biztos hogy a végére nagy lesz mindenkinek😃

    előzmény:
    Akela11 (153)
    2014-06-18  09:05
  23. 2014. június 18. 09:52154.

    Sajnos nincs, csak egy helyen csinálják, egy puccos magánrendelőben. Másik városba ezért nem akarok elmenni, inkább fizetek többet, de ez legalább helyben van meg pont egy éve is náluk csináltattam és meg voltunk velük elégedve (a gyerek nem volt jó helyen, ezért nem tudták lemérni a tarkóredőt, de nem adták fel, összesen 2,5 órányi uh felvételt csináltak róla aznap, mire egy pillanatra le tudták kapni, 4-szer kellett bemennem, a köztes időben meg sütivel etettek, hátha beindul a kiscsaj a pociban és arrébb kúszik, meg sétálnom kellett, szóval azért megdolgoztak a pénzükért).


    Egyébként azért vannak monopol helyzetben, mert az itteni szülészet vezető főorvosáé a rendelő és minden kismamát ide küldenek, gondolom szép kis jutalékért... És hát ezért a többi doki nem végez ilyen vizsgálatot magánban, az itteni kórházban meg nem csinálnak kombinált tesztet.


     


    Ez a kiírós dolog érdekes, engem annó a terhesgondozóban írtak ki táppénzre, meg TGYÁS-ra is, nem a házidoki. Engem is elküldött a védőnő a háziorvoshoz ekg-ra (tavaly rögtön elmentem, most még nem volt időm), hogy legyen meg minél előbb. De hallottam már olyat, hogy valaki szülés előtt nem sokkal csináltatta meg.


     


    Első terhességnél én úgy voltam, hogy azt hittem kerekedik a pocim (ez kb. nekem is a 8. hét körül volt), de pár nap múlva laposabb lett a hasam. Kiderült, hogy csak fel voltam puffadva. Aztán a 12. hétre akkorára nőtt hirtelen a pocakom, mint anyumnak velem a 9. hónapban (mondjuk ő iszonyat vékony és én meg picike voltam). De ez is mindenkinél annyira más.


     


    Én tegnap lerendeztem az orvos előtti védőnő látogatást, mert vittem a lányom fél éves mérésre is. Már odaadta az adójóváíráshoz a papírt meg az AFP-re a beutalót. Hihetetlen most milyen gyorsan megy az idő!

    előzmény:
    Akela11 (150)
    2014-06-17  16:51
  24. 2014. június 18. 09:05153.

    Sziasztok!


    Semmi nem volt a munkahelyemen, tegnap nem dolgoztam, ma meg csak délutánra megyek, de úgy döntöttem, hogym ég nem mondom el, hacsak rá nem jönnek, vagy nem akarnak agyon túlóráztatni. Nem bízom bennük, az igaz , hogy kirúgni nem tud, de kicseszésből rögtön találni valami kivetnivalót a munkámba, ami miatt felelősségre vonatna hivatalos formában, mert ezt megtheti. Félre ne értsetek szeretem a munkahelyemet, a munkámat, csak szerintem nem számítottak arra, hogy ilyen hamar babás leszek,amire én sem számítottam, de így alakult, szerintem ha valaki nőt alkalmaz ez már benne van a pakliban, nem?


    Megbeszéltem a párommal tegnap, hogy a júliust végig dolgozom még, (elég türhető a beosztásom) aztán még megyek aug. első két hetében majd két hét szabira és hivatalosan majd szeptember 1-től nem dolgozom, párom szerint ez is sok még, de szerintem kibírom addig.


    Voltunk ma vérvételen (8ampulla vagy 7 elvesztettem számolás közben a fonalat) még meg is kérdeztem marad e még bennem vér és kértek vizeletet is. 2 hét múlva eredmény. Ez nem a kombinált teszt, hanem az első nagy kaliberű vizsgálat. Még így hátra van az első trimeszterben a fogorvos és a ?háziorvos?. Házi orvoshoz a védőnő szerint el kell menni, a terhesgondozóban pedig azt mondta a szülésznő, hogy nem kell, csak ha ki akarom magam iratni a munkából... nektek mit mondtak?


     


    Szerintetek elképzelhető, hogy elkezdett látszani a pocak már? Első baba és most vagyok a 8+3-ban baba méret szerint, menzesz szerint holnap leszek 9+0 hetes,de a párom megjegyezte hogy kicsit már látszik és én is mintha....



    Kicsit hosszúra sikerült, bocsi, mindenkinek széééép napot!

    előzmény:
    melcseee (152)
    2014-06-18  06:48
  25. 2014. június 18. 06:48152.

    Sziasztok!


     


    Akela, mi volt végül a munkahelyeden? Vagy még nem mondtad el?


     


    Mi haladunk a költözéssel, festenek a fiúk, én takarítok, pakolgatunk, kertet próbáljuk rendbetenni. olyan lassú vagyok, mint egy álmos csiga.


     


    Szerintetek lehet, lehetséges ez, hogy kezdem érezni? Azt mondják, a másodikat már hamarabb megérzi az ember lánya, mert tudja, milyen. De ennyivel hamarabb? Néha mintha rugdosna.. vagy még csak beképzelem?


     


    Találkoztam az új védőnővel, végre van kiskönyvem, meg megnézte a kislányomat is. Aminek nagyon örülök, hogy az új gyerekorvosunk amúgy gasztros, ami azért szuper, mert Lili nem egyszerű eset orvosilag...


     


    jövő hétfőn megyek uh-ra meg kombinált tesztre meg ekg-ra meg vissza a dokihoz. jó kör lesz...


     


    hízás: eddig egy kilót híztam. illetve többet, de mivel az elején fogytam 2-3at ezért így az eredeti súlyomhoz képest egyet. Én is a dagi tinilányokkal szoktam vígasztalni magam a narancsbőrös combom miatt ők még nem is szültek, nekem már van mentségem


     


    tünetek nekem is kezdenek enyhülni, már nem egész nap vagyok rosszul, csak reggel, este meg ha a Napon vagyok.


     


    szép napot mindenkinek!!!

    előzmény:
    Abacus (1)
    2014-05-21  11:42

Címlap

top