Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015. januári kisbabák

Abacus
Létrehozva: 2014. május 21. 11:42

Sziasztok!

Aki 2015. januárjára várja kisbabáját, jöjjön! :)

  1. 2014. június 1. 14:3276.
    Hi,

    Nekem a másnapos hányingerre egy hideg pohár kóla szokott segíteni, esetleg ezt is lipróbálhatod.
    előzmény:
    melcseee (75)
    2014-06-01  14:14
  2. 2014. június 1. 14:1475.

    redstrawberry

     

    nem lehet, hogy most kéne megjönnie? simán előfordulhat, hogy a szervezet "emlékszik" erre, és ezért van a szurkáló fájdalom. 

     

    hányinger: nekem továbbra is maradt, kipróbáltam a citromos vizet, nem működik. a hideg dolgok viszont segítenek. 

     

    Dzsudzsu

     

    Nekem tetszik a facebook-os ötlet, én is támogatnám a zárt csoportot, akkor írnék én is bővebben. meg az kényelmesebb is. Kislányommal is összejött egy jó kis csapat, mai napig beszélgetünk mindennap, vannak albumok is, meg hasznos fájlok, könnyebb ott szerintem. 

    előzmény:
    redstrawberry (68)
    2014-05-29  22:22
  3. 2014. május 31. 10:3674.

    Köszi a tanácsokat!! Mostmár megvárom a hétfőt, akkor megyek újra dokihoz (9 hét+1 nap), és akkor letámadom ezzel a kérdéssel... 

    Ti egyébként már eldöntöttétek, hogy hol fogtok szülni? Én még nem gondolkodtam ezen sajnos, pedig az az igazság,hnem vagyok teljesen megelégedve a dokimmal...  Ráadásul egy rakat pénzt fizetek vizsgálatonként... Ha van, aki nagyon meg van elégedve a dokijával, bp-en, esetleg már szült is nála, szívesen venném, ha ajánlaná priviben.

    előzmény:
    lopiciG (71)
    2014-05-30  12:30
  4. 2014. május 30. 18:5573.
    Mehet a faceebook, nekem tetszik az ötlet. :-)
    előzmény:
    dzsudszu (69)
    2014-05-30  11:41
  5. 2014. május 30. 18:0672.
    Sziasztok! megvolt a vizsgálat szerdán, jól vagyunk, méhen belül vagyunk és 7 mmes a szikhólyag, szivverés még nem volt azért még megyünk 11én újra. Ez szerdán volt 5 hét és 6 napon :)
  6. 2014. május 30. 12:3071.

    Szia! teljesen felesleges 1000 mg C vitamint szedned, úgyis kipisiled 800 mg-ot... javaslom inkább a Novo C plus-t, ami a liposzómás eljárással készült és ha beveszel 2 darabot (600mg), akkor annak 93%-a felszívódhat. Calciumból, meg olyat kellene szedni, amiben van K2-vitamin, mert ez segíti, eljutni a csontokba a kálciumot.... ha nincs benne, akkor az a sok jó kalcium bizony lerakódhat az erekbe...DE! ezekre a kálciumos tablettákra, mind rá van írva, hogy "Ha ön terhes, vagy szoptat, vagy vérallvadását befolyásoló gyógyszert szed, konzultáljon kezelôorvosával!

     

     

     

    Szia redstrawberry!

    Minden rendben? Elmúlt a hasfájás? remélem igen.

     

     

    Én meg megyek ma vérvételre (magánba) toxoplazmózis ellen...tisztára megmérgezi a napjaimat ez a para.. :( 

    előzmény:
    Pampinka (70)
    2014-05-30  12:03
  7. 2014. május 30. 12:0370.

    Lányok, a Calcium Sandoz + 1000 C-t lehet inni terhesen? Szívesen innék néha egy fél tablettát, mert úgy érzem, hogy a terhesvitaminban, amit szedek (New Chaptertől a Perfect Prenatal) nagyon kevés a kalcium (a napi adagban 75 mg).

    Viszont a Ca Sandoz tájékoztatójára az van írva, hogy terhesek ne igyák :( De miért? Vagy ez csak egy felesleges óvatos intelem és igazából szedhető?

    A tik-takot még nem hallottam, ez jó :) kipróbálom :) bár hálistennek (kopkop) úgy érzem, hogy mostanában kicsit jobban vagyok :)

  8. 2014. május 30. 11:4169.

    Sziasztok Lanyok ! :)

    En semmit nem kivanok... 5 percenkent nyitogatom a hutot hatha. En napi 2x eszem de reggelire 3 falatot tudok legyurni.. Mondjuk van rajtam felesleg ugyhogy annyira nem baj. :) 

    Cicas dolog lesokkolt.. Nekem tengerimalacom van de most megerzem a szagat es rosszul vagyok :((

    Facebook csoportba benne lenne a csapat? nem tudom, hogy van e mindenkinek faceja.. Irjatok majd, hogy igen vagy nem.. En nem dolgozom ugyhogy van idom megcsinalnam ha van hozza kedvetek.. meg oda lehet babas cikkeket is posztolni. :P Zartra csinalnam, hogy ne lassa senki mit posztolunk.  

     

    Majd irjatok :)

     

    Orulok, hogy mindeki jol van.  

  9. 2014. május 29. 22:2268.

    Sziasztok!

     

    Abacus, ez tényleg nagyon durva sztori. Sajnálom, hogy ilyen szövődményt okozott nálad a toxoplazma. :(

     

    Közben hozzám is megérkezett a hányinger. Közel nem olyan mértékben, mint anno, néha elkap, van, hogy éppen befejezem az ebédet, és az utolsó falatot már nem bírom megenni. És most már nem kívánom az édességet sem. :) Az előbb pedig csemegeuborkát nassoltam (úgy egy 3/4 üvegnyit). :) 

     

    Viszont be vagyok kicsit tojva. Ma délelőtt elkezdett fájdogálni a hasam lent a bal oldalon, a petefészkem környékén. Aztán elmúlt, most este viszont újra kezdődött. Nem erős fájdalom, de olyan folyamatos, tompa. 

    Szóval úgy döntöttem, nem várok júni. 10-ig, holnap elmegyek az sztk-ba és megnézetem, hogy minden rendben van-e, jó helyen van-e a Picúr.  Pláne, hogy a férjem hétfőn elutazik külföldre 2 hétre.

  10. 2014. május 29. 17:1967.
    Nekem az első gyereknél végig hányingerem volt. Akkor minden reggel 1 szem tictac-kal kezdtem a napot. 3 éve a méhenkívülinél szintén hányingerem volt (ugyanazt a módszert használtam). Viszont most nincs szinte semmi tünetem. Annyi, fáj a mellem és falási rohamok törnek rám.
  11. 2014. május 29. 13:5766.

    én már rá sem bírok nézni a fahéjra. 10éve azzal iszom a kávét (3 éve csak gabonakávét). már kávézni sem enged. majonéz is fujjj...

    viszont tonhalkonzervet nassolok meg salátákat, meg natúr csirkemellet grillezve, tök egészséges irányba terel a bébi

     

    mondjuk a kislányom miatt meg teljes tejmentes diétát kell tartanom, szóval nehéz az, hogy mi az, amit ehetek is, meg kívánok is...

    előzmény:
    Pampinka (63)
    2014-05-28  23:23
  12. 2014. május 29. 10:0265.

    Sziasztok!

     

    Lányok, 20 éves voltam, akkor szerintem máshogy fogja fel az ember. Higyjétek el, nem volt ám ez olyan rémes, mint ahogy most ezt olvassátok. Másnak más/másabb baja/betegsége van/volt...

     

    Második gyerek...No igen. Az előző fórumon elkpépedtem, hogy valaki egy gyereken túl még egyet ellát. Ettől félek is, de majd valahogy túl éljük (ezt is). Nappal marad a pici, délután meg majd valahogy a nagyobbra összpontosítok. Mert ugye ezt is megtervezem előre, és úgy sem lesz belőle semmi, mert a gyerekek majd alakítják a helyzetet kényük-kedvük szerint.

     

    Rosszúllétre praktika: még reggel, vízszintes helyzetben 2-3 háztartási keksz. ÉHGYOMORRA!!!

    Meg napközben citromos hideg ásványvíz (nekem az vált be az elsőnél). Most ugye csak enyhén van rosszúl létem.

  13. 2014. május 28. 23:2564.
    Abacus, ez magyon durva történet, sajnálom... Viszont annal nagyobb gratula a babáidhoz!!
    előzmény:
    Abacus (55)
    2014-05-27  15:03
  14. 2014. május 28. 23:2363.

    Melcsee, ha ez megnyugtat, én is egesz nap a "mindjárt hányok" érzéssel küzdök... :( és igen, naaaagyon sovány vigasz, hogy az idővel elmúlik...:( főleg, hogy az ember lányának közben dolgoznia is kell, úgy , hogy a környezetében eeből senki ne vegyen észre semmit...

    nekem az első babám lesz, és tényleg elképedve gondolok azokra, akiknek már van 1-2 lurkója... Hogy lehet összeegyeztetni ezt a fajta rosszullétet egy kisgyerekkel... Nagy respect Nektek, kisgyerekes sorstársak :)

    egyébkent nekem a hanyingeren kívül semmi egyéb tünetem nincs, ez is valami :)  ugyanazokat a kajakat kívánom, mint előtte (ugyh. Én itt a kivetelszabályt erősíteném a csokival kapcsolatban....nyamm...:))

     

    előzmény:
    melcseee (62)
    2014-05-28  14:49
  15. 2014. május 28. 14:4962.

    Picit irigylem azokat, akiknek nincs semmi tünetük. Én egész nap "mindjárt hányok"-érzéssel küzdök. És fáradt vagyok mindig és szédelgek. Közben a kislányomat azért csak le kell kötnöm, úgy, mint eddig, szóval picit döcögős az eleje. Ráadásul, ha éjszaka fel kell kelni hozzá, másnap tényleg mosott rongy vagyok... márpedig van, mikor még felriad sajnos.

     

    A vicces, hogy szinte minden nap eljátszom, hogy főzök valamit, mert megkívántam, és mire kész van, rá se bírok nézni..

    előzmény:
    redstrawberry (59)
    2014-05-27  20:32
  16. 2014. május 28. 14:4761.
    Sajnálom, ami történt, ez nagyon durva!!!
    előzmény:
    Abacus (55)
    2014-05-27  15:03
  17. 2014. május 28. 07:3660.

    Szia,

     

    hát ezt tiszta horror...most nagyon befo*tam...

    Nagyon sajnálom, amin keresztül mentél...jaj. :(

     

    egyetlen esélyem, ha a macskám már átesett rajta,úgyhogy őt is le fogom teszteltetni

    előzmény:
    Abacus (55)
    2014-05-27  15:03
  18. 2014. május 27. 20:3259.

    Sziasztok!

     

    Továbbra sincs tünetem (szóval Akela, nem vagy egyedül :)). Ez olyan hihetetlen az előző terhességemhez képest. :) Akkor olyan sok jele volt annak, hogy babát várok, most meg csak a tesztekre támaszkodhatok... Június 10-re kaptam időpontot a dokimhoz, akkor leszek 7+5, de legalább már jól lehet majd látni a babát. :) Bár nem tudom, hogy bírom ki addig, reméltem, hogy a héten, de legkésőbb jövő héten már tudok menni, de sajna nagyon tele van. 

     

    belyjuska, 3 km oda+vissza szerintem bőven megteszi, Te kellően sportos kismama vagy. :) 

    A toxoplazma szűrést sajna nem csinálják automatikusan, már 6 éve se volt. :( 

    Abacus, örülök, hogy minden ok, és már képeket is hoztál, szuper!! :) Jaj én nem tudom, hogy fogok kibírni még két hetet anélkül, hogy lássam/halljam. :)

    lopiciG, nekünk ugyan nincs macskánk, de én is gondolkodom a toxoplazma szűrésen. Az epret nagyon szeretem, ettem is belőle bőven az utóbbi időben, hát bízom benne, hogy nem lesz gond... Gyerekkoromban sokat macskáztam, remélem, már régen túlestem a fertőzésen. 

    roberta, hosszú távon mindenképpen jól fog jönni a kis korkülönbség. Igazából korábban én se gondoltam, hogy ilyen hosszú idő fog eltelni a két gyerkőc születése között, de aztán így alakult. Hát azért bízom benne, hogy jó testvérek lesznek. :)

    Akela, akkor ezek szerint Te is kávézol. :) Én a napi kettőt egyre csökkentettem, de kutyául szenvedek már délután. :D

     

  19. 2014. május 27. 18:5458.
    A toxoplazma vizsgálatot nem csinálják automatikusan? 8 éve még benne volt az alapvizsgálatok között.
    előzmény:
    Akela11 (57)
    2014-05-27  17:09
  20. 2014. május 27. 17:0957.

    A cicussal én is vigyáznék biztos ami biztos. Nem kell elküldeni otthonról, csak ne tisztítsd az alkát, ne aludj vele se te se a párod, és ha hozzányúlsz moss kezet mindig. Ezek alap óvintézkedések biztos ami biztos alapon. Nekem kutyám van de ugyan ezeket követem és én is megcsináltatom a toxoplazmát.

    Egyébként ma nagyon nagy fáradtság tört rám a melóban kávézás után majdnem lefejeltem a monitort :D

  21. 2014. május 27. 16:0756.
    Lányok! Nem tudtam meg vegigolvasni mit írtátok de egy nagyon jo hír: az alkotmánybíróság ma kimondta h akkor is megillet minket a kirúgás ellen a védelem ha nem jelentjük meg be :)
  22. 2014. május 27. 15:0355.

    Hali!

     

    Elmesélek egy történetet...

    18 évesen elhatároztam hogy lefogyok, mert ciki volt 73 kg-os lányként pasi nélkül. 19 évesen 60 kg voltam. Érettségiztem, szerintem a nagy drukkban lefogytam 2 kg-t. Aztán azon a nyáron (1998) augusztus végén észrevettem hogy valami nem oké a bal szememmel. Konkrétan, mint ha egy nylon zacskón keresztül látnék.

    Elmentem a szemészetre (SZT), rögtön cseppek miegymás, majd a sötét szobában kellett várnom egy negyed órát. Mikor kinyithattam a szemem, csomó fehérköpenyes állt körülöttem. Azonnali befekvés, nade ruha és motyó nélkül kaptam másnap reggelig haladékot.

    Vizsgálat vizsgálat után, de a legszörnyűbb a kétnaponta injekció a szemembe. Napi 3 meg muszkulárisan, először fenékbe, majd mikor az tályogos lett, comb, majd mikor ott már ideget találtak el, maradt a kar, amit meg egy idő után nem bírtam felemelni.

    Aztn mivel nem mutatott ki semmit se a labor, se a szövettan (és már az onkoradiológiát is megjártam az iszonyatmagas fehérvérsejtszám miatt), felküldték a csomagomat Budapestre. Mint kiderült toxoplasma fertőzésem volt, és nekem szemideggyulladást okozott. Volt két macskánk...lakásban.

    4 évig eleinte csak évente, majd félévente 3 hetes kúrát kellett felvennem.

    Az egésznek a következménye a rengeteg szteroid okozta meddőség: konkrétan nem termelődött petesejtem. Szóval az első gyerekem is hormongyógyszerrel jött csak össze. :( És a mostani sem az első pár hónapban sikerült.

    Egyszer kapja csak el az ember, de pl. vért nem adhatok soha többet (előtte véradó voltam). Több vérvételem volt a terhességnél, és a szemem a rengeteg szúrás okozta pontheg miatt sosem lesz jó (fátyolosan látok, és szinte bal oldali térlátásom nincs).

     

    Szóval ha rám hallgatsz, vérvételre beutalót kérj az orvostól. És ne legyen macska most a közeledben...és az újszülöttjében sem!

    előzmény:
    lopiciG (46)
    2014-05-27  11:59
  23. 2014. május 27. 13:5554.
    Hű, ez jó ötlet! Én majd akkor írok bővebben, nyílt topicba nem nagyon szeretnék...
    előzmény:
    Abacus (45)
    2014-05-27  11:36
  24. 2014. május 27. 13:4453.

    Hello, még nem olvastam vissza, de nagyon örülök, hogy van ilyen topic. Január elejére várom második babámat.

    Kitartást mindenkinek a viszontagságos első trimeszterhez! :)

  25. 2014. május 27. 12:4852.
    Nyugi, ha visszamész a dokihoz, és rendben talál mindent újra lehet szexelni egészséges terhesnek :) De azért kérdezz rá, nemám elfelejti mondani, hogy mehet a menet Ti meg önmegtartóztattok feleslegesen
    előzmény:
    samimi (44)
    2014-05-26  21:53

Címlap

top