Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015. januári kisbabák

Abacus
Létrehozva: 2014. május 21. 11:42

Sziasztok!

Aki 2015. januárjára várja kisbabáját, jöjjön! :)

  1. 2014. május 27. 12:4451.
    Nem-nem, védőnőhöz is oda menj, ahol életvitel szerűen laksz és ahol szülni szeretnél! Én is így vagyok, Pécs mellett vagyok bejelentve anyumékhoz még, de Győrben lakom (egyálzalán semmilyen módon nem vagyok bejelentve Győrbe) és oda is járok védőnőhöz. Annyi, hogy tartózkodási helynek beírja a kiskönyvedbe azt a címet, ahol ténylegesen laksz. Csak ha megszületik a baba, azt a címet kapja, ahova be vagy jelentve és oda küldik majd a TAJ kártyáját, amiről az ottani védőnő tudni fog és valószínű keresni fog benneteket. Felhívod és mondod neki, hogy máshol laktok és oda jártok védőnőhöz is. Nálunk így volt.
    előzmény:
    lopiciG (49)
    2014-05-27  12:34
  2. 2014. május 27. 12:3850.

    Az első két évben tuti úgy fogok kinézni mint egy zombi

    De később meg szerintem kifejezetten jó lesz majd. Ha a kicsi nem lesz nagyon lemaradva, akár mehetnek egyszerre suliba is (persze akkor Lilim évvesztes lesz, de az nem baj). Nagy könnyebség lenne, mert nem kétfelé kellene rohangálni majd szülőire, ünnepségekre stb. Meg így van, biztos jobban kijönnek majd egymással. Azért is akartunk kis korkülönbséget, mert nekem a húgom 6 évvel, az öcsém meg 14 évvel fiatalabb nálam és nem volt valami jó. A párom két öccse szintén 6 és 11 évvel fiatalabb nála és nekik sem jött be, sőt szegénykém még ma is felhánytorgatja a sérelmeit

     

    Szerintem van az Elevitben annyi folsav, ami fedezi a napi bevitelt, de azért nézd meg a papírját. És vízben oldódik, szóval amit bevennél még pluszban, azt csak kipisilnéd. Az meg csak felesleges pénzkidobás lenne.

     

    Lehet, hogy nem Te, de mintha valaki kérdezte volna a felírást: A folsavat nem írják fel, 1300 Ft körül van egy doboz. Átlagos testsúlynál napi 1-et kell szedni. 

    előzmény:
    redstrawberry (38)
    2014-05-26  16:37
  3. 2014. május 27. 12:3449.

    Köszi!

    Annyira nem parázom..de azért egy kicsit igen... sajnos vagy nem sajnos mi a cicával már-már szimbiózisban élünk, mert egy ágyban alszik velünk, elég erôszakos jószág. :)

    Nálam ez a védônôhöz bejelentkezés érdekes lesz...ugyanis Pestmegyében lakom, de állandóra bejelentve egy másik Pestmegyei helyre és ideiglenesen Bp-re vagyok... Szülni Pesten akarok, (ha eljutok odáig) meg itt van a háziorvosom is, meg a nôgyógyász akit választok. Viszont a védônôhöz gondolom oda kell menni, ahol a gyerekkel fogok lakni...Akkor ez azt jelenti, hogy lesz egy állandó lakcímem és kettô ideiglenes...fasza

     

    előzmény:
    roberta88 (47)
    2014-05-27  12:18
  4. 2014. május 27. 12:2448.

    Örülök, hogy minden ok :)

     

    Ha majd akarunk zárt fórumot, akkor, kell egy új fórumot csinálni azt hiszem (lehet ugyanezen a néven) és meg kell hívnia minket a fóruminditónak. Legalábbis ahol én voltam a 2014. januári babáknál így oldottuk meg. Aztán az egy idő után sajna behalt, de páran még mindig tartjuk a kapcsolatot egy titkos facebook csoporton, az talán még kicsit jobb is mint itt, csak nem mindenki van fönt face-n.

    előzmény:
    Abacus (45)
    2014-05-27  11:36
  5. 2014. május 27. 12:1847.

    Szerintem ne aggódj a cica miatt, én előző terhességem előtt össze-vissza ölelgettem anyumék macskáját (kinti cica) és semmi bajom nem lett. Ahogy a leírásban is van, inkább a mosatlan zöldségtől és gyümölcstől lehet elkapni (pl. eperrel óvatosan, mert elég nehéz rendesen kimosni a nem egyenletes felületéről ha esetleg fertőzött). Kérdezd meg a védőnőt, mert nem minden megyében egyformán vannak a kötelező vizsgálatok terhesség alatt és lehet, hogy nálatok a toxoplazma szűrés is kötelező. Nálunk pl. Győr-Moson-Sopron megyében fizetős.

     

     Én 6 hetes és 3 napos terhes voltam mikor dokinál voltam. Ekkor már látszódik elméletileg a ritmusos szívműködés is és le lehet mérni a CRL-t.

    előzmény:
    lopiciG (46)
    2014-05-27  11:59
  6. 2014. május 27. 11:5946.

    Sziasztok!

     

    Mindenképpen csináltatni szeretnék toxoplazmózisra szűrést.

    Addig is leírom hátha még érint vagy érdekel valakit aki idetéved, ezt találtam róla:

    A macska is csak egyszer tud fertôzni az élete során, akkor is csak 10 napig üríti a székletével a toxoplazmózist. Állítólag a macskák 80%-a átesik a fertôzésen. Az ember is csak egyszer tudja elkapni, utánna védett lesz, mondjuk az pech ha pont akkor terhes... A friss széklet elvileg nem, a szabadlevegôn tengôdött 24 óra múlva válik fertôzötté. Belélegzéssel nem lehet megfertôzôdni, csak lenyelve. A legtöbb ember mosatalan zöldséggel vagy nyers hússal fertôzôdik meg. Sokáig elél a toxoplazmózis a földben.

     

    Remélem minden rendben lesz...Cirmim már 10 éves, remélem már évek óta átesett ezen, vagy én..hát majd kiderül. Ma vagyok pont 5 hetes, ti mikor mentetek dokihoz? Én úgy 7 hetesen terveztem, de lehet, hogy emiatt inkább 6 hetesen. Látom, többen szedtek pluszban folsavat, ez receptköteles?

     

    És akkor levonhatjuk a tanulságot a csokit legtöbben nem kívánjuk most :))

     

     

    előzmény:
    redstrawberry (38)
    2014-05-26  16:37
  7. 2014. május 27. 11:3645.

    Sziasztok!

    Kb. mire mindenki eléri az első trimeszter végét, zárjuk a fórumot (ha lehet olyat).

    Vagy a facebookon is létre lehetne hozni egy csoportot...sok lehetőség adott.

    No, töltök fel nektek képet.

    Minden oké, egy hétig kell már csak napi 1x szednem az utro-t, utána csak a vitamint és kész. :)

    Most január 7-lett az időpontom. :)

  8. 2014. május 26. 21:5344.
    Sziasztok! Milyen jo hírek, mindenkivel minden rendben. Dzsudzsu, privátban válaszolok mindjárt, mivel nem zárt a topik igy ha valaki rátalál az ismerőseim közül rögtön levágja h én vagyok, ha leírom hol lakok :)
    Én is szedek folsavat az elevit melle, plusz napi 100 mg e-vitamint irt fel a doki meg.
    Ami a repülést illeti: az 5. het végén ugye kicsit véreztem, és a doki utana mondta h a 16. hétig ne repüljek, sőt a szexről is letiltott... Nem tudom e miatt-e vagy amugy sem ildomos.
    előzmény:
    dzsudszu (42)
    2014-05-26  18:53
  9. 2014. május 26. 19:0443.

    Na helló lányok!

    Megvolt ma a második vérvétel is, szerdán pedig uh. Majd szorítsatok. Még mindig tünetmentesen tengődök, mostmár kezd aggasztani, hogy ennyire jól vagyok, de hát így van ez , sose jó ami van. Most már kezdek aggódni, hogy szerdán is lesz e még ott valaki a pocakba vagy csak tényleg ilyen jól viselem még Remélem jól vagytok 

    5+4

  10. 2014. május 26. 18:5342.

    Samimi!

     

    :))) Te magyarorszagon akarod megszulni vagy ahol elsz?? en allandoan ezen filozok.. latom te is kufoldon elsz.. erdekel a velemenyed :) amugy en torokorszagban vagyok es itt mindenki csaszarral szul en pedig rendesen akarok ezert gondoltam, hogy otthon.. en 1 honap mulva megyek haza akkor leszek 9 hetes nekem meg anyumek se tudjak:) ugyhogy lesz majd ledobbenes :D  aterzem mennyire hianyozhat a pick szalami :D en olni tudnek egy kis disznoert :D

     

      

  11. 2014. május 26. 18:0341.
    Abacus: mi volt az orvosnál?
  12. 2014. május 26. 17:5640.
    Tünetem jelenleg nekem sincs. Viszont legnagyobb meglepetésemre nem kívánom a csokit! Pedig nagyon édesszájú vagyok. Én nem szedek a multivitaminon kívül semmit. De a folsavat még meg kell beszélnem a dokival, mivel liszt-, laktóz- és szójaérzékeny vagyok. A sport nálam kimerül abban, hogy biciklivel járok dolgozni (3 km oda és ennyi vissza is)
  13. 2014. május 26. 17:3039.

    samimi, az erőset, különösen a savanyú+erős kombót anno én is nagyon kívántam az előző terhességemnél. Ezért nagyon bejött az ecetes (csípős) almapaprika - még nem is tudtam, hogy terhes vagyok, de iszonyúan kívántam, ez aztán gyanús is lett. :)

    Hát, igazából ami nagyon ki akar jönni azt szerintem nem érdemes, azaz én nem is tudom visszatartani - max. rövid ideig (míg eljutok a wc-re :D).

     

    Repülővel utaztok majd haza? Most újra elkezdtem olvasgatni a témában: repülés + terhesség, előző terhességemnél 2x repültem (oda-vissza), és most is tervezünk nyáron egy repülős utat. De valahogy most aggódósabb vagyok, mint anno, bár akkor is azt mondta a dokim, hogy egészséges terhességre semmilyen kockázatot nem jelent.

    előzmény:
    samimi (37)
    2014-05-26  14:42
  14. 2014. május 26. 16:3738.

    Sziasztok!

     

    Először is üdv. az újaknak! :)

     

    Nekem azóta sincs tünetem, leszámítva, hogy tegnap este megittem egy bögre meleg teát, na azt nem kellett volna, irtó rosszul esett, vissza is jött. :/

     

    lopiciG, a cica miatt nem gondolkodtál, hogy megcsináltasd a toxoplazma szűrést?

    Pampinka, a hányingeren anno nekem csak az idő segített (sovány vigasz, tudom :)). A 12-13. hét után elmúlt. Én mozogni sajna nem igazán mozgok (néha felgyalogolok a lépcsőn lift helyett :D, illetve próbálok minél többet sétálni, de én sajna azelőtt se vittem túlzásba a sportot. Egy időben minden nap tornáztam, de az már régen volt. :(

    roberta, hát lehet, hogy az eleje nem lesz könnyű, de aztán legalább együtt cseperednek és játszótársai lesznek egymásnak. Nálunk az van, hogy a lányunk ugye otthon minket tekint fő játszópajtásnak, és hát már a korkülönbség elég nagy lesz köztük (6 év) ahhoz, hogy igazán együtt tudjanak játszani. Ezt kicsit sajnálom, dehát ez van, ezen már nem tudunk javítani. ;)

    A savanyút az előző terhességemnél én nagyon kívántam (érdekes, most ez sincs meg) és lány lett. :))) És az édestől undorodtam, szó szerint, az első 3 hónapban rá se bírtam nézni csokira, sütire. Most meg... :)

    Abacus, drukkolok, majd írd meg, mi volt a dokinál!

     

    Látom, van aki szed külön folsavat is a terhesvitamin mellé. Érdemes? Én csak az Elevitet szedem, de már gondolkodtam, hogy lehet, kellene mellé folsav is?

  15. 2014. május 26. 14:4237.

    Sziasztok!

     

    Én imádom a hegyes erőset, de mivel nem ehetek kenyeret egyáltalán, magában annyira nem szeretnék enni, mert kimarja a gyomrom. De bármit megadnék egy hegyeserős, pick szalámi, sajt, vajaszsemle kombóért...

    Én kizárólag a jeget kívánom, bármilyen formában, lehet sima vagy ízesített jégkása, fagyi, fagyasztott gyümölcs. Eddig délután-este voltam rosszul, mára megérkezett a reggeli is. Hányni nem hánytam, de úgy érzem, csak az önfegyelmemnek köszönhető. Tapasztaltabbak! Érdemes "visszatartani", vagy ha jönni akar akkor jöjjön? Tudom, hülye kérdés, de tényleg érdekelne...

    Én most vagyok 7+5 vagy 7+6. Annyira türelmetlen vagyok amúgy, 12. héten utazunk haza Magyarországra, akkor fogjuk bejelenteni barátoknak, család többi tagjának. Itt a munkahelyen csak a szabi után, mert még nem töltöm be a 12-t mikor elmegyek szabira, és nem akarom addig. Sztem vicces lesz, mert már látszani fog (család többi tagjából indulok ki, hasonló alkat) addigra mire visszajövünk, szóval sokkoljuk majd a közönséget :D

  16. 2014. május 26. 12:4336.

    fúúú én is oda vagyok az erôspaprikáért... bár én elôtte is rendesen ettem belôle :)

    Pénteken kipróbáltam valamelyik chilipaprikát...gondoltam én úgy is bírom az erôset... az elsô két pecig semmi extra nem történt, majd utánna a nyelôcsövvemet egy ponton úgy elkezdete marni, hogy azt hittem mentôt kell hívni... szerencsér egy fél liter kefír után helyrejött..azt hisezm egy jó darabig nem fogok most chilit enni, jó nekem a sima zöldpaprika is...

     

    Legszívesebben amúgy mostanában pôrköltet ennék nokedlive, ami furcsa, hogy a csokit  egyáltalán nem kívánom, meg a fagyit... 

    előzmény:
    roberta88 (33)
    2014-05-26  11:42
  17. 2014. május 26. 12:0035.

    Roberta, a savanyű nekem is nagyon fekszik...meg talán a sósak.

    Undor nálam a nyers dolgok miatt van: nyers hús, hal látványa és szaga.

    előzmény:
    roberta88 (33)
    2014-05-26  11:42
  18. 2014. május 26. 11:5934.

    Sziasztok!

    Ma megyek vissza a dokihoz, szurkoljatok. Nekem ugye a barnázás miatt volt felirva utro, napi háromszor, de a munkahelyen azt az apró golyót délben nem tettem fel. Szóval önhatalmúan, és mivel ez a helyzet a munkahelyen, csak napi kétszer szedem. Legfeljebb kapok egy dorgálást a dokitól (volt részem az első gyereknél is hasonló letolásban).

     

    Örülök hogy egyre többen csatlakoztok.

    Evés...az első gyereknél engem 3 hónap után szénhidrát mentes diétára fogtak (addigra 9 kg-t híztam ugyanis). Nos az lett az eredménye, hogy iszonyat savval küzdöttem a maradék 6 hónapot. vagy 500 szem Rennie-t benyomtam, hogy túl éljem.

    Ha most émelygek, vagy sok a sav/nyál, eszek egy pici kétszersültet. NEM ÉRDEKEL!!! És még csak 3 kg-t híztam. Ma vagyok 7+5.

     

    Vitamin: gravida, folsav és C.

    Tünet: feszülő mellek, néha émelygés, iszonyat mennyiségű sav/nyál. Mint egy vadászkuty, éppen csak nem csorog.

  19. 2014. május 26. 11:4233.

    1-2 tünetem nekem is megjött: undorodom az epertől (pedig amúgy a kedvenc gyümölcsöm) és kétpofára tömöm a savanyúságokat és az erőspistát meg az erőspaprikát. Szóval ha lehet hinni a népi bölcseletnek, akkor fiú lesz. Csak az benne a gáz, hogy a lányom miatt mindenünk rózsaszín, szóval most sem fogom megúszni a babakelengye vásárlást sajnos. De mindegy is, csak egészséges legyen!

     

    Én terhesvitamint nem szedek csak a folsavat, lányomnál is azt szedtem, meg persze a végén a magnéziumot és egész terhesség alatt tökéletes volt a vérképem és az övé is amikor megszületett. De ehezz hozzá tartozik, hogy sok nyers zöldséget és gyümölcsöt ettem, valamint marhahúst, amiben rengeteg vas van és tengeri halat az Omega 3 miatt.

     

    Sport: én most felfüggesztettem a spinninget az első 12 hétre, de amint betöltöm a 12. hetet már megyek is vissza tekerni :) Kislányomnál terhestornáztam, de nekem nem nagyon jött be.

  20. 2014. május 26. 11:2932.
    Hát igen, elég gyorsan jött ő is :) A "nagy" is első próbálkozásra összejött, de hogy most a kistesó is, hát arra nem számítottam, de nagyon örülünk neki! Igazából csak most kezdem felfogni, hogy csak egy év lesz a két gyerek között, izgulok is rendesen, mert messze lakunk a családtól és semmi segítségem nem lesz a páromon kívül. Ráadásul most építkezünk, úgyhogy a terhesség végén még egy költözésünk is lesz, de legalább már az új poronty az új házba fog születni.
    előzmény:
    redstrawberry (3)
    2014-05-21  19:21
  21. 2014. május 25. 21:2931.

    Kösziii... :) kipróbálom... az a tapasztalatom, hogy ha úgy igazán hányinger van, akkor akármit csinálok, ami elvileg enyhíti a hányingert, az max par percig hat... Nekem a rendszeres evés jött be...   

    Nagyon bízom benne, hogy tényleg a 12-13. Héttől jobb lesz....:) 

    előzmény:
    dzsudszu (29)
    2014-05-25  15:35
  22. 2014. május 25. 20:4530.

    Én ma dolgoztam egész nap, teljesen jól bírtam remélem ez nem változik másképp hamar lebukom a melóban és az nem lenne jó néha már aggaszt is hogy ennyire jól vagyok, fel sem veszem a terhességet még. Mesélték nekem páran hogy érezték, hogy nincsenek egyedül , de én ezt még valahogy nem érzem. Simogatom a hasam de még ennyi.

     

    5+3

  23. 2014. május 25. 15:3529.

    Szia!

     

    En ugy tudom, hogy a B6 vitamin jo hanyingerre.. Meg a rendszeres etkezes.. Sokszor eszel keveset az is segithet. Nalam meg pont az ellenkezoje van semmit sem kivanok enni.. de szerintem ez majd csak megvaltozik :)

    előzmény:
    Pampinka (27)
    2014-05-24  23:54
  24. 2014. május 25. 15:3028.
    Sziasztok!

    4 napja tudom, hogy terhes vagyok. Ha minden igaz januar 21.re vagyok kiirva. Dokihoz kovi heten megyek. Eddig hanyinger nem jelentkezett. Meg teljesen jol vagyok :) Elso baba es kicsit felek ugy az egesztol. kulfoldon elek de szeretnek otthon szulni...nem tudom, hogy problema-e ha kulfoldon jarok terhesgondozasra de magyarorszagon szulok. 1000 kerdes forog meg a fejemeben. :) remelm jo sokan leszunk :) 
  25. 2014. május 24. 23:5427.

    Sziasztok!

    én is bejelentekezem, új vagyok itt, éppen a terhesség kapcsán keresgettem fórumtémákat, és észrevettem ezt a topicot:) remélem a tapasztaltabbak majd sok hasznos infót megosztanak, nekem az első babám lesz... Őszintén szólva, mindenen parázom, de gondolom, nem vagyok egyedül... :) az én dátumom elvileg január 3... Nekem a 6. Hét végéig semmi tünetem nem volt, viszont a 7.hét első két napjában olyan hányinger tört rám,  folyamatosan, hogy nagyon megijedtem... Dolgozni sem tudtam... Szerencsere azóta normalizalódott, viszont állandó jelleggel van enyhe hányingerem.  csak az evés segít... Ha eszek, elmúlik..  Viszont emiatt kb 2x annyit eszem, mint "normálisan".... Egyelőre nem baj, mert elvileg sovány vagyok, de félek,h ez megváltozik hamar, ha így folytatom tovább... :) 

    hányinger ellen kinek mi jött be? 

    Ti egyébként mit mozogtok, sportoltok valamit? Én sokat futottam, és az elején azt képzeltem, hogy én amíg tudok, kocogni fogok, de rá kellett jönnöm, hogy sokmindent keresztülhúz a terhesség :) nem úgy van az, nincs annyi erőm, rámtör a hányinger stb... Próbálok viszint sokat nordicolni az erdőben, ha tehetem...

    mindenkinek  nagyon boldog babavárást kívanok, és kitartást!!!! 

Címlap

top