Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bababarát vendéglátók

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2004. június 29. 13:41
Sziasztok!

Erre a fórumra várjuk minden kismama hozzászólását, tapasztalatát olyan vendéglátó helyekről, amelyek kismamák, babák igényeit is kiszolgálják. Olyan fontos tényezők számítanának, mint:
(ezt bemásolom rebusbaba ötlete volt)
-van szoptatóhelyiség
-babakocsival is könnyű bejutni
-gyerekmenü is van
-gyerekjátszóhely
-pelenkázóhely
-etetőszék. . .

Minden hozzászólásnak örülünk. Osszátok meg velünk a tapasztalataitokat, hogy megkönnyítsük egymás dolgát:-)
  1. 2006. július 12. 21:5831.
    Sziasztok!

    Balatonaliga, Balatonvilágos környéki bababarát éttermet ismer valaki?

    Előere is köszi!

    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_184084
    Torolt_felhasznalo_184084
    2004. augusztus 9. 10:3630.
    A másik ilyen "evőeszköz nélküli" hely a Sir Brian étterem közvetlenül a Duna Plaza mellett :) Úgy emlékszem ott még lépcső sincs, vagy ha van, max. 2-3 lépcsőfok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221526 (28)
     
  3. Torolt_felhasznalo_239610
    Torolt_felhasznalo_239610
    2004. július 29. 09:4629.
    Sziasztok! Szerintem nem kellenne nagy felhajtás a bababarátsághoz. Maradhatnának az éttermek úgy, ahogy vannak, minden beruházás nélkül, csak az emberi hozzáálláson kell változtatni. Én az első gyerkőccel kb. másfél éves korától jártam ilyen helyekre. Szerencsére szépen evett, de kisebb problémák nem egyszer adódtak (pl. pohártörés), de nem voltak rossz tapasztalataim. Ha nincs gyerekmenü, akkor is mindig van pofánk megkérdezni, mit ajánlanak a gyereknek. Az első igazi bababarát élményem egy veszprémi étteremben volt, ahol nagyon kedvesen fogadtak. Rögtön hoztak etetőszéket, a nagyobb gyerek székére párnát, hogy fel érje az asztalt, partedlit, dupla adag szalvétát. Szerintem egy vendéglősnek igenis megéri egy kis odafigyelést, mert v. színűleg legközelebb is odamegyek. És most már megyek. A kisebbik most 7 hetes, de a hétvégén Debrecenben egy nagyon elegáns étteremben ebédeltünk a családdal. A kicsit gyerekülésbe vittük, ami alá kaptunk széket. A nagyobbiknak a sok különleges kaja helyet hoztak egy kis sültcsirkét körettel (féladagot , féláron de hárman ettük meg) Pelenkázó helyiség nem volt, de a mosdó márványpultja tökéletesen megfelelt volna a célnak. Szopizást is biztosan meg lehetett volna oldani, de jólakottan mentünk oda, így szépen kialudta magát a kicsi, amíg mi bekajáltunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. július 9. 20:0228.
    Sziasztok!
    Én számlálatlanul szoptattam már a kislányomat a legkülönbözőbb helyeken, étteremben is, és még buszon, villamoson, padon, vonaton. . . és nem találkoztam ellenzőkkel. Persze igyekeztünk a legdiszkrétebben megoldani, hogy tényleg csak egy anyukához simuló babó látszódjon kívülről, ami látványnak szerintem nem nevezhető gusztustalannak.
    De itt ugye vendéglátó egységekről esik szó:

    Kisdisznó módjára evő babóknál jó választás a Lancelot étterem a Podmaniczky u. -ban, a Nyugatitól nem messze.
    Hát babakocsival nem garantált a siker, ugyanis egy pincében található, meredek lépcsősor alján. De van etetőszék (olyan stilszerűen fapados), és mivel amúgy is elvárják, hogy mindenki kézzel egyen, a pad alá és szerteszét hajigált ételmaradékokon is csak kedvesen mosolyognak.
    A mi babónk jól érezte magát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_184084
    Torolt_felhasznalo_184084
    2004. július 7. 14:0327.
    Sziasztok!:)
    Tudom, hogy nem tartozik szorosan a babaetetős témához, de azért megemlítem:
    Mi most tartunk a babakellékek beszerzésénél, és nemrég az RS Reitter Ferenc utcai üzletében jártunk (aki esetleg nem ismerné, ez egy bútorforgalmazó cég, nagyon helyes bababútorokat is árulnak).
    Örömmel láttam, hogy van külön kis gyermekjátszó/megőrző, hogy amíg a szülők bútorokat nézegetnek, a gyerkőc se unatkozzon, ráadásul szombat-vasárnap is nyitva van az üzlet, nálunk ez sem utolsó szempont.
    A budakalászi Corában is van baba-mama szoba, ha legközelebb megyünk benézek, milyen a felszerelés odabent :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top