Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakás - bp - hol ne?

brightside
Létrehozva: 2014. május 16. 11:47

Sziasztok!

 

Lakásvásárláson gondolkozunk, kevés pénzből, kicsi garzont szeretnénk (vagyis szeretnénk mi nagyobbat is, de nincs rá keret), valahol a belvárosban vagy a környékén.

 

Eddig ott tartunk, hogy 9. kerület, 5., 6. 7. kerület, illetve 13. Fontos a jó közlekedés (meggyőzhetőek vagyunk esetleg más helyszínnel kapcsolatban is). Elkezdtük nézegetni a hirdetéseket, de fogalmunk sincs, mi számít elfogadható környéknek és mi az, ami kerülendő? 9. kerület Ipar utca gyanúsan alacsony áron kínál lakásokat.

 

Mit jelent az, hogy önkormányzati lakás? Azokat hogy-hogy olyan alacsony áron hirdetik, mi a baj velük? A szomszédság?

 

Milyen tanácsaitok vannak, amire mindenképpen figyeljünk (felújítandó kis lakást keresünk, 6-7 millióért)? Még csak gondolkodunk, tervezgetünk, de már ebben a szakaszban elakadtunk, olyan nagy a szórás árakban.

 

Köszi, ha tudtok segíteni! 

  1. 2014. május 16. 12:4426.
    Igazad van, köszönöm szépen! Tényleg érdemes lenne nyitnunk. A metróval végülis nagyon hamar be lehet jutni bárhova. Ez a lényeg. Szerintem ami metróhoz közeli vagy mondjuk a 7-es buszcsalád vonalán van, az teljesen jó közlekedésnek számít. 
    előzmény:
    bévica (22)
    2014-05-16  12:40
  2. 2014. május 16. 12:4325.
    Lakás kiadás: a szomszéd csaj 1 hónapja adta ki az 1 szobás, kb. 34nm-es lakását havi 60 ezerért!!! És pikk-pakk kivették, szóval szerintem kiadható gyorsan a 4. kerületben is a lakás. Fontos kulcsszó - és ezért szerintem több pénzt is elkérhet a főbérlő - ha vihető kisállat, mert minimális az ilyen albérlet bárhol.
    előzmény:
    bévica (22)
    2014-05-16  12:40
  3. 2014. május 16. 12:4224.
    igen, emiatt is felmerült, hogy legyen inkább 13. kerület, mert valószínűleg könnyebb parkolóhelyet találni. De örülök, hogy nem csak az én aggodalmam, hogy nem fogok tudni majd parkolni (nem vagyok túl ügyes parkolásban, simán befér oda más, ahova én nem tudok beállni).
    előzmény:
    abak (19)
    2014-05-16  12:32
  4. 2014. május 16. 12:4123.

    köszi!

     

    Lehet, akkor tényleg érdemes kihagyni az ötödik kerületet. Mondjuk ahogy rákerestem, tényleg nemigen láttam a mi árfekvésünkbe tartozó lakást! 

    előzmény:
    abak (17)
    2014-05-16  12:31
  5. 2014. május 16. 12:4022.

    Én Újpesten lakom ( 4.kerület ) és nagyon hamar be lehet érni a városba, közel van a metró ( 3-as ), ami minden csomóponton átvisz szinte, én nagyon szeretem. Mi egy nagyon jó bérházban lakunk, ritka az ilyen úgy gondolom. Ezt jól ki kell fogni, sok-sok lakást meg kell néznetek. Nálunk összesen 10 lakás van és kedves emberek. Fehérek...

    És se költöznék a felsorolt kerületek egyikébe sem, max. a 13-ba, de Újpest olcsóbb a 13.kerületnél.

    Nálunk pl. most árulnak az udvarban egy nappalis+hálószobás, saját önálló kertes lakást, 8.2 az irányár, de szerintem 7.5 millióért már eladnák, ha lenne vevő rá ( januárban már volt vevő, csak a tulaj sokáig kórházban volt és ezért elmaradt a dolog. ) ( És nem kell újítani sem. )

    Szóval szerintem nyissatok a 4. kerület felé is. Érdemes egyszer egy napot rászánni és sétálni a kerületben, hogy tetszene-e. 

    előzmény:
    brightside (1)
    2014-05-16  11:47
  6. 2014. május 16. 12:3821.

    Persze, lehet alkudozni az elhelyezkedéssel kapcsolatban, a lényeg, hogy ne másfél óra utazgatással lehessen bejutni a belvárosba. Mondjuk Cinkotára nem mennék. 

     

    Mi is szeretnénk jó alaposan átrágni minden információt, mire tényleges vásárlásra kerül a sor. Még nem is tudtuk eldönteni, hogy tényleg belevágjunk-e most vagy próbáljunk még picit félretenni, de arra sem sok lehetőségünk van, mert most albérletet fizetünk.

    Most nézelődünk, igyekszünk legalább online körbenézni, majd pedig ha már elmúlt az esős idő, lehet, hogy a heti romantikus sétánkat majd a bizonyos utcák felé irányítjuk! 

    előzmény:
    zsuskaa (11)
    2014-05-16  12:22
  7. 2014. május 16. 12:3420.

    köszi a részletes leírást! 

     

    Akkor ezeket teljes mértékben kizárjuk! 

    előzmény:
    csutak51 (8)
    2014-05-16  12:11
  8. 2014. május 16. 12:3219.
    A belvárosnál azt is figyelembe kell venni, hogy a parkolás eléggé gáz.
    előzmény:
    brightside (13)
    2014-05-16  12:27
  9. 2014. május 16. 12:3118.

    igen, most ezt kezdtük el mi is csinálni, hogy streetviewen rákerestünk a helyekre és meglepődve láttuk, milyen szélsőségek vannak 

     

    Sajnos a mi legnagyobb félelmünk is a lakosság vegyessége.  

    előzmény:
    antironia (6)
    2014-05-16  12:05
  10. 2014. május 16. 12:3117.

    Önkormányzatit semmiképp, már többen leírták miért.

     

    Az Ipar utca és környéke felejtős, az ott lakók összetétele nem a legoptimálisabb.

     

    6.7. kerületben a Ligethez közeli részeken, ha ki tudsz fogni jó állapotú házban, utcai lakást (emeletit) azt szerintem érdemes megnézni.

     

    5. ker. nagyon drága, nekem zsúfolt.

     

    A 13. kerületben érdemes nézegetni, nagyon sok új és régebbi felújított lakás is van.

    előzmény:
    brightside (1)
    2014-05-16  11:47
  11. 2014. május 16. 12:3016.

    lehet, hogy öreges fiatalok vagyunk, de a szórakozóhelyek nem vonzóak számunkra. Ha szórakozni szeretnénk, inkább bkv-ra pattanunk és ha visszaértünk, alszunk a nyugodtabb helyen 

     

    Ez biztató, hogy azt mondod, a hatodik olcsóbb volt, mint a 13. Igazából csak most kezdtünk el nézelődni és csak túl sok információ volt egyszerre. 

    előzmény:
    krisztina914 (5)
    2014-05-16  12:01
  12. 2014. május 16. 12:3015.

    https://www.google.hu/search?q=%C3%B6nkorm%C3%A1nyzati+lak%C3%A1sok+ad%C3%A1sv%C3%A9tele&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=tOd1U9vJI_Da8gfm5YCQAg

     

    Elvben léteznek megpályázható önkormányzati lakások is. Rendszerint lerobbantak, Neked kell felújítanod, ha Te nyered a pályázók közül.

     

    Ezeket az önkormányzat hirdeti meg, nézelődj az önkormányzatok oldalain is.

  13. 2014. május 16. 12:2814.
    a harmadikat nagyon drágának képzelem, de lehet, hogy tévedésben élek, utánanézek
    előzmény:
    Basszkulcs (4)
    2014-05-16  12:01
  14. 2014. május 16. 12:2713.

    azért kérdeztem itt, hogy sokféle véleményt halljak, nem szeretném azt csinálni, hogy csak olyanok véleményét kérdezem, akikről tudom, hogy mit válaszolnak és csak megerősítést szeretnék. Ez nem olyan téma, amivel ezt el lehet játszani!

     

     Eredetileg nekem a 13. volt a kedvencem, szeretem azt a környéket, de érkeztek egyéb felvetések is, hogy mégiscsak jó lenne a belváros, hogyha bármi van, visszaköltözünk és ezt ki lehet adni albérletbe és hogy a belváros könnyebben kiadható. 

    előzmény:
    huncut (3)
    2014-05-16  12:00
  15. 2014. május 16. 12:2512.

    éreztem, hogy valami gond van az önkormányzati lakásokkal. 

     

    Köszi a többi ötletet is! 

    előzmény:
    Basszkulcs (2)
    2014-05-16  11:59
  16. 2014. május 16. 12:2211.

    Szia,

     

    először is, mintha magamat olvasnám 10 évvel ezelőtt! :-)

     

    Nekem mondták annó, hogy a 6-7. kerület felejtős, mert zsúfolt, koszos, zajos, sötét körfolyosós stb. Mondtam hogy ááááá dehogy, jó lesz az nekem. Na, egyet kellett csak megnézzek hogy rájöjjek, nincs nekem erre szükségem...

     

    Végül Zuglóban (14. kerület) vettem lakást, pont mostanában gondolkodom hogy eladám és vennék nagyobbat, de annyira megszerettem a környéket hogy nagyon nehezen fogok neki. Pedig nem feltétlenül a legjobb környéken lakom, no de kinek mi a fontos? Nekem az infrastruktúra, pl. a közlekedés (M2, 1-es villamos, troli, busz), a vásálási lehetőségek (Tesco, Lidl, Örs vezér tere) voltak a legfontosabbak.

     

    Én azt tanácsolnám, hogy jól nézzetek körül, még ha fárasztó is, megéri saját szemmel megnézni nemcsak a lakást, a környéket is és úgy döntsetek.

     

    Sok sikert!

     

     

    előzmény:
    brightside (1)
    2014-05-16  11:47
  17. 2014. május 16. 12:1510.

     

    Bizony-bizony, könnyen előfordulhat, hogy pénz elúszik, lakás meg semmi.... 

    előzmény:
    csutak51 (8)
    2014-05-16  12:11
  18. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. május 16. 12:119.
  19. 2014. május 16. 12:118.

    Az önkormányzati lakást az önkormányzat utalja ki, annak, akinek jónak látja, feltételei vannak, kinek utalható ki. (a feltételeket megnézheted bármelyik önkormányzat honlapján.)

    Nem adható-vehető szabadon a bérleti jog, és nem valószínű, hogy simán hozzájárul az önkormányzat, hogy Te legyél az új bérlő.

     

    Ezért "olcsó", és mert NEM a tulajdonos, mert a tulajdon az államé marad, csak a bérlő lehetnél, HA a bérleti jog vétele szabályos lenne, de nem az!

     

    Megeshet, hogy a pénzed is odavész majd, és lakásod sem lesz!

    Kerülném ezt a megoldást a Helyedben.

    előzmény:
    brightside (1)
    2014-05-16  11:47
  20. 2014. május 16. 12:067.

    akár örök bérleti szerződést is lehet kötni-

     

     

    Ilyen már rég nincs! 

     

     

    előzmény:
    krisztina914 (5)
    2014-05-16  12:01
  21. 2014. május 16. 12:056.

    Google streetwieW segítségével megnézheted mindenhol az adott utcát, a környéket. Szerintem már az is sokat elárul....

     

    Az Ipar utcában van vadiúj építésű ház is (IX. ker-i tömbrehabilitáció keretében épültek), de van hmmmm....... olyan is, amiben részben önkormis lakások vannak. Na ott aztán nemcsak a tulajdonjog vegyes, hanem a lakosság is...

    előzmény:
    brightside (1)
    2014-05-16  11:47
  22. 2014. május 16. 12:015.

    szia!mi a hatodik kerületben lakunk ( körönd)és nagyon szeretünk itt lakni! amikor lakást cseréltünk akkor a 13.kerület volt a cél(lipótváros jó környék)de az drága volt nekünk.

    végül maradtunk itt a kerületben,szeretem mert itt a piac,játszótér,bábszínház,stb.kérdés h gyerekkel ,egyedül vagy kettesben laktok.bár ha fiatalok vagytok akkor meg a sok szórakozóhely is itt van :-)

    az ötödik kerület nagyon jó csak drága..

    a kilencedik hetedik már több veszélyt rejteget ezért olcsóbbak is a lakások.

    az önkormányzati lakást azt az önkormányzattól bérlitek-akár örök bérleti szerződést is lehet kötni-minimális bérleti díj de ott nem vagytok tulajdonosok. 

    a hetedik kerületben pedig talán túl sok a szórakozóhely már és ezért zajos,füstös de vannak ott is jó helyek csak sok a szociálisan hátrányos helyzetű.

    remélem tudtam segíteni

    sok sikert! 

    előzmény:
    brightside (1)
    2014-05-16  11:47
  23. 2014. május 16. 12:014.
    Ja, a 3-4. kerületet se zárjátok ki...
    előzmény:
    brightside (1)
    2014-05-16  11:47
  24. 2014. május 16. 12:003.

    Itt nagyon sok véleményt fogsz majd olvasni, hisz ahányan vagyunk annyiféleképp gondolkozunk és annyiféle véleménnyel vagyunk.

    Akkor kezdem....nincs isten, hogy a felsorolt kerületekbe költözzek. Talán még a 13.-ban találhatsz jobb helyen jobb lakást, de a belváros.....ennyi pénzből ott csak valami régi, lepukkant gangos bérházban találhatsz egy lyukat. Önkormányzati lakásban lakbért kell fizetni és egyáltalán nem foglalkoznak a felújításával, rendbetételével. Ha pedig azt "árulja" valaki az csak a lelépési díj, az a lakás nem a tied, nem a te tulajdonod.

    előzmény:
    brightside (1)
    2014-05-16  11:47
  25. 2014. május 16. 11:592.

    Szia:-)

     

    A kerületek nem reménytelenek, az Ipar utca sem olyan vészes - ill. háza válogatja, de azt majd meglátod:-(

    Önkormányzatit ne vegyetek, mert az nem az eladóé, gyakorlatilag csak a bérleti jogot veszed meg, meg esetleg a lehetőséget, hogy ha egyszer eladja a hivatal, akkor újra megveheted...

    A szomszédság a 7., 9. kerületben eléggé kétesélyes, de bárhol kifoghattok idióta fehéreket is, úgyhogy mázli kérdése...

    Mindenképpen célszerű "letámadni" a közös képviselőt, egyrészt a lakók jellemzése, másrészt a tartozások miatt + ő tud egy várható képet adni, hogy nem kell-e felújítani vmi drága dolgot /lift, tető.../, amibe szépen belecsöppentek:-(

    előzmény:
    brightside (1)
    2014-05-16  11:47

Címlap

top