Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kóros feledékenység

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 14. 21:14
Csak a legnagyobb szeretettel megy. Alzheimer, amikor a feledékenység kórossá válik. Korunk egyik legrettegettebb betegsége, amivel úgy tűnik, mind többeknek kell szembenézniük.

Nők Lapja Café: Egészségügyi katasztrófa előtt állunk? - Egyre több az alzheimeres megbetegedés
  1. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 17. 14:4830.

    Egyáltalán nem 'kötelező' sérelem ahhoz, hogy sajnos a teljesen elbutult, külvilággal kapcsolatát veszített idős emberrel a legszeretőbb család se tudjon mit kezdeni...vagy otthon, vagy 24 órás fizetett ápoló kell, mert önmagára is veszélyes lehet az idős ember, elbitangolhat, értelmi képességei egy egy-két éves szintjére zuhannak, vagy az alá, ha már nem ismeri fel a családtagjait. Képtelenség családban ápolni egy bizonyos súlyossági fok után, mert rámegy mindenki anyagilag, lelkileg, kapcsolatilag.

    előzmény:
    380cc (10)
    2014-04-15  08:40
  2. 2015. január 17. 14:0829.

    Bocs', hogy pont beléd kötök, de pont itt akadtam ki...Ápoltál már szülőt a nap 24 órájában,   pelenkáztad, ugráltál neki, mert elhagyta magát,voltál vele türelmes ugyancsak napi 24 órát, miközben hála helyett láttad, hogy azt hiszi csak bántod? Mondtál le az egész életedről, amit előtte elterveztél, hogy csinálni fogsz? Unokákhoz se mehetsz, csak max 1-2 órára, amig valaki van otthon helyetted(felváltva mehettek el hazulról), de a gyerekek se nagyon jöhetnek, mert némelyik idős már ki nem állhatja őket. Na ezt csináld úgy 4-5 évig, aztán gyere vissza nekem azzal a nagy szeretettel.


    Ui.: moderáltam magam, mert először spontánabban fogalmaztam.

    előzmény:
    380cc (10)
    2014-04-15  08:40
  3. 2015. január 17. 13:5428.

    "/Ilyen a liszt, cukor, bab, stb./" Cukor többféle van és elég régóta fogyasztjuk, bár nem ilyen mennyiségben az tény. A másik kettőt pedig évezredek fogyasztja az emberiség. Akkor is így jó a szám, ha Európába a bab nem egészen 500 (de nem 2-300!) éve került.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (3)
    2014-04-14  21:29
  4. 2014. Április 16. 20:3927.
    Volt egy szomszédunk, 70 év körüli egyedül élő férfi, vagy két éven át tanúi voltunk a leépülésének, végül mikor már egy héten harmadszorra kellett a rendőrség segítségét kérnie a lányának, akkor elhelyezték otthonban. A bácsi elindult és a ház sarkánál már nem tudta, hova indult, még kevésbé azt, hogy hogyan kerül haza. Később már azt sem, mi az a haza...
    előzmény:
    abraxas (15)
    2014-04-15  10:27

Címlap

top