Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Élettársi viszony buktatói

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 14. 00:44
Házasság vagy élettársi kapcsolat? Manapság sokan az utóbbit választják. ,,Nekünk nem fontos a papír" - hangoztatják. Ám csak első ránézésre könnyű ezt az életformát választani.

Nők Lapja Café: Papír nélkül éltek együtt? Gondold át még egyszer!
  1. 2014. Április 14. 20:1176.
    Érdekes, annyian írnak a házassági/élettársi szerződés fontosságáról. Csak azt felejtik el megírni, hogy ez bizony elég borsos összegbe kerül. Úgy tudom, a vagyonuk 10%-ának megfelelő összeget kell az ügyvédnek vagy a közjegyzőnek kifizetni. 
    előzmény:
    Dativus (32)
    2014-04-14  12:48
  2. 2014. Április 14. 20:1075.

    de, ha egyik fél beteg... pl :)

     

    tudod az előfordulhat, meg a rendszeres az nagyon nem ugyanaz...

     

    Amúgy mint mondám nekem megfelel,c sak ne legyen már kötelező.. annyit szándékozok vélelmezni, hogy sokan akik sose éltek házasságban vagy a közelébens e voltak, úgy adják elő a házasság intézményét, mintha valami  fausti szerződés lenne.. aztán jön a mindenféle magyarázsat. hogy mondják már el a házasok ők miért.

    akkor jön az ember, elmondja nem kötelező, de ő miért.. arra meg egyből, de hát ő bezzeg így meg úgy.. neki pl csak 3 szpr 10 perc az apasági...

     

     és??

     

    ha szabad házasságellenesnek lenni, ilyen érvvel, hoyg az csak papír, akkor ugyanez visszafele is érv nem? hiszen tényleg papírra nyomják az anyakönyvit

     

    Szóval mi is volt a kérdésed az ügyintézésről?? Én nem intézek ügyeket.

     

    Itt pattognak a meghatalmazással.. aham, kis pistához közjegyzőset kérnek, a férjemnek elég egy sima... 

     

    A postánál pedig bizony el kéne olvasni  hogy igenis egyháztartásban élő házastárs... igaz kell személyi hozzá, de az már a sajátátvételénél is kell...

     

     hagyjuk. ezek csak példák lettek volna. aztán megindult a szőrszálhasogatás...

     

    nem kell férjhezmenni senkinek, midnenki privát joga. 

     

    együttélni se kell senkivel.

     

    csak könyörgöm egyik oldalon érv, vmi, akkor had legyen már az a másikon is...

     

     na most ezt szerintem itt 50 emberből ha egy érti az nlcn amit írtam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (72)
    2014-04-14  19:46
  3. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. Április 14. 19:5574.

    De kit érdekel a többi százezer? Nekem egy életem van, és úgy éltem, ahogy nekem tetszik. Házasságban, majd élettársi kapcsolatban (ez utóbbi jóval tovább tartott, és sokkal inkább voltunk elkötelezettek, valamint "felvállaltak"), aztán jó ideje egyedül.

     

    Azt sem értem, mindenki magából indul ki? Csak a nő kaparhat a házasság után? Mi ez az ósdi nézet?

     

    Szabad döntésem volt mindegyik. Lehet kétségbe vonni, nem nagyon izgat:-))

     

    előzmény:
    Csendike (56)
    2014-04-14  17:23
  4. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. Április 14. 19:5173.

    "Attól, hogy két ember nem házasodik össze, egyáltalán nem biztos, hogy nem akarják elkötelezni magukat (bármelyik fél)."

     

    Enyhe ellentmondásban vagy. Hisz ,vagy felvállal hivatalosan is a pasi, vagy nem. Az elméletben igen, de gyakorlatban nem, az nemet jelent.

    Ugyan már, mennyiből telik elmenni egy anyakönyvezetőhöz két tanuval, ha annyira el akarja kötelezni magát? Ugye, semeddig. Pertye, mindig van valami fontosabb dolog!

    idézet:
    mikro (68)
    2014-04-14 18:59:53

    Hát igen, ez a földhözragadt gondolkodás.

    Aki nem bírja elképzelni, hogy tényleg nem akarnak házasságot, és erről senki nem is tud, és mindenki azt hiszi, házasok, gyerek van, építkezés...egyszerűen nem fontos a házasság. 

    Nagyon siralmas ez a szűklátókörűség.

    Siralmasabb, mintha valaki nem akarna elvenni:-)) 

    előzmény:
    mikro (68)
    2014-04-14  18:59
  5. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2014. Április 14. 19:4672.
    Házasságban nem fordulhat elő 2 pici gyerekkel való hivatalos ügyintézés?
    előzmény:
    Capuccino (67)
    2014-04-14  18:55
  6. 2014. Április 14. 19:2571.

    pont erre akartunk rámutatni az apaságival pl...

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    mikro (68)
    2014-04-14  18:59
  7. Torolt_felhasznalo_289699
    Torolt_felhasznalo_289699
    2014. Április 14. 19:1970.
    másikat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_289699 (69)
    2014-04-14  19:18
  8. Torolt_felhasznalo_289699
    Torolt_felhasznalo_289699
    2014. Április 14. 19:1869.

    Elképzelem a férfit meg a nőt, akiknél egyikük sem tartja fontosnak a házasságot, de azért beugranak összeházasodni, hogy ha majd elválnak, akkor egyik se tudja kisemmizni a másokat.

     

    Milyen szép, őszinte és bizalmon alapuló kapcsolat. Picit könnybe is lábadt a szemem...

    előzmény:
    mikro (68)
    2014-04-14  18:59
  9. 2014. Április 14. 18:5968.

    "Attól, hogy két ember nem házasodik össze, egyáltalán nem biztos, hogy nem akarják elkötelezni magukat (bármelyik fél)."

     

    Enyhe ellentmondásban vagy. Hisz ,vagy felvállal hivatalosan is a pasi, vagy nem. Az elméletben igen, de gyakorlatban nem, az nemet jelent.

    Ugyan már, mennyiből telik elmenni egy anyakönyvezetőhöz két tanuval, ha annyira el akarja kötelezni magát? Ugye, semeddig. Pertye, mindig van valami fontosabb dolog!

    előzmény:
    Zsifikati (60)
    2014-04-14  17:52
  10. 2014. Április 14. 18:5567.

    az idézett mondatot kicsit átírta a predektive szerkesztő a tableten...

     

    aannyit akartam írni, hogy a már meglévő gyerekkel kel vmit csinálni, míg az ember a hivatalokba rohangál. (pl ha kicsi a korkülönbség ez nem is olyan egyszerű egy hivatali túra... )

     

    nem habzik a szám, csak röhögök. tényleg nevetséges az egész. mi bajotok ennyire a házassággal?? ok legyenek nyugodtan élettársak akik akarnak, de   fenntartom amit írtam. ez egy jogi papír. rendez pár dolgot. egyszerűsít.

     

     

    előzmény:
    Zsifikati (58)
    2014-04-14  17:45
  11. 2014. Április 14. 18:4566.

    Pedig így van.

     

    A tulajdon mindig a tied marad, de a kiadásából származó jövedelem (hacsak nem állapodtok meg másképp), közös.

    idézet:
    abak (62)
    2014-04-14 18:05:54

    Pontosan.

    Ezen szoktak nagyot taknyolni.

    Lehet,hogy a kiadásból származó jövedelem fele, vagy az értéknövekedésből származó pénz fele, amit ki kell fizetned,akkora,hogy el kell adnod az ingatlant.

    Eredeti ingatlan 6 millió ft,10 év alatt kiadásból származó összeg 5 millió ft,akkor neked ki kell csengetned 2,5 millát és ha nincs épp ennyi készpénzed,akkor eladod az ingatlant.

    Látjátok,ezért is kell ügyvéddel beszélni.

     

    És persze házasságban feltételezik mindig a közös 50-50%-es szerzést,alapesetben ,az élettársaknál meg a szerzés arányában számolnak mindent.

    És ugye  mivel mi nők általában kevesebbet keresünk..

    előzmény:
    abak (62)
    2014-04-14  18:05
  12. 2014. Április 14. 18:1265.

    Bocs, most látom, hogy már írtad te is. :)

     

     

    előzmény:
    abak (62)
    2014-04-14  18:05
  13. 2014. Április 14. 18:1164.

    Maga a különvagyon az övé  marad, de  a hasznai - a házasság/élettársi viszony alatt - közösek!

     

     

    http://www.igen-igen.hu/index.php?base=laws&type=kozosvagyon

     

    A közös vagyon köre

     

     

    Arra vonatkozóan, hogy mi tartozik a házastársi közös vagyon körébe (vagyis a házastársak osztatlan közös tulajdonába), a családjogi törvény (Csjt.) nem ad tételes felsorolást, csak általános elveket. Ezek alapján közös vagyonnak minősül

    1. mindaz, amit a házastársak a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek (kivéve valamelyik házastárs különvagyonát),2. a különvagyonnak az a haszna, amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit (pl. a különvagyoni föld megműveléséből adódó mezőgazdasági termény, az állatok szaporulata, a bérleti, haszonbérleti díj, a különvagyoni takarékbetét, kötvény kamata, stb.), továbbá3. a feltalálót, újítót, a szerzőt és más szellemi alkotást létrehozó személyt a házassági életközösség fennállása alatt megillető díj (de az életközösség fennállása alatt létrehozott szellemi alkotás és az ahhoz fűződő egyéb vagyoni jogok az alkotó különvagyonának minősülnek).

     

    előzmény:
    mikro (49)
    2014-04-14  16:01
  14. 2014. Április 14. 18:1163.

    Különbség ott van, hogy házasság alatt automatikusan fele-fele arányban számolják be a szerzett javakat, függetlenül attól, hogy ki mennyit tett bele, még élettársi kapcsolatnál számít a szerzés aránya.

     

    Plusz az esetleges öröklésnél is van különbség (bár most márc. 15.-től volt valami változás).

    A túlélő házastárs kapott haszonélvezetet, az élettárs nem.

     

    Előfordult, hogy az örökösök egyszerűen kitették az élettársat a lakásból, vagy kifizetették a részüket.

    előzmény:
    Zsifikati (48)
    2014-04-14  15:11
  15. 2014. Április 14. 18:0562.

    Pedig így van.

     

    A tulajdon mindig a tied marad, de a kiadásából származó jövedelem (hacsak nem állapodtok meg másképp), közös.

    előzmény:
    mikro (55)
    2014-04-14  17:08
  16. 2014. Április 14. 18:0261.
    Én már meg sem szólalok....
    előzmény:
    Csendike (56)
    2014-04-14  17:23
  17. 2014. Április 14. 17:5260.

    Az utolsó mondatodra: nem minden fekete és fehér.

    Attól, hogy két ember nem házasodik össze, egyáltalán nem biztos, hogy nem akarják elkötelezni magukat (bármelyik fél). Nyilván olyan is van, de ott tényleg megette a fene az egészet. Na, az ilyen kapcsolatokban lesz gáz.

    Ne általánosíts! Nem szerencsés.

    előzmény:
    mikro (55)
    2014-04-14  17:08
  18. 2014. Április 14. 17:4759.
    Részletkérdés. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nyugger tévedett, mikor azt írta, hogy nem esett szó a csaj szüleiről a cikkben.
    előzmény:
    KN18 (54)
    2014-04-14  16:55
  19. 2014. Április 14. 17:4558.

    Nyugi már! Töröld le kicsit a habot a szádról.

    Ki mondta, hogy házasság ellenes vagyok?

    Ha ezt valahonnan idézed a hsz-omból, akkor megköszönném és megkövetlek.

     

    Melesleg hálás lennék, ha ezt kifejtenéd, meg számomra értelmezhetetlen: "meg odamenni nagyobb gyerek elhelyezése ágy cipelese.. szabadnapot kivenni..."

    Legfőképpen a nagyobb gyerek elhelyezését és az ágy cipelését nem értem. Hogy jön az az apasági nyilatkozathoz? Szabit nem kellett kivenni, mert olyankor intéztük, amikor amúgyis hosszabb szabin voltunk.

    Ki mondta, hogy bűn, ha valaki nem akar "nyilatkozgatni". 

    Kismillió esküvőn jártam, szuper volt, bármikor hozzámennék a páromhoz és ő bármikor elvenne, de nem ugrálunk utána. Sokkal fontosabb dolgaink vannak ennél, valahogy mindig elmaradt. Ez van. SEMMI hátrányát nem érzem - én a magam részéről. Ettől persze nyilván vannak sokan, akiknek meg vannak gondjaik. Ahogyan a házasságban élőknek is.

     

    A cikk baromira nem arról szólt, hogy egymás torkának kéne esni (főleg a házasok az élettársi kapcsolatban élőknek), hanem arról, hogy előrelátónak kell lenni az ilyen kapcsolatokban (is), FŐKÉNT VAGYONI SZEMPONTOK miatt. Gyerekekről, levelekről meg pláne nem.

    Hivatalos levelet is átvehet bárki, MEGHATALMAZÁSSAL. A házastárs is csak azzal, ha szabályosan járnak el. A legtöbb esetben ez nem így történik.

    Hozzánk aztán jöhetne a férjed meghatalmazás nélkül a te ügyedet intézni.  Nem sikerülne neki, hidd el.

     

    előzmény:
    Capuccino (50)
    2014-04-14  16:18
  20. 2014. Április 14. 17:2457.

    Ezt az egészet a csajok rontották el, mert ha a fickó nem akarja elvenni őket (nem akarja elkötelezni magát), akkor mivégre sertepertélnek mellette?

     

     

    Elöbb  kellett volna olvasnom, akkor nem fáradoztam volna a hsz-mal.

    előzmény:
    mikro (55)
    2014-04-14  17:08
  21. 2014. Április 14. 17:2356.

    Ez már egy "iparág".

     

    Ha minden úgyis úgy működik, akkor mégis mi az amit nem lehet felvállalni.

    Közös ingatlanokkal, közös gyerekekkel.

     

    A nők, akik  százezerszám a  "szabadság" hívei...........

     

    Kinek jó ez?!

     

    Oh, persze, mindjárt jön kb 20 hozzászóló hogy nekik bizony bejött........

    A többi sok százezer vadasnak akiknek nem jött be, itt sincsenek........

     

     

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-14  00:44
  22. 2014. Április 14. 17:0855.

    Ne izéjééé már! Mitől lenne közös tulajdon az Én tulajdonomban lévő lakás kiadásából keletkezett összeg?

    Az, hogy aztán ÉN hova teszem, az egy másik kérdés.

    Ahogy az örökségem és a nekem szánt ajándék sem lesz sosem közös.

    Az is egy másik kérdés, hogy közösen használjuk-e vagy sem.

    Egyébként ez az egész élettársi izémizé egy nagy humbukk. Semmivel sem egyszerűbb lelépni, mint egy házasságból, legfeljebb, ha megkérdik a fickót házas-e, a válasz NEM, mert nem is.Ez a nagy előnye.

    Ezt az egészet a csajok rontották el, mert ha a fickó nem akarja elvenni őket (nem akarja elkötelezni magát), akkor mivégre sertepertélnek mellette?

    előzmény:
    Capuccino (51)
    2014-04-14  16:19
  23. 2014. Április 14. 16:5554.

    Pontosabban mosógép ajándékba a csaj anyjától

     

    Aztán a költségek megosztása a következő volt:

     az ablakokra függönyöket, 

    a nappaliba új ülőgarnitúrát,

    a konyhába a sütéshez-főzéshez különböző elektronikai eszközöket vásároltak. A kiadások közösek voltak – azzal a kis különbséggel, hogy Kinga nevén semmi nem szerepelt. !

     

    Míg a férfi főleg a rezsit fizette,

    Kinga a háztartást vezette, az illatszereket és az élelmiszert vásárolta. 

     

     

    előzmény:
    Zsifikati (46)
    2014-04-14  15:05
  24. 2014. Április 14. 16:5053.
    Pont erről szól a cikk.
    előzmény:
    elsi1 (44)
    2014-04-14  15:03
  25. 2014. Április 14. 16:2252.

    Ez az a ritka undorító mentalitás, amitől felfordul a gyomrom.

     

    Leírtam a sztorimat, kísértetiesen hasonlít a cikkben szereplő Kinga sztorijához, tanultam belőle, sokkal okosabb és óvatosabb lettem

     

     

    DE

     

     

    soha nem jutna eszembe "bérleti díjat" szedni a páromtól, mert a lakásomban lakik. Nem kopik tőle.

    Természetesen a jelentkező költségek, mint rezsi, a kaja és az egyebek feleződnek, mert felnőtt, dolgozó emberek vagyunk, de kérjek pénzt a pasimtól, mert az én tulajdonomban lakik?

     

    Ennyi erővel a porszívóhasználatért, autóhasználatért,az eltört poharakért is kérhetnénk pénzt. Na ne már. Álljon már meg a menet. Azért egy párkapcsolat minden szegmensét nem lehet forintosítani. ízléstelenség.

     

    Mondom ezt úgy, hogy egyszer már megégettem magam, és azóta odafigyelek, ritka alaposan (még házasságban is) ezekre a dolgokra.

    előzmény:
    nyugger (36)
    2014-04-14  13:11

Címlap

top