Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A füst is társasházi átok?

Torolt_felhasznalo_773465
Torolt_felhasznalo_773465
Létrehozva: 2014. Április 13. 09:29

 Mivel ma reggel is tömény cigiszagra ébredetem 6 órakor, és azóta ezen márgelődöm, hát most már megkérdezem, hogy nálunk rendkívüli a helyzet a lakásban, vagy más társasházi lakásban is előfordul az alábbi helyzet:Adott egy téglaház. Jó drága részen (Duna Pláza szomszédsága). Szerencsére csak béreljük, nem saját. Minden rendben van a házban, és a lakásban is (ránézésre). A lakók tök normálisnak látszanak. Azt, hogy ki cigizik és ki nem a négy fal között, azt persze nem tudjuk. Azt viszont tudjuk, mert minden áldott nap érezzük, hogy valakinek vagy valakiknek a lakásából átáramlik a mi lakásunkba a tömény cigifüstszag. Hajszál pontosan meg tudom mondani, hogy hajnalban hány órakor szívja el az első cigijét az illető, és este mikor nyomja el az utolsót. Nem arról beszélek, hogy a vécében vagy a fördőben érződik, mert az még elmenne. A hálószobánk a legkutyább hely ilyen szempontból. Ott érezzük legjobban a szagot. Egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek. Nem szólhatok bele, hogy ki mikor cigizik a SAJÁT LAKÁSÁBAN... Na de az mégis felháborító, hogy egy tök drága lakóházban is ennyire rossz legyen a rendszer, hogy így meg kell szenvedni az embernek a másik lakó dohányzását. Semmi intim szféra.Nem tudom, mit tegyek, mert amúgy minden szempontból jó a lakás. Jó helyen van, rendes a tulaj, korrekt a bérleti díj, minden jó a lakásban, csak ez a rohadt cigiszag zavar. Volt, aki írta itt az nlc-n másik topikban, hogy náluk szabályosan füstöl a konnektor, mikor a szomszéd cigizik. Páromnak ezt meséltem, azt mondja, dugaszoljuk be a konnktorokat olyan izével, amit a kisgyerekesek is csinálnak, baleset megelőzés miatt. Jó, megteszem, bedugaszolom, de mi biztosítja, hogy utána nem lesz cigiszag? Az is egy csomó pénzkiadás lesz majd, amennyi konnekorunk van, és vagy jó lesz a módszer vagy nem... Szerintetek a társasházi téglalakások hány százalékában mászkál a cigiszag szabadon a lakások közt? Mire számítsunk, ha a későbbiekben téglalakást szeretnénk majd venni Budapesten? Ezt el kell fogadnom? Ne hisztizzek, más is ugyanúgy szenved a cigiszagtól a lakásban, csak én vagyok hiperérzékeny?? Döbbenet, tényleg, ezt álmomban se gondoltam, ezt az átkot, amíg be nem költöztem is.  
  1. 2014. Április 13. 18:2526.

    "Hiperérzékeny vagy, plusz peched is."  

     

     

    Az én férjem a zajokra ilyen hiperérzékeny. Mikor még a szülei lakásában lakott, borzasztóan zavarta, hogy a szomszédasszony kora reggeltől rádiózott. Aludtam párszor nála, és nekem ugyancsak koncentrálnom és figyelnem kellett, hogy egyáltalán halljam a rádiót. Őt viszont annyira zavarta, hogy amikor a diplomájára készült, a szülei együttérzésből szobát cseréltek vele. (Ők ketten voltak a kisebb szobában, a férjem meg egyedül a nagyban.) 

     

     

    Az alattam lakó csaj is néha hiperérzékeny a zajokra. Egyik alkalommal vagy hatszor megigazgattam a sötétítő függönyt -- teljesen normális időpontban, úgy dél körül --, erre hallom, hogy ő is vagy hatszor megigazgatta az övét. Szerintem direkt. (A tévézéshez sötétítettem be.) Nem tudom, mit csinált volna velünk, ha az ő feje fölött nyargalászott volna 8 eleven lurkó, mint pár éve nálunk, de szerintem már nem élnénk. 

    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2014-04-13  12:33
  2. 2014. Április 13. 18:1225.

    "Minden este pont 19:45-kor zacskós levest főz."  

     

     

    Na látod, valamiben azért ő is maximálisan precíz.  

     

    (Állítólag minden emberben a jót kell nézni, nem a rosszat. 

    előzmény:
    drvia (13)
    2014-04-13  12:13
  3. 2014. Április 13. 18:0324.

    Egyik ismerősöm gázos lakásban lakik. A legfelső szintet később építették hozzá, és ott nincs szellőző nyílászáró. Ráadásul biztos, hogy szoktak cigizni a szinten, mert láttam kint hokedliket és hamutartót. Így aztán telente olyan szag terjeng az egész lépcsőházban, mintha disznót pörzsöltek volna. Emiatt az alsóbb szinteken nyitva kell, hogy legyen a lépcsőházi ablak illetve ajtó. Ennek az a következménye, hogy minden lakásban magasabb fokozaton kell járatni a konvektorokat, hogy ne fázzanak. 

     

    Vagy lehetséges volna, hogy a konvektorok miatt áramlik ki a lépcsőházba valamiféle gázszag? Még nem jöttem rá. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29
  4. 2014. Április 13. 17:4823.
    Bár a táj biztosan szép. Nem tudnál fényképet felrakni róla ide, a topikba? Mert skype-om sajnos nincs. 
    előzmény:
    Amarynda (8)
    2014-04-13  11:16
  5. 2014. Április 13. 17:4622.

    Fulemule per, gondolom ismered

     

    Tul sok raero idod van ugy latszik hogy erre tudsz koncentralni ilyen erovel.

     

    Ahogy a szavaidbol kivettem a lakas nem a tied, tehat el tudsz gond nelkul koltozni. En ajanlanam hogy gyere ide hozzanK Ausztraliaba lehetoleg olyan helyre ahol pl. en lakom. a legkozelebbi szomszedom 1,5 kmre van tolem.

     

    friss levego, nincs szomszed, igaz ez lehet hogy baj mert igy kotekedni se lehet senkivel.

    idézet:
    Amarynda (8)
    2014-04-13 11:16:49

    Nem féltek ott ketten a férjeddel -- ráadásul kissé öregecskén -- kint lakni a semmi közepén? Nincsenek fegyveres rablások, betörések? 

     

    Itt, Magyarországon "divat" tanyákra betörni, bár -- tudtommal -- nem fegyverrel. 

    előzmény:
    Amarynda (8)
    2014-04-13  11:16
  6. 2014. Április 13. 17:3621.

    Én inkább arra szavaznék, dohányozzon mindenki a lépcsőházban, mert itt, a panelban a szellőzőrendszer akár több szinttel alattunk vagy fölöttünk dohányzó lakótársunk cigifüstszagát is áthozná hozzánk. 

     

    Téglabérházban nem tudom, melyik megoldás kellemesebb. Ki kellene próbálni mindkét megoldást (lépcsőház, saját lakás), és aztán lakógyűlésen megszavazni, melyik megoldást kell betartani szabályként. 

    előzmény:
    Angyallány (4)
    2014-04-13  09:48
  7. 2014. Április 13. 17:2220.

    Hát, én még ilyenről nem is hallottam! Panelban élek, és itt az a szokás, hogy a félemeleten szívják el a dohányosok a cigijüket. Ugyan nyitva hagyják a lépcsőházi ablakot, de egy pici füst időnként a mi lakásunkba is bejön. Volt már olyan, hogy a fogason lógó kabátjainkat is átjárta a szag. De hogy füstölő konnektor és fullasztó cigiszag?!  Na, olyan még nem volt. 

     

     

    Laktam már téglabérházban is. 4 lakás volt a szinten, és ebből 2 szomszédunkban többen is dohányoztak (volt, aki a lépcsőházban), de egyáltalán nem volt cigiszag. 

     

     

    Nem lehet az, hogy allergiás vagy asztmás vagy? Az ebben szenvedők még a kellemes illatokra (virág, dezodor, textilöblítő) is köhögéssel, fulladással reagálhatnak, nemhogy a cigiszagra. 

     

     

    Érdekes, hogy a fürdőszobában érezhető cigiszag számodra nem zavaró. Nem ott szoktad kiteregetni a mosott ruhákat? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29
  8. 2014. Április 13. 16:4219.

    "Élni és élni hagyni. "

     

    Épp ez az, hogy őt nem hagyják füstmentesen élni a saját lakásában... 

    előzmény:
    mozigépész (7)
    2014-04-13  10:53
  9. 2014. Április 13. 16:1518.
    Mást meg zavar a káposztaszag, a hétvégi falfúrás/kopácsolás, az éjszakai kéjes sikolyok, a lépcsőházi sikongatás, a családirtás huncut zaja, a hajnali bútortologatás. Ezek mind a társasház apró örömeihez tartoznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29
  10. 2014. Április 13. 14:4817.
     Ő használta ezt a szót. Ha az a ház ennyire pocsékul épült, akkor a lépcsőházból is bemegy mondjuk a parfümmel kevert lecsószag. Azért ezt írom, mert a "kedvencem"..(((
    előzmény:
    Gesztenyefa (16)
    2014-04-13  14:31
  11. 2014. Április 13. 14:3116.
    Hát olyat se hallottam még, hogy valaki azért hiperérzékeny, mert nemdohányzóként zavarja a saját lakásában a cigiszag. 
    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2014-04-13  12:33
  12. 2014. Április 13. 12:3315.
    Hiperérzékeny vagy, plusz peched is. Én központi fűtésesben lakom, azaz csövek, szinte azonos légtér. Kajaszag (lecsó, palacsinta) is inkább lépcsőházban van. A gyerekeim téglaházban laknak, ott sincs ilyen gond. Ha sosem cigiztél, mondok valamit, ami lehet, hogy neked  új: a dohányos embert is gyakran zavarja a más füstje, a másfajta cigifüst, nagyon lehet érezni. Tehát ha én laknék a lakásodban és tényleg ennyire átmegy a füst, zavarna. (az illetőt meg lehet, hogy az enyém..))) Valóban az az egy lehetőséged van, hogy elkezdesz családi házra spórolni... végülis sokszor majdnem egy árban vannak a jobb társasházi lakásokkal. (persze helytől erősen függő a dolog)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29
  13. 2014. Április 13. 12:1514.
    Kérdés, hogy milyen "ember" a cigiző. Lehet, nem is tudja, hogy mennyire átmegy a másik lakásba cigifüst. Ha nekem jelezné a szomszéd, hogy nagyon zavarja a füst, én megpróbálnék változtatni. Nem mondom, hogy teljesen letenném a cigit, de kompromisszumra kész lennék. Egy próbát - normális kérést- talán megér. Én naiv ember vagyok, és bízom az emberek jóindulatában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (12)
    2014-04-13  11:59
  14. 2014. Április 13. 12:1313.

    Éppen most nyitotta ki az ablakát és nálam már órák óta nyitva volt. Bezártam az enyémet.

     

    Az egészben az a rossz, hogy most nekem kell ücsörögni bezárt ablaknál addig amíg be nem csukja az övét. 

    Szép idő van, süt a nap és itt ülök zárt ablaknál.

     

    Ha bezárja az ablakát majd nyitom az enyémet.

    Ő minden szobában bagózik és az ablakai  jó időben nyitva vannak, így sosem tudom mikor melyik szobában szívja a cigit. A lakásában a fal már kávébarna a sok nikotintól. 34 éve nem tatarozott, még az eredeti házgyári tapéta van fent a falon, a függönye az katasztrófa. Az egész lakás csontra le van lakva.

    Én nem jártam nála, de aki már volt a lakásában az mondta, hogy brutálisan néz ki.

     

    A másik a kaja szag. Minden este pont 19:45-kor zacskós levest főz. Már az órára sem kell néznem, mert tudom, hogy 19:45 van, mert érzem a zacskós leves szagát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (12)
    2014-04-13  11:59
  15. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2014. Április 13. 11:5912.

     Értem, én is így gondoltam, hogy nem lehet ellene tenni semmit. Vagy elviseljük, vagy költözünk, és akkor még mindig lutri, hogy abban a házban gomolyog-e az új lakásomba a füst. Szóval inkább maradok, nem kockáztatok.  
    előzmény:
    drvia (11)
    2014-04-13  11:48
  16. 2014. Április 13. 11:4811.

    Én is evvel a gonddal küzdök évek óta.

     

    Az alattam lakó pasi valami borzalmas büdös cigit szív, olyan szaga van mint a szivarnak.

    A szellőzőn keresztül jön fel a füst és a konyhám reggel tele van füsttel.

    Nyáron még csak elmegy, mert az ablak állandóan nyitva van, de télen arra ébredek, hogy füst van a lakásban. Olyankor kinyitom az ablakot és szellőztetek.

     

    Esténként viszont ő szellőztet és amikor nálam nyitva az ablak akkor ott áramlik fel a füst. Olyankor én zárom be az ablakot.

     

    Sajnos ez ellen nem tehetsz semmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29
  17. 2014. Április 13. 11:4510.

    Hiaba mentel volna. A jogszabalyok ertelmeben egy ember a sajat lakasaban ott dohanyzik ahol akar, sot naponta ha lancban dohanyzik az ellen se szolhat senki .

     

    Eleg furcsa lenne ha mar ott sem azt csinalhatna valaki amit akar.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (9)
    2014-04-13  11:39
  18. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2014. Április 13. 11:399.

    Ohh, nem vagyok kötekedős, távol álljon tőlem az ilyen magatartás. Pl eszembe nem jutna bekopogni, és kioktatni, melyik szobában cigizzen a szomszég, mint ahogy lentebb írták. Nyilván, ha kekec lennék, már ma reggel átmentem volna, és nem itt kérnék tanácsot.
    előzmény:
    Amarynda (8)
    2014-04-13  11:16
  19. 2014. Április 13. 11:168.

    Fulemule per, gondolom ismered

     

    Tul sok raero idod van ugy latszik hogy erre tudsz koncentralni ilyen erovel.

     

    Ahogy a szavaidbol kivettem a lakas nem a tied, tehat el tudsz gond nelkul koltozni. En ajanlanam hogy gyere ide hozzanK Ausztraliaba lehetoleg olyan helyre ahol pl. en lakom. a legkozelebbi szomszedom 1,5 kmre van tolem.

     

    friss levego, nincs szomszed, igaz ez lehet hogy baj mert igy kotekedni se lehet senkivel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29
  20. 2014. Április 13. 10:537.

    "megkérni, hogy másik szobában cigizzen"

     

    Ez azért egy kicsit erős, nem? Félreértés ne essék, sosem cigiztem, de ha valaki becsöngetne azzal, hogy a saját lakásomban, mikor, melyik szobában mit csináljak, hogy neki jó legyen, elküldeném melegebb éghajlatra.  

     

    Élni és élni hagyni.  

     

     

     

     

    előzmény:
    Kristine (2)
    2014-04-13  09:37
  21. 2014. Április 13. 10:246.

    Ha téged ez annyira zavar inkább családi házba kellene költözni.

    Ott ilyen probléma nincs,de azért ott is vannak szagok időnként.Elhiszem, hogy ez zavar,én sem szeretem a cigi szagot.

    Nem tudsz mit tenni vagy költözöl vagy elviseled.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29
  22. 2014. Április 13. 09:515.

    A gyerekbiztonsági dugó nem egy nagy összeg, de fölösleges venned mert nem fogja megoldani a problémát.

    A füst a villanyvezetékeknek kialakított járaton megy át a lakásotokba.

    Vagyis a szomszéddal közös falatok másik oldalán valószínű nekik is van konektor/kapcsoló. 

    Ha kiszereled ezeket és a vezeték burkolat mellé esetleg nyomsz púrhabot, akkor el tudod szigetelni a másik lakástól.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29
  23. 2014. Április 13. 09:484.

    Vidéken is gond ez!

    Panelban lakom, a mellékhelyiségben éjszakánként tömény cigifüstöt érzek. Kizárásos alapon tudom, ki az, aki ezt a helyiséget használja bagózásra. Köhögési rohammal jövök ki onnan, mert meg lehet tőle fulladni.

     

    A lépcsőházban tilos a dohányzás, de az egyik öreg lakó ezt semmibe veszi, és égő cigivel megy végig (ráadásul a 3. emeleten lakik). A hab a tortára, hogy a csikket is a fordulókban dobja el.

     

    Nem tehetünk már semmit (mikor szóltunk, mindig letagadta), a közös képviselő meg nem foglalkozik vele. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29
  24. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2014. Április 13. 09:463.

    Igen, télen is ez volt. Senki nem cigizik a lépcsőházban. A másik lakásból jön. 
    előzmény:
    Kristine (2)
    2014-04-13  09:37
  25. 2014. Április 13. 09:372.
    nálunk a lépcsőházban, folyosón tilos bagózni, mégis megteszik. sajnos. esetleg meg kell keresni, ki lehet az, és megkérni, hogy másik szobában cigizzen. télen is ez volt? rémes, én is utálom, de sajnos a saját lakásában cigizhet bárki. kérdés, merre szellőztet, mert lehet, azt érzed...részvétem :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2014-04-13  09:29

Címlap

top