Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ördög Nóra: ,,Hoztam egy döntést és kiszálltam"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 11. 00:53
Hosszú idő után Ördög Nóra visszatért a képernyőre. A Szombat Esti Láz műsorvezetője a táncparketthez fűződő viszonyáról, s arról is mesélt nekünk, hogy mit jelent számára a teljes boldogság.

Nők Lapja Café: Ördög Nóra: ,,Hoztam egy döntést és kiszálltam\"
  1. 2014. Április 17. 18:50111.
    Most hallom,hogy Ördögnek van egy öccse,Árpi és  ő is a médiában helyezkedett el.
    előzmény:
    *Diorella* (110)
    2014-04-16  11:33
  2. 2014. Április 16. 11:33110.

    Érdekes, hogy a szégyenről miért ezek a gondolatok jutottak az eszedbe, de hát te tudod.

     

    Mert lehet, hogy nem figyeltél, de az első kérdezőnek-miután kétszer is feltette a kérdést- végül az volt a válaszod, hogy amit tanultál. Aki nem szégyelli, az tud egyenes választ is adni. Mert egyenes válasz az is, hogy bocsi, de nem szeretnék válaszolni erre a kérdésre, mert könnyen beazonosítható lennék. Amit azonban te csináltál, az a másiknak a hülyének nézése. Attól, hogy valaki valami egyedit csinál, mindennek van valami alapja, hiszen állítólag tanultad és a szakmád. Azt meg mint írtam, többen megtanulták. Hogy neked ez meg miért titok, ha már előtte szükségét érezted, hogy magadról írj? Az más dolog, hogy a megtanultakat te esetleg merre fejlesztetted tovább.

     

    A napokban olvastam Nagy Juditról, aki megalkotta a choco-coaching módszerét. Azonban attól, hogy valami saját fejlesztésű egyedi módszert dolgozott ki, ha megkérdeznék és nem akarná elmondani, annyit még ő is el tudna mondani, hogy különböző coaching iskolák/tanulmányok az alapjai- amit meg bárki elvégezhet, tehát titok nincs benne- a munkájának. Ezzel mondana egy irányt, de mégsem fedné fel magát. Tőled sem kérte senki, hogy írd le a céged nevét. Én is csak annyit kérdeztem, hogy mit tanultál.

    előzmény:
    KN18 (105)
    2014-04-15  18:41
  3. 2014. Április 16. 08:55109.
    Dehogy kérem, ennyire azért nem fontos az ügy :-) Már így is több energiát fordítottam rá, mint amit ér. De látom te mindent tudsz róla. Gyanús... ;-)
    előzmény:
    Szoljanka (99)
    2014-04-15  14:02
  4. 2014. Április 15. 20:02108.
    Ne is tedd, legalább így, arc és név nélkül tiszteljük a másikat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (106)
    2014-04-15  19:18
  5. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. Április 15. 19:25107.
    esetleg ti vagytok? http://www.karsol.hu/
    előzmény:
    KN18 (105)
    2014-04-15  18:41
  6. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. Április 15. 19:18106.

    Van sejtésem mivel foglalkozhatsz, de nem szeretnéd leírni itt nyíltan...

     

     

     

     

    előzmény:
    KN18 (105)
    2014-04-15  18:41
  7. 2014. Április 15. 18:41105.

    Lehet nem figyeltél, az első kérdés az volt: "Mivel foglakozik a céged?"

     

    Ha ezt leírom kb 3 kattintás és név, utca, házszám, telefonszám, arckép, mindent dob a google.  Mert mint írtam erre a piaci szegmensre az elsők vagyunk a találati listán, sőt, majdhogynem csak mi vagyunk.

     

    A szégyenről pedig Wolf Gábor szavai jutottak eszembe:

    "De tudod, megértelek. Nagyon megértelek! Volt egy korszakom, amikor egy lúzer voltam

     Másokban kerestem a hibát. Másokat kritizáltam, mert úgy éreztem: ha őket lehúzom, azzal mentséget kapok a saját eredménytelenségemre. Tudod, szálka / gerenda, ismered a hasonlatot.

    Nem azt néztem, hogy én hogyan lehetek jobb, hanem hogy másokban hogyan találhatom meg a hibát. Sőt, úgy éreztem, ha valakit megdícsérek, azzal még mélyebbre nyomom le magamat, de mindenképpen ő alá. A radar a fejemben a hibák frekvenciájára volt ráállítva, a hibákat kereste és vette észre, mert a tudatalattim kétségbeesetten kereste az igazolást, hogy ugye nem csak én vagyok ilyen béna, ugye nem csak én vagyok ilyen lúzer?


    Nem ismerlek, nem ismerem a helyzetedet. De kívánom, hogy megtaláld azt az utat, amin eljutsz egyszer oda, hogy olyan boldog és magabiztos leszel, amikor másokban már csak az értéket veszed észre, és a jelentéktelen hibáikat elnézed. Hogy eljuss oda, ahol az agyad radarja már nem a hibák keresésére van beállítva. Itt nálunk egyébként sok ilyen embert találsz, sok ilyen ember szól hozzá, érdemes tanulmányoznod őket. Fürkészni, ellesni a titkaikat, a gondolkodásmódjukat, a hozzáállásukat. 

    És kívánom, hogy eljuss oda, amikor örömmel dicsérsz másokat, mert már olyan sikeres és magabiztos vagy, hogy megérted: 

    Nem attól válsz naggyá, ha lenyomsz másokat, hanem ha felemeled őket."
    előzmény:
    *Diorella* (104)
    2014-04-15  14:58
  8. 2014. Április 15. 14:58104.
    Szerintem azzal, ha itt valaki azt írja, hogy ügyvéd, könyvelő, szobafestő, takarító stb., még senki nem fedi fel a valódi kilétét, ha nem írja oda a cége nevét, lakcímét... A szakmádat még másik 100 ember is megtanulta. Egyébként meg ha valaki nem akar válaszolni magával kapcsolatos kérdésekre, akkor ne is kezdjen el magáról írogatni, s akkor nem is lesznek kérdések.
    előzmény:
    KN18 (102)
    2014-04-15  14:09
  9. 2014. Április 15. 14:52103.
    Én meg azt nem értem, hogy a beidézett mondatomhoz hogyan kapcsolódik a véleményed.
    előzmény:
    gazpacho (101)
    2014-04-15  14:07
  10. 2014. Április 15. 14:09102.

    Szégyen? Szerintem csak egyszerűen nem fedem fel a kilétem, ennyi.

    Ezzel szerintem mindenki így van, mert  egyébként a saját nevével regisztrált volna.

    előzmény:
    *Diorella* (98)
    2014-04-15  10:36

Címlap

top