Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több amerikai anya marad otthon

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 10. 10:40
Az amerikaiak többsége még mindig úgy véli, a gyereknek az a legjobb, ha az egyik szülő otthon van vele.

Nők Lapja Café: Egyre több amerikai anya marad otthon
  1. 2014. Április 12. 17:46126.

    Ja, bocs kimaradt, nem volt ugraszthatós nagymama, mert ő is dolgozott, a férjem is dolgozott, a nagypapa is dolgozott. Régi szép idők, mindenkinek volt munkája.

     

    előzmény:
    Huagnetha (125)
    2014-04-12  17:42
  2. 2014. Április 12. 17:42125.
    Nehéz volt visszamenni a munkába 3 gyerek mellett kb 25 éve. Szinte  állandóan táppénzen voltam, nem egyszerre lettek betegek. Mire az egyiket vihettem bölcsibe-oviba, a másik kezdte. A bárányhimlővel több mint egy hónapig voltam táppénzen, mert nem egyszerre jött ki rajtuk. Ugyanúgy a többi betegség is sorban, mire az egyik meggyógyult, kezdte a másik. Egy idő után már éreztem, hogy kezdenek nem szeretni a munkahelyemen, mert nem lehet rám számítani. Nem tetszett, hogy reggel betelefonáltam, pár napig nem jövök. Ez a határidős munkáknál nem igazán volt jó. Igazuk volt tulajdonképpen, mert nem lehetett rám számítani, nem volt véletlen, hogy létszámleépítésnél én voltam az első.
    előzmény:
    380cc (29)
    2014-04-11  10:42
  3. 2014. Április 12. 12:49124.

    Olvasgatom a topicot, ami ismét az eredeti témától némileg elkanyarodott.

    Vicces dolgokat irnak egyesek, anyukám 46 évesen lett nagymama (pedig egyikünk sem a gimiben szült és mindketten egyetemet végeztünk)

    Ahogy a helyzetet elnézem, mire nyugdijba mehetne, lassan felnőnek az unokák... :)

    A munkahelyén vezető beosztásban van, napi 10 órákat dolgozik.

    Mégis hogyan tudott volna bármiben is segiteni? ??

    Irigylem néha az olyanokat, akiknek van 'ugrasztható' nagymama, de én úgy szoktam ezt nézni, h. végül is ez is a nevelés része.

    Mindenkinek a gyereke olyan értékeket visz magával, amit otthonról kapott.

    Az én gyerekeim azt látják, a munka, a tudás- tanulás érték. Anya is dolgozik,  mama is dolgozik, ez egy jó dolog. Nem is merül fel h. másképp kéne legyen...A fiam kb. 1 éves kora óta mindig van állandós babysitterem. (most már 8 éve és már 2 gyerek van)

    még mielőtt bárki azt mondaná, persze biztos milliomos férjem van: egyedül nevelem őket, ez van :))  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-10  10:40
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. Április 12. 12:40123.

    Szerintem nagyon habitustól függ, hogy ki mennyit tud foglalkozni érdemben a gyerekkel. Én képtelen lennék 0/24-ben egy 1-2-3 éves szintjén lenni. Nekem kifejezetten a férjem panaszkodott a gyerek kb 1 éves kora körül, hogy már kezdek "elagyatlanodni"...és tényleg. Szar volt ezt kimondani, de tényleg leépültem mellette teljesen. Aztán ahogy elkezdtem dolgozni, minden jobb lett. Nekem is. Gyereknek is.

     

    A bölcsiben nekivaló foglalkozások vannak, gyerektársaságban van, én ezt egyszmélyben nem tudom biztosítani 3 éves koráig. Egyszerűen nem tudok mondókázni, vonatot toligálni, mesét olvasni, játszóterezni, megvárni míg 1 óra alatt lesétál 100 métert..stb huzamosabb ideig. Letenni a tévé elé, meg egyáltalán nincs kedvem, mert akkor meg leépül. 

     

    Szóval én teljesmértékben bölcsipárti vagyok, gyerek olyan jókat tanul ott, hogy csak lesek.Nem is tudtam például, hogy egyedül fel tudja venni a szandálját, erre ezt látom tőle egyik reggel. És ezek nagyon jó dolgok.  

    előzmény:
    Babyface83 (122)
    2014-04-12  11:28
  5. 2014. Április 12. 11:28122.

    A bölcsipártiak azt mondják, hogy a bölcsi jót tesz a gyereknek, mert ott ugye vele foglalkoznak vele, "fejlesztik", és azért nem jó, ha otthon van, mert anyuka biztos tojik a fejére, főz-mos-takarít-bevásárol, na meg trécsel a többi anyukával a játszótéren. Állandóan egymásnak ellentmondó érveket soroltok.

    De válaszolva a feltevésedre, ez már egy olyan dolog, hogy mindenki más elvek szerint neveli a gyerekét. Mi úgy gondoljuk, hogy amíg pici, addig igenis kapja meg azt az érzést, hogy egy kicsit körülötte forog a világ. Mert még kicsi, most alakul ki a személyisége, a világnézete, most kell benne kialakítani a bizalmat, hogy tudja, hozzánk bármikor fordulhat, nem fogjuk ellökni őt azzal, hogy hagyjál anyának most fontosabb dolga van. Persze ez nem azt jelenti, hogy eldobom a telefont, ha ő úgy dönt, hogy most azonnal játszani akar velem. Vannak nálunk is szabályok, amiket be kell tartani, és igyekszünk következetesek lenni. De olyan nincs, hogy leülök megnézni egy 2 órás filmet ő meg addig nem szólhat hozzám.

    Mint mondtam, nagyon szerencsés vagyok, mert van bőven segítségem, így ezt könnyen megtehetem. De itt elvileg nem azon vitáztunk, hogy kinek mennyire nehéz, hanem hogy ideális körülmények közt, ahol az anyuka/apuka tud otthon eleget foglalkozni a kicsivel, akkor is kell-e a bölcsi. Én azt mondom, hogy ilyen helyzetben sokkal jobb neki otthon. 

    előzmény:
    szaszo71 (120)
    2014-04-12  09:57
  6. 2014. Április 12. 10:44121.
    Sem azt nem mondtam, hogy ásd el magad, sem azt, hogy ez bűn! Csupán megpróbáltam megértetni veled, hogy mekkora mázlid van, ideálisak a körülményeid és amíg ezt nem ismered fel, addig előfordul, hogy másokra azt mondod rosszul csinálják, pedig csak a lehetőségeik szerint élnek. És most nehogy oda érj el, hogy ez irigység, mert nem. Nagyon kevés ilyen munkahely van hidd el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (118)
    2014-04-12  09:09
  7. 2014. Április 12. 09:57120.
    Én képtelen vagyok felfogni, hogy az mért jó egy gyereknek hosszútávon, hogy 3 éves koráig azt éli meg, hogy körülötte forog a világ. Én is ismertem olyanokat, akik egész nap a gyerekkel foglalkoztak, mikor a gyerek aludt, akkor meg elvégezték a házimunkát. Ebből a gyerek megtanulja, hogy rá figyelni KELL. Aztán 3 évesen meg észreveszi az oviban hogy hoppá, mások is vannak a világon. Ez jó egy gyereknek? Szerintem sokkal jobban jár, ha egész kicsi korától látja, hogy mások is vannak a világon, nem úgy zajlik az élet, hogy mindenki csak rá figyel. Az én gyerekeim már pl. 2 évesen tudták, hogy ha én telefonálok (nem órákig, de lehet, hogy épp fontos volt), akkor nem cibálnak, hanem megvárják, amíg befejezem. Ismerek olyan "mikor ébren volt, csak vele foglalkoztak" gyereket, aki már 6 éves, és ezt még mindig nem fogta fel.
    előzmény:
    Babyface83 (106)
    2014-04-12  00:10
  8. 2014. Április 12. 09:45119.

    "Én egy embert sem ismerek,aki élete esetleges kudarcaként  a bölcsit jelölte meg."

     

    Az én fiam pl. aki 17 éves lesz lassan, mindig azt mondja, hogy bölcsibe volt a legjobb járni:))) Pedig én az igazán gonosz anyák közé tartoztam, már 10 hónaposan beadtam. 

    előzmény:
    Lióra (90)
    2014-04-11  20:50
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. Április 12. 09:09118.
    És ezért ássam el magam?Ez olyan nagy bűn?Elég sok helyen ki lehet menni munkaidőben, akár ebédelni, akár csak levegőzni, vagy, mint nálunk mondjuk a postára. Mivel nem a pampákon dolgozom, így a közelben van mindenféle bevásárlási lehetőség is. Sőt van, hogy az irodába kell ezt-azt venni, a szemközti Auchanban, így pedig kézenfekvő, hogy ezidő alatt elintézem a napi bevásárlásomat is, ha így jött ki. Család vállalkozásnak nem mondanám, ugyanolyan alkalmazott vagyok, mint a kollegák. De ők is bármikor kimehetnek munkaidőben.
    előzmény:
    eda-1952 (117)
    2014-04-12  08:27
  10. 2014. Április 12. 08:27117.
    Neked egyszerűen mázlid van, úgyhogy ezeket mind nem írhatod  a javadra..))) Nézzük: lehet rosszul emlékszem, de mintha írtad volna, hogy családi vállalkozásban dolgozol és akkor érthető. Ui ma mások nagyon ritkán kapnak 6 órás munkát, de ha mégis, az teljesen kizárt, hogy munkaidőben be is tudjanak vásárolni , hacsak nem hivatali  kézbesítők. Ámbár sok helyen még akkor sem, mert nem vennék jó néven. Ez úgy néz ki nálad, ha vásárolsz is, hogy a munkahelyed egy kis kikapcsolódásnak számít és még fizetést is kapsz érte. Előbbieket nem sértésnek szántam, de bizony így néz ki.Ezért az utolsó mondatodtól szerintem felborzolódtak az agyonhajszolt, min 8 órát dolgozó anyukák, akik munkából esnek be utolsó pillanatban a gyerekért, otthon nem már megcsinált rend várja őket és szó sem lehet arról, hogy lezseren  játszóterezzenek estig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (98)
    2014-04-11  22:51
  11. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. Április 12. 07:14116.
    Jaj, ne, csajok, ez már vihar a biliben. Lehet kotozkodni, de ez túlzás.
    Először us a legtöbb nagyszülő nem azért van az unokával, mert azt lepasszoltŕk. Hanem mert nagyi is szeretne vele lenni.
    Az ugye mindenki tudja, hogy mennyire más, ha ott van anyuci, mikor nagyičk is.És tök más ha csak kettesben, hármasban vannak
    Én apukám például mindent vasárnap délelőtt ragaszkodik ahhoz, hogy 2-3 órát csak kettesben töltsenek a fiammal. És ez nem lepasszolás.
    előzmény:
    elsi1 (112)
    2014-04-12  01:08
  12. 2014. Április 12. 04:10115.
    KANAPENEHEZEK :D
    Ez nagyon jó :D

    Nézd,hagyd el,nem éri meg magyarazkodnod,a topic utolsó 10-20 hsz-a már a vicces kategoria a kotozkodes szintjén.

    Gondolj bele,milyen sok a csonka vagy nem kiegyensulyozottan funkcionáló család. Sőt, ez a legritkább,sajnos.
    Ezért sok anya,nagyi el sem tudja képzelni a helyzetet,átérezni meg plane nem. Mert náluk sajnos pont nem adottak az ideális feltetelek.
    Vagy mások meg irigylik ezt az otthon lévő anyától és emiatt cinikusan kotekednek.

    Nincs értelme belevonnod magad az o általuk generált negatívan cinikus spiralba.

    A többieknek üzenem,hogy Babyface többször hangsúlyozta azt,hogy teljesen normális lehetőség a bölcsi,Ha valóban nincs más. De ha van egy anya aki ezt szívvel-lélekkel végzi és ehhez az apa és ha van,a bővebb család is maximálisan partner,előnyösebb.
    Ezért kár vele kotekedni.

    Munka ide,Gyes oda,ahány ház,annyi szokás.
    Higgyetek el,gyermekkel/-ekkel otthon lévő anyák sem mind tespednek a játszótéren trecselve,szinte soha nem járnak plazakba,stb.

    Azt se tessék elfelejteni,ahol és hiába rövid a picivel való hivatalos otthonmaradas ideje,az apa vagy a tágabb család együtt keres aannyit,hogy az anyuka letojhatja,hogy neki vissza "kell" menni dolgozni.
    Mert nekik így jó es az anya ráér majd akár más munkahelyet keresni,ha óhajt.
    Ilyen is van,meg ha nem is gyakori.
    Csak mert egyfolytában ezzel a Gyessel meg dolgozni kell-el peldaloztok.
    Azért jó pár családban ez nem indok a családfő magasabb jövedelme vagy/és egyéb plusz megtakaritasok,családi pénzügyi segítség miatt.
    Persze nem ez a gyakoribb,bárcsak mminden anyának adott lenne a lehetőség és annak függvényeben dönthetne szabadon,nekik mi a jó.
    előzmény:
    Babyface83 (114)
    2014-04-12  01:49
  13. 2014. Április 12. 01:49114.

    Azért heti pár óra meg a mindennapos reggeltől estig bölcsi közt van némi különbség 

    De igazad van, ez sem kevés. És akkor mi van? A nagyszülők szeretnek vele lenni. Sőt, legszívesebben ide is költöznének, hogy egész nap vele lehessenek... Szerencsés vagyok, hogy a gyerekemnek ilyen nagyszülei vannak. Ez meg miért böki a csőrötöket? Had ne kérjek már bocsánatot azért, mert a szüleim szeretnek az unokájukkal lenni, ahogy azért sem, mert a férjem nem csak kanapénehezékként funkcionál itthon.

    előzmény:
    elsi1 (112)
    2014-04-12  01:08
  14. 2014. Április 12. 01:45113.
    "Vagyis otthon vagy,de arra sem vagy képs,hogy kitakaríts.

    Apa meg pénzt is keres,meg kitakarít,"

    Áruld már el, az miért szúrja a szemedet, hogy a férjem is kiveszi a részét a házimunkából? Az előbb még az volt a problémátok, hogy biztos egész nap takarítok és tojok a gyerek fejére. Most meg hirtelen az lett a probléma, hogy a férjem is besegít, hogy ne a gyerek elől vegyük el az időt a házimunkával.

    előzmény:
    Lióra (109)
    2014-04-12  00:26
  15. 2014. Április 12. 01:08112.

    Hetente egyszer egy nap?

    Ez sem kevés.

     

    És ja, nekünk is jó, hogy van olyankor egy kis nyugi.

     

    Nocsak.

    előzmény:
    Babyface83 (111)
    2014-04-12  00:57
  16. 2014. Április 12. 00:57111.

    Mi az hogy nem ér? Most kérjek bocsánatot, mert időnként a nagyszülőkkel van a gyerek? Nem, nem passzolom le, ők akarnak vele lenni. Ez kb hetente egyszer néhány órát jelent. És ja, nekünk is jó, hogy van olyankor egy kis nyugi.

    Nem értem mi ezzel a probléma... Ez azért elég messze van a bölcsitől.

    előzmény:
    Lióra (107)
    2014-04-12  00:19
  17. 2014. Április 12. 00:52110.
    Tehát néha Te is lepasszolod a gyereket.
    idézet:
    Lióra (108)
    2014-04-12 00:25:18

    Ha babaarcú másra bízza a gyerekét az nem lepasszolás.

    A lepasszolás az,ha Te bízod másra.

    Ja és hányszor bízza a nagyira a gyereket?Mert az sem mindegy.

    Ahogy mondod,van,aki gyesen is naponta-kétnaponta a nagyira lőcsöli a bébit.

    előzmény:
    Lióra (108)
    2014-04-12  00:25
  18. 2014. Április 12. 00:26109.

    Vagyis otthon vagy,de arra sem vagy képs,hogy kitakaríts.

    Apa meg pénzt is keres,meg kitakarít,

    Szuper.

    előzmény:
    Babyface83 (106)
    2014-04-12  00:10
  19. 2014. Április 12. 00:25108.
    Tehát néha Te is lepasszolod a gyereket.
    előzmény:
    Lióra (107)
    2014-04-12  00:19
  20. 2014. Április 12. 00:19107.

    vagy amikor a nagyszülőknél van.

     

     

    Nagyszülők,nem ér.

    Lépéselőny.

    előzmény:
    Babyface83 (106)
    2014-04-12  00:10
  21. 2014. Április 12. 00:10106.

    "Igen,ez érdekes kísérlet lenne,megkérdezni egy otthon levő anyukát,hogy írja össze,naponta mennyi időt tölt konkrétan a gyerekkel,de csak a gyerekkel,tehát nem azzal,hogy főz,mos,takarít ,vásárol, mosogat,hanem konkrétan a kisgyerek épülésével:mesével,énekléssel,beszélgetéssel,játszással-"

    Gyakorlatilag egész nap a gyerekkel foglalkozom. A házimunkából rendesen kiveszi a részét a férjem is, így nem fordul elő olyan, hogy a gyerek üvölt, én meg porszívózok. De általában a legtöbb házimunkát együtt csináljuk, a kisfiam imád "segíteni" mindenben. Persze így sokszor kétszer tovább tart a munka, de legalább jól szórakozunk :) Bevásárolni is mindig jön velünk a poronty, azt is szokta élvezni. Nézelődik, időnként választhat magának valamit stb. Naponta általában kétszer sétálunk. A fennmaradó maradék időben pedig játszunk, mesélünk, énekelünk, beszélgetünk.

    Ha valami olyasmit kell csinálni, amihez nagyon nem kéne, hogy ott legyen, azt megcsináljuk alvásidőben, vagy amikor a nagyszülőknél van. 

    előzmény:
    gazpacho (97)
    2014-04-11  22:41
  22. 2014. Április 12. 00:02105.
    Tehát a fiatal anyukák fele is latin és tisztelet a nagyon kis kivételnek,ugye ők inkább a társadalom alsóbb rétegeiben foglalnak helyett,iskolázottságuk alacsonyabb az átlagnál.
    előzmény:
    Lióra (104)
    2014-04-12  00:01
  23. 2014. Április 12. 00:01104.

    Azért azt mondjuk el,hogy USA egyötöde-hatoda már latino vagy chicano vagy hogy mondják és a fiatal generációban még nagyobb az arányuk

    Azt mondják ,hogy manapság USA-ban minden második newbornbaby latin

    előzmény:
    Lióra (103)
    2014-04-11  23:53
  24. 2014. Április 11. 23:53103.

    Még valami

    Említődött,hogy 3 évenként jön a gyerek,mert ugye úgy jön ki a gyes

    Igen ám,ez  tabletta korában tervezhető,de korábban nem ez volt,meg különben sem volt gyes,amihez igazodni kellett volna.

    Dédanyáink korában még az volt,hogy alig múlt egy éves a gyerek,13-14 hónapos,vagy mondjuk másfél éves,már jött a második,hiszen nem volt fog.gátlás.

    Tehát nem fordult elő,hogy egy gyerekkel volt törődve kizárólag 3 évig.

    De a régi parasztasszony egyébként sem ért rá éjjel-nappal gyerekezni.

    Nagyanyám mesélte,hogy aki úgy szült,hogy mondjuk április,az már 2 hónaposan ment mezőre dolgozni.

    A télen szülőknek kicsit több pihenő jutott.

    Azt hiszem,nagyon sokaknak téveszméik vannak a réi családokkal kapcsolatban,

    előzmény:
    Lióra (102)
    2014-04-11  23:46
  25. 2014. Április 11. 23:46102.
    Aztán említhetnénk még a plázalakó anyukákat is,meg a nagyihoz lepasszolom  napi szinten gyesen és megyek élni az életemet -típusokat is.
    előzmény:
    vérmatska (101)
    2014-04-11  23:42

Címlap

top