Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több amerikai anya marad otthon

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 10. 10:40
Az amerikaiak többsége még mindig úgy véli, a gyereknek az a legjobb, ha az egyik szülő otthon van vele.

Nők Lapja Café: Egyre több amerikai anya marad otthon
  1. 2014. Április 11. 23:42101.
    Amikor egyetemistaként vizsgákra tanultam, épp ilyen anyukákat láttam az ablakból. Reggeltől estig lent voltk a kis játszótéren, és néztek ki a fejükből vagy trécseltek, míg a gyerekek "legeltek".
    előzmény:
    Lióra (100)
    2014-04-11  23:24
  2. 2014. Április 11. 23:24100.

    Sok anyukának az a gyes,hogy kiülnek reggel a jáccóra,ott vannak egész nap,az anyukák trécselnek,a gyerekek meg tőlük tisztes távra játszanak.

    És ez oké.

    De ha az van,hogy óvónénik ülnek  a padon és mellettük játszanak a gyerekek,az világbotrány.

    előzmény:
    gazpacho (99)
    2014-04-11  22:52
  3. 2014. Április 11. 22:5299.

    Vannak olyan típusú nők,akik akkor sem maradnak otthon 3 évig,ha 22 és akkor sem ha 44 évesen szülnek.

    Ja és nem is mindegyik szakmában lehet ezt megtenni.

    ÉS most ne jöjjünk a vegyészkutatással.Egy fodrásznő,ha 6 évig nem fog ollót a kezébe,mert ő gyesezik,akkor megnézheti magát,mire visszatérne a leghűségesebb kliense is elment.

    Tényleg,mit nevezünk munkának,mert akkor az otthoni távmunkát sem lehetne végezni pl?

    előzmény:
    Babyface83 (96)
    2014-04-11  22:06
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. Április 11. 22:5198.

    Na, én pont erre törekszem. 6 órás munkám van, 2-kor tipli haza. Ha mázlim van a napi bevásárlást már munkaidőben el tudom intézni, aztán spuri haza és megcsinálom gyorsan a napi teendőket, úgy mint takarítás (persze nem mindennap) főzőcske (férjnek másnapra egy adag valami), ill mosás-teregetés (persze előre beállított mosással), esetleg pakolás ha rumli van.

    Így 4 órára, mire elindulok a gyerekért a bölcsibe, már semmi dolgom, ezért az egész délutánt/estét neki tudom szentelni. (van, hogy csak este 7-re megyünk haza mert a jóidőben addig bandázunk/játszóterezünk/bicajozunk..)

    Persze ha akad valami dolog, azt meg tudom csinálni, de ezek max 15-30 perces dolgok, amit akár addig is meg tudok csinálni, míg gyerek fürdik, mert ez apája reszortja. 

    Szóval hajrá dolgozó anyucik!!! 

    előzmény:
    gazpacho (97)
    2014-04-11  22:41
  5. 2014. Április 11. 22:4197.

    Mostanában  már sajnos szinte bezárták az összes hetes bölcsit-ovit.

    Régebben,30-40-50 éve még nagyon sokan éltek akár tanyákon is gyerekes családok,sokszor lehetetlen volt a napi bejárást az oviba biztosítani a gyereknek,ezért ment hetesbe.

     

    Igen,ez érdekes kísérlet lenne,megkérdezni egy otthon levő anyukát,hogy írja össze,naponta mennyi időt tölt konkrétan a gyerekkel,de csak a gyerekkel,tehát nem azzal,hogy főz,mos,takarít ,vásárol, mosogat,hanem konkrétan a kisgyerek épülésével:mesével,énekléssel,beszélgetéssel,játszással-

    előzmény:
    eda-1952 (92)
    2014-04-11  21:30
  6. 2014. Április 11. 22:0696.

    Igen, ezért praktikus dolog a családtervezés. És nem kell most megint a jól bevált "minekazilyennekgyerek" szlogent a számba adni. Nincs azzal semmi gond, ha valaki tudatosan annyi gyereket vállal és olyan korkülönbséggel, ahogy számára ideális.

    Én sem vagyok mártíranyu, a kistesóval még biztosan várunk pár évet, elsősorban azért, mert nekem most sok lenne két pici.

    Tudatosan kis korkülönbséggel sok gyereket szülni, aztán bölcsibe adni őket csak azért, mert anyukának másra van igénye szerintem ostobaság. 

    előzmény:
    vérmatska (95)
    2014-04-11  21:57
  7. 2014. Április 11. 21:5795.

    Lehet, hogy Kiss Mariska másfelet nem érez annak, de hármat már igen. Teljesen egyéni.

     

    És ugye azt is alapvetésnek tekintik sokan, hogy legalább három évig otthon kell lenni.

    Arról se feledkezzünk meg, hogy három év az elvárt - gyerekenként. Persze nem feltétlenül egymás után, de ha mondjuk két-két évnyi korkülönbséggel jön három gyerek, az már 7 év otthon, ha ragaszkodunk ahhoz, hogy márpedig minden gyerekkel otthon kell lenni hároméves koráig.

    előzmény:
    Babyface83 (91)
    2014-04-11  21:29
  8. Torolt_felhasznalo_877008
    Torolt_felhasznalo_877008
    2014. Április 11. 21:5094.

    Az általam olvasott tanulmányok és statisztikák nem támasztják alá, hogy rossz lenne a 3 év alatti közösségbe kerülés. 

     

    Azon ismerősök tapasztalatai, akiknek nagyobb gyerekük van, és 1- 1,5 - 2 éves kor körül kezdték a bölcsit, egyértelműen pozitív tapasztalatokról számolnak be, kivéve a kezdeti betegeskedést, de az akármikor kezded a közösségbe szoktatást, megvan. Aki nem esik át rajta bölcsinél, átesik az ovinál. 

     

    Egy gyerekem van, de szeretnék még. Ő jövőre kezdi a bölcsit, ha lesz rá lehetőség. 

     

    Nekem a gyerekem és a háztartás nem jelent különösebb megterhelést, az elejét nagyon élveztem, hogy végre van szabadidőm, nem az állandó rohanás az élet, mostanra azonban egyre jobban hiányzik a pörgés. 

     

    Egyébként a háztartásbeliség tipikusan az a tevékenység, amit sokan "egész nap dogozok, szusszanni sincs időm" tevékenységként írnak le, míg mások napi 8 órás munka és munkába járás mellett megoldanak. Én az utóbbiakhoz szeretnék tartozni, mihelyt lehetőségem adódik rá. 

     

  9. 2014. Április 11. 21:3893.

    "mintha a sógornőmet hallanám."

    Miért is? Kb semmi olyat nem mondtam, amit a sógornőd. Nem azért "terpeszkedek" itthon, mert "nemtommér", meg mert lusta vagyok dolgozni, hanem mert úgy gondoljuk a férjemmel, hogy a gyerekünknek így a legjobb.

    előzmény:
    milfordd (74)
    2014-04-11  16:46
  10. 2014. Április 11. 21:3092.

    Nem kell a kibucokig menni, kérdezgess időseket, lehet találsz olyant, aki hetes bölcsiben vagy oviban volt annak idején. És nem tudom most megvan-e, de pl pár éve még volt olyan (iskolásoknak) szakmához kötött hetes gyerekotthon, ahonnan szintén csak hétvégén vitték haza a kicsiket, mert olyan volt  a munkabeosztásuk. (vasutas) Én 76-ban voltam kinn a Szovjetunióban és rettenetesnek találtam, hogy  a barátnőm akkor két és fél éves kisfia hetesbe jár, mert ha a férje elment dolgozni, akkor 2-3 hét múlva jött meg, ő meg ügyfeles volt, sokszor este hétig. Semmi hiszti, vagy más nem látszott  a gyereken, valahogy belenőtt, ez volt  a természetes neki. (az egy másik kérdés, hogy én belediliztem volna..)

    Ja, még kibucok: ha eltekintünk az éjszakától, akkor mennyit is van sok dolgozó szülő a gyerekével naponta...? Az apák meg főleg.

    előzmény:
    Lióra (90)
    2014-04-11  20:50
  11. 2014. Április 11. 21:2991.

    Dehogy bűn. De nem is olyan hatalmas áldozat még kibírni másfél évet (ha van lehetőség otthon maradni) a gyerek érdekében. Azért ez nem olyan hatalmas probléma, hogy ettől be kell csavarodni. Szerintem.

    előzmény:
    vérmatska (60)
    2014-04-11  15:17
  12. 2014. Április 11. 20:5090.

    Az a baj,hogy ebben a kérdésben nagyon sok függ az adottságoktól és sajnos az van,hogy ha valaki jobb adottságokkal rendelkezik,akkor kevésbé képes átérezni azt,akinek nem olyan fényes a helyzete.

    Rossz anyázni lehet,de minek.

    Aki bölcsibe adja az rossz anya,mondják egyesek,erre vissza lehet vágni,hogy az sem biztos jó,aki otthon fürdik 6 évig a depiben,már teljesen ki van,de akkor is,mit szólna  a falu,ha visszamennék dolgozni.

    Most már felnőtt pár generáció,akik jártak bölcsibe és nem hiszem,hogy attól függően lesz jó vagy rossz ember valaki,hogy hány évig volt vele otthon a mamája.

    Én egy embert sem ismerek,aki élete esetleges kudarcaként  a bölcsit jelölte meg.

    Vegyük tudomásul,minden ember,minden család, minden élethelyzet, minden család teherbíró-és segítőkészsége más és más.

     

    Még valami: és a régi úrigyerekek,akiket tkp a nevelőnő nevelt és a szüleik csak napi 1-2 órát foglalkoztak velük?

    Nemrég olvastam az izraeli kibucokról,ott  úgy volt,főleg régen ,hogy tkp kommunisztikusan éltek, a gyerekekre egész nap erre szakosodott emberek vigyáztak és a szüleik napi 3 órára kapták meg őket.

    És írták a cikk végén,hogy mégis mennyi klassz ember nőtt fel a kibucokban

    előzmény:
    eda-1952 (87)
    2014-04-11  19:52
  13. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. Április 11. 20:4089.
    A két minimumfeltétellel egyetértek:-)
    előzmény:
    elsi1 (88)
    2014-04-11  19:57
  14. 2014. Április 11. 19:5788.

    Egy ismerősöm azért járatja a bölcsibe ,mert pl ott volt sószoba és az nagyon jó volt a gyereknek,akinek légúti problémája volt.

    Mondjuk,amit én elvárok a vigyázótól, hogy ne igyon és ne dohányozzon  gyerekvigyázás közben.

     

    Szomszédnő mondta,hogy nem bízza már rá a nagyira gyereket,mert rájött,hogy a nagymama  iszik.

    Felvigyázás közben

    Sajnos volt olyan,hogy nagymama becsiccsentve feküdt az ágyon,a gyerek meg azt csinált amit akart.

    Persze,lehet,hogy egyesek szerint ez is túlaggódás.

     

    Persze ,vannak szupernagyik,de nem mindenki olyan szerencsés,és ha nem az,akkor legalább ne keltsünk lelkifurit az anyukákban.

    előzmény:
    vérmatska (84)
    2014-04-11  19:11
  15. 2014. Április 11. 19:5287.

    Talán falun adtak cukrosvizet, de itt nálunk nem, kórházban sem. Nem is értem, hogy most miért adnak, ha még az anyának nem jött meg a teje, adjanak nekik anyatejet, vagy tápszert---pohárból persze és akkor nem ordít éhesen az a baba, hiszen van akinek a harmadik (vagy ötödik akár) napon jön meg a teje.

    Huh, pálinkás tej, erről olvastam...(((

    A menyről ÉS a lányról egyaránt az a véleményem nekem is, hogy ők a gyerek szülei és ők határozzák meg, mit hogyan szeretnének. Az egy másik dolog, hogy kisebb témákban, ha már rábízzuk, nem dől össze  a világ, ha nem mindent pont úgy csinálnak. (és nem gyógyszerszedésre, táplálékallergiára, meg mértéktelen csokievészetre gondolok.)

    előzmény:
    Lióra (80)
    2014-04-11  18:23
  16. 2014. Április 11. 19:3886.

    Aha, miket nem tud meg az ember, mi..?...))

    Unom: az én nagylányomat meg be sem lehetett szoktatni a bölcsibe 3 évesen, mert két óra múlva, amikor el kellett volna hozni, üvöltött, hogy még maradna játszani a többiekkel..)))

    előzmény:
    vérmatska (84)
    2014-04-11  19:11
  17. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. Április 11. 19:1685.
    Az még hagyján, de én milyen anya lehettem, ha a lányom első ovis napján (nem volt divat a beszoktatás) reggel a búcsúzkodásnál közölte velem: én most már bemennék, anya, jó? És otthagyott, elkapott egy babakocsit, és bőszen elkezdett játszani bent. Este ő sem akart hazajönni velem:-))
    előzmény:
    vérmatska (84)
    2014-04-11  19:11
  18. 2014. Április 11. 19:1184.

    Én szerettem oviba járni, alig akartam hazamenni délután. 

    Most kell megtudnom, hogy szar gyerekkorom volt?! 

    előzmény:
    eda-1952 (79)
    2014-04-11  18:10
  19. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. Április 11. 18:3583.

    Van joga. Eldönteni is, hogy mi a fontosabb, hogy csak olyan vigyázhat a gyerekére, aki szó szerint betart minden hülyeséget is (bár mi lesz így az iskolában, fogalmam sincs:-)), vagy örül, ha néha más is tud vigyázni a gyerekre.

    Nem egészséget veszélyeztető dolgokra gondolok. Aki nem tudja elengedni azt, hogy csak ő csinálhat mindent jól, az úgy jár:-)) Mindenben. Takarítás, gyereknevelés, akármi.

     

    Nem adtak cukrosvizet:-))  

     

     

     

    előzmény:
    Lióra (80)
    2014-04-11  18:23
  20. 2014. Április 11. 18:2982.
    Nálunk az is van,hogy a bölcsibe-oviba nagyon sok olyan gyerek jár,aki itt lakik a társasban.
    előzmény:
    Lióra (77)
    2014-04-11  18:02
  21. 2014. Április 11. 18:2681.
    Gondolom,Te is úgy voltál,amikor anya voltál,hogy a Te gyereked nevelési elveit Te fekteted le és ha rábízod bárkire,akkor elvárod,hogy ezekszerint az elvek szerint tegye.
    előzmény:
    Lióra (80)
    2014-04-11  18:23
  22. 2014. Április 11. 18:2380.

    Mindenhol adtak cukrosvizet régen.

     

    azt már nem is mondom,hogy falusi nénik mesélik,hogy ők bizony még pálinkás tejet is,ha sírt a baba

     

    A menyben meg az van, hogy az anyósom nekem ne magyarázzon...))) Így látom itt is, nekem hálistennek nincs menyem..)))

     

    Csakhogy a meny a gyerek anyja és az anyának és az apának van elsődlegesen joga meghatároznia a gyereknevelés csapásirányát.

    előzmény:
    eda-1952 (78)
    2014-04-11  18:04
  23. 2014. Április 11. 18:1079.
    Ó, ezt én az anyukákra is szoktam vonatkoztatni, mert hallottam már óvónőt epésen megjegyezni, hogy a gyerek délután nem akar hazamenni, ki tudja mikre gondolt, hogy  a gyerek nem szeret otthon lenni...))) Pedig csak arról van szó, hogy a gyerek szeret jó időben az ovi udvaron rohangálni, hintázni, játszani, anya meg ha jön, 8-10 óra munka után, esetleg vásárolnia is kell, meg főzni, egyebek, ő ha hazamennek a negyedik emeletre, már nem tudja levinni  a gyereket a nem is szomszédos játszótérre és ezt a gyerek pontosan tudja.
    előzmény:
    Lióra (77)
    2014-04-11  18:02
  24. 2014. Április 11. 18:0478.

    A menyben meg az van, hogy az anyósom nekem ne magyarázzon...))) Így látom itt is, nekem hálistennek nincs menyem..)))

    "

    Én elhiszem,hogy 30 éve menő volt a cukrosvíz babának,ma meg nem az.

     " 30 éve és régebben nem volt menő a cukrosvíz, én legalábbis sem kórházban sem otthon (városban és errefelé) nem találkoztam vele. DE: nem akartam elhinni, mikor kiderült számomra, hogy ma, ha benn a baba a többinél, mert mondjuk anyu császáros, vagy éjjelre beviszik őket, akkor ha sírnak, nem lefejt anyatejet, netán tápszert adnak nekik, hanem cukrosvizet!

    Én ilyent 30 éve nem is hallottam, merre adtak az országban  a babáknak cukrosvizet?

    előzmény:
    Lióra (76)
    2014-04-11  17:18
  25. 2014. Április 11. 18:0277.

    Minden helyzet más és más.

    És mindig a szülők kompetenciája megítélni, hogy nagyinál/bölcsiben/nagynéninél /szitternél  biztonságban  van   a gyerek, vagy sem és ahol nincs,akkor nem oda viszik.

     

    Még valami: a napi hosszú levegőn levés fontos.

    De ma már nem minden nagyi lakik kertesben,sokan laknak panelban,társasban.

    És mennyivel jobb egy gyereknek a füstös,forgalmas  út melletti panelben, hatodikon töltenie a napjait,ahonnan esetleg a nagyi le sem viszi sétálni,mert ugye sokat kell gyalogolni( a lift ugye nem azért van,hogy működőképes legyen) ,mint mondjuk az árnyas,nagy kertes oviudvaron.

    előzmény:
    eda-1952 (75)
    2014-04-11  16:57

Címlap

top