Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több amerikai anya marad otthon

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 10. 10:40
Az amerikaiak többsége még mindig úgy véli, a gyereknek az a legjobb, ha az egyik szülő otthon van vele.

Nők Lapja Café: Egyre több amerikai anya marad otthon
  1. 2014. Április 21. 08:08726.
    jo kerdes
    előzmény:
    Lillaréka (706)
    2014-04-20  20:26
  2. 2014. Április 21. 08:07725.

    En nagyon rosszul turom a nyari meleget, rettentoen izzadok, patakokban folyik rolam a viz.

     

    ha emelle meg a gyerek ram lett volna kotve szerintem mind a ketten szenvedtunk volna egymas kozelsegetol.

     

    amikor az enyem kicsi volt a kenguru volt az egyeduli ilyen hordozo en eleg ritkan hasznaltam nem volt tul kenyelmes.

    előzmény:
    ymsz (698)
    2014-04-20  19:55
  3. 2014. Április 21. 08:05724.

    Biztosan enyhulni fog a fajdalom hidd el. nekem az elso 5 ev volt a legnehezebb, pedig komoly orvosi pszichiatriai segitseget is kaptam.

     

    aztan ahogy az evek mulnak lesz konnyebb, az ember megtanul egyuttelni a veszteseg erzesevel. 

     

    A szoptatas kerdese meg egyeni, en 3 honapig terveztem de 3 het utan kellett atallni a tapszerre, igy alakult.

    előzmény:
    SzabóÁgi (690)
    2014-04-20  19:18
  4. 2014. Április 21. 08:03723.

    Remek. meg jo hogy nincsenek harmasikrei

     

    Sokszor meglep hogy milyen felfogas uralkodik egyesek fejeben. Lassan vissza kellene mar menni a fara

    előzmény:
    ymsz (697)
    2014-04-20  19:51
  5. 2014. Április 20. 22:01722.

    Sokkal másabb 8 kilót magadon vinni, mint a kezedben. A hátizsákot sem szokta nagyon megérezni az ember, pedig az is tud simán 8 kiló lenni.

    Én kb. bármeddig elbírtam volna így a gyerekemet, pedig ő is volt már 7,5 kiló, mikor legutóbb hordoztam (ráadásul nem is a hátamon, hanem elöl).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (718)
    2014-04-20  21:46
  6. 2014. Április 20. 21:54721.
    Rám is egyszer megrökönyödött egy idősebb nő (mentségére legyen mondva, hogy talán sajnált, hogy minek cipekedek); úgy utaztam trolin, hogy volt nálam egy üres babakocsi, a kisfiam meg mei tai-ban rajtam volt. Nem értette a dolgot:)
    előzmény:
    ymsz (713)
    2014-04-20  21:01
  7. 2014. Április 20. 21:51720.
    Általában a bébikompot nem szokták ajánlani, én sem vettem volna a gyerekeknek. A kicsi viszont talált magának: pl. a tesója támlás bilijét, vagy a műanyag kisszékét tologatva (is) tanult járni.
    előzmény:
    ymsz (708)
    2014-04-20  20:39
  8. 2014. Április 20. 21:49719.
    Óóóó, a borostyánlánc...na, attól végképp rosszul vagyok, az valami hatalmas parasztvakítás lehet. Plusz, igen, veszélyes is.
    előzmény:
    ymsz (708)
    2014-04-20  20:39
  9. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. Április 20. 21:46718.
    Nincs gyerekem de kicsit furán tudom elképzelni hogy magamra kössek egy gyereket aki 6-8 kiló is lehet. Én egy 6os ásványvízes packba majd belefulladok nem pedig gyereketcipeljek magamon. Huuhhhhhhh.......
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-10  10:40
  10. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2014. Április 20. 21:44717.

    Közel 16 éve született a fiam, akkor még Bp-en éltünk, de nem voltak alacsony padlós buszok, babát pedig csak kenguruban lehetett volna hordozni.

    Néhányszor vittem benne, pl. a budavári vásárban, meg párszor télen, amikor hatalmas hó hullott és nem lehetett tolni a babakocsit, de számomra nem volt alternatíva, hiszen a hegyen laktunk, a sétát általában bevásárlással kötöttem össze, de szép is lett volna, ha a gyereket plusz szatyrokat is cipelhettem volna.

     

    Évekkel később a nagyobb lányommal volt már egy kendőm, magamra is kötöttem vagy kétszer, de nagyon kezdett fájni a derekam egy órás séta után.

    Attól kezdve csak otthon kötöttem magamra, ha nyűgösködött és nekem épp főzni kellett.

    Mindhárom gyerekem nagy súllyal született, a harmadik után egy évig fájt a derekam és a keresztcsontom, örültem, hogy elmúlt, elég volt kihordani a gyerekeket, nem volt kedvem utána is magamon cipelni őket.

    előzmény:
    eda-1952 (715)
    2014-04-20  21:14
  11. 2014. Április 20. 21:40716.
    Skarlát ellen nem kapnak. A 15 hós az MMR: kanyaró, mumpsz, rubeola.
    előzmény:
    SzabóÁgi (692)
    2014-04-20  19:26
  12. 2014. Április 20. 21:14715.

    Kortól függetlenül nagy neveletlenség idegennek beszólni, mert másnak semmi köze hozzá.

    Tudod én egy kisebb városban lakom, itt sem tengenek túl az alacsonypadlójú buszok, de azért olyant még nem láttam, hogy valaki ezért nem tud felszállni, mindig van, aki segít. (hogy ikrekkel hogy oldják meg, arról fogalmam sincs.)

    előzmény:
    ymsz (713)
    2014-04-20  21:01
  13. 2014. Április 20. 21:09714.
    Falvakban? Biztosan. De az a helyzet, hogy pont Nigériáról láttam rengeteg fotót, amiket nem mutathatok meg, nem az enyémek és egyetlen hordott babát sem láttam rajtuk, pedig vannak bőven, gyerekszeretők nagyon. Igaz, hogy ezek városban készültek.
    előzmény:
    ymsz (710)
    2014-04-20  20:44
  14. 2014. Április 20. 21:01713.

    Én inkább úgy vettem ki, hogy nem végeztek erre vonatkozó vizsgálatokat, ezért nem szakmai véleményt mond (ahogy az általad linkelt doki sem), hanem a magánvéleményét, de inkább hajlik a pro érvekre.

     

    Na mindegy, mindenki csinálja ahogy szeretné. Nekem beszólt idősebb nő amiért hordoztam a bébimet, szerintem neveletlenség idegeneknek beszólni az utcán (vagy bárhol). 

     

    Hát, sokszor valóságos túlélőtúra babakocsival utazni. Már ha jön alacsonypadlós, ahová nem kell feltaszigálni a kocsit. 

    előzmény:
    eda-1952 (711)
    2014-04-20  20:52
  15. 2014. Április 20. 20:55712.
    Tisztelt Doktor úr!

    Csupán 2 hetes az unokám, s minket, nagyszülőket nagyon aggaszt, hogy a gyermeket a szülők hordozókendőbe bugyolálva altatják. Tudomásul vettük, hogy ez egy új irányzat, de amikor látjuk, hogy a gyermek mennyire összegörnyedve fekszik a kendőben, attól tartunk, hogy esetleg hátgerincferdulése alakulhat ki ennek következtében.
    Kérem, írják meg erről a véleményüket, esetleg nyugtassanak meg minket, ha csak rémeket látunk, ugyanakkor szeretnénk, ha az orvostudomány mai állása szerint ismertetnék, milyen hátgerincbetegségeket okozhat a csecsemőkori helytelen testtartás.
    Tisztelettel:
      Köszönettel vettük hordozókendővel kapcsolatos kérdésüket.

    Az újszülöttek és csecsemők babakendőben való hordozása jelenleg is igencsak megosztja a szülők, nagyszülők táborát. Az ellenzők később jelentkező gerincbetegségektől, egyéb tartási rendellenességektől tartanak; lelkes híveik száma azonban egyre nő.

    Az bizonyos, hogy a hordozókendő használata a régmúltra nyúlik vissza és jelenleg is megtaláljuk a természeti népeknél. Több tudományos - elsősorban ortopédiai, egészségtudományi - cikk is leírja, hogy mivel a kendő képes felvenni a gyermek gerincének görbületét, ráadásul függőleges helyzetben a csípőízületet is terpeszben tartja, kifejezetten előnyös az egyéb, pl. merevvázas hordozókkal szemben. A méhen belüli helyzetből fokozatosan a későbbi életkorra jellemző S-alakú gerincoszlop fejlődésének egyes stádiumait is jól tudja követni, leképezni egy erős, megbízható hordozókendő. Az orvosi szempontok mellett a pszichés - szülő-gyermek - kapcsolat is erősödik, egyfajta bizalmi helyzet alakul ki kettejük között. Ráadásul a babahordozás nemcsak az édesanyák kiváltsága, édesapák is szívesen vesznek részt benne. Ősszel, télen vagy tavasszal született csecsemőket kiránduláskor kevésbé kell felöltöztetni a kendő és a szülő testmelege miatt. A napi rutin - bevásárlás, stb. - is kissé könnyebben kivitelezhető kendőben. Elöl az újszülötteket érdemes hordozni, hátra kötve pedig a nagyobb csecsemők hordhatóak.

    A megbízható kendő erős, rugalmas, lehetőség szerint pamutból készül és nem kellenek rá csatok, gombok, zsebek, stb. melyek nyomhatják a babát, vagy kényelmetlenné tehetik viseletüket. Az idén tavasszal, az USA-ban és Kanadában betiltott Infantino babahordozók (nem kendő!!!) esetében a visszahívást a hordozók anyaghibája okozta: könnyen gátolni tudta az újszülöttekre-csecsemőkre jellemző orrlégzést.

    Az természetesen más kérdés megint, hogy napi szinten hogy - és hol aludjon a gyermek. A hordozókendőben való altatás azért megfontolandó, mert ennek rutinszerű használata esetén egyszerűen lerakhatatlan lesz a gyermek, ami újabb nevelési gócpont elé állíthatja majd a szülőket: otthon elsősorban az ágyában, oldalt vagy féloldalt fektetve biztonságban aludjon a kicsi.

    Jó egészséget és sok örömet kívánok a nagymamaságban!
    üdvözlettel: Dr. Altorjai Péter
  16. 2014. Április 20. 20:52711.

    Én lakásban bokafogós szandi párti vagyok, de nagyon jó ha van mód legalább a szabadban  a mezítlábazásra. Lakásban utóbbit azért nem ajánlják, mert egy sima parketta, vagy (hideg) kőburkolat) többet árt, mint használ. És legtöbbször orvosok is megmagyarázzák, hogy melyiket miért mondják.

    Nekem ebből az idézetből inkább az ellenérvei tűnnek fel a doktornőnek, de enged a szokásnak, illetve téved  a tömegközlekedés veszélyeit illetően, feltehetően azért, mert nem utazik rendszeresen tömött buszon. (ez utóbbi csak vélemény, egyáltalán nem akartam leszólni őt.)

    előzmény:
    ymsz (708)
    2014-04-20  20:39
  17. 2014. Április 20. 20:44710.
    Nigériában hordozzák a bébiket. :)
    előzmény:
    eda-1952 (707)
    2014-04-20  20:37
  18. 2014. Április 20. 20:44709.

    hát.. szerintem ahol az anyák magukra kötve a bébit, a földeken dolgoznak, ott pont nincs  ortopéd-szűrés

     

    Ahol meg lenne, ott meg már rég nem hordozzák.

    előzmény:
    eda-1952 (707)
    2014-04-20  20:37
  19. 2014. Április 20. 20:39708.

    Egyik ortopéd orvos ajánlja a bébikompot, másik ördögtől valónak tartja. Egyik azt ajánlja a gyerek, míg járni tanul mindenképpen bokafogós szandálban legyen lakásban IS, más azt mondja ez nem szükséges, elég mezítláb vagy mamuszkában. A szegény laikus anyuka igazodjon ki a sok okos között...

     

    Na, kigugliztam egy pro véleményt, forrásmegjelöléssel.

     

    "Nem tudok róla, hogy létezne "baba-hordozó szakmai protokoll", úgyhogy én is csak a magam véleményét osztom meg Önnel.
    Alapvetően és is híve vagyok annak, ha a kicsi az anyján "lóg", mert valóban, tömegközlekedésben, de sok olyan esetben is, ha a mama gyalogol, sokkal biztonságosabb, ha nem egyszerűen karban van a gyerek. A hordozókendőt azonban általában csak korai csecsemőkorban, körülbelül 3 hónapos korig tartom jónak. Ettől kezdve - ebben eléggé sok az egyéni variáció a gyerek méretétől és mozgáskészségétől függően - inkább a kenguru használatát szoktam javasolni, mert a hordozókendő nagyon kevés mozgásteret enged a kicsiknek, és a pókhálóhoz hasonlatosan, minél többet mozog, annál jobban megszorul. Nagy melegben szinte összefő a mamájával. A fejtámaszos kenguruban stabilan helyezkedik el, de nincs annyira összeszorítva.
    Ami az M tartást illeti, ez a tartás a csípőizületnek nem ideális pozíció.
    A különös a kérdésében az, vagy talán inkább kicsit sajnálatosnak érzem, hogy - mert ezt nemcsak Ön, de sok más szülő is kérdezi - a hordozó milyenségét, a cipőt formáját, sokszor márkáját is az orvos javaslata szerint választanák meg, ugyanakkor egyéb, a gyerek egészségére nagyobb hatással lévő dolgokban meg nem törődnek az előírásokkal sem. (Gondolok itt a XXI. század potenciálisan életveszélyes babonájára, a borostyán nyaklánc viseletére, vagy arra, hogy nem teszik hasra a csecsemőt, mert nem szeret hason lenni.)
    Általánosságban azonban azt kell szem előtt tartani, hogy minden gyerek beleszületik egy családba, és alapvetően ennek a családnak a szokásait fogja felvenni, ehhez a környezethez fog alkalmazkodni, de tönkretenni sem a kenguru, sem a kendő nem fogja. "

     

    Dr. Farkas Judit

    előzmény:
    eda-1952 (705)
    2014-04-20  20:22
  20. 2014. Április 20. 20:37707.
    Az attól függ szerintem Afrika melyik részén lakik...)))) Mert sok helyen úgy gondolom pont olyan rondán néznek, mint mi, ha azt hiszik rólunk, hogy nyereg alatt puhítjuk a húst.
    előzmény:
    Lillaréka (706)
    2014-04-20  20:26
  21. 2014. Április 20. 20:26706.

    Afrikában hány embert szűrnek ortopédiai betegségekre??

     

    előzmény:
    eda-1952 (704)
    2014-04-20  20:11
  22. 2014. Április 20. 20:22705.
    Nincs baj persze, én elmondtam a véleményem, aminek alátámasztására hoztam orvosi véleményt is. Te is elmondtad és hoztál egy bőven idézett linket, csak nem nevezted meg a forrást, én meg megkerestem. Ennyi. Mások meg eldöntik, kinek hisznek.
    előzmény:
    ymsz (703)
    2014-04-20  20:08
  23. 2014. Április 20. 20:11704.

    "Afrikában szinte ismeretlenek az ortopédiai betegségek, nekem ez a hiteles." Ezt egy hivatalos, eü oldalon olvastad, vagy az előbbi blogon?

    Egyébként van benne valami: Afrikában a fejletlenebb vidékeken ugye mezítláb járnak....és ha nem lépnek skorpióra, vagy egyéb hasonlóra, akkor lúdtalpuk sem lesz.

    előzmény:
    ymsz (697)
    2014-04-20  19:51
  24. 2014. Április 20. 20:08703.
    Nincs ezzel baj, csak ne akarjuk meggyőzni a másikat!
    előzmény:
    eda-1952 (702)
    2014-04-20  20:06
  25. 2014. Április 20. 20:06702.

    Nos én orvos véleményét linkeltem be (másik orvost is találhattam volna), te meg egy hölgyét, akinek  a foglalkozása: dúla, Bach-virág tanácsadó és hordozókendő-oktató.

    Ki kinek hisz, szíve joga.

    előzmény:
    ymsz (697)
    2014-04-20  19:51

Címlap

top