Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több amerikai anya marad otthon

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 10. 10:40
Az amerikaiak többsége még mindig úgy véli, a gyereknek az a legjobb, ha az egyik szülő otthon van vele.

Nők Lapja Café: Egyre több amerikai anya marad otthon
  1. 2014. Április 19. 23:27626.

    Nem érdekel egy gyereknevelős könyv sem

    Honnan ismerik az én gyerekeim?

    Még a 3 között is jelentős különbségek vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877008 (624)
    2014-04-19  23:18
  2. 2014. Április 19. 23:24625.

    A Suttogóból idézgetett nekem valaki, de az sem szimpi, az meg ilyen trükközős izének tűnik. Meg szintén túl konkrét. (Apropó, behalok azon, hogy a mostanság előforduló gyereknevelős könyvek legalább felének a címében benne van az a szó, hogy "trükk". Anyád.)

    Nem mondanám egyik könyvre sem maradéktalanul, hogy szentírásnak tartom, talán a legközelebb a szívemhez Libby Purves és Ranschburg Jenő írásai állnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877008 (624)
    2014-04-19  23:18
  3. Torolt_felhasznalo_877008
    Torolt_felhasznalo_877008
    2014. Április 19. 23:18624.

    Spock könyve pedig jó.

     

    Úgy lehúzzák netes fórumokon, hogy én kézbe sem vettem volna... Ha nem azt hozza ajándékba egy barátnőm, azzal, hogy anyukája ezt a könyvet ajánlotta gyerekneveléshez. 

     

     Aztán, ha már ott volt, beleolvastam. Messze veri a Suttogót, meg a manapság annyira felkapott társait. 

     

    Az más kérdés, hogy semelyik  könyvet nem agyatlanul, szó szerint alkalmazzuk az életünkre. Elolvassuk,megrágjuk, és amit jónak tartunk, ami passzol hozzánk, beillesztjük, ami nem, azt nem. 

    előzmény:
    Szoljanka (584)
    2014-04-18  13:27
  4. Torolt_felhasznalo_877008
    Torolt_felhasznalo_877008
    2014. Április 19. 23:14623.

    Értelmiségi ismerősöm: most akciósan lehet venni Jókai összest ... Ft-ért, szerinted megéri? 

    Én: Hát, ha szereted Jókait, igen.

    Értelmiségi ismerős: Ja, én nem olvasni akarom. Csak jól mutatna a nappaliban egy polcon...

     

    előzmény:
    eda-1952 (589)
    2014-04-18  13:47
  5. 2014. Április 19. 23:11622.
    Fogzás miatt NINCS láz. Maximum hőemelkedés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (621)
    2014-04-19  22:59
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. Április 19. 22:59621.
    Annyi köze van hozzá, hogy mondjuk mint az én fiam esetében: folyamatosan a fogzás miatt lázasodott. Tehát nem volt fertőző beteg. Másnap -mit másnap, aznap délután- meg már kutya baja sem volt. Na ezt kéne felismerni.
    előzmény:
    gazpacho (620)
    2014-04-19  22:55
  7. 2014. Április 19. 22:55620.

    4  nap sem kevés

     

    Ha egy hónapban van egy 3 napos betegség,meg egy 4 napos,akkor az már 7 nap.

    Meg ugye anyukának és dokinak illik felismerni, hogy mondjuk egy láz -amivel haza szoktak küldeni egy gyereket s bölcsiből- a miért van. 

     

    És ha felismeri,akkor mi van?Most ez hogy jön ide,akkor is hazaküldik,akármi van,márcsak a többi gyerek védelme miatt is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (619)
    2014-04-19  22:43
  8. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. Április 19. 22:43619.
    Ez a betegesdi úgy hülyeség, ahogy van. Nem. Nem általánosság a betegség. Meg ugye anyukának és dokinak illik felismerni, hogy mondjuk egy láz -amivel haza szoktak küldeni egy gyereket s bölcsiből- a miért van.
    14 hónapja jár bölcsődebe a fiam és még egyszer sem volt otthon betegség miatt 4 napnál tovább (ebben benne volt 7včge is)
    előzmény:
    gazpacho (616)
    2014-04-19  12:59
  9. 2014. Április 19. 22:37618.
    Ebben teljesen igazad van,de ugy ertettem,hogy aki nem is jar[kulonbozo okok miatt]  rendszeresen  templomba imadkozik a gyerekkel este?En -az en istenem ,jo istenem,lecsukodik mar a szemem  stb...-ra gondoltam,ami nemetul es angolul is ugyanaz.
    előzmény:
    eda-1952 (610)
    2014-04-19  08:28
  10. 2014. Április 19. 13:25617.

    Na, ez igaz sajnos. Azt hiszem nekem szerencsém van, felváltva tudnak vigyázni rá a nagyszülők, ha beteg.

     

    "Namost az előbb az volt,hogy akinél nagyszülő van,az visszamegy,most meg abból lesz a főállású,akinél nagymama van? "

     

    Attól, hogy van nagyszülő még nem biztos, hogy anyagilag tudja támogatni a családot. A legtöbben örülnek, h meg tudnak élni a nyugdíjukból... Sokszor bőven elég, ha csak azzal segítenek vigyáznak a gyerekre ha beteg vagy hétvégén vagy néha elmegy érte bölcsibe/oviba.

    előzmény:
    gazpacho (616)
    2014-04-19  12:59
  11. 2014. Április 19. 12:59616.

    azután minek maradjon otthon anyuka?

     

    Mehet vissza dolgozni, ideális esetben részmunkaidőben. Segítség nélkül kevesen tudják megoldani a teljes munkaidőbe történő visszatérést... :/

     

    Menjen dolgozni,de nagyszülő nélkül nem tud dolgozni.

    Hiába veszik fel a gyereket oviba,a gyerek kéthetente beteg,ha nincs nagyi,a második táppénznél kirúgnak.

    Ha két gyerek van,az kétszer annyit beteg összesen,mint az egy.

     

    Három gyerek meg melegváltásban végigbetegeskedi az egész telet.

     

    Szerintem azok lesznek főállású anyák, akik három vagy több gyereket szültek vagy pedig apuka jól keres, vagy a nagyszülők tudják támogatni a családot 

     

    Namost az előbb az volt,hogy akinél nagyszülő van,az visszamegy,most meg abból lesz a főállású,akinél nagymama van?

    előzmény:
    ymsz (614)
    2014-04-19  12:45
  12. 2014. Április 19. 12:49615.
    Ehhez még, hogy a harmadik évben kevesen tehetik meg, hogy otthon maradjanak (mivel a br. 28ezer gyes elég karcsú), így kétévesen beadják a gyereküket bölcsibe (ha van hely). De inkább, mint az amcsi példa h a gyermekágy letelte után mennek az irodába.
    előzmény:
    ymsz (614)
    2014-04-19  12:45
  13. 2014. Április 19. 12:45614.
    Most visszaolvastam, de főállású anyaságról nem volt szó, hanem hogy az ember ne rohanjon vissza dolgozni, ha gyereke születik. Átlagosan három évig (tehát lehetnek eltérések, van ahol ez kétéves kor, van ahol még négyévesen is nehezen válik le az anyjától) nagy szüksége van a gyerekeknek az édesanyjuk közelségére. Háromévesen úgyis mennek oviba (2014. szeptemberétől kötelező is) azután minek maradjon otthon anyuka? Mehet vissza dolgozni, ideális esetben részmunkaidőben. Segítség nélkül kevesen tudják megoldani a teljes munkaidőbe történő visszatérést... :/ Szerintem azok lesznek főállású anyák, akik három vagy több gyereket szültek vagy pedig apuka jól keres, vagy a nagyszülők tudják támogatni a családot (főleg vidéken paraszti családban) és nincs rászorulva anyuka a pénzkeresetre meg a hülye főnök, munkatársak elviselésére (mert eddig csak a jóról volt szó a munka árnyoldaláról kevésbé).
    előzmény:
    vérmatska (606)
    2014-04-18  23:50
  14. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. Április 19. 10:53613.

    A két legócskább duma ever.

    Nincs ékezetem...egy perc alatt fel lehet tenni.

    Itt lógtok, de jó dolgotok van...erre már mondani sem lehet semmit.

    Szerencsétlen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665710 (607)
    2014-04-19  00:26
  15. 2014. Április 19. 08:33612.

    A látszatra nagyon sokan, sokat adnak...

    :-)

    Csak a forma  a fontos- nem a tartalom..:-(

     

    előzmény:
    eda-1952 (611)
    2014-04-19  08:30
  16. 2014. Április 19. 08:30611.
    Nem csináltatta. Külföldön lehet ilyent venni. Ja kérem, a látszat, ami fontos..((((
    előzmény:
    Lillaréka (609)
    2014-04-19  08:06
  17. 2014. Április 19. 08:28610.

    Nincs olyan, hogy nem túl vallásos..)))) Aki annak vallja magát és nem imádkoztat a gyerekkel, meg nem jár templomba, az nem gyakorolja a vallását, tehát kár is magát annak nevezni.

    Aki meg nem hívő, nem vallásos, az minek imádkoztatná a gyereket?

    előzmény:
    kekelefant (605)
    2014-04-18  23:14
  18. 2014. Április 19. 08:06609.

    aaaaaz, nagyon durva.

    amennyiért dekorációt csináltatott a könyveket is megvehette volna... 

    vannak ilyen sznob emberek....

    előzmény:
    eda-1952 (589)
    2014-04-18  13:47
  19. 2014. Április 19. 00:44608.

    Én őszintén szólva megkérdőjelezem annak a nőnek az anyai ösztöneit, aki a saját kimozdulási/karrierépítési vágyát a gyerek érdekei elé helyezi, és erről nem tud IDEIGLENESEN lemondani.

    És ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy szaranyának tartom az illetőt, csak benne szerintem nem működnek úgy az úgynevezett anyai ösztönök. Mert szerintem az is hozzátartozik az anyai ösztönökhöz, hogy a gyerekünknek a legjobbat akarjuk akkor is, ha ez némi átmeneti lemondással jár a részünkről.

    előzmény:
    vérmatska (606)
    2014-04-18  23:50
  20. Torolt_felhasznalo_665710
    Torolt_felhasznalo_665710
    2014. Április 19. 00:26607.

    o"szto"n-smo"szto"n..........

    szari,  nincsenek  eeeee'kezetek  a  gepen..................

     

    teny az,  ha  valakinek  SZUKSEGE van  penzre  az  elmegy  dolgozni!!!

     

    Nektek  tul  jol  megy....................akar  osztonnel,  akar  oszton  nelkul..........itt  logtok  es  filozofaltok.

     

    Masok nehezen  megdolgoznak  a  napi  kenyerert.

     

    Ilyen  az  elet.........................

     

     

     

    előzmény:
    vérmatska (606)
    2014-04-18  23:50
  21. 2014. Április 18. 23:50606.

    Én ezt írtam: "Na de mi van, ha valaki azt érzi, hogy nem való neki a sokéves otthonlét illetve a főállású anyaság? "

     

    Erre válaszoltad azt, hogy: "Ha valaki nem érez késztetést, hogy anyává váljon, nincs meg benne az anyai ösztön ismerje fel és ne szüljön ennyi. " 

     

    Én csupán arról beszéltem, hogy van, aki nem kíván "ösztönösen" sok évig otthon maradni, mire te megkérdőjelezted, hogy az illetőben van anyai ösztön.

    Totál így érthető...

    előzmény:
    ymsz (570)
    2014-04-18  12:27
  22. 2014. Április 18. 23:14605.

    Van egy kerdesem?Mar senki sem imadkozik lefekves elott a gyerekekkel?

    Mert ha nem is tul vallasosak,azert az nem artana szerintem. 

    előzmény:
    eda-1952 (604)
    2014-04-18  18:11
  23. 2014. Április 18. 18:11604.
    Nagyon jó!
    előzmény:
    Lillaréka (603)
    2014-04-18  17:15
  24. 2014. Április 18. 17:15603.

    Most találtam a fészbukon

     

     

     

    TE IS SZARANYA VAGY????

    -ha terhesség alatt sokat hízol – nincs önuralmad, hogy megfékezd a zabálásoka
    -ha terhesség alatt keveset hízol – biztos fogyókúráztál, ami nem tesz jót a babának
    -ha nem akarsz kórházban szülni – önző vagy, mert a saját kényelmeddel foglalkozol a baba érdekei helyett
    -ha kórházban szülsz – megalkuvó vagy, mert belenyugszol az orvosi rutinba
    -ha császármetszéssel szülsz – veszélyezteted a babát, mégiscsak egy nagy hasi műtét
    -ha természetes úton szülsz – kitágul a puncid, ami miatt apa elhagy és a gyerek csonka családban nő fel
    -ha szülés alatt ordítasz – úrinő nem ordít szülés közben, nem igaz, hogy nem tudod visszafogni magad!
    -ha szülés alatt csöndben vagy – nem segítesz a gyereknek, elnyomod a saját nőiséged
    -ha terhesség alatt és szülés után is csinos vagy – te csak a külsőddel vagy elfoglalva ahelyett, hogy a gyerekkel foglalkoznál
    -ha nem igazán érdekel a külsőd szülés után – igénytelen vagy
    -ha nem fejsz minden szoptatás után – nem igaz, hogy ennyit sem teszel meg a gyerekedért
    -ha fejsz éjjel is – nem pihened ki magad és feszült leszel a csecsemővel
    -ha a négy hónaposnak reszelt almát adsz – allergiás lesz, nem tudtál várni még két hónapot?
    -ha inkább tápszerezed – elhízik
    -ha akarsz szoptatni – mennyivel könnyebb tápszerezni!
    -ha nem akarsz – megfosztod a gyereked a pótolhatatlan anyatejtől
    -ha egy ágyban alszol a gyerekkel – ráerőlteted magad
    -ha külön szobában altatod – szívtelen dög vagy
    -ha hagyod sírni – szintén
    -ha mindig felkapkodod, ha sír – elkényezteted
    -ha a hátán altatod – megfullad, ha bukik
    -ha a hasán altatod – bölcsőhalált halhat
    -ha oldalt fekszik – gerincferdülése lesz
    -ha bébiételt adsz neki – mi az, hogy nem kensz össze három edényt egy sárgarépapüré miatt?
    -ha főzőcskézel – elveszed az időt a gyerek elől
    -ha sokat ülsz a gép előtt – elhanyagolod a gyereket
    -ha nem netezel – antiszociális vagy
    -ha sosem emelsz kezet a gyerekre – hogy fogja megtanulni, hogy nem szabad a konnektorba nyúlni?
    -ha rácsapsz a kezére – téged börtönbe kéne zárni
    -ha minden nap viszed játszóra a gyereket – csak pletykálni jársz
    -ha nem viszed ki minden nap – szerencsétlent bezárod a levegőtlen lakásba
    -ha ülsz a homokozó szélén és játszol a gyerekkel – biztos tökéletes anyának képzeled magad
    -ha engeded, hogy egyedül játsszon – nem törődsz vele
    -ha hordod játszóházba – sznob vagy
    -ha nem hordod – hát ennyit sem bírsz megtenni a gyerekedért?
    -ha biokaját adsz neki – hülye bioanya vagy... és sznob is
    -ha nem biokaját kap – veszélyezteted a vegyszerekkel
    -ha textilpelenkát használsz – nem haladsz a korral
    -ha eldobhatót – szennyezed a környezeted
    -ha becézgeted – gügyögő és csöpögős vagy
    -ha nem becézgeted – cseppnyi szeretet sincs benned
    -ha pakolsz neki uzsonnát – elkényezteted
    -ha nem készítesz uzsonnát neki – elhanyagolod
    -ha a gyerek jó – tutyimutyinak neveled
    -ha a gyerek eleven – biztos csak nő, mint a dudva, senki nem neveli
    -ha nem sikálod a lakást minden nap – szegény gyerek még beteg lesz
    -ha nem hagyod a házimunkát a fenébe – hogy lehet kupiban élni?
    -ha bölcsibe adod ahelyett, hogy egyénileg és otthon foglalkoznál vele – az első három év legfontosabbja a család, te meg idegenekre bíznád?
    -ha nem adod bölcsibe – nélkülöznie kell a kortársai társaságát, és lemarad arról, hogy új arcokkal, játékokkal ismerkedjen meg
    -ha nem viszed babaúszásra, nyelvtanfolyamra, sportolni – ingerszegény környezetben nő fel és nem fejlődik
    -ha hurcolod babaúszásra, nyelvtanfolyamra, sportolni – szegény nincs egy nyugodt perce sem, mert agyonterheled és nem hagyod játszani
    -ha antibiotikummal tömöd, amikor kettőt tüsszent – hogyan fejlessze az immunrendszerét?
    -ha homeopátiás szereket használsz – szegény gyerek, ennyi erővel porított macskaszart is adhatnál, épp olyan hatásos
    -ha kendőben viszed – elgörbül a gerince
    -ha babakocsiban hordod – nincs eléggé testközelben
    -ha gyerekpórázt használsz – még jó, hogy nem kutyaólban él a gyerek
    -ha nem – felelőtlen vagy, bármikor kitépheti magát a kezedből és az autó elé szaladhat
    -ha egy gyereket vállalsz – önző vagy, a gyereknek kell a testvér
    -ha kettőt – ezzel még nem tettél a társadalom növekedéséért
    -ha hármat – most mondd, ha ennyire szaranya vagy, minek neked gyerek? Pláne három?

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-10  10:40
  25. 2014. Április 18. 17:12602.

    Sajnos,én sem tudok,az én gyerekkoromban nem volt trendi.

    A fiamat járattam kicsit zenére ,de nem érdekli.

    A 4 éves lányomban reménykedem,hogy őt majd fogja.

    Anyósom nappalijában van zongora,az egyik szoba felét  elfoglalja,de ő egyedül lakik és tud is játszani rajta.

    előzmény:
    biobula (600)
    2014-04-18  17:06

Címlap

top