Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több amerikai anya marad otthon

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 10. 10:40
Az amerikaiak többsége még mindig úgy véli, a gyereknek az a legjobb, ha az egyik szülő otthon van vele.

Nők Lapja Café: Egyre több amerikai anya marad otthon
  1. 2014. Április 11. 13:3651.

    Ahol van nagymama az már valami.

    De egyre több helyen nincs nagymama.

    Mert nem él,mert beteg,mert messze van,mert nem érdekli az unoka.

    Nekik mit ajánlotok,ha nem jönnek ki a gyesből?

    Éhenhalást?

    Lányom  másfél évesen ment oviba,már beszélt,fél év múlva szobatiszta is lett.Jött a gazdasági válság,férjem munkahelye ingott,nekem stabil köziges állásom volt.

     

    Szép,okos,helyes kislány.

     

     

    . Tényleg érdekelne, hogy aki nem tudja hová tenni  a gyerekét és a munkahelyén nem tolerálják a soron kívüli szabikat, az ilyenkor mit csinál

     

    Annak  a gyerek 7-8 éves koráig folyamatos sakk az élete.

    Ja,meg hallgatja  a 2 nagyival felszerelt,10 évig gyesen levő anyukák szitkait,hogy mekkora kismocsok vagy,hogy szitterre bízod a gyereked,mert hát nagymama...

    Aztán ha mondod,hogy no nagymama,akkor csak pislognak,el sem tudják képzelni.

    Anyósom egy napra nem vállalná el a gyereket,viszont nagyon megorrol rám,ha megtudja,hogy szitterre bízom a gyereket.

    előzmény:
    eda-1952 (50)
    2014-04-11  13:10
  2. 2014. Április 11. 13:1050.

    Az ember segít, mert szereti  a gyerekeit és imádja az unokáit. Csakhogy hazudik, aki azt mondja, hogy évről évre nem nehezebb..(((  Nagyon irritáló, amikor egyes fiatalok csak úgy mellékesen megjegyzik, hogy azért van a nagymama. Nem azért van.

    Egyébként meg itt vannak a topikok, ahol kiderül, hogy nagymama válogatja ugye, mert a nagyi csak rosszul nevelhet és etethet. Nekem is írták már, amikor elmeséltem, hogy a gyerek olyan éhesen jött haza az oviból, hogy azonnal bevágott 5 frissen sütött palacsintát, hogy rám aztán nem bíznák a gyereküket, mert fúúúúj..!Akkor ne bízzák az ilyen mamára, hanem adjanak annak a szerencsétlen gyereknek egy szál sárgarépát meg extrudált rizsgolyót és ossza be..)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (49)
    2014-04-11  12:42
  3. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. Április 11. 12:4249.

    Morgok én is időnként:-))

     

    Mindkét lányunokám kétéves kora előtt 1-2 hónappal ment bölcsibe, kislétszámú csoport, melegszívű gondozónők, imádták-imádják. A kicsi most kezdte nemrég.

    Én meg nagy ritkán vigyáztam a nagyobbikra, ha beteg volt, és az anyukája dolgozott. Mert itthonról dolgozom néha, és a gyerek tud magában is játszani,elég volt időnként odanézni, és azt mondani, de ügyes vagy, kislányom:-)) 

    Na de ha nyugdíjas lennék, sem arra vágynék, hogy még többet be legyek fogva, mint most a munkában...

    Főleg nem úgy, hogy elvárják. 

    előzmény:
    eda-1952 (48)
    2014-04-11  12:29
  4. 2014. Április 11. 12:2948.

    Ezen megakadt az én szemem is, csak nem akartam mindig én morogni érte..))) Minden nap? Napi 10 órát? A szeretetnek is van határa és ez azon túl van. Na meg az önzésnek, aki ilyent mond.

    És most megyek, megnézem, hogy  a két éves elaludt-e...Ugyanis ma nincs bölcsőde. Tényleg érdekelne, hogy aki nem tudja hová tenni  a gyerekét és a munkahelyén nem tolerálják a soron kívüli szabikat, az ilyenkor mit csinál. Van ugyan a városban ma egy ügyeletes bölcsi, de gyakorlatilag az tudja igénybe venni, aki autóval jár, vagy annak közelében van a munkahelye. No meg ki akarja egy napra idegen helyre adni a kicsit?..(((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (45)
    2014-04-11  11:47
  5. 2014. Április 11. 12:2247.

    Szerintem sem feltétlen szükséges dolog, bár kivételek mindig vannak és ne feledkezzünk meg az anyuka lelkéről sem. Én pl úgy fogtam fel az első gyerekem 3 éves korában, hogy "elvették" a gyerekemet..((( Igaz, soha nem szűkültem be, nem volt gyesbetegségem és hasonló nyavalyáim. Ettől függetlenül, a 9 hónaposan vagy később bölcsibe (sőt régen: hetes bölcsibe!) adott gyerekek sem lettek szeretetlen, lelkibeteg felnőttek. Menet közben az én gyerekem, aztán az első unokám miatt rájöttem, hogy aki akarja és megteheti, hogy 3 évig otthon maradjon, ráadásul évvesztes a gyereke, először adja bölcsibe  a gyereket egy évre, mert könnyebben megszokja a közösséget, kis létszám, több gondozónő és egyebek. Amúgy meg Babyface: igenis sok haszna van a bölcsinek: beszédmegindulás terén, rossz étvágyú gyereket "húz" a többiek példája és van még néhány dolog, ami jó. Ami rossz, azok a betegségek, de azok bármilyen korban jönnek, ha először közösségbe kerül a gyerek.

    Szóval ostoba dolog más elítélni, mert neki nem az a jó, ami nekem. És örüljünk, mert nem sok ország van a világon, ahol az anyáknak ilyen  lehetősége van, ha kevés pénzért, akkor is. Most meg főleg számít, mert ugye (hogy a cikk témájához is szóljak) Magyarországon is egyre több nő marad otthon gyereket nevelni. Nem saját választásból, hanem mert nem talál munkát..(((

    előzmény:
    vérmatska (38)
    2014-04-11  11:13
  6. 2014. Április 11. 11:5946.
    Elolvastam a teljes topikot es erdekes hozzaszolasokat talaltam... Ahol en elek, csak 16 het szulesi szabi van, amit max. 6 honapig lehet nyujtani plusz szabival es szoptatos szabadsaggal. Erdekes, de az osszes gyerek tuleli es teljesen normalisak. A csaladban van egy keteves kislany, egy evesen ment bolcsibe, mert akkor mar muszaj volt visszamennie anyukajanak dolgozni. Most ket eves, mar nem pelusozik, gyonyoruen eszik egyedul, enelek-mondokazik, a bolcsi utan pedig mennek jatszoterre, ott is erdekli ot a tobbi kisgyerek. En kisbabat varok juniusra, es rank is ez a sors var, de mivel latom a rengeteg pozitiv peldat es azt, hogy ennek ellenere itt rengeteg gyereket vallalnak, nem felek tole. Nyilvan boldogabb lennek, ha egy ev lenne, mert akkor nem kell dolgoznom, de mivel nem tehetem meg, hogy itthon maradjak nulla bevetellel, igy visszamegyek dolgozni.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-10  10:40
  7. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. Április 11. 11:4745.

    Akiért meg a nyugdíjas nagyi megy,minek is jár bölcsibe? Amikor a nagyi otthon is tudna rá vigyázni amíg anyuka végez a napi 8-10 órájával?

     

     

    Hoppá, erre ugrom, pedig még nem vagyok nyugdíjas.

    Basszus, hogy be akarja mindenki osztani a nagymamák idejét és életét! 

    előzmény:
    380cc (34)
    2014-04-11  10:59
  8. 2014. Április 11. 11:4444.

    huuhhaaaa...ezt komolyan mondtad?

    eloszor is, sok nagyi meg munkaba jaros. csak esetleg jobb a munkaido beosztasa. ha meg otthon levos..nehogy mar ugyan az legyen elmenni fel oraban a gyerekert vagy egesz nap vigyazni ra. 

     

     

    majd ha kicsit oregebb leszel, fogod tudni, mi a kulonbseg.

    előzmény:
    380cc (34)
    2014-04-11  10:59
  9. 2014. Április 11. 11:2443.

    Szerintem nem kell szuperanyunak titulálni azt, akinek szülés után nem azon jár az esze, hogy hogyan passzolhatná le a gyereket, hogyan építgethetné tovább a karrierjét, hanem azon, hogy a gyerekének hogy a legjobb.

    Nálam például ez utóbbi volt a természetes igény, hogy az első néhány hónapot, évet arra szenteljem, hogy mindent megtegyek annak érdekében, hogy a gyerekem a lehető legjobb esélyekkel induljon az életben. Hiszen ez csak egy átmeneti időszak, még bőven lesz arra időm (remélhetőleg), hogy csak a saját érdekeimet tartsam szem előtt.

    És messze nem tartom magam szuperanyának, bőven követtem el hibákat a gyereknevelésben (is).

    előzmény:
    vérmatska (42)
    2014-04-11  11:17
  10. 2014. Április 11. 11:1742.

    Nem "rosszul van", hanem rosszul viseli, hogy bizonyos természetes igényei nem elégíttetnek ki.

    Ha csak a szuperanyák szülhetnének, biztosan messze nem volnánk 7 milliárdan :) 

    előzmény:
    Babyface83 (40)
    2014-04-11  11:14
  11. 2014. Április 11. 11:1541.

    "Pláne nő a nőt,no de ebből is látszik,hogy női szolidaritás nem létezik,csak vájkálják egymást szemét a nőt....."

    Ezen jót nevettem. Bagoly mondja verébnek. 

    előzmény:
    380cc (33)
    2014-04-11  10:54
  12. 2014. Április 11. 11:1440.

    Akkor talán van benne valami :)

    De nem kell így sarkítani, csak bennem felvetődik a kérdés, hogy aki ennyire rosszul van azoktól a teendőktől, kötelességektől, ami a gyerekvállalással együtt jár, az tulajdonképpen miért is akart gyereket... 

    előzmény:
    vérmatska (37)
    2014-04-11  11:08
  13. 2014. Április 11. 11:1439.

    "Amikor a nagyi otthon is tudna rá vigyázni amíg anyuka végez a napi 8-10 órájával?"

    Mert mondjuk a nagyi nem rabszolga? 

    előzmény:
    380cc (34)
    2014-04-11  10:59
  14. 2014. Április 11. 11:1338.

    Nem "szarjuk telibe", hanem kétségeink vannak afelől, hogy legalább három évig otthon lenni a gyerek lelki egészségének szükséges feltétele.

    Gyes '69 óta létezik. Aki azelőtt volt gyerek, jó eséllyel bölcsődébe járt. Most akkor minden akkor született gyerek lelkisérült nyomorult lett?

    Ahol nincs hároméves gyes, csak pl. 1 év, mint (ha jól tudom) a családcentrikus olaszoknál, ott is minden gyerek lelkisérült nyomorult?

    Na nemár! 

    No és miben kellene látnom a magyar modell sikerességét...? 

     

    Ez a "telibeszarják" olyan egyébként, mintha én azt írnám, hogy "na mi van, ingyenélő anyuka?" Ugye, milyen reális és kedves?

    előzmény:
    380cc (31)
    2014-04-11  10:48
  15. 2014. Április 11. 11:0837.
    Godoltam, hogy jön a minekazilyennekgyerek. Így legyen lottóötösöm.
    előzmény:
    Babyface83 (17)
    2014-04-11  00:22
  16. 2014. Április 11. 11:0136.

    Nagyon egyetértek. A gyerekkel évekig való otthonlét minden, csak nem kényelmes. És ezt most nem panaszként mondom, már csak azért sem, mert nekem van segítségem, és csak 1 gyerekem van. De még így is néha baromi kimerítő tud lenni a 24 órás készenlét, hogy nem lehet egy rossz napom, nincs szabi, nincs hétvége, nincs kimenő. Mégegyszer hangsúlyoznám, ez nem panasz, mert én akartam így, mindent mérlegelve így láttam a legjobbnak és soha nem bántam meg, mert mindent összevetve bőven megéri.

    És azt is hangsúlyoznám még egyszer, hogy a bölcsi intézménye nem felesleges, sok olyan család van, akiknek szükségük van rá, mert mindkét szülőnek dolgoznia kell és a gyerekfelügyeletet nem lehet máshogyan megoldani. Nekünk szerencsénk van, nem kényszerülünk arra, hogy idegenek vigyázzanak a gyerekre.

    De mindezekkel együtt tény, hogy egy 3 év alatti kisgyereknek nem jó, ha minden áldott nap reggeltől estig a családtól elszeparálva kell élnie. Lehet ezt kompenzálni, lehet ettől még boldog gyereket nevelni, de mindenképp valamiben hiányt szenvednek ezek a gyerekek. És épp ezért nem kell áltatni magunkat, hogy a bölcsi kell, meg jó, meg a 6 hónapos babának kell a közösség. Nem kell neki, legalábbis nem mindennapos/egésznapos szinten. 

    előzmény:
    380cc (29)
    2014-04-11  10:42
  17. 2014. Április 11. 11:0035.
    Nézd ne ítélj, hogy ne íteltess. Ugyanúgy vájkálod (sicc!) azokat a nőket akik bármely ok miatt is a bölcsi mellett döntöttek. Milyen szolidaritásról beszélsz akkor? Érintve érzem magam ezért is szóltam hozzá, nem minden fekete és fehér.
    előzmény:
    380cc (33)
    2014-04-11  10:54
  18. 2014. Április 11. 10:5934.

    Többségében igen.

    A fővárosban lakom, az itteni bölcsikben a gyerekek 80%-át ébredés és uzsonna után vagy az anyukájuk visz haza vagy  a nagyi. Kb 20% a ténylegesen dolgozók gyereke,akik kínkeservesen oldják meg ki mikor hogy menjen a gyerekért,és akiknek veszélyben az állásuk egy hét táppénz után.

    Az a 80% a következőkből áll: anyuka otthon kistesóval, anyuka 4 órában nagyon vissza kellett mennie dolgozni, anyuka szimplán otthon van de már sok neki a gyerek. Akiért meg a nyugdíjas nagyi megy,minek is jár bölcsibe? Amikor a nagyi otthon is tudna rá vigyázni amíg anyuka végez a napi 8-10 órájával?

    Úgyhogy igen,szerintem ezek az emberek telibeszarják a gyereküket,mert könnyebb bevágni a bölcsibe,mint normálisan gondoskodni róla.Csak közben foglalják a helyet a ténylegesen dolgozók elől,akiknek tényleg vissza kellene menniük dolgozni.

    előzmény:
    puminé (32)
    2014-04-11  10:53
  19. 2014. Április 11. 10:5433.

    Jaj hagyd már magadat :-D

    Dolgozzál csak nyugodtan,én is azt teszem.

    Mutass nekem egy olyat akinek van 3 vagy 4 gyereke,nulla segítséggel,és vissza akart menni dolgozni napi 8 órában (ami ugye utazással együtt 10 legalább).Bár nem tudom hol van 8 órás munkalehetőség,egyre nagyobb divat a 11-12 órázás,hétvégén is. Mert ezt egyszerrűen lehetetlen megoldani.Max részmunkaidő, de azért megnézném a 4órás fizut...... Kb elmegy a gyerekek havi gyógyszerére,meg vitaminjára,mert az első időkben mindegyik beteg.Kevés a kivétel.

    Én nem verem a mellem Drága,de jó lenne ha ugyanúgy megbecsülnék azt aki a családnak él és dolgozik mint akinek  munkahelye van.Pláne nő a nőt,no de ebből is látszik,hogy női szolidaritás nem létezik,csak vájkálják egymást szemét a nőt.....

     

    előzmény:
    puminé (30)
    2014-04-11  10:48
  20. 2014. Április 11. 10:5332.
    tehát minden bölcsis gyerek szülei szarnak a gyerek lelkivilágára. Sommás következtetés, gratulálok!
    előzmény:
    380cc (31)
    2014-04-11  10:48
  21. 2014. Április 11. 10:4831.

    Ne erőlködj Babyface.

    Soha nem fogják megérteni.

    Tipikusan azoknak az embereknek magyarázod a valóságot,akik magasról telibeszarják a gyerekük lelkivilágát és normális fejlődéshez való jogát. Soha nem fogod őket meggyőzni arról,hogy nem tesz jót másfél évesen bevágni a bölcsibe,de még két évesen sem.Ők azt gondolják,hogy a gyereknek kell a társaság,a gyereknek az a jó. Pont.

    előzmény:
    Babyface83 (28)
    2014-04-11  10:40
  22. 2014. Április 11. 10:4830.
    le a kalappal és le a mégnagyobb kalappal azok előtt az anyák előtt akik ugyanezt csinálják csak munka mellett, mert vissza kell vagy vissza akarnak menni dolgozni. Ja és nincs idejük arra, hogy itt verjék a mellüket.
    előzmény:
    380cc (29)
    2014-04-11  10:42
  23. 2014. Április 11. 10:4229.

    Jobb napjaimon röhögök az ilyen kommenteken,rosszabbakon elönti a kaka az agyamat.

    Kényelmesebb otthon gyerekezni szerinted mint dolgozni? :-D Nos,neked vagy nincs gyereked, vagy ha van akkor max egy, illetve ha kettő,akkor van bőven segítséged az apuka és a nagyszülők személyében.Három tuti nincs.

    Először is szögezzük le,csak és kizárólag a gyerek érdeke a 3 vagy több év.Nekem a nagy volt bölcsis,látom mi lett belőle,mik voltak a káros hatásai,a kicsi lassan 3,majd jövőre megy talán oviba, rajta is látom az elmélet helyességét, hogy 3 év a minimum.Kivétel extra barátkozó és mozgékony gyerek,ilyen is van,az enyémek nem ilyenek.A nagy iskolás,de még mindíg vannak olyan tünetei, gondjai,amiket a korai közösségbe kerülés okozott.Soha többet!2 évet hordtam szakemberhez,sokat segített,és bizony neki is az első kérdése az volt mikor került közösségbe és miért olyan korán.Nekem kielemezte,ez miket okozhat,okozott is,de Te,mint nlc lakó,biztosan jobban tudod majd ezt is......

    A betegségekről nem beszélve.És tudod nem aza a baj,hogy megfázik,hányós vírust kap el vagy bárányhimlőt, hanem az, hogy ezekre általában kapnak antibiotikumot (mert ugye a szülő nem hiányozhat a munkából két hetet amíg mondjuk rendbe jönne egy megfázás,hanem gyorsan lenyomják antibiotikummal),és szerintem egy másfél két éves gyereknek semmi szüksége nincs állandó gyógyszerezésre. A szövődményekről nem beszélve,az esetlegese kórházbakerülésről pl hányós vírusnál némi infúzióval megspékelve majd egy jó kis kórházi fertőzéssel megspékelve,stb...... a sok láz és lázcsillapító sem jó a szervezetüknek.Olvass utána milyen hatóanyagot tartalmaz a Nurofen,és hogy annak mik is a mellékhatásai. Én fél évig csináltam a naggyal,hogy egy hét bölcsi két hét otthon,soha többet ezt nem vagyok hajlandó senki kedvééért végigcsinálni,inkább éhendöglök,vagy nevezzenek itthonülő picsának.Nem érdekel.

    És végül: az itthon gyerekezés minden,csak nem kényelmes.Dolgozni kényelmes,én soha egy munkahelyemen nem fáradtam úgy el mint itthon,pedig jó kis pörgős munkáim voltak,alig szünetekkel :-) Nekem két gyerekem van,a harmadik a pocakomban,a férjem elég sokat dolgozik,nagyszülői segítség nincs,egyéb segítség nincs. Ez röviden tömören azt jelenti,hogy télen a férjem a szabadnapjain itthon van,tavasszal nyáron nincs itthon szinte soha mert csinálja a főállását 12 órában,szabadnapjain az idénymunkáját. Az én napom abból áll, hogy reggel 6kor kelünk,összeszedem magam és a gyerekeket,reggeli,elindulunk a suliba,hazajövünk,a kicsi folytatja a reggelit,rendberakom a lakást,bolt,vásárlás,ügyintézés,főzés mosás takarítás,játszom vele,játszótérre járunk,délután megyünk a nagyért,utána haza,lecke vacsora.Nekem unatkozni még sosem sikerült,minden nap igyekszem főtt ételt tenni az asztalra,a férjemnek csomagolok ebédet a munkahelyére,itthon tisztaság van,minden el van intézve,a gyerekek rendben vannak,én osztom be a pénzt,röviden én csinálok mindent. Nincs senki a családban aki mondjuk elvinné pár napra a gyerkőcöket vagy kivenné a kezemből a porszívót amikor az ágy mellett görnyedek vele nagy pocakkal hogy az ágy alját kiporszívózzam. Nagyon szívesen cserélnék néha azzal az önmagammal,aki felkelt 8kor, elszédelgett a lakásban,10re bementem dolgozni,ott voltam este 8ig,utána haza,szabadnapjaimon meg olvastam neteztem meg néztem ki a fejemből :-) még unatkoztam is sokszor. Úgyhogy szerintem dolgozni sokkal de sokkal kényelmesebb mint egy nagy családot igazgatni a nap 24 órájában,betegen is,mert hiába vagyok beteg lázas vagy megy a hasam,a gyereket el kell látni,el kell vinni a suliba el kell menni érte,ugyanis ebben sem segít senki.

    Nekem annyi szünetem van csak,ha néha leülök a gép elé (de gondolom ezt rengetegen megteszik a munkahelyen is.....) vagy ha elmegyek futni.Slussz.Amikor dolgoztam én arra emlékszem hogy mindenre volt időm,pedig látod,napi 11 órát dolgoztam,és fel sem állhattam szinte :-)

    Aztán hogy majd milyen munkám lesz,jó kérdés.Valószínűleg sehova nem fognak felvenni pont a hasonló mentalitású emberek miatt mint te,mert azt gondolják,ha ennyit itthon "üdültem" már semmire sem leszek jó.Pedig ez nem így van,de mindegy.Mindenestre ha meglesz a kicsi és már nem igényel engem a nap nagy részében,folytatom a nyelvtanulást.Sajnos főiskola vagy tanfolyam egyenlőre nem jöhet szóba a borsos áruk miatt (de ugye ingyenélőket nem támogatunk a teféle emberek szerint).És bízom a legjobbakban :-) és kerülöm az ilyen embereket mint te :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877008 (16)
    2014-04-10  23:52
  24. 2014. Április 11. 10:4028.
    Csak nem mindegy, hogy ezek a változások mikor jönnek. Egy 1 éves nem úgy reagál az ilyen változásokra, mint egy 3 éves.
    előzmény:
    puminé (27)
    2014-04-11  09:45
  25. 2014. Április 11. 09:4527.

    Mondjak valamit? Óvoda és iskolakezdésnél is ugyanúgy jönnek elő hasonló pszichoszomatikus tünetek, egyszerűen azért, mert változás a gyerek életében. Ahogy Te egy új munkahely esetében szorongással kezded az első napokat, úgyanúgy működik egy gyerek, minden változással járó dolog a kis életében, ilyen átmeneti tüneteket hozhat elő. De az élet egy örök változás, mozgás, nem kell vattába csomagolni őket.

     

    előzmény:
    Babyface83 (19)
    2014-04-11  00:29

Címlap

top