Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feleség-visszaváró

decentral
Létrehozva: 2014. Április 7. 22:36

A címből talán kiderül, férfi vagyok. (valamennyire…) Megpróbálom tömören:
A történetem banális, csal a feleségem. Természetesen ez már csak az okozat, az ok nyilván én (is) vagyok, az elmúlt 20 évünkben nem tudtam megfelelően szerető udvarló és férj lenni.  A távolságtartásom, idegenségem, szemérmességem ugyan nem ellene szólt, ő mégis úgy élte meg, nem tudunk kellően EGY lenni. Aztán egy éve jött egy pasi. De még ez sem ilyen egyszerű, ez a fickó már a házasságunk előtt feltűnt, de akkor a feleségem engem választott. (csak három évvel ezelőtt tudtam meg, hogy már akkor is lefeküdt vele, én csak annyit érzékeltem, hogy udvarolnak neki, ő pedig hezitál…)
A "vakságomnak" két oka van: 1. valóban figyelmetlen, naiv voltam 2. Aki nem ismeri, olvassa el a templomi eskü szövegét Aki belegondol, ez egy igen kemény szöveg. Nekünk pedig ott függ az ágyunk felett bekeretezve 17 éve, ami bizony engem abba az álomba ringatott, hogy nem kerülhetünk abba a helyzetbe, amiben most vagyunk.

Számomra most nem az lenne fontos, hogy őt lenémberezzétek, engem tutyimutyizzatok, a hibáinkkal többé-kevésbé tisztában vagyunk mindketten. Számomra most az a kérdés, van-e visszaút? Van-e köztetek olyan, aki valamelyik oldalról már végigjátszott hasonló történetet? Ez ugye egy női oldal, Ti talán jobban tudjátok, mi munkálhat ilyenkor egy nőben, mire érdemes figyelnem?
Azt látom, hogy a feleségem nagyon szerelmes lehet, mással nem tudom magyarázni, hogy olyan (erkölcsi) korlátokat is átlép (hazudozás, mellébeszélés, önámítás) ami szerintem nem igazán a sajátja. Tudja, hogy nem jó így, mégis nem tud álljt parancsolni. Én meg túl azon, hogy szenvedek ettől a helyzettől, nem tudom, miként segíthetném a visszatérését. Bármennyire is szeretnék empatikus lenni, sosem voltam ilyen helyzetben, mint ő, nem ismerem azt az érzést, amikor a szerelem felülír, minden értelmet.

Azt látom, hogy az én hűségem, az úgymond elvi alapokon nyugvó hűség, tudom, hogy mit fogadtam, ez olyan erős kontroll, ami megtart. A feleségem, bármennyire is hívő lélek, abban az értelemben "nőből van", hogy elsodorható. Egy erős férfi képes uralkodni rajta, mert alapból arra vágyik, hogy valakié legyen. És most nem én vagyok az erős férfi. Amikor én voltam, az is inkább a bevehetetlenségem miatt volt, nem tudom, ez érthető-e így? És hát az is jellemzi a helyzetet, hogy a Szerető egy családos férj feleséggel, gyerekkel. Aki ráadásul ragaszkodik a családjához, titkolja otthon a kapcsolatát. Nem akarom azt mondani, hogy csak a farka vezérli, akkor könnyebb lenne eltántorítani a feleségemtől, de azért azt érzékelem, hogy különösebb gátlások nélkül bódítja a feleségemet.

Legalábbis amikor olyan tartalmú levelet ír a feleségemnek (magázódnak a játék kedvéért...), hogy: "Tudok Magának jövőt vetíteni" akkor ez számomra elég mókásan (pontosabban cinikusan) hangzik és nehéz megérteni, hogyan hiheti el mindezt a feleségem???

 

A végére hagytam az egyik legfontosabb tényezőt: van négy kiskorú gyermekünk. Nagyon nehéz előttük, a szüleink, ismerőseink előtt játszani ezt a színjátékot. Még a magam tűrőképességével sem vagyok tisztában.

 

Hosszan ecsetelhetném még a részleteket, de bevezetőnek ennyi bőven elég.

  1. 2014. szeptember 7. 22:11301.
    Szerintem az a helyzet, hogy decentral ugye olyan emberektől vár javaslatot, akik még visszajöttek erről a pontról. Na most nem tudom összesen hány ember szólt hozzá, de úgy tűnik nem igazán vannak nagy számban azok, akik sikeresen fel tudtak oldani egy ilyen helyzetet.
    Volt ugyan aki írta, hogy megcsalás után is sikerült megmenteni a házasságot. De azért megcsalás és megcsalás között is van különbség. Akinek sikerült, ott nem hiszem, hogy hónapokon/éven keresztül a másik fel tudtával ment a dolog. Én továbbra is azt mondom, hogy egy házasságot megmenteni csak két ember tud, és mindkettőnek akarnia kell.
    Ettől függetlenül elítélem amit a feleség tesz, 4 gyerek ide oda, vagy akármennyien is mondják, hogy megérdemli, mert decentral omega hím (ami szerintem nem igaz). Valamiért amikor a férfiak csalnak, akkor viszont a nőknek mindig habzik a szájuk, most azonban sokan látatlanban is a feleség pártjára áll. Én azt mondom, akkor feleségnek is lett volna annyi esze, hogy nem vállalnak 4 gyereket.
    Egy szónak is száz a vége, sajnos azért nem tud senki okos tanácsot adni, mert senki nem tudott ilyen helyzetből házasságot megmenteni.
    ÉN azért drukkolok még decentral, leginkább annak, hogy ne menjen tönkre ebben a helyzetben és tudjon még szívből nevetni.
    előzmény:
    turrita75 (300)
    2014-09-07  21:37
  2. 2014. szeptember 7. 21:37300.
    Sissi52: Naná, h leszidott mindenkit, pláne minket. Hiszen mi szappanoperán szocializálódott, saját életünkkel frusztrált, cinikus károgók vagyunk. Vagy túl egy-két váláson, vagy már tévében láttunk ilyet.

    Nem tudom, melyik hihetetlenebb neki - hogy esetleg valódi élettapasztalatunk lehet, és kívülről sokmindent észrevehetünk, amit ő nem,
    - vagy hogy netán tán ő valamit elszúrt. Gyanítom, egyiket sem tartja valószínűnek.

    Felteszi a nagy kérdéseket, de esze ágába sincs meghallgatni az olyan válaszokat, amik nem az ő (egyébként már bizonyítottan rossz) megközelítését szajkózzák.
    előzmény:
    Sissi52 (299)
    2014-09-07  19:37
  3. 2014. szeptember 7. 19:37299.
    O nem jon karacsonyig, ill sohasem. Semmi es senki nem valtozott egy csoppet sem, azota sem. De egy csomo dologra feny derult. Eppen akkor, amikor ratalaltunk nagy vegre a problema gyokere, decentral majdnem mindenkit leszidott es elmenekult. En is egy frusztralt es karorvendo ellenseg vagyok, aki mindent bedobott, hogy segitsen. Adja nekia Jo Isten, hogy megtalalja a bekejet.
    előzmény:
    1pestmegyei (296)
    2014-09-06  20:48
  4. 2014. szeptember 7. 11:37298.
    Azért elmondhatnád, ha ennyire tudod.
    Te biztosan nyomon követted a történetet és most azért regisztráltál hogy nekem válaszolj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833625 (297)
    2014-09-07  11:14
  5. Torolt_felhasznalo_833625
    Torolt_felhasznalo_833625
    2014. szeptember 7. 11:14297.
    Ha olvasnád a topicot, tudnád mi a helyzet.

    előzmény:
    1pestmegyei (296)
    2014-09-06  20:48
  6. 2014. szeptember 6. 20:48296.
    Asszonka hazatalált már?
    Vagy még mindig más kapálgatja  a kertecskéjét helyetted?
    előzmény:
    decentral (1)
    2014-04-07  22:36
  7. 2014. szeptember 6. 02:07295.
    "És légy szíves, ne tűnj el, olyan jó téged olvasni!"

    Kedves nyugger, bocsánat, hogy éppen a Te soraidat ragadom ki, ráadásul nem is az eredeti értelmében, de a mai "termést" átolvasva az embernek rosszabb kedve támad, mint a saját magánéleti krízisétől.
    Én sokat fórumozgattam korábban, de szinte kizárólag férfiakat érintő, politika- és szexmentes, hobbi jellegű, "ártatlan" témákban. Azt hittem, hogy a vitatkozásban és trollkodásban a férfiak verhetetlenek, de azért az itteni elmúlt pártucat (részben kimoderált) kommentár alapján azt kell megállapítanom, hogy teljesen feleslegesen próbálok én normális hangnemben, kulturáltan beszélgetni olyan emberekkel (nőkkel) akik a maguk frusztrált életüket, itt próbálják meg kompenzálni, férfiaktól elszenvedett sérelmeiket megtorolni, vagy egyszerűen csak csámcsogni a történteken, ahogyan azt megtanulták a kertévék agyalágyult szappanoperáin.
    Elhiszem, hogy jó ezt nekik olvasni, mert van mit boncolgatni, de gyakorlatilag rám már nincsen szükség, születik itt egy virtuális decenetral meg egy virtuális decentralné, akik már rég önálló életet élnek. Én meg rájuk sem ismerek.

    Egyet viszont tudok: sok sérelmemet elmondtam a feleségemmel kapcsolatban, de azt azért soha nem tudnám elképzelni róla, hogy annyi hülyeséget összehordjon, mint itt egyesek. És persze nem a hülyeséggel van a baj, mert mindenkinél van okosabb, mindenki mondhat balgaságokat, de amikor valaki ennyire nem veszi észre a maga korlátoltságát és fortyogó előítéleteit, az már baj. És miért szolgáltassak én "olvasnivalót" ilyen embereknek?

    Kettős "célom" lett volna ezzel a topikkal. Az egyiket nevezhetjük önzőnek is, hogy okosodjak mások hozzászólásaiból. A másik, hogy az élet nem áll meg, ismétli önmagát, a következő decentrál esetleg tanulhasson az én példámból.
    Legalább háromszor írtam le, de úgy látszik mindhiába, hogy elsősorban azoknak a véleményére és tapasztalatára lennék kíváncsi, akik a maguk krízisét sikeresen (és nem válással) gyógyították. Talán mazsola volt az egyetlen, aki ennek a "kritériumnak" megfelelt, a többiek hozzászólásából inkább csak a jószándék és másik oldalról a csámcsogás és kárörvendés tükröződött.
    Nem mondom, hogy nem lettem okosabb, még azoktól is sokat tanultam, akik nem éppen empatikusan varrtak minden felelősséget az én nyakamba. Úgyhogy ezt köszönöm, de miután a topik a hangadók szája íze szerint sodródik, hát sodródjon, nem akarok minden egyes mondatomhoz 25 másikat biggyeszteni, hogy a félrekommentálásokat helyreigazítsam. Kicsinyes dolog lenne.

    Aki akar, persze megtalál, még ha nem is lépek be sűrűn a fiókomba.

    Békés Karácsonyt mindenkinek! :)



    előzmény:
    nyugger (277)
    2014-09-05  11:12
  8. 2014. szeptember 5. 23:21294.
    Nem, nem kommunikal. Nem is akar mar. Reg belefaradt.
    Szoval: fel kell menni a hegyre. Merre? egyik sem tudja. Ebbol lesz vilagraszolo okoskodas, meg nem ertettseg, harc, jatszma, eroskodes, masik fole emelkedes, kritizalas, lenezes. Mig vegrge jona szimpla megoldas, mire ujabban melyebbre astak a kettejuk kozott levo arkot. Megkerdeztek a szembejovo helyi lakost, es elindultak a helyes iranyba.
    Masik eset: asszony szol, elmegyek az iskolaba, elhozom agyerek cuccat. Decentral nem mondja, jo menjel, hanem celozgat, nem kerdez, de valaszt var. Az asszony mivel nem tudja a kerdest, nem tud valaszt adni sem. Erre decentral kapja magat es megelozve  az asszonyt, o rohan az iskola a cuccert, mert o jobban el tudja hozni, meg ezuttal jol meg is buntette az asszonyt. Lassan bontakozik a tortenet.
    Meg jo is decentralnak, hogy csak az o reszerol ismerjuk a sztorit. Mi derulne ki, ha az asszony is elmondana az o sztorijat.
    Na, mindegy, orajuk nagyon igaz, hogy ezt ketten foztek.
    Azt mellesleg nem ertem, aki azt mondja, hogy o helyre akarja hozni a hazassagat, miert assa tovabb melyebbre a kettejuk kozott levo arkot. Asszonyt meg tudom jelen szituban erteni, neki nem erdeke most, hogy teljes egyetertesben legyenek. Neki most a tisztes tavolsagra van szuksege az uraval.
    Nos, ha a szitu maradando, nem ertem, mitol jo hazassag.
    előzmény:
    cabron (286)
    2014-09-05  14:09
  9. 2014. szeptember 5. 18:27293.
    Hát, ha meggondolom, hogy minden második házasság felbomlik - nem tudom, mi a többség.
    előzmény:
    turrita75 (292)
    2014-09-05  18:09
  10. 2014. szeptember 5. 18:09292.
    nyugger: az utolsó bekezdést félreérthetően írtam - nem gondoltam, hogy decentrál felesége gyerekek nélkül lép le, hanem velük együtt.
    És nem azt mondom, h tudom, h ezt akarta, hanem azt, h ez is lehetőség.

    Abban igazad van, hogy aligha akad olyan házasság, ahol hosszabb-rövidebb ideig ne lennének mosolyszünetek, feszültebb időszakok - plána a mai őrült világban.

    De ne mondd nekem, hogy normális, hogy idővel civakodássá, kicsinyeskedésekké alacsonyul egy eredetileg szereteten alapuló kapcsolat. Azaz: lehet, h neked igen, decentrálnak igen, nekem nem, és az emberek többségének nem.

    előzmény:
    nyugger (291)
    2014-09-05  18:01
  11. 2014. szeptember 5. 18:01291.
    Így van. Decentral "a körülmények vétlen áldozata, és ez a nyughatatlan asszony jódolgában megbolondult."

    Igen, belebolondult egy másik pasiba. Aki lehet, hogy semmivel sem különb, mint a férje. Csak kihasználta a házasságuk hiányosságait, azt, hogy decentral hagyott neki egy "lyukat", a szó szoros értelmében is - és betömte.

    De most őszintén: melyik házasság annyira tökéletes XX év után, hogy mindketten megnyugodva dőlhetnek hátra: így jó, nem hiányzik semmi?
    Én megértem az asszonyt is. Lehet, hogy még előbb megérlelődött benne a megcsalás gondolata, minthogy lett volna kivel félrelépnie. Lehet, hogy csak egyszerűen örül, hogy még mindig tetszik valakinek. (Mondjuk ez még 65-ig nem lesz nagy kunszt, jelentkező van bőven.)
    Lehet, hogy csak annyi történik, hogy amikor a szeretőjével van, NŐNEK érzi magát. Otthon pedig nem.

    Az utolsó bekezdésedhez: egy szóval nem mondta decentral, hogy a felesége el akar menni, és ott akarja hagyni a gyerekeit.

    előzmény:
    turrita75 (280)
    2014-09-05  12:29
  12. 2014. szeptember 5. 15:19290.
    Egyikük sem képes félretenni az egóját egy pillanatra sem kettejük érdekében.
    előzmény:
    turrita75 (288)
    2014-09-05  14:55
  13. 2014. szeptember 5. 15:08289.
    Hatalmi harc folyik. Egy házasságban ez vakvágány, de nem akarom ismételni magam.

    Amúgy igazad van, nem ismerjük a történetet a másik oldalról, lehet kicsit más megvilágításba kerülnének a dolgok. Viszont én nem érzem decentral elbeszélése alapján, hogy a felesége nyitna felé.
    előzmény:
    turrita75 (287)
    2014-09-05  14:47
  14. 2014. szeptember 5. 14:55288.
    Goldmund: Igazad van, miért neki kellene tudnia a helyes irányt?

    Miért nem lehetne először megbeszélni, merre is menjenek, miért kell elindulni egyedül az általa helyesnek vélt irányba, és természetesnek venni, hogy ezt a másik is elfogadja és érti, hogy miért helyes?
    előzmény:
    Goldmund (282)
    2014-09-05  12:49
  15. 2014. szeptember 5. 14:47287.
    cabron: Hát, szerintem se fényeskedik kommunikációban az asszony sem - de itt jön megint a probléma, hogy csak decentral oldaláról ismerjük a történeteket. Mert lehet, hogy a feleség kicsit másképp mondaná el a történeteket, esetleg olyan mondatokat, mozzanatokat is megemlítene, amit decentral nem vett, v. nem talált fontosnak, és lényeges lenne.

    De alapvetően egyetértek Sissi52-vel és veled: nem kommunikálnak, hanem játszmáznak. Nem egymásért, egy irányba húznak, hanem piszlicsáré dolgokkal forgácsolják szét az energiáikat. És nem meglepő módon, itt az eredmény.

    Nekem egyébként nagyon úgy tűnik, hogy a feleség próbál nyitni, kommunikálni, de valahogy soha nem ér célba decentralnal, mert decentral nem ismeri fel, hogy itt pár nyugtató szóval, őszinteséggel, pozitív visszajelzéssel közelebb kerülnének egymáshoz, helyette pont ezeket a lehetőségeket használja fel arra, hogy gyorsan bevigyen egy jobbegyenest, hogy büntessen, vagy megnyerjen egy kicsinyes játszmát. Pürroszi győzelem, de nem érti.
    Asszonyka meg gondolom rákontrázik, csak ő már régen nem kettőjük között akarja megoldani a játszmákat, hanem elmenekül, és mással nyer elégtételt.
    előzmény:
    cabron (286)
    2014-09-05  14:09
  16. 2014. szeptember 5. 14:09286.
    A feleség szerinted kommunikál? Mert rohadtul nem.

    Jól mondja Goldmund. Kritizál, de ötlet, megoldás nincs a tarsolyában.
    előzmény:
    Sissi52 (285)
    2014-09-05  14:04
  17. 2014. szeptember 5. 14:04285.
    Decentral nem kommunikal, csak "ugy celozgat", amit az asszonynak ki kellene talalnia, hogy mit is akar mondani. Az asszony ekkor meg nem kerdez, meg sem szolal, csupan varja, hogy decentral akar-e valamit mondani, de az nem akar. Erre az asszony cselekedni probal eredeti szandeka szerint. Erre lep kozbe decentral, hogy itt a pont, a kovetkezo az asszony megbuntetese, amiert nem adott valaszt, foleg nem helyes valaszt az o fel sem tett kerdesere. Es erre cselekszik decentral az o dontese szerint, miszerint egyreszt ezzel kell buntetni az asszonyt, masreszt persze, hogy o tudja jobban. Itt jon nalam a sikitofrasz, a nagy fan logas/es /vagy valas,  meg, ha ez mindennapi allando jelenet. Csodalom, hogy az asszony ezt eddig birta. De mivel reszese o is ennek a partinak, eddig megerdemeltek egymast. De ugy latszik, nala is betelt a pohar.
    Decentral nem valtozott semmit, alapjaban semmit,mert nala meg mindig ez az alap, es ez mindennek a lenyege, mar az egesz kapcsolatnak. Ezert vannak meg mindig a holtponton, ahonnan elindultak. Ezek szerint egy asszonynak kovetnie kellene akaratgyenge vagy akarat nelkuli ferjet, ill az egesz girbe gurba, -csupan mert asszony es hallgass a neve. Ez a no csak ugy mellesleg kemenyen dolgozik, jol ellatja anyagilag a csaladjat, meg remekul gondoskodik a 4 gyermekerol.
    Valaki megazt is kitalalta, hogy a 4 gyermeket decentralnak kell adni. Atyam
    Meg eccer mindkettojuk felugyeletere kell adni a gyermekeket. Az asszonynak konnyebb lesz, decentral meg kiveheti reszet a kotelessegekbol, meg meg lehet igazi apa es menetkozben o is felnohet.
    előzmény:
    cabron (281)
    2014-09-05  12:48
  18. 2014. szeptember 5. 13:54284.
    A feleség meg persze kontrázik, hogy de szerintem nem úgy van.
    előzmény:
    cabron (281)
    2014-09-05  12:48
  19. 2014. szeptember 5. 13:40283.
    Pont erre mondtam en, csak ertetlenek voltak itt,es ram tamadtak, hogy en bizony sikitofraszt kapnek decentraltol. O nem kommunikal,az o gondolatat ki kell talalni. Mar gimnazista koru gyerekeik vannak,de meg itt tartanak. Jatszmazik, megsertodik, stb... amiket leirtal, mert vilagosan latod. Erre irtam az iskolaba valo menet jelenetnel is. Az egy pelda volt, de ugy latszik, ill gondolhato volt, hogy naluk ez a modi. O vegulis jobban el tud menni az iskolaba egy diakigazolvanyert, mint a felesege. Ilyen piszlicsare apro hetkoznapi dolgokon allandoan civakodnak, jatszmaznak. Hosszan civakodas utan, decentral, mint ferfi vegre megkerdezett egy helybelit, hogy mere kell menni. Mellesleg en ugy vaktaban el se indultam volna se jobbra, se balra. Jozan esz. Egyikojuk vagy egyikojuk sem felnott ember. Eretlenek.
    Masreszt pedig ez a fajta civakodas arra jo, hogy feszultseg van kozottuk es ezt a feszultseget fenn, egyensulyban levonek  kell tartani, nehogy kozelebb keruljenek egymashoz, mert van kozottuk egy alapveto athidalhatatlan oriasi problema.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598949 (279)
    2014-09-05  12:02
  20. 2014. szeptember 5. 12:49282.
    Hú, ez a kirándulós példa jó gondolatébresztő volt!

    Egyrészt igaza van a barátodnak, de hadd tegyem föl a cinikus kérdést: Miért neked kéne azt is tudni, hogy merre van a helyes irány? 
    Kíváncsi vagyok, mit történt volna, ha az első szólása után ("Ő rögtön jelezte, hogy talán inkább egyenesen kellene menni.") te azt válaszoltad volna, hogy innentől vezessen ő és te mész utána. 

    Mert ugye csak azt lehet kritizálni, döntésének helyességét megkérdőjelezni, és ha netán tévedett, utólag szidni, aki DÖNTÖTT!!!
    Vannak nők, akik remekül értenek ahhoz, hogy a férjük minden ötletét kritizálják, de ha azt mondják nekik: "Akkor mondd meg te, merre menjünk, mit csináljunk, hogy oldjuk meg a problémát!", akkor kiderül, hogy az égvilágon nincs még annyira épkézláb ötletük sem, mint a férjüknek.
    előzmény:
    decentral (274)
    2014-09-05  00:23
  21. 2014. szeptember 5. 12:48281.
    Jelen pillanatban egyfajta hatalmi harc folyik köztük, ami szerintem egy házasságban nem a legnyerőbb felállás. Kérdés, hogy ez mindig is így volt-e, de sanszos, hogy igen, ha abból az elszólásból indulok ki, hogy "úgyis szint minden gondolatomat felülbírálja", vagy "De, hogy miért szólt, miért tartotta fontosabbnak elmondani, hogy talán nem arra kellene mennünk, amerre az irányt mutattam, ahelyett, hogy - uram bocsá' - követné a férjét".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598949 (279)
    2014-09-05  12:02
  22. 2014. szeptember 5. 12:29280.
    nyugger: Szerintem nem hibáztál el semmit


    Nem, persze, hogy nem. Ezt szeretné hallani. Ő  csak a körülmények vétlen áldozata, és ez a nyughatatlan asszony jódolgában megbolondult. Dehát asszonybeszéd, női logika, nem kell figyelni rá. Majd emlékeztetjük a kötelességére, az esküjére, és szépen megtér.

    a szeretőnek esze ágában sincs feleséget cserélni, így aztán a te feleségednek se lesz más választása, mint visszatérni hozzád és a gyerekekhez

    Tényleg nem? Mert én pl. két- három másik megoldást is tudnék, úgy kapásból:
    - külön élni, és független nőként szeretőzni
    - külön élni, és lezárni a szeretősdit, és egyedül, függetlenül élni
    - külön élni, és egy másik, független férfival összejönni (akivel nem feltétlenül költöznek össze, és decentrál megmarad a gyerekek apjának).


    előzmény:
    nyugger (268)
    2014-09-03  22:14
  23. Torolt_felhasznalo_598949
    Torolt_felhasznalo_598949
    2014. szeptember 5. 12:02279.
    Bemasolom a kirandulast, nagyon jo, szemleletes iras a kapcsolatrol:
    Öööö, bemasolnam, csak az nlc nem akarja. :(

    decentral szandeka a kirandulas elejen: "igyekeztem mindent rahagyni"
    decentral tette a kirandulas elejen: "elindultam a szerintem helyes... iranyba"
    (Hm, most akkor mi van??? mit is akart decentral es mit tett?)

    feleseg közben hangosan kommunikal, decentral nem mond semmit, csak magaban gondolja "noi logika", aztan "megfordul szo nelkül"

    feleseg idegesen hangot ad elegedetlensegenek,
    decentral ezt "kikapasnak" nevezi.

    csattano: uram bocsa miert nem követi a ferjet



    Ez az egesz egyetlen nagy ellentmondas.
    Decentral megfogalmaz egy szandekot (hogy mindent rahagy a felesegre), aztan ezzel ellentetesen cselekszik anelkül, hogy kommunikalna. Feleseg megprobalja, decentral rezisztens, csak nem beszel! Ezutan lesz kepletes a viszonylat: decentral -mint egy gyerek- kikapasnak eli meg a feleseg elegedetlenkedeset, utana pedig vegre megfogalmazza, hogy mit var el: hogy a feleseg a ferjet kövesse:
    tul.keppen azt, hogy o, aki magat gyerek-szerepben definialja, legyen ferfikent kezelve.
    Erre gondoltam, amikor azt irtam, hogy nincs meg a tisztelet.
    előzmény:
    mizuki (276)
    2014-09-05  09:50
  24. 2014. szeptember 5. 11:13278.
    Persze rosszul előzményeztem, az első mondat kivételével a hsz. decentrálnak szólt.
    előzmény:
    nyugger (277)
    2014-09-05  11:12
  25. 2014. szeptember 5. 11:12277.
    Nem jól gondolod.
    Éppen hogy a családi összetartozást kell most erősíteni és hirdetni. Közös kirándulás, születésnapok, rokonlátogatás, bármi.
    De ezeken az együttléteken ne a feleségeddel foglalkozz szerintem, hanem a gyerekekkel. És jó, ha mind ott van veletek, jól érzik magukat, és nem az a lényeg, hogy az apjuk egy megingathatatlan iránymutató nagy macsó.

    Nem bújhatsz ki a bőrödből. Ha a feleségeddel a játszma férfiként vesztésre is áll talán,  apaként még megnyerheted. A gyerekeknek szükségük van rád. Ti vagytok a CSALÁD.
    Ebben te több vagy bármilyen külső szeretőnél.
    Ettől függetlenül valami kis apró ajándékokat, egy csokor piaci virágot, valamit vehetnél néha a feleségednek, vagy ha valami otthoni munkát elvégzel helyette, azzal egy kis elismerést arathatnál.

    És légy szíves, ne tűnj el, olyan jó téged olvasni!



    előzmény:
    mizuki (276)
    2014-09-05  09:50

Címlap

top